Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) czanga válasza mobbo (#5297) üzenetére


czanga
őstag

Váóó. :)

Tudatlan fejemmel, azt feltételeztem, hogy az AHCI valami "butítás" vagy ilyesmi. Köszönöm a felhomályosítást! :R
Akkor AHCI mód biosban bekapcsolása után rakom fel a win7-et. :)

(#5302) Torry


Torry
addikt

Nah szoval.
Hazard-féle cucc szépen feltelepült, viszont boot0-ás hibával nem bootolt sem a win sem az osx. Win lemez vissza, repair, win bootol. easyncd felrak, osx hozzáad, restart, kiválasztom az osx-t és az ég világon semmi nem történik, kiírja hogy nem tud bootolni, csak win7-t.
Az osx partíciot a partition manager aktivnak látja.

Van valakinek ötlete?
Előre is kösz!

(#5303) cimpus


cimpus
csendes tag

Kedves hozzáértők!

Segítségeteket kérném,hogy a medion md 96630-as notebookra melyik verzió telepíthető fel úgy,hogy a lehető leggtöbb program és driver működjön.

Rövid leírás :
intel p. dual cpu T2330 1.6GHz
geforce 9300m go
High definition audio802.11n wireless lan card

Esetleg eredeti lemezzel megoldható a telepítés?
Van éppenséggel snow leopard lemezem(eredeti) imac-re és macbookra is.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#5304) rii válasza cimpus (#5303) üzenetére


rii
nagyúr

az eredetihez BOOT CD kell... Boot cd majd a DVD és még KEXT-eket a gépedhez összeszedni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5305) mobbo válasza rii (#5299) üzenetére


mobbo
senior tag

nem

(#5306) mobbo válasza Oracle (#5298) üzenetére


mobbo
senior tag

xp-nél nem működik (illetve nem így, ott bonyolultabb)
ez a win7-hez való megoldás!

To resolve this issue, enable the AHCI driver in the registry before you change the SATA mode of the boot drive. To do this, follow these steps:

1. Exit all Windows-based programs.
2. Click Start, type regedit in the Start Search box, and then press ENTER.
3. If you receive the User Account Control dialog box, click Continue.
4. Locate and then click the following registry subkey:

HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetServicesMsahci

5. In the right pane, right-click Start in the Name column, and then click Modify.
6. In the Value data box, type 0, and then click OK.
7. On the File menu, click Exit to close Registry Editor.

ezután állítsd át biosban ahci-re, bootolj be win7be, aztán ha felállt restart mégegyszer

[ Szerkesztve ]

(#5307) mobbo válasza Torry (#5302) üzenetére


mobbo
senior tag

tedd be a hazard telepitot, amikor boot kozben megy a kis csik jobbrol balra: F8
aztan valaszd ki a particiot amin az osx van

(ami imac-hez vagy macbookhoz van az nem jó, neked ehhez a produkciohoz "retail" osx kell, bolti, nem a gephez kapott, az csak az adott gephez jo)

[ Szerkesztve ]

(#5308) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

A Böngészök megadták magukat, mialatt a hardware komponens listát akarták betölteni...
Asus x52jr laptop adott. Corei3, Ati mobility Radeon 5470, DDR3-as ramok, nemtom, hogy a többi info kell-e hozzá, hogy megtudjátok nekem mondani, felmenne-e valamelyik Mac OS X a gépemre. Mert a Logic Studio program érdekel... és a google nem igazán adott ki ennél jobb megoldást, hogy hogyan tudnám kevés pénzből használni a progit, más fórumokon meg még nem írtak, de nem hiszem, hogy bárki bármi okosat tud majd mondani, de hátha. (ha felmenne, akkor még további kérdések lesznek :D)

(#5309) mobbo válasza Lakers (#5308) üzenetére


mobbo
senior tag

valamelyik valahogy valamennyire biztos hogy felmenne es futna
hogy a qe/ci menne az kerdes, ahogy az is hogy a hangkartyad milyen szinten tamogatott (LS-hez gondolom nem mind1)
erre pontos valaszt fejbol senki nem fog tudni neked adni (kivetel ha pont ilyen gepe van es pont ezt hasznalja rajta, de ez nem en vagyok)

neked kell utananezni sajnos, kinyomozni a hardverkompatibilitasi listakbol meg a forumokbol
:U

(#5310) Lakers válasza mobbo (#5309) üzenetére


Lakers
tag

Hát igen... ha találnék valami normális részletes hardware kompatibilitási listát, az a baj a magyar hackintos oldal elavult ilyen téren. Ezeket az alkatrészeket amik vannak, sehol sem láttam leírva...

