Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12501) nyunyu válasza ész ventura (#12500) üzenetére


nyunyu
félisten

HX520-on 6+2-es csatik vannak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12502) ész ventura válasza nyunyu (#12501) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Köszönöm!
És elég hosszú lenne a CM690-be?

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#12503) nyunyu válasza ész ventura (#12502) üzenetére


nyunyu
félisten

Tesztek mindenfelet irogatnak osszevissza 45 centitol 19"-ig, de speciel az enyemnek ~54 centi az EPS12V kabele...
(Tobbit nem tudom lemerni, mert kabelkotegeltem oket.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12504) medvezsolt válasza ész ventura (#12500) üzenetére


medvezsolt
senior tag

HX520on van 6+2 pines PCIE csati
ezt garantálom;)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#12505) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Valaki megtudná mondani mi az a EPS12V kábel?..mert az én lapomba olyat nem kell dugni;)..legalábbis nagyon remélem:)))

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#12506) m4rc! válasza ész ventura (#12500) üzenetére


m4rc!
őstag

6+2 pines csati van rajta, es nekem van is egy elado. ;)

We are analog players in a digital world

(#12507) medvezsolt válasza m4rc! (#12506) üzenetére


medvezsolt
senior tag

miért aodd el?;)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#12508) m4rc! válasza medvezsolt (#12507) üzenetére


m4rc!
őstag

Mert vettem helyette Enermax PRO82+-t ami szvsz sokkal jobb/halkabb/szebb :D

We are analog players in a digital world

(#12509) Kombat válasza ész ventura (#12496) üzenetére


Kombat
őstag

A villanyóra sem szoftver!

(#12510) sztikac


sztikac
őstag

Hi!
Fortron Saga 450P-ről (450W) mi a véleményetek? Kb. ilyen konfigba lenne:
E4400, ASUS P5K PRO, 2 GB A-DATA Vitesta 800+, 250 Gb Samsung HDD, 2 x dvd-rw, GAINWARD 9115 GF9600GT GS 512MB HDMI DD PCX mindez egy Thermaltake MAMBO black VC2000BNS házba szerelve. A processzor később cserélődne egy E8400-ra, illetve lesz még +2Gb RAM. Nekem elég megbízható tápnak tűnik :U

(#12511) Skizz válasza sztikac (#12510) üzenetére


Skizz
addikt

Ha mindenképp 450-es tápot szeretnél, akkor Corsair VX450. Saga helyett pedig inkább PNF, kissé jobb minőségű belsőséget kapott, és még olcsóbb is. 350-es is bőven elég.

(#12512) sztikac válasza Skizz (#12511) üzenetére


sztikac
őstag

Hát ahol venném ott perpill nincs Corsair VX450. A PNF alatt a "Fortron 400W PFC ATX-400PNF" megjelölésű tápod érted? Jól sejtem hogy passzív PFC táppal jobban járok mint egy aktívval (úgy hallottam ezek valamivel megbízhatóbbak)? Amúgy a későbbi fejlesztésekre való tekintettel gondolkodom a 450-es tápban. Most a gépemben egy 300 w-os táp van, márkát ne kérdezz (egy HP Pavilion a6130-ban van). Ha tudnám hogy egyelőre ez is elég a leírt konfighoz akkor csak később vennék tápot ...

(#12513) Skodry


Skodry
aktív tag

ezek a 12cms silent tápok jobban bírják a strapát?
Mármint az van nekem is de nem érzem az erős légáramlást!

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#12514) venember83 válasza sztikac (#12512) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, egy vasmagos tekercs megbízhatóbb, mint holmi áramkör. :DDD

Igen, az FSP PNF az, amit írtál. Ha jövőre gondolsz, akkor se sok értelme van normál 1 procis, 1 videokártyás géphez négyszáz wattnál erősebb tápot, procik, memók, videokártyák fogyasztása nem növekszik hála az egyre kisebb gyártási csíkszélességnek.

