Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) tlac válasza Pret_1G (#4100) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem az alc889a jól működik snow alatt
dsdt módosítása + LegacyHDA.kext (ez utóbbi csak egy szöveges fájl)
tehát gyakorlatilag a gyári kext megy

(#4102) varsam válasza Pret_1G (#4100) üzenetére


varsam
őstag

Látom neked is EX600-as notid van. Snow Leo-t hogy tetted fel?
wifi-re tudsz valami megoldást?

(#4103) Takhanto


Takhanto
őstag

Hy all, honnan tudom leszedni atheros wifi drivert és hogy kell feltelepíteni?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4104) tlac válasza Takhanto (#4103) üzenetére


tlac
Topikgazda

atheros-ról ennyi tudok: [link]

(#4105) sghc_toma válasza Takhanto (#4103) üzenetére


sghc_toma
senior tag

alapbol van Atheros driver OSX-en.. ha nalad nem mukodik, megprobalhatod szerkeszteni az ismert eszkozok listajat.. a /System/Library/Extensions/IO80211Family.kext/Contents/PlugIns/AirPortAtheros.kext/Contents/Info.plist file-ban talalsz egy ilyen reszt:

<key>IONameMatch</key>
<array>
<string>pci106b,0086</string>
<string>pci106b,1c</string>
<string>pci168c,1014</string>
...

ide szurd be a sajat kartyat vendor/device id-jat! ezeket kideritheted pl. az lspci progival, amit OSX-re a PCI Utils csomag reszekent lehet beszerezni, pl. innnen: [link]

szerk: elfelejtettem irni, hogy a -nn kapcsolot kell hasznalni az lspci-jal, akkor irja ki a vendor/dev id-kat...

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#4106) Pret_1G válasza varsam (#4102) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

A sn-ow leó a meglévő i-d-e-n-e-b alól lett telepítve.(mivel nem volt kedvem kiírni dl dvb-re ezért usb-s vinyót használtam.) A telepítés már magában egyszerű. A szokásos "unhide" után az osxinstall.mpkg majd a telepítőben semmit sem jelöltem ki( azaz mindent vissza ki ikszeltem). A telepítés után kellett voodoops2, nvinject. A voodoohda megszólaltja a hangokat de zenére teljsen élvezhetetlen. A wifim(alapból megy) amúgy azért megy mivel kicseréltem egy bcm 4311-re, mivel az az agn-es mittoménmi szintén nem volt támogatott.
Amúgy megmondom őszintén munkára és otthonra nem használom csak tesztelgetésre van fent mert i-d-e-n-e-b atomstabilan megy.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4107) varsam válasza Pret_1G (#4106) üzenetére


varsam
őstag

Értem, köszi.
10.5.8at használok én is mindenre, tényleg nagyon stabil és jó.
Külső vinyóra majd lehet kipróbálom én is, de egyelőre marad ami van.

[ Szerkesztve ]

(#4108) tlac válasza Pret_1G (#4106) üzenetére


tlac
Topikgazda

A voodoohda megszólaltja a hangokat de zenére teljsen élvezhetetlen.

nézz annak utána, amit korábban írtam a hangról

(#4109) Pret_1G válasza tlac (#4108) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Értem, de nálam nincs dsdt.aml.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4110) rii


rii
nagyúr

az mitől lehet, hogy AVI:
drag and drop VLC-re : Cannot Find application
QuicTime szintén

átírok a filename-ban egy karaktert ... ás voilááá .. jó lesz ...

