Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) Szatesz


Szatesz
őstag

Hello nekem egy olyan 700w os tápra lenne szuksegem és egy olyanra amibol kilehet huzni a felesleges vezetékeket....ne logjon ossze vissza ha nem dugom be sehova....Én FSP 700W osra gondoltam az ilyen?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11352) Szten Márs válasza Szatesz (#11351) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

700W-os táp, te jó ég :Y
Milyen konfighoz lesz?
Egyébként ehhez a legközelebb álló a Corsair HX620. És nem, nem hiszem el, hogy bármihez kevés lenne a 620W-ja :P

(#11353) Szatesz válasza Szten Márs (#11352) üzenetére


Szatesz
őstag

Nah leirom a configot....Q9450 lesz de ha nem ez akkor is quad....Aztan 98GX2 3 vinyo...Vizhutes..És olyat akarok mert elviszi a mostani chieftech 550w os is csak hangos kozben... és nem lehet lecsatolni a nemhasznalt csatlakozokat tehat ezert valtok.... akkor milyen az a tép ami 700W koruli és lecsatolhato csatlakozos.....ÉS nem gagyi:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11354) Szten Márs válasza Szatesz (#11353) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyre egyértelműbben Corsair HX620. Kiemelkedően csendes, moduláris, valamint quad proci tuningra a single rail volta miatt az egyik leginkább ajánlottabb táp.

(#11355) Szatesz válasza Szten Márs (#11354) üzenetére


Szatesz
őstag

És megtalalhatoak rajta a 98GX2 hoz szukséges csatlakozok?Pontosan nemtudom milynek kellenek hozzé de te biztos tudod...... :)) Gianninal most van CORSAIR 750W CNPSU-620HXEU ez nem lenne jobb arban ugyan ottvan.....

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11356) Szatesz


Szatesz
őstag

ugytom egy 6 pines és egy 8 pines csati kell hozzá....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11357) Szten Márs válasza Szatesz (#11356) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 750-es Corsair nem moduláris, azaz nem lecsatolahtók a kábelei. Na meg nem is a legendásan halk Seasonic bélre épül. Itt megnézheted milyen kébelek vannak rajta: [link]
Az egész cikk, ahonnan a kép való: [link]

(#11358) venember83 válasza Szatesz (#11356) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, van rajta két csatlakozó a PCI-E karinak. Két 8pines van a HX-eken, ami a 6pinesre is rácsatlakoztatható.

(#11359) Szatesz válasza Szten Márs (#11357) üzenetére


Szatesz
őstag

Kösznöm szépen a segitseget....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11360) Sk8erPeter válasza Traxx (#11350) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez inkább az értelmetlen pénzköltés csimborasszója... :D

Sk8erPeter

(#11361) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Sziasztok!

Corsair VX 450 elég lesz szerintetek egy
- phenom 9600
- ATI HD 3870
- Gigabyte alaplap,
- 2x250 GB winchester
- 2 GB ram,

alá? Szerintem igen, de több szem..egyébként: mennyire megbízható a corsair VX 450?
Köszi

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#11362) venember83 válasza HarryPotter (#11361) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, bőséggel. Megbízhatóságról nagyon sok infó nincs, az tuti, hogy a fórumot nem özönlötték el az elégedetlenkedő vx450 tulajok, a Seasonic név meg az 5 év gari is elárulhat ezt-azt ebből a szempontból.

(#11363) HarryPotter válasza venember83 (#11362) üzenetére


HarryPotter
őstag

köszönöm. a corsairekben ezek szerint seasonic belső van? (bocs a tudatlanságért). vagy a kettő ugyanaz?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#11364) Skizz válasza HarryPotter (#11363) üzenetére


Skizz
addikt

Seasonic bél:
Corsair VX450
Corsair HX520
Corsair HX620
Corsair TX650

CWT bél:
Corsair VX550
Corsair TX750

(#11365) HarryPotter válasza Skizz (#11364) üzenetére


HarryPotter
őstag

ezek szerint a corsair csak felmatricázza? vagy azért hozzá is tesz valamit?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#11366) venember83 válasza HarryPotter (#11365) üzenetére


venember83
nagyúr

A matricát, meg a csomagolást, tudtommal. A belet adja a Seasonic, aztán a Corsair felöltözteti.