Skodry: Nem értem a kérdést. 12 centis ventivel látják el a tápokat, mert ezek kisebb hanggal ugyanazt vagy jobb levegőszállítást biztosítanak, mint a 8 centisek. A tápnak ugyanakkor nem dolga a ház szellőztetése, ezt más ventilátorok kell biztosítsák.

[ Szerkesztve ]

(#12515) sztikac válasza venember83 (#12514) üzenetére


sztikac
őstag

Köszönöm a segítséget. Akkor marad a PNF Ahogy nézem az adatlapját nincs benne túlterhelésvédelem. Mennyire fontos ez?

(#12516) stol válasza sztikac (#12515) üzenetére


stol
addikt

Van benne, csak nekik annyira evidens, hogy náluk nem reklámfogás :DDD
Amúgy a 350-es modellek lazán terhelhetőek 400W-ig minden károsodás nélkül.

(#12517) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

lenne egy kérdésem:)

fura lehet ,de nagyon izgat hogy tuti jo tápot szereztem é be:) (Corsair Hx520)
kézrátételes módszer. sz.gép ház tetejére: és nektek mennyire meleg?..ugy hasra ütve azért jóval melegebb mint a áhzam többi része..természetesen nem éget,de azér megérezni a hőjét

ez igy normális?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#12518) nyunyu válasza medvezsolt (#12517) üzenetére


nyunyu
félisten

Nalam alig langyos a tap, meg a digitalis lazmerom sem birja merni. ( vagyis <32C)

Igaz, en nem Quazant jaratok rola, raadasul a radiatorom is a hazon kivul van, igy a CPU egyaltalan nem melegiti alulrol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12519) Xirtam


Xirtam
veterán

Srácok véleményt kérek megéri az árát megbízható????
Tápocska

(#12520) ló úr válasza Xirtam (#12519) üzenetére


ló úr
őstag

Szerintem nem rossz a táp,és az ára is megfelelő,megéri megvenni az én meglátásom szerint!! :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#12521) venember83 válasza Xirtam (#12519) üzenetére


venember83
nagyúr

Megbízható, de szvsz az árát nem éri meg. Ez erősebb 12 volton, halkabb, olcsóbb, ez pedig még halkabb és szép is, bár szerencsére nem világít.

(#12522) sztikac válasza venember83 (#12521) üzenetére


sztikac
őstag

A Fortron 400W Blue storm II -t én is nézegettem. Ha nem sok árkülönbség van ez és a PNF között akkor nem lehetséges hogy ezt jobban megéri megvennem?

Tudom hogy nem ez a topik témája de szerintetek ez a két táp gond nélkül beszerelhető egy Thermaltake Mambo házba? Gondolom hogy igen, a szabvány az szabvány,de azért biztos ami biztos ;]

[ Szerkesztve ]

(#12523) venember83 válasza sztikac (#12522) üzenetére


venember83
nagyúr

Neked kell eldönteni, hogy kiadsz-e plusz pénzt egy halkabb, jobb hatásfokú, szebb tápra. Én kiadtam. Biztos befér a Mambóba. ;)

(#12524) Kombat válasza sztikac (#12522) üzenetére


Kombat
őstag

A PNF 400 és a BS II 400 között még ott van a 400-60GLN (Green Power) is, ami lényegében ugyanaz mint a BS II csak nem kék és nincsenek harisnyázva a vezetékei!

(#12525) sztikac válasza venember83 (#12523) üzenetére


sztikac
őstag

A kettő között kb. 3e HUF különbség van úgyhogy inkább a blue. Mert ahogy néztem a PNF-nek az adatlapján a hatékonyság úgy van megadva hogy min. 70%, a Blue storm II-nél pedig 80-82%. A mamboval kapcsolatban csak azért kérdeztem mert ahogy látom ott a ház felső részébe kell beszerelni a tápot, ezeknek a tápoknak pedig a tetején van a ventillátor. Vagy "fejjel lefelé" kell beszerelni a házba?

