Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Bár sok helyen olvastam hogy nem megy azért itt is megkérdezem hátha.
vettem egy új notit és simán átraktam az msi notiban lévő vinyót amin snow leó van Minden oké csak az Intel gma 4500m-es vga-hoz nem találok kextet(megoldást).
Valakinek volt már dolga ilyen vga-val?

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4702) glockadam válasza Pret_1G (#4701) üzenetére


glockadam
csendes tag

Hali! Találtam kextet a videókaridhoz! Kext helperrel vagy Kext utility val fel tudod pakolni, azt nemtom hogy Snow Leo ra jó e de egy próbát megyér: [link]
akinek vmi kext kell akkor itt nézzen körül: www.kexts.com

(#4703) glockadam válasza revski (#4698) üzenetére


glockadam
csendes tag

Próbálj meg az iatkosV7 be úgy bootlni hogy nomsz egy F8 at és ezekkel vagy ezek párosításával próbálkozz: -v -f -s -x -cpus=1
Ha párosítod őket akkor nem kell vessző csak így ahogy énis leírtam space val elválasztva.
Sok sikert!

(#4704) Pret_1G válasza glockadam (#4702) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Sajna nem megy. Se 64 se 32 bites módban.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4705) revski válasza glockadam (#4703) üzenetére


revski
csendes tag

Danke, így végigment az install. Viszont bebootolni is csak safe mode-ban tudok, mert szétesik a kép. Visszajöttem winbe, és most már a paramétereket sem tudom beírni, mert chameleonban ahogy nyomok valamit megáll mintha megfagyott volna, de látom, hogy felül ugrál néhány pixel néha, szal ismét a vga lehet.
Asszem ez ennyi volt, kb délelőtt 10 óta telepítgetek. Ha 30x nem húztam fel ma akkor egyszer sem. Ja igen, és ahogy olvastam az X-Fi karik nem mennek, szal duplabukta. Azért köszi a helpet.

www.liveforspeed.hu , nfinityesports.eu # n\B.Perei

(#4706) padre666


padre666
tag

Hali!

szintén boot problémám van:

boot0...........
vagyis vélhetőleg nem aktív....
találtam egy leírást amit végigcsináltam

most azt írja, hogy boot0: done...és úgy áll :)
na most akkor mi is van? :)

chameleont lehet a telepito dvd terminaljabol valahogy instalálni?
mert azzal láttam szép működö bootmenűt

(#4707) tlac válasza padre666 (#4706) üzenetére


tlac
Topikgazda

chameleont lehet a telepito dvd terminaljabol valahogy instalálni?

talán igen, ha mondjuk előtte egy pendrive-ra rárakod a boot fájljait

(#4708) glockadam válasza revski (#4705) üzenetére


glockadam
csendes tag

Bitte,
Vga ddal nem lehet gáz? Márminthogy kext ügyileg... Próbáld meg Snow Leoparddal, szedd le Hazard 10.6.1-10.6.2 distrot szerintem és próbáld azzal ;)

[ Szerkesztve ]

(#4709) varsam válasza Pret_1G (#4701) üzenetére


varsam
őstag

nekem az új chemeleonnal működik mindenféle kext nélkül a vga-m, csak a com.apple.Boot.plist fájlba (extra mappában) be kell írni két sort:

<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>

Illetve még lehet hogy be kell szúrni a "-pci0" v "-pci1" -et ide:

<key>Kernel Flags</key>
<string>-pci0</string>

Nekem így "-pci0"-val tökéletesen megy.

Így néz ki az egész:
<dict>
<key>Timeout</key>
<string>2</string>
<key>Kernel</key>
<string>mach_kernel</string>
<key>Kernel Flags</key>
<string>-pci0</string>
<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>SMBIOSdefaults</key>
<string>y</string>
<key>GUI</key>
<string>n</string>
<key>Legacy Logo</key>
<string>Yes</string>
</dict>

[ Szerkesztve ]

(#4710) varsam


varsam
őstag

más:
Milyen wifi vevő egységet ajánlanátok? Jelenleg a laptopomban Intel 4965 típusú van, de ehhez már nagyon régóta nincs semmilyen működő kext, és szerintem már nem is lesz. E helyett kellene valami, amivel tudnék wifizni, jó lenne akár USB-s...

illetve:
Jelenleg a "0" gomb helyén nekem a hosszú "í" betű van, és az eredeti "í" betű gombja pedig nem csinál semmit. Valahogy meg lehetne ezt cserélni, hogy a "0" helyén a "0", az "í" helyén pedig az "í" legyen?

