Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46301) HZoli87 válasza Szellem. (#46298) üzenetére


HZoli87
veterán

Avastért biztos nem fizetnék, annyira nem jó. F-Secure annyira nem rossz, de mivel számomra csak AV kellene, így kiesik ő is, mivel ha jól tudom, csak az IS-ből van MultiProtect verzió, az összes többi verzió csak TriProtect, azaz 3x aktiválható. :U

-----

Eddig NOD32 a befutó, vagy marad az Avira ...

(#46302) Fire/SOUL/CD válasza ludla (#46297) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát 2 progit ismerek, ami üzleti célra is ingyenes, Comodo és MSE, az viszont már jó kérdés, hogy Win2000-et támogatják-e...

A Comodo 3.x biztosan, talán a 4.x is, de az 5.x-es már nem.
MSE 2.x biztosan nem, esetleg az 1.x-es (bár szerintem az sem)...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46303) borix válasza Szellem. (#46298) üzenetére


borix
őstag

AVG-t sokan lehúzzák nekem volt fent egy darabig 2011 és már nem fogja a gépet mint régebben akik használják dicsérik akik nem azok meg szapulják.Nekem a Vipre jött be eddig azt használom.

(#46304) sznorbi2 válasza ludla (#46297) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Annyira idejét múlt op. rendszer, hogy már szinte egyáltalán nem kap támogatást.
Az XP a mai napig támogatott szinte minden programmal szemben.

Mai kornak megfelelő vírusírtót nehéz rá találni de amik a gyengébb kategóriában vannak abból még akadhat 1-2.

A Clam AV-nak van W2000-re de az meg nem sokat ér. :F

To protect and serve!

(#46305) Kezdő vagyok válasza HZoli87 (#46301) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Érdekes,hogy én is mindig e kettő között gondolkozom....
Nod vagy Avira.

(#46306) #89663488 válasza blattida (#46299) üzenetére


#89663488
törölt tag

:C

(#46307) borix válasza #89663488 (#46306) üzenetére


borix
őstag

Gondolom az Avira ingyenes változatára gondol a többség.
A felismerése nagyon jó de tudásban is elég bárkinek mondjuk win7 fallal?

(#46308) #89663488 válasza borix (#46307) üzenetére


#89663488
törölt tag

Nem ! DE de az ingyenes is szinte/kivéve frissítés/ ugyanaz Csak mindent fel kell húzni !!/beállítások/

[ Szerkesztve ]

(#46309) Narxis válasza Kezdő vagyok (#46305) üzenetére


Narxis
nagyúr

Avira meglepően jól szerepelt a tavalyi av-comparatives teszteken, én nem vártam ilyen jó eredményt tőlük. Nod viszont gyengélkedett bár ettől még szerintem nem rossz, max. megtámogatod egy Comodo-val, OA-al vagy Outpost-tal.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#46310) SLYM


SLYM
veterán

a windows security essentials+win7 tűzfal kombinációról mi a véleményetek?

(#46311) Fire/SOUL/CD válasza SLYM (#46310) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

windows security essentials? :F
Ha igen, akkor az FAKE AV ne telepítsd fel

Ha meg netán az MSE-re gondoltál (csak elírtad), akkor bizonyos körülmények közt (nem warezbubus user) megfelelő védelmet alkot a W7 falával.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46312) janes1976


janes1976
őstag

Az Outpost Security Suite-ot miért nem használjátok? :U

Valaki segítsen már ez vagy az Eset Smart Security a jobb? ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46313) Fire/SOUL/CD válasza janes1976 (#46312) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Proaktív szempontból az Outpost lényegesen jobb, felismerésben viszont az ESS... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46314) janes1976 válasza Fire/SOUL/CD (#46313) üzenetére


janes1976
őstag

Akkor? ;]

Melyik a fontosabb? ;]

Az a baj, hogy sztem mindenki szeretne lecövekelni 1 védelmi programnál, de mindbe vannak hibák. Az outposttal az a gondom, hogy csak 1x frissít 1 nap. Tiszta vipre.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46315) janes1976


janes1976
őstag

Meg ha benyomod a dolgokat maximumra, hogy herurisztikus is legyen, akkor belassul egy pöttyet. :(

Esetről meg azt hallottam hogy malware-be nagyon gyenge. Ez igaz a 4.2 es ESS-ra is?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46316) ludla válasza Fire/SOUL/CD (#46302) üzenetére


ludla
őstag

A Comodo 3-as érdekelne de nem találom sehol, esetleg egy link? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#46317) janes1976


janes1976
őstag

Remélem akinél fenn van a nod nem úgy használja ahogy alapból felrakta. Pl. veszélyes elemek keresése, ilyenek vannak kikapcsolva meg kiterjesztett heurisztika. Nem is értem.

