Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11101) Skizz válasza omelon (#11100) üzenetére


Skizz
addikt

Igen, elég lesz a 400-as BS2.

(#11102) tukko1 válasza Skizz (#11096) üzenetére


tukko1
aktív tag

Hanem, még mi miatt?

(#11103) Skizz válasza tukko1 (#11102) üzenetére


Skizz
addikt

(#11104) SP!T


SP!T
addikt

Esetleg valaki erről alkot véleményt? Seasonic SS-400HS? Azóta tápot vadászok ocsóón, azt halottam ezek, jók, de az 1. hszben nem találtam a 400HS-ről semmit! :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#11105) Kombat válasza SP!T (#11104) üzenetére


Kombat
őstag

Nagyon jó és halk táp!
Azért nincs benne az 1. hsz-ben, mert, ha jól tudom ezt csak házakkal együtt árulják!

(#11106) SP!T válasza Kombat (#11105) üzenetére


SP!T
addikt

Közben találtam SS-401HT-t is 5.5k-ért! De még mindig kérdéses számomra, hogy mennyivel jobb/roszabb mint pl egy Chieftec 400-450W táp? Mert annak az ára jóval több. Esetleg többet is ér?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#11107) Kombat válasza SP!T (#11106) üzenetére


Kombat
őstag

A Seasonic sokkal csendesebb, mint a Chieftec és szvsz erősebb is.

(#11108) venember83 válasza SP!T (#11106) üzenetére


venember83
nagyúr

Semmivel sem rosszabb, sőt. A Chieftec a konzumer körökben nagyobb neve miatt drága, illetve azért, mert ő eleve veszi valakitől a tápjait. A Seasonic jóval erősebb, mint a 400-450es Chieftec, utóbbi kettő közt a különbség csak a kevéssé használt 3,3 és 5 voltos ágak teljesítményében van, de 12 volton, amit minden pci-e-es konfig használ, ugyanazt tudják. Ha jól tudom, akkor ez a Seasonic végülis az S12, csak csilivili nélkül.

(#11109) Guesstenye


Guesstenye
csendes tag

Sziasztok

Most raktam össze egy gépet és valami nem kóser. A táp, az író és a ház a régi...

Konfigom:
E8400 C2D CPU + gyári hűtő
GA-P35-DS4 Rev 2.0 lap
2 x1Gbyte 1066Mhz DDR2 Kingmax
Seagate Barracuda 500Gbyte SATAII
Inno3D 8800GTS 512DDR3 G92
LG DVD író
480W Codegen táp
Aeroengine Jr ház

Probléma a következő. Összedugtam mindent, power gomb és az proci ventije meg sem nyikkan. Próbál felpörögni de semmi, aztán lekapcsol a gép. Ezt ismételgeti amíg le nem kapcsolom a tápom. Viszont mikor lenyomom a tápot akkor belehúz a proci venti a végére és ennyi. Eddig ezeket próbáltam.
- Néztem frankón felraktam-e a hűtőt, de tuti stimmel mivel még kint volt a lap a házból mikor felraktam, szóval mind a 4 láb stabil.
- Memóriák az 1es / 3as és 2es / 4es slotokban
- Memória nélkül ugyanez.
- Vga nélkül ugyanez.
- Winchester nélkül detto
- Még a DVD írót és a ház plusz 2 hűtőjének tápkábelét is kihúztam egy teszt erejéig.
- Kivettem a lithium elemet is több mint 1 percre stb...

Azért húzogattam le mindent, mert olyan a szitu mintha nem kapna elég kakaót a hűtőventi. Jó tudom hogy a Codegen elég gyengus táp de nem hiszem hogy nem bír el magában egy gyári intel hűtővel :)
Nem ez az első gép amit összeraktam, szóval tippem sincs mit csináltam rosszul.

