Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46551) Laybee válasza blattida (#46549) üzenetére


Laybee
őstag

Na igen, lehet hagyom ahogy van.

(#46552) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Nagyon fura eredmények jöttek ki az Av-Test.org teszten.
Csökkenő sorba raktam a védelmi szintre adott eredményeket, és majdnem az összes vírusirtón elhűltem a csodálkozástól! Kb. az összeset máshova vártam volna, mint ahol volt.
Végre nem szerepelt annyira le az avast.

(#46553) blattida válasza sznorbi2 (#46550) üzenetére


blattida
nagyúr

Mire tetszik gondolni?
Megelőzésben mondhatni a legjobb.
Javításban van még fejlődni valója, ezen már dolgoznak, de az is használható.

Ha tud blokkolni (bár sok egyebet is tud), az mindenre elég, bármilyen folyamatot leállíthatsz vele, ugyanez a nortonról vagy az f-secure-ról nem mondható el.

Amúgy pedig vicces kicsit a minták száma...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#46554) Gaberking


Gaberking
senior tag

Köszönöm szépen a segítségeteket!
Telepítéskor, továbbra is jelezte a nod32, hogy ott a kaspersky, de kipipáltam, hogy ne foglalkozzon vele és így felment.
A Kaspersky internet security 2011 telepítése óta, véletlenszerűen kék képernyőket okozott (az elsőt, rögtön telepítése utáni újraindításnál) és ezért térek vissza a nod32 + comodo firewall (régebben outpost firewall -t használtam) kombóhoz, mert így nem jönnek a kék képernyők.

(#46555) TFSi válasza Gaberking (#46554) üzenetére


TFSi
őstag

Én pont ezt írtam Neked, hogy pipáld ki a figyelmeztetés figyelmen kívül hagyását... :D Nálam is már számtalanszor töketlenkedett a NOD32... :(((

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#46556) sznorbi2 válasza blattida (#46553) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Abban teljesen igazad van, hogy amit kell azt mindet blokkolja(ezért gondolom azt, hogy érdemes a Comodo kiváló tűzfalával kombinálni egy remek detektálással rendelkező vírusirtót), minek állítson le egy folyamatot ha úgy is felismeri és azonosítja is a minták 99-100%-át, de a felismerésben azért lemarad akár a Kaspersky akár az F-Secure mögött.
Mivel ha felismeri akkor viszont tudja kezelni is a probléma forrását jó esetben, nem? :K
Ha megnézed akkor nem is olyan régen írtam, hogy eléggé nagy az FP-je. Ezt itt is bizonyította. :F
A minták száma pedig tényleg eléggé furcsa és vicces. :Y

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#46557) Kezdő vagyok válasza TFSi (#46555) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nekem emiatt kellett újrahúzni a gépem,a sok antispyware program egymás után.
BSOD lett a vége.

Pandával meg vagy elégedve?

(#46558) blattida válasza sznorbi2 (#46556) üzenetére


blattida
nagyúr

Ebben a tesztben sem a defense+ által feldobott kérdések miatt kerültek blokkolásra a kártevők, hanem az av-nek köszönhetően.
Pontosan azért nem 100% közeli a felismerése, mert a d+ és a sandbox nincs használva.

A kaspersky felismerése biztos, hogy nem jobb (saját tapasztalat is), adatbázisban kicsit visszafejlődtek az oroszok, az f-secure-ral pedig partiban van.

Igen, fals jelzésre hajlamos, ha magasra van állítva a heurisztikája, ezen is dolgoznak... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#46559) Narxis válasza sznorbi2 (#46550) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egész egyszerűen arról van szó, hogy más-más nagyságú mintákkal dolgoztak:

0-day : 77
dinamikus : 20
2-3 hónapos kártevők : 642 693
vadonélő : 30 532

Ha az utolsó kettő valamelyikéből már 1%-ot nem detektál akkor az sok kártevőt jelent, szemben mondjuk 1-2 0-day tévesztéssel.

Thanos was right.

(#46560) flash-


flash-
veterán

sziasztok

avira vírusirtó van a gépemen ami a rezidens.

