Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) tlac válasza TonTomika (#5350) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, a telepítés után még a vinyóra is fel kell rakni a boot loadert

ha elindult, csinálj egy frissítést, szerintem utána kezd el buherálni a kext-eket

az extra/extensions-ban lévő kext-ek nem a bootloadernek kellenek, hanem a rendszernek

végül is milyen módszerrel sikerült a telepítés?
a pendrive-ra raktál egy retail osx-et és mellé a kext-eket?

(#5352) TonTomika válasza TonTomika (#5350) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Feltelepült, de indulni már nem indult el...

safe módban elindult, de billentyűzetet keresi, sanos csak PS2 billzetem van itthon. :S

Most keresek valami fixet hozzá. A boot.plist-be kell valamit írni? Ha igen mit?

AppleACPIPS2Nub.kext
ApplePS2Controller.kext

Ezeket próbáltam, de nem ment. :(

Az általad leírt módszerrel, pendrive-ra restore, rá a chameleon, + az a 3 kext amit mondtál, és -v -x indítással. 10.6.3. retail telepítőt restore-oltam.

[ Szerkesztve ]

(#5353) tlac válasza TonTomika (#5352) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor keresgélj még kext-eket

de jobb lenne a ps/2-es dolgokat kicserélni usb-sre, azokkal nincs gond

(#5354) TonTomika válasza tlac (#5353) üzenetére


TonTomika
aktív tag

PS/2 megoldva, AppleACPIPS2Nub.kext és VoodooPS2Controller.kext-el, safe boot módban indul a dolog, egyébként meg szétesik a kép ismételten. Most egy kicsit szüneteltetem a dolgot, holnap irány a fősuli. :) Majd jelentkezem!

(#5355) cipike007


cipike007
csendes tag

sziasztok

szeretném felrakni az osx-et a gépemre de nagyon nem akar sikerülni :W , ezért gondoltam tanácsot kérek. olvastam sokat fórumokban de valahogy nem akar összejönni. ha esetleg valaki tud segíteni, hogy mit és hogy csináljak elejétől a végéig(ja és hogy mik kellenek) azt nagyon megköszönném. most win 7 64 bit van fenn mellé szeretném dual bootal megoldani. a konfigot alul látjátok.

előre is köszönöm a segítséget. üdv

(#5356) TonTomika válasza cipike007 (#5355) üzenetére


TonTomika
aktív tag

AMD-re ha jól tudom, nem lehet a retail-t telepíteni, hanem csak egy un. "varázs" telepítővel. Ebben a listában találod meg a kompatibilis hardverelemeket. Dual boot a legkisebb probléma.

(#5357) Lakers


Lakers
tag

Üdv!

Pár hete voltam itt. Akkor ajánlásnak megfelelően leszedtem: Snow Leopard Client server 10.6.2 -t. Na most linux alatt a mappát 3.9GB-nak látja, de belül nem találok ekkora fájlt, csak egy 386mb-osat :D meg még néhány megásat...

Kérdésem: Ha külső winyóra teszem fel, akkor bekavarhat a win7/ubuntu bootnak (olvastam win7-es dual boot megoldásokról-de külső winyó eseteén is)? Illetve, hogyan írjam ki? Win7 alól a megfelelő progival?

:R

(#5358) varsam válasza Lakers (#5357) üzenetére


varsam
őstag

mivel tök más fájlrendszert használ az osx, ezért nem fogod látni a dvd tartalmát (bár linux tudja olvasni azt hiszem, de mind1) de ne is foglalkozz vele, ott van minden hidd el. Az iso fáljt pedig egyszerűen csak írd ki képfájlként pl neroval.
Boot-ról nem tudok nyilatkozni.

(#5359) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok,nem is gondoltam,hogy ilyen könnyen települ a pc-re az os x 10.6.3 :D egy tartalék winyót használtam erre mert a rendszer winyóval nem szeretem volna játszani meg azon van a win7 és az ubuntu.Így lekapcsoltam a rendszer winyót és a tartalékot bekötve telepítettem a kis kínaik által össze kalapált verziót,csak a audigy 4 kellet külön kext leszedni többit megtaláltam a telepítő dvd.Csak pár zavaró dolog van amit nem tudok elhárítani,ehhez kérném a kedves fórumozok segítségét :).Az egyik ha kinyitom a dvd meghajtót akkor nem csukódik be csak akkor ha leállítom a gépet valószínűleg nem tettem fel valamilyen drivert :F mert máskor ez működött,a másik pedig egy 22 monitorom van szépen felismerte be is van állítva a megfelelő felbontás de nem tudom beállítani,hogy félig átlátszó legyen a menü sor mint a win7-alatt.

