Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38701) Nené Fiori válasza Kezdő vagyok (#38676) üzenetére


Nené Fiori
csendes tag

(MSE) Hát ha jobb,mint a NOD...

A NOD is ingyenes egy hónapig. < Az idők végezetéig is ingyenes lehet a legális, magazinos kódokkal. És így nem is kell havonta újra telepítgetni. :K

Én, a kettő közül egyértelműen a NOD mellett döntenék.

[ Szerkesztve ]

(#38702) Gorneck válasza 12-es csaj (#38700) üzenetére


Gorneck
titán

Ha vmit nem értesz olvass vissza....

Gorneck#1239

(#38703) Gorneck válasza Nené Fiori (#38701) üzenetére


Gorneck
titán

A magazinos kód 1 hónapig él?

Gorneck#1239

(#38704) F34R válasza Gorneck (#38703) üzenetére


F34R
nagyúr

Gamestar és társai 1 hónapos lisence-et tartalmaznak ;)

(#38705) Fire/SOUL/CD válasza Gorneck (#38703) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Általában igen. Nekem is jár ilyen számítástechnikai magazin, abban (jelenleg) a következő védelmi progikhoz van havi kód

Panda 2010-es termékcsalád
Agnitum AV és SS (2009-es Pro változatok)
NOD32 és ESS 4.2
Vipre AV premium 4.0

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38706) Gorneck válasza F34R (#38704) üzenetére


Gorneck
titán

Szerencsére az ilyen lapokból már kinőttem...
És azért mennyi pénzt kérnek el? Anno aszhem egész jó kis összegbe kerültek ezek az újságok...

Fire/SOUL/CD: :R

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38707) Kezdő vagyok válasza Gorneck (#38699) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

- Az a lista amit felraksz még a nod mellé...minek? Fele egy fos...

SAS+Spyware Terminator adware tracking cookie-t távolít el csak nálam,de írtam,hogy csak hobbiból van fenn :)

Minek 2-3-4 aktív védelem

Mint írtam,nincs aktív védelmük,amelyiknek lenne,kikapcsolom

- Gyengének titulálni vmit egy PHs teszt alapján...hááát kész viccc...

Az,hogy az MSE 6-7 órahosszat csinál egy teljes scan-t,na az tényleg gyenge.

Azt mondjátok meg,hogy miért nem tudom eltüntetni ennek a Spy Emergecy-nek minden részét a registry-ből?A driverét nem engedi.

[ Szerkesztve ]

(#38708) Kezdő vagyok válasza Nené Fiori (#38701) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Én is maradok most a NOD-nál.

(#38709) Gorneck válasza Kezdő vagyok (#38707) üzenetére


Gorneck
titán

- Attól még értelme nem sok van nekik...
- Te írtad, hogy nem jó mert összeakad mindennel...önálló védelemnek lett kitalálva...ahogy a legtöbb AV...
- De jó...és? Nálam 35 perc alatt végez...

Ha fizettem vmiért akkor azt használom és a nod minden csak nem gyenge AV...ha meg nincs rá keret van bőven ingyenes alternatíva amit fel lehet tenni helyette, amiket használva nem fog verni a víz, hogy mikor szopok be vmit...csak ugye oda kell figyelni az ember szokásaira...
Én viszont nem fizetek sem AV-ért sem újságért...mikor van ingyenes alter...szerencsére... :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38710) Kezdő vagyok válasza Gorneck (#38709) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

- Te írtad, hogy nem jó mert összeakad mindennel...önálló védelemnek lett kitalálva...ahogy a legtöbb AV...
Összeakadna,de óvatos vagyok,és nincs más valós idejű védelmem.
Nem merem kipróbálni a több valós védelmet egyszerre,nehogy valami baj legyen.
Itt a fórumon írták,hogy több kémprogi vadász egyszerre nyugodtan lehet a gépen,szemben az 1 darab antivírus szoftverrel.
Csak ne legyen valós védelmük TÖBBNEK EGYSZERRE bekapcsolva.
- De jó...és? Nálam 35 perc alatt végez...

Ez viszont nagyon szimpatikus.Mekkora területet néz át ennyi idő alatt?

[ Szerkesztve ]

(#38711) Gorneck válasza Kezdő vagyok (#38710) üzenetére


Gorneck
titán

Én a 2es bétát használom, de mióta megjelent egyszer ha futtattam...nekem a quick scan is ki van rajta kapcsolva...ha vmi garázdálkodik a gépemen azt majd észreveszem vagy az AV...ehhez se kell sok ész...megnézed mik futnak...nem nehéz észrevenni, ha van olyan process ami nem épp oda való...