(#11367) Tomate


Tomate
veterán

Lenne egy kérdésem.
Ma jön hozzám egy 2900XT próbára. A lényeg annyi, hogy azt próbálom, hogy ad-e képet műkidik-e vagy sem. Semmi tuningot, terhelt állapotot nem akarok előidézni, csak lássam, hogy ad-e képet és már kapcsolom is ki. És csak akkor rakom vissza he lesz új tápom.
Szóval: Adott a tápom aminek az adatairól ITT a kép. Beismerem ez egy Codegány :(( De 1 éve szuperül üzemel nálam semmi gixer nemvolt vele. Namármost a gépemben szinte semmi extra sincs, se extra venti se PCI kártya, se egy rakás HDD, DVD.
Adott egy 4200+os proci 1gb ram és minden egyéb aminek áram kell eltávolítva(DVD-t is HDD-t is kihúzom). Ennyire szegényen lecsupaszítva azért nemfog az arcombarobbanni a táp? :DD és azt az 1 percet kibírja addig amíg megnézem van-e képe? Vagy azért szartáp de ennyire nemkell parázni :F

[ Szerkesztve ]

(#11368) HarryPotter válasza venember83 (#11362) üzenetére


HarryPotter
őstag

azt valóban én sem említettem, hogy van két venti a házban, plusz egy zalman 9500 led CPU hűtő. a 450w-os határ még így is elég?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#11369) Skizz válasza Tomate (#11367) üzenetére


Skizz
addikt

Tök mindegy, mivan az R600 mellett. Csak a VGA többet kér le 12-es ágon, mint amennyit a Codegen le tud adni. Örülj, hogy 1 évig bírta a géped, és működik benne minden. Azt javaslom, hogy sürgősen cseréld le valami megbízhatóra.
Cosair, Seasonic, Chieftec, FSP... 400-430W-os modell ezek közül bőven elég, még egy R600-hoz is.

(#11370) Skizz válasza HarryPotter (#11368) üzenetére


Skizz
addikt

3 venti nem zavar be.

(#11371) venember83 válasza Tomate (#11367) üzenetére


venember83
nagyúr

12 volton tud cimke szerint 192 wattot, de valahogy ezt kétlem. Én tuti nem kapcsolnám be. Valszeg semmi sem fog történni, de nem mondhatom teljes nyugalommal, hogy egy POST-ot kibír. Cselekedj belátásod szerint.

HarryPotter: Ilyen apróságok nem számítanak. ;)

(#11372) Tomate válasza Skizz (#11369) üzenetére


Tomate
veterán

Értem, örülök, stb, a jó tápokat is ismerem (hallásból :U ) De annyira képes lesz, hogy legalább bootolásnál lássam a betűket?

(#11373) venember83 válasza Tomate (#11372) üzenetére


venember83
nagyúr

Elvileg igen.

(#11374) Csaba_20_ válasza Tomate (#11372) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha trabanttal akarod az IFÁ-t vontatni, akkor az menni fog? Legalább meg fog mozdulni a trabi? Maximum 2D-ben ajánlott megnézni így a működést, úgy meg nem sok értelme van.

(#11375) Tomate válasza Csaba_20_ (#11374) üzenetére


Tomate
veterán

Van egy kártya ATI 2900XT a baja, hogy levan törve róla egy PAL/NTSC kapcsoló, elvileg semmi más baja nincs, de mivel a srác nemtudta kiprószálni mert nincs PCI-E foglalata, elég jutányos áron hozzájuthatok. Csak megkéne néznem, hogy legalább képet ad-e mert akkor már nagybaj nemlehet, Gari sincs szóval mindenképp valahogy életet kell, hogy leheljek bele ha csak 5 másodpercig is. Aztán most ezért parázok cseppet, a srác meg ittvan 1,5 óra múlva és nincs kitől kölcsönkérnem egy épkézláb tápot :O

[ Szerkesztve ]

(#11376) Csaba_20_ válasza Tomate (#11375) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akkor meg vagy megveszed zsákbamacska, vagy pedig kipróbálod. :DDD

(#11377) Kombat válasza Tomate (#11375) üzenetére


Kombat
őstag

PAL/NTSC kapcsolónak csak akkor van szerepe, ha TV-re van kötve.
Tehát, ha nem TV-re akarod kötni, akkor tök mindegy, hogy le van törve!

(#11378) Tomate válasza Csaba_20_ (#11376) üzenetére


Tomate
veterán

10 ropiért... Nemtudom... Szerintem kifogom próbálni :Y Kockázat nélkül nincs siker, nameg bátraké a szerencse. Ha lesz gépem még megírom mitörtént :D Vagyha az eladósrác, tényleg tud mondani valami szép történetet amirő ellehet hinni, hogy tényleg így történt, akkor lehet megveszem prósza nélkül. 10-et csakmegér.