(#5360) chege


chege
aktív tag

Sziasztok!

Megpróbálkoztam én is OSX telepítéssel, csak most problémában vagy, mert se az OSX se a Win7 nem indul :DDD
Egy Hazard féle verziót tettem 10.6.1-10.6.2 volt a neve.
Intel SSD-n volt egy 55GB-s partición eredetileg az Win7-em, és csináltam egy 20GB-osat amire tettem az OSX-et.
A telepítés szépen ment, de amikor befejeztem és restartoltam akkor kaptam egy olyan üzit hogy "Missing Operation System". Mivel Win volt ezért MBR volt az első sector.
Ez lehetett az oka, gondolom.
Dual bootot szeretnék ezét fogtam a Win7 telepítőt activvá tettem a particióját. És azóta egy olyan üzi fogad hogy MISSINGMGR amit nem tudok sehogy sem orvoloni a netes leírások alapján.

Tudtok nekem segíeni?
Az eredeti MBR-em megvan .bin fáljban.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#5361) chege


chege
aktív tag

Na, hála Isten sikerrült orvosolni a problémát, a Win elindult.
3x-i próbálozásra :F Hogy miért nem ment elsőre a fixboot nem értem. Na de mostmár megy :R :DDD

(#5362) Lakers válasza varsam (#5358) üzenetére


Lakers
tag

Kiírnám, de nem tudja kitömöríteni... a képfájlt :D Erre valami ötlet?

(#5363) Lakers válasza Lakers (#5362) üzenetére


Lakers
tag

Oh yeah, sikerült kibontani linux alatt :D

(#5364) varsam válasza qwertly (#5359) üzenetére


varsam
őstag

dvd nem csukódik gombnyomásra? ilyet se hallottam még

A menüsort nem tudod állítani (tudtommal), az alapból átlátszó, de nem olyan mint win-en az aero. Sötét háttérrel szürkés marad, tegyél be valami világosabbat és átlátszó lesz.

(#5365) Lakers


Lakers
tag

snow leopard 10. client server verzió nem vált be... újraindul boot betöltés közben folyton, amikor valami Table-t akar bállítani akkor behal.
Esetleg mely verziót szedjem még le? ( iatakos meg társai :D )

(#5366) qwertly válasza varsam (#5364) üzenetére


qwertly
addikt

Szia igazad volt abban,hogyha be tetem azt a halas háteret itt már részben átlátszó a menü sor, :C de a másik zavaró dolog még fent áll,hogy ha kinyitom a dvd meghajtót akkor nem tudom vissza csukni hiába nyomkodom a vissza záró gombot.Az óra mellet levő ikonra klikkelek akkor sem csukódik be akkor sem ha erőből akarnám becsukni.Ez zavar mert így nyitva a dvd olvasó tálcája.Tehát nem tudok dvd filmet sem nézni + egy rossz mozdúlat és letörhetem.

(#5367) chege


chege
aktív tag

tudnátok nekem segíteni hogy tudnám orvosolni azt a problémát, hogy....
mint korábban írtam feltettem a hazard féle osx-t és mostmár megy a Boot, mármint tudok váltani OSX és Win között Chameleon RC3al.
De az a gondom, hogy az OSX nem tölt be, megjelenik az Alma utánna elszürkül és kiírja hogy nyomjam addig a bekapcsológombot mig ki nem kapcsol és utána kapcsoljam be, no ha ezt megteszem akkor kapok egy CMOS Checksum error-t. Kiválasztom hogy az utolsó helyes Bios beállítást töltse be, de akkor megint ugyan ez történik ha indítom a Leo-t.
Vissza olvastam, és esetleg valami DSDT-n kéne modosítani, de azt nem tudom hogy hogyan kéne.
Tudnátok segíteni nekem? Köszönöm!