Viszont lenne egy kérdésem, úgy gondoltam megfejelem először egy snow leoparddal. Több fajta leírást is találok angolul, és most nem igazán tudom, hogy melyik iso-t érdemes letölteni. iDeneb/Hotiso stb... illetve, hogy kikéne írni az iso-t lemezre? (van ahol usb-s leírás van, de szerintem az a tutorial nálam nem fog bevállni :D)

Vagy esetleg valami normális leírás, ami szerinted tényleg jó?

[ Szerkesztve ]

(#5311) balagexp


balagexp
csendes tag

Hali!

Ne az iDenebet hanem az iAktost töltsed le.

Van nekem egy Hackintosh telepítőm meg egy gépem:
Pentium 2 magos proci
ATi HD 4550 videokarim
...minden stimmel mindent felismer

Feltelepíteném a macet. Nincs vesztenivaló adatom, ami kell külön partíción van.
Ha én most felrakom a macet és vissza szeretném majd rakni a wint akkor a win úgy indul mintha misem történt volna?(adatok nem maradnak meg azt tudom)

MAC OS X en lehet játszani? (pl. Left 4 Dead 2,Stickman Warfare)

[ Szerkesztve ]

(#5312) czanga válasza balagexp (#5311) üzenetére


czanga
őstag

A 2 két különböző vinyón lévő különböző OS a biztos megoldás, mivel a win és a leo is más partíciós táblát használ. Ez az én véleményem, lehet mások nem így látják.
Viszont ami a játékokat illeti, van mac-re játék, léteznek. Nézz utána akár google segítségével, hogy mit adtak ki mac-re, de ha elfogadsz egy tanácsot... ne akarj mac-en játszani... Nem arra van, erre használt win-t szerintem, vagy valamilyen konzolt.

(#5313) mobbo válasza Lakers (#5310) üzenetére


mobbo
senior tag

hlc-t itt talalsz ami aranylag naprakesz [link]

en hazardot tennek fel a helyedben elsonek 10.6bol [link]
a client server verzioban benne van sok driver, de telepitessel kapcsolatban olvass vissza

ha ez megy (es nagyjabol osszeallt a kep hogy milyen kextek kellenek) akkor raknek fel majd retailt snowbol

(#5314) Torry válasza balagexp (#5311) üzenetére


Torry
addikt

Öhm amennyire tudom, a win7 telepítő nem látja a mac-es particiot alapból, szóval előbb azt valami boot lemezzel vissza kell formáznod fat-re vagy ntfs-re onnan már menni fog a win telepítés.
De lehet hogy tévedek és látja, akkor semmi probléma.
Én is azt javaslom, hogy csippents le egy 15 gigát(pl:EASEUS Partition Master-el hipp-hopp megvan), formázd fat32-re majd oda rakd fel valamelyik osx-t, mert ha bármi is elbaszódik pl bootnál egy sima win7 telepítővel,gyors repair-el újra van működő rendszered.
Persze ha 2 gép van, akkor lehet próbálkozni :)

(#5315) balagexp


balagexp
csendes tag

Felraktam. Nem sok sikerrel... Telepítés után egy összefolyt kép fogad. Az egeret érzékeli és az a cukorka vagy mi(amikor tölt/dolgozik) az összefolyt képernyőn ott van csak 300 szor.
:W
A Vista telepítőm felismeri a partíciót.
Szeretném ezt a "mackergült os"-t használni de így nem tudom.

2 gépem van. Az egyik laptop de arról nem bootol be mert amikor a CD bott képernyőjéhez jut magatól restartol.

