Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) czanga válasza czanga (#5400) üzenetére


czanga
őstag

Közben eszembe jutott, hogy TonTomikának 4850-ese van, asus, ugyanigy DVI-S-video kombóval, és ahhoz csak egy "LegacyATI4800Controller.kext"-et rakott fel, módosította a device ID-t, és neki ennyi... működött. Próbáltuk kinyerni a kártyám dev id-ját, de szerintem lehet elrontottuk, mert most azon agyaltam, hogy elvileg ezzel a módszerrel ennek a működnie kéne.
Gondoltam beírom ezt is, aztán majd mondasz rá valamit...

(#5402) tlac válasza czanga (#5400) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem az exotic kell, hanem az eredeti 10.6.2-esek: ATI4800Controller.kext, ATISupport.kext, ATIFramebuffer.kext
és a dev-id-t módosítani kell [link] meg a GraphicsEnabler-t bekapcsolni

(#5403) czanga válasza tlac (#5402) üzenetére


czanga
őstag

Rendben akkor az ez z egyik járható út. Már csak az a kérdés, hogy honnan szerváljam be. Illetve a LegacyATI4800controller.kext-es dolog működőképes lehet e?
Illetve a 4830-as kártyám device id-ját hol tudom megnézni? (mert gondolom ezt kell majd modosítsam, ahogy írtad)

(#5404) tlac válasza czanga (#5403) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem töltsd le a 10.6.2-es frissítést, a nagyot, amelyik a 10.6-ra is rámenne és talán benne lesznek

Illetve a 4830-as kártyám device id-ját hol tudom megnézni?

kis google-özés után ez lehet: 0x944c1002

Illetve a LegacyATI4800controller.kext-es dolog működőképes lehet e?

szerintem a 10.6.2-es lehet ez
és talán benne is van a dev id-dét, nézd meg és aztán írd meg

[ Szerkesztve ]

(#5405) chege


chege
aktív tag

hurra :DDD
sikerult feltennem a retail 10.6.3-t teljesen boldog vagyok :DDD
egy kerdesem lenne, feltettem a sleep enablert, de ha bealtatom akkor el is alszik, de ha ebresztem akkor, felebred, de a monitor nem kapcsol be es az eger es a bill sem vilagit, ez orvosolhato?

(#5406) chege


chege
aktív tag

abban tudnátok segiteni hogy a safari cache-jét hogy tudom áthelyezni másik helyre?
elvileg valami ln -s parancsal kell symlinket létrehozni, de nem értem hogy most mi hova mutasson.
egy vinyóra szeretném tenni az SSDről, gondom igy kéne, de nem megy :DDD
/users/chege/library/caches/com.apple.safari mappát áthelyezem a vinyóra és erre irok egy symlinket. /volumes/SAM_200GB/System/com.apple.safariba helyeztem át.

megnyitom a parancssort:
ln -s /volumes/SAM_200GB/System/com.apple.safari /users/chege/library/caches/com.apple.safari

ennek igy működnie kéne?

(#5407) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Hali!

Felpakoltam a hazard verziót, de amikor telepítés után újraindul és bentmarad a telepítő, akkor bootolás helyett egy fekete képernyő marad, és itt megáll. Ha kiveszem, akkor egy kurzor villog. Telepítésnél a 10.6.2-t, a legacy kernelt, amd patch(vagy mi), ioata_family meg az ioata_family_sata fix-et, appleazaliaaudio-t tettem fel. IDE-s dvd-m és winyóm van, egér meg billentyűzet ps/2-es(gondolom ezzel még lesznek gondok). Mit tegyek, hogy bebootoljon?

Gépem a profilomban, de egyébként: ASUS M2N(nForce 430), X2 6000+, 3 giga ram, x1650xt

(#5408) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok!

Retail telepítésnél volt egy olyan problémám, hogy a gépben lévő mindkét HDD-t external disknek látta. (Narancssárga meghajtó ikon.)

Megtaláltam rá a megoldást is, az egyik gyári .kext-et kellett módosítani.
INNEN letölthetitek, a csomagba beletettem az eredeti .kext-et is.

A következő kextet kell kitörölni:

/System/Library/Extensions/IOAHCIFamily.kext

majd Kext Utility-re ráhúzod a módosított .kext-et, nyomsz neki egy restart-ot és kész is. :)

[ Szerkesztve ]

(#5409) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok!

