Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Pisztillus válasza dni (#5500) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nos, két gépre is feldobtam egy átkos 10.6.3 SnowLeo-t. Az egyik gépben nvidia 8400 kártya van, annál kiírja a típusát, a másikban 9400, annál nem, a többi adat ugyanaz. Egyszerű módszer: Ha a Dashboard-ban (dock második ikon balról) az óra jobb alsó sarkában a megjelenő i betűre kattintva animálva fordítja meg (azaz látod, ahogy átfordul), akkor támogatja a QE/CI-t. Bár az a tény, hogy felismeri, hogy milyen kártyája van (ez nálam a 9400-as esetében az unknown nVidia card), arra utal, hogy használja is rendesen.

A multi-beast-al tettél fel valamilyen nvidia drivert?

Még valami: a másik gép (a 8400-as kártyával szerelt) lerántotta a 10.6.4 update-t (is), feltette, újraindult - és vígan megy immár az új verziószámmal.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#5502) dni válasza Pisztillus (#5501) üzenetére


dni
őstag

Nem tudom, h tettem e fel vmilyen nvidia drivert :)

Animálva fordul meg az óra.

(#5503) Pisztillus válasza dni (#5502) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor - szvsz - nincs miért aggódnod, a vga úgy megy, ahogy kell. Visszaemlékezve a saját hacki telepítéseimre, amikor a vga driver nélkül ment (mert a sajátját install után kapta meg), akkor felbontást sem lehetett állítani. Az általam említett 2 gépnél (meg gondolom nálad is) simán lehetett. Használd nyugodtan, ha valamit hiányol, akkor úgyis sikítani fog. :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#5504) rii


rii
nagyúr

hello

vettem egy MSI mini VOX usb-s digitalizálót ...

már a legelján ezzel jött:

de működött rendesen

majd rájött a hippáré 1 hét után, és dobott egy hátast, és innentől kezdve nem látok semmit a veido jel be-kimenetből

valami jó video vapture programot tudtok mondani?
ez a videoglide megadta magát

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5505) mobbo


mobbo
senior tag

kijött egy új iatkos verzió intelekhez (10.6.3)
[link]
egész jónak tűnik

(#5506) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!

Ezt a szöveges boot-ot (-v) sehogy sem tudom előhozni. Vagy elindul a telepítő ha nem nyúlok hozzá vagy amikor F8-at nyomok akkor csak a telepítőt lehet kiválasztani vagy a winyókat látja. Hogyan lehet a -v-vel boot-olni? Már teljesen kivagyok :)

iATKOS_S3_version2

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#5507) pentiumbt


pentiumbt
csendes tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Acer Aspire 5535 laptop. Szerintetek melyik OS jó rá?Mert felszeretném rá rakni a MACet, de ahogy elnéztem egyik se támogatja teljesen.
Előre is köszi!

http://miniprofile.xfire.com/bg/bg/type/2/pentiumbt.png

(#5508) Pisztillus válasza pentiumbt (#5507) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Ezzel nem lesz könnyű dolgod (az AMD alapok miatt). Célszerű olyan vasat összeállítani a leendő hackintosh rendszerhez, amely az Apple gépekben is használt hardware-ból áll - ilyenkor várható a legkevesebb szívás.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#5509) pentiumbt


pentiumbt
csendes tag

Értem!Akk inkább hanyagolom ezt az 5letet :).

http://miniprofile.xfire.com/bg/bg/type/2/pentiumbt.png

(#5510) huszar90


huszar90
aktív tag

sziasztok!
egy hp pavilion dv5 re szerettem volna felrakni az iATKOS_S3_version2 -t de bootolás után ezt írja: ebios read error 0x04
mi lehet az oka? a gépem konfigja tuti jó: core2 nvidia 9600 gt 250gb sata
szar a dvd? olvastam angol fórumokat ahol azt írják hogy le kell tiltani minden eszköszt ami nem létfontosságú cuccot de a biosban nincs ilyen lehetőség.
Segítsetek kérlek mert kezdek már a legelején beleőrülni az osxbe pedig még nem is kexteltem :K