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46318) Fire/SOUL/CD válasza ludla (#46316) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Comodo Internet Security 3.14.130099
Írtam anno egy progit, ami magyarosítja, de ez nem fut W2000 alatt, úgy hogy kézzel kell majd magyarosítanod, bár annak idején, még a 3.12 volt a legutolsó build, lehet, hoogy ez a 3.14-es már leszed nyelvet magának, de ez csak feltételezés

janes1976
Akkor ne köss kompromisszumot, próbáld meg az Avira Free + Comodo falat (vagy más falat)
Az Avira magas felismeréssel rendelkezik, szigorú beállításokkal igen korrekt védelem, a Comodo fal meg proaktív szempontból erős, így remek páros alkotnak és mindezt ingyen...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46319) ludla válasza Fire/SOUL/CD (#46318) üzenetére


ludla
őstag

Köszi! Sajnos a 3-as már nem támogatja a win2000-et most felraktam próba kép a 2.0.17.58 verziót, ebben viszont nincs magyar nyelv, esetleg megoldható a magyarosítása?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#46320) Fire/SOUL/CD válasza ludla (#46319) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SP4 is fel lett pakolva W2000 alá? Mit írt ki, amiből arra következtetésre jutottál, hogy nem támogatja? (csak azért érdekel, mert a 3.12-est emlékeim szerint pakoltam fel w2000 alá, de aztán lehet rosszul emléxem)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46321) ludla válasza Fire/SOUL/CD (#46320) üzenetére


ludla
őstag

Jaj nem raktam fel, csak amik a követelmény leírásokban van nincs benne a win2000, de attól fel is mehet a progi?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#46322) Fire/SOUL/CD válasza ludla (#46321) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az SP4-et mindenképpen fel kell pakolni W2000 alá, anélkül ne is használd a W2000-et.
Ha meg felpakoltad, akkor majd kiderül... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46323) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#46318) üzenetére


blattida
nagyúr

A hármas sorozat nem tölt le magának nyelvi frissítéseket, manuálisan kell bepakolni a translations mappába. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#46324) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#46323) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És w2000 alatt telepíthető, vagy csak nem vettem be a Cavinton-om? :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46325) McKane


McKane
senior tag

VirusBuster:

[link]

Beépített új rekordok száma: 18649

:Y

dolgoznak gőzerővel..

[ Szerkesztve ]

(#46326) RBJ


RBJ
addikt

Ez mi. soha nem dobott fel az avira ilyeneket. avnotify,avguard.exe ilyen alkalmazások soha nem mentek netre most mind kéreszkedik kifele.[link]

Hozzáteszem pakkot teszteltem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46327) Fire/SOUL/CD válasza RBJ (#46326) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Frissíteni akar ill. a reklám ablak(avnotify) kommunikál kifelé. (Már persze ha Free-t használsz, bár aláírásod szerint nem)
(A linkedet nem értem, azon kívül hogy alapban hibás)

Szerk
Ja így már világos és látom javítva a link...

UI: Lehet, hogy jobban jársz egy format c-vel... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46328) HZoli87 válasza RBJ (#46326) üzenetére


HZoli87
veterán

Ha ráklikkeksz keresés közben vagy után valamelyik kártevő találatra vagy a kártevő információra, akkor nyílik meg ez az ablak. Már évek óta így működik, nincs vele semmi baj, nyilván eddig nem használtad. Próbáld ki újra.

KÉP - 1
KÉP - 2

[ Szerkesztve ]

(#46329) Imi1981 válasza RBJ (#46326) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem sandboxban futtatad őket?Vagy hogy fertőzted meg a géped :F ?Én is szoktam pakkokat tesztelni de sosem fertőztem meg a rendszert! :D

Amúgy opera alatt nem működik be a link!

[ Szerkesztve ]

(#46330) RBJ válasza HZoli87 (#46328) üzenetére


RBJ
addikt

akkor lehet véletlenűl kattintottam rá mikor feldobja a keresés eredményét és az adott találati listán véletlenül rákattintottam és erre adja az infot.
a katt azért volt mert nem tetszik ,hogy karanténba rakja hanem delete re akartam állítani és így lett a bibi. :DDD

van értelme átállítani ,hogy automatikusan töröljön ne karanténoza és így nem lesz a gépen?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46331) HZoli87 válasza RBJ (#46330) üzenetére


HZoli87
veterán

Szóval nyugodtan engedhet a kifelé menő kommunikációt nekik a tűzfalban, érdekes információkhoz lehet jutni egyes kártevők működéséről.