Nagy gáz van...véletlenségből egy gombot félrenyomtam és legyalultam az OSX-et tartalmazó merevlemezem partícióját (Win7 alatt)...újra akartam telepíteni a Win7-et, de végül azt sem engedi valami miatt...de ez a kisebb probléma.

Visszatettem a 10.6.3. retailt, azokkal a kextekkel, meg ugyanazzal a metódussal ahogy elsőre csináltam. Ami viszont nagyon nem kóser, az az, hogy random újraindulgat a gép...fogalmam sincs, hogy mitől, de nagyon meglepett a dolog és rendkívül frusztrál, hiszen eddig tökéletesen működött, továbbá egy új konfigról beszélünk...

Van valakinek valami ötlete?

(#5410) Joe.36


Joe.36
addikt

Üdv!

Én PC-n használom a MAC OSX 10.5 -ös verziót, és az lenne a gondom, hogy ATI RADEON X1900 XT -hez nemtudom honnan szedjek le Drivert. Ha valaki tudnak segíteni nagyon hálás lennék!!!

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5411) tlac válasza TonTomika (#5409) üzenetére


tlac
Topikgazda

felesleges volt újratelepíteni, csak a töröl partíciót kellett volna helyreállítani

logokba nézz bele

(#5412) TonTomika válasza tlac (#5411) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Igen, de rá is másoltam az adatokat sajnos...csak akkor vettem észre, hogy mi történt, amikor nem jött be a bootloader. :(

Random újraindulásra van valakinek valami ötlete, hogy mitől lehet? Szoftveres, vagy hardveres hiba ez?

(#5413) tlac válasza TonTomika (#5412) üzenetére


tlac
Topikgazda

rengeteg dolog okozhatja a hibát, ezt írtam a logokat...

(#5414) chege válasza Joe.36 (#5410) üzenetére


chege
aktív tag

Hátha ez nézd meg

(#5415) czanga


czanga
őstag

Nos.
Olvasgattam insanely-n, és 4830-al sokaknak meggyűlt a baja 10.6.3 alatt. Olvastam azt is amit mutattál tlac, csakhogy ott nem a 10.6.2 gyári ATI-s kexteket teszi fel, hanem netkas féle 10.6.2-es pkg-t, majd pedig a 10.6.3-at

Meg is csináltam mindent pontosan úgy, ahogy le volt ott írva. Csak dvi-vga átalakítóval kaptam képet, akkor is csak natív felbontással. 1680*1050 még véletlenül sem sajnos.
Dvi csatlakozóval sajnos fekete képernyő fogad az alma után.

(#5416) rii


rii
nagyúr

jól látom, hogy egy Creative sb audigy sound card működne 10.5.8 alatt?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5417) rii


rii
nagyúr

a 7300 GT tud SLI-t ...

ki tudja használni a hackintos ezt?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5418) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Visszaállítottam a rendszert, működik minden, (sleep-et kivéve, de nem is foglalkoztam még ezzel).

Van viszont egy olyan furcsa problémám, hogy állandóan inzultálja a DVD-írót. Magyarul megpróbálja beolvasni a lemezt, ami nincs benne. Ha pl kihúzom a tálcát, akkor behúzza és nézegeti, hogy talál e valami olvasnivalót. Erre tud valaki, valami megoldást? (Most lehúztam róla a SATA kábelt.) Egyébként: SAMSUNG SH-D163C/BEBE OEM drive-ról van szó.

Apropó...a sleep nálatok hogy működik? At előző rendszernél elküldtem sleep-be, el is ment, de úgy, hogy mentek a ventillátorok meg minden. (Vissza már nem lehetett hozni belőle.) Hackintosh-nál a sleep az csak így működik, vagy működhet rendesen is? (MacBook-on mindent lekapcsol, csak a memóriákat tartja áram alatt, illetve előtte elmenti a sessiont a HDD-re is.)

[ Szerkesztve ]

(#5419) tlac válasza TonTomika (#5418) üzenetére


tlac
Topikgazda

nálam a sleep tökéletesen működik

biosban s3 (suspend to ram) legyen beállítva

[ Szerkesztve ]

(#5420) TonTomika válasza tlac (#5419) üzenetére


TonTomika
aktív tag

BIOS S3-ra beállítva, fakesmc2.5 feltéve, új sleepenabler feltéve. (Természetesen mindet EE-be tettem.)