Az alaplapomon van egy tápdugasz ami eredetileg 2x4es viszont egy fedőlappal 2x2esre van szűkítve. A tápon található olyan tápkábel ami egy 2x12es amit ha olyan az alaplapom, 2x10esre lehet szűkíteni. A Gigabyte lapomon alapfelállásban a 2x12es tápdugasz van és a 2x4es dolog azzal a kis "fedőkupakkal".
Szóval a 2x12es adott, ezt próbáltam a 2x2essel és a 2x4essel is. Semmi változás nem történt.
Sovány a táp a konfigomhoz? Akkor miért nem ment akkor sem mikor mindent lehúztam? (inkompatibilitás a régi táp miatt?)
A gyári hűtő sem lehet annyira gány hogy 1 percet nem bír ki. Az is 100% hogy jó helyre dugtam a hűtő csatlakozóját. A boot-ig meg ilyesmik el sem jutok. Erőlködik picit a hűtő aztán kakukk.
Előre is köszönöm a segítséget, szeretném ha holnapra már menne a gépem :)
Sziasztok :R

Ps.: Esetleg a majdnem 4éves tápom nem bírkózik meg ezzel a konfiggal? :W
Tudnátok márkát ajánlani típusszámmal? Olyan 15k-ig ami tutkóra viszi a konfigot.

[ Szerkesztve ]

Only God Can Judge Me

(#11110) Kombat válasza Guesstenye (#11109) üzenetére


Kombat
őstag

Bevallom végig sem olvastam, csak az adatokig jutottam és :W !
Szerintem örülj neki, hogy nem durrant egy rohadt nagyot az első indítási kisérletnél!
Codegen egy rakás ****, főleg egy ilyen konfighoz!
Tegyél bele rendes tápot és utána próbáld ki, hogy nem ment-e tönkte semmi a codegentől!
Ajánlott tápok az 1. hsz-ben, 400W körüli elég lesz!

(#11111) diegho válasza Guesstenye (#11109) üzenetére


diegho
nagyúr

vegyél tápot, az ipari hulladék nem táp. pl. fsp 400w pnf

(#11112) Guesstenye


Guesstenye
csendes tag

Ok srácok köszi a tippeket!
Akkor úgy látom irány tápot nézni valahol :))

Ps.: Pukkanni semmi nem pukkant, szóval már ez is elég bíztató ;]

Only God Can Judge Me

(#11113) Traxx válasza SP!T (#11106) üzenetére


Traxx
őstag

nos, nekem pontosan ilyen tápom van :) Tökéletesen kussol a gépem :C És csak lehelgeti a ventije a (hideg!) levegőt. 348W 12V-on meg mindenre elég szerintem. Szóval nagyon elégedett vagyok a táppal, az egyetlen negatívum talán az, hogy csak 3 molex csatija van, de ez egy 300 ft-os Y-elosztóval megoldható :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11114) diegho válasza Traxx (#11113) üzenetére


diegho
nagyúr

jó kis táp ez tény. most az egyiknél egy fura hiba vanik. az adda venti traktorkodik rajta méghozzá úgy hogy ha élére állítom akkor kussol, ha bármerre másik irányba forgatom akkor meg hangos :F szóval fura a dolog. gondolkodok egy corsair vx450 beszerzésén otthonra, de még nem szántam rá magam :))

(#11115) kosturica válasza Guesstenye (#11109) üzenetére


kosturica
őstag

Gbyte superb!Ez egy viszonylag olcsó,460W-os táp,activ PFC!!Kitünö,csendes.Ezt ajánlom!(kb.9100FT!)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#11116) Sk8erPeter válasza diegho (#11099) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez nem egy jó hír, mert szvsz a PNF-ben lévő venti egy hangoskodó sz*r. :(( (Az én fülemnek mindenképpen. Komolyan mondom, ennél még az előző Deer tápom is jobb volt... :U) :O

