Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12351) Mankó válasza Dare2Live (#12343) üzenetére


Mankó
veterán

Akkor ilyen lesz.
Köszi a segítséget.

(#12352) Mankó válasza Gorneck (#12345) üzenetére


Mankó
veterán

A procis topicban leírt problémámra lehet ez lenne a megoldás. Kíváncsi lennék, hogy a 400W-os Coolink tápnak mekkora a teljesítménye a 12V-os ágon.

(#12353) djrobaa válasza Dare2Live (#12350) üzenetére


djrobaa
aktív tag

HX 520nak sincs olyan huzos ára! IPONon néztem 20K. És gondolom akkor jobb mint a VX?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#12354) djrobaa


djrobaa
aktív tag

[link]

Erről valami vélemény esetleg?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#12355) koki44


koki44
csendes tag

Milyen szünetmentest ajánlanátok nekem?
A tápom egy CHIEFTEC CFT-650-14CS 650W

Config:
GIGABYTE GA-P35-DS4
E8400
GAINWARD 8800GTS 512MB
WD 400GB
SAMSUNG SH-S203P SATA

Talán ez:
APC Smart-UPS 750VA USB & Serial 230V
APC Smart-UPS, 750VA/500W, Input 230V/Output 230V, Interface Port DB-9 RS-232, USB, SmartSlot, Line interactive, szinuszos, hidegindítható

(#12356) nyunyu válasza koki44 (#12355) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg egy Smart600 is eleg alaja ha TFTd van, de 750-essel nem tudsz mellenyulni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12357) koki44 válasza nyunyu (#12356) üzenetére


koki44
csendes tag

Ok köszi

De akkor ez jó igaz?
Valóban szinuszos?
Most egy LG F700 B -van
De később venni akarok egy 19" LCD-t, ezek az LCD-k kevesebbet vagy többet fogyasztanak mint a régi CRT-k?

(#12358) Skizz válasza djrobaa (#12353) üzenetére


Skizz
addikt

Nem jobb, hanem más. A VX450 talán még jobb is, hatásfokban. HX és VX közti különbség, hogy a HX moduláris és a "jóöreg" S12 béllel szerelték, a VX450 pedig fix kábelezésű, valamint egy újabb, szintén Seasonic által tervezett és kivitelezett belsővel szerelték.

(#12359) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok,nekem 1 olyan kérdésem lenne,hog az Akyga tápegységekről mit tudtok? mennyire jók,mennyire megbízhatóak?Előlre is köszönöm!!

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#12360) djrobaa válasza Skizz (#12358) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Értem. Vagyis kezdem. :) Akkor nekem bőven elég a VX 450is. VX 550et nem ajálják mert van belőle egy rossz vagy hibás sorozat. VX450 árban is kedvezőbb, és halkabb is aztmondják itt sokan.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#12361) koki44 válasza nyunyu (#12356) üzenetére


koki44
csendes tag

Egyébként ez az igaz [link]
Csak mert itt nincs olyan részletes leírás?

(#12362) ló úr


ló úr
őstag

Nenne még 1 kérdésem!!
Egy 350w-os Chieftech tápom van most és a VGA-m drivere folyamatosan szövegel minden beindításkor,hogy nem kap elég áramot. Szerintetek is kevés a 350w os táp a gépembe?
Leírom a configomat:
CPU: Core 2 E4500
Alaplap: Asus P5B
Winyó: Samsung 250 GB SATA2
DVD író: Sony NEC Optiarc Satás
VGA: Gainward nVidia 9600GT 512 MB

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#12363) Skizz válasza ló úr (#12362) üzenetére


Skizz
addikt

Gondolom nem dugtad rá a PEG csatit a kártyára.

(#12364) Skizz válasza djrobaa (#12360) üzenetére


Skizz
addikt

Igen, a VX450 is elég lesz. És halk is, ezt tanusíthatom...

