Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) sghc_toma válasza Pret_1G (#4200) üzenetére


sghc_toma
senior tag

10.5.4-5 korul kiszedtek az AppleACPIThermal.kext-et az AppleACPIPlatform.kext-bol, es mashogy oldjak meg a CPU hutoventillatoranak szabalyozasat (valahogy SMC-n keresztul, de nem astam bele magam nagyon a temaba).. ha keresel egy AppleACPIThermal.kext-et, es berakod az AppleACPIPlatform Plugin-jei koze, valoszinuleg megoldodik a CPU homerseklet problema.. egy probat mindenkeppen meger..

in asm we trust

(#4202) Sinkó


Sinkó
tag

Sziasztok!

Tudna vki segíteni,hogy hogyan tudnám rávenni a 10.5.8.-at,hogy lássa mindkét proci magot?Se a laptopomon(FSAmilo pro v3505 coreduo) se az asztalin(Gigabyte ep45-ds3l C2D e8400)nem megy az egyik mag.Már kismilliószor telepitettem a 10.5.5-ot a 10.5.7.-et és a 10.5.8-at de nem jutottam elörébb ez ügyben.

Rendkívül láma vagyok még osx ügyileg,ha tud vki megoldást kéremszépen segítsen.
köszi.

(#4203) tlac válasza Pret_1G (#4200) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem is sikerült a frissítés
sleepenabler-es probléma nekem is meg volt, csak nekem meg azért, mert az új nem kompatibilis a 10.6.1-gyel...

(#4204) Takhanto


Takhanto
őstag

Hol találom kext file-okat osx telepítő lemezen? Valaki tudja?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4205) Takhanto


Takhanto
őstag

Hardware Overview:

Model Name: EP45-UD3R
Model Identifier: EP45-UD3R
Processor Speed: 2.67 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache: 3 MB
Memory: 4 GB
Bus Speed: 1.07 GHz
Boot ROM Version: MP31.006C.B05
Serial Number (system): W1234567890
Hardware UUID: 00000000-0000-1000-8000-001D0FB6BF54

Ezek szerint 2 core-t használ?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4206) Takhanto válasza Pret_1G (#4184) üzenetére


Takhanto
őstag

megcsináltam, most már jó,hardveresen megy a 3d

NVIDIA GeForce 9800 GTX DDL: ( amúgy 9600 GT-m van)

Lapkakészlet modell: NVIDIA GeForce 9800 GTX DDL
Típus: Kijelző
Busz: PCIe
PCIe sávszélesség: x16
VRAM (összes): 512 MB
Forgalmazó: NVIDIA (0x10de)
Eszköz ID: 0x0622
Revízió ID: 0x00a1
ROM revízió: 3172a
Kijelzők:
CMC 19AW:
Felbontás: 1440 x 900 @ 60 Hz
Mélység: 32-bites színes
Core Image: Hardveres gyorsítású
Fő kijelző: Igen
Tükör: Ki
Online: Igen
Quartz Extreme: Támogatott
Forgatás: Támogatott
QuartzGL: Támogatott
Kijelző-csatlakozó:
Állapot: Nincs kijelző csatlakoztatva

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4207) viktor82


viktor82
őstag

Hali,lenne 1láma kérdésem ,még soha nem volt mac applem és nem értek hozzá ,de angol az oprendszer,nem lehet valahogy magyarositani? :F
valaki tudna segiteni! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4208) Locsi válasza viktor82 (#4207) üzenetére


Locsi
senior tag

Nézz fel az apple.hu-ra 10.5.8-hoz biztos van.

(#4209) Takhanto válasza viktor82 (#4207) üzenetére


Takhanto
őstag

Melyik verziód van meg?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4210) viktor82


viktor82
őstag

Hol tudom megnézni a verziót? :))

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4211) Pret_1G válasza viktor82 (#4210) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Balra fent alma menü majd About This Mac-re katt és ott látni fogod a verziód

Locsi: 10.5.8 nincs az apple.hu-n én a 10.5.8-ra viszont fel tudtam tenni a 10.5.7-et de nem minden magyar de elfogadható. 10.6-ra viszont már ez se fog menni...

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4212) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Tud valaki ajánlani nekem egy hálókártyát ajánlani ami működik snow leo alatt gigabites módban?

