Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Oracle válasza golya87 (#4600) üzenetére


Oracle
senior tag

Kernel panic lesz, de hogy mitől az jó kérdés nézd meg a system log-ban.

sghc_toma(#4586): Köszi megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#4602) drone4 válasza Oracle (#4601) üzenetére


drone4
csendes tag

Hello! MSI vr630-ra felmegy valamelyik osx? (amd athlon x2 64/nvidia)
Win7 mellett van fat32 particiom, viszont amikor elkezd bootolni az osx, addig jut, hogy f8 vagy bootol cd-ről majd újraindul (asztali gépemen menne, de itt mi a gond?) 10.5.1est próbáltam kalywayből...

(#4603) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, végre sikerült felrakni a snow leopardot vmware workstation 7 alá, Win7 x64 a fő oprendszer.
A freebsd-s vmware toolst hogy lehet megcsinálni rá? Sikít, mert 2 sorban nem tetszik neki a verzió, ha átírom a parancsfile-t, hogy 10.0.0-t figyeljen akkor sem megy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4604) kraftxld válasza rii (#4588) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Engedélyezd a távoli asztalt, kinyitod a 3389-es portot a routeren, Mac-re felrakod a Remoted Desktop klienst és csatlakozol a gépre.
Vagy logmeinnel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4605) pzstm válasza kraftxld (#4603) üzenetére


pzstm
titán

nah ezt elmesélhetnéd (akár privátban is), hogy melyik snow leopardot és hogy sikerült VMware7 alá felrakni. Nagyon hálás lennék érte :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4606) kraftxld válasza pzstm (#4605) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
[link]

Ezt raktam fel:
MAC.OSX.SNOW.LEOPARD.V10.6-HOTiSO
de előtte a dmg-t átalakítottam img-be a dmg2img-vel, hogy ne kelljen kiírni lemezre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4607) pzstm válasza kraftxld (#4606) üzenetére


pzstm
titán

nah ez a parancssoros dmg2img nem igazán akar működni.... :B :W

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4608) kraftxld válasza pzstm (#4607) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem működött, de az egyszerűség kedvéért átneveztem a dmg-t, meg az img-t is olyan helyre raktam ahol nem volt szóköz a path-ben, kb ilyen volt:
dmg2iso e:\mek\mek.dmg d:\mekos\mekos.img

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4609) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, a mek szerver is működik rendesen ugyanígy. Aki frissít 10.6.2-re, ez várjon vagy 10percet a login prompt-nál mire újra működik a billentyűzet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4610) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok!

Egy Fujitsu Siemens (L7310) lap topra szeretném feltenni a kalyway 10.5.2. féle verziót. Már a bootnál akad a dolog azt írja ki, hogy: system config file ' /com.apple.Boot.plist' not found. Visszaolvastam a fórumban de nem teljesen tiszta a kép. Nekem esélyem sincs feltenni vagy csak az a gond hogy ide a vinyóm is meg a dvd-m is? windowsban a partition magic-vel csináltam egy fat32 es particiót. köszi

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#4611) pzstm válasza kraftxld (#4608) üzenetére


pzstm
titán

Nah feltelepítettem elméletileg, de az első boot utána szürke képernyőnél megáll.... :W

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4612) pzstm válasza pzstm (#4611) üzenetére


pzstm
titán

másodjára meg pöccre bebootolt...lehet türelmetlen voltam :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4613) kraftxld válasza pzstm (#4612) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Néha rugni kell bele párat, hogy menjen.
Vmware toolsra valami ötleted?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4614) pzstm válasza kraftxld (#4613) üzenetére


pzstm
titán

még nem igazán tudtam vele foglalatoskodni...most 2 vizsgára figyelnem kell, utána kicsit belebújok :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4615) sghc_toma válasza kraftxld (#4613) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Fusion-ben mar supportalt a Snow Leo Server guest, van is a VMWare Tools iso-k kozt egy darwin nevu.. ki meg nem probaltam, de gondolom nem csak Fusion-hoz jo..