Sk8erPeter

(#11117) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Van valakinek tapasztalata SIKERES tápventicserében? Hallottam már rémhíreket, hogy sokan leégették már így az elektronikát, de én mégis szeretnék eszközölni egy váltást.
Most az FSP 350PNF tápom ventijéről lenne szó. Szerintem egy hangos sz*r.
Szeretném kicserélni egy jó légszállítású 12 cm-es ventire, ami legfőképpen HALK!
Létezik olyan halk ventilátor, amit bátran rá mernétek bízni egy tápegység hűtésére? :F
Nem nagyon találtam ilyen ventiről infókat. :( Hátha Ti tudtok segíteni! :R

U.i.: ne ajánljátok, hogy vegyek inkább VX450-et, mert bár szeretnék, de nincs rá zsém. Egy 3-4 ezer Ft-os ventivel még mindig jobban járnék anyagilag. :K
Előre is nagyon köszönöm.

Sk8erPeter

(#11118) Oracle válasza Sk8erPeter (#11117) üzenetére


Oracle
senior tag

Szia

Silent blade vagy noctua, én ezekre rámerném bízni, annyi levegőt tuti nem szállít mint a gyári de szerintem bőven elegendőt.

A cserével a gari ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#11119) diegho válasza Sk8erPeter (#11117) üzenetére


diegho
nagyúr

felejtsd el a venticserét. én cseréltem pnr-ben noctua-ra, ami leszabályozva halk, de semmit nem hűt és 10 perc orthos után inkább kikapcsoltam a gépet mert felmelegedett a burkolata a tápnak, teljes fordulaton meg ugyanolyan hangos mint a yate loon auto szabályzáson. ezek a tápok úgy vannak megtervezve, hogy a bennük lévő venti a lehető legminimálisabb fordulaton menjen ami a táp megfelelő hűtéséhez szükséges, tehát alacsonyabb légszállítású ventit semmiképp ne tegyél bele. yate loon 88cfm ugyebár, ez idle olyan 45lehet, terhelve 70, tehát olyan ventit kell beletenni ami ~75cfm-es és halk. na ilyen venti szerintem nem létezik. seasonic azért tudja megcsinálni hogy halk adda ventit tesz a tápjaiba, mert jobb a hatásfoka a tápnak ezért kevesebb hővel kell megbírkóznia a ventinek.

(#11120) f4lcon


f4lcon
őstag

a táp nem csak azért hangos, mert a venti önmagában hangos. egy teljes fordulaton állati hangos ventivel is lehet csendes tápot csinálni, ha jó a vezérlő elektronika, és elég felület van a hűtéshez ahhoz, hogy a kevés légmozgás megfelelő hűtést adjon. szerintem se jó elektronika, se megfelelő bordázat nincs az FSP-ben ahhoz, hogy halkabbra cseréld a ventit.
Nem hiába a halk táp az hangos. Mert nem csak a venti a különbség. Csak ezt sokan szeretik elfelejteni, és jönnek a rémtörténetek....

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11121) Oracle válasza diegho (#11119) üzenetére


Oracle
senior tag

Ugyanolyan hangos a noctua mint a yateloon?? Nálam a VGA-n van noctua teljes fordulaton és hangtalan. A tápom ventijét jobban hallani :((( én is most gondolkodom a cserén :DDD

f4lcon: igaz nem mindegy milyen környezetben van a venti :R

[ Szerkesztve ]

(#11122) diegho válasza Oracle (#11121) üzenetére


diegho
nagyúr

én semmi hang csökkenést nem tapasztaltam idle állapotban. terhelve okés hogy halkabb volt a noctua viszont melegedett is a táp. tegnap visszatettem a pnr-t, hát hú de rohadt hangos... a seasonic meg full csendben van, lehet eladom a kettőt és veszek 12-ért egy vx450-et :D

(#11123) Skizz válasza diegho (#11122) üzenetére


Skizz
addikt

VX450-et 12-ért? Na mesélj... :D

(#11124) diegho válasza Skizz (#11123) üzenetére


diegho
nagyúr

nagyker...