(#12365) ló úr


ló úr
őstag

Rá van dugva a karira a csatlakozó,és úgyis ugynazt a szöveget löki,teljesen jól van minden összerakva,játékoknál nem lassú,meg hozza azt amit kell a gép,de idegesít,hogy miért írja ki ezt a hibajelenséget?

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#12366) bolonn


bolonn
csendes tag

Hello, lenne egy problemam...
Nemreg(2 hete) szereztem be a szamitogepembe egy NVIDIA 7300 GT PCI-E(ASUS SILENT) videokartyat, es azota a feje tetejere allt a vilag. Gyakran nem indul be ujrainditaskor, csak egy szurke kepernyot mutat. aztan restart nehanyszor es beindul.Vagy nem, csak egy 5 perces szunet utan. Ezt a jatekot uzi bekapcsolaskor is. Mindenutt olyasmit irnak erre h a tap nem birja meg ilyesmi...
En pedig mindenfele videokartya meg teszteloprogramot lefuttattam jol leterheltem gepet videokartyat es megy mint az alom, vagyis ha beindul akkor megy(eddig csak haromszor fagyott le menet kozbe a gep az uj kartyaval ennyiy azelott is lefagyott...) Olyan lehet h indulaskor nagy az aramfelvetel s azt nem birja? Vagy a homerseklet de az meg nem nagyon megy 75fok fole?

A konfiguraciom:
AMD athlonx2 4000+ 2100MHZ(65w)
Merevlemez - WD1600AAJS(160 Giga SATAII)
DVD-ROM - ASUS
Gigabyte GA-M61P-S3
1G Kingmax DDR2 800MHZ
+a fent emlitett videokartya

(#12367) Szatesz


Szatesz
őstag

Nem kell senkinek egy szuper tap majd felaron ?itt

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#12368) bolonn


bolonn
csendes tag

ja a tapom(nem tul jo,de nem kellen elegnek lennie?): DELUXE 400W...

(#12369) Skizz válasza bolonn (#12366) üzenetére


Skizz
addikt

Nincs min csodálkozni... Deluxe "táp" mellett. Ki kell ábrándítsalak, hiába van a géped fogyasztása tipikusan 100-120W körül, az a 400-asnak elmondott táp nem bírja... Arról nem is beszélve, hogy veszélyezteti a géped egészségét.
Az ajánlatom egy FSP 300PNF, olcsó, jó, bár nem túl halk.

(#12370) Skizz válasza ló úr (#12365) üzenetére


Skizz
addikt

Ellenőrizd le, hogy jól csatiztad-e rá. Ha igen, akkor hagy a 'csába... ha megy normálisan 3D-ben, akkor semmi gond. Nem ismerem az nV drivereket, de keresgélj benne, hátha le tudod tiltani a figyelmeztetéseket.

(#12371) bolonn válasza Skizz (#12369) üzenetére


bolonn
csendes tag

Köszi szépen a valaszt! Akkor probalkozom egy masik tappal hatha lesz eredmenye...

(#12372) solikka


solikka
csendes tag

Nem teljesen ide való kérdés de nem találtam jobb helyet neki...
A tápomból jön ki egy 4 tűs venticsatlakozó (legalábbis én annak nézem). Ezt be kell dugni az alaplapba ahhoz hogy a táp ventije szabályozza magát, vagy be van építve a tápba a szabályozás(PWM)???

A tápom egy Chieftec 450W

Előre is köszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#12373) Skizz válasza solikka (#12372) üzenetére


Skizz
addikt

Az a venti csati, valójában floppy csati. A tápventi csatlakozója a tápban van és a hőmérséklet függvényében szabályozza a venti fordulatszámát.

[ Szerkesztve ]

(#12374) Skizz válasza bolonn (#12371) üzenetére


Skizz
addikt

Nincs mit.

(#12375) Traxx válasza djrobaa (#12342) üzenetére


Traxx
őstag

...
Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12376) nyunyu válasza koki44 (#12361) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyébként ez az igaz

Az.
De folytathatnank az UPS topikban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12377) nyunyu válasza koki44 (#12357) üzenetére


nyunyu
félisten

De később venni akarok egy 19" LCD-t, ezek az LCD-k kevesebbet vagy többet fogyasztanak mint a régi CRT-k?

