Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) John_Doe


John_Doe
senior tag

Tesztelés céljából került a gépembe egy Corsair TX 650W-os táp. Addig rendben hogy csendesebb mint a 450W Chieftec tápom de ehhez képest sokkal melegebb levegő jön ki belőle. Ez normális? Gondolom kisebb a levegőszállítás, mert az az egész gép melegebb lett jó 5 fokkal.

Shal'kek nem'ron!

(#12952) diegho válasza John_Doe (#12951) üzenetére


diegho
nagyúr

ez normális.

(#12953) a1s


a1s
csendes tag

Hi, Lene egy kérdésem táp ügyben.
Lesz egy konfigom: Q9450, Maximus Formula, 9800GX2, 1 vinyó, 2G Ram.
Húzni is szeretném.
Ehhez milyen tápot javasoltok?
Az nvidia honlapján van fent egy javasolt táp lista a GX2-höz, az komoly?
Előre is Thx. :)

AZÁM!

(#12954) diegho válasza a1s (#12953) üzenetére


diegho
nagyúr

corsair tx650 mondjuk.

(#12955) Noi88 válasza a1s (#12953) üzenetére


Noi88
tag

Csak ha biztosra akarsz menni, elég kisebb 500-as is. (Corsair)

(#12956) a1s válasza diegho (#12954) üzenetére


a1s
csendes tag

Köszönöm az infókat, :R

Viszonylag könnyen be tudnám szerezni az alábbiakt, ezekről mi a véleményetek?

Thermaltake 750W ToughPower W0117
Gigabyte 800W Odin GT GE-S800A-D1
Gigabyte 800W Odin Pro GE-M800A-D1
Enermax 600W Noisetaker EG701AX-VE SLI

Illetve akkor most mi a GX2 dráma lányege? Jól vettem, ki hogy a drágább (30 k körüli) tápok alkalmasak rá? :F

AZÁM!

(#12957) Kombat válasza a1s (#12956) üzenetére


Kombat
őstag

Nem a GX2 a dráma, hanem a quad!
Quad tuninghoz Corsair tápok illenek a legjobban, azért mert nincs szétbontva a 12V-s águk és így rendesen tudják táplálni az áramzabáló quadokat!

(#12958) Kombat


Kombat
őstag

Egyébként érdekes ez a quad tuning eset. Haverom nemrég vett egy q6600-at meg egy 88GT-t és egy Macron 400-as vagy 450-es táppal ment neki 3, 4-et vagy 3,6-ot.
Biztos, hogy egy Corsair-rel többet bírt volna (nem sokára vesz is egyet), de akkor tényleg elég durva tuninghoz kellhet a Corsair, ha egy Macron is bír ennyit!

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a 3 vinyó és a ventik külön tápról mentek, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#12959) Qru válasza Kombat (#12958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan táppal be sem merném kapcsolni azt a gépet. :P

#nincsbennetarcsi

(#12960) diegho válasza a1s (#12956) üzenetére


diegho
nagyúr

hát ezek közül tt cwt beles, a giga fsp, az enermax meg a saját. enermaxról nem tudok semmit, többi osztott 12V-os ágas, tehát nem jó neked. seasonic 500 felett vagy corsair (kivéve vx550 és tx750) ami neked való.

(#12961) a1s válasza diegho (#12960) üzenetére


a1s
csendes tag

Kösz diegho
írtad, hogy:

corsair (kivéve vx550 és tx750) ami neked való

Fentebb pedig hogy tx650 jó nekem. A tx750 mirt nem jó? :F

AZÁM!

(#12962) diegho válasza a1s (#12961) üzenetére


diegho
nagyúr

mert a tx750 cwt beles nem seasonic.

(#12963) a1s válasza diegho (#12962) üzenetére


a1s
csendes tag

Korrekt válasz!

Bár a felét sem értem :)

"cwt beles nem seasonic" ebből annyit értek hogy valami nem :)

de köszi, már meg is rendeltem egy Corsair TX PSU-650TX tápot.

Thx! :R

AZÁM!

(#12964) diegho válasza a1s (#12963) üzenetére


diegho
nagyúr

nincs mit. a lényeg számodra az hogy 12V-on masszív legyen a táp és ne legyen kettéosztva a 12V-os ág, a seasonic belsővel jövőben nincs kettéosztva a cwt-ben igen. ez a lényegi különbség.

