Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) tlac válasza pzstm (#4650) üzenetére


tlac
Topikgazda

egy előre összerakott hackintosh-t nem tudsz csak úgy frissíteni, a frissítésnél felülíródhatnak a módosított kext-ek és így aztán lehet megint nem lesz jó

ezért sokkal jobb, ha egy eredeti osx-et saját magadnak alakítasz át, mert akkor tudod, hogy mi változott és mire kell figyelned frissítésnél

(#4652) pzstm válasza tlac (#4651) üzenetére


pzstm
titán

Épp ezért nem is Hackintosht használtam, hanem egy retail DMG fájlból kékszítettem dmg2img segítségével parancssorból ISO fájlt, és egy kis segéd ISO segítségével a Boot menübe Darwin-t virtualizáltam. Így azért szerintem más a helyzet, mintha eg előre elkészített, mindent tartalmazó hackintosh ISO-val állnánk szembe :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4653) tlac válasza pzstm (#4652) üzenetére


tlac
Topikgazda

így más a helyzet

egy kis segéd ISO segítségével a Boot menübe Darwin-t virtualizáltam

ezt nem étem

mit módosítottál a rendszeren?

(#4654) pzstm válasza tlac (#4653) üzenetére


pzstm
titán

Lehet nem érthetően fogalmaztam...előre is elnézést :U
Install Snow Leopard in VMWARE 7 Windows Edition

Ez alapján csináltam (illetve még egy pára). Csak nem akartam DVD-re kiírni, ezért kellet ISO fájl a DMG-ből. Virtuálison fut, nem pedig éles rendszeren...lehet ezt nem vetted figyelembe :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4655) tlac válasza pzstm (#4654) üzenetére


tlac
Topikgazda

értettem, hogy virtuális gépre telepítesz, csak azt nem, hogy mit

a vmware tools telepítése előtt próbálj meg frissíteni

(#4656) pzstm válasza tlac (#4655) üzenetére


pzstm
titán

épp most vagyok túl a frissítésen...vmware tools telepítése után...és tökéletesen lefutott...10.6.2-es a rendszerem. :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4657) kraftxld válasza tlac (#4655) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel a vmware nem tud EFI bios-t emulalni, ezert kell egy spec ISO amirol bootolsz, majd ha ez betoltott akkor berantja a gyari Snow Leopard lemezt, es igy mar mukodik is a telepites.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4658) pzstm válasza kraftxld (#4657) üzenetére


pzstm
titán

Viszont Virtualbox tud EFI-t emulálni, de az meg mégsem akar működni valahogy OSX-el...Proci feszültségre hivatkozva :U (vagyis az elején szép szürke képernyő, töltöget..töltöget...de aztán megáll a Loading Driversnél...és semerre nem megy... :N )

Amúgy csak én szenvedek itt olyantól, hogy csak másodjára-harmadjára indul be az OSX, nem pedig pöccre, mint pl. Syl kollégának? :U
Mert akkor valamit nagyon nem szeret a hardveremben vagy nem is tudom miben.....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4659) tlac válasza pzstm (#4658) üzenetére


tlac
Topikgazda

a virtualbox-os efi is csak experimental fázisban van

Mert akkor valamit nagyon nem szeret a hardveremben vagy nem is tudom miben

a hardver nagyrészt mindegy, mert elvileg ugyanannak a virtuális környezetnek kellene lennie

(lehet majd én is megpróbálom virtuális gépre is felrakni az osx-et, de én inkább saját varázscd-t csinálnék)

[ Szerkesztve ]

(#4660) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Mac OS x Snow leopard Universal v3.6 (10.6.2) -ezt a verzót keresem, de sehol nem találtam meg torrent formában!

Ha valaki tudja küldje el nekem privátban, ha ide nem szívesen linkeli be.

köszönöm,

(#4661) csuki00


csuki00
tag

Megkaptam köszönöm!

(#4662) csuki00


csuki00
tag

Tegnap minden gond nélkül felment a gépemre.

Csak a hangkártya nem működik. realtek alc888 erre van fent pár megoldás a neten, de vagy én csináltam valamit rosszúl vagy nem működik!