Az, hogy mennyi ideig tart a scan, az rohadt sok mindentől függ...mennyi iso, az milyen iso, mennyi nagy file mennyi kicsi...a másik AV mit nem csekkol vagy mibe nem néz bele...
Nálam a rendszer csak 11-12 gigát foglal (32es Samu SSD), nem játszom, a tároló vinyán sincs sok adat...film, sorozat, zene és pár util...kb ennyi azzal meg gyorsan végez bármi.
Lehetne gyorsabb az MSE ez tény, de az 6-7 óra az azé elég durva túlzás szvsz...meg én ezt nem tartom elsődleges szempontnak egy AV kiválasztása esetén.

Nem vagyok MS termék függő...én ezt választottam, nekem megfelel és pont, ahogy eddig mindenkinek akinek feltettem...és semmi negatív visszajelzés eddig. Mondjuk az időzített quick scant nem szoktam másoknál kikapcsolni...de mint írtam még soha senki se panaszkodott...de azért se, hogy scan alatt meghalt volna a gép...mondjuk vki azt se vette észre, hogy az néha azé lefut...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38712) Kezdő vagyok válasza Gorneck (#38711) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a részletes választ!
És se MBAM,semmi más kieg. védelemnek?

[ Szerkesztve ]

(#38713) Gorneck válasza Kezdő vagyok (#38712) üzenetére


Gorneck
titán

Régen használtam...1-2 havonta frissítettem és full scan...kb ennyi. De most nekem MSE 2 bétán kívül nincs fent semmi plusz...
Sztem elég...főleg, hogy az egyik legjobban fejlődő progi...

Gorneck#1239

(#38714) Kezdő vagyok válasza Gorneck (#38713) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

És volt-e már valami éles riasztása?
Fals vagy tényleg valódi vírus?
Eltávolításával volt-e gond?

(#38715) Gorneck válasza Kezdő vagyok (#38714) üzenetére


Gorneck
titán

5-6 éve vírusmentes pc tulaj vok...és sose riasztott még úgy, hogy azt nem én idéztem volna elő...vagyis szándékosan klikkeltem vírust tartalmazó linkre. Normális oldalakat látogatok...nem nyomkodok mindent össze vissza...

Eltávolításról nemtok nyilatkozni...mert ugye azt nehéz úgy tesztelni, hogy nincs mivel tesztelni...az meg, hogy tesztelsz egy feltöltött víruspakkot...az nem eltávolítási teszt...

Fals riasztásban az egyik legjobb a piacon...mármint ő produkálja az egyik legkevesebb FP-ot.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38716) atidnaB válasza Gorneck (#38715) üzenetére


atidnaB
csendes tag

Szia!
Xp-re mennyire ajánlott ezt feltenni..?..

(#38717) Lajkó22 válasza betyarr (#38624) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

F-Secure IS 2010-re én is kipróbáltam a kódot, h meghosszabítsam, de nekem is október 15-ig jó, vki nem próbálta 2011-esre, h arra esetleg jó?

[ Szerkesztve ]

(#38718) Gorneck válasza atidnaB (#38716) üzenetére


Gorneck
titán

Nemtom...Vista óta nem ülök lesz XP-s gép elé ha nem muszáj...de igazából nem értem a kérdést...van xp-hez is telepítő ugyanúgy felrakható oda is...ahogy az összes többi AV.

Mondjuk én oda inkább IS-t szoktam ajánlani...pl Comodo.

Gorneck#1239

(#38719) atidnaB válasza Gorneck (#38718) üzenetére


atidnaB
csendes tag

Akkor úgy kérdezem,hogy érdemes-e?..De már megkaptam a választ a kérdésre..Köszi..Amúgy mi bajod van az Xp-vel?..

(#38720) Gorneck válasza atidnaB (#38719) üzenetére


Gorneck
titán

A gyenge tűzfal miatt, ha ez számít, akkor nem...ha nem kell koplett védelem, akkor felrakható...

Nem ide tartozik...

Gorneck#1239

(#38721) atidnaB válasza Gorneck (#38720) üzenetére


atidnaB
csendes tag

Rendben,köszi!..

