Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46101) janes1976


janes1976
őstag

Outpost Security Suite Pro 7.0.4 x64. Jelenleg ez nálam a nyertes. Hogy megvéd-e mindentől azt nem tudom, de a másik kettőt kipipálhatom. Viszont a gondom a köv. 1 nap csak 1x frissít magától. Már írtam nekik levelet, sztem ez nem normális, főként hogy be van állítva hogy óránként nézze.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46102) L7wy válasza 12-es csaj (#46051) üzenetére


L7wy
őstag

Röviden: sokat beszélsz, és kimerült a fórumozók türelme...
Amúgy biztonságos letöltőoldalak: filehippo, download.com, softpedia
ezeken az oldalakon szinte mindig naprakész és tiszta programokat tölthetsz.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#46103) zoloka24


zoloka24
tag

Sziasztok!
Jól látom és jól olvastam, hogy az új F-Secure IS 2011 nem tartalmaz webes forgalomszűrést? A Client Security-ből pedig még nincs 2011.
Elgondolkodtam a több éve használt KIS leváltásán és az FSIS szimpatikus lenne, de ha nincs webes védelme, akkor kilőve.

(#46104) BigManus válasza 12-es csaj (#46052) üzenetére


BigManus
addikt

Ez nem igaz!
Nem használtam a programot, mert mindig jött más. Az Avast eddig kimaradt, de most tesztelgetem egy ideig...

A teszt oldalon kipróbáltam az összes pakkon, közel azonos eredményeket produkált mint a többi program.
Sőt, az exploitok felismerésében kiemelkedően teljesített.

A felismerésére tehát nem lehet panaszod, vagyis nem lehetne, de vissza olvasva látom van.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46105) Kezdő vagyok válasza BigManus (#46104) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
És melyik teljesített még jól,melyik rosszul a jelenlegi pakkon?

(#46106) BigManus válasza Kezdő vagyok (#46105) üzenetére


BigManus
addikt

A jelenlegin? Naponta frissül, tehát konkrétan melyikre gondolsz?
A másik, meg a friss pakkokat is mire tesztelik a többiek különböző programokkal, az is idő.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46107) Fire/SOUL/CD válasza 12-es csaj (#46051) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na ez szép... Ez hiányzott az üdvösségemhez... :((

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46108) Kezdő vagyok válasza BigManus (#46106) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igen,a jelenlegin,vagy a legutóbb tesztelten.
Van valami meglepetés?
(Úgy értem:valamelyik nagyon jól/vagy kimondottan rosszul teljesített(ami nem jellemző pl.az adott kergetőre)

[ Szerkesztve ]

(#46109) BigManus válasza Kezdő vagyok (#46108) üzenetére


BigManus
addikt

Semmi meglepetés... Közel azonosak az eredmények.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46110) Kezdő vagyok válasza BigManus (#46109) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Értem.
AVG free 2011-et tesztelte már valaki,milyen?
Vagy Nod/MSE/F-Secure/Avira érdekelne még.

(#46111) BigManus


BigManus
addikt

Avastban kérnék segítséget.

Ha a Firefoxot sandboxiban futtatom ( Avast sandboxiban) és mentek egy képet, mutatja, hogy az asztalra menti, de ott nincs.
Gondolom mivel sandboxiban van a Firefox. Eddig tiszta...
De akkor hova menti ténylegesen??? :U

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46112) BigManus válasza Kezdő vagyok (#46110) üzenetére


BigManus
addikt

De miért nem nézel szét ott, mint itt kérdésenként végig megyünk?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46113) Kezdő vagyok válasza BigManus (#46112) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Eset-et akkor mikor még ott jártam,meg AVG free-t nem láttam/vagy figyelmetlen voltam.
De nézegettem! :K

Most meg nem tölt be az oldal.... :W

Visszavontam:betöltött.