[ Szerkesztve ]

(#5316) balagexp


balagexp
csendes tag

MACre a Left 4 Dead 2 át van portolva. Már csak egy működő Telepítő kell. A Hazard Leopardot letöltöm és hátha megy :D

[ Szerkesztve ]

(#5317) balagexp


balagexp
csendes tag

Telepítés előtt muszály FAT32-re formázni? Én úgy próbáltam h rögtön a windows helyére rakni de hát fentebb írtam h kaki.

(#5318) tlac válasza balagexp (#5317) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem muszáj, felesleges is, de elsődleges partícióra telepítsd, sőt ne is legyenek logikaiak

vagy csinálhatsz egy guid-os rendzsert is

[ Szerkesztve ]

(#5319) tlac válasza czanga (#5312) üzenetére


tlac
Topikgazda

A 2 két különböző vinyón lévő különböző OS a biztos megoldás, mivel a win és a leo is más partíciós táblát használ

használhat ugyanolyan típusú partíciós táblát is, mint a win, csak kell egy kis módosítás az eredeti telepítőben hozzá

(#5320) mobbo válasza tlac (#5319) üzenetére


mobbo
senior tag

a hazardban benne is van alapbol
guid nelkul is telepul

(#5321) balagexp


balagexp
csendes tag

Nem müxik :( Letöltöttem vmi Leohazard Client Servert. Laptopom bebootol. Feltelepítettem és láss csodát bootnál azt kéri indítsam újra.

(#5322) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Helló!

Nekem egy olyan problémám van, hogy szeretnék csinálni USB kulcsra egy restore-t a Snow Leo lemezemről. Disk Utility-vel megcsináltam a gyári retail lemezről a .dmg-t, viszont amikor restore-olni szeretném ezt a hibaüzenetet dobja ki:

Could not find any scan information. The source image needs to be imagescanned before it can be restored.

Természetesen létrehoztam neki a GUID partíciós táblát. Nem tudom, hogy mi baja lehet a forrással… :S

Ötlet?

Illetve mivel egy Hackintosh-t szeretnék építeni (pontosabban már megvan, csak telepíteni kell), szeretnék bele wifi kártyát is, N-eset. Utánajártam a dolgoknak, találtam egy ilyen megoldást, viszont ennek igencsak borsos az ára. Itt viszont találtam egy átalakítót, ami megfizethető, illetve itthon fellelhető. Ebbe szeretnék beletenni egy apple airport wifi kártyát. Antennát meg házon belül oldanám meg valahogy. Szerintetek ezzel így működne? Ha jól nézem semmilyen chip nem foglal helyet rajta, így tehát elvileg csak egy sima adapter tehát működnie kéne.

(#5323) tlac válasza TonTomika (#5322) üzenetére


tlac
Topikgazda

Could not find any scan information. The source image needs to be imagescanned before it can be restored.

google-lel könnyen meg van a megoldás...
de nekem is volt ilyen gondom, azt hiszem ez kell: 2. post

Utánajártam a dolgoknak, találtam egy ilyen megoldást, viszont ennek igencsak borsos az ára. Itt viszont találtam egy átalakítót, ami megfizethető, illetve itthon fellelhető.

nem vagyok benne biztos, hogy jó lesz az átalakító miatt
de az 1. linken pci-e van, 2.-on pedig pci
milyen pci-os a kártyád?

[ Szerkesztve ]

(#5324) TonTomika válasza tlac (#5323) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Közben már megtaláltam, de amikor le akartam futtatni ez fogadott. :(

Még nem vettem wifi kártyát, csak tervezem. Szóval akkor pci-e foglalatba való kártyát kell keresnem.

[ Szerkesztve ]

(#5325) tlac válasza TonTomika (#5324) üzenetére


tlac
Topikgazda

írd le részletesen, hogy mit csináltál

nézz utána jobban ennek a wifi-nek, szerintem nem muszáj, hogy apple-ös legyen
pl. nekem az asus g-s kártyám kapásból ment hackelés nélkül

(#5326) TonTomika válasza tlac (#5325) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Disk Utility-ben rámentem az Image -> Scan image for restore-ra bekérte a jelszót dolgozott vagy 1-2 másodpercet és ezzel a hibával leállt. Szerintem ha hazamegyek hétvégén megpróbálom újratenni a lemezről, vagy egyből a DVD-ről csinálom a restore-t.