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4213) viktor82 válasza Pret_1G (#4211) üzenetére


viktor82
őstag

Majd meglesem a verziót és frissiteni lehet a legújabbra?kösz :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4214) tlac válasza Pret_1G (#4212) üzenetére


tlac
Topikgazda

a lapomon Realtek 8111C van, kapásból ment, így ilyen kártyát keresnék, amelyiken ilyen chip van, vagy hasonlót, ami biztosan megy

(#4215) Takhanto


Takhanto
őstag

10.5.8-as verzió van nekem,erre lehet frissíteni 10.6.2-re?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4216) Pret_1G válasza Takhanto (#4215) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Nem

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4217) trebron86


trebron86
tag

sziasztok

valaki aki tud kérem segítsen,

iatkos és ideneb iso-t kiírtam sajnos mind a 2ővel csak a telepítő első szakaszáig jutok.

grafikus felület már meg van eddig az se volt, de most az a baj nem megy tovább a telepítő a lemez választásnál nem talál semmit,
a disk util-be lépbe próbálom a lemezem particionálni de nem találja illetve nem látja a hdd-m
ha pedig a root-ba csinálok új partíciót akkor tölt 1egy gyorsat majd "unable" (error -61)
és enyi, nem csinál tovább semmit pedig annak ellenére hogy iatkos és ideneb is leírta a tiszta telepítés folyamatát értem mit ír de nem tudom mivel csináljam,

remélem érthetően fejeztem ki magam
kezdő vagyok még az almával

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#4218) Oracle válasza wjani (#4191) üzenetére


Oracle
senior tag

Tessék ez segít [link] :)

(#4219) trebron86 válasza Oracle (#4218) üzenetére


trebron86
tag

erre a gondra rá jöttem, sajnos nem ismerte fel a vinyóm (WD 500GB sata2)
de egy samsungra már fel ment (320GB sata)
csak jelenleg az a baj hogy simán újra indult amint a telepítő befejezte bootolásnál be jött egy képernyő több lehetőséggel és bármelykre nyomok entert tölt pármásodpercet és ujjra indul.

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#4220) trebron86 válasza trebron86 (#4219) üzenetére


trebron86
tag

nos
a helyzet a következő kép alakult felraktam sikeresen,
de miután újra indult a caméleon boot menü segítségével apple indítás nem jött össze.

ha valamit elszúrok akkor valaki írjon

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#4221) vd1992


vd1992
tag

Sziasztok!!

Tudnátok segíteni, miért nem indul a MacOS?? 10.5.6 iPC, néztem "-v"-vel de minden rendben van vele, töltöget egy ideig, majd behoz egy össze-vissza ablakot, egeret lehet mozgatni, de semmit sem csinál...

Kösz
VD

(#4222) Oracle válasza vd1992 (#4221) üzenetére


Oracle
senior tag

Próbáld "-x" el indítani.

(#4223) vd1992 válasza Oracle (#4222) üzenetére


vd1992
tag

"-x"-el megy, csakhát semmi sem elérhető az OS-ben....

"-x -v" -re ezeket hozta ki:

az egyik képen két helyen is megakad a betöltés, az van sárgával jelölve, addig tölt, beakad, megy tovább....

(#4224) Oracle válasza vd1992 (#4223) üzenetére


Oracle
senior tag

hogy hogy semmi sem elérhető? :F

(#4225) vd1992 válasza Oracle (#4224) üzenetére


vd1992
tag

hálókártya, hangkártya, wifi, USB (bill+egér usb-s, de megy ettől függetlenül) és a DVD meghajtót se látja, így végülis nemsok mindenre jó.....

pedig mindenhez bepipáltam a driver-t a telepitésnél

(#4226) Oracle válasza vd1992 (#4225) üzenetére


Oracle
senior tag

Próbáld meg "driverek" nélkül telepíteni max alap dolgoknak ad meg pl hang,vga és ennyi nem mindig jó telepítésnél megadni mindent, ne kérdezd miért tapasztalat :DDD

(#4227) vd1992 válasza Oracle (#4226) üzenetére


vd1992
tag

próbáltam, hogy csak kernelt és vga driver-t adtam, ugyanaz a hiba..... utána csak kernel-t, akkoris...... utána semmit, akkoris ez a hiba..... kiprobáltam mindent feltenni, de akkor megáll a telepités közben hibaüzivel.....

HD3850, JMICRON IDE, AD1988B hang, P5K PREMIUM LAP....... milehet a gond??

sehogysem akar menni :W :W :W :W :W :W :W :W :W

(#4228) Oracle válasza vd1992 (#4227) üzenetére


Oracle
senior tag

Melyik rilízt próbálod? ja látom de azt nem ismerem, próbáld meg az iATKOS v7 10.5.7-et :)

a jmicront is rakd fel az elején hogy rendesen kezelje a vinyót

[ Szerkesztve ]

(#4229) vd1992 válasza Oracle (#4228) üzenetére


vd1992
tag

megpróbálom az iATKOS-t, köszi!!!!!