A másik ami nem megy az a videókártya amin nem is csodálkozom mert 4770-esem van, és ahoz nincs semmi driver!

ez a kisebb gond mert 3d-s alkalmazást nem futtatnék rajta....csak így lassú!

Hdmi-vel fekete keret lesz a képernyő körül, d-subon meg kicsit homályos a kép.

amit még nem értek az az, hogy folyton törli a bios beállításokat újraindításnál.

(#4663) tlac válasza csuki00 (#4662) üzenetére


tlac
Topikgazda

hangkártya megoldható, többféle megoldás is van rá

amit még nem értek az az, hogy folyton törli a bios beállításokat újraindításnál

erre is van 2 megoldás legalább
hozzászólás eleje:[link]
vagy a dsdt módosítása [link]

de mivel a videokártyádhoz nincs driver, az egész nem ér semmit...

és hackintosh kérése warezolásnak számít

(#4664) csuki00 válasza tlac (#4663) üzenetére


csuki00
tag

Szerintem hagyom a francba tényleg nem ér semmit sem....
Mindig nagy hévvel ugrok neki aztán annyi... amióta meg van win7 nem is vágyom rá.
Csak most volt időm, meg felesleges vinyóm
Azért köszi!

és hackintosh kérése warezolásnak számít

Ne haragudj :R

(#4665) tlac válasza csuki00 (#4664) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha a videokártyádat lecseréled egy kompatibilisre, akkor azért elég jól használható

én nem haragszok, a moderátorokat meg a házigazdákat fogja zavarni, ha meglátják :D

(#4666) csuki00 válasza tlac (#4665) üzenetére


csuki00
tag

De annyit nekem nem ér a dolog. Meg játszani is szoktam, szal windowst fenntartanám, ide oda lépegetni meg nem akarok.

Az igazat megvallva az oprendszer is jobban mutat egy mac gépen:D

(#4667) surda34


surda34
csendes tag

A videokartyamat miert nem ismeri fel (snow leo) 8600gt?

(#4668) tlac válasza surda34 (#4667) üzenetére


tlac
Topikgazda

mert rosszul csinálsz vmit

(#4669) Vinchi


Vinchi
tag

Sziasztok!

végre sikerült feltennem egy OSX 10.5.7-et (iAtkos7) a HP 8710p notimra. A quadro vgat utólag kell telepiteni.

Ami viszont még nem túl jo rajta, az hogy 5perc alatt bootol be, de utanna villamgyors. A wifihez még nem találtam drivert.

A lan működik, hang működik, vga müködik.

(#4670) pentiumbt


pentiumbt
csendes tag

Helló!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a kezembe került egy eredeti Mac os x 10.6 snow leopard és ezt valahogy "legális" módon fel lehet e varázsolni egy Acer Aspire 5535-re?AMD procival.
Választ előre is köszi!
Byez

http://miniprofile.xfire.com/bg/bg/type/2/pentiumbt.png

(#4671) tlac válasza pentiumbt (#4670) üzenetére


tlac
Topikgazda

amd-s kernel kell hozzá, és azt szerintem csak úgy tudod megcsinálni, ha az eredetiből csinálsz egy módosítottat
eredeti lemezeket, csak a megfelelő intel-es gépekre tudod felrakni

(#4672) pentiumbt válasza tlac (#4671) üzenetére


pentiumbt
csendes tag

Szval akkor nem mentem többre, hogy van egy eredetim? :D
amd-s kernelt nehéz csinálni?

http://miniprofile.xfire.com/bg/bg/type/2/pentiumbt.png

(#4673) pentiumbt


pentiumbt
csendes tag

Vagy tudtok mondani valamilyen oldalt (akár privátba is írhattok), hogy honnan tudok letölteni egy snow leo-t amit csak fel kell szinte raknom?

http://miniprofile.xfire.com/bg/bg/type/2/pentiumbt.png

(#4674) tlac válasza pentiumbt (#4672) üzenetére


tlac
Topikgazda

de mentél vele, mert így valamilyen szinten legális lesz

a kernelt nem neked kell csinálni, hanem keresni egyet

bár most gondolkozok, hogy lehet megoldható az is, hogy nem a telepítőről töltöd be a kernelt