Elmegy szépen aludni, és amikor visszajönne szétesik a kép és villog...

DVI-VGA dongle-val használom. Előfordulhat, hogy ez okozza a problémát?

(#5421) czanga válasza TonTomika (#5418) üzenetére


czanga
őstag

Ez nekem és sokatnak volt problémája 10.5.8 alatt is. Próbálj megbarátkozni vele, anno feltúrtam a netet, de semmi értelmes megoldás nem volt. :( Különben is, halál az optikai meghajtóra! :DD

(#5422) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Infra vevőre megtaláltam a lehető legjobb megoldást, egy macbook pro-ból származó infda vevőegységet kell beszerezni, amire minden probléma nélkül, lehet usb végződést forrasztani. Fontos, hogy olyan vezérlőt keressünk, aminek 4 eres a kábele (színes kábelek), mert a 3 eres változatban (mindegyik fekete) nincs benne az usb vezérlő, mert az az alaplapon található. [link]

Ebay-en $5 az egész cucc, csak a hazahozatal kerül sok pénzbe, így ha van valaki aki az USA-ban lakik, az kérem keressen fel! :D

[ Szerkesztve ]

(#5423) tlac válasza czanga (#5415) üzenetére


tlac
Topikgazda

jah, igazad van a "make backups" az már a beállított 4830-ra vonatkozik

elméletileg működni kellene dvi-vel is

(a natív felbontás pedig a tft-nél a tényleges felbontást jelenti)

(#5424) tlac válasza czanga (#5421) üzenetére


tlac
Topikgazda

hmm, nekem sosem volt ilyen problémám
sl alatt is csinálja neked?

ha igen, ezeket lődd be:
SATA RAID/AHCI Mode: ahci
SATA Port0-3 Native Mode [Enabled]

az inteles sata port0-3 valamelyikére kösd a cuccokat

ezt meg le is tilthatod:

Onboard SATA/IDE Device: disabled

[ Szerkesztve ]

(#5425) czanga válasza tlac (#5423) üzenetére


czanga
őstag

Sajna nekem ez jutott. :D Visszateszem a 10.5.8-at szerintem, jobb ötletem nincs. Az működött rendesen. :)
Aztán késöbb, ha több idegszálam lesz szabad, talán foglalkozom megint vele. :)

(#5426) dni


dni
őstag

Sziasztok!

A segétségetek szeretném kérni az alábbi döntésben:

Érdemes-e az Inteles összeállításra váltani, a jelenlegi AMD-s gépemről kb. 35k ráfizetés mellett?

Első és eddigi egyetlen OSX86 installját AMD-s képen csináltam, de nem tudom, h most mennyire bonyolult Snow Leo-t hegeszteni az alábbi konfigokra. (HCL-ben nem igazán találtam meg a lapom)

Már nincs garancia az alkatrészekre
CPU: Intel® C2D E6750
Alaplap: ASUS P5Q Deluxe
Ház+Táp: Antec P150+Neo HE 430
Memória: Tracer 800 2x2GB
HDD: 1TB Samu
ODD: Plextor PX-708A
Cooler ASUS Silent Square
VGA: Gef 9300-as

Nagyrészt garanciálisak az alkatrészek
X2 245 box
Giga 785g us2h
CM M-ATX ház egyszerű 350-es táppal
Tracer 800 2x2GB
1TB Samu
Nec DVD-RW

Mielőbbi válaszaitokat előre is köszönöm!

(#5427) TonTomika válasza dni (#5426) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Asus P5Q series lapra a retail snow leot fel lehet nyomni, tehát csak pár kext szükséges majd az indításához. :)

(#5428) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Venti RPM-ek, illetve további hőfokok megjelenítése: [link]

Próbálta már valaki? :)

(#5429) rii válasza TonTomika (#5422) üzenetére


rii
nagyúr

nekem is pont ezt a megoldást ajánlották osx86.hu-n .... ki s voltam akadva, mert ha mac pro-d van, akkor sem tudsz apple remote-ot használni .....

megpróbálok itt a PH!-n egkérdezni valakit, hohgy postázna-e ilyet?.... ebay-os linket tudnál róla dobni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5430) TonTomika válasza rii (#5429) üzenetére


TonTomika
aktív tag

eBay Az átalakítót már megcsináltam hozzá, én egy alaplapi usb csatira fogom rákötni. Majd lehet lesz róla egy poszt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#5431) tlac válasza TonTomika (#5428) üzenetére


tlac
Topikgazda

én még nem, de már nézegettem
a giga lapomon ite chip van

(#5432) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Osx 10.5.8 van a gépemen egy ati 4770-essel bolondítva ami ügye tényleg csak bolondít.

