Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) peet beat válasza sp@rtan (#5650) üzenetére


peet beat
csendes tag

Nem volt még soha AMD procim. Olyat kérdezz aki azon használja. Feltételezem nem egy kánaán. Én csak azt tudom mondani, amit már többször. Ha komolyan akarsz os x re váltani, akkor új alaplap proci.

(#5652) Drughi


Drughi
addikt

Kipróbálás céljából feltettem egy vmware segítségével virtuális gépre az osx-et. 2 verzióm van és mindkettő orosz / angol.
Alapból oroszul tölt be, így esélytelen használni.
Hogy tudnám angolra varázsolni?
Ezt látom:

(#5653) mobbo


mobbo
senior tag

szerintem 50ezerből össze lehet rakni egy intel c2d konfigot amin gyönyörűen megy osx
sebességben simán odaver a retail c2d imac-eknek is

de lehet hogy sokat mondtam és 30ból megvan
(használtra cuccokra gondolok persze)

pl.
8800gt
c2d e8200 (jól lehet húzni)
asus p35 vagy 45 alaplap
és kész is a hakintos

ennyit nem ér meg?

(#5654) rii válasza mobbo (#5653) üzenetére


rii
nagyúr

ez így van

én sztem negyedannyból összeraktam egy olyan erősségű gépet, mint egy mac pro, és a különbség nem észrevehető, hogy h4ck1nt0sh-om van ... egyedül frissíteni (system) nem tudok csak, de ennek hátárányát még nem tapasztaltam ... sőt ... itthon 10.5.8 van, és bent melóhelyen is, mert a 10.6.x alatt pld a Adibe CS3 csomag résézt képző distiller kva lassan distillál, emiatt még bent is 4 emberiónak 10.5.8-a van.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5655) rii válasza sp@rtan (#5650) üzenetére


rii
nagyúr

te jó isten de kva durva ez az oldal Oo

kár h havercsaj PS-ezik, és emiatt nem elég neki egy gatya netbook .... notebook-ta nincs hasonló web-pézzzsd? :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5656) cadmester válasza Drughi (#5652) üzenetére


cadmester
tag

Dockon fogaskerék ikon-ra klikk, megnyíló ablakban, a felső sorban zászlóikonra klikk, megnyíló ablakban, az első lapon ha látod az angolt a listában, húzd fölülre, ha nincs, akkor a lista alatti gombbal tudsz nyelvet hozzáadni. Uánna indítsd újra/jelentkezz ki-be.

CAD + FEA

(#5657) sp@rtan válasza rii (#5655) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Jó oldal, szerintem is. Már ha erre gondoltál :DDD
Nem találtam még notist, pedig kerestem.

(#5658) poczabence


poczabence
tag

Hello!

Szeretnék az adatlapomon található konfigurációra Snow Leo-t telepíteni a meglévő win7 mellé. Nagyon kezdő vagyok a (hackosx) témában, ezért érdeklődnék, hogy megoldható? Mit kellene hozzá letöltenem? Tudna valaki szájbarágós linket adni? A mostani NTFS partícióimat tudom majd használni alatta, tehát a fájlok el tudom majd érni? :) A frissítéseknél lehet gondom? Illetve remélem, hogy mindent fel fog ismerni és működni fog rendesen. :)

Tudom, hogy már ezerszer volt kérdezve, de nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni. :R :R

(#5659) chege


chege
aktív tag

Sziasztok!

