Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) ludla válasza rii (#5673) üzenetére


ludla
őstag

Köszi, akkor nem kísérletezek maradok a Suse mellett. Ha lesz egyszer pénzem mac minire akkor majd gyönyörködöm benne :D

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#5702) poczabence válasza tlac (#5699) üzenetére


poczabence
tag

Rendben, meg fogom próbálni. :) Viszont nem tudom, hogy tudnám a telepítést -v kapcsolóval indítani, mert ahogy bejön a Chameleon kicserélem a dvd-t, majd az installra tudok kattintani és nincs parancssor, ahova be tudnám írni. :] Közben felraktam egy régebbi (10.5.6) iDenebet is, az gond nélkül feltelepült, de jobb lenne a retail... Illetve a BIOS-ban természetesen be van kapcsolva az AHCI, ha nem kapcsolom be, akkor egy áthúzott kör jelenik meg...

(#5703) varsam válasza poczabence (#5702) üzenetére


varsam
őstag

chemeleon-nál nyomj egy lefelét, és ott ki tudod váltasztani, hogy verbose módban bootoljon.

(#5704) vasipeti


vasipeti
csendes tag

Sziasztok!
Előre is bocs hogy ilyet kérdezek gondolom sokan feltették már de sajnos idő hiányában nem tudok visszaolvasni.
Szóval ilyen gépem van:
Alaplap:Gigabyte G41MT-D3
Processzor:Intel Dual Core 5400 (2700Mhz/2MB)
Memória:2048MB/1333Mhz DDR3 Kingmax
Videókártya:Sapphire 4350 512MB DDR2

Az lenne a kérdésem hogy ezen menne-e az OSX? Ha igen akkor valaki tudna adni egy leírást?
Előre is köszönöm. Ha valakinek tudok iPhone-s dolgokban segíteni szívesen megteszem, de ezt a hackintost nem vágom. :)

(#5706) kelekyle válasza vasipeti (#5704) üzenetére


kelekyle
őstag

GA-G41MT-D3 Intel G41 / ICH-7

Ethernet: Appears to working after loading kext, but haven't actually tested completely
USB - works OOB
Shutdown/Reboot - works OOB
Sleep: Latest SleepEnabler.kext working
Followed this guide to install 10.6.0: [12] but used the latest version of myHack, then ran the 10.6.4 combo update and had no problems at all.
Sound: Ran the AzaliaAudio.pkg and it works now
Sleep: Installed SleepEnabler.kext with Kext Utility and works perfect
LAN:Installed RealtekR1000.kext with Kext Utility, seems to be working fine, RealtekR1000SL.kext didn't work

Alaplapoddal megy csak kellenek a KEXTek a teljes működéshez, VGAhoz is kellenek az ATI kextek azt hiszem de sok helyen írták, hogy GraphicsEnabler=Yes-szel is lazán megy.

Feltudod rakni de azért legyen kéznél egy másik gép és egy pendrive, hogy a kexteket tudd pakolgatni :) És milyen telepítő CDvel akarod felrakni ? Én iAtkos s3 v2-t ajánlom de kérd ki Kommy véleményét ő a nagy penge :R ;)

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#5707) kelekyle válasza rii (#5696) üzenetére


kelekyle
őstag

Itt miért nincs like gomb ? :B
LIKE :R

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#5708) Karma válasza cadmester (#5705) üzenetére


Karma
félisten

+1, zsír lett a papír :D
A mobilos részekhez is lehetne ilyet rendszeresíteni :DDD

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5709) gabo89


gabo89
senior tag

Hali!
Windows alatt lehet csinálni OSX telepítőt pendrive-ra? Nem találok semmit róla, csak OSX alól.

indul a sörös aludni

(#5710) cadmester válasza gabo89 (#5709) üzenetére


cadmester
tag

Megkérsz valakit, hogy csinálja meg mac-en, chameleonnal, GPT-vel, aztán csináljon róla dd-vel egy másolatot image fájlba. Ezt dd-vel fel tudod írni windows alatt egy ugyanakkor, vagy nagyobb flashdrivera.

google kulcsszó a dd win-es változatához: flashnul
a többihez: "man dd" terminálban.