Szeretnék még egy virusirtót de csupán csak alkalmi víruskeresésre.
Melyiket ajánljátok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#46561) M3oH válasza flash- (#46560) üzenetére


M3oH
addikt

Malwarebytes vagy Emsisoft Emergency Kit. Mindketto jofajta, hetente 1-2 futtatni tokeltes. Talan a Malwarebytes tobben hasznaljuk itt.

(#46562) RBJ válasza flash- (#46560) üzenetére


RBJ
addikt

hitman pro.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46563) RpPRO válasza blattida (#46528) üzenetére


RpPRO
őstag

Nezegetem az adatokat, talan osszesitve az F-Secure: Internet Security 2011 muzsikal itt a legjobban (5.0/5.0/6.0).

Nekem a hasznalhatosag 6 pont nagyon tetszik, kerdesem, aki ezt hasznalja:
- mennyi memoriat eszik es hany szal fut a memoriaban? Esetleges belassulasok (ugyanugy 92mp, mint a nod32-nel)?

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#46564) F34R válasza RpPRO (#46563) üzenetére


F34R
nagyúr

F-secure elég jó bár nem könnyed gépigényéről híres , (ez be van tudtva a Bitefendernek ;] )

Elég sopk process-t hoz létre de másoknál sem jellemző hogy foglalkoznának vele
találtam egy képet még a 2008-as termékről van szó de kb ugyanennyi jöhet szóba katt a képre

NOD is elégjó teljesít ha esetleg más problémád volt vele akkor leírhatnád :D

(#46565) csaba1203 válasza RpPRO (#46563) üzenetére


csaba1203
addikt

A képen láthatod nálam 8 szálon fut de a memóriafogyasztása kevesebb,mint a nod32-é:

(#46566) RpPRO válasza F34R (#46564) üzenetére


RpPRO
őstag

Koszonom az infot, csaba1203-nek is. :R

Szeretem a Nod32-ot, semmi problemam vele. Csak azert kerdem, mert egy ilyen minimalista gyerek vagyok, minden felesleges folyamatot letiltok (jo oreg Blackviper oldala az alap). XP alatt 18 folyamat fut boot utan (ebben 2-2 szal comodo es nod) es ez ossz. 272MB ramot eszik. :D Kevesebb futkoso alkalmazas, kevesebb gond. Elozo XP-m kibirt 6 es fel evet, pedig latott rendesen hardvert. Szemet Win7-tel mar nem tudom (lehet) ennyire lecsupaszitani. :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#46567) csaba1203 válasza RpPRO (#46566) üzenetére


csaba1203
addikt

Sajnos win7-el már nem nagyon lehet trükközni viszont vannak nagyon jó rendszer optimalizáló progik de ez más téma.F-Secure viszont ajánlott részemről :D :DD

(#46568) tyan válasza blattida (#46528) üzenetére


tyan
senior tag

Kevés minta, fals eredmény. Az ilyen összehasonlítás csak arra jó, hogy méginkább összezavarja a laikus emberkéket. :(((

Egyébként az eredményeket végignéztem, de komolytalan tesztnek tartom.

(#46569) dawee78


dawee78
csendes tag

sziasztok szerintetek windows7 -re elég egy sima AV v inkább IS? + még van routerem is

(#46570) polonic válasza dawee78 (#46569) üzenetére


polonic
félisten

Ha van router is, akkor elég egy av-t feltenned. Házon belül is meg tudod oldani. MSE mondjuk. Vagy vannak még ingyenesek: avira, avast, avg, stb. . .

(#46571) janes1976


janes1976
őstag

Azért ha a nod32-be bepipáljátok a dolgokat, nem az alapot használjátok, akkor nem olyan villám.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46572) janes1976


janes1976
őstag

Ugyanúgy ahogy a többinél is. Az a furcsa, hogy amikor az avastot próbálgattam, nekem nem fogta a gépet, sőt gyorsabb volt mint a nod32 teljesen bepipálva. :)