(#4675) glockadam


glockadam
csendes tag

Üdv mindenkinek! Egy ideje már hackintosh használó vagyok és most sikerült rábukanni erre a fórumra. Eddig iAtkos v7 et használtam mert az SL 3.6 universal nem akart működni aztán kijött a 10.6.1-10.6.2-es Hazard distro ami gond nélkül bebootolt és ment is a telepítés. Ha kell valakinek akkor küldjön PM et. Amúgy nemtom ismeritek-e az oldalt de ha kell vmi driver/kext akkor nézzetek körül itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4676) pentiumbt válasza tlac (#4674) üzenetére


pentiumbt
csendes tag

Értem. Most ez egy béna kérdés lesz (amatőr vagyok még eléggé), a kernel az mire jó? Gondolom vezérel valamit, de akkor ki kell szedni az eredeti dvdről és összerakni egy másikkal amit majd ki kell írni egy új dvdre?
UI.:Egy Acer Aspire 5535re szeretnél felvarázsolni egyébként.

[ Szerkesztve ]

http://miniprofile.xfire.com/bg/bg/type/2/pentiumbt.png

(#4677) glockadam válasza pentiumbt (#4676) üzenetére


glockadam
csendes tag

Mivel én sem értek hozzá annyira ezért nem tudom annyira megválaszolni a kérdésed, viszont wikipédián ez van mint definíció: az operációs rendszer alapja (magja), amely felelős a hardver erőforrásainak kezeléséért (beleértve a memóriát és a processzort is). Illetve amennyire emlékszem a Hazard féle distro ban már van AMD kernel is de nem biztos. Mondjuk a kernel módosítás se olyan dolog amihez én értenék mert szerintem annyira nem egyszerű , de én könnyen beszélek intel procival :P. Egyébiránt írtam neked PM et, majd csekkold!

(#4678) pentiumbt válasza glockadam (#4677) üzenetére


pentiumbt
csendes tag

Értem. Megkaptam, fel is vettelek MSNre :).

http://miniprofile.xfire.com/bg/bg/type/2/pentiumbt.png

(#4679) tlac válasza pentiumbt (#4676) üzenetére


tlac
Topikgazda

de akkor ki kell szedni az eredeti dvdről és összerakni egy másikkal amit majd ki kell írni egy új dvdre?

az első gondolatom ez volt

durván fogalmazva: ha intelre telepítenél eredeti dvd segítségével, ez úgy történik, hogy előtte bebootolsz vmit, ami imitál egy apple-ös környezetet

na most amin bebootolsz, azon talán meg lehet csinálni azt is, hogy ne a dvd-ről töltse be a kernelt

Egy Acer Aspire 5535re szeretnél felvarázsolni egyébként.

egyébként annak kellene utánanézned a neten, hogy rakott-e már fel vki erre snow leopard-ot, lehet nem is működne rendesen

[ Szerkesztve ]

(#4680) glockadam válasza tlac (#4679) üzenetére


glockadam
csendes tag

Még az Universal 3.6 distroval próbálgattam az ehhez hasonló(pl Empire EFI os) sztorikat de se így se úgy nem működtek. Aztán leszedtem a Hazard distrot(10.6.1-10.6.2 combo) és azzal ment úgy is hogy beraktam a dvd t és simán bebootolt onnan. Egyébként a Hazard distron van AMD kernel is szal nem kell külön kernelt csinálni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4681) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni netbook-ot és arra OS X-et felrakni. Valaki használja/ta így? Arra volnék kíváncsi hogy mennyire lassabb egy ilyen gépen a rendszer mint pl. egy rendes Mb-n.