CAD + FEA

(#5711) tlac válasza gabo89 (#5709) üzenetére


tlac
Topikgazda

hát... elvileg igen, gyakorlatilag én nem tudtam, hogy milyen programok kellenének
viszont linux alatt megcsinálható

(#5712) tlac válasza tlac (#5711) üzenetére


tlac
Topikgazda

hmm, lehet félreértettelek
bootloaderre gondoltam, tehát az megoldható, hogy pendrive-ra rápakolod a chameleon-t, kext-eket és aztán ezzel az eredeti osx-et be tudod bootolni

azt nem tudom, hogy magát a telepítőt is mellé lehetne-e rakni, de szerintem valahogy azt is

(#5713) cadmester válasza tlac (#5712) üzenetére


cadmester
tag

GPT, 2 partíció, ebből egyik az EFI partíció az extra kexteknek, másikra pedig a telepítő dvd kerül a visszaállítás paranccsal.
A bootszektorba pedig a Chameleon.

Így megoldható az egy pendrájvos boot, de mindez nehezen kivitelezhető Win alatt.
GPT olvasható a Win Serverek számára, de van MacDrive, vagy hasonló progi, ami elbánik vele, s talán össze is lehetne hozni, de kínlódás lenne. Keríts valakit, aki megcsinálja osx alatt, hisz ott csak pár kattintás.

CAD + FEA

(#5714) tlac válasza cadmester (#5713) üzenetére


tlac
Topikgazda

másikra pedig a telepítő dvd kerül a visszaállítás paranccsal.

és erre tudsz linux-os megoldást?
mert a többi rész megolható

(#5715) cadmester válasza tlac (#5714) üzenetére


cadmester
tag

dd-vel megpróbálhatod rátolni, de nem tudom, hogy menni fog-e.

CAD + FEA

(#5716) mobbo


mobbo
senior tag

csináltam egy benchmarkot a gépemről, ha van energiátok/időtök csinálhatnátok ti is a hakintosról, összehasonlításképpen

[ Szerkesztve ]

(#5717) Kommy válasza mobbo (#5716) üzenetére


Kommy
veterán

Én megnézném, de nekem nem indul el valami miatt.

(#5718) mackrisz


mackrisz
csendes tag

Hali. Tudnátok ajánlani olyan videókártyát, ami működik a Snow Leo-val, mert a 7100GS-t sehogy sem sikerül működésre bírnom. Semmi extra nem kell, DVI és D-SUB kimenet legyen.

(#5719) tlac válasza mackrisz (#5718) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem egy GraphicsEnabler=Yes-szel működnie kellene, talán dev id-t sem kell hozzá hackelni a megfelelő kext-be
arra viszont figyelj, hogy talán csak 32bites módban megy, legalábbis nekem a 7600gst csak úgy ment

de egyébként meg innen válogass
(én az olcsóbb, de újabb típusú nvidia kártyáknál nézelődnék)

(#5720) kelekyle válasza mackrisz (#5718) üzenetére


kelekyle
őstag

Ha igazán olcsó kell akkor 8400GS semmi se kell hozzá... graphics enabler=yes és utána rendes 32bites lesz a kép is mert alapból valamiért 16bites lett, havernak bevállt :)

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#5721) mackrisz válasza tlac (#5719) üzenetére


mackrisz
csendes tag

Kösz a tippeket. Yes-t már próbáltam, de nem működött. 32 bites módba hogyan tudom bebootoltatni a rendszert? 64 bit nem lényeg 2 GB RAM-om van.

(#5723) mackrisz válasza cadmester (#5722) üzenetére


mackrisz
csendes tag

Örök hálám :C , holnap kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#5724) mackrisz


mackrisz
csendes tag

Boot plist szerkesztésével sikerült belőni a megfelelő felbontást, QE/CI elvileg nem támogatott, eddig senkinek sem sikerült megoldani Mac OS X 10.6.4. alatt, ezért beszerzés alatt egy 8400 GS. Ezzel elvileg megy, megírom a tapasztalataimat.