(#11125) Skizz válasza diegho (#11124) üzenetére


Skizz
addikt

Aham.
Egy képet kaphatnék a sea tápodról? Mert lehet érdekelne. GPS nem marad kussban.

(#11126) venember83 válasza diegho (#11124) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor ne mesélj, hanem inkább postázzad. :DDD

(#11127) Oracle válasza diegho (#11122) üzenetére


Oracle
senior tag

Ennyire full halk a vx450?? Mert akkor tuti cserélek én is, és akó lesz eladó BS2 400W is :DDD

(#11128) Skizz válasza Oracle (#11127) üzenetére


Skizz
addikt

Azt lefoglalnám. :D

(#11129) Oracle válasza Skizz (#11128) üzenetére


Oracle
senior tag

Megbeszéltük :DD ha esedékes a csere akkor PÜ

fanatikus tag lettem :))

[ Szerkesztve ]

(#11130) diegho válasza Skizz (#11125) üzenetére


diegho
nagyúr

ilyenre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#11131) Skizz válasza diegho (#11130) üzenetére


Skizz
addikt

Aaa, nem nagyon mert not found. :B
Mod. Most jo.
Köszi, majd még gondolkozom. Megnézem Oracle kollega BS2 -ét .

[ Szerkesztve ]

(#11132) diegho


diegho
nagyúr

[link]

[link]

még pár kép.

(#11133) horitomy


horitomy
tag

Nagyon halk a vx450. 2 hete tulaja vagyok egynek. Hangját még nem hallottam, igaz nincs mivel megizzasztani mert a proci igaz húzva van 150%-ra, de a videókártya nem egy áramzabáló. A gond az, hogy annyira nincs hangja, hogy az elvileg csendes samsung hdd úgy búg, hogy majd megőrülök tőle (rezonancia nincs, mert a gép aljába egy szivacson fekszik!

(#11134) Qru


Qru
MODERÁTOR

Melyiknek hosszabb a kábelezése a Chieftec GPS 550 AB-Anak vagy az FSP BS2 500W-osnak?

mod: Chifi méreti megvannak* csak a BS2-ét nem találtam meg.

*1x 20/24 Pin ATX / 55cm 1x 4 Pin P IV / 65cm 1x 8 Pin EPS12V / 55cm 2x 6 Pin PCIe SLI/Crossfire / 55cm 6x Molex...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11135) megasanyi


megasanyi
csendes tag

Sziasztok én is halk tápot szeretnék 1 ilyen vx450 elbirná a quad6600+8800GT met???
köszi a választ

Nemértem ti hogyan értitek meg ezt a világot!?

(#11136) diegho válasza megasanyi (#11135) üzenetére


diegho
nagyúr

el

(#11137) venember83 válasza Qru (#11134) üzenetére


venember83
nagyúr

Mi érdekelne? PCI-E csatlakozó, ATX, vagy minden? Egy-két dolgot lemérhetek...

(#11138) venember83 válasza venember83 (#11137) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem kell mérni, ATX tápkábel 42 cm hosszú, vagyis inkább rövid.

(#11139) Skizz válasza diegho (#11132) üzenetére


Skizz
addikt

:R

(#11140) Bagira01 válasza Qru (#11134) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem ugye fsp greenpower-en van/volt és most egy bs2. Namost a bs2 kábele sokkal rövidebb(mindkét alaplapi), így nem tudom a cm rc690-be hátul vezetni őket sőt még elöl is :U De mivel harisnyás így eleve sokkal rendezetteb :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#11141) SP!T válasza diegho (#11136) üzenetére


SP!T
addikt

Ennek a Seasonic tápnak, van legalább PCI-E csatija, hamár 3 hdd csati van? :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#11142) Guesstenye válasza kosturica (#11115) üzenetére