Van egy HP Envy 14-es gépem.
Gondoltam feltenném rá az OSX-et.
Csak nem tul sok jót hallottam az ATi Mobility 5650 támogatottságáról
No, de van benn a gyári prociba épített Intel, csak azzal megoldható lenne szerintetek?
Spec: [link]

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#5660) peet beat válasza poczabence (#5658) üzenetére


peet beat
csendes tag

Meg
Os X-et
Nem
El
Lehet

(#5661) rii


rii
nagyúr

(#5658), (#5659): próbáljatok google-ben rákresresni, alaplap, videokártya, vagy netebook esetében annak tipusával és az osx keresőszóval együtt.

pl: asus p5ld2 osx

az insanelymac külföldi oldalaira adott találat _talán_ elvezet valahová
megpróbáltam, de át kellett volna olvasni pár oldalt, mert a találat néha pont egy kérdés volt

meg itt is segíthetnek - OSX86.hu

(#5660): érdemi információ nélkül (ami küzelebb viszi akérdezőt a megoldáshoz) nem muszáj reagálni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5662) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Lenne egy felesleges 300GB-os winyóm OSX-buherálásra. Ahogy néztem, a lapom nagyobb testvérén(IP35) a sleep-en kívül minden megy, így lehet, hogy rápróbálnék majd a szünetben. Vannak ilyen különböző disztrók(Danab meg hasonlók) olyat érdemes leszedni, vagy csak nyers OSX-telepítőt? Google nem nagyon ad ki linket a keresésre. A népszerűbb torrentoldalakra van regem, így egy link PÜ-ben jöhetne.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5663) rii válasza CHIPman (#5662) üzenetére


rii
nagyúr

amiről olvastál, az milyen disztribúció volt, meg hanyas OSX? 10.4 10.5 10.6
sztem ez a kérdés
10.6 alatt csak h4ckintosh van, ahogy tudom
10.6 felett jelent meg, hogy RETAIL DVD-vel is lehet telepíteni, meg van hackintos install is

erre a lapra nekem hirtelen csak 2009-es, meg 2007-es post-ok jöttek elő, és a hcl-ben sem nagyon votl ilyen alaplap típus az ABIT szó alatt

vagyis .... 10.6.1

nem volt dolgom még 10.6.1 install-al, de hátha az első találat jó: install 10.6.1 Abit IP35-E

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5664) CHIPman válasza rii (#5663) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igaz, azt hittem, hogy az IP35 és az -E közti különbség itt nem számít. hcl-en 10.6.1-nél láttam először, és ott is a sleepet írták egyetlen nem működő funkciónak. Tehát akkor mehet gyári DVD-vel is? Mi a különbség?
szerk.: ITT egy tutorial, de ez már kész rendszerről indul. Mivel IDE HDD-re akarom telepíteni, mikor tegyem fel az ott említett JMicron fixet?
szerk2: Az első szerk tárgytalan, megvan.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5665) rii válasza CHIPman (#5664) üzenetére


rii
nagyúr

itt a 2. találat már jobban hangzik.

keresned kell, kölcsönkérni rendszergazdától vagy bárhonnan egy nem hack-elt OSX installt ... asszem'azt hívják RETAIL OSX-nek

és talán a 4830 is működni fog

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5666) tlac válasza rii (#5663) üzenetére


tlac
Topikgazda

10.6 alatt csak h4ckintosh van, ahogy tudom
10.6 felett jelent meg, hogy RETAIL DVD-vel is lehet telepíteni, meg van hackintos install is

tudtommal a régieket is be lehet bootolni, úgy ahogy az újakat, a megfelelő programmal

(#5667) peet beat


peet beat
csendes tag

(#5661) közelebb vitte főnök :)

(#5668) Polcrendszer


Polcrendszer
tag

Nekem Dell XPS m1330-asom van és követtem a tetubuson meg fórumokon az infókat, elvileg felpakolható a gépemre, nekem mégsem sikerült. Ha valaki csinált már ilyet xps m1330ra, jelentkezzen itt vagy privátban egyeztetni vagy eszmét cserélni erről! Nem virtualmachine-ra akarom, bár ott sem sikerült futtatni.

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#5669) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! A segítségeteket kérném, Clevo M55N laptopomra feltelepíthető lenne a Leopard?
Itt van txt be mentve a konfigom.
Valaki tud esetleg letölthetőséget a Mac OS X 10.6 Snow Leopard, ez van magyar nyelven is már telepítésnél? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#5670) wark92


wark92
tag

Hello!