Kombat: köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12526) Xirtam válasza venember83 (#12521) üzenetére


Xirtam
veterán

Akkor ha jól értelmeztem a HSZ-eket akkor ez még harizsnyázva is van??? " FSP BlueStorm II. 400W " ??? :U :R De most láttom googlén hogy igen harizsnyázot!!! Venember83 köszönöm segítettél dönteni! :C :C :R :R

[ Szerkesztve ]

(#12527) Kombat válasza sztikac (#12525) üzenetére


Kombat
őstag

Nem a tápot kell fejjel lefelé beszerelni, hanem Te nézed fejjel lefelé! :DDD
(Venti nyílás lefelé legyen, de egyébként a csavarok helyei is úgy vannak kialakítva, hogy csak egyféleképpen lehet beszerelni a tápot.) ;)

(#12528) sztikac válasza Kombat (#12527) üzenetére


sztikac
őstag

:DDD csak az zavart meg hogy minden képen úgy szerepel hogy a ventillátor felfelé van.

(#12529) ló úr válasza sztikac (#12528) üzenetére


ló úr
őstag

Úristen :) te még nem láttál 12 centis ventivel ellátott tápot? :) Na jó nem szívózok,az csak a képeken van úgy megjelenítve,hogy ne csak egy aludobozt lássál a tápból :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#12530) jayjay válasza Kombat (#12484) üzenetére


jayjay
tag

Az Antec Earthwatts 500 annyi lenne majdnem, mint a Corsair 550-es.A Sharkoon 550-es ennél 4000Ft-tal olcsóbb.
Az az igazság, hogy a legfontosabb a hang és az ár, és persze elbírja a rendszert..Sajnos nem ismerem egyiket sem.A tesztek szerint ez a Sharkoon nagyon jó.
Köszi a segítséget.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#12531) sztikac válasza ló úr (#12529) üzenetére


sztikac
őstag

Semmi gond. Ez a hülye kérdésem abból adódott hogy évek óta brand gépeket (Dell, HP) és laptopokat használok.

(#12532) m4rc! válasza jayjay (#12530) üzenetére


m4rc!
őstag

Corsair 550 nem ajánlott, kinnt van belőle egy hibás széria!

We are analog players in a digital world

(#12533) Kombat válasza jayjay (#12530) üzenetére


Kombat
őstag

Hang és ár arányban mindenképp az FSP BS II 500-at ajánlanám (15k körül van)!
Vagy ugyanebben az árban Corsair VX 450, ha be tudod szerezni!

A Sharkoon tápok zajszintjéről nem tudok nyilatkozni. Ha jól tudom 8cm-s venti van bennük, de azt sem tudom, hogy milyen gyártmány.

(#12534) bolonn


bolonn
csendes tag

Par nappal elobb irtam arrol h gyakran lefagy illetve sotet kepernyovel indul a gepem egy uj videokartyaval valo bovites utan. A javaslatok egy uj tap vasarlasat surgettek :). Vettem egyet es beszereltem( FSP 350PNF ). 2 napig egyetlen fagyas nelkul ment matol pedig kozben ujra csak a regi trukkot csinalja ujra... Valakinek valami otlete? Elore is koszonom!

AMD athlonx2 4000+ 2100MHZ(65w)
Merevlemez - WD1600AAJS(160 Giga SATAII)
DVD-ROM - ASUS
Gigabyte GA-M61P-S3
1G Kingmax DDR2 800MHZ
NVIDIA 7300 GT PCI-E(ASUS SILENT)

(#12535) Kombat válasza Kombat (#12533) üzenetére


Kombat
őstag

Utánanéztem a Sharkoon tápoknak. Örömmel látom, hogy az 550-es (ami igazából csak 500-as) 12cm-s ventivel van szerelve és így talán elég halk.