(#5368) tlac válasza qwertly (#5366) üzenetére


tlac
Topikgazda

sata-s odd? ha igen, ahci módban használd és ne rakj fel hozzá semmi kext-et

(#5369) Lakers


Lakers
tag

Ha a telepítő DVD betölt, és megjelenik az apple logó, aztán hirtelen újra indul a laptop, akkor hardware kompatibilitási problémája akadt, igaz?

(#5370) tlac válasza Lakers (#5362) üzenetére


tlac
Topikgazda

kiíráshoz minek kicsomagolni?

(#5371) O$zkł


O$zkł
aktív tag

sziasztok
az lenne a problémám, hogy van 2 wifi kártya a gépben mert ezzel szoktam megosztani a netet viszont az osx csak az eggyiket ismeri fel a másikhoz találtam 1.5-ös drivert de hiába telepítettem fel nem látta szerintetek meg lehet valahogy oldani azt, hogy mind a kettő működőképes legyen ? ha igen vkinek vmi ötlete?

"Be the change you want to see in the world"

(#5372) TonTomika válasza O$zkł (#5371) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Ha pontosan leírod, hogy melyik kártya milyen...akkor könnyebben tudunk segíteni! :)

(#5373) O$zkł válasza TonTomika (#5372) üzenetére


O$zkł
aktív tag

ami működik az egy smc athereos cshippel azzal semmi gond amit még nem sikerült beüzemelni edimax ew-7128g és ralink chip
előre is köszönöm a segítséget

"Be the change you want to see in the world"

(#5374) TonTomika válasza O$zkł (#5373) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Ahogy nézegetem insanelymac.com-on másoknak se nagyon megy ez a kártya. :(

(#5375) Lakers válasza tlac (#5370) üzenetére


Lakers
tag

Mert az image fájl egy zip fájlban volt :D, és azt kellett kicsomagolni...

X52JR Asus laptophoz melyik patchelt mac-et ajánljátok? Kevés időm van mindegyiket leszedni... és az Aitkos és a Client Server verziók nem váltak be sajnos :(

Logic Studiot szeretném használni, de diákként nincs lehetőségem egy mac-et venni...

(#5376) TonTomika válasza TonTomika (#5354) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Újra itt! Videokártya probléma megoldva, találtam egy módosított kextet és ha az alaplaptól távolabbi DVI dugóba dugom a DVI-VGA átalakítót akkor szépen megy a dolog. :)

-LAN működik
-Hang működik
-PS/2 bill működik

Egyenlőre ezt a két kextet tettem fel, illetve feltettem az sleep enabler-t kext utilityvel de sajnos meghalt a gép, és kernelpánikkal indul -x bootflag-gel is, szóval most teszem újra.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy miért van az, hogy a vinyókat külső tárolóként mutatja, még a Macintosh HD-t is. Ezt mi okozhatja?

Mik azok, amiket még fel kéne tennem? (Sleep-et szeretném megoldani valahogy.)

Ha a vinyóra feltelepített bootloader-be beleteszem a VGA kextet, attól függetlenül a System/Libary... -ba is bele kell tenni? -Ezek a dolgok még nem teljesen tiszták.-

Megfelelő a kext utility, vagy inkább csináljam terminálból a kextek telepítését?

[ Szerkesztve ]

(#5377) TonTomika válasza TonTomika (#5376) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Most vettem észre, hogy a SATA DVD-író nem működik, tálcát nem tudom kinyitni. Kext nincs fent hozzá.

(#5378) O$zkł


O$zkł
aktív tag

vki tudna ajánlani egy ingyenes video konvertáló progit amivel lehet mkv-t aviba konvertálni?
előre is köszönöm

"Be the change you want to see in the world"

(#5379) TonTomika válasza O$zkł (#5378) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Ezt próbáld meg: [link]

(#5380) Torry


Torry
addikt

Sziasztok.
Olyan problémám lenne, hogy mobilnetet bedugom, szoftver szépen települ, viszont azt írja ki, hogy eszköz nem található, miközben onnan telepítette meg stb.
Ez mitől lehet?

(#5381) TonTomika válasza Torry (#5380) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Milyen mobilnet modemet használsz?