[ Szerkesztve ]

(#4711) glockadam válasza varsam (#4710) üzenetére


glockadam
csendes tag

Hali, itt találtam neked való cumókat: [link]
De Godfath3r nevű usernek van egy airport extreme pci kártyája eladósorban, ha még megvan neki, 6000 ért adja. Kérdezd meg szerintem róla.
Egyébként nekem is így van a kiosztás, hogy az í a 0 helyén van de már kezdek hozzászokni:D

(#4712) varsam válasza glockadam (#4711) üzenetére


varsam
őstag

olvastam Godfath3r kártyáját, csak nekem olyan kéne ami azért Win alatt is simán megy, és ezt nem tudom mennyire ismeri Win, illetve van-e hozzá vmi driver.
Köszi a linket, nézelődök, de nekem vmi olyan cucc kéne amit Mo-n is be lehet szerezni és Win alatt is működnek.

(#4713) tlac válasza varsam (#4710) üzenetére


tlac
Topikgazda

glockadam, varsam:

ha ps2-es billetek van [link]

(#4714) varsam válasza tlac (#4713) üzenetére


varsam
őstag

Próbáltam ezt már régebben akkor sem ment, most sem :((( azért köszi
nekem a voodooPS2controller SnowLeo alatt alapból nem megy, kext utility-val elszáll. ApplePS2Controllert próbáltam így szerkeszteni, de azzal sem megy, kext utility közben így ez is hibát dob.

Ezenkívül a tapipadom se működik rendesen, illetve az egeret tudom mozgatni, de kattintani már nem tudok vele, voodooPS2trackpad sem működik. Sima Leo alatt még 2 ujjas kombinációkat is ismerte, most preferencesbe semmit nem tudok állítani rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4715) varsam válasza varsam (#4714) üzenetére


varsam
őstag

kis javítás:
egeret tudom mozgatni, de kattintani már nem tudok vele
*kurzort.... a külső egeret rendesen tudom használni :) csak a tapipadot nem.

[ Szerkesztve ]

(#4716) glockadam válasza varsam (#4715) üzenetére


glockadam
csendes tag

Saturnban lehet kapni ilyen usb wifi kártyát: [link]
Olvastam isanelymac en hogy hogy lehet műlödésbe hozni.
Itt a link ahhoz is, a 2. hozzászólás: [link] Illetve itt is van egy link: [link]
Link a driverhez: [link] Itt a 2. kell és majd ugye módosítani a leírtak szerint
Remélem tudtam segíteni vmit ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#4717) varsam válasza glockadam (#4716) üzenetére


varsam
őstag

na valami ilyesmi kell nekem, köszi szépen :R

(#4718) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!
Próbálkozok felrakni a Hazard 10.6.1-10.6.2 disztribúciót, addig eljutok, hogy feltelepítem, majd csak 1 szép kék képernyőt látok, viszont van hangom és olyan mintha a rendszer elindulna. Találtam itt egy leírást, hogy valaki hogy telepítette, a második hozzászólásban van benne a Hazard féle,addig megcsináltam, hogy töröltem az általa ajánlott fájlokat, így ha elindítom, természetesen ugye nincs kép mivel töröltem. De ugye egy másik helyről le kéne töltenem egy zip fájlt ami a x3100-hoz a kext fájl (659-es post). És itt kezdődik a gondom, hogy nem tudom, hogy bemásolni, mert linux (openSUSE 11.2 live cd) alatt csak olvashatóként tudom felcsatolni a partíciót. Nem lehetne valahogy elindítani az OS X-et hogy lássa a pendrive-ot amire ráraktam a kellő kext fájlt. Mint ahogy töröltem őket.