-----

Valósidejű védelemnél és a keresésnél a törlést + karanténozást szoktam használni, a MailGuard esetében a levél törlését, WebGuardnál pedig a fertőzött oldal/objektum blokkolását (deny access). Mielőtt ráengeded a kártevő csomagra a keresőt, akkor vagy kikapcsolod a karanténozást erre a rövid időre, vagy utólag üríted a karantén tartalmát (egyszerre kitudod jelölni az összes elemet, majd delete), fölöslegesen ne foglalja a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#46332) RBJ


RBJ
addikt

na még egy intim kérdés.
a karanténba levő rengeteg file hogyan tudom egészbe kijelölni , hogy ne egyesével keljen szenvedni. :DD

és még egy intimet. van olyan lehetőség az avira nal ha ráteszek a gépre egy usb tárolót , hogy felajánlja a keresést rajta.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46333) HZoli87 válasza RBJ (#46332) üzenetére


HZoli87
veterán

CTRL+A

----

Nincs, automatikusan ellenőrzi, ha megnyitod.

[ Szerkesztve ]

(#46334) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#46324) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem támogatja a win 2000-et. :N Vegyél be... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#46335) RBJ


RBJ
addikt

Meg kérdezhetem , hogy miért váltottál avira rol nod ra ?
ha nem titok. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46336) F34R


F34R
nagyúr

MSE-nél nincs valami sok kártevő "ápdét" naponta

klatty

(#46337) HZoli87 válasza RBJ (#46335) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem árt néha a változatosság. Elégedett voltam vele, nagyon jó programnak tartom, de azért messze nem hibátlan, így utólag már örülök, hogy lekerült a gépről, mert megfejtettem egy igen bosszantó hibát, ami december közepe óta idegesített. Mostanában furán működött a Firefox stabil verziója, néhány oldal szétesett, vagy egyszerűen nem töltődött be, tartalomkódolási hibára hivatkozva. Most már tudom, hogy a WebGuard okozta. Még írtam is a tűzrókás fórumba, hogy a béta verziónál (Firefox 4.0) nem jön elő a hiba, csak a stabil változatnál, így utólag már könnyű megfejteni, ennek oka az volt, hogy az Avira nem kompatibilis a böngésző béta változatával, egyszerűen nem ellenőrizte a forgalmat, így ott nem jelentkezett a hiba. Hiba első felbukkanása, közvetlenül az Avira utolsó programfrissítése után. Jelenleg nem áll szándékomban visszatelepíteni, NOD32 vásárlásán gondolkodom, de előtte még tesztelem egy kicsit.

(#46338) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy hol találom az AVG vírus adatbázisát? Nem a fájl kell, hanem hogy milyen adatbázis frissítés jön ki.

(#46339) Gorneck válasza Sz_Imre (#46338) üzenetére


Gorneck
titán

[link] ez az?

Gorneck#1239

(#46340) HZoli87


HZoli87
veterán

Lehet nem újdonság, de találtam egy ilyen oldalt, ahol fájlokat lehet könnyen és gyorsan feltölteni AVG elemzésre: Link

(#46341) Sz_Imre válasza Gorneck (#46339) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Sajnos nem. :( Nem a fájl-ra gondoltam hanem pl ilyenre: 1 2

(#46340) HZoli87 Azt az oldalt én tegnap találtam meg. De elég furán van megfogalmazva az Ok-nál (Reason). :F

[ Szerkesztve ]

(#46342) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Megint fárasztó leszek. ;] Előre is bocsi. Azért írom le mégis, hátha valakit érdekel - akár egy read-only tagot.

A 6-os avast! Free-ben is lesz állítólag Sandbox. Auto-sandbox lesz (ezt nem tudom, hogy az ingyenesben is, vagy csak a fizetősekben). Heurisztika alapján fog működni a dolog: ha a heurisztika gyanúsnak találja, akkor Sandbox-ban futtatja.
Ezen felül már kiadtak egy AVG LinkScanner-hez vagy WOT-hoz hasonló dolgot, nem tjut eszembe, hogy hívják magyarul, de tudjátok, ami az oldalak biztonságossági fokát mutatja. Ja, a kis eszköz természetesen még BÉTA. Elvileg csak a speciális segítők (ahogy ők hívják: Evangelists) tesztelhetik, de ebben nem vagyok biztos. Az eszköz a 6-os verzió szerves része lesz.
Ha jól értettem, amit Tech írt, akkor már most készül a 6-os verzió fordítása.