Szeretnék valamilyen OS X et felrakni PC-m re de nemtudom hogy kezdjek hozzá! :)

PC:
Asus M2N
AMD Athlon x2 4800+
2 giga ram
Nvidia 9800GT

nemtudom drivereket honnan tudnék szedni illetve mire kéne odafigyelni telepités közben?
Winfost is szeretném fenthagyni ezt hogy lehet megoldani:)?
illetve hogy pl.: egerem, Roccat Kone nem láttam drivert hozzá igy müködne ?

kössz a válaszokért előreis :D

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#5671) rii válasza Polcrendszer (#5668) üzenetére


rii
nagyúr

én ezt találtam csak

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5672) rii válasza wark92 (#5670) üzenetére


rii
nagyúr

ide beírod, hogy ASUS M2N és kidob rengeteg találatot ... többet mint a PH!-n

sztem regelj be az OSX86.hu oldalra, és itt rengeteg topik van, már csak a 10.6-on belül is

a Kezdők topikba leírod alaposan milyen konfigod van, milyen renszert akarsz, sztem segítenek

-------------------- INSANELYMAC --------------------
[HOW TO] Leopard on Asus M2N-SLI + NVIDIA or ATI, Works very well

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5673) rii válasza ludla (#5669) üzenetére


rii
nagyúr

clevo-ra tettek már fel ...

google: clevo osx

google: clevo leopard

de konkrétan a m55n-re még senki ...

google: M55N osx

google: M55N leopard

HCL-ben is csak másfajta Clevo van .. nem tudom melyik Clevo milyen hardware-t rejt ...

szintén sztem reg.-elj be OSX86.hu-ra

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5674) wark92


wark92
tag

Köszi a választ!

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#5675) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Helló!
AD1988B chipsetes integrált hangkártyám az istenért nem akar működni snow leopard alatt. Tudnátok valami olcsó kompatibilis külső vagy belső hangkártyát mondani, amit az osx felismer?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5676) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

sry duplán ment el

[ Szerkesztve ]

(#5677) tlac válasza Mr. Teddy (#5675) üzenetére


tlac
Topikgazda

3 perces keresés alapján elvileg működik
több hasznosnak tűnő találat is volt

(most nincs több időm)

[ Szerkesztve ]

(#5678) Mr. Teddy válasza tlac (#5677) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igen, én is találtam működő leírásokat, de egyikkel sem sikerült kicsikarnom hangot belőle.

Feltettem a voodooHDA kextet, majd az AzaliaAudio kextet, stb, és nem sajna.
Lehet valamin átsiklottam, és még a boot fileba be kellett volna írni pár dolgot nem tudom. Azt tudom, hogy sajna leszedtem vagy 7-8 kext-et amivel mennie kéne, és nem ment. Sajna..

(#5679) poczabence


poczabence
tag

(#5660) , (#5661): Köszi szépen a válaszokat, majd akkor megpróbálkozom vele. Az még érdekelne, hogy csak SATA vinyóra lehet felrakni, mintha olvastam volna valami ilyesmit... Illetve, ha a mostani win7 mellé felrakom, akkor a boot-ot nem fogja átírni? Tehát tudok majd választani az elején, hogy melyik oprendszert akarom elindítani?