és sok ilyen van :-/

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4111) biker válasza rii (#4110) üzenetére


biker
nagyúr

igen, mivel a vlc/mplayer terminal paranccsal nyitja meg a mozit, a szóköz és ékezet kiborítja :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4112) rii válasza biker (#4111) üzenetére


rii
nagyúr

dehát eddig sokáig jó volt, és egyszer megcsak nem ... és minden filmem ilyen ....
és ha meghaqgyom az ékezetet, csak beleírok egy újabb karaktzert, akkor is már működik ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4113) tlac válasza rii (#4110) üzenetére


tlac
Topikgazda

milyen fájlrendszerről?
nekem vlc + snow leopard + ntfs, gyári osx-es driverrel (tehát nincs fent ntfs-3g és hasonlók), simán megy, több ékezetes, szóközös filmet is behúztam

Pret_1G:

ezért kell csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#4114) varsam válasza tlac (#4113) üzenetére


varsam
őstag

milyen gyári osx-es drivert használsz ntfs-hez? Mert ntfs-3g-vel sokkal lassabban kezeli az ntfs-t, mint a saját fájlrendszerét (egy vinyón vannak, szval nem külsős usb miatt)

(#4115) tlac válasza varsam (#4114) üzenetére


tlac
Topikgazda

úgy értem, ami alapból benne van az osx-ben és csak olvasni tud
(pontosabban már írni is tud snow-ban, csak talán nem stabil)

(#4116) Takhanto válasza sghc_toma (#4105) üzenetére


Takhanto
őstag

pontosabban hova írjam be? (pci168c,001a)

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4117) sghc_toma válasza Takhanto (#4116) üzenetére


sghc_toma
senior tag

a listaba kell beszurni olyan formaban, ahogy a lista tobbi eleme van.. igy (az elso helyre irtam be, de tokmindegy, hogy hanyadik, csak legyen az array tagen belul):

<key>IONameMatch</key>
<array>
<string>pci168c,001a</string>
<string>pci106b,0086</string>
<string>pci106b,1c</string>
<string>pci168c,1014</string>

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#4118) biker válasza tlac (#4113) üzenetére


biker
nagyúr

ja, igen, rájöttem, az ffmpeg akad ki csak erre, a vlc tényleg nem akad ki rá.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4119) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok

Kéne nekem egy kis segítség. Sikerült felraknom az IDeneb-et, a dualboot -ot ezzel a Chain0-val csináltam.

Inditásnál kiválasztom az OSX-t , és szürke háttér rajta az alma és ott megáll az egész , próbáltam várni sokáig,de semmi :O

Vista van melette, az tökéletesen működik. ű

Szerintetek most mitávő legyek.

A gép egy Toshiba L40-14H noti.

(#4120) Takhanto válasza sghc_toma (#4117) üzenetére


Takhanto
őstag

Köszi szépen,de sajna így sem sikerült. Újratelepítettem és rendesen átnéztem és lám volt másik atheros driver,kipipáltam és most jó lett.
Tapasztalat a wifiről: w7 is fent van azzal ha gyenge a jel sőt mindig gyenge,akkor nagyon lassú a netem. Szakadozik meg ilyesmi. Ha Mac-et használok,sokkal jobb,gyorsabb és szaggatásmentesen megy. Hogy van ez??

Kérdés: hogy tudok teljes képernyőre állítani a böngészőt?
bios-ban ide módban van,mit kell csinálnom hogy achi-n menjen, mert úgy nem bootol be.

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4121) Takhanto válasza Bling95 (#4119) üzenetére


Takhanto
őstag

Nekem is volt,sokszor telepítettem mire jó lett. telepítés elött gondosan kell átnézned a drivert és kipipálni. ha kevered vagy ha kihagyod a drivert akkor ennyi,kezheted előről.
én papírra írkáltam hogy miket pipálom ki.....neked is ezt kéne

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4122) Bling95 válasza Takhanto (#4121) üzenetére


Bling95
őstag

nekem nem kért semmit hogy pipáljak

érdekes

[ Szerkesztve ]

(#4123) Takhanto válasza Bling95 (#4122) üzenetére


Takhanto
őstag

mielött megnyomod az install-t,bal oldalon van egy ikon: customize, arra katt és ott lesz a lista

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4124) Bling95 válasza Takhanto (#4123) üzenetére


Bling95
őstag

óó hogy az a .... akkor azért nem működik nekem :D

(#4125) Takhanto válasza sghc_toma (#4117) üzenetére


Takhanto
őstag

Most atomideges lettem, 10.5.6-os osx-et raktam fel és akkor jó volt minden míg fel nem frissítette 10.5.8-ra. Most megint nem jó,megcsináltam azt amit leírtál,de semmi.
Valaki segítsen mááááááááááá!!!!!!!!