[ Szerkesztve ]

(#46114) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#46111) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rejtett fájlok megjelenítését kapcsold be az OS-be (vagy az általad használt file manager-be) és egy elég "morbid" mappában vannak a sandbox alatt letöltött fájlok. Ilyen mappát keress:
C:\## aswSnx private storage\

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46115) BigManus válasza Kezdő vagyok (#46113) üzenetére


BigManus
addikt

Mert AVG free-t nem használ senki.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46116) Kezdő vagyok válasza BigManus (#46115) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

És az avast! most akkor kellemes csalódás lett a számodra?

(#46117) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#46114) üzenetére


BigManus
addikt

Még csak hasonlót sem találok...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46118) BigManus válasza Kezdő vagyok (#46116) üzenetére


BigManus
addikt

Korai lenne még kijelenteni, de egyenlőre jó véleménnyel vagyok.
De várjuk ki a végét. ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46119) csaba1203 válasza zoloka24 (#46103) üzenetére


csaba1203
addikt

Ki mondta neked ezt a balgaságot,hogy nincs benne webes védelem? :D :DD :DDD

(#46120) zoloka24 válasza csaba1203 (#46119) üzenetére


zoloka24
tag

Ez nem kimondottan az. Ez csak a weboldalak veszélyességi besorolása alapján "szűr".
Én a http forgalom vizsgálatára gondolok, ami a 2010-ben benne is volt és az IS rendszerek nagy részében megtalálható. Tehát a weboldal letöltődő objektumainak vizsgálatára gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#46121) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#46117) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, hogy a legújabbal működik-e, de talán egy próbát megér. Ezzel az SB-t lehet konfigolni, és azon belül, hogy látható legyen-e az SB mappája
(Hide $target folder) [link]
Mint írtam, nem tudom, hogy műxik-e a legújabbal, úgy hogy csak óvatosan vele...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46122) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#46121) üzenetére


BigManus
addikt

Besz@rás...
Miket nem tudsz... :R

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46123) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#46122) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor ezek szerint az újjal(legutolsó build-el) is műxik? :U :B
(réggebiekkel igen azt tudtam, csak az újakkal még nem próbáltam, csak emlékeztem rá) ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46124) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#46123) üzenetére


BigManus
addikt

Tökéletesen működik.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46125) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#46124) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oksa, THX, ez nekem is új infó volt. :K
ment priv.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46126) janes1976


janes1976
őstag

http://www.nod32-crack.hu/ingyenes

Ez igaz?

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46127) janes1976


janes1976
őstag

Valaki megírhatná aki nodot használ, hogy még mindig átjáróház? :Y

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46128) dudi válasza janes1976 (#46127) üzenetére


dudi
senior tag

mit értesz azon, hogy átjáróház?
a másik linkedet meg inkább nem kommentálom, szerintem magát írja lesz a "készítő..."

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#46129) janes1976 válasza dudi (#46128) üzenetére


janes1976
őstag

Nézd én évekig használtam nodot. Elég sokmindent (inkább mailwaret) bekaptam mellette (nem mertem váltani azon az elven, hogy a többi még roszabb), mondjuk alapbeállításon volt, ahogy felrakta. Ezért kérdezem, mert az outpostot használom most, de a 30 napost, ha az lejár fel kell raknom vmit. :U

Fizetni meg nem fogok víruskergetőért. :K

Nodot meg az újságos kódok segítségével lehet használni legálisan. :))

Mintha olvastam volna hogy a kémprogramvédelembe elég gyenge.

Ezért kérdezem hogy a 4.2-es milyen, de nem jár erre nodos. :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46130) dudi válasza janes1976 (#46129) üzenetére


dudi
senior tag

malware ellen miért nem használod akkor az mbam-t? többire meg mehet az újságos :))

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#46131) janes1976 válasza dudi (#46130) üzenetére


janes1976
őstag

Nem rossz ötlet. :))

Az outpostnál furcsa hogy napi 1x frissít magától. Írtam nekik levelet, hogy ez normális-e. :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46132) dudi válasza janes1976 (#46131) üzenetére


dudi
senior tag

csak ugye az ingyenes az manuális futtatást igényel. Vagy berakod windows feladatütemezőjébe 'oszt jónapot :))

szerk: nem akarlak illegális használatra ösztönözni, remélem legális a windows-t így használni :P

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#46133) janes1976


janes1976
őstag

Főleg hogy van benne óránkénti frissítés és be is van kapcsolva. :W

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46134) blattida válasza janes1976 (#46099) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindig rakosgatni fognak az itteni emberkék, az átlagos felhasználók, tehát a jókora többség nem, édes mindegy, hogy az avira van e magyarul vagy sem.