(#4682) glockadam válasza rolko (#4681) üzenetére


glockadam
csendes tag

Olvastam róla hogy valaki fel tudta rakni netbookra de ha jól tudom a 10.6.1 vagy 2 es frissítés letiltja az Intel Atom procit(max nem raksz fel frissítést.. nem nagy gáz). Egyébként ha jól tudom akkor ugye a netbookon alapból Xp van általában. Kényelmesnek kényelmesebb az OSX meg szerintem gyorsabb is.
Itt van egy videó netbookon lévő Snow Leopard ról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4683) pentiumbt


pentiumbt
csendes tag

ha hali!
leszedtem egy hazard féle hackintosht és idáig jutottam:
[link]
bootolásnál egyszerűen leakad, mi lehet a gond?

http://miniprofile.xfire.com/bg/bg/type/2/pentiumbt.png

(#4684) pentiumbt válasza tlac (#4679) üzenetére


pentiumbt
csendes tag

Ahogy elnéztem raktam már fel, pont nem biztos, hogy erre, de az Acer ilyen téren eléggé megeggyezik az Aspire kategórián belüliekkel. De bootolásnál leakad, mint ahogy az elöbbi commentba írtam.Tudtok segíteni?

http://miniprofile.xfire.com/bg/bg/type/2/pentiumbt.png

(#4685) glockadam válasza pentiumbt (#4684) üzenetére


glockadam
csendes tag

Nekem már kimerültek az ötleteim ahogy beszéltük de majd más talál rá választ vszeg. Ha nem is itt akkor máshol :D. Sztem tedd fel még itt a kérdést a megfelelő topicban(ugyanis harapnak azért ha nem a jó helyen teszed fel a kérdésed.. :DDD ) : [link]

(#4686) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok az itt adott link szerint akartam a osx feltenni egy VMware Workstationra sajnos az elején elakadtam egy ilyen hiba üzenet fogad kép és mint látom a neten mások is belefutottak.Sajnos a megoldást nem tudom igaz,hogy a gépemben van 2 típusú ram van 667 és 800 Mhz ezek párban vannak összesen 4GB van belőlük edig nem volt gond és amikor a osx 10.7 minden gond nélkül feltettem az egyik winyóra és ment is szépen csak most már másra kellet az a winyó.De az osx is szeretném a gépen látni de nem akarom a win7 egy winyóra erőltetni ezért tenném egy virtualis pc-re. :D

(#4687) pzstm válasza qwertly (#4686) üzenetére


pzstm
titán

Így csináltad? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4688) qwertly válasza pzstm (#4687) üzenetére


qwertly
addikt

Igen én is onnan puskáztam :D,de amikor megettem vele a boot cd és kicserélem a leo dvd utána c iditok f8 és -v ez a hiba üzenet jön.Látom másoknak is előjött [link] de mint írtam nem találtam rá még megoldást,a netten.De a valaki tudja akkor szívesen veszem. :C

(#4689) Gdfath3r


Gdfath3r
tag

Skacok!

Most szedtem ki a macbookombol, és eladásra szánom az Airport Extreme kártyát.
Akinek a gépében mini pci-expressz foglalata van buhera nélkül megy vele a wifi hackintosh-on. Akit érdekel, keressen meg.

Hivhato vagyok Viberen

(#4690) Az-X válasza Gdfath3r (#4689) üzenetére


Az-X
őstag

Üdv!

Kb 3-4 napja küzdök, szeretnék végre kipróbálni egy OS X-et. 10.6.2 volt az első amit próbáltam. A legnagyobb siker eddig ezzel a verzióval az volt, hogy feltelepült, elindult a grafikus felület, majd valami olyasmit írt ki, hogy nyomjam a power gombot míg kikapcsol a gép, majd kapcsoljam vissza... :) Vicces gyerek mert minden indításnál eddig jutott csak.
A legsikeresebb verzió eddig a 10.5.2 volt. Ezzel már komoly kínok árán be is bootolt, működött is meg minden. Apró szépséghibája, hogy csak akkor indul ha benne hagyom a telepítő lemezt. Ami azért gond mert ez egy subnoti amihez csak USB-s DVD-m van. Több helyen olvastam, hogy IDE winyóra nem is célszerű próbálkozni vele... hát ebben IDE winyó van, de a telepítő látja, fel is mountolja, a futó rendszer pedig SATA-nak ismeri fel.

A gép amúgy egy IBM X41-es. Kérdés, hogy lehet e erre 10.6.2-est tenni vagy ne is próbálkozzak vele? Ha igen akkor miként?

