Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) Csákk válasza venember83 (#11599) üzenetére


Csákk
senior tag

Mindig ugyanaz a szöveg, a vége úgyis 400w os pnf lessz, :R
Írjuk ki az 1. hsz.-be hogy bárki vagy,vegyé 400as Pnf et vagy bs-t és kész :)

^^

(#11602) Gyuri27 válasza Csákk (#11601) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert olcsó. Mert jobb mint a chifi. Mert jó táp.
De ha te akarsz tápot és közlöd 30-40k-t mindenképp el akarsz költeni, hidd el nem pnf-t fognak itt az urak javasolni. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#11603) Szten Márs válasza BalaNce87 (#11586) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Corsair VX450, ha nagyon tuningolni akarod, nem kell ehhez a géphez 500-as táp, nagyon bőőőőven nem.

beteg:
Mi volt az a "nem gagyi" 450-es ami már nem bírta a Quadodat? Azért annyira jó sem lehetett ;]

(#11604) qdak válasza Szten Márs (#11600) üzenetére


qdak
addikt

oksi köszi amugy nálam nem csinálta ezt, ill CS source alatt minden gépem ezt csinálta idáig x idő után lasulás ( de nem 30p )

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#11605) beteg válasza Szten Márs (#11603) üzenetére


beteg
őstag

jelen
fsp bluestorm II 500

szerk: bocs, én nem értek a tápokhoz, max annyit,. hogy beszerelem, fülelek és azt mondom, hogy na ez szar, vagy jó
meg nem is értek hozzá, de ahhoz nem is kell, hogy megállapítsam, ha tápcsere után 3-500MHz vel tovább tudom húzni a procim :D
kiváncsi leszek, ha megjön az új tápom, azzal menyit fog menni a mostani procim..

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#11606) Csákk válasza Gyuri27 (#11602) üzenetére


Csákk
senior tag

Nemvagyok én á....:) :R

^^

(#11607) Dyno válasza Csákk (#11601) üzenetére


Dyno
veterán

Az az és nem lesznek hülyék mint én hogy képes voltam megvenni a GPS csifit amit utálok de mint a sz...t, hangos és kise használom és még drága is volt én meg hülye szimplán, Vegyék csak az FSP-t nem bánják meg olcsó és az áráért egyszerűen szuper!!!UP az FSP-nek!!!! :R húúú, Bocsánatot kérek a kiakadásomért :B

(#11608) Szten Márs válasza beteg (#11605) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A quad húzáshoz egyesített 12V-os ágak kellenek. Így adott esetben jobban lehet húzni egy egyesített 12V-al rendelkező 450-essel, mint egy bontott ágú 1000W-ossal. Szóval nem a méreten van a lényeg és esetedben sem az összwattszám korlátozota a tuningot. Ezért azt tanácsolni, hogy quadhoz vegyen legalább 500W-osat, ha jó tuningot akar félrevezető lehet és vártnál rosszabb eredményeket hozhat, ha épp olyan tápot fog ki, ami amúgy minőségi, összvatra jó nagy, de az egyéni 12V-os ágai szeparáltak és relative kevés áram folyhat rajtuk.

Ezért szoktuk leginkább a Corsair tápjait ajánlani erre a célra, VX450 legolcsóbban, drágábban és modulárisban pedig HX sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#11609) beteg válasza Szten Márs (#11608) üzenetére


beteg
őstag

:R
ezt sem tudtam, de most örülök!
köszi

Csak futni kell!

(#11610) alibabo


alibabo
tag

Sziasztok!
Én is szeretnék beállni a kérdezők sorába.Esedékes a táp cserém. Napok óta lomizok a neten és már kezdem kapisgálni a táp témát, de mint lelkes amatőr mégiscsak a profi urak véleményét szeretném kikérni. Először is "mezei" szümetmentesem van és csak passzív PFC-és jöhet szóba, én nem akarok kísérletezgetni, hogy megy vele vagy nem.
Árban és minőség/teljesítmény függvényében leszűkítettem a kört 2 lehetséges versenyzőre:
FSP Saga 450W és Cooler Master eXtreme Power 500W (RP-500-PCAP).
Nos a Sagárol mindent tudok, hála a PH-nak, viszont a CM konkrétan ezen típusáról sajna szinte semmit. Az a helyzet, hogy a pár napos bogarászás alatt nekem a legjobban érthető adatok a tápok oldalán az adatok (matricás-táblázatos :) ). Na a CM-ről ilyet nem találtam, ezért kérdeznék tőletek. Melyiket ajánlanátok?