(#38722) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Aki használ Vipre-t, az megnézné hogy fríssült-e a keresőmotor-ja? És valaki tudja milyen javítást tartalmaz?

(#38723) sznorbi2 válasza Lajkó22 (#38717) üzenetére


sznorbi2
senior tag

A kódot elfogadja már a 2009-es verziótól kezdve mindegyik F-Secure IS, de a promos kód csak okt. 15-ig működik sajnos! :W

To protect and serve!

(#38724) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. F-Secure IS 2010-et frissíteném 2011-re. Kérdésem, h telepítsem rá a 2011-es telepítővel (ha lehet ilyet?) vagy szedjem le előtte a 2010-est, részemről én szívesebben leszedném a 2010-et mert nagyon meghízott. Ha leszedném akkor azt AppRemover-rel vagy a sajátjával az fsecureuitool3_420-val vagy Revo Uninstaller-rel csináljam, és normál vagy csökkentett módban?

(#38725) sznorbi2 válasza Lajkó22 (#38724) üzenetére


sznorbi2
senior tag

A saját eltávolítója is jó de amikor elindítod olyan mintha semmi nem történne, de azért a háttérben tevékenykedik és amikor végzett az uninstall-al akkor újraindítja a gépet. Egyébként elég jól kitakarítja a saját eltávolítója is és nem feltétlenül kell hozzá Revo, vagy hasonló.

To protect and serve!

(#38726) Lajkó22 válasza sznorbi2 (#38725) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

És az számít vmit, h normál vagy csökkentett módban hajtom végre? Csak mert pár helyen olvastam ezt meg azt, vki csökkentett módú törlés után volt képes újra vírusirtót telepíteni.

(#38727) sznorbi2 válasza Lajkó22 (#38726) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Én az F-Secure-nál ilyet nem tapasztaltam. Normál módban is lehet uninstallálni.
Már 4 különböző F-Secure programot( IS2010, IS2011, Workstations 9.0, AV2010 ) használtam illetve próbáltam és még simán a saját eltávolítójával sikerült a művelet. Ha pedig mégis valami más védelmi progi bejelezne, hogy van a gépen valami akkor visszatelepíted az előző védelmet és a Revo-val távolítod el.
De mégegyszer írom, nekem az F-Secure-nál ilyen gond nem volt. :D

Valóban vannak olyan progik amit csak csökkentett módban tudsz eltávolítani, de eddig tapasztalatom alapján az F-Secure nem az!

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#38728) Narxis válasza Sz_Imre (#38722) üzenetére


Narxis
nagyúr

Talán ezt.

Thanos was right.

(#38729) Sz_Imre válasza Narxis (#38728) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Talán nem. ;]

Mert az már a 4.0.3904-es verzió megjelenése óta benne van.
Szerintem valami hibát javitottak, csak az nem tudni hogy mit. :F

(#38730) ZCoyote válasza Sz_Imre (#38722) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem is ugyanez a verzió van, nem frissült.

Romani ite domum.

(#38731) Sz_Imre válasza ZCoyote (#38730) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Ez érdekes ...
Vagy lehet hogy a következő frissítésnél tölti le neked.

(#38732) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Úgy néz ki, hogy az F-Secure javította a Youtube-os video betöltés lassítását.
Éppen most tesztelgettem az IS2011-et és nem láttam lassulást a videók betöltésénél.
Ezt a BUG-ot írtam is nekik még a BETA verziónál és mit tapasztalok, hogy javították a hibát a kiadott verzióban vagy hogyan is mondják az ilyennek. :C :C :))

Aki éppen a 2011-et próbálgatja az legyen szíves letesztelni a videómegosztón, mert kíváncsi vagyok, hogy másnak is jó lett a video betöltése. ;]

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#38733) BlackSeven válasza sznorbi2 (#38727) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

"... Ha pedig mégis valami más védelmi progi bejelezne, hogy van a gépen valami akkor visszatelepíted az előző védelmet és a Revo-val távolítod el..."