A kaspersky nem csak a legutolsó tesztjükön szerepelt jól, hanem a 2010-es verziók megjelenése óta, none kategóriában, emlékeim szerint, egyszer sem volt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#46135) sz.j


sz.j
nagyúr

Itt is megkérdezem, hátha valaki tudja a választ
Az FSIS-nél van Sandbox vagy valami hasonló megoldás?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#46136) Nhorbee válasza sz.j (#46135) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Volt róla hír korábban a 2011 megjelenése előtt de végül nem került bele.

(#46137) eurolac válasza janes1976 (#46129) üzenetére


eurolac
senior tag

"Ezért kérdezem hogy a 4.2-es milyen, de nem jár erre nodos."

Szia! Én a múlt év tavaszától őszig használtam Nod32 4.0-4.2-est tehát fél évig. (kaptam legális kulcsot hozzá). Tűzfal: PC Tools Firewall 6.
A kiterjesztett heurisztikát ahol a laptopom engedte mindenhol bekapcsoltam + a veszélyes és kéretlen alkalmazások keresését is természetesen. nem kaptam be semmit mellette és rendkívül rendszerkímélő proginak találtam. Egyszer hoztam haza pendrive-n fertőzést, de ahogy rádugtam a laptopomra rögtön tisztította! Én semmi rosszat nem tapasztaltam vele kapcsolatban.
1 érdekesség volt amit egy miskolci barátomnál láttam. tavaly ősszel vendégségben voltunk náluk és a gépén nod32 volt havonta alapban újratelepítve. mellette meg ott figyelt egy fake malware írtó valami csoda. Szerintem, ha be lett volna pipálva nála a veszélyes és kéretlen alkalmazások keresése megfogta volna, tehát itt is user probléma volt valamilyen szinten.

Eurolac

(#46138) sz.j válasza Nhorbee (#46136) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kár érte.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#46139) BigManus válasza eurolac (#46137) üzenetére


BigManus
addikt

Azért az már szerintem nem user hiba, hogy egy fake cucc figyel egy aktív biztonsági program mellett.
Ne az usernek kelljen már az ilyen beállításokat elvégezni, hogy egy ilyen nyilvánvalóan károkozó programot felismerjen ill. irtson!
Az userek túlnyomó többsége nem ért ( miért is kellene ) a beállításokhoz, nem mozog olyan körökben mint mi.
Jogos az elvárás, hogy alap beállításokon is optimális védelmet biztosítson egy program.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46140) F34R válasza BigManus (#46139) üzenetére


F34R
nagyúr

Csak a legtöbb AV nem nagyon véd Rough Antivirus ellen vagyis akár még egy HIPS jellegű védelem is képes elvérezni ilyen szinten , ilyenkor jönne a jó öreg heurisztika amit nyilván nem állított erősebbre az egyén

(#46141) BigManus válasza F34R (#46140) üzenetére


BigManus
addikt

Pont ezt problémázom... Ezért érdekes az, hogy a legtöbb védelmi program nem ér szinte semmit.
Mi tudjuk mit és hogyan állítsunk be.
De a felhasználók jó 80 %-a nem tudja ezt!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46142) F34R válasza BigManus (#46141) üzenetére


F34R
nagyúr

Hát igen de egy ilyen jellegű dolog nem mászik fel egyik pillanatról a másikra , tehát valóban user error mert nem software mirror oldalakról tölt és minden fittyfenének bedől :)