(#5511) huszar90 válasza huszar90 (#5510) üzenetére


huszar90
aktív tag

megvan szar volt a disk :U

(#5512) csanadjatek


csanadjatek
tag

Valamelyik ún. Hackintosh rendszer jó Intel Atomos netbook-ra?Előre kösz a válaszokat. :)

(#5513) mobbo válasza csanadjatek (#5512) üzenetére


mobbo
senior tag

hazard féle tartalmaz atom támogatást is ha jól emlékszem

(#5514) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok megint problémába ütköztem.
konkrétan ezzel a képpel megszakad a bootolás: [link]
arra gyanakszok hogy achi módban van a hdd és esetleg ide kéne de nincs lehetőség állítani a laptop biosában.
Mit tegyek persze ha csak ez a probléma?

(#5515) rii válasza Oracle (#4553) üzenetére


rii
nagyúr

transmissionnal tényleg megy, nem dob k, max sávszélen sem egyszerre több torrent ..... köszi a tippet! :)

csak az utorr átláthatóbb volt

mind az uTorr-től elszállt a net, ha sok kapcsolat volt engedve

mind abban az esetben is, ha transmission mellett hálózati diagnosztikai widgetek futottak.

egy hálókártya megoldaná ezt?
akkor utorrentezhetnék?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5516) kelekyle


kelekyle
őstag

Üdv "Topiclakók" :))
iATKOS S3 version 2 <- Honnan tudom leszedni ? Mert a hivatalos oldalon a kickasstorrent van megjelölve és azt a torrentet törölték és máshol nem találtam... Google se volt hasznomra ez esetben :((

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#5517) Kommy válasza kelekyle (#5516) üzenetére


Kommy
veterán

Ment PÜ.

(#5518) kelekyle válasza kelekyle (#5516) üzenetére


kelekyle
őstag

Jééé megtaláltam csak nem volt oda írva hogy v2 :D Akinek esetleg szüksége lenne rá itt annak itt a link

Szerk.:Beléptem a böngészőbe és elküldte a HSZt amit már megírtam egy ideje :DD
Amúgy köszönöm érkezett pár link :)

[ Szerkesztve ]

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#5519) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni:
- olvasgattam a fórumot, néztem a különböző hivatkozásokat is és egyre nagyobb a káosz.... :F

- a rendszer adott: C2D E8400, 4x1 GB Ram, GF 9600 vga, 2x320 GB HDD...

Az egyik HDD-re menne a rendszer, DE: akkor most melyiket is telepítsem és honnant??

Előre is köszönöm a segítséget!

- Alex -

(megj: igen, láttam már mac-et a cégemnél is azon melózok, most kipróbálnám itthon is...)

(#5520) Kommy válasza Alex123 (#5519) üzenetére


Kommy
veterán

Például az elötted lévő hozzászólásban levőt, vagy pedig egy Hazard félét, én ezt használom, nem rég frrissítettem 10.6.2-ről 10.6.4-re egy kisebb gubanccal (de találtam rá megoldást a fórumban), de azt megoldva minden tökéletes.

(#5521) Alex123 válasza Kommy (#5520) üzenetére


Alex123
senior tag

Ok., köszönöm.

És ez mennyiben más, mint ez:
ISO - http://temphdd.com/dl/iso/macosx/iATKOS_S3/iATKOS_S3.iso ?

(#5522) Alex123


Alex123
senior tag

Megtaláltam:

Change log from S3 to S3 version 2:
- IOATA and RTC panic problems on some 945 and 965 motherboards solved.
- 32-bit RTC package added for those problematic motherboards.
- AppleIntelPIIXATA Non-AHCI SATA driver that supports 6 ports added.
- Language packs updated to 10.6.3 version since they were from 10.6.0 and they caused some annoying bugs, so they are ok will be ok by the upgrades from now (except the Turkish language which is not supported by Apple).
- VoodooHDA upgraded from 0.2.2 to 0.2.6.1.
- Intel Pro V100 ethernet driver updated. Now it is 64/32 and working good.
- Marvell 88E8038 ethernet support added.
- Kext Utility updated to 2.4.2 version which works better.