[ Szerkesztve ]

(#11379) looser válasza Tomate (#11375) üzenetére


looser
addikt

Úgy egy éve vettem egy régi Gigabyte R9700 PRO VGA-t, dobozban, Zalman hűtéssel, nagyon meg voltam vele elégdve. Biosban ill. bootoláskor is szép képet mutatott. Aztán a win betöltődésével megmutatta az igazi arcát...a srácot többet nem értem el. Szóval szerintem hagyd, hogy eljusson a windowsig, ott kiderül, nincs-e baja. Lehet, hogy érdemes 3D-ben is kipróbálni. A 'nagy baj nem lehet' még ekkor is óvatosan ejtendő ki ;) Egyébként itt a PH!-n még nem vettem sittet, az az Apróról volt. Próbára fel! :)

Szerk.: 10.000 Ft...nomen est omen, az enyém is annyi volt :)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11380) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Chif ..ezt választottam! :B

De jó, hogy elolvatam a Hszeket! Most mondtam vissza a Thrust570W tápot a PCX-től!
Azért látom mindenki azt választja! :C

ui: Én is gyártanék tápokat 800W teljesítménnyel 10ezerért! ;]

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#11381) GC-EvElyN-


GC-EvElyN-
senior tag

Sziasztok!
Az adatlapomon szereplő konfigomon kívül van 7 db 8 cm-es ventillátorom a gépben. Ebből 3 van az alaplapra kötve, és 4 molexre. A tápom egy 400W Chieftech. Az lenne a kérdésem, hogy bár tudom, hogy ez jó minőségű táp, de vajon nem mozog-e a határon. (A gépben semmi sincs húzva.) Különösen, hog ytervezem hogy jobbra cserélném a procimat, és valószínű, hogy a videokártyámat is leváltanám egy x1950 prora. Ezenkívül tervezem még 2db 12cm es ventinek a beszerelését is és bővítenék még 1Gb 800mhzes Kingmax-al. Szóval a kérdés. Nincs e jelenleg a határon a tápom, illetve h az említett eszközök beszerelésével szükségessé válik-e egy nagyobb teljesítményű táp vásárlása vagy sem. Ha igen, örömmel venném, ha tanácsot is adnátok, hogy milyet és hány W-at érdemes.
Köszönöm
Evy

Hali!Szeretnék kérdezni valami olyat amit nem lehetne de nem tudok rá hol választ kapni.Szeretném megkérdezni ha kapok rá engedélyt.köszi!

(#11382) shteer válasza GC-EvElyN- (#11381) üzenetére


shteer
titán

400W Ct-ből melyik típus?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#11383) Kombat válasza GC-EvElyN- (#11381) üzenetére


Kombat
őstag

Nincs és nem is lesz határon a tápod!

[ Szerkesztve ]

(#11384) Tomate válasza GC-EvElyN- (#11381) üzenetére


Tomate
veterán

Mit hűtesz ott anniyra ennyi ventivel? Talán az a hűtőszekrény? :U

(#11385) GC-EvElyN- válasza shteer (#11382) üzenetére


GC-EvElyN-
senior tag

Model: GPS-400AA-101 A ez van ráírva

Hali!Szeretnék kérdezni valami olyat amit nem lehetne de nem tudok rá hol választ kapni.Szeretném megkérdezni ha kapok rá engedélyt.köszi!

(#11386) GC-EvElyN- válasza Tomate (#11384) üzenetére


GC-EvElyN-
senior tag

1 fent fújja ki, 2 egymásra rakva fújja ki, 2 befúj azoldalán, 1 a kari tetejére fúj, 1 pedig elől befelé
Amúgy valszeg 5000Am2 lesz belőle. Csak ki ne pukkanjon a tápom

[ Szerkesztve ]

Hali!Szeretnék kérdezni valami olyat amit nem lehetne de nem tudok rá hol választ kapni.Szeretném megkérdezni ha kapok rá engedélyt.köszi!

(#11387) venember83 válasza GC-EvElyN- (#11386) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem fog, x1950pro is, memó is, proci is mehet nyugodtan.