(#5725) dni


dni
őstag

« Válasz #595 Dátum: Tegnap - 10:04:05 »
Sziasztok!

Az alábbi alkatrészeket válogattam össze TonyOSX86 blog alapján iBoot-os telepítéshez. Sikerült is telepítés iBoot 2.5 Legacy lemez használatával, de az OSX alatti Multi Beast indításakor elszállt a 10.6.4 kombo update telepítését követően és a következő multi Beast indításkor már nem tudtam megadni a MB telepítés helyét, és mivel nem bootolt be a rendszer gondoltam teljesen előröl kezdem a telepítést. a 10.6.3 -as dvd-dl lemezre kiírt telepítőről most nem akar elindulni. -V vel indítva az alábbi hiba üzenetet kapom. Mi lehet a megoldás?

ACPI table not found: DSDT.aml
No DSDT found, Using 0 as uid value
Using PCI-Root.UID value: 0

mod: DSDT van az alaplapomhoz, ezt kellene valahogy beadnom neki bootoláskor?

mod2: -v vel tudok telepíteni, de kb 20 min left-nél újraindul a gép. Következő indításnál megint a fenti hibaüzenet jön.

Congig: Giga H55N-USB3, I3-540, 2*2GB A-Data 1600, MSI GF 210 512MB, Agility 2 60GB SSD, Samu 1TB

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#5726) skoos


skoos
őstag

Szevasztok Mindenki!

Egyre inkább érdekel Jobs bácsi világa és őszintén szólva kicsit szeretnék elszakadni a Win panamájától.

Van egy 5 éves laptopom amit jelenleg nemigen használok, egy Asus A6R.
Celeron M440 prci, 512RAM.

Erre fel tudnék tenni bármilyen MAC OS-t?
:))

(#5727) zsuu


zsuu
csendes tag

HP 610-es gépre szeretnék osx-et telepíttetni, ha valaki elvállalná. Sűrgős lenne, megfizetem.
Budapest, X. ker.
vargazsuu@vipmail.hu

[ Szerkesztve ]

(#5728) tlac válasza mackrisz (#5724) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha chameleon-t használsz akkor még megpróbálhatod a PciRoot=1-et beállítva megnézni

(#5729) mobbo válasza skoos (#5726) üzenetére


mobbo
senior tag

nem

(#5730) RepeatSector válasza skoos (#5726) üzenetére


RepeatSector
senior tag

hát nem tudom a procc meg a chipset necces a vidikariról meg nem tdok semmit
volt aki próbálta ilyenen de nem jött neki össze

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#5731) skoos válasza RepeatSector (#5730) üzenetére


skoos
őstag

kár. Szívesen tennék egy kísérletet a nagy váltásra.

Köszi!

(#5732) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Felment 10.6.5 frissítés. Hát nem tudom, de nálam lomhább lett a rendszer, a gma950 pedig már nem akar működni régi kext-el sem. A héten megjön a céges macbook-om így elbúcsúzom hackintosh-tól.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#5733) varsam válasza Pret_1G (#5732) üzenetére


varsam
őstag

Én tegnap tettem fel, egyelőre nem érzek változást. Szokásosan csak az applehda-t kellett újratenni, illetve sleepenabler-t törölni mert azzal szépen kernel panicolt, amúgy megy rendesen minden.

(#5734) mobbo


mobbo
senior tag

10.6.5. frissítés guide
http://basshead.wordpress.com/2010/11/13/10-6-5-on-hackintosh/

[ Szerkesztve ]

(#5735) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Fülig ér a szám, mert most érkezett meg a macbook-om. Sok előnye volt a hackintosh-nak mivel simán "belaktam" a gépet sec prec alatt. És életemben először működik a sleep is amit nagyon hiányoltam. Azért a szerver marad hackintosh....

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#5736) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Sziasztok!