(#12965) a1s válasza diegho (#12964) üzenetére


a1s
csendes tag

Köszönöm,

Közben találtam egy tesztet a PH!-n, ide is vágom, mert jó a témában:[link]

:))

AZÁM!

(#12966) villanyie


villanyie
csendes tag

Az enermax modu82+ 425w tapnal ha jol lattam 3 agra van osztva a 12 volt, ez jo vagy rosz(enyhe over clockot tervezek)? A masik dolog pedig hogy az enermaxnal azt irja hogy frekvencia 50~60 Hz, mas tapoknal lattam 47~63 Hz . Mi tortenik ha az enermaxnal ha 48 Hz-re csokken a halozati frekvenciam? instabilla vallik?

(#12967) Traxx válasza villanyie (#12966) üzenetére


Traxx
őstag

Ha quad tuning lesz, akkor nem a legszerencsésebb, ha nem lesz, akkor nem lényeg (enyhe quad tuning alatt gondolom nem feszemelést értesz, így sztem akkor is elbírná).

Az áram frekije idehaza 50 Hz, esni szerintem az nem szokott (illetve erőműben jártam, ahol ha jól emlékszem 49,998 Hz-et mutatott a műszer szinte folyamatosan), inkább a fesz ingadozik.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12968) Szten Márs válasza villanyie (#12966) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem feszemeléses quad tuninghoz tökéletes, ütősebb feszemeléseshez kell az egyesített ág. Ezt az 50-60Hz-et sem úgy kell érteni, hogy 49-nél meghal, ugyanúgy van ennek tűrése, csak itt nem a tűréssel együtt írták rá a táp oldalára az értékeket, mint a másiknál.

(#12969) Lazi007


Lazi007
csendes tag

szerintetek egy ati hd 3850 hez mekkora tápra volna szükség??, kérlek segitsetek!!!kössz

(#12970) Szten Márs válasza Lazi007 (#12969) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Attól függ milyen proci van melette, hogy tuningolva, hány vinyó, meg egyéb fogyasztók.

(#12971) munky


munky
őstag

hy!

Chieftec Delta 450W 12cm PFC elég lenne a lenti konfighoz?

AMD X2 5600+
2GB Ram,
1X 8800GT
1X 250GB HDD
1X DVD RW

Milyen tápot ajánlotok 10-11K körül? Szeretném kihozni ebből az összegből a maximumot.

[ Szerkesztve ]

(#12972) Szten Márs válasza munky (#12971) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elégnek elég, de jobban jérsz egy 400W-os FPS Bluestormmal. Pár száz forinttal ugyan lehet kicsúszik a keretből, bár az is lehet, hogy olcsóbb helyen még benne is marad.

(#12973) munky válasza Szten Márs (#12972) üzenetére


munky
őstag

az megbízhatóbb mint a Chieftec ?

mert a Chieftec-ről eddig csak jót hallottam.

(#12974) kem válasza munky (#12973) üzenetére


kem
addikt

Nekem volt 450-es Chieftech-em, de megutáltam.
A hangja miatt, és a miatt, hogy kapcsolgatta az egyik vinyómat, szerviz meg azt mondta, hogy hibátlan. Lecseréltem egy 350-es FSP-re, és avval nagyon meg voltam elégedve.
Az adatlapomon lévő konfigot simán elvitte túlhajtva. Ami említésre való különbség még, hogy az FSP-nek rövidebbek a kábelei mint a csifinek.
De ha nem nagy házad van, akkor ez jól is jön.

Én inkább az FSP-t ajánlanám!
Én mindenbe azt teszek ha olcsó táp kell(a 350-es 6500Ft).

Köszi!

(#12975) KisCobiii


KisCobiii
aktív tag

Sziasztok!

Corsair VX550w szerintetek??? Jó táp? :B

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12976) Szten Márs válasza KisCobiii (#12975) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pár hozzászólás a VX550-re ebből a topicból:
[link]
[link]
[link]

(#12977) KisCobiii válasza Szten Márs (#12976) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Értem, hááááát nemtudom lehet, hogy akkor csak épp nekem nincs vele gondom... :U
Azért THX a gyors segitségért... És gondolom a "moduláris" Corsair-ok már jobbak? ;)

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12978) Szten Márs válasza KisCobiii (#12977) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valószínűleg a VX550-ből bejött egy hibás széria. Mert egy dolog, hogy CWT beles, nem Seasonic, de a tapasztalt hangzavart nem kéne produkálnia. És nem is minden embernél jött elő, habár jó részüknél ige. Szóval ha te nem tapasztaltál ilyet, akkor valószínűleg megúsztad ezt a sorozatot és egy jó darabot kaptál. Mindenesetre nem szoktuk ajánlani ezt a típust, mert nem lehet tudni, hogy milyen lesz az a példány, amit épp kap majd.