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4126) varsam válasza Takhanto (#4125) üzenetére


varsam
őstag

Ha nem retail dvd-ről teszed fel az osx-et, akkor nem szabad frissíteni, csak szintén hackelt update-el.

(#4127) Takhanto válasza varsam (#4126) üzenetére


Takhanto
őstag

Értem de wi-fi-n kívül minden okés. Akkor se kéne?
Mi van ha újratelepítem az osx-et és I0802family.kext mappát kimásolom magamnak. Frissítem az oprendszert és visszamásolom?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4128) varsam válasza Takhanto (#4127) üzenetére


varsam
őstag

mért nem teszel rögtön 10.5.8-at?

(#4129) sghc_toma válasza Takhanto (#4127) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nem kell ahhoz ujratelepiteni.. az install lemezen ott kell lennie valahol annak a kext-nek, amit feltettel 10.5.6-hoz.. gyorsabb azt megkeresni, mint telepitgetni...

in asm we trust

(#4130) tlac válasza Takhanto (#4127) üzenetére


tlac
Topikgazda

Mi van ha újratelepítem az osx-et és I0802family.kext mappát kimásolom magamnak. Frissítem az oprendszert és visszamásolom?

működhet
de ehhez nem kell újratelepíteni, a telepítőn rajta vannak a kext-ek és könnyedén kimásolhatóak (pontos helyét nem tudom megadni fejből, vhol a rejtett fájlok, könyvtárak között vannak)

(#4131) Takhanto válasza tlac (#4130) üzenetére


Takhanto
őstag

De azok már felül vannak írva,nemde? most 10.5.8 van és nem megy a wifi vagy airport.
Hogy tudnám visszaállítani 10.5.6-ra? 10.5.6-ról kell kimásolnom a file-t amikor még működött

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4132) Takhanto válasza varsam (#4128) üzenetére


Takhanto
őstag

Tőltsem le újjabb osx telepítőjét?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4133) Takhanto


Takhanto
őstag

Jah,basszus,gyorsan olvastam. Telepítőn keressem,ok!

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4134) Takhanto


Takhanto
őstag

Nah, a következőt csináltam: Felraktam újra 10.5.6-os osx-et,minden jól ment. Kimásoltam onnan 802family.kext-et és audiot is. Frissítettem 10.5.8-ra. Osx saját progijával a kimásolt kext-et újrainstalláltam és lám csodát működik mind a kettő :)
Nem tudom hogy ezen kívül van-e nég hiba,majd idővel észreveszem.

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4135) rii válasza tlac (#4113) üzenetére


rii
nagyúr

NTFS volt

és nem csak a fila name ... hanem a directory nam is közrejátszott persze ... abban volt egy hosszú "ő" ...

amúgy ez még nem snow :) mert nekem tökkkkéletesen megfelel még a 10.5.2 is :)
vagy itt a régebbi rendszerek ki vannak jobban téve a támasásnak? az esetleges benne maradt hibák, rések miatt, amit a sy-ok, meg a trojaiak megtalálhatnak?