[ Szerkesztve ]

:)

(#4691) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! Rendelkezem egy Toshiba L300 laptoppal (Dual-Core 2.1Ghz, 2 GB DDR2, GMA4500), erre szeretnék hackintost rakni... Régen asztali gépen sokat használtam hackintosht, de ha már most újat rakok fel, gondoltam Snow Leopardot... De nem találok sehol egy normális verziót...Valaki nem tudna küldeni priviben egy elérési utat? De ahogy elnéztem mindegyik több mint 4.7 GB, akkor fel sem tudom telepíteni sima DVD-ről?

(#4692) Az-X válasza gergobaby (#4691) üzenetére


Az-X
őstag

A normális verzió... gondolom mind az csak mi vagyunk lámák hozzá... Ezzel főként nem téged akarlak minősíteni hanem magam :) Mivel még nekem sem sikerült feltennem. Amúgy elég sok helyen beszerezhető, és eddig nekem mind felment egy DVD-re.

:)

(#4693) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Oké, közben találtam vmi H betűs verziót, csak sokan panaszkodnak, hogy nem tudják kibontani a .rar fájlt. Eddig 10.5.2,10.5.5, 10.4.8-at sikerült elinditani Asztalin, csak akkor már laptopra az uj 10.6.2-t szeretném rakni:)

(#4694) Trava


Trava
tag

Most jött ki MSI Wind-re optimalizált 10.6.2. minden mükődik még a realtek wifi is, kamera, jack aljzatok....[link]
A ralink ill realtek wifi-hez van gyári manager program, nem kell cserélni a pci-e kártyát!

[ Szerkesztve ]

(#4695) Yutani


Yutani
nagyúr

Üdv mindenkinek!

Múlt hét végén egy Asus eeePC 1101HA géppel kínlódtam, de nem sikerült felrakni semmilyen Mac OS-t. Amiket próbáltam:
- Kalyway 10.5.2
- Leopard 10.5.2
- iDeneb 10.5.4
- Snow Leopard 10.6.1-10.6.2

Alaposabban utánajárva az derült ki, hogy a SATA vezérlőt nem tudják lekezelni a fenti oprendszerek, mindegyik "unable to mount" hibaüzenettel áll le.

Van esetleg valaki, aki megoldotta ezt a problémát, és sikerült ilyen gépre Max OS-t felrakni?

#tarcsad

(#4696) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! Meglehet azt oldani, hogy ne az egész vinyó legyen Journaled, csak 1 partíció?

(#4697) revski


revski
csendes tag

Hali.

2 release-t próbáltam eddig, most írom ki a harmadikat, remélem az menni fog. Na de ha mégsem, és amúgy sem hagy nyugodni a dolog.

iATKOS v7: 80% körül megáll, és KP. Alábbi a screenshot:
http://img211.imageshack.us/img211/3439/20100125004.jpg

iDeneb 1.6: az installer 5 vinyóból 2-t nem lát, egyik HFS+, másik NTFS és pont ez a 2 lenne alkalmas telepítésre.

konfigom: E8200, ASUS P5K Pro, 4*1 GB 1066Mhz, HD4850, Creative X-Fi Fatality és 5 sata vinyó

Any tipp? 3. napja látom a kiharapott alma logót és már kezd beleégni a retinámba :D

www.liveforspeed.hu , nfinityesports.eu # n\B.Perei

(#4698) revski


revski
csendes tag

Faja, módosítani már nem tudok. Na szal próbáltam különféle drivereket kiválasztani, de ha nem választok ki semmit akkor is ez a hibaüzenet. Próbáltam biosban AHCI módra állítani, meg IDE/Compatibility-re is, de semmi.
iDeneb meg olyan mintha csak bizonyos sata portba dugott vinyót látna, lehetséges ez?
iPC meg waiting for root device, de már elolvad az agyam a google-től.

www.liveforspeed.hu , nfinityesports.eu # n\B.Perei

(#4699) xedos válasza Yutani (#4695) üzenetére


xedos
addikt

Én Gogliztam...
[link]
[link]

(#4700) Yutani válasza xedos (#4699) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jah, én is szoktam, köszi.

Közben okafogyottá vált a dolog, a haveromnak nem lett szüksége a Mac OS-re.

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.