:)

(#5523) Alex123


Alex123
senior tag

Ok.

Lennt van, ki is lett írva DVD-re....

Kellene egy kis segítség:

- 2db HDD-m van, jelenleg ntfs-re formázva.

Az elsőn is , a másodikon is 2-2 részre lett "felezve" 160-160GB (2x320GB sata2).
Az elsőn, az első partíción van egy működő xp sp3, ezt szeretném meg is tartani!
A másodikon, az első partíción volt a win7 próbaverziója, de már nincs, csak a boot-loader "látja" még, mint választható op-ot, de már üres a lemez...

Pontosan hogyan tegyem fel az OSX-et, hogy választható maradjon az XP-is?
Valamit kezdjek még az install előtt a boot-loaderrel?

Köszönöm előre is a részletes segítséget!

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#5524) mobbo


mobbo
senior tag

vettem egy új vinyót a gépbe és a retail osx előtt próbaképpen felraktam az új iatkos-t
kicsit tovább töltődik a telepítő mint a hazard, de onnantól nincs vele semmi gond
elsőre felment hiba nélkül, minden működik, hang, háló, egér, bill amik hazarddal nem minden beállítás kombónál voltak jók nálam, csak pöcsölés után

:C

kezdőknek inkább ezt ajánlanám most már hazard helyett

(#5525) Kommy


Kommy
veterán

Az eddig tökéletesen működő rendszerem beadta az unalmast, kijött ugyan az mint itt 1-2 embernek , hogy egy behalytani tilos tábla szerű ikont rak ki betöltéskor. Megnéztem safe módban és a következő hibaüzenete kapom cannot mount root.

Beraktam a dvd-t bebootoltam róla disk utilityben pedig egy disk repair megjavította. Így most megint jó.

Remélem aki belefut ugyan ebbe annak segít az itt leírtak.

A kérédsem az lenne, hogy mi okozhatta ezt a hibát.

(#5526) Steven


Steven
addikt

olyan gondom lenne amire semmi megoldást nem találtam egyenlőre, hátha ti tudtok segíteni

ott hal el a telepítő, hogy :

Acpi: System state [S0 S3 S4 S5]

Valakinek ötlet ,hogy hogyan lehet működésre bírni?:D

lapom az p5kpl-am biosba S3 rá aállítottam az acpi-t v autora ua ezt csinálja

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5527) Steven válasza Steven (#5526) üzenetére


Steven
addikt

közben megoldottam de egyből utána megint elakadt ...:(p5kpl-am re valamiért nem akar felmenni:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5528) rii


rii
nagyúr

hello

Realtek 8139C hálókártyát hogy udnék beizzítani? :-/

DHCP FRELEASE (-:

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5529) bobalazs válasza rii (#5528) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#5530) bobalazs válasza rii (#5528) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

dupla

:P :K

[ Szerkesztve ]

(#5531) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

Szeretnék összeállítani egy OSX kompatibilis pc-t és ebben kérném a segítségeteket. A lényeg, hogy a lehető legolcsóbb alkatrészekből legyen összeválogatva, mert egyedül csak az Xcode miatt van szükségem erre.

A félreértés elkerülése végett, nem azt szeretném, ha most mindenki neki esne az argep.hu-nak, hanem ha van valami bevált konfig, az jöhetne.

Előre is köszi, ha segít valaki.
a wiki.osx86project.org-ot nyálazom, lehetséges konfigurációkat tekintve.

(#5532) tlac válasza vamzi (#5531) üzenetére


tlac
Topikgazda

a legolcsóbb az, ha virtuális gépen próbálod feléleszteni

gondolom már van terved a konfigurációra, azt írd be, és megnézzük

(#5533) vamzi válasza tlac (#5532) üzenetére


vamzi
őstag

Se virtualboxban, se VMware-nem nem sikerült felélesztenem, mert telepítés után mikor indítom el vagy kernel panic, vagy pedig a szürke háttéren nagy alma logó kimerevedik és semmit nem csinál(gondolom kifagy, a -v kapcsoló eddig nem lát el így nem tudom mi történik a háttérben). Gondolom nem szereti az ati HD3470X2-met.