in asm we trust

(#4616) pzstm válasza sghc_toma (#4615) üzenetére


pzstm
titán

PM-ben esetleg egy linket tudsz adni vagy ha mondok egy emailt arra elküldeni esetleg? :B :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4617) pzstm


pzstm
titán

Amúgy jelenleg nekem 10.6-os, van fent, viszont netet sehogy sem tudok rávarázsolni....sőt a Host gép mappáit sem látom sehogy Guest alól...Valakinek netet esetleg sikerült rárakni? :U :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4618) sghc_toma válasza pzstm (#4617) üzenetére


sghc_toma
senior tag

gondolom az ethernet driverek a VMWare Tools-ban vannak, ha azt sikerul feltenni, szerintem menni fog a net is..

ps: ment privi...

in asm we trust

(#4619) kraftxld válasza pzstm (#4617) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én sima bridged módban nyomtam, működött szépen a net.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4620) pzstm válasza kraftxld (#4619) üzenetére


pzstm
titán

bridged módban semmi.....:-(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4621) kraftxld válasza sghc_toma (#4615) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi a tippet, akkor kiszedem a fusion-ból :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4622) kraftxld válasza pzstm (#4620) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen hálókártyád van?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4623) pzstm válasza kraftxld (#4622) üzenetére


pzstm
titán

Realtek PCIe Gigabit Ethernet Family Controller

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4624) pzstm


pzstm
titán

csak felraktam a VMware toolst-is, de ugyanúgy nincs netem....:-( :O

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4625) kraftxld válasza pzstm (#4624) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem intel wifi kártya van bridge-olva és simán van net. A tools-t pontosan hogyan raktad fel?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4626) kraftxld válasza kraftxld (#4625) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, megvan a vmware tools is.
Felraktam a 3.0.1-es fusion-t és itt található az iso:
Macintosh HD > Library > Application Support > your VMware product > iso images.
Átmásoltam hálón a host-ra, majd becsatoltam, és már megy is az install.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4627) pzstm válasza kraftxld (#4625) üzenetére


pzstm
titán

én egész egyszerűen az ISO fájlt felcsatlakoztattam miután már betöltött az oprendszer....
Majd install VMware tools és utána kért egy restartot...sajnos semmi nem változott... :(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4628) pzstm


pzstm
titán

Viszont most vettem észre, hogy sajátgépen belül(vagy hogy is hívják itt :DDD ) talált egy olyat, hogy ERika Huszár's MAcbook.... :U :B

Viszont Bridged-ről átállítva NAT-ra, pöccre lett netem :C
Ki érti ezt :B :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4629) pzstm


pzstm
titán

Most már sikerült lefuttatnom az Update-et is sjanos.....10.6.2-re updateelni...azóta viszont csak szürke alma és forog a karika a képernyő közepén...nem hajlandó betölteni... :O

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4630) skiny83


skiny83
aktív tag

#4610 re estleg valaki? Köszi

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#4631) kraftxld válasza pzstm (#4629) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Adj neki pár reset-et :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4632) kraftxld válasza skiny83 (#4610) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hogy írtad ki a dmg-t?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4633) pzstm válasza kraftxld (#4631) üzenetére


pzstm
titán

Mostmár újra rakom az egészet, és lehet nem frissítgetek majd :B :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4634) skiny83 válasza kraftxld (#4632) üzenetére


skiny83
aktív tag

isoban töltöttem le, simán néróval! vagy mire gondolsz? kicsit láma vagyok mac téren.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#4635) pzstm


pzstm
titán

Nah most sikerült belőnöm VMware-en a felbontást is...meg nem próbálkozok még egyszer a szoftverfrissítéssel. :N

Most szépen megismerkedek majd január vége utána rendszerrel meg belakom amennyire tudom :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4636) hemaka válasza pzstm (#4607) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem sem működk, elszáll Property list is corrupted. hibaüzenettel. :U

(#4637) hemaka válasza hemaka (#4636) üzenetére


hemaka
nagyúr

Tovább ment, mostmár a Partition 5-be 30.95%-nál mindig Error: Inflation failed :U

(#4638) adise


adise
őstag

megoldhato valahogy vmware alatt az 1024nél nagyobb felbontás?