A modulárs Corsairek, azaz a HX sorozatúak egytől-egyig Seasonic bélre épülnek, azoknál nem merült fel ilyen probléma. Nagyon halk, ajánlott tápok.

(#12979) KisCobiii válasza Szten Márs (#12978) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Aham, értem... Igy már tiszta a kép... :)

Akkor majd szerintem a késöbbiek során biztos bepályázok egy HX620-ra, mert ahogy kicsit visszaolvasok látom, hogy sokan esküdnek rá. Mondjuk nekem a VX550 alapbol is csak egy létszükség és végszükséglett volt :DDD Ha szabd igy fogalmazni, mert épp megérkezett a várva várt alkatrészem persze "szombaton" és nemvolt tápom hozzá, gyorsba egy boltba kaptam ezt a VX550-et, ott ez volt a legjobb és a game-er srác haverom is azt mondta, hogy szte nincs vele gond... De így már világos... Akkor lassan cserélek... :U Még egy olyan kérdése, tulfeszültésg védelemre mit mondtok, mi éri meg a legjobban???

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12980) Szten Márs válasza KisCobiii (#12979) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha nálad bevált a VX550 és jó darabot fogtál ki, ami nem hangos, akkor ne cserélj, felesleges. A CWT béllel nincs semmi baj, megbízható, jó, megfelelő védelmekkel ellátott. Túlfesz védelem? Ha ilyen túlfeszvédő elosztóra meg kábelre dugható fekete varázsbigyóra gondolsz, azok nem érnek nagyjából semmit. A táp megoldja, amit meg lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12981) KisCobiii válasza Szten Márs (#12980) üzenetére


KisCobiii
aktív tag

Értem, akkor marad a táp. :R

Amugy pedig igen valami olyan bigyoszra gondolok ami megvédi a kicsikémet, ha valami csunya villám vagy netán ami volt már nálunk egyszer, hogy az egyik trafoház tulmelegedett pár utcával lejjebb és szinte majdnem minden házban 1 égő legalább eldurrant :F azért én sem falun lakom, bp-egyik legforgalmasabb részén, de eléggé ilyesztő, hogy menyire gyér a rendszerük... és pont ettöl félek... Filoztam szünetmentes tápon, szted?

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#12982) Traxx válasza KisCobiii (#12981) üzenetére


Traxx
őstag

Ha belegondolsz, egy villám tetűnagy energiával küldi meg a gépet. Szóval ha az bejön a hálózatba, akkor lehet túlfeszvédős elosztó, szünetmentes, Corsair táp, kiskutyafüle, a gépednek fakereszt. Villám ellen egy dolog véd: kihúzod a konnektorból. Ez van.

A trafós dolgot egy minőségi táp szerintem lekezelné, nem hinném, hogy egy eldurrant transzformátor ad egy 1000V-os szeretetcsomagot a gépnek.

Az eddigi tapasztalatok alapján a VX550-edhez az olcsóbbfajta szünetmentesek (kváziszínuszosak) is jók, ezekkel gond csak a Chieftec tápokat használóknál volt. Ha meg gyakran van áramszünet, jól jön a szünetmentes.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12983) Daert


Daert
őstag

Hali!
LC Power LC655 550W
Ez milyen táp,használható vagy kerülendő?

(#12984) Skizz válasza Daert (#12983) üzenetére


Skizz
addikt

Utóbbi.

(#12985) BangoSkank


BangoSkank
tag

Sziasztok!

Lehet hogy ez egy hülye kérdés lesz, de régen vettem már tápot...Ma beruháztam egy FSP Bluestorm II-re (400W-os), az normális hogy a -5V-os tű hiányzik az alaplapi csatlakozóból, nyugodtan beköthetem? (egy régebbi laphoz kötném aminek 20tűs csatlakozója van)

[ Szerkesztve ]

(#12986) Skizz válasza BangoSkank (#12985) üzenetére


Skizz
addikt

Milyen deszkáról van szó pontosan? Valamelyik nfósz széria kikéri magának ezen ág hiányát...

(#12987) Daert válasza Skizz (#12984) üzenetére


Daert
őstag

Nagyon gáz,vagy azért elkocog?