Na ez a megoldás nekem, - egy jó barátom gépén - egyszer nem igazán jött össze! McAfee IS volt azon a gépen és a tulaj a saját eltávolítójával szedte le. Hiába akart másik védelmi szoftvert (NOD32) feltenni, az kilépett a telepítőből mert úgy látta van másik AV a gépen és előtte el kell távolítani. A BK. valóban jelezte is, hogy ott van még a McAfee IS, a tűzfala az antivirusa, holott le elvileg már lett szedve. Próbáltam registry tisztítást, és mindenütt még megkeresni a lehetséges bejegyzéseit, de sajnos nem segített. Végső ötletként vissza akartam volna tenni a McAfee-t és majd leszedni Revoval csökkentett módban, (mi sem lett volna egyszerűbb ennél) de nem települt vissza mert ő is kilépett a telepítőből mondván, már fel van telepítve a McAfee IS!
Csak egy korábbi, McAfee előtti állapotra való Rendszer-visszaállítás segített aztán megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#38734) F34R válasza BlackSeven (#38733) üzenetére


F34R
nagyúr

services.msc - > Windows Management Instrumentation -> (Stop - iylenkor kéri hogy kapcsold ki a másik szolgáltatást /tűzfal / , később visszakapcsolod

utánna bemész c:\windows \system32\wbem\ és törlöd a Repository mappát
(azért kell a szervízt leálítani mert máskép nem tudod törlni ) ha kész vissza a szolgáltatást

Esetleg restart (megjegyzem nekem segített az Avira Security Suit tűzfal baján is )

*Magyarul a Biztonság központot állítja helyre

F34R

(#38735) sznorbi2 válasza BlackSeven (#38733) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Valóban a NOD32 az ami pofázik az ilyenekért, még ha a reg adatbázisban üres kulcs van akkor is visít érte.
Pont azt a két programot kaptad ki ami a legveszettebb, ugyanis te is leírtad, hogy a McAfee-t igen nehéz eltávolítani és a NOD meg mindenért vergődik.

Én meg most az Online Armor-ral szenvedtem, mire le sikerült kapnom a W7-ről. :W

To protect and serve!

(#38736) Kezdő vagyok válasza sznorbi2 (#38735) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Megjegyzem,mivel sok biztonsági programot kipróbáltam,és akkor még nem ismertem az uninstall szoftvereket,hanem csak a Windows programok telepítése és törlése-t használtam,
a gépem tele van regisztrációs bejegyzésekkel,amik már rég nincsenek a gépen :W :W :W
Igazából csak az a bajom,hogy a kezdetekben azt hittem,minden jól működik,ha leveszek egy programot,a nyoma sem marad :(
+a vírusírtókat se tudtam,hogy nem ezzel a programok telepítése és törlése móddal kell levenni
pl.lásd NOD eltávolítója a start menüből,
de pl az Avast-nál a programok telepítése és törlése móddal(normál esetben)

[ Szerkesztve ]

(#38737) Lajkó22 válasza Kezdő vagyok (#38736) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

És a te tapasztalataid alapján mivel lehet a legjobb eredményt elérni? Általában a vírusirtókhoz külön kiadnak egy uninstallert, de a AppRemover progi is elvileg arra szolgál, h a vírusírtót rendesen kitakarítsa a rendszerből.

(#38738) Kezdő vagyok válasza Lajkó22 (#38737) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

32 bitre szerintem a Revo uninstaller,mert ingyen van(igaz,én szabálytalanul mindent törlök,pedig csak a feketével kiemelt dolgokat szabadna,de eddig még nem volt belőle bajom).
64 bit szívás:csak a Revo Prof.fizetős változata látja a 64 biteseket(felraktam rá a 32 bitest,de pl.nem látja a NOD-ot.)
Total Uninstaller-t próbálnám még ki,nagyon jókat írnak róla a Chip-magazinban(de ez sem távolít el 100%-osan mindent :( a tesztük szerint)
Volt egy Uninstall Tool nevezetű is,nagyon tetszett első benyomásra-----
csak mikor vettem volna le valamit,kiírta:hát ezt a dolgot csak a fizetős verzió tudja :W :W :W
Mérgemben levettem a gépről,aztán később feltettem,de tudta,hogy már járt nálam,biztos írt a registry-be:mert kiírta,vége a próbaidőnek

Vírusírtókat én így vennék most már le:
http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN146&actp=LIST_POPULAR

[ Szerkesztve ]

(#38739) BlackSeven válasza F34R (#38734) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Szia!