Próbálkoznék én is a telepítéssel. Igazából rögtön egy triple boot megoldást szeretnék. (win7, ubuntu, osx) Eddig a 10.5.7-el és a 10.6.3-al tettem kísérletet, de mindkét esetben "Still waiting for root device" volt az eredmény. Utánagugliztam az indítási paramétereknek, és konkrétan "megmutattam" neki hogy melyik hd melyik partíciója legyen a root, de így sem ment. Természetesen primary és nem logical partícióra próbáltam rátessékelni. Igaz nem az elsőre mert ott a win7 lakik, és ott is marad.

Próbáltam az összes ajánlott bios beállítást (hdd-t illetően). Már arra is gondoltam hogy az ide csatolós dvd meghajtó lehet a gondja, de remélem nem.

Előre is megköszönöm a tippeket (ha kapok)

Konfigom: Gigabyte p45-ös lap (ep ds3p), q6600@3.2 (igen próbáltam tuning nélkül is a telepítést), hd4870 1GB, 4GB ddr2, sb audigy

Jobbára ártalmatlan...

(#5737) cadmester válasza Termigáßor (#5736) üzenetére


cadmester
tag

(#5738) mobbo válasza Termigáßor (#5736) üzenetére


mobbo
senior tag

IDE dvd bizony lehet a baj, arról nem fog felmenni sose
sata dvd 5000ft
a konfigod többi részével nem lesz baj (kivétel az audigy)

(#5739) peet beat válasza Termigáßor (#5736) üzenetére


peet beat
csendes tag

SATA és retail 10.6.3 iBoot-al. Tökéletesen kell menni neki.

Audigy valóban bukó. De az integrált hang menni fog. AppleHDA.kext

(#5740) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Köszi szépen válaszokat! Akkor sajnos be kell szereznem egy sata dvd meghajtót. Bár olyat is olvastam hogy hdd-ről is lehet telepíteni valahogy (de ahhoz már kell egy működő osx rendszer). Az audigy-hez itt találtam egy készülőfélben lévő drivert.

Jobbára ártalmatlan...

(#5741) skoos


skoos
őstag

Szevasztok!

Ha jól sejtem most engem itt mindenki utálni fog, mert tök láma kérdéssel állok a T. Mindenki elé, de bocs, nem tudtam kiigazodni, hogy mi-hogy.

Az aláírásomban szereplő konfigra szeretnék win mellé OS X-t feltenni. Az 1. hsz ugye azt mondja ATI vga-k nincsenek támogatva, máshol meg azt látom igen. És ahogy elnézem ez igen eset specifikusan működik, szal nem tudom, most nálam miként nem/működne.

Erre fel tudnék tenni valamilyen verziót, hogy net, zene, videó, és egy két apróság működjön? Ki akarom találni, hogy mennyire lenne jó választás következő gépnek egy imac, de akkor már nem win-t telepítenék rá. Ha alma, akkor OSX.

Tudom, hogy mindenki ilyesmi kérdéssel bombáz Titeket, egyszerűen nem találok olyan összefogó kompability listet ahol evidens lenne a válasz.

Kegyelmezzetek!
Köszi!

(#5742) mobbo válasza skoos (#5741) üzenetére


mobbo
senior tag

itt találsz hardver kompatibilitási listát, a 4850 működik, van kext

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.6.2

(#5743) skoos válasza mobbo (#5742) üzenetére


skoos
őstag

Nagyon köszönöm.

Meglévő win mellé, mi a telepítés pontos menete?
Gondolom először csinálok egy üres winyót (FAT32),
utána bootmanager (chameleon?)
És utána flash driveról telepíthetem is a cuccost?

(#5744) varsam válasza skoos (#5743) üzenetére


varsam
őstag

Lényeg a külön vinyó/partició. Nem kell sem üresnek sem fat32-nek lennie, tökmind1 milyen fájlrendszer és h mi van rajta, úgyis formázod osx-nek megfelelően (mac os extended journaled)
A többi okés :)

(#5745) skoos válasza varsam (#5744) üzenetére


skoos
őstag

szuper, köszi!

A Chameleon verzió tökmindegy?
Hogyan telepítsem? :F

(#5746) varsam válasza skoos (#5745) üzenetére


varsam
őstag

Ha retail (eredeti) osx-et akarsz telepíteni, akkor először kell egy boot dvd (pl iBoot), amin van chameleon és be tudod bootolni az eredeti dvd-t és arról telepíted a rendszert. Ha kész, akkor majd a rendszer alól telepíted a végleges chameleont.