Konfig: Pentium 4 650, 3400 MHz; P5L 1394; 2X1GB GoodRAM GR800D264L5/1G; WDC WD1600JS-00NCB1 (160 GB, sata); Asus EN8600GTS 256Mb; ASUS DRW-1814BL; floppy; kártyaolvasó és egy hangkari, + most lesz még 2 venti. Ezt most egy 350W-os fos Codegen viszi (eddig még nem volt gond), de mióta pár hete beleraktam a 86GTS-t hát az is szaggat ami eddig nem. Most írót, floppyt, kártyaolvasót kihúzkodtam, így azért van élvezhető FPS menet közben.
Nem tudom a moncsi és a nyomtató a géptől vesz-e el powert, ezek számítanak-e?

Ja és a lényeg, ebből a konfigból még az idén lesz minimum egy E6750 vagy E6850(de lehet akár Quad, ha ilyen jó cuccok lesznek ilyen jó árakon a PH-án :)) ), egy P5KC, talán még egy giga ram, még egy 500GB Samu vinyo, és TV-tuner.
Szóval nem szeretnék 1 év múlva tápot is cserélni megint. Főleg ha netán hozzájutnék egy 8800-hoz "menet közben".

Előre is köszönök minden választ és tippet. :R
Ja, és bocsika a hoszzú "litániáért", de fél szavakkal, pár mondatban nem tudok írni. :)

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#11611) venember83 válasza alibabo (#11610) üzenetére


venember83
nagyúr

Nos:
1, extreme power nem ajánlott, felejtős,
2, Saga-nál jobb a 400PNF, olcsóbb is,
3, ha Quadra vetemedsz, akkor bizony nincs kiút, Corsair VX450, már ha húzni is szeretnéd,
4, monitor, nyomtató nem a tápról eszik.

(#11612) alibabo válasza venember83 (#11611) üzenetére


alibabo
tag

Hú, nagyon köszi a gyors választ. :R
Vettem az adást, tehát a 400-as PNF el fogja vinni a jövő beli cuccom is. Az a helyzet, ha Quadra vetemedem is húzni nem fogom, mert nem is értek hozzá, másrészt a jelenlegi procimhoz képest bőven meg fogok elégedni az ő fürgeségével.
Igazán pont ezt a Corsairt VX450-et néztem, szívem szerint csak ezt venném, de tartok tőle, hogy "összeveszik" a szünetmentesemmel ( Belkin 650VA, ingyen vót, ugyhogy ajándék lónak nem néztem a fogát :) ). Ezt aztán meg nem szándékozom lecserélni.
Szerinted "cirkuszolnának" egymással?

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#11613) venember83 válasza alibabo (#11612) üzenetére


venember83
nagyúr

Szvsz békében együttműködnének.

Szten: Narancsot? Miért pont azt? Tán csak nem politizálsz? ;]

mod2: moddolsz itt össze-vissza.

[ Szerkesztve ]

(#11614) Szten Márs válasza alibabo (#11612) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valszeg tényleg menne, de garancia nincs rá, csak ha kipróbálod. De a 400-as PNF-el nincs semmi baj, főleg hanem húzod a quadot, teljesen tökéletes, az árkülönbözetből meg vegyél trópusi gyümölcsöket az egészséges életmód keretében :K

[ Szerkesztve ]

(#11615) slett27


slett27
addikt

CSak megerősítést szeretnék kérni abban, hogy egy 520W-os Corsair HX PSU-520HX Modular táp elég-e full tuninghoz aláírásom konfig (1,55V CPU fesz, VGA max. órajel) ?

Sztem elégnek kell hogy legyen. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#11616) alibabo válasza venember83 (#11613) üzenetére


alibabo
tag

Mégegyszer :R

Akkor lesz a Corsair. Rád bízom a választásom. :D

Zárójelben kérdezném csak, azt honnan a bánatból tudom meg, hogy az UPS-em színusos vagy sem? És hogy melyik aktív PFC-sel műkszik együtt?

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#11617) emre33 válasza slett27 (#11615) üzenetére


emre33
addikt

elég lesz :R

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#11618) venember83 válasza alibabo (#11616) üzenetére


venember83
nagyúr

A szinuszos UPS-ek drágák, leírásban szerepelnie kellene, hogy milyen kimenete van a szünetmentesnek. Corsairre nem volt panasz, hogy nem működne együtt a kvázi-szinuszos UPS-ekkel, viszont a deltás Chieftec GPS-ek rendkívül válogatósak etéren.