Sajnos rosszul gondolod mert nincs :( Kb addig jutottam el, hogy alaplapnak lehet jó választás lenne egy Asus P5B, VGA- nak egy nvidia 9400GT, a procin még dolgozok.

(#5534) mobbo válasza vamzi (#5533) üzenetére


mobbo
senior tag

HCL listában ahol az utolsó oszlopban YES van azok a jó konfigok, gigabyte alaplap, intel c2d proci és nvidia vga alap

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.6.2#Gigabyte

pl:

* GA-EP41-UD3L alaplap
* CPU: Intel Core 2 Quad 2,83GHz (Q9550 = 12MB L2-cache, geekbench = 6200)
* Memory 2*2GB Kingston 800MHz (note: only 2 DIMMS are supported on this MOBO if they are faster than 667MHz)
* Chipset ICH-7 - out of the box
* Sound: iMic (works great even with 10.6.3, no extra drivers needed=no problems with Kexts) [34]
* LAN: RTL8111D - out of the box
* SATA disk - Hitachi 2TB 7200rpm (HDS7220020ALA330) works out of the box
* IDE DVD-RW - out of the box
* Graphics: Nvidia 9500GT silent oob
* Bluetooth: ($20 Cambridge Silicon Radio) works perfect with vanilla driver, isync tested with Nokia (E71) smartphone.
* Method used: Kakewalk (by mrjanek) [35]
* Shutdown and reboot works, sleep doesn't (propaply its works with sleepenabler but I don't care)

(#5535) vamzi válasza mobbo (#5534) üzenetére


vamzi
őstag

Köszönöm :R

(#5536) mobbo


mobbo
senior tag

Hello everyone
If you want to add extra Graphics performance in SL, I't is possible if you have a certain supported Nvidia GPU

Supported cards are: GeForce 8xxx, 9xxx, 100, 200, 400-series GPUs with a minimum of 256MB of local graphics memory

What you add is a driver from Nvidia called "CUDA", I't runs with the embedded OS X drivers (kexts), As of 10.6.4 the OS X embedded Nvidia driver version is 19.5.8 ;)

The "CUDA" driver version for 19.5.8 is 3.1.10

Download link: http://www.nvidia.com/object/macosx-cuda-3.1-driver.html

FYI - You must have 10.6.4 installed to add the "CUDA" driver.

(#5537) honda.racing


honda.racing
csendes tag

sziasztok.

segítséget szeretnék kérni, mert nem merek belevágni, hogy notira win7 mellé osxet rakjak.
olvasgattam, de nem vagyok valami nagymágus etéren, és sokmindent nem értek.
hp 6820s notim van, de nem tudom, hogy erre a gépre megoldható e a dolog.
tud valaki magyar leírást, ahol lépésrő-lépésre leírják, hogí mit , hogy csináljak?
már leszedtem a, SnowOSX_Universal_10.6(432)GM_v3.5.iso és a iATKOS_S3_v2.zip , de ezt sem tudom, hogy jók e.
eddig angol oldalt olvastam, de mivel nem beszélek valami jól angolul, ezért csak addig jutottam, hogy csinálnom kell 3 partíciót...
remélem valaki tud nekem segíteni.
elre is köszönöm.

(#5538) mobbo


mobbo
senior tag

1920as felbontást használok, a dashboard nem középről jön be ahogy kéne hanem balról
másnál van ilyen? 8800gt a vga nvenablerrel

(#5539) rii válasza mobbo (#5538) üzenetére


rii
nagyúr

munkahelyi orignal mac pro - 10.5.8 - itt is balról jön

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5540) mobbo válasza rii (#5539) üzenetére


mobbo
senior tag

:Y

thx

(#5541) Szemjuel


Szemjuel
tag

Sziasztok

lenovo sl300ra szeretném telepíteni, illetve már telepítettem is az ideneb 1.6-t, a telepítés rendben is ment, de az első indításnál nem történik semmi :S megjelenik a szürke háttér alma logóval és kész, megállt a rendszer
légyszi segítsetek

köszi

(#5542) Szemjuel


Szemjuel
tag

leginkább az lenne a kérdés hogy milyen kexteket választottatok telepítéskor?