Ezt mind tudom, de akkor és ezzel a megoldással max a Win XP saját tűzfalát tudtam volna kikapcsolni így. Ami meg is történt de nem lett megoldva a probléma. Próbáltam az Emsi AntiMalware-al, annak van olyan funkciója, hogy kilistázza a futó szolgáltatásokat is. Le lehet állíttatni és törölni is. EMSI AM megtalált azt hiszem még három futó szolgáltatást, le is állíttattam, majd töröltem vele de nem segített a megoldásban. Volt még bevetésen az Unlocker is, de azzal sem tudtam leállíttatni a McAfee maradék három futó folyamatát. Csökkentett módban sem.
Így maradt a Rendszer-visszaállítás. :K

[ Szerkesztve ]

(#38740) zed01


zed01
őstag

Épp tegnap cseréltem az Ubuntu alapértelmezett apparmort a SELinuxra. Mindkettő biztonsági házirendekkel látja el a linux alapú operációs rendszereket. Kicsit sajnáltam az apparmort, ugyanis éppen 10.04-es Ubuntuban történtek komoly fejlesztések ezen a téren, de azt gondolom a SELinux sokkal komolyabb alkalmazás, ha már az USA nemzetbiztonsági hivatal is is ezt használja.

http://www.nsa.gov/research/selinux/

http://en.wikipedia.org/wiki/Security-Enhanced_Linux

Ha már lúd, legyen kövér, megvettem a McAfee Host Intrusion Prevention Agent for SELinux-ot ami ráépül a SELinuxra és remek házirendekkel látja el.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#38741) attiati


attiati
veterán

Már második google keresésem találata irányít át trójai programra.
"prohardver sms"-re feljön legelső találatként a prohardver ingyen sms mostanában topik, és rákattintva eltűnik a mozilla ablaka, és feljön egy figyelmeztetés, hogy fertőzött a gépem, okézzam le, majd ismét előjön a mozilla ablaka, átirányít egy .cc-s oldalra, és egy állkeresést kezd el lefuttatni.
kép

Most a ph oldala fertőzött, vagy ez micsoda? Kipróbálnátok, hogy nálatok is ezt hozza fel a google?

(#38742) polonic válasza attiati (#38741) üzenetére


polonic
félisten

Egy kamu vírusírtó jön le neked.

A ph-s oldalra ie-vel nem történik semmi.

(#38743) Greenebola válasza attiati (#38741) üzenetére


Greenebola
senior tag

Hello EZT (Malwarebytes' Anti-Malware) futtasd le majd ez rendet rak.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#38744) F34R válasza attiati (#38741) üzenetére


F34R
nagyúr

FakeAV-t szedtél össze csúnya dolgot csinál, MBAM-t próbáld ki az biztos leszedi

(#38745) blattida válasza attiati (#38741) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem tudom, hogy ezeket hogyan szeditek össze. :F
Én is járok mindenféle oldalon, de valahogy nincsenek gondjaim. :U ;]

Nálam bejön rendesen a topik, nincs semmi átirányítás.
Természetesen nálad kell takarítani. :K Az előttem szólók által ajánlott mbam tökéletesen le fogja szedni. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38746) attiati válasza blattida (#38745) üzenetére


attiati
veterán

Pont ezt akartam én is kérdezni, hogy hogy a fenébe másznak be ezek, mikor semmi olyat nem csinálok, amit régen ne tettem volna, és most 2 héten belül a második. Mindjárt nekiesek, aztán írom az eredményt.

CIS-t használsz? (Comodo IS?)

[ Szerkesztve ]

(#38747) Gorneck válasza attiati (#38746) üzenetére


Gorneck
titán

Egyszerűen...a te engedélyeddel...

Gorneck#1239

(#38748) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! VIPRE Antivirus Premium használom mért nem sikerült a cégnek kijavítani a frissítési gondokat ??? :W . 3 napja használom eddig 2 napja nem frissíttet :W :W

(#38749) blattida válasza attiati (#38746) üzenetére


blattida
nagyúr

Biztos töltögettél olyat is, amit nem kellett volna és megnyitottad...vagy lehet, hogy teszteltél... ;]
Mert csak úgy, miközben például a ph oldalát nézed ne jönnek le a gépedre, ráadásul maguktól nem is indulnak el illetve települnek. :N

Igen, azt.

78zolika
Még mindig problémás a vipre frissítése.
A GFI nem kapkodja el. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38750) Sz_Imre válasza 78zolika (#38748) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!

Nem tudom hogy melyik verziót használod, de elméletileg már ezek a "frissítés" problémák nincsenek. Igaz hogy én a VIPRE Antivirust 4 használok, de mindig jön hozzá frissítés.
(Tudom hogy hülyeség amit írok, de nincs a tűzfalában véletlenül letiltva a hozzáférés?)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.