Wifi-re azért gondoltam az apple-ösre, mert használtan találtam azt hiszem olyan 3-4 ezer forint környékén, az pedig nem vészes szerintem. HCL listában van pár még amire írja, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#5327) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

HP 6910p-re tett már fel valaki OS X-t?
Gép:

Intel C2D T7300
2GB DDR667
Intel X3100
Intel Wifi 4965AG
Intel 82566 Gigabit Ethernet

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5328) Gdfath3r válasza cellpeti (#5327) üzenetére


Gdfath3r
tag

Rendben van a gép, menni fog, de a wifije félig kompatibilis.

Hivhato vagyok Viberen

(#5329) Jansze


Jansze
csendes tag

Szevasztok

Most telepítettem egy mac-ket AMD-s gépre.
Addig minden jól ment, amíg meg nem jelent egy szürke képernyő egy félig megzabált almával és alatta egy tekergő hernyóval.
Kb. félóráig bírtam nézni, de mivel ez a rohadt dög nem szédült el, így én adtam fel a dolgot.

Csak ennyit tud ez a macska? Nem is dorombol? Mi hiányzik neki?

Ha valakinek van ötlete, szívesen fogadnám. :DD

(#5330) Dani133013 válasza Jansze (#5329) üzenetére


Dani133013
csendes tag

Ezt azt jelenti, hogy a telepítésnél, a customize-ban valamit rosszul jelöltél ki. Én a chipset-re gyanakodnék.Próbálkozz mást kijelölni, mégha nem is olyan a géped, mint amit kijelölsz. Jópár lehetőség van, szóval sok sikert a próbálkozásokhoz. Nekem 3 teljes napba telt, mire felment, de mikor végre elindult, az vmi király érzés volt, legszívesebben üvöltöttem volna örömömben :DD

(#5331) TonTomika válasza TonTomika (#5326) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Nos, megérkezett a számítógépházam és vele együtt a SATA DVD drive is.

Találtam a neten, egy kifejezetten az én alaplapomhoz készült leírást, EZT. Leszedtem azt a kis pakkot ami kell hozzá, updateltem a biost is, de sajnos a bootnál megáll. Bejön alma helyett bejön a kaméleon, alatta pedig végtelenül forog a kis karika. Próbáltam egy másik boot loader cd-vel is, azzal pedig a lankártya mac címe után áll le.

Valakinek valami ötlet? :F

(#5332) mobbo válasza TonTomika (#5331) üzenetére


mobbo
senior tag

-v -vel indítsd (verbose) hogy lásd a boot-ot, aztán fotózd le a monitort ha megállt a boot és töltsd fel ide a képet
(ahci be van kapcs ugye? kár megkérdeznem)

milyen eltérések vannak a hardvereid és a guide-ban szereplő konfig között?

(#5333) TonTomika válasza mobbo (#5332) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Az a baj, hogy nem tudom -v -vel elindítani. :( Berakom a boot lemezt, bejön a darwin x86 bootloader, kiveszem a bootcd-t berakom a retail lemezt, frissítek, és próbálok itt nyomni mindent de semmivel sem tudom elővarázsolni a parancssort. Tölt egy kicsit, eltűnik a kaméleon és csak szürke képernyő van. Pendrive-on meg 10.6.3-as rendszer van restore-olva, ott sem tudom előhozni a verbose módot, viszont ott feldobja a hibaablakot, hogy kapcsoljam ki a gépet. AHCI természetesen bekapcsolva, bios úgy bekonfigolva ahogy a tutorialban szerepel.

Ahogy nézem csak a VGA kártya az ami különbözik. HCL listából raktam össze a konfigom:

Asus P5Q Pro Turbo
Corsair XMS2 2x2GB CL7
Sapphire HD4850 1gb referencia kártya
Samsung SATA DVD drive
2db sata vinyó.

(#5334) tlac válasza TonTomika (#5326) üzenetére


tlac
Topikgazda

nézd meg ezt: [link]

ha sikerülne összehoznod, mehetnél ezen az irányon tovább és lehetne saját "varázs" telepítőd

[ Szerkesztve ]

(#5335) mobbo válasza TonTomika (#5333) üzenetére


mobbo
senior tag

most melyik bootloadert hasznalod?