többször próbáltam újratelepíteni, vanillia kernellel meg voodooval meg még mással is, azon kívül próbáltam több fórumon tájékozódni hogy miket kellene egy c2d-s intel gpu-s rendszerre tenni de nem igazán sikerült jól :S
ami nagyon zavar, hogy miután telepítettem a chameleon se jön ki magától, alapból csak egy villogó kurzor és kész, se előre se hátra! ahhoz hogy a chameleont behozza a smart boot managert kell elindítanom cd-ről...
utána már behozza a leopardot, elindítom, de a szürke háttér, és a betöltést jelző forgó animáción még nem jutottam tovább!

bosszant a dolog, és hiába olvasgatom a topicot nem nagyon találok megoldást :(

(#5543) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

MSI K9AGM2
X2 3600+
2Gb 800-as Kingmax
Sapphire HD 2600XT 256Mb GDDR3
Maxtor 80Gb IDE

Erre feltehető bármilyen OSX? Vagy köze sincs egyik Mac-hez sem, így esélytelen? Mitől függ ez az egész?

Köszi előre is.

(#5544) Kommy válasza Szemjuel (#5542) üzenetére


Kommy
veterán

indítsd el -v kapcsolóval ekkor nem a szürke hátteret fogod látni hanem szöveges felületet amin kiírja mi a baja.

AMúgy neked szerintem nem sok mindent kéne kiválasztanod telepítésnél, pl nvenabler-t(én úgy láttam nvidia 9300M GS van a gépben), chamelaont, kerrnel elvileg jó az apple.

n_gy_k: már telepítésnél sem fogja látni a vinyót ha jól tudom, mivel sata vinyóval tud csak kommunikálni. Nincs ide vezérlőhöz "driver"a mac-ben.

[ Szerkesztve ]

(#5545) n_gy_k válasza Kommy (#5544) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Ha teszek mellé egy SATA-s winyót akkor van rá esély?

Szerk.: Kb milyen Mac-es gépnek felelne meg a konfig?

[ Szerkesztve ]

(#5546) Kommy válasza n_gy_k (#5545) üzenetére


Kommy
veterán

Esély sok minden van rá de iagazából a legnagyobb gond az nálad hogy amd- mivel mac csak intel processorral van. De vannak olyan release-ek amelyek támogatják az amd procikat is. Keress egy olyat. Senki nem tudja neked megmondani, hogy megy e 100%-osan , max akinek pontosan ugyan ez a gépe van és kipróbálta. remény mindig van.

(#5547) rii


rii
nagyúr

a bios látja
a disk utility meg nem az egyik sata hdd-met.

mitől lehet?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5548) mobbo válasza rii (#5547) üzenetére


mobbo
senior tag

több oka lehet
pl. csak x sata portot támogat a driver, ha az x+1re dugtad akkor nem látja
vagy nem a megfelelő sata kext van felrakva az alaplaphoz

osx-et tartalmazó hddt érdemes a sata1-re dugni

(#5549) rii válasza mobbo (#5548) üzenetére


rii
nagyúr

2 héttel ezelőttig még láttam ua ezt a vinyót.

anniy, hogy véletlen majdnem leszedtem egy sytsme upgrade-t ... de hogy pont ez nem működjön.... másik két SATA-s HDD-t látja.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5550) mono-chrome


mono-chrome
csendes tag

Egy ilyen notebook-al rendelkezem:

Fujitsu-Siemens Amilo Pi3525

Annyi különbséggel, hogy az enyémben a Core2Duo T3200-as...

Első körben a kérdésem csupán annyi lenne, hogy ezen a konfigon tudna futni mondjuk egy Snow Leopard, mert ha igen, akkor beleásom magam, hogy s mint működik a dolog, mivel jár ez, de ha azt mondják esélytelen, akkor nem is fájdítom a szívem tovább...

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.