(#12988) BangoSkank válasza Skizz (#12986) üzenetére


BangoSkank
tag

az alaplap abit nf7-s :(

(#12989) Skizz válasza Daert (#12987) üzenetére


Skizz
addikt

Egyszerűen nem táp... Ráírják az 550W teljesítményt, de ebből 200-at ha le tud adni stabilan, akkor ott már csodák történnek, a védelem hiányáról nem is beszélve.

(#12990) Daert válasza Skizz (#12989) üzenetére


Daert
őstag

Köszi :R

(#12991) BangoSkank válasza Skizz (#12986) üzenetére


BangoSkank
tag

a gép megy nélküle is:) baja lehet tőle? az alaplap diagnosztizáló programja nyavajog csak érte..

(#12992) Traxx válasza BangoSkank (#12991) üzenetére


Traxx
őstag

Hadd nyavajogjon :D Szerintem ha megy rendesen, akkor nem gáz.

Skizz: az én régebbi abit IS7-V2 lapom is kunyizott volna -5V-ot a 350-es Chieftec-től...De anélkül a boot is vagy 3 perc volt neki. A régi táppal meg gyors...így jártam :( És azon intel chipset volt...848-as.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12993) nyunyu válasza Traxx (#12982) üzenetére


nyunyu
félisten

A trafós dolgot egy minőségi táp szerintem lekezelné, nem hinném, hogy egy eldurrant transzformátor ad egy 1000V-os szeretetcsomagot a gépnek.

Hajaj, errol meselhetnek...

Ugyfel okoskodott, hogy kene nekik UPS a szerveruk ele, mert gyakran nincs villany.
Jo, utolagfizetos rendszer szervererol van szo, nem artana egy APC Smart1000.

A, az draga.
Hiaba ellenkeztem, akkor is MGE Ellipse 300-at vettek, mert az occso.

Jo, 2 het mulva eldurrant a szomszed gepmuhelyt eteto trafo, fel keruletben elment a villany.
MGE Ellipse persze annyit ert, mint halottnak a csok, a tulfesztol eldurrant a Codegen tap :)
Akkor potom 800k-t buktak, mert mindenkit a minimal beugroval engedtek ki, nem tudtak, ki mennyit fogyasztott.

Egybol lett penz APC Smart1000-re, meg backup szerverre...

Ellipse300-akat meg beraktuk a switchek ele, arra tokeletes.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12994) Traxx válasza nyunyu (#12993) üzenetére


Traxx
őstag

Kódgány táp, hát jah ;) És így jártak...ennyi, kiderült nekik, hogy nem mindig lehúzós a boltos :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12995) BangoSkank válasza Traxx (#12992) üzenetére


BangoSkank
tag

Szépen megy, nincs gond vele. a programot meg elhallgattattam ;]

(#12996) slappy


slappy
csendes tag

Sziasztok

Milyen táp kellene ehhez a géphez?

Asus Striker II Formula
Cpu 8xxxx
2 Giga Ram
3 db Hdd
2 Optika

2x8800 GT SLI

Nagyjából ennyi

Thx

(#12997) m4rc! válasza slappy (#12996) üzenetére


m4rc!
őstag

Ez ;)

We are analog players in a digital world

(#12998) Lazi007


Lazi007
csendes tag

hello mindenkinek!
Szerintetek ez a tápegység ez megbizható(valaki ismeri?)
http://www.infocentrum.hu/webshop/janus/product_info.php?cPath=39_10130&products_id=958
Ha igen akkor ehhez a géphez elég volna:
P4 3Ghz
2gb 533Mhz
160 GB
Ati hd 3850 256mb
NEC dvd
Gigabyte alaplap (MicroATX)
ELöre is kössz!!

(#12999) Kombat válasza Lazi007 (#12998) üzenetére


Kombat
őstag

Az jön be, hogy nem talált terméket! :DDD
Inkább a táp nevét írtad volna be...
Az adott üzletben egyedül a Chieftec és Coba Nitrox táp ér valamit.
Azok közül a 400-as Chieftec bőven elég.
Ha tudsz szerezz be egy FSP 300PNF-et, az sokkal olcsóbb! ;)

[ Szerkesztve ]

(#13000) mmdms


mmdms
addikt

szisztok!
adatlapba szereplő configot elbírja a tápom vajon???még a VGA nincsen benne...

mindenképp lesz bele egy fsp, csak ninsen még keret rá. azon filózok hogy 350-es vagy 400-as legyen majd? melyik mien árba van, és hol olcsó?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.