Elvileg kevesebbet.
Egy 17"-es CRT eszik kb. 70-80W-ot, en 21"-esem valami 100-120W-ot.

19" TFT-k meg kb. 40-50W-ot, de most neztem a Lenovo "kornyezetbarat" 22"-eset, arra valami 90W-ot irnak. (kepmerettel negyzetesen no a hattervilagitas energiazabalasa, 40" LCD TV siman 200W korul van...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12378) Mankó válasza Skizz (#12364) üzenetére


Mankó
veterán

Szerinted, megoldhatja ez a táp a problémámat?
Vettem egy 9600Gt kártyát és játékokban randomszerűen 1-2 óra múlva kifagy a játék, Winbe visszatudok menni, s ott meg bezárom a progit. Tápom jelzése 450es Coolink, ami valójában 400W-os.

(#12379) Gyuri27 válasza Mankó (#12378) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szvsz vegyél tápot. :K
Egy 400w-s fsp, 450-s corsair pl.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12380) umlaut


umlaut
csendes tag

Sziasztok!

A gondom az lenne, h vettem egy nvidia geforce 7600gt vga-t bfg tuningal!
350w q-tech tápom van és állandóan fagyogat a gép! Szerintetek a táp a gond? Ha igen légyszi ajánljatok vmi tápot nekem!
amd athlon fx 3000+ proci
2 db optikai meghajtó
tunerkártya
nvidia nforce 4 alaplap

Előre is köszi

(#12381) shteer válasza umlaut (#12380) üzenetére


shteer
titán

meglehet... még mielőtt megpukkan: fsp pnf 350 [link]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12382) umlaut válasza shteer (#12381) üzenetére


umlaut
csendes tag

köszi

(#12383) Szten Márs válasza umlaut (#12380) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A q-tec nem táp, csak tápnak látszó ipari hulladék.

(#12384) WiZARD


WiZARD
addikt

ahh már látom veszélyes tápok listáján, amit kérdezni akartam...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#12385) elisha


elisha
tag

A gép:

Gigabyte GA-MA770-DS3, AMD Athlon 64 X2 - 4400+, 3 GByte KingMax RAM,
GeForce 8500 GT (512 MB), 160GB Hitachi HDD, PIONEER DVD-RW DVR-212D.

A videokari lesz cserélve HD3850-re, esetleg 3870. És egy plussz HDD jön még,
320 vagy 400GB-s. Mondjuk a jelenlegi táp már vitt 2 HDD-t, csak most jön videokari is mellé.
Jelenleg valami Noname, titkos összetételű 350W táp van benne. Ezt néztem ki: [link]

Ez fogja bírni videokari csere után, vagy mást válasszak?

Szerk: Megnéztem. 300W-os Dana táp feszül benne jelenleg. :Y

[ Szerkesztve ]

Túlterhelt a szerver...

(#12386) Mankó válasza Gyuri27 (#12379) üzenetére


Mankó
veterán

Valami tuningos gixer lesz a gond, mert minden alapon nem dobott ki 4-5 óra játékkal sem. De előbb-utóbb kerítek bele egy Corsair VX-450et.

(#12387) Kombat válasza elisha (#12385) üzenetére


Kombat
őstag

Jó tápot néztél ki! Esetleg, ha spórolni akarsz még egy kicsit, akkor a 350-es is elég a PNF-ből!

(#12388) mrdan206


mrdan206
tag

Hali. Ezt a tápot néztem ki magamnak. FSP Blue Storm II . Mi a véleményetek erről?

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#12389) Kombat válasza mrdan206 (#12388) üzenetére


Kombat
őstag

Jó!