Tehát ők is dolgoznak.

Az a fura, hogyha a Homokozó is elérhető lesz az ingyenesben, akkor alig lesz különbség az ingyenes és a fizetős vírusirtó között! :F Mondjuk már így is alig van...

(#46343) lck válasza 12-es csaj (#46342) üzenetére


lck
senior tag

Na, hát várom a hatost nagy lelkesen. Arról van infó hogy kb. mikor lesz belőle valami ?
Egy Avast-os kérdés: nálatok is megduplázódik a ping érték a használatakor ?
Mert nálam igen. Ez annyira zavart hogy most inkább az Agnitum Outpost Securiy-t tesztelgetem. Egész jó a véleményem róla így 2 nap után.

[ Szerkesztve ]

(#46344) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Na kipróbáltam ezt az oldal, és hát elégé fura. Először is, tömörített állományt ne töltsük fel, mert nem lát bele a tömörített állományokba. Másodszor is mikor feltöltjük a fájlt (futtatható állományt pl .exe), utána ellenőrzi a fájlt, és ha valamit gyanúsnak talál, akkor kiírja hogy mit talált. Lásd kép.
Szóval egészben annyi, hogy átellenőrizzük a fájlt.

(#46345) 12-es csaj válasza lck (#46343) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Miért zavar a Ping értéke? Lassította is a netet, torrentet valamit? Csak érdekel. :) Melyik verzió, az 5.1.889?
Tényleg, AVG óta megint avast!-ot használtál? Ahogy látom, te is szereted, csak sokszor kirándulgatsz. ;)

Én is várom a 6-ost. Kérdés, hogy a megvalósítás milyen lesz, de bízom benne, hogy jó. Nekik is sikerülhet valami.
Vajon megszüntetik a Pro verziót majd? Jelen állás szerint a gyorsabb adatbázis-frissítés marad az egyetlen különbség, ami számít is. A másik a script-blokkoló, de az nem fontos. Script blokkoló nélkül is blokkol ez...

A kiadás dátumáról semmi.
Ha az avast! fórumon valaki ilyet kérdez, mindig, mindenkitől az a válasz, hogy: Akkor jön, amikor majd kész lesz!

[ Szerkesztve ]

(#46346) lck válasza 12-es csaj (#46345) üzenetére


lck
senior tag

A ping érték csak azért zavar mert általában a többi vírusirtónál nincs ilyen gond. ( talán F-secure -nél hallottam még erről ) Egyébként különösebb lassulást nem vettem észre sem a gépnél sem a netnél.
Avast-hoz azért térek vissza mindig, mert elég sok gépre szoktam telepíteni wint és az esetek nagy részében Avast-ot teszek fel rá védelemnek. Mert még mindig ezt tartom a legkényelmesebb és egyben jó szintű megoldásnak a vírusvédelem szempontjából. Most újabban egy-két gépre raktam AVG free-t is. Eddig nincs gond azzal sem.
Másrészt hozzá teszem hogy az elmúlt időszakban AVG-t, Avast-ot, Comodo-t, és Outpost-ot próbáltam. És ezek közül talán az Avast volt a legnagyobb gépigényű. Persze ez csak "megérzésre" van és ez sem jelent különösebb lassulást vagy hasonlót.
Most az Outpost van fenn újság kóddal. Egészen korrekt az egész, csodálom hogy itt nem nagyon írogat senki róla.Vagy annyira jól működik hogy nincs is mit írni ? Azért hozzáteszem hogy teljesen kezdőnek, vagy olyannak aki nem akar vírusirtó beállítgatásokkal foglalkozni nem nagyon ajánlanám, mert a teljesen korrekt beállítási felülete ellenére azért kell vele foglalkozni néha.

(#46347) 12-es csaj válasza lck (#46346) üzenetére


12-es csaj
senior tag

És ezek közül talán az Avast volt a legnagyobb gépigényű. Persze ez csak "megérzésre" van és ez sem jelent különösebb lassulást vagy hasonlót.

64-bites rendszert használsz?

(#46348) Fire/SOUL/CD válasza lck (#46346) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy tapasztalat az legutolsó Avast Free gépigényét illetően: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46349) lck válasza 12-es csaj (#46347) üzenetére


lck
senior tag

Nem ! De mondom ez minimális különbség és teljesen csak érzésre van. A programmegnyitásoknál és a weblap megjelenítés megkezdésének az elkezdésénél éreztem. Ettől még teljesen használható volt minden.

(#46350) lck válasza Fire/SOUL/CD (#46348) üzenetére


lck
senior tag

384 mega ramra Panda Cloud-ot tennék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.