(#5680) Kommy válasza poczabence (#5679) üzenetére


Kommy
veterán

ha külön vinyóra rakod akkor azt ajánlom, hogy addig húzd le a windows-os vinyót, mivel inteligens a boot-cucc a osx-hez ezért ha visszadugod meg fog jelenni benne a windows-os is és akkor nem tudod elrontani a windows-os rendszeredet

(#5681) poczabence válasza Kommy (#5680) üzenetére


poczabence
tag

Pontosan ez érdekelt, mert nem akartam újrarakni, szóval köszi. :)) Úgy szeretném megoldani, hogy az egyik satás vinyón megosztok neki 40-50 gigát, aztán régi IDE vinyón meg maradna a win7. :) Tehát, ha addig lehúzom a win7 vinyóját és, ha feltelepült, akkor visszadugom, így meg fog jelenni a bootlásnál, hogy melyik oprendszert akarom választani. :C

(#5682) poczabence válasza poczabence (#5681) üzenetére


poczabence
tag

Na, megpróbálkoztam vele, de nem sikerült sajnos. :( Chameleon RC4 + Retail 10.6.3 és kaptam egy ilyen szép hibaüzenetet:

Mit kellene csinálnom, illetve mit tudok ellene tenni, hogy elinduljon? :O

(#5683) kelekyle


kelekyle
őstag

Üdv !
Összeállítottam egy újabb hackintosht és a legolcsóbb megoldás a videókártyára a 8400GS volt... jó is de hányinger a szín talán 16bit de annál szebb vagy talán az OSX operál jól a kisebb színmélységgel :) A lényeg, hogy ez a 8400GS-nek mennie kell szimpla graphicsenablerrel hibátlanul csakhogy ilyen fos a szín :F Szerintetek mi lehet a baj ? Minden graphics kextet töröljek elég lesz csak az NVenabler vagy még az se kell ?

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#5684) Kommy válasza poczabence (#5682) üzenetére


Kommy
veterán

Indítsd v kapcsolóval akkor karakteres felület van és arról többel lehet tudni, hogy mitől nem indul el.

(#5683) kelekyle: próbáld meg csak nvenabler-el

[ Szerkesztve ]

(#5685) kelekyle válasza Kommy (#5684) üzenetére


kelekyle
őstag

Yessss minden kextet töröltem :D NVenabler se kell :) És így is QE CI megy semmi lagg MKV is megy game is megy flash is megy :D Viszont elfelejtettem, hogy a 0 és az í betűt, hogy kell felcserélni mert ukulelében nem találtam... :N

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#5686) Kommy válasza kelekyle (#5685) üzenetére


Kommy
veterán

Elküldtem PÜ-ben amegoldás az í-0 megoldására.

(#5687) kelekyle válasza Kommy (#5686) üzenetére


kelekyle
őstag

Megvan köszi. :R

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#5688) poczabence válasza Kommy (#5684) üzenetére


poczabence
tag

Az a gond, hogy a telepítésig sem jutok el. Berakom a Cameleon RC4 lemezt, majd a Retail 10.6.3-at, aztán bejön egy alma logo, ami alatt forog a betöltést jelző kör, majd ezzel a hibával megáll. :-(

(#5689) metaa


metaa
tag

üdv

1 kis segítséget szeretnék kérni tőletek

tegnap felraktam a 10.6.3-as osx-et (iBoot+Multibeast kombó segítségével) frissítettem 10.6.4-re szoval van 1 rendesen működő rendszerem

ja azt kihagytam hogy egy HP Compaq 610-es notebook-ról van szó, és ez az első osx amit telepítettem

itt kezdődtek a gondok, ugyanis nincs net és a felbontást se lehet állítani... olvasgattam neten, hogy kext-et kéne felrakni... leszedtem rengeteg fajtát de egyikkel se működött

valaki esetleg tudna segíteni, hogy hogyan tudnék rá netet varázsolni?