Az outpostnál a múltkor elcsesztem, mert a múltkor azt mondtam, hogy csak maximumra felhúzva van heurisztika, ez nem igaz, mert már optimálisnál is benne van. Nagyon ajánlom mindenkinek ezt a programot nagyon automatikus, kiválónak tartom. Mondjuk a tűzfal részét nem kell részletezni, viszont a többi részéről meg nem nagyon tudunk semmit se. Hogy mennyire jó vagy rossz. A tesztekből rendre kimarad a security suite pro. Peidg jó lenne kicsit többet tudni róla. :U Én mindenesetre megszavaztam neki a bizalmat a minimális erőforrsáigénye miatt is, mondhatnám azt is hogy szinte nincs is neki, csak nem hinné el senki sem. :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46573) RBJ


RBJ
addikt

Én soha nem állítok egyik progi alapbeállításán mégis jó.
Nem kaptam már be évek óta semmit.
Nod betyároknak kérdés. most próba képen feltettem és a védelem állapota sárga.
Figyelembe veszi ,hogy nincsenek meg a teljes update a win 7 en. nekem nincs szükségem olyan update van. be lehet állítani , hogy hagyja figyelmen kívül az update t. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46574) HZoli87 válasza RBJ (#46573) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, de akkor meg kell változtatnod az alapbeállítást. ;]

KÉP

(#46575) RBJ válasza HZoli87 (#46574) üzenetére


RBJ
addikt

Köszi. miért nem magyart használsz bácsika . :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46576) HZoli87 válasza RBJ (#46575) üzenetére


HZoli87
veterán

Angol kezelőfelülettel szebb. :DDD

(#46577) RBJ válasza HZoli87 (#46576) üzenetére


RBJ
addikt

Tényleg írtam a teszt oldalon privátot de biztos nem olvastad.
Akkor felteszem neked itt a kérdést. Milyen beállításokat ajánlasz a NOD nál?
Ha tetszik megfogadom, ha nem akkor nem. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46578) HZoli87 válasza RBJ (#46577) üzenetére


HZoli87
veterán

Bekapcsoltam minden olyan dolgot, ami alapból inaktív (heurisztika ...). Interaktív módra állítottam, így minden kártevő találatra rákérdez.

[ Szerkesztve ]

(#46579) RBJ


RBJ
addikt

Kicsi kérdés ami nem teljesen idevonatkozik.
Egy külső médiatár recycle bin jét vagyis a lomtárt hogyan lehet törölni. elvileg nem látja az ember .

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46580) wwhy


wwhy
veterán

Lehet, hogy már olvastátok, de aki mégse ......

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#46581) Kezdő vagyok válasza HZoli87 (#46578) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Megtudtad-e már azóta,hogy mit jelent ez a "programmodulok frissítése megtörtént"szöveg?

(#46582) HZoli87 válasza Kezdő vagyok (#46581) üzenetére


HZoli87
veterán

A program névjegyénél megtalálható modulok közül frissült valamelyik. (segít a dátum)

(#46583) Kezdő vagyok válasza HZoli87 (#46582) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Aha,értem.

Valaki tud -e AVG IS-hez olyan kulcsot(persze legálisan),mely 2013-ig jó?
Kérdezték tőlem,itt a fórumon olvasták.

(#46584) RBJ válasza HZoli87 (#46582) üzenetére


RBJ
addikt

Szia.
Hol találom a Nod nál azt a lehetőséget , hogy ne karanténozza a talált fertőzéseket hanem automatikusan törölje , vagy kérdezzen rá ,hogy mit csináljon. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46585) BigManus válasza Kezdő vagyok (#46583) üzenetére


BigManus
addikt

Nem, elvileg nem tudunk. De ha megkeres az illető, erre az évre van egy fölös kulcsom.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46586) HZoli87 válasza RBJ (#46584) üzenetére


HZoli87
veterán

Menj végig az összes modul beállításain és a csuszkát húzd a bal oldalra, ebben az esetben mindig kérdezni fog a program, te választhatod ki a megfelelő műveletet. Kártevő találatkor a felugró ablakban alul találsz egy lenyíló részt, itt található a karanténozás lehetősége, ez mindig aktív, neked kell kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#46587) HZoli87 válasza HZoli87 (#46586) üzenetére


HZoli87
veterán

Jobb gombos keresésnél alapból nem írtja a kártevőket, csak megtalálja. Ez gyorsan orvosolható, beállítások között találsz egy olyan fület, hogy Helyi menü (Context menu), itt a legördülő menüből válaszd a teljes (első a megtisztítás opciót). Ha elvégzed ezt a kettő beállítást (előző hsz.), akkor egy jobb gombos keresésnél te magad döntheted el, hogy mitévő legyen a program.