(#46143) eurolac válasza BigManus (#46139) üzenetére


eurolac
senior tag

Igen, más oldalról nézve Neked is igazad van ebben. Bár szerintem egy magyarul tudó védelmi progit csupán lustaság nem átnézni..
Azért az elmúlt években nem csak a nod produkált ilyet. Saját szememmel láttam, ahogyan az Avast-ot pl. megevett reggelire egy szintén fake av. Vagy említhetném, amikor az Avira-t kikészített egy rootkit.... a képernyőn nem láttam mást, csak az Avira figyelmeztető ablakait, de több rétegben egymáson.... :Y (az MBAM oldotta meg) Mindegyiknek meg van a hátránya is ha azt nézzük.

Eurolac

(#46144) BigManus válasza F34R (#46142) üzenetére


BigManus
addikt

Ez igaz, de most őszintén!
Melyikünk nem járkált még olyan oldalakon? Mindannyian.
Alapvetően a netezési szokásokon kell változtatni, na de ennyi usert nem lehet rászoktatni, alapvetően ez lehetetlen!

Alapvetően a gyártóknak is szemléletet kellene váltani, hogy nem hozzáértők fogják a programot kezelni.
Tehát az alap beállításokat kellene úgy alapra állítani, hogy egy fake av ne tudjon már települni.
Szerintem ennek már alapnak kellene lenni.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46145) BigManus válasza eurolac (#46143) üzenetére


BigManus
addikt

Ez természetesen igaz. Nem egy adott programra gondolok, hanem inkább azt a koncepciót kellene követni, hogy szigorúra legyen állítva a program és lehetőség legyen visszavenni belőle.
Természetesen ehhez is kellene egy minimális tudás, de az userek nagy része már telepítés után védve lenne.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46146) F34R válasza BigManus (#46145) üzenetére


F34R
nagyúr

hát nem mindenkinek tetszene (gondolok itt comodo féle megoldásokra ) hanem olyan dolog lenne jó ami automatikusan döntene (behavior blocker ) de sajnos ott még nem járunk , és vagy vannak olyan userek akik direkt nem raknak fel olyan védelmet ami beledobja az arcukba a frankót (ergó nem szeretnék hogy kedvenc programjaik , játékaikhoz hozzányúlnának kontra elég durva jelenségeket is beengedve )

(#46147) F34R


F34R
nagyúr

Más dolog a KIS nek van egy System Watcher nevezetű tulajdonsága (ha jól értelmezem heurisztika után képes blokkolni a veszélyes folyamatokat ) Elgondolkodtató azonban akkor miért kap be fertőzést futtatás után ?

(#46148) riki válasza BigManus (#46145) üzenetére


riki
senior tag

Sok igazság van abban amit mondasz,de sajnos a fake av-k tekintetében az a gond,hogy alapból míg 100% bizonyosságban nem igazolódik be,hogy súlyos kárt okoz ,nem tilthatja az Av, mert komoly pereket akaszthatnak a nyakukba. Ezért bízzák a felhasználóra,hogy döntsön ,hogy igényli e a lehetőséget. Lásd: Furkó Kárt nem okoz,de semmire sem jó. A kódja nevetséges,de mivel kárt nem okoz nem tiltható. Az ,hogy megtéveszti a fogyasztót az más kérdést. :W

(#46149) Nhorbee válasza zoloka24 (#46120) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

A weboldalak letöltődő objektumait is vizsgálja. Tapasztalat. :) A 2010-ben valóban volt egy ilyen funkció amely, ha jól tudom, még a betöltődés előtt vizsgálta, hogy tartalmaz -e kártevőt. De mivel rettenetesen lassította a flash videók betöltődését, (hozzáteszem, kilehetett kapcsolni) ezért a 2011-ben kivették.

(#46150) F34R válasza riki (#46148) üzenetére


F34R
nagyúr

Abban igazad van , nem hagyja érvényesülni az elsődleges AV-t , indít egy keresést és random fontos rendszerösszetevőket vél kártevőnek , addig még nem nyomd rá hogy remove addig nincs baj de komoly károkat is tud okozni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.