(A duplaventis (8 és 9,2) tápokról is azt írták teszben, hogy nagyon halkak!)

(#12536) Kombat válasza bolonn (#12534) üzenetére


Kombat
őstag

Én ilyen helyzetben mindig a VGA-ra gyanakszom először.

(#12537) bolonn válasza Kombat (#12536) üzenetére


bolonn
csendes tag

Vagyis? Mit tehetek h megnezzem azzal van-e baj?

(#12538) Skizz válasza bolonn (#12537) üzenetére


Skizz
addikt

Kipróbálod egy másik gépben, vagy a Te gépedet próbálod ki egy másik VGA-val.

(#12539) Kombat válasza bolonn (#12537) üzenetére


Kombat
őstag

Úgy, ahogy Skizz mondja!
Kérj kölcsön valakitől néhány napra bármilyen VGA-t ami belemegy a gépedbe és nézd meg, hogy azzal jelentkezik-e a probléma.

(#12540) bolonn válasza Kombat (#12539) üzenetére


bolonn
csendes tag

OK...

(#12541) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Szerintetek a Corsair VX450-es elbírna egy 9800GX2-t egy húzott E8200-vel??
Úgy látom, hogy csak 6 pines csati van hozzá, namost a GX2-höz pluszban egy 8 pines is kellene.
1. A VGA-hoz adnak átalakítót?
2. Azt a 4 pines perifériába kell dugni??

Köszi

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#12542) Benhill


Benhill
senior tag

Tiszteletem a hölgyeknek!

Jövő hét pénteken elvileg meglesz a HX520-am.

Viszont épp az imént codozás közben egyszerűen kikapcsolt a gépem, aztán visszakapcsoltam és ugyanúgy megy. A déli híd 60-70°C. Minden alapon van!

Ez mitől lehet? Ezek szerint ehhez a rendszerhez is kevés az FSP 400PNF :F

(#12543) Skizz válasza ész ventura (#12541) üzenetére


Skizz
addikt

Elbírja. A VGA-hoz elvileg adnak molex-PEG átalakítót, de ezt nem tudom pontosan.

(#12544) Skizz válasza Benhill (#12542) üzenetére


Skizz
addikt

Ha nagyon megeresztetted a Quadot feszkóval, akkor előfordulhat, hogy kevés. Egyébként nem, bírnia kell.

(#12545) Benhill válasza Skizz (#12544) üzenetére


Benhill
senior tag

semmi pluszt nem adtam neki, lemezellenőrzés nem volt. nem tudom ez számít-e valamit...

(#12546) Skizz válasza Benhill (#12545) üzenetére


Skizz
addikt

Még arra tudok gondolni, hogy valami túlmelegedett. Még arra is, hogy a táp akart felforrni, s lekapcsolta az ohp.

(#12547) Benhill válasza Skizz (#12546) üzenetére


Benhill
senior tag

szoktam figyelgetni a hőmérsékletet minden 40-45°C, egyedül a déli hid több...
a régi konfigommal (6600gt, 3000amd, k8n sli) -al alig volt hangja a tápnak de ezzel az ujjal kb 5X hangosabb lett. még a galaxy-t is elnyomja... 3db 12es venti is forog a házban + a táp, amiből igy is kicsit forró levegő jön ki...meglátjuk hogy az uj táppal mit fog kezdeni...:)

(#12548) ló úr


ló úr
őstag

Érdekel vkit egy 350 W-os Chieftec táp? kb. 2 hetet volt használva,doboz,gari minden megvan!!!! 5000 ft ért bárki elviheti.!!

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#12549) Skizz válasza ló úr (#12548) üzenetére


Skizz
addikt

(#12550) ló úr válasza Skizz (#12549) üzenetére


ló úr
őstag

Ok bocsi,nem tudtam,hogy itt tilos

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.