(#5336) TonTomika válasza mobbo (#5335) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Egyik az Empire EFi volt, a másik pedig ami az alaplapos csomagomban volt az darwin/x86 és chameleon 2 rc3-ra épült talán.

USB kulcsra viszont restore-oltam egy retail lemezt, Ezzel a tutoriallal csináltam rá egy boot loadert, de nem akart működni. (Loading Darwin/x86 párat pörgött a perjel és megállt.) Próbáltam áttenni az alaplapos CD-ről a dolgokat erre, viszont nem sikerült így sem működésre bírni. Most szerintem nyomok egy format-ot az USB-nek, majd megint restore és saját magam kéne csináljak neki egy loader-t. Vannak olyan tool-jaim hogy: DSDT patcher, EFI studio, Kext utility, meg show all files. Az első kettő hasznos lehet a boot loader-nél szerintem. EFI studioval még nyomtam egy patch-et a pendrive-ra de így sem indult el.

boot0
boot1 a képernyőn.

Nem tudom pontosan, hogy mi alapján kell pl custom dsdt-t csinálni az alaplapomhoz, de ha lehet, akkor inkább visszatenném az original biost.

(#5337) mobbo válasza TonTomika (#5336) üzenetére


mobbo
senior tag

hova akarod telepiteni? kulon vinyora vagy particiora? bootsorrendet beallitottad biosban? eszkoz jol van kijelolve? nem ismerem az alaplapod de nalam is volt ebbol szivas mert valami full mas neven irta ki a sata dvd-t (atapi 3 vagy valami hasonlo) en meg allandoan cdrom-rol akartam bootolni ami nincs a gepben

a boot0/boot1 utan nem is ki semmit? boot0:mbr/boot1:done vagy ilyesmit?

(#5338) TonTomika válasza mobbo (#5337) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Két vinyó van a gépben, a 200-ason már telepített Win7, és a 400-ra kerülne az OSX teljesen külön. Boot sorrend az jól van beállítva, DVD-t is kiírja rendesen. Semmit nem ír ki boot0/boot1 után. :(

Igazából a legjobb lenne, ha a laptopomon OSX alatt fel tudnám telepíteni a vinyóra, csak az a bajom, hogy a külső vinyó keretem nem hajlandó bevenni 320GB-tól eltérő vinyókat. [link]

DSDT táblát hogyan tudom kinyerni?

[ Szerkesztve ]

(#5339) tlac válasza TonTomika (#5338) üzenetére


tlac
Topikgazda

DSDT táblát hogyan tudom kinyerni?

win alatt talán legegyszerűbben az everest-tel

(#5340) tlac válasza TonTomika (#5336) üzenetére


tlac
Topikgazda

USB kulcsra viszont restore-oltam egy retail lemezt

mi volt a gond eddig? mi volt a megoldás?

saját telepítő:

első cél legyen az, hogy elinduljon a telepítő

ehhez az kell, hogy telepítesz rá egy chameleon-t, parancssorból csináld (leírás a readme-jében van)
megcsinálod a boot.plist-et és felrakod az alap kext-eket (fakesmc.kext, NullCPUPowerManagement.kext, OpenHaltRestart.kext)

[ Szerkesztve ]

(#5341) mobbo válasza TonTomika (#5338) üzenetére


mobbo
senior tag

win alatt nézd meg mi az osx-es vinyó pontos címe
disk1s1 legyen, ha disk2s1 akkor cseréld meg őket
imho

(#5342) TonTomika válasza tlac (#5340) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Chameleont sikeresen telepítettem a pendrive-ra, viszont a restore-t már letöröltem róla.