(#4719) glockadam válasza Kommy (#4718) üzenetére


glockadam
csendes tag

De érdekesen van ott leírva, illetve bonyulultan szerintem. Ha az egész vinyót rászánod a Snow Leo ra akkor nem kell annyit szopni vele ahogy a srác csinálta. Feltelepíted a driverekkel minden aztán ugye az felrakja a pc efit ami hasonló mint a chameleon és onnan bootolsz. Nekem is volt azzal gondom h kék képernyővel fogadott mer alapból tükrözte a képet mintha 2 képernyő lenne, és nekem is kék képernyő volt. Vhogy meg tudtam oldani.. Csak emlékeznék rá h hogyan :DDD Próbálj meg a bootloadernél amikor kezdené tölteni az SL t nyomj egy gombot, pl oldalra és próbálkozz ezekkel: -f -v -x -s
Illetve a párosításukkal, így space val különválasztva ;)
Ja, és nekem ment "törölgetés" nélkül.:D
Sok sikert! Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4720) Kommy válasza glockadam (#4719) üzenetére


Kommy
veterán

Köszönöm a választ próbálkozok.
Amúgy sikerült felmásolnom a fájlokat, de annyit értem el hogy minden nélkül indítva csak az apple logós töltőképernyő van ami meg is marad végi, elindul a rendszer, mert üdvözöl az os x 10 , mozog az egérmutató, csak ugye az apple logós szürke kép van. Lehet holnap újrarakom és nem törölgetek.

Amikor ezeket a sorokat írom úgy néz ki jó lesz a -v- x -f kapcsolókkal mert bejött az üdvözlő képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#4721) Kommy válasza Kommy (#4720) üzenetére


Kommy
veterán

Csak az -x kapcsolóval is elindul. Ez mit jelent? Mintha ilyenkor nem töltené be a "meghajtókat" az eszközökhöz és valami univerzálist használna.

(#4722) Kommy válasza Kommy (#4721) üzenetére


Kommy
veterán

32bites módban megy minden nélkül rendesen a videókártya.
Azt valahogy meglehet csinálni, hogy ne kelljen minden indítás előtt beírni, hogy 32 bites módban induljon?

(#4723) glockadam válasza Kommy (#4722) üzenetére


glockadam
csendes tag

A -x az a Safe boot, hasnló mint a csökkentett mód ha jól tudom. Érdekes h 32 bites módban megy rendesen a videókari. A telepítésnél meik Drivert választottad hozzá? Ha van(éspedig van a Hazard distron :DDD ) NVEnabler akkor én azt ajánlom nekem az jött be GTX260nal. Próbáld meg azt szerintem ;)
Ha nem akarod újrarakni akkor itt a Kext: [link]
Kext Utility val vagy Kext helperrel fel tudod varázsolni.
Sok sikert! :D

[ Szerkesztve ]

(#4724) Kommy válasza glockadam (#4723) üzenetére


Kommy
veterán

Az elfelejtettem leírni, hogy laptopon próbálkozok, Fujitsu siemens amilo pi2512, ebben egy x3100-as vga van benne.

(#4725) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok próbálkoznék a 10.6 feltelepítésél most win7 van az egyik winyón a második winyó is van a gépben.Úgy feltudom tenni,hogy ne zavarjon be a az első winyóra nehogy elcseszek 500GB,elképzelésem,hogy a biosban úgy állítanám be a boot sorrendet,hogy a második winyóról bootoljon be és itt kitudnám választani,hogy melyik OP induljon el.És ha a win7 választanám ki akor osx loadere betöltené az első wincseszteren levő windowst esz így belehet állítani?

(#4726) Locsi válasza varsam (#4710) üzenetére


Locsi
senior tag

Miért nem nézel körül a hardveraprón? Én is itt vettem egy broadcom-os wifi-t kemény 1000ft-ért a 3945-ös intel helyett. Pl ez, vagy ez. Csak kérdezd meg , hogy mini pci-expresszes e, mert az kell, de kép alapján azt mondom az. Nem kell kext, csak le kellett futtatni egy scriptet és kész.