(#5690) cadmester válasza metaa (#5689) üzenetére


cadmester
tag

A nethez ezt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

CAD + FEA

(#5691) metaa


metaa
tag

kösz jófej

(#5692) rii válasza cadmester (#5690) üzenetére


rii
nagyúr

te hacker vagy? :U mert szerintem csak szeretsz megmondóembert játszani .... :U
tudással a fejedben születtél ,és soha semmit nem kellett megkérdezned? mert ha igen, akkor hozzád is ezt a linkett vágták, és alig vártad, hogy te is belinkelhesd végre valakinek? netán a napokban kaptad? :U

szánalmas

ülj le a sarokba és gondolkodj el, mi lenne a fórum, és a fórumozás lényege, mert ezt kva-ra benézted

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5693) rii válasza metaa (#5691) üzenetére


rii
nagyúr

próbáld meg megkérdezni itt is:' OSX86.hu fóruma persze ez sem mentes a megmondó-embert játszó szakiktól, szerencsés esetben nem futsz bele

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5695) cadmester válasza rii (#5692) üzenetére


cadmester
tag

rii, bizonyítottad, hogy nem olvastad el a "Hogyan kérdezzünk okosan", ugyanis akkor rájöttél volna, hogy a "hacker" nem a "széthackolom a gépedXD!" típusú emberekre utal ez esetben, hanem a linux kernel hackelésre (segítek: linux telepítés, konfigurálás, fordítás).

CAD + FEA

(#5696) rii válasza cadmester (#5695) üzenetére


rii
nagyúr

de elolvastam ... éppen ez b*szta fel mégjobban az agyam, hogy votlaképp majdnem úgy kérdezett, ahogy az az általad belinkelt nagy könyvben meg volt írva, de mégse volt elég neked ...

félelmetesen bürokratikusak vagytok ... alapelvekben egy foramanyotatványt pdf-ben esetleg? és aki azt nem kövweti lőni a dunába?

ui.: vágom, mire utal a hacker kifejezés, nagyjából tisztában vagyok a hacker – cracker közti különbségekkel, ..... és én is túl vagyok már debian, redhat, sun solaris telepítésén, x11 konfiguárlásán, lilo, /etc. meg kernel fordigatás jobbra-balra. (soha, semmilyen mértékben nem éreztem magam hacker-nek, és soha nem is nyúltam bele a kernel-be, minden tiszteletem a Tiéd, a tudásodért, meg minden hasonló, az ilyen témákban jártas emberekben, de továbbra is fentartom a véleményem, hogy a fórum nem erről kellene h szóljon.)

písz

egy n00b

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5697) Visormail válasza Visormail (#5630) üzenetére


Visormail
addikt

Egy utolsó up, hátha. Bármilyen hozzáfűzni valót elfogadok ;)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5698) tlac válasza Visormail (#5697) üzenetére


tlac
Topikgazda

Bármilyen hozzáfűzni valót elfogadok

szokásom, hogy azoknak nem válaszolok, akik hackintosh release neveket írnak :)
egy ideje már nem lehet és emiatt már párszor zárni is akarták a topikot

egyébként meg 10.6.x-es verzióval kellene már próbálkozni
lehet találni leírásokat is a neten
én a virtualbox mellett, a vmware-rel is próbálkoznék

(#5699) tlac válasza poczabence (#5688) üzenetére


tlac
Topikgazda

valószínűleg kellene pár kext a chameleon mellé
ilyesmik: fakesmc.kext, NullCPUPowerManagement.kext, OpenHaltRestart.kext

a bios-ban meg kapcsold be az ahci-t

és -v-vel indítsd a telepítést

(#5700) tlac válasza Mr. Teddy (#5678) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem kétféle megközelítésben is működésre lehetne bírni
-dsdt módosítása (plusz még lehet kell egy kis egyszerű kext)
-vagy valamilyen "magic" kext-tel feléleszteni

az első megoldás az elég bonyolult lehet, de ha a szerencséd van az alaplapodra keresve találhatsz már módosított dsdt-t, amit aztán a chameleon-nal betölthetsz

Tudnátok valami olcsó kompatibilis külső vagy belső hangkártyát mondani, amit az osx felismer?

ha biztosra akarsz menni, aki szerintem usb-set kellene venni, olyat, aminél a gyártója is írja, hogy megy osx alatt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.