(#4230) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Már régebben jártam itt. Akkor a videokari drivver miatt nem tudtam feltenni a rendszert.
Na most eszerint akkor van 4850-hez driver ? Mac os x re?

Kiszeretném próbálni a rendszert, Le írná nekem valaki, hogy honnan tudom megszerezni azt a váltzatát a rendszernek ameiket pc-rer is rálehet tenni?
Na meg persze, hogy leopárdot vagy meiket ajánljátok?

Előre is köszi! :R

(#4231) tlac válasza Zefír (#4230) üzenetére


tlac
Topikgazda

snow leoapard alatt könnyen életre lehet kelteni a kártyát, ha az ati referenciához közel áll a felépítése

(#4232) Zefír válasza tlac (#4231) üzenetére


Zefír
őstag

És mit kel tennem? Letöltöm, telepítem mint az wint?
ÉS dobok fle drivereket?
Vagy hogy van ez? :F

(#4233) tlac válasza Zefír (#4232) üzenetére


tlac
Topikgazda

vannak előre elkészített hackintosh release-ek, amik nem legálisak és a topikban nem szabad róluk beszélni

és van a másik megoldás, hogy egy eredeti osx-et trükkös módszerekkel felraksz a gépedre

(#4234) czanga


czanga
őstag

Szevasztok.

Firewire kérdésre ötletetek lenne? Jó barátomnak építenék gépet, de szűkös a keter. Adott egy p4-es proci, és minnél olcsóbban kéne lap+ram+valami vga, de főleg fősuli miatt video editálásra, nagy méretű fájlok mozgatására kellene, és minden egyéb ami egy komm-média szakkal együtt jár. Néztem firewire adaptereket is, kérdés, hogy mennyire lehetne életre kelteni? azon agyaltam, lehet látná az alaplap részegységeként, de ez csak ötlet. Használt cuccok is jöhetnek, csak kéne valami, amit érdemes megvenni. Olcsón normális cucc kellene. ddr2 800-as lesz benne az fix,meg késöbb egy 2 magos proci, de nem esünk túlzásokba, mivel tényleg pici a keret rá.

Remélem sikerül valamit kihozni ebből. :)

(#4235) luther78


luther78
csendes tag

sziasztok!

segítség kellene abban , h LENOVO N100 -ra szeretnék Hackintosht telepíteni, de már az elején leakad a történet, egy üres képernyővel! Bootoláskor megjelenik az
"Alma", de eltűnik és utánna alap kék képernyő, se egér se semmi!!! Mi lehet a gond?

(#4236) tlac válasza czanga (#4234) üzenetére


tlac
Topikgazda

az alaplapomon T.I. TSB43AB23 chip van, ez állítólag működik simán, de sose próbáltam
szerintem a giga lapokra ezt szokták pakolni

(#4237) czanga válasza tlac (#4236) üzenetére


czanga
őstag

Igen az enyémen is az van azthiszem (ep34-ds3), de ez kicsit drága mulatság lenne, meg kár venni egy ilyan jó lapot. Minnél olcsóbban kéne kijönni, 800mhz-es ddr2-nél pl úgysem lesz benne késöbb sem jobb, meg ahogy beszéltük neki elég elvileg akár egy p35-ös lap is. :) Mind1, próbálok keresni valami megoldást. :)

köszi tlac! :R

(#4238) vd1992


vd1992
tag

Valaki letudná írni szájbarágósan, milyen kernel-t, driver-t, patch-t stbstb válasszak ki telepitésnél???

van 3db mac os-em: iATKOS 10.5.7, iPC 10.5.6, iDENEB 10.5.6, ezek közül egyiket sem sikerült feltenni rendesen a gépre, "-x" -es inditás sikerült, de úgy nemsokat érek vele....

Hw: Asus P5K-PREMIUM, Ati HD3850, JMicron IDE (ezen van az OS vinyó),

THX

(#4239) czanga válasza czanga (#4237) üzenetére


czanga
őstag

Lap megvan. Asus p5k lesz belőle. Viszont a alacsony költségvetésnél maradva gondolkoztunk olyan vga-n ami tuti megy minden probléma nélkül. Esetleg 9400/9500 GT vagy ati 4550, 4650... Van valakinek tapasztalata? mibél melyiket, ami tuti menne? Van aki használ ilyet, az lenne a legjobb... :R

(#4240) tlac válasza czanga (#4239) üzenetére


tlac
Topikgazda

az nvidiát válaszd, problémamentesebb

(#4241) czanga válasza tlac (#4240) üzenetére


czanga
őstag

Igen, azt akartam, csak melyik gyártó legyen abban vagyok tanácstalan, de ha konkrét ötlet nincs, akkor max kiagyalok valamit. :)