[ Szerkesztve ]

(#4727) liziantusz


liziantusz
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
A 10.5.1-es Leopárdot szeretnék telepíteni,a grafikus felületen a disk utitlitiben a particionálás közben input/output hibaüzenetet kapok.Mi a hiba?

konfigurációm:gigabyte ga-p35-ds3l
core2duo e6550
sata dvd
ide wincsi osx-nek fat32
sata wincsi xp
2gb ram

(#4728) varsam válasza Locsi (#4726) üzenetére


varsam
őstag

Köszi az ötletet, ez jobban tetszik mint az usb-s wifi.
Ezen az oldalon lévő scriptre gondoltál?

(#4729) Kommy válasza liziantusz (#4727) üzenetére


Kommy
veterán

Ha jól tudom akkor csak sata merevlemezre lehet telepíteni az os x-et, de ha rosszul tudom akkor valaki kijavít. Ha jól veszem ki azt amit írtál akkor egy ide-s vinyóra szeretnéd telepíteni.

(#4730) Locsi válasza varsam (#4728) üzenetére


Locsi
senior tag

Igen, Leo alatt működik script, SnowLeo-ról nincs infóm.

(#4731) glockadam válasza qwertly (#4725) üzenetére


glockadam
csendes tag

Be persze, de ahogy Kommy is írta IDE(újjabban PATA) vinyóra nem lehet felrakni az SL t.
Ha van még kérdésed írj bátran ;)

(#4732) glockadam válasza liziantusz (#4727) üzenetére


glockadam
csendes tag

Jó a kérdés. Ilyen hibát még nam nagyon kaptam, pedig túl vagyok pár telepítésen(iatkos v4, v7, SL Hazard distro). Próbáld meg a V4 vagy V7 iatkos distro val.

(#4733) dannynet


dannynet
tag

Üdvözlet!

Én is csatlakoztam egy SnowyWind OSX-el, amit egy MSI Wind netbookon futtatok. :)
Fél napos guglizás, próbálkozás után végre sikerült életet lehelni a készülék wi-fi kártyájába (a legújabb Ralink driver más típusú kártyához készített drivere segített) és most is Snowleopard alól böngészem a PH!-t.

Sajnos a T-mobilos "web 'n ' walk stick V" internet-modememet nem tudom működésre bírni, még a Huawei által készített driverrel, alkalmazással sem. :(
Ha van valakinek ötlete, hogy mit lehetne vele tenni, az kérem ossza meg velem.

(#4734) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!

adva van egy dell latitude D620 noti a gepen szuksegem van a linuxra win7 re es a grub2 mint boot loaderre
e melle szeretnek a gepre (az 1ik particiora) egy snow leo-t (ha mar van belole egy jogtiszta... origi retail peldany)
talaltam is hozza forumokban egy boot cd-t, illetve post installt amivel gyakorlatilag 99% ban mukodo (még a hibernalas nem megy) OSx gepet sikerult produkalnom...

a problema csak az, hogy egy szuz winyora kellett tenni a snowt, mert ezzel a megoldasal csak guid particios tablaval hajlando feltelepulni... (utana a post instal tartalmaz egy kameleon v2-t de az tudtommal az sem tud egyuttelni a grub2 vel

hehh mondom en kiszurok vele... a grubos rendszerwinyo usb hazba, CCclonerrel az ures particiora beleklonoztam a snow leot, updateltem a grubot, es itt elakadtam ugyanis a grubbol kivalasztva kernel panicot kapok ezzel az uzenettel:

panic (cpu 0 caller 0x2ac0d5): incompatible boot args version1 revision 4\n"@sourcecache/xnu/xnu-1456.1.25/osfmk/i386/AT386/model_dep.c:542

please help !! valami otlet kellene hogyan tudok ebbol tovabblepni !

(#4735) Kommy


Kommy
veterán

Közben énis haladok szépen lassan, már csak a wifi nem működik. Vagyis először egyáltalán nem látta, majd kapott egy új IIo80211family.kext-et ezután már megjelenik airportban, viszont nem tudom aktiválni. A wifi kártya atheros chippes (vendor ID: 0x168c; Device ID: 0x001c).