(#12390) mrdan206 válasza Kombat (#12389) üzenetére


mrdan206
tag

Akk lehet ez lesz a 400W Mercurym helyett:D Rendesen félek a mostani tápomtól :D

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#12391) ló úr


ló úr
őstag

Vááááá Mercury??? Háth attól féljél is :) Az nem táp,az vmi román vendégmunkások szabadidős tevékenységének alkotása :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#12392) ló úr válasza mrdan206 (#12388) üzenetére


ló úr
őstag

Az egy rohadt jó táp,ne gondolkozz vedd meg!! :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#12393) old gray válasza ló úr (#12392) üzenetére


old gray
addikt

Te nem holló úr reinkarnációja vagy ló-alakban? :U

Holnap érkezik a Corsair VX450 tápom, mennyivel lesz halkabb vajon mint a jelenlegi FSP 350W? :U Én jelentős eltérésre számítok a Corsair javára, rem. nem fogok csalódni. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#12394) ló úr válasza old gray (#12393) üzenetére


ló úr
őstag

Háth nézdd,a Corsair mindenféle képpen egy jobb táp,de nem biztos hogy halkabb is lesz. MIvel nagyobb jóval a teljesítménye,jobb hűtés is kell neki,és ezért lehet nem lesz semmivel halkabb,sőt még lehet hangosabb is lesz egy kicsit!! Én tegnap szereztem egy 550w os Chieftech-et,nah ez egész halk cuccos,szal lehet neked is szerencséd lesz :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#12395) old gray válasza ló úr (#12394) üzenetére


old gray
addikt

A kijelentésed logikus, de nem biztos hogy helytálló.

Esetleg volt tapasztalatod ezekkel a tápokkal?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#12396) ló úr válasza old gray (#12395) üzenetére


ló úr
őstag

Corsair tápja van egyik havweromnak,most vette,csak ő 550W osat vett belőle,az egész jó,se nem halk,se nem nagyon hangos,pont az a kategória amire azt mondod hogy jó :D
FSP vel kapcsban szintén nincs személyes tapasztalatom,csak haver által tudok arról is beszélni,az is egy egész halk tápegység,de ez szerintem darabonként változó :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#12397) Traxx válasza ló úr (#12394) üzenetére


Traxx
őstag

Csak annyi a különbség, hogy a gép fogyasztását NEM a táp szabja meg, hanem az alkatrészek. Tehát ha kér mondjuk 200W-ot a géped, akkor X és Y táp is annyit fog adni. A konnektorból felvenni viszont már nem biztos. És itt van az a bizonyos eb elásva. Ugyanis a Corsair aktív PFC-s, a kolléga FSP-je meg passzívos. Emiatt a Corsair hatásfoka nagyobb lesz. Szóval a pélában említett 200W leadásához a konnektorból kevesebb áramot kell felvennie, mint az FSP-nek.

És ugyebár abból az áramból, amivel többet vesz fel a táp, mint amire a gépnek szüksége van, hő lesz. Szal ebből a szempontból pont jobb a Corsair, mivel kevesebb az áram által termelt, ezáltal az elvezetendő hő :)

A corsair meg az egyik leghalkabb táp a piacon, mármint amelyik Seasonic beles - a VX450 meg az ;)

#12396: a haverod meg pont mellényúlt, és sikerült nem Seasonic-os Corsairt vennie, így nem csoda, hogy hangos :D

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12398) Qru válasza ló úr (#12394) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért nem csak a ventitől függ hűtés. Pl milyen és mennyi borda van a tápon belül, azok hogy vannak pasztázva, stb. Nekem is 550W-is Chifim van és nem vok lehalva a hangjától. :( Az előző HiperPowerem pl halkabb volt. Viszont a teljesítménye bőven elég még 1 kártyás rendszerhez.

#nincsbennetarcsi

(#12399) Dare2Live válasza Traxx (#12397) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jobb az aktív PFC de a hatásfokot, hogy modosítja(oké lehet minimálisan igen), a PFC az nem csak a fázikésést javítja?

Ettöl még persze sokkal jobb a VX450W...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12400) Dare2Live válasza ló úr (#12396) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

A Corsair VX550W nem egy rossz táp sött jó de olyan mint a Bluestorm2: A Corsair VX450W, HX520W t sokkal jobbnak tartom(juk).

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.