(#4242) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

kaptunk uj FakeSMC-t netkas-tol: [link]
on-demand CPU homerseklet lekerdezes, mukodik az IStat rendesen, ki lehet kapcsolni a debug uzeneteket..

in asm we trust

(#4243) czanga válasza sghc_toma (#4242) üzenetére


czanga
őstag

Köszi a linket. :R Nálam 10.5.8 fut, és pont ez volt az egyik gondom, hogy istat csak a vinyó hőjét mérte, a cpu-t, gpu-t pl nem láttam. ezt feltéve megoldódik ez a probléma? e5200-van.... vagy ez csak 10.6-tól jó relase?

Vicces, mert nagyonsok minden jó dologról foggalmam sincs, hogy léteznek. :DD

(#4244) sghc_toma válasza czanga (#4243) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nincs mit.. netkas oldalat egyebkent erdemes nezni, sok hasznos dolgot csinal..
a GPU homersekletet ezzel sem fogja mutatni, de a CPU-t igen.. a zip-ben van leo es snow leo binaris is, szoval jo lesz 10.5.8-hoz is.. ja, es ez kivaltja a dsmos-t (vagy az ennek megfelelo egyeb kext-et), szoval azt torold*, ha ezt felteszed!

* illetve ne torold, nevezd at, ugy ha valami gond van, egyszerubb visszaallitani az eredeti allapotokat..

in asm we trust

(#4245) tlac válasza czanga (#4241) üzenetére


tlac
Topikgazda

arra figyelj, hogy gddr3 legyen rajta, ez az osx szempontjából mindegy, csak ne legyen már nagyon lassú a kártya

viszont nem tudom, hogy az nvidia kártyáknál érzékeny-e a kimenetekre, az ati hd4-eseknél a 2 dvi + tv-out, amivel a legkevesebb a probléma

(#4246) czanga válasza tlac (#4245) üzenetére


czanga
őstag

Igen, erre figyelni akartam, mindenképp, csak majd utána nézek, meg ide is beírom, hogy mit választottunk márka szerint, hátha van tapasztalata valakinek.

köszi tlac!

(#4247) tlac válasza czanga (#4246) üzenetére


tlac
Topikgazda

a márka az még kevés, mert emellett mindig van még egy rakásféle kártya
egyébként meg: [link] [link]

(#4248) #01993216


#01993216
törölt tag

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni, mert már pipa vagyok.
Megpróbáltam feltenni az asztali gépemre az iAtkos v7 féle rendszert. Boot-nál újraindult. Gondoltam sebaj, cpus=1 és már indult is. Minden szépen bepipálok a Customize fül alatt, el is indul a telepítés, de olyan 80% környékén kernel panic és kifagy.

Aztán próbáltam BIOS-t cserélni. Kabyl verziót tettem fel. CD-be, boot, most nem kellett a kapcsoló, vitte mindkét magot, telepítő bejött. Megint bepipáltam amit kell, de olyan 80% körül ugyanazzal a hibával kidobott. Utána már sokmindent kipróbáltam. Úgy is telepítettem már, hogy semmit sem jelöltem be, sőt még ki is vettem azokat a driver-eket (hang, stb.), amik gyárilag ki vannak jelölve és úgy is néztem már, hogy hozzá sem nyúltam a customize gombhoz. Ugyanaz történt minden esetben. Egy ismerősömnek szinte ugyailyen gépe van, csak neki 4 magos procival, kicsit gyorsabb VGA-val és neki simán ment elsőre, de ő sem érti hol lehet a hiba. Olvasgattam külföldi fórumokat is, de nem találtam semmi értelmeset.
Segítsetek légyszi, ha tudtok.

A gépem:
MSI P35 Platinum Combo alaplap
Intel Core2Duo e8400 proci
2x2GB DDR2 800MHz Kingmax RAM
Gainward GeForce 8600GT VGA (512MB DDR3)
Samsung 250GB SATA2 HDD
Pioneer DVD+-RW író IDE

Üdv.

(#4249) Oracle válasza #01993216 (#4248) üzenetére


Oracle
senior tag

Melyik kernellel próbálod?

(#4250) #01993216


#01993216
törölt tag

Mindkettővel próbáltam, de egyik sem megy. Úgy is próbáltam, hogy egyiket sem választottam.
Már arra is gondoltam, hogy esetleg a képfájllal volt valami gond, ezért fagy ki mindig ugyanott.

Nem tudsz ajánlani valami más verziót az iatkos v7 helyet?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.