(#4639) pzstm válasza hemaka (#4637) üzenetére


pzstm
titán

nekem sikerült azóta parancssorból is dmg2img segítségével ISO-t csinálni :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4640) pzstm válasza adise (#4638) üzenetére


pzstm
titán

Persze. :)
[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4641) adise válasza pzstm (#4640) üzenetére


adise
őstag

koszi sikerult
és az miért lehet, hogy az asztalon nincs vinyo ikon?! meg pl ha print screent akarok csinalni ugye a desktopra rakja azt is, de az sem jelenik meg.

(#4642) adise válasza adise (#4641) üzenetére


adise
őstag

bocsi késon jutott eszembe nem tudtam mar szerkeszteni..
vmware-tools hogyan tudnam telepiteni?

(#4643) pzstm válasza adise (#4642) üzenetére


pzstm
titán

beállításokból előlehet csalni a MAcintosh HD ikont, most hirtelen nem emlékszem rá, de mintha Finder>>Preferences menüből lehetett volna.
VMware tools pedig letölthető Innen

Miután bebootoltál, egyszerűen felcsatolod ezt az ISO-t, a többi meg már menni fog :K ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4644) kraftxld válasza adise (#4642) üzenetére


kraftxld
nagyúr

#4626-ban leírtam, hogy én hogyan csináltam a vmware tools-t.
Bár telepítés után nem sok minden változott.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4645) pzstm válasza kraftxld (#4644) üzenetére


pzstm
titán

nekem annyi, hogy felbontást menüből is tudok változtatni, illetve asztalon megjelent egy VMware shared mappa. Így már a Host gép mappáihoz is hozzáférek :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4646) golya87 válasza Oracle (#4601) üzenetére


golya87
őstag

Megoldódott. A 10.5.5-ös seatbelt.kext-et raktam fel és minden jól megy. Viszont most van egy másik problémám.
Rendelkezem egy Logitech EX 110 vezetéknélküli egér és bill. kombinációval és az egér mintha néha késne, vagy nem is tudom pontosan leírni, de win alatt sokkal fürgébb az egér. Ezzel tudok vmit kezdeni esetleg vmi programmal vagy kext-el? Az extra billentyűket rajta valahogy munkára tudom fogni?
A másik problémám: van egy Logitech E1000 webcamerám, amit nem tudok beüzemelni. Próbálkoztam a Macam nevü progival, de vhogy nem akarja az igazat.

(#4647) pzstm


pzstm
titán

Virtuális gépen valaki próbált már updateelni 10.6-os MAC-et 10.6.2-re? Ment minden gond nélkül? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4648) kraftxld válasza pzstm (#4647) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jelen, a 10.6-os Mac Snow Leopard servert frissítettem 10.6.2-re, ment minden gond nélkül, bár a frissítés után rugni kellett bele párat mire elindult újra, mert a szürke képernyőn pörgött a kör.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4649) pete_21 válasza pzstm (#4647) üzenetére


pete_21
addikt

Próbáld meg frissítés előtt lementeni a VM állapotát, mint amilyet lehet Virtualboxban is. És akkor ha elszáll, akkor még mindig vissza lehet állítani, nem kell újrahúzni. :)

(#4650) pzstm


pzstm
titán

nah sikerült kölcsönkérnem egy iWork '09 és iLife '09 programot...most felrakom, befrissítem őket.
iWork virtuálison érdekes, ugyanis amit gépelek, az nem jelenik meg a monitoron :N
Office 2008 esetében illetve OpenOffice-nál sincs ilyen probléma :N
Nah viszont erre az iLife '09-re még kíváncsi vagyok :B

Utána meg megpróbálok egy 10.6 update-to 10.6.2 folyamatot :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.