Írhatsz az UPS-gyártónak például, ők nagy valószínűséggel meg tudják mondani, hogy a termékük együttműködik-e adott táppal.

slett27: Elég bizony.

(#11619) alibabo válasza venember83 (#11618) üzenetére


alibabo
tag

:R

Nem rossz ötlet. Meg is teszem.

Szten Márs -nak is :R

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#11620) slett27


slett27
addikt

emre33 & venember83 : :R. Thx.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#11621) Szten Márs válasza venember83 (#11613) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még szép, hogy moddolok, mert biztos voltam benne, hogy valaki, úgyis politikát fog keverni ide ;] :P
MOD: na erre ezt is moddolni kellett, ez alkalommal írni nem tudtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11622) kosturica


kosturica
őstag

Hali!Ha valaki ismeri a Gigabyte superb 460w-os tápot,irhatna (jó :D )véleményt róla!Köszi

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#11623) Kombat válasza kosturica (#11622) üzenetére


Kombat
őstag

FSP béllel szerelt táp, tehát erős és nagyon megbízható!

(#11624) kosturica válasza Kombat (#11623) üzenetére


kosturica
őstag

Köszi,megnyugodtam.

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#11625) Bálint85 válasza venember83 (#11599) üzenetére


Bálint85
senior tag

de állítólag zalman minőségű tápok ezek és azért 3év garanciát adnak rá

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11626) Kombat válasza Bálint85 (#11625) üzenetére


Kombat
őstag

Hahaha...

Ki mondta ezt neked, hogy Zalman (FSP) szintű a HKC?

(#11627) Bálint85 válasza Kombat (#11626) üzenetére


Bálint85
senior tag

olvastam

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11628) Kombat válasza Bálint85 (#11627) üzenetére


Kombat
őstag

A Codegen jobb mint a Seasonic.

Tessék, most ezt is olvastad, de attól még nem igaz! :)

(#11629) Traxx válasza Bálint85 (#11627) üzenetére


Traxx
őstag

A HKC tudtommal Deer belsőre épülő táp. Ebből következik, hogy eléggé elavult, védelem úgy van benne, mint a mogyoró a tejcsokiban: nyomokban :DDD Gondolom a ráírt teljesítményértékek sincsenek nagyon köszönőviszonyban a valósággal.

Aki meg azt írta, hogy Zalman minőségűek, az sztem vagy balfék, vagy a HKC reklámembere :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11630) Bálint85


Bálint85
senior tag

akkor milyen tápot ajánlotok ami modulos, csendes, jó és 15 e ft körül van?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11631) Kombat válasza Bálint85 (#11630) üzenetére


Kombat
őstag

Enermax Modu82+ 425 a legolcsóbb minőségi moduláris táp! (18-19k)
Cooler Master Real Power M520 - ez is kb. ua. az ár. :)

(#11632) venember83 válasza Bálint85 (#11630) üzenetére


venember83
nagyúr

Legolcsóbb halk, moduláris táp az az Enermax Liberty 400, kb 17.4k. De én inkább a már említett Modu82+ 425-öt venném, jobban megéri. Eszméletlen halk, még a Corsair HX520-at is lefőzte.

(#11633) Szten Márs válasza venember83 (#11632) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

De most komolyan, azt ki hallotta ki? :F

(#11634) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Akit érdekel Azona 400Watt-so P4 táp az privin érdeklődjön a tulajnál azaz nálam!:D ;]

TDI POWER

(#11635) whiz


whiz
aktív tag

Sziasztok, egy kis kérdésem lenne, amire nem találom a választ. Van egy 350PNF tápom, nagyon örvendeztem neki vala, hogy jó árért jutottam hozzá (új). Viszont érdekes dolgot művel. Nekiállok játszani, szépen elvan kussban. Kilépek a játékból (gyak. csak cs source meg tdu van a gépen, ezekkel játszok), és a táp ventije akkor kezd felpörögni mint állat, de úgy egész zavaró szintig. Aztán persze pár perc után elkussol. Na most ez nekem kicsit furi, mert ugye mikor a terhelést kapja rendesen, azaz játék közben - mindegy mennyi ideig játszok - akkor meg se mukkan. Akkor miért lehet az, hogy ha kiléptem, azonnal nekiáll zajongani? :F

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#11636) Bálint85


Bálint85
senior tag

az a gáz h sehol sem találok még árat :W mikor lehet már kapni? :))

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11637) Kombat válasza Bálint85 (#11636) üzenetére


Kombat
őstag

Lehet már kapni, csak még boltokba nem nagyon jutott el!