(#5382) Torry válasza TonTomika (#5381) üzenetére


Torry
addikt

Web n Walk Stick V-t.
Feltelepül fajintosan, viszont a pin-t már nem kéri, nem találja a modemet. :F

[ Szerkesztve ]

(#5383) TonTomika válasza TonTomika (#5376) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Update: hanggal van egy olyan probléma, hogy vagy maxon megy, vagy sehogy (mute). VoodoooHDA.kext van fent.

(#5384) TonTomika válasza Torry (#5382) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Hmm...erről még nem olvastam, hogy mennyire kompatibilis OSX-el. Huawei fehér "szappan" modeme aminél kell mókolni, de működik, illetve az Option Icon 225 (ez is w'n'w stick) ami működik rendesen. Azt kéne megállapítani, hogy pontosan melyik gyártó gyártja ezt a WNW stick V-t.

(#5385) Torry válasza TonTomika (#5384) üzenetére


Torry
addikt

Ilyen.Huawei gyártja.

[ Szerkesztve ]

(#5386) chege


chege
aktív tag

Ebben tudnátok nekem segíteni?
hw:
Ep45-UD3R
E8500
XFX GTX 260
OCZ Reaper 1066 4Gb

(#5387) tlac válasza TonTomika (#5376) üzenetére


tlac
Topikgazda

illetve feltettem az sleep enabler-t kext utilityvel de sajnos meghalt a gép, és kernelpánikkal indul -x bootflag-gel is, szóval most teszem újra

emiatt felesleges újratelepíteni, elég lett volna csak törölni az /e/e-ből
-v -x -s-sel valószínűleg tudtad volna javítani

a sleep enablerből az osx verziójához megfelelő kell
pl. 10.6.3-hoz: [link]

Egy olyan kérdésem lenne, hogy miért van az, hogy a vinyókat külső tárolóként mutatja, még a Macintosh HD-t is. Ezt mi okozhatja?

szerintem az ahci miatt lehet, de van rá olyan hack amivel az ikonokat le lehet cserélni, de én sose foglalkoztam ezzel

Ha a vinyóra feltelepített bootloader-be beleteszem a VGA kextet, attól függetlenül a System/Libary... -ba is bele kell tenni? -Ezek a dolgok még nem teljesen tiszták.

szerintem elég az egyik helyre, nekem csak az /e/e-ben vannak a plusz kextek
viszont a videokártyához lehet csak /s/l/e-ből fog menni
de ezt próbáld ki, mert engem is érdekel

Megfelelő a kext utility, vagy inkább csináljam terminálból a kextek telepítését?

én csak az /e/e-be dobáltam be őket, nem futtattam hozzá semmit
de ha az /s/l/e-be rakod, oda már szerintem érdemes használni valamit, ami könnyíti a folyamatot, mert hogy itt a jogokra is figyelni kell, meg a cachre is

Update: hanggal van egy olyan probléma, hogy vagy maxon megy, vagy sehogy (mute). VoodoooHDA.kext van fent.

keress másik kext-et

[ Szerkesztve ]

(#5388) rii


rii
nagyúr

hello

szeretnék én is kérdezni párat.

1.) a realtek 8139 kártyát jól kezelei a hackintos?

2.) Infra vevőt nem tudtok-e, amit szintén kezelne az OSX?

kheeee

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5389) mobbo válasza rii (#5388) üzenetére


mobbo
senior tag

1., igen
2., nem

(#5390) O$zkł


O$zkł
aktív tag

frissítettem 10.6.3-ra és elment a hangom eddig vodooHDA kextettet használtam de a frissítés után a kis ikon beszürkült mintha nem lenne hangkártya
az lehet, hogy az apple cuccai közül akad össze vmivel? esetleg mit kéne törölni? vagy más kextettet kéne felraknom? előre is köszönöm a segítségeteket

"Be the change you want to see in the world"

(#5391) rii válasza mobbo (#5389) üzenetére


rii
nagyúr

köszi!

esetleg milyen UTP-s, Wired, hálókártyát támagat még ... mert ilyet hirtelen nem találok

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5392) chege


chege
aktív tag

ismét kérdezek, hátha most kapok valami választ :DDD
vágyam egy retail OSX 10.6 lenne.
Sajnos OSX-em nincs ezért a Chameleon-t nem tudom telepíteni.
Találtam egy leírást[link], leszedtem az NV-s iBootot kiírtam Cd-re.
Van nekem egy Hazardos telepítőm, azzal restoreoltam a .dmg ből egy usbpenre egy 10.6.3t.
Beteszem az iBoot-os CD-t akkor bejön a Chameleon, be van dugva a pen akkor rányomok, bejön az Alma de csak pörög alatta a kis jel.
Ha verboseba indítom akkor azt látom hogy a VGA után áll meg. Mit tudnék tenni, hogy mennyen tovább a telepítő?