(#4736) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok fent van az osx 10.5.8 és megy is de a felbontást nem tudom állítani 1024×768 pedig nagyobbat akarnék.A videó kártya nvidia 9600GT ehhez létezik 1 klikkes telepítési módszer :D,mert amit én találtam a neten azoknál mindenféle fájlokat kell módosítani.Ha valaki tud egyszerű módszert miképpen lehet beüzemelni ezt a kártyát azt nagyon megköszönném.

(#4737) varsam


varsam
őstag

Ha voodooPS2controllert akarok használni, akkor az ApplePS2-őt le kell törölnöm?

(#4738) Takhanto


Takhanto
őstag

Hy all!

Kéne egy kis segítség. Lehet hogy pont a rosszabbikat tőltöttem le: SnowOSXUniFlash 10.6.2 os x

Kiírtam a dvd-re de nem lett jó,talán mert nem úgy kell. Itt van egy leírás:

SnowOSXUniFlash1.0.img - MD5:
089fa89471a812c7d7f736968713dc33

Windows:

Warning! Restoring image is possible only under real Windows (Not Virtual Machine)!

For restore image to Flash Disk use "USB Image Tool" (usbit.zip)!
And use it ONLY in "Device Mode"!!!

Macintosh:

step 1: Insert USB Memory Stick (Flash Disk) min 8 Gb!

step 2: In Disk Utility switch off all volumes from your Flash Disk, but do not unmount Flash Disk itself!
See mount point of your Flash Disk (for example: disk2 or disk4)

step 2: Tell terminal, and run:

sudo dd if=/PathToImage/SnowOSXUniFlash1.0.img of=/dev/diskN

In this:
"PathToImage" - full path to the image file
(for example: /Users/dan1234/Desktop/SnowOSXUniFlash1.0.img)!
"diskN" - mount point of your Flash Disk (see in Disk Utility)!

step 3: Wait some time, process can take a while!
After dd has finished work - verify that the Flash Disk name is SnowOSXUniFlash (Must be only this name!!!)!
End.

Any questions, discuss and update here: www.TorrentMac.ru

Enjoy!

Csak annyit értettem hogy ha windows alól akarom csinálni akkor kell hozzá 8 gb flash meghajtó.De nincs.
Macintoshról meg semmit se értettem belőle.
Valaki ilyennel próbálkozott és sikerült felraknia?
Vagy inkább másik os x -et kell keresnem? Ha igen akkor melyiket?

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4739) Kommy válasza Kommy (#4735) üzenetére


Kommy
veterán

Sikerült tönkretennem a tegnap minden tekintetben működő rendszeremet. Egy kext cserével, és miért is ne nem mentettem le előtte, így most újra telepítettem. Ami annyiból jó, hogy most elindul mindenféle kapcsoló nélkül, viszont nem tudok továbbjutni a regisztrációnál, amikor meg kell adni , hogy már MAC felhasználó vagyok e, kiválasztom a "Do not transfer my information now" -ot majd continue és itt vár nem megy tovább, egérmutató mozog , de nem csinál semmit má vagy 5 perce várok.
Atheros kártyát sikerült valakinek életre keltenie, nekem annyi sikerült, hogy ár látta , csak nem tudtam elindítani az Airportot, és kismac-al is csak kereste a hotspotokat de nem talált úgy 20 perc alatt egyet se. Ezen oldal leírása szerinte próbálkoztam, az első pontot nem csináltam meg először , akkor ugye látta a wifi-t , majd a IOPCMCIfamily.kext csere után nem indult el többször.

(#4738) Takhanto: Én a Hazard féle 10.6.2-es Mac OS X-el próbálkozok. Ezzel ilyen jellegű gondot nem tapasztaltam kiírtam és már telepítettem is.

[ Szerkesztve ]

(#4740) Takhanto válasza Kommy (#4739) üzenetére


Takhanto
őstag

Snow_Leopard_Client_Server_10.6.2_SSE2_SSE3_Intel_AMD_by_Hazard ???