(#11388) looser


looser
addikt

Megvan a VX450 és szomorú vagyok továbbra is. Nem a táp volt a ludas a gép-nem-indulásban, feltehetőleg, mivel itt is csak másodjára (harmadjára) indul el a gép. Lehet még a memória (semmi baj nem volt vele, Geil value DDR400 2x1GB), az alaplap, ami szintén jól működött az eredeti konfigban is (akkor még P915D és 9600XT, e kettő változott)...Nem tudom, mitévő legyek. A gép szép csendes, de még valami 3d stressz kell majd, hiszen COD4 alatt (kb. 10 perc játék után) állt le a gép elsőnek, akkor gondoltam a tápra.
Egyébként a súlya elbizonytalanított, s az is, hogy Kínában készült. A rajta lévő kábelköteg nehezebb, mint maga a táp. A régi DTK táp leszakítja a kezem, olyan súlya van (bár az meglepett, hogy az első hozzászólásban a vigyázandó tápok között van. Kijelenthetem, tette a dolgát 5 évig, hibátlanul! Most újabb kísérletek következnek, mit tanácsoltok? Több alkatrészt nem tudok lecserélni, ennyire futotta... :( Hmmm :)
Viszont csendes a gép, két szalagkábelt cseréltem hengeres PATA-ra, került be még 1 8cm-es házhűtő és a VGA-ra egy Accelero X2.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11389) nyunyu válasza looser (#11388) üzenetére


nyunyu
félisten

A régi DTK táp leszakítja a kezem, olyan súlya van

Hiaba, a passziv PFC abbol all, hogy van egy bazinagy vasmag, aztan korbe van parszor tekerve egy madzaggal. (=tekercs)

Aktiv PFC meg tranzisztorokbol/diodakbol/felvezetokbol van osszerakva, igy sokkal konnyebb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11390) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Hiper type-r 580 - erről mi a véleményetek?

(#11391) Kombat válasza Amoroso (#11390) üzenetére


Kombat
őstag

Nem ajánlott táp!

(#11392) Amoroso válasza Kombat (#11391) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Á, miért nem?
Nekem ilyen van.

(#11393) Kombat válasza Amoroso (#11392) üzenetére


Kombat
őstag

Pontosan nem tudom, de a szakértők szerint nem valami jó táp!

Ha érdekel, írd be a keresőbe (bal felső sarok), hogy hiper és olvasgass! ;)

(#11394) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!

Tápegységet mit ajánlotok? Erős, megbízható kellene.
AMD X2 6400+, Radeon 3870, ASUS A8N SLI, 4GB RAM, 4 winyó, 2 opticai meghajtó, Creative Audigy hangkari.
Cobanitroxról tapasztalat?
Fortron Source?
Super Flower?
Chieftec?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#11395) Turmoil válasza looser (#11388) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ha masszív játék közben áll le a géped, azt leginkább túlmelegedés okozza. Vagy a házad nem szellőzik eléggé, vagy kevés a processzoron, esetleg a chipseten a hűtés.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#11396) Turmoil válasza james008bond (#11394) üzenetére


Turmoil
senior tag

A felsoroltak közül max a chieftec, ajánlom a topic nyitó postját.

Leginkább Seasonic és FSP belsős tápokat szoktak itt ajánlani, pénztárcától függ, hogy milyen csomagolásban. Zalman és Corsair pl. elég halkak, a te gépedhez meg nem árt legalább egy 450-es, "80+"-os.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#11397) stfx válasza james008bond (#11394) üzenetére


stfx
aktív tag

A felsoroltak közül az Fortront választanám, mivel a Fortron Source = FSP

(#11398) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Valaki aki tudja, hogy miért nem ajánlott a Hiper az ossza már meg velem.

(#11399) Szten Márs válasza Amoroso (#11398) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy az áráért sokkal jobb vételek is vannak. Nem egy Codegen/Mercury/Q-tec hulladék kategória, de felépítésében, tervezésében, felhasznált anyagok minőségében elmarad az abszolút ajánlottaktól, mint FSP, Seasonic, Enermax, stb.

[ Szerkesztve ]

(#11400) venember83 válasza Amoroso (#11398) üzenetére


venember83
nagyúr

Fogalmazzunk úgy, hogy nincs egyetértés abban, hogy ajánlott-e vagy sem. Ezért nem ajánljuk.

Szten Márs után szabadon. :))

tejesember78: Nagyobb procihoz is elégséges ez a táp, lényeg, hogy ne legyen túl nagy a proci, mert esetleg nem fér majd bele az alaplapi foglalatba. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.