[link]

(#11638) Bálint85


Bálint85
senior tag

és milyen hangos, hány db?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11639) venember83 válasza Bálint85 (#11638) üzenetére


venember83
nagyúr

Itt egy teszt a 625-ösről.

(#11640) Bálint85 válasza venember83 (#11639) üzenetére


Bálint85
senior tag

jónak néz ki :C

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#11641) Skizz


Skizz
addikt

Na megvan a 400-as BS2... rohadt jó cucc. Szép kék lett tőle minden, meg 0 hangja van (GPS-hez képest)
FSP powaah :D

(#11642) Skizz válasza Skizz (#11641) üzenetére


Skizz
addikt

Na, ezt hogy 0 hangja van visszavonom... elkezdett ciripelni mint állat.
Minden ventit megnéztem, csak a táp lehet. Elmúlik ez? Egészséges egy új tápnál ez a jelenség? Kissé idegesít...

(#11643) Traxx válasza Skizz (#11642) üzenetére


Traxx
őstag

Panaszkodtak már itt páran a BS2 ciripelésére...ez alapján FSP betegség lehet :(

Alapon cincog amúgy, vagy terhelve?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11644) Skizz válasza Traxx (#11643) üzenetére


Skizz
addikt

Basszameg.... akkor ezt jól kifogtam....
Alapon, és terhelve is cincog... de érdekes, mert az első bekapcsnál tök néma volt, aztán 3-4 perc múlva rákezdett. közben benyomtam neki CPU stresset+ATiTool féle szőrös kockát egyszerre, és pont ugyanúgy ciripelt... viszont terheléstől függetlenül, néha halkabb, néha hangosabb.

(#11645) Asmodeus01


Asmodeus01
tag

Sziasztok!
Mi a külömbség a kettö között?
ENERMAX TÁPEGYSÉG MODU 82+ (EPR525AWT) 525W 24 935 Ft
ENERMAX TÁPEGYSÉG MODU 82+ (EMD525AWT) 525W 30 162 Ft
Persze az áron kivül.

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#11646) Traxx válasza Asmodeus01 (#11645) üzenetére


Traxx
őstag

Hát, mivel egy fia betű különbséget se látok, így vagy rákérdezel a boltban, vagy az olcsóbbat veszed :DDD Amúgy mihez lesz?

Skizz: :O :U

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11647) Asmodeus01 válasza Traxx (#11646) üzenetére


Asmodeus01
tag

A külömbség vastag betüs, zárojelben,,

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#11648) Traxx válasza Asmodeus01 (#11647) üzenetére


Traxx
őstag

Jáááááj...ezt nagyon benéztem, sorry :B :W

Szal: ahogy utánabogarászgattam, elírás történt... Ez az EPR-es változat, tehát ez nem modu, hanem Pro, és nem lecsatolhatók a kábelei. Ez meg az EMD, ami valóban moduláris :)

Az erejük 12V-on egyenlő, legalábbis ha nem néztem be megint valamit a lap alján lévő specifikációkban :B Mivel egyszerre jöttek ki a piacra, gondolom a modularitáson kívül mindenben, így hangban is megegyeznek :R

Mod: alternatívaként amúgy én 520-as Corsairt vennék talán helyettük, mivel árban kb ugyanannyi, mint a Pro, csak moduláris ;) 12V-on ugyanezt az erőt hozzák, és mindkét táp igencsak kussolós...én pl. nem igazán hallom a saját Seasonic-omat, a gépemben a Hyper TX2 és a vinyó a leghangosabb...a Corsair meg ugye szintúgy Sea beles :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11649) Skizz válasza Traxx (#11646) üzenetére


Skizz
addikt

Waze... Ki-be kapcsoltam a gépet, újra felraktam az oldallapot a casera, és semmi se ciripel... érdekes... már nyomtam Crysist 1280x1024 High 6x AA-val, háttérben Orthos, de semmi, nem fagytam, nem ciripelt a táp. Nem is értem..

(#11650) Asmodeus01 válasza Traxx (#11648) üzenetére


Asmodeus01
tag

ok.
köszi

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.