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4741) glockadam válasza dannynet (#4733) üzenetére


glockadam
csendes tag

Hali! Ezen a linken ha lejjebb mész, részletesen leírja hogy macre hogy lehet felrakni és beüzemelni a web n walk sticket. Itt a link:[link]

(#4742) glockadam válasza Takhanto (#4740) üzenetére


glockadam
csendes tag

Azaz.. a Hazard féle distro.. Nekem is ment gond nélkül 1. re

(#4743) glockadam válasza Kommy (#4739) üzenetére


glockadam
csendes tag

Pff..érdekes mindenesetre... Vhogy asszem kilehet lépni a Regisztrációs procedúrából.. Elméletileg amikor eljutsz a regisztrációs részhez akkor kéne nyomnod egy Win+Q t (mac en command+q t) és kilép, ha jól tudom. Próba cseresznye. Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4744) Geree


Geree
senior tag

Sziasztok
a neten láttam egy videót, hogy ikserült valakinek HP 6910p-re feltenni a cuccot...
régebben én is próbálkoztam de nem sok sikerrel...volt félórás boot, volt, hogy egyszer volt kép (1024x768) utána restart, megint félóra után eltűnt és többet nem indult..
szóval voltak bajok. kérdésem van-e már valami újabb megoldás ezekre, erre a hardverre..
(asszem a 10.5.1-et vagy 10.5.2-t próbáltam anno utoljára)
a konfig:
core2duo, x3100 vga, 4gb ram, intel wifilink 4965ag, intel 82566MM gigabit lan, soundmax integrált audio, bluetooth, smartcard reader ilyesmi...
de elég lenne ha az alap dolgok mennnének rajta rendesen (veideo, hang, háló..)

a friend in need is a friend indeed

(#4745) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok,sajnos nem boldogulok a 9600gt videó kártya beüzemelésével most addig jutottam,hogy a felbontást tudom állítani de a dvd nem játssza le és sokszor a kép is akadozik.Már tapasztalatból tudom,hogy a videó kártyával a van a gond esetleg ha valaki tudna segíteni azt szépen megköszönném.

(#4746) varsam válasza Geree (#4744) üzenetére


varsam
őstag

próbálj valami 10.5.7 vagy 10.5.8 verzót, esetleg mégújabb Snow Leopardot 10.6.2 (feljebb találsz egy nevet), ezek már nekem is simán felmentek, míg a régebbiek nem.
Azt biztosra tudom mondani, hogy a wifid nem fog menni, ahhoz még nincs működő kext sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#4747) glockadam válasza qwertly (#4745) üzenetére


glockadam
csendes tag

Próbáld meg ezt a kext et felrakni Kext Utility val vagy Kext Helperrel. [link]

(#4748) Kommy válasza glockadam (#4743) üzenetére


Kommy
veterán

Sajnos így sem akart tovább menni, ezért feladatam a laptopon való próbálkozást.

Viszont felraktam most az asztalira, először nem volt sehogy kép mindig kikapcsolt a monitor, és eszembejutott, mintha írtál volna valamit, hogy melyiket rakjam fel a vga-hoz és tényleg az kellett, most tökéletesen működik. Azt hiszem marad az aszalin, nem próbálkozok a laptoppal. Amúgy ezt a postot is Mac OS X alól írom :DD
Köszönöm az eddige tanácsokat, hogy miket próbáljak

[ Szerkesztve ]

(#4749) qwertly válasza glockadam (#4747) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi már ki is próbáltam mintha valamiben gyorsultak volna az animációk,de sajnos még mindig gondom van.Az egyik miképpen tudom egyértelműen megalapítani,hogy a videó kártya drivere jól van feltelepítve?Mert itt van 2db progi amelyek nem indulnak el és ezt a hiba űzetettet produkálják.kép sejtem,hogy az óránál az alaplapi kextel lehet a baj a dvd playernál meg a video kártya kextel de sajnos nem tudom miképpen kellene elindulni.

(#4750) varsam válasza qwertly (#4749) üzenetére


varsam
őstag

Sima Leo v Snow Leo van neked? System profiler-be nézd meg mit mutat a Graphics/Displays részben, esetleg linkelj egy képet róla.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.