Az újabban verziókkal lehet már frissíteni is? Vagy ez még most is rendszerleállást okoz, felölírvá a hack-elt rész?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4136) tlac válasza rii (#4135) üzenetére


tlac
Topikgazda

és az íráshoz van neked fel rakva vmi program?
először ott próbálnám keresni a hibát

vagy itt a régebbi rendszerek ki vannak jobban téve a támasásnak? az esetleges benne maradt hibák, rések miatt, amit a sy-ok, meg a trojaiak megtalálhatnak?

igen, ismert hibákat kihasználhatnak és valószínűleg több ilyen van, mint a legfrissebb rendszerekben
leginkább a böngészőből és a hozzátartozó pluginokból (flash, java, stb.) fontosabb a legfrissebbeket használni

Az újabban verziókkal lehet már frissíteni is? Vagy ez még most is rendszerleállást okoz, felölírvá a hack-elt rész?

változó, attól függ, hogy a frissítés mit ír felül
nekem most a snow leo kézzel van összerakva, így tudom, hogy a gyári kext-ek gyakorlatilag eredeti állapotukban vannak, inkább csak plusz kext-ek vannak felrakva, így a frissítés nálam könnyedén menne

[ Szerkesztve ]

(#4137) Pret_1G válasza tlac (#4113) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Hát nekem nem nagyon megy ez a dsdt
a létrehozáskor ezt a hibaüzenetet kapom:
Compilation complete. 201 Errors, 0 Warnings, 0 Remarks, 4 Optimizations

Mivel nálam módosított bios fut, talán ez lehet a hiba oka?

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4138) gergely2005


gergely2005
tag

Sziasztok!

Feltettem a Snow Leopard-ot, de sajnos nem érzékeli a billentyűzetet...
Mit lehet vele kezdeni?

Köszönöm!

http://nagygergely.info

(#4139) Pret_1G válasza gergely2005 (#4138) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

VoodooPS2Controller.kext kell neked. S/L/E -be telepítsd.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4140) gergely2005 válasza Pret_1G (#4139) üzenetére


gergely2005
tag

Mit jelenet az, hogy S/L/E-be telepítsem?

Ja.. közben rájöttem. System/Library/Extensions

Köszönöm a válaszod, kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

http://nagygergely.info

(#4141) gergely2005


gergely2005
tag

Ah.. ez a Snow Leopard most nagyon bekavart és az egész napomat tönkretette.. a leírás olyan könnyűnek tűnik..

Viszont most ott tartok, hogy valami miatt a BIOS nem menti el a változásokat, ez miért van? Hogy lhet ezt helyreállítani? Másik, hogy mindig azzal a Chameleon boot jön be..
Hogy lehet visszaállítani minden úgy ahogy volt?

Snow Leopard meg végre beindul.. vagy beindult.. a billentyű már működik, az egér is működött első bekapcsolásra, de utána mindig kifagy mikor belép a rendszer.. videokártyát se sikerült megcsinálnom, a Voodoo universal hangdriver kext se működik, valami olyat ír, hogy nem tud a registry-be írni..

Valaki ha tud kérem segítsen vagy visszaállítani mindent vagy működésre bírni ezt a Snow Leopardot!

Köszönöm!

http://nagygergely.info

(#4142) tlac válasza gergely2005 (#4141) üzenetére


tlac
Topikgazda

hát ha a gépedet nem írod le, nehéz segíteni

Snow Leopard cmos reset fix

Pret_1G:

van win-ed?
lehet jobb lenne az eredeti dsdt táblából kiindulni
próbálkozhatsz a microsoft asl-lel is, az kevésbé érzékeny a hibákra

[ Szerkesztve ]

(#4143) gergely2005 válasza tlac (#4142) üzenetére


gergely2005
tag

Köszönöm a linket, sokat segített! Most már működik!