Guesstenye
csendes tag

Köszi Neked is!
Asszem FSP, Chieftec vagy Corsair lesz...
Majd kő-papír-ollóval döntök :DD

Only God Can Judge Me

(#11143) Traxx válasza SP!T (#11141) üzenetére


Traxx
őstag

2 van rajta. És van egy PEG is (ez az a 6 tűs, vidkarikhoz való izé... :D )

Diegho: :DDD :C

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11144) diegho válasza SP!T (#11141) üzenetére


diegho
nagyúr

nincs rajt semmi csati gondolattal közvetíti az áramot a cuccokhoz :))

(#11145) tukko1 válasza Skizz (#11103) üzenetére


tukko1
aktív tag

Jó, de a konfig is más volt. Lehet kazán 320 GTS volt a srácnak, a 9600GT sztem kevessebbet eszik, a 3hdd és 2 odd helyett nekem 1 hdd és 1 odd-m van és a Q6600 helyett egy e2140 hasít a gépemben. Szerintem azért ez nem mindegy!

[ Szerkesztve ]

(#11146) Skizz válasza tukko1 (#11145) üzenetére


Skizz
addikt

Ja, valóban nem mindegy. Így talán +fél évet is kihúzhat a táp...

(#11147) kovi


kovi
senior tag

Nemtudom elégé dícsérni a Corsair VX 450 tápomat amit vettem nemrég.
Szenzációs. Volt már jópár tápom, de ez eddig a legjobbnak tűnik.
Halk, erős, 5 év garos, és nem drága.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#11148) Qru válasza venember83 (#11137) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Közben megoldódott thx!

#nincsbennetarcsi

(#11149) Sk8erPeter válasza diegho (#11119) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi a részletes tájékoztatást! :R Ezek szerint sajnos tényleg le kell tennem a tápventicseréről. Igazából Te vagy az első, aki észérvekkel meg tudott győzni, hogy valójában miért is hanyagoljam a témát. :C
75 CFM körüli légszállítású, halk venti tényleg nem létezik a piacon (vagy nem találkoztam még vele), pedig már próbáltam körbejárni a témát rendesen... :(
Akkor azt hiszem, marad az a megoldás, hogy gyűjtögetek lét, megpróbálom "normális" áron eladni az FSP-met, és veszek egy VX450-et. Vagy Seasonicból valami olcsóbbat (nálam ez max. [!] 16 ezer, vagy használtan még olcsóbban...), halkat. Létezik ilyen? :F

Mondjuk egyébként is aggasztó lenne, ha elúszna az a maradék 1,8 év gari a venticsere miatt... :DDD
Akkor Diegho, nem értesz egyet Oracle kolléga állításával, miszerint a Silent Blade vagy Noctua ventikre rá lehetne bízni a tápot akár?

U.i.: még egyszer köszi, hogy foglalkoztál a problémával. :R

Szerk.: Diegho, kérlek nézd meg ezt a hsz-t, mennyire értesz egyet az itt megszólaló véleményével? (Ugyanezen az oldalon Oibácsi is hasonlóan vélekedik.) Azért kérdezem meg a véleményed, mert látom, hogy nem ma kezdtél foglalkozni a tápokkal... ;)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11150) f4lcon válasza Sk8erPeter (#11149) üzenetére


f4lcon
őstag

oké, hogy náluk 8 hónapja megy átforrasztott ventivel, de arról nincs szó, hogy milyen gépet visz, milyen házhűtés mellett, stbstb. egy 667-es celeront 2*128 mega sd ram-mal meg egy tnt2-vel nem nagy cucc elvinni, de egy tizszer akkora fogyasztású c2d+3850+2giga ram kombó icipicit jobban felmelegíti a házadat, és egyben a táp által beszívott levegőt is.
a venticsere a tápban egy nagyon összetett kérdés, nem csak annyi, hogy veszek egy halkabbat.
de látom te csak azt olvasod el, amivel egyetértesz.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.