Gondoltam elcserélem egy 4870-es re ami ügye alapból van a mac pro ban. (vagyis kérheted)

na de elbizonytalanodtam, hogy hát az mégse teljesen ugyan az. Na de világosítsatok fel ,hogy működni fog vele e vagy sem? mert akkor másban gondolkozom.

köszi

(#5433) TonTomika válasza csuki00 (#5432) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Szia!

10.6.X-el elvileg működni fog a 4870 is, nekem egy 4850-es van ami ref. hűtős volt. (Dual-DVI Ez azért fontos, mert ugye ezek a NYÁK-ok hasonlítanak leginkább azokra, amiket az Ati kiadott eredetileg. Ha jól tudom, a VGA kártyákból úgy működik ez a dolog, hogy van egy speckó kiadás ami direkt Mac-es...

Nvidia 9800 viszont elvileg jobban működik, minden esetre itt egy [link], itt megtekintheted a kompatibilis hardverek listáját.

(#5434) csuki00 válasza TonTomika (#5433) üzenetére


csuki00
tag

Igen azt tudom, hogy van specko kiadás ami mac-re van. De ahogy elnéztem pl pont a 4870esnél ott nincs két dvi kimenet a kártyán magán.

Mindegy beszerzek egy alap referencia darabot. Elméletielg leon és snow leon is működnie kell.

(#5435) tlac válasza csuki00 (#5434) üzenetére


tlac
Topikgazda

attól még a 2 dvi + tv-out-osok működnek a legvalószínűbben
a ref-esekkel meg biztosan nem lesz gond

(#5436) csuki00


csuki00
tag

Még valami amit észre vettem...

Egy amd x3 720 BE-m van. (2,8 as 3 magos) És ez írja ki a system profiler

Model Name: Mac Pro
Model Identifier: MacPro3,1
Processor Speed: 2.8 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 3
L2 Cache (per core): 512 KB
L3 Cache: 8 MB
Memory: 2 GB
Bus Speed: 100 MHz

ennek lehet hinni vagy fake adat? Mert e szerint csak egy mag működik. És bus speed se stimmel.

Ha helyes a ténymegállapításom, hogy tudnám életrelehelni a többi magot is?

Valamint a ramom 1333 mhz ehelyett 667 mhz -nek ismeri fel. ez így is működik vajon? vagy szintén kamu?

És még nem fogytam ki:D

Az alaplapi hangkártya működik, de valamiért csak az előlapi kimenet szól a többi nem akar.

Pedig még érzékeli is mindegyiket.

[ Szerkesztve ]

(#5437) tlac válasza csuki00 (#5436) üzenetére


tlac
Topikgazda

1 proc, 3 mag

És bus speed se stimmel.

Valamint a ramom 1333 mhz ehelyett 667 mhz -nek ismeri fel. ez így is működik vajon? vagy szintén kamu?

kamu

(#5438) csuki00 válasza tlac (#5437) üzenetére


csuki00
tag

jó okén én olvastam félre....

köszi.

(#5439) TonTomika válasza csuki00 (#5438) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe EZT a topikot, Lizard nevű kis progival remekül lehet grafikusan szerkesztetni a boot.plist-et és az smbios.plist-et ami felelős azért, hogy miket írjon ki a sys prof-ban.

(#5440) rii válasza csuki00 (#5438) üzenetére


rii
nagyúr

finder - alma-shift-u - activity monitor.

itt láthatod a magok terhelését is, és hogy használja-e őket

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5441) ent


ent
őstag

sziasztok

Vki nem tud véletlen egy password visszafejtő progit macosx re?
Köszi előre is...