(#46588) TFSi válasza Kezdő vagyok (#46557) üzenetére


TFSi
őstag

Eddig minden rendben, jól működik. Ha netán lenne valami gond, azt azonnal megírom. Azért is tettem fel a pandát, mert körülöttem szinte mindenki Nod32-őt használ, és úgy gondoltam, hogy ilyen környezetben nem árt a változatosság... :DDD

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#46589) RBJ válasza HZoli87 (#46587) üzenetére


RBJ
addikt

Igen észrevettem , hogy a kézi indítású scannél nem kezdi egyből törölni hanem később teszi maga karanténozni. :O

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46590) zed01


zed01
őstag

'Microsoft-trained brain syndrome'

Megvan az 50 miliomodik vírus.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#46591) Tetete1


Tetete1
senior tag

Free 180 Days Ad-Aware Pro Internet Security 2011 License

[link]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#46592) Kezdő vagyok válasza BigManus (#46585) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm,átadom. :R :R :R

(#46593) zed01


zed01
őstag

Processzorba integrált antivírus az Inteltől

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#46594) RBJ válasza HZoli87 (#46587) üzenetére


RBJ
addikt

Ép arra lenne szükgésem , hogy ne kérdezen hanem automatikusan törölje az összest. és a végén ne egy halom ablakot dobjon fel hanem összesítve mutassa meg, hogy mit talált.
Kicsit kaotikus nekem a Nod beállításának felülete vagy nem vagyok hozzá szokva. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46595) BigManus válasza zed01 (#46593) üzenetére


BigManus
addikt

Volt már... ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46596) janes1976


janes1976
őstag

Azért elég szégyen hogy az ad-aware-ből még nincs magyar. Rengeteg nyelv van, a magyart kivéve. Kíváncsi vagyok mikor méltóztatnak belerakni, ha egyáltalán lesz majd. Én csak akkor fogom kipróbálni. Ja és emlékezzetek rá aki kipróbálta, köztük én is, régebben írtuk, hogy csak a próig gyors, azon felül gdata. :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#46597) Ge_Og válasza RBJ (#46594) üzenetére


Ge_Og
csendes tag

Nálam középre van állítva a csúszka. Itt a kép róla. http://kepfeltoltes.hu/110129/V_g_lap-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ilyenkor amit talál azt beteszi a karanténba aztán onnan meg már egy kattintással ki lehet végleg törölni.
De lehet még szigorítani is ha kell. http://kepfeltoltes.hu/110129/V_g_lap-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#46598) BigManus válasza Ge_Og (#46597) üzenetére


BigManus
addikt

Nem tudom ismered-e azt a lehetőséget, hogy hozzászólás írása közben a képet lentebb feltöltöd.
Vagy ha már kívülröl linkeled a képet, a link gombra nyomjál rá és oda írd be az url-t.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#46599) zed01 válasza janes1976 (#46596) üzenetére


zed01
őstag

Az Ad-Aware a Sunbelt Vipre motorját használja kiegészítve a saját kémprogram ellenes megoldásukkal, valamint állítólag csiszoltak a heurisztikán is. Aki nem akar Vipre frissítési anomáliákba botlani, mégis ragaszkodik a Vipre motorjához, annak az Ad-Aware Pro ideális megoldás. Egyébként tavaly az Ad-Aware még Avira, tavalyelőtt G Data motorját használta. Úgy váltogatják az általuk licenszelt motorokat, mint más az alsót.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#46600) dawee78


dawee78
csendes tag

Hali! 2 kérdésem lenne az F-secure AV-hoz szeretném a comodot felrakni. előbb a tűzfalat majd utána az AV-t? másik kérdés a comodo telepítésekor a biztonsági szint melyik legyen a 3 közül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.