Chameleon elindul, most jön a com.apple.boot.plist
Az alaplapos csomagomban találtam egyet, így néz ki:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>EthernetBuiltIn</key>
<string>Yes</string>
<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>Kernel</key>
<string>mach_kernel</string>
<key>Kernel Flags</key>
<key>Timeout</key>
<string>5</string>
</dict>
</plist>

A boot.plist a csomagban az Extra mappán belül van, van itt még Extensions mappa, benne:
-AHCIPortInjector.kext
-fakesmc.kext
-IOAHCIBlockStorageInjector.kext
-NullCPUPowerManagement.kext

Van még egy kext_64 mappám, benne:

-AttansicL1eEthernet.kext
-Disabler.kext
-fakesmc.kext
-NullCPUPowerManagement.kext
-OpenHaltRestart.kext
-PlatformUUID.kext
-SleepEnabler.kext
-VoodooHDA.kext

Tehát elég, ha csak simán bemásolom őket az Extra/Extensions mappába?

Ha így működni fog, akkor visszateszem a restore-t és elvileg már mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

(#5343) tlac válasza TonTomika (#5342) üzenetére


tlac
Topikgazda

igaz, az is egy megoldás, hogy a pendrivera csak a bootolást csinálod meg, aztán majd az eredeti lemezeddel telepítesz

de a telepítőhöz csak a legfontosabbak kellenek

<key>EthernetBuiltIn</key>
<string>Yes</string>
<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>

ezek No-n legyenek

és csak az a 3 kext legyen az Extra/Extensions-ben, amit írtam
ha mégis kellene még valami, majd hozzáteszed

(#5344) TonTomika válasza tlac (#5343) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Rendben, megpróbálom!

(#5345) tlac válasza tlac (#5343) üzenetére


tlac
Topikgazda

közben eszembe jutott, hogyha az eredeti telepítőt akarod bebootolni, akkor a kext-eket azt hiszem, hogy egy dmg-be kell csomagolni, de ennek nézz utána

de ha restore-ral csinálod a pendrivera, akkor elég csak bemásolni

[ Szerkesztve ]

(#5346) TonTomika válasza tlac (#5345) üzenetére


TonTomika
aktív tag

A csomagomban lévő boot cd-n volt egy preboot.dmg ami tartalmazta a kexteket, de azzal sem jelent meg a DVD drive chameleonban. Most megincsálom újra a restore-t, és rá rendesen a boot-részt. :) Így már mennie kell. Utána jelentkezem. Köszönöm a segítséget!

(#5347) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Nos, restore megtörtént, chameleon-t telepítettem, majd kernel pánikkal leállt. Megnéztem, és a VGA kártya volt a ludas. Leszedtem a LegacyATI4800Controller.kext-et, kipróbáltam azzal, boot.plist-et módosítva. Kipróbáltam -pci0 -val, -pci1 -el, kext-et is módosítottam EZ alapján, de semmit. -v vel elindítva elindul, túljut ott ahol kernel pánik volt, de szétesik a kép, mintha rossz lenne a vga. Elképzelhető, hogy az átalakító a gyenge láncszem? DVI to VGA (Kipróbáltam mindkét csatolóban.) Itt azt írják, hogy elvileg működik átalakítóval is. :(

(#5348) tlac válasza TonTomika (#5347) üzenetére


tlac
Topikgazda

telepítéshez nem kell, hogy menjen a kártya, jó a vesa mód is
GraphicsEnabler-t no-ra raktad?

ha ez nem segített, akkor -v -x-szel indítsd a telepítőt, így már biztos nem okoz gondot a kártya

a pci-os opciók csak a pc-efi-nél vannak, chameleon-nál PciRoot van

(#5349) TonTomika válasza tlac (#5348) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Első próbálkozásra NO-ra tettem, és kernel pánikkal leállt. Ahogy kiolvastam a kódból, a VGA részénél fagyott ki, gondolom hiányzott neki a kext. Megpróbálom -v -x -el indítani.

(#5350) TonTomika válasza TonTomika (#5349) üzenetére


TonTomika
aktív tag

-v -x -el elindult a telepítő!!! :) Köszönöm!

Ha végzett, pendriveos loaderrel elindítom az OSX-et, kexteket bemásolom a helyükre.
VGA kextet módosítom. Bootloadert ugyan úgy csinálom meg, mint a pendrivera. Így elvileg működni fog?

Telepített változatnál a bootloader-nek minden kextet be kell adni, vagy elég ugyan azokat, mint a pendriveon?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.