(#5393) tlac válasza rii (#5391) üzenetére


tlac
Topikgazda

a Realtek 8111C chip is szépen megy

(#5394) czanga


czanga
őstag

Elkezdtem feltenni a 10.6.3-at retail megoldással. Audio nem működik, ez a kisebbik gond, de a sapphire 4830-amat sem tudom működésre bírni. TonTomikával már mindent próbáltunk, de kifogytunk az ötletekből. Ugyanazt a metódust követtem mint TonTomika, és én sem vagyok épp béna ehhez, de lassan felforr az agyvizem... :)

(#5395) tlac válasza czanga (#5394) üzenetére


tlac
Topikgazda

ennél több infó kellene
linkeld a pontos típusát a kártyának

hanghoz sem tudom hogyan vársz segítséget, ha nem tudjuk milyen eszközöd van

(#5396) czanga válasza tlac (#5395) üzenetére


czanga
őstag

pótlom akkor.
lap: giga ep43-ds3
hang: alc888
vga: sapphire 4830 512mb, dvd, s-vide, dvi edition (ergo mennie kéne, akárcsak 10.5.8 alatt)

(bár már jópárszor le volt írva itt :B )

[ Szerkesztve ]

(#5397) czanga válasza czanga (#5396) üzenetére


czanga
őstag

Nos...

Ma reggeli próbálkozás eredménye:
kext helperrel feltettem a video karimhoz a gyárilag fent lévő ATI4800Controller.kext mellé az EVOenabler.kext-et, és másolom system prefben látott eredményt:

ATI Radeon HD 4830:

Chipset Model: ATI Radeon HD 4830
Type: GPU
Bus: PCIe
Slot: Slot-1
PCIe Lane Width: x16
VRAM (Total): 256 MB
Vendor: ATI (0x1002)
Device ID: 0x944c
Revision ID: 0x0000
ROM Revision: 113-B7710C-176
EFI Driver Version: 01.00.318
Displays:
Display:
Resolution: 1024 x 768
Pixel Depth: 32-Bit Color (ARGB8888)
Main Display: Yes
Mirror: Off
Online: Yes
Display Connector:

ennyi. felbontást nem tudok állítani, illetve quartz extreme ssincsen. Úgy érzem már a végeredménynél tartok :)

(#5398) czanga válasza czanga (#5397) üzenetére


czanga
őstag

Azt kihagytam , hogy a kártyámon 512mb ram teljesít szolgálatot a feljebb látható 256 helyett.

(#5399) tlac válasza czanga (#5397) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha felbontás váltás nem megy, akkor nem igazán jó...

readeon 4830/4850 – new framebuffer has same problem as leopard’s – inability to work without dvi2vga dongle in second port, to fix it – use 10.6.2 framebuffer, to do it – make backups of the following kexts before update:ATI4800Controller.kext
ATISupport.kext
ATIFramebuffer.kext

[link]

tehát 10.6.2-es cuccok kellenek, hogy rendesen menjen és azt abban kellene módosítani a dev id-t

(#5400) czanga válasza tlac (#5399) üzenetére


czanga
őstag

Igen közben már ezen is túl estem, de szerintem valamit elrontottam. Még a leges legelső az volt, hogy egy külön mappába az összes ATI-val kezdődő kextet lementettem. Áldom az agyamat. :D

tehát rakjam föl a netkas féle 10.6.2-es exotic cards.pkg-t, és módosítsam a kextekben a dev. id-t? vagy hogy értetted?

update:

Valami olyasmit vettem ki netkas segítségéből, hogy:
ezeket első lépésben mentsem ki az extensions mappából:
ATI4800Controller.kext
ATISupport.kext
ATIFramebuffer.kext

Aztán töltsem le ezt "10.6.2 exotic patch pkg", és tegyem fel?...

Kicsit össze zavarodtam, hogy mit hova hogyan... :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.