Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) skoos válasza varsam (#5850) üzenetére


skoos
őstag

Jó tippnek tűnt...sokkal tovább dolgozott a gép és most kiírta a MAC OS version-t is.

De ugyanott és ugyanúgy lefagy a dolog.


Brühühű.

Nálam az XP nem is látja azt a lemezt amire telepítettem az OSXet, Te hogyan látod a MAC OS-t?

[ Szerkesztve ]

(#5852) Kommy válasza skoos (#5851) üzenetére


Kommy
veterán

rakd fel a macdrive nevű programot 14 napig ingyenes.

(#5853) skoos válasza Kommy (#5852) üzenetére


skoos
őstag

Ha felrakom, mit kell próbálgatnom? Az installer kext filejainak ki és bekapcsolgatását? Vagy más kext fileok beírását?

Egyáltalán hol kéne kutakodnom?

Bocsi, de nagyon láma vagyok még ebben a kérdésben...

(#5854) tlac válasza skoos (#5851) üzenetére


tlac
Topikgazda

jó tipp is volt, máshol akadt ki

az ati kext-eket nézegesd

(#5855) varsam válasza skoos (#5853) üzenetére


varsam
őstag

Macdrive nevű progit felteszed, és azzal ugyanúgy fogod látni a mac-es particiót mintha sima ntfs lenne, tudod írni/olvasni. A kext fájlok a System/Library/Extensions mappában illetve az Extra/Extensions (ez csak hackintosh verziókban van) mappában vannak. Itt tudod őket cserélgetni. Az hogy hova másolod tökmind1, én az Extra/Extensionst ajánlom, mert ide csak a hackintoshoz külön szükséges kextek vannak (ha úgy van megcsinálva a telepítő), szval nem kell több száz között keresgélned, hanem itt egyszerűbben átlátod a dolgot.
Arra figyelj, hogy a win a kexteket sima mappáknak látja, simán bele tudsz lépni, szval az egész mappát kell majd törölnöd, ha vmi nem kell.
Azt sajnos, hogy pontosan mivel próbálkozz, azt nem tudom. Olvasgass utána a lapodnak, ki milyen kextekkel oldotta, mihez kell egyáltalán külön kext és mi megy magától. Fölösleges dolgot nem kell feltenni.

Most itt épp az ati kexttel van vmi gond, próbálj másikat.

[ Szerkesztve ]

(#5856) N_A_S


N_A_S
veterán

Van egy jