Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) oldbone'76


oldbone'76
tag

Bocs az off-ért..

De hátha valakit érdekel egy hack wind u100. link

(#4052) tlac válasza Prof01 (#4044) üzenetére


tlac
Topikgazda

ne csak itt nézz szét, hanem wiki.osx86project, insanelymac, stb.

varsam:

én nem vettem észre semmi gyorsulást

(#4053) varsam válasza tlac (#4052) üzenetére


varsam
őstag

Akkor lehet nem cserélek, ahogy néztem elég körülményes még a dolog, nincs kedvem plusz particióval szenvedni, meg minden más egyébbel. Most ez a 10.5.8 stabil és tök jól megy, csak még wifi kext hiányzik. (még fejlesztés alatt áll)
Illetve nem tudja valaki, hogy a vga kimenetet hogy lehetne működésre bírni? Sima D-Sub kimenet. Amikor csatlakoztatni akarok külső kijelzőt, majd rámegyek a Displays-nél hogy Detect Displays, elsötétül a képernyő, és sehogy nem tudom visszahozni, csak ha újraindítom a gépet. Jó lenne, mert filmezni jobban szeretek lcd tv-n, de ilyenkor mindig át kell lépnem Win-be...

(#4054) Zolli77 válasza varsam (#4053) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Ha megkérdezhetem valamilyen komplett csomagot használsz vagy Retail-t?

Üdv.

(#4055) varsam válasza Zolli77 (#4054) üzenetére


varsam
őstag

komplett csomagot
ment PÜ

(#4056) Zolli77 válasza varsam (#4053) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Amúgy ha egyből úgy indítod a gépet hogy a VGA kimenetre van kötve a TV akkor sem működik?

Üdv.

(#4057) varsam válasza Zolli77 (#4056) üzenetére


varsam
őstag

akkor rögtön fekete képernyővel indul.

(#4058) trebron86


trebron86
tag

Üdv mindenkinek!

Ha valaki tud kérem segítsen!

Az a problémám hogy a telepítés nem megy PC-re.
Sok keresés után eljutottam addig a pontig ahol már elő van készítve a merevlemezem, fenn 1 működő XP + acronis disk és még egy csomó dvd lemezt elírtam hiába mert ugyan is akár melyik lemezről bootolnék elindul a boot de nem jut el az APPLE logo-ig sem.

Természetesen használtam forrást is [link]

Mindent úgy tettem ahogy azt a fenti linken említettek de hiába mert valamiért mégsem megy.

Mondjuk nem az ő általa leírt verziókkal próbálkoztam hanem amit találtam 10.5.6 leo x86, 10.5.2 leo x86, 10.4.8. leo x86, leo4in1, tohleox86, és még egyet leszedtem ami kifejezetten az AMD-re volt optimalizálva de még se mentem vele sokra.

Erre a konfra kéne valami ami megy is.
AMD 7750 black box
gigabyte ma790x-ud3p
ati hd 2600xt
wd sata2 500gb (DE elősször szeretném ha a kis winyómra menne fel előbb.
pioner dvd-rw
kb enyi.

Írjatok mert már nem bírom cérnával.

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#4059) varsam válasza trebron86 (#4058) üzenetére


varsam
őstag

Ennél újabbakkal kellene próbálkoznod szerintem. Küldtem róluk PÜ-t.
Acronist sztem felesleges feltenned, az osx-el együtt tedd majd fel a Chameleon boot loadert, azzal tudsz oprendszert választani gép bekapcsolás után.
Ezen a fórumon keress rá a laptopodra, és nézd meg milyen drivereket/kexteket tettek fel hozzá.

(#4060) trebron86 válasza varsam (#4059) üzenetére


trebron86
tag

igazán az a bajom hogy mégy a telepítő sem jut el az almáig.
terminálba hiba üzenetek után kifagy.

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#4061) Locsi válasza varsam (#4057) üzenetére


Locsi
senior tag

Hdmi-vel nem próbáltad, vagy az nincs a laptopon? Az tuti, hogy működik, legalábbis félig. Kép van, csak hang nincs a hdmi-n. A hangot a vonalkimenetről kell leszedni.

(#4062) varsam válasza Locsi (#4061) üzenetére


varsam
őstag

Ha lenne próbálnám, de sajna nincs, még DVI se, csak a d-sub :(((

(#4063) varsam válasza trebron86 (#4060) üzenetére


varsam
őstag

Itt egy nagyon jó leírás magyarul, hogyan is kell telepíteni. Ebből egyedül az Acronis-os részt hagyd ki, az nem fog kelleni. Olvasd el. Itt kicsit régebbi osx-el próbálkozik a srác, de te majd azokat próbáld, amit én linkeltem, és már töltöd őket

A Chameleon boot manager segítségével tudod majd kiválasztani a gép bekapcsolása után, hogy melyik oprendszered induljon el (windows vagy mac). Ezt majd osx telepítés közben tudod bejelölni és az acronis helyett van, azt letörölheted.
A kext, (kernel extension) ugyan az kb, mint windowsnál a driverek.
Ezeket is majd mac telepítése közben tudod kiválasztani.
Ennek lenne jó utánajárni az insanelymac fórumon. Itt az alaplapodra keress rá, mert általában az alaplapon múlik minden, pontosabban a chipseten. Nézd meg hogy ki miket telepített hozzá. (chipset, hálózat, audió) De szerintem mindennek mennie kell majd.
Videókártyád is menni fog majd sztem.
Ezeket nézd meg, mielőtt nekikezdenél, így majd telepítés közben már csak be kell pipálni a dolgokat (a leírásban látni fogod hogy hogyan, a Customize résznél)
Elsőre hirtelen ennyi, hajrá :K

[ Szerkesztve ]

(#4064) P3TR!CK


P3TR!CK
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem én is próbálgatni telepítgetni a Mac OSX-et.

A rendszerem a következő:

Proci: AMD Phenom X4 9500+
Mobo: ASUS M2N68-AM SE2
Ram: 2x2GB OCZ Reaper 800Mhz
GPU: GeForce 9600GT 512MB
Vinyók: 1db 250gb Samsung S-ATA, és 1db 40gb Seagate ATA

A helyzet a következő: megpróbáltam már egy csomó féle OSX-et rakni a gépre, pl.: iDeneb 1.5.1, iAtkos V7, iPC osx86, de az első kettő valamilyen "AppleNForceATA" pánikkal dob ki, illetve ha -v-vel indítom, akkor látom, hogy valami ilyet is ír: "SAM Multimedia READ or Write Failed", illetve kernel pánikot kapok a telepítéskor, az iPC OSX86 pedig befejezi a telepítést, de újraindításnál azonnal kernel pánikot kapok.

Mi a tanácsotok ? Melyik OSX-et rakjam fel ? És hogyan ? A 40 GB-os vinyón 1 partíció van, MAC-OSX Journaled-re particionálva, de sehogy sem akar sikerülni. A DVD-íróm is ATA-s. Köszönöm a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#4065) Locsi válasza P3TR!CK (#4064) üzenetére


Locsi
senior tag

Kicsit fentebb olvashatod #4015-től, hogy az asus lapoknak van egy dilije, amire van valamilyen megoldás, nem tudom, hogy a te lapodra is vonatkozik-e. Érdemes szerintem tlac kollégával valamilyen módon felvenni a kapcsolatot.

(#4066) czanga válasza varsam (#4050) üzenetére


czanga
őstag

Normál snow leot használok egy macbook pro unibody alatt, illetve az asztalin 10.5.8 fut. Látványosabb a snow leo, de sebességbeli növekedés nem túl számottevő. (macbook-on snow leo elött volt 10.5.8is, így van összehasonlítási alapom)

osx86.hu írt a főoldalon egy honlapról ahol kexek vannak amik jók.

csak ötlet... :)

(#4067) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Sziasztok!

A következő konfigon nagyon szépen fut az iPC_OSx86_Leopard_10.5.6 verzió: :))

Gigabyte MA78GM-S2H
Amd 4850e 2.5ghz
4x1gb ddr2 memória
Sapphire hd 4830

Tökéletesen működik a hang(digitális kimenet is), lan, firewire .
Szépen felismeri a gép részeit.

Vga driert külön kell beizzítani, de az tökéletesen működik.
(czanga fórumtársnak ezúton is köszönöm a részletes leírást! )
A dvi és vga port hibátlan a hdmi-t még nem sikerült életre keltenem. :(

1 kernel pánikot kaptam mikor megpróbáltam egy letöltött dmg-t bemountolni.
Ekkor kihalt a gép. De ezt sikerült megoldani.

a kernel_task néha megzavarodik és elkezdi 100%on hajtani az egyik magot.
Erre esetleg van ötletetek? :F

Bernardo

[ Szerkesztve ]

(#4068) trebron86 válasza varsam (#4063) üzenetére


trebron86
tag

Üdv.

sikerült leszednem az ideneb 10.5.8 lite és iatkos v7-et
nos ezzel már kapok apple logót pár másodperc a bootolás után de mikor a töltés jelző elindul lekapcsolja a merevlemezemet aztán csak megy a töltés jelző de nincs változás 1h-ra múlva se a képernyőn.
szerinted?
most mit tegyek.
a winyóm ata 66 10gb amire próbáltam tenni
(az 500gb-s vinyóm televan olyan adatokkal amit sok munka által csináltam és nem igazán akarok rizikózni ezért le is húztam a gépről mikor ezt próbáltam)

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#4069) tlac válasza Bernardo20 (#4067) üzenetére


tlac
Topikgazda

ne írd ki a hackintosh nevet!!!
olvasd el az 1. hozzászólást

A dvi és vga port hibátlan a hdmi-t még nem sikerült életre keltenem.

már ennek is örülhetsz, hogy így megy, 2 dvi + tv-out szokott normálisan működni

1 kernel pánikot kaptam mikor megpróbáltam egy letöltött dmg-t bemountolni.
Ekkor kihalt a gép. De ezt sikerült megoldani.

erre van vmi fix

a kernel_task néha megzavarodik és elkezdi 100%on hajtani az egyik magot.
Erre esetleg van ötletetek?

előtte mit csinálsz a gépen?
ha üresjáratban hagyod, akkor lehet az energiagazdálkodási vmi akad be, kapcsold ki mindet a beállításoknál

[ Szerkesztve ]

(#4070) tlac válasza P3TR!CK (#4064) üzenetére


tlac
Topikgazda

ne írd ki a hackintosh neveket!!!
olvasd el az 1. hozzászólást

Vinyók: 1db 250gb Samsung S-ATA, és 1db 40gb Seagate ATA

jobb lenne a sata-s vinyót használni, a bios-ban pedig állítsd be rá az ahci-t, így több esélyed lesz telepíteni

Ram: 2x2GB OCZ Reaper 800Mhz
GPU: GeForce 9600GT 512MB

ram lényegtelen
a videokártya pedig működésre bírható

Proci: AMD Phenom X4 9500+

amd-s kernel kell hozzá, vanilla nem fog menni

A DVD-íróm is ATA-s.

ebből is egyszerűbb lenne sata-ssal

[ Szerkesztve ]

(#4071) tlac válasza Locsi (#4065) üzenetére


tlac
Topikgazda

a dsdt módosítása nem csak az asus-nál szükséges
pl. a giga lapomon is kell rajta legalább egy dolgot hackelni rajta, ne legyen gond a snow leoparddal

(#4072) tlac


tlac
Topikgazda

(#4073) varsam válasza tlac (#4072) üzenetére


varsam
őstag

Mért van az, hogy ha úgy indítom el a gépet, hogy csatlakoztatva van a net kábel, akkor van ethernet kapcsolat, de ha akkor dugom be a kábelt, miután elindult az osx, akkor már nincs, és nem tudok csatlakozni?

(#4074) varsam válasza varsam (#4073) üzenetére


varsam
őstag

nem válasz akart lenni, csak reflexből kattintottam oda :)

(#4075) trebron86 válasza varsam (#4074) üzenetére


trebron86
tag

úgy vélem semmi esélyem a mac-re ezzel a géppel.
vagy csak nekem nem sikerül?!

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#4076) varsam válasza trebron86 (#4075) üzenetére


varsam
őstag

Szerintem sata vinyóval jobban járnál

(#4077) trebron86 válasza varsam (#4076) üzenetére


trebron86
tag

valószínüleg de az a bajom 1 80-ast pár hete ajándékoztam el, nincs pofám vissza kérni.
nem gondoltam hogy még 1szer szükségem lesz rá. de majd veszek 1et valamikor aztán vissza térek rá addig meg leszek valahogy.
üdv. és kösz mindent

[ Szerkesztve ]

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#4078) Prof01


Prof01
veterán

A Chameleon nevű progi mire való?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4079) sghc_toma válasza Prof01 (#4078) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Chameleon egy bootloader egy rakat hasznos feature-rel (pl. videokartya-detektalas)..

in asm we trust

(#4080) Szpisti


Szpisti
addikt

Szevasztok srácok!
Új vagyok az Mac OSX táborban, vagyis szeretnék lenni...
Már két napja küszködök a telepítéssel, az iDeneb 1.6 10.5.8 Lite verzióval próbálkozok.
Csináltam egy 20Gigás particiót a vinyómra, amin eddig két 250Gigás volt. Win7 van a gépen, dual boot-ot szeretnék.
Odáig minden rendben, hogy feltelepítem az OSX-et a kiválasztott driverekkel, de mikor újraindul a gép install után, nem kezd el bootolni... Abszolute megáll, nem jön be semmi, nem ír ki semmit, a szokásos alaplapi táblázat után...
Úgy csinál mintha nem volna aktív partició... Ha win7 telepítővel kijavítom a win-t akkor megint elindul a eredeti win...
Mit rontok el srácok?
Sata vinyóm van, AHCI módban...

(#4081) Szpisti válasza Szpisti (#4080) üzenetére


Szpisti
addikt

Ahogy utánaolvasgattam, lehet, hogy megvan a hibám. Én egyböl primary particiót csináltam, és ahogy olvasom fontos, hogy logikai legyen és ha kész a telepítés, akkor kell átkonvertálni primary-ra...
Este megpróbálom úgy....

(#4082) tlac válasza Szpisti (#4081) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezt hol olvastad?
jó nagy hülyeségnek tűnik

(#4083) Szpisti válasza tlac (#4082) üzenetére


Szpisti
addikt

Varsam linkelte be a #4063-as hsz-ben ezt.

(#4084) Prof01 válasza Szpisti (#4083) üzenetére


Prof01
veterán

Huhh, ez nagyon jó leírás, köszi! :R

Azt nem tudod esetleg, hogy ha később újra akarom rakni a Windows-t, akkor simán menni fog anélkül, hogy belepiszkálna az OSX-be vagy vmit be kell állítani? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4085) varsam válasza Prof01 (#4084) üzenetére


varsam
őstag

osx-be nem piszkál bele, viszont a bootmanager-t újra kell tenni, mert win telepítés után csak a win fog magától elindulni.

(#4086) Prof01 válasza varsam (#4085) üzenetére


Prof01
veterán

Bottmanager-en az Acronis Disk Director Suite progira gondolsz?
Az OS selector miatt kell?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4087) varsam válasza Prof01 (#4086) üzenetére


varsam
őstag

Az is lehet. Én spec Chameleon bootloadert használok.
Az a kis plusz prog, aminek segítségével indításnál ki tudod választani, h melyik oprendszer induljon, mert ez win telepítéskor felülíródik.

(#4088) Prof01 válasza varsam (#4087) üzenetére


Prof01
veterán

De az csak osx-hez jó ugye?
Tehát, ha win reinstallra kerülne sor, akkor nem tudnám használni?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4089) tlac válasza Prof01 (#4088) üzenetére


tlac
Topikgazda

a chameleon tud indítani win-t is
egy win újratelepítés mindig felül írja a boot loader-t, mindegy, hogy mi volt előtte

(#4090) tlac válasza Prof01 (#4084) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem meg nem jó leírás
főleg ha elolvasod az elejét, hogy mit össze-vissza bénázott

(#4091) Szpisti


Szpisti
addikt

Végre el kezd bootolni a telepített OSX, de a szürke almás képernyő kifagy.
Indítottam -v kapcsolóval, és itt fagy meg: [link]

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#4092) Akcept válasza tlac (#4089) üzenetére


Akcept
tag

Egy hét kitartó próbálkozás után nagyjából sikeresen telepítettem az OS X-et. :DD Mivel notebook-ról volt szó, egy megosztott vinyóra. (XP mellé).
A Chameleon-nal nem boldogultam igazán, így végül is előbb az OS X-et telepítettem az első partícióra, majd (mivel a Win úgy sem látja az OS partícióját) az XP-t a másikra, amit C-nek lát. Így a Chameleon is működik rendesen. Remélem ez később sem okoz gondot.