Ha hackelt verziót teszel fel, akkor azok már alapból telepítik a chameleon-t, neked csak ki kell pipálnod h telepítse a Customize résznél.

Az alább linkelt HCL-be van az alaplapodhoz egy leírás linkelve, azt olvasd át.

(#5747) skoos válasza varsam (#5746) üzenetére


skoos
őstag

Szuper! Mostmár nagyon kíváncsi vagyok...
a verzióm Mac.OS.X.10.6.2.Patc***.for.PC.UNIVERSAL

Kell bármit állítanom a BIOSban, hogy működjön? Tuningot le kell esetleg szedjem?
Azt írja a leírás, hogy dual boot nem működik XP-nél. Én csak 1 op rendszert szeretnék egy időben futtatni, de kettő kéne, hogy legyen a gépben. Akkor ez engem nem érint, ugye?
;)

remélem menni fog és este fel tudom cuppantani!

(#5748) varsam válasza skoos (#5747) üzenetére


varsam
őstag

több fajta hackelt osx van, lehet pár nem fog menni, míg másik igen...

Dual boot azt jelenti, h két os van a gépeden, de ezeket nem egy időben futtatod :) Kétlem h ne működne, ezt chameleon megoldja.

Viszont előbb win legyen fent, utána osx. Ha fordítva rakod, akkor a win felülírja a már meglévő bootloadert és nem fogod tudni indítani az osx-et, csak külön boot cd-vel, illetve űjra kell tenni akkor a chameleont.

Azt ajánlom mindenek előtt tájékozódj részletesen, hogy milyen kexteket kell feltenned, melyik osx verziók mennek fel a gépedre és csak utána kezdj el telepíteni, mert különben csak kudarc lesz a vége és elmegy a kedved.
www.insanelymac.com/ itt keress rá a lapodra és olvasd miket írnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#5749) skoos válasza varsam (#5748) üzenetére


skoos
őstag

Nagyon köszönöm!

mobbo kolléga volt szíves megmutatni, hogy a videókarim és az alaplapom menni fog 10.6.2vel. A kext felteszem a drivert jelenti a Mac világában.
A procit nem tudom, de sok e8400at találtam, gondolom 8500al is menni fog.
Külön vinyóra gondoltam feltenni a rendszert, talán így elkerülhetem a rendszerek összegabalyodását. Azt hittem a dual boot az az amikor az OSX en futás közben emulálsz egy wint.

A rendszer telepítés után kell a különféle kexteket telepíteni, ugye? Nincs semmi pre-install dolog, vagy ilyesmi...

jóleszjólesz! :DD

(#5750) varsam válasza skoos (#5749) üzenetére


varsam
őstag

"A kext felteszem a drivert jelenti a Mac világában".
Igen olyasmi. amúgy a kernel extension rövidítése.

"Azt hittem a dual boot az az amikor az OSX en futás közben emulálsz egy wint."
Nem. Dual boot az amit te is akarsz, hogy külön partición/vinyón van két külön OS, amiket natívan tudsz futtatni, de egy időben csak egyet.
Emulálni/virtuális gépre feltenni OS-t természetesen bármikor lehet, ehhez csak egy külön prog kell, ami adja a környezetet, osx-en pl: vmware, parallels.

"A rendszer telepítés után kell a különféle kexteket telepíteni, ugye? Nincs semmi pre-install dolog, vagy ilyesmi..."
Igen, lehet utána is, sőt sok dolgot érdemesebb ott, viszont van pár fontosabb kext, amit nem árt OSX telepítéskor feltenni. Ezeket majd ha telepítesz, és megadod hogy melyik vinyóra települjön (vagy talán a következő képernyő, már nem emlékszem pontosan), lesz bal oldalt alul egy Customize gomb, ott tudod kipipálni a szükséges kexteket. Na ez az, aminek utána kell nézni, h mi kell!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.