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#5442) tlac válasza ent (#5441) üzenetére


tlac
Topikgazda

pontosítsd, hogy mit akarsz csinálni

(#5443) ent válasza tlac (#5442) üzenetére


ent
őstag

Elméletileg adott egy oldal ahová kb 1 éve regeltem. A jelszó helyett a pöttyök láthatóak. Emlékeztető nem jöhet szóba, a regelt emailembe nem tudok belépni, hasonló problémák miatt. Csak ott még pöttyök sincsenek.
Réges régen mikor még windows használtam, ott volt progi erre: password remove 2.0. Rávittem kicsi kulcsot pöttyökre és megleshettem jelszót.
Van ilyen progi macosx alatt?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#5444) varsam


varsam
őstag

megjött a 10.6.4.
Ha van valakinek vmi infója hacki témába, milyen kexteket kell cserélni stb, ne tartsa magában

(#5445) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Na...ki merte már feltenni? :)

(#5446) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Én nem sz.roztam feltettem. Simán felment, újraindítottam és több órán keresztül nem jött be az itcafe.hu:)
Na mondom ez aztán a durva peccs, kinyírta az itcafe.hu szervert:)
Viccen kívül nagy gond nem volt ha csak annyi nem hogy a hang meg a wifi "elment".
Visszaállítottam az IO80211Family.kext-et és az ApleHDA.kext-et és nálam minden oké volt. (Varsam erre te is figyelj)

Szerver verziót is frissítettem, ott nem volt semmi gond.

[ Szerkesztve ]

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#5447) varsam válasza Pret_1G (#5446) üzenetére


varsam
őstag

köszi, rád vártam :D

(#5448) cadmester válasza Pret_1G (#5446) üzenetére


cadmester
tag

Nálam frissítés óta az animációk lassúak, és a grafikus teljesítmény (xbenchben nézve) felére esett vissza. Éppen olyan, mint amikor az smbios.plistben szórakoztam a product-tal (iMac, MacBookAir, MacBookPro, etc), és ha nem megfellőt választottam, akkor ugyanezeket a tüneteket produkálta. Most hiába totóztam vele, nem nyert... :(

Nincs ötletetek?

HW: [link]
Eddig így ment szépen: [link]

CAD + FEA

(#5449) Szpisti


Szpisti
addikt

Szevasztok!
Sehol nem találok utalást arra, hogy hardveres (BIOS-ban beállított) RAID0 tömbre telepíthető-e hackintosh? Mert eddig kétféle telepítő dvd-vel próbálkoztam, de nem indult el... Én rontok el valamit, vagy nem is lehet RAID0-ra telepíteni hackintosh-t?

(#5450) Dusee


Dusee
őstag

hi!
már kezdek agyf*szt kapni az osx-től :N
először is a konfigom (bár adatlapon is ott van):

Gigabyte GA-MA78GM-S2H
AMD Phenom X4 9850BE
4x1GB Kingmax 1066MHz DDR2
ATI HD4890
WD 640GB HDD (sata)
LG DVD-RW (pata)

a problémám pedig:

próbáltam felrakni egy 30GB-os partíciómra az OSX-et (primary, fat32-re formázva), egy iATKOS 10.5.7-es (Intel/AMD-s cucc), és egy 10.5.2-es AMD-s hackintossal.
első bibi az iATKOS féle cuccal jött, bootolok róla, be is jön az Apple töltő képernyője, tölt, tölt, majd megjelenik egy stop tábla, (vagy minek mondjam), olvasgattam hogy mért van ez, hogy lehet orvosolni, elindítottam -v vel, akkor ott kiírta, hogy still waiting for root device, akkor b*szakodtam az író jumperével, masteroltam, slaveltem, vinyót is, native ide-ből ahciba, masterből slave-be, -x -v, cpus=1, platform=..., de semmi :(
aztán megpróbáltam a régebbi verziós hackintossal, az bootolt be (töltő képernyőig el sem jutott), és egy kis idő múlva resetelt a gép.
na akkor nyomtam annak is -x -v-t, akkor elkezdett betölteni egy csomó kextet, majd megint resetelt.

lenne valami ötletetek, hogy milehet a probléma?
nehogy azt mondjátok, hogy szerezzek satás írót, mert akkor lesz*pom magam :D
esetleg próbáljak meg másik hackintost?
privibe ha tud vki ajánlhatna olyat, ami menne a konfigomhoz :U
köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.