Ellenben az intel 915-ös vga-t még nem sikerült beizzítani, így nem jó a felbontás. Egy kextet letöltöttem, de még nem értem rá. Olyan leírást szívesen veszek, ami tesztüzemet is lehetővé tesz, mert egy rossz driver úgy látom újratelepítést jelent. (Nem vagyok egy PC-guru)

(#4093) Prof01


Prof01
veterán

Nekem olyan problémám volt, hogy a Acronis Disk Director Suite OS Selector progjamját felraktam és nem ismerte fel a win 7-et. Másnak is volt ilyen gondja?
Ehelyett egy darab "unknown operating system" ikont láttam.
Ja és amikor rámentem, hogy OS selector deaktiválása, akkor utána be se bootolt a windows. Azt írta, hogy lemezolvasási hiba. :U

Chameleon felismerné?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4094) tlac válasza Akcept (#4092) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem fordítva csináltad a telepítést?
tehát, hogy az osx a win telepítése után történt
vagy visszaállítottad a mbr boot részét?

egy rossz driver úgy látom újratelepítést jelent

ilyen hiba esetén a visszaállítás kényelmetlen, de megoldható
pl. -s-szel kapsz egy karakteres felületet, amivel tudod törölgetni a rossz kext-et
a -x pedig safe mód

(#4095) Szpisti


Szpisti
addikt

Végre el kezd bootolni a telepített OSX, de a szürke almás képernyő kifagy.
Indítottam -v kapcsolóval, és itt fagy meg: http://kephost.com/images/702_IMG_0105.JPG
Mi lehet a gond?

(#4096) Akcept válasza tlac (#4094) üzenetére


Akcept
tag

Azt vettem észre, hogy az újratelepítések egymásnak bekavarnak.

Mivel az első hsz-ben szereplő „buheráló kedv” nem buzog túl bennem, fogtam az XP telepítőt, leformáztam az első partíciót FAT32-re, a másodikat NTFS-re. XP telepítő ki, Leopárd telepítő be -> Journaled -> telepítés. Miután kész: XP telepítő be, látja hogy van egy ismeretlen partíció, de nem foglalkozik vele, telepít. XP nem is látja a Leót, de Leó látja NTFS Wint. Mindenki jó van, kaméleon is.

Mivel az OS x-szel most kezdek foglalkozni, a kext dolog még elég ködös.

A kexthelper tud teszt üzemmódot? Tehát hogy egy újraindítás után visszaáll a korábbi állapot?

Szerk:
Természetesen a FAT32 mint első partíció lett a Leó a másodi az NTFS Win, de az XP „C”-nek látja, hiába második

[ Szerkesztve ]

(#4097) tlac válasza Akcept (#4096) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez a telepítés nekem még mindig fura
az xp telepítés után simán bejön még a chameleon?
egy vinyóról van szó?

A kexthelper tud teszt üzemmódot?

nem

(#4098) Akcept válasza tlac (#4097) üzenetére


Akcept
tag

Igen, bejön a chameleon. Egy vinyó, ez egy HP-500-as CeleronM-es kicsit gyengusz, de minőségi, szeretnivaló noti.

(#4099) Akcept válasza tlac (#4097) üzenetére


Akcept
tag

Hopp, utólag elbizonytalanodtam nem kellett-e frissíteni egyet a chameleon-on, de az biztos, hogy nem volt semmi gondom, előtte meg bekavartak egymásnak. Persze lehet hogy én vagyok a béna. Mivel a nejem gépe, fontos hogy tutin működjön.

(#4100) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Amire "még" nem találtam megoldást:
SnóLeó alatt alc888 hang jelenleg működik de csak rendszer hangnak megfelelő minőségben. Sikerül valakinek normális "nem recsegős" hangot varázsolnia?

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.