Gépem:
ALAPLAP - GIGABYTE 945GCM-S2
PROCI - INTEL CORE 2 E4300
MEMÓRIA - 2x2Gb Kingmax 667Mhz
VGA - GALAXY 8600GT O.C 256MB DDR3

Már nagyon régóta fut rajta a Leopard, tökéletesen, minden működik vele. Van értelme váltani? Gyorsabb lesz? Jobban kihasználja a kettő procit és a 4Gb ramot? Ha igen, akkor kérlek segítsetek. Ti nektek melyik módszerrel sikerült felrakni?
Én ezt a kettőt próbáltam:
http://www.ihackintosh.com/2009/08/how-to-install-snow-leopard-10a432-on-pc-hackintosh/
http://lifehacker.com/5360150/install-snow-leopard-on-your-hackintosh-pc-no-hacking-required

Az előbbi linkkel úgy-ahogy sikerült felszenvednem.. de nem működik teljesen jól.. már az elején mikor az OSinstall.mpkg telepítése végén azt írta ki, hogy nem lett sikeres a telepítés. Ennek ellenére én folytattam, mert a winyón, amire tettem úgy tűnt, hogy minden fent van.. de hiába működik is most: nincs hang, videokártya és az egér(PS2) sem jó.

A másikkal meg az a bajom, hogy ugye elvileg 8Gb pendrive kékne, de szerintem ha winyót használok, akkor is működnie kellene, nem? Az a problémám ezzel, hogy megcsinálom a GUID partíciót, majd restore-olom a Snow Leopard (10A432) DMG fájlt az üres, GUID partícióra. Ezután elinditum a letöltött pkg fájlt, elvileg succefuly installed.. de nem jelenik meg semmilyen Extra nevű mappa , néztem úgy is, hogy bekapcsoltam, hogy mutassa a relytett fájlokat, de úgy sem volt ott Extra nevezetű mappa...

Várom a segítségeket! Köszönöm szépen!

http://nagygergely.info

(#4145) Pret_1G válasza gergely2005 (#4143) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Én jelenleg 10.5.8-on dolgozom mellette fent van a 10.6 is de mivel sok újdonságot nem fedeztem fel ezért csak másodlagos rendszernek használom. Aztán ha minden oké lesz akkor váltok majd én is élesen 10.6-ra.
Az Extra mappát pedig én hoztam létre és ezeket pakoltam bele:
AppleACPIPS2Nub.kext
fakesmc.kext
OpenHaltRestart.kext

kellett még a S/L/E-be telepíteni a
VoodooPS2Controller.kext
VoodooPS2Trackpad.kext (notebookról lévén szó)

VGA-ra én elsőre nvinject-et tennék, hátha...

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4146) sghc_toma válasza Pret_1G (#4145) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ha nem 64 bites kernelt boot-olsz, akkor elvileg nem kell a VoodooPS2Controller melle az AppleACPIPS2Nub.kext..

VGA-ra én elsőre nvinject-et tennék, hátha...
VGA-ra szerintem elso korben nem erdemes kulon drivert feltenni, ki kell probalni a Chameleon GraphicsEnabler opciojat..

in asm we trust

(#4147) Pret_1G válasza sghc_toma (#4146) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Igaz, ezt elfelejtettem leírni, mivel nálam 64 bittel megy

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4148) gergely2005


gergely2005
tag

Szerintem akkor még várok ezzel a Snow-al.. nekem videovágáshoz és anmáláshoz kellene, ahhoz meg stabil op rendszer kell és ez egyenlőre nem tűnik annak. Előre láthatólag mikor jön ki majd egy stabil verzió?

Másik problémám meg viszont a Leoparddal van.. mikor kiakarom üríteni a kukát, akkor valami hibát ír ki és csak újraindítással lehet újra használni a gépet.. ezt csak akkor csinálja, ha be van kapcsolva a külső winyó, szóval a külső winyóról nem tudja kiüríteni a kukát.. van erre valami mentő öv?

Amúgy a Leopard kihasználja a 4Gb ramot?

Köszönöm a válaszokat!

http://nagygergely.info

(#4150) Nyugdíjas válasza gergely2005 (#4148) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt szokták mondani, hogy 2-3 frissítés után már elég jónak mondhatóak a verziók. Tehát ugy 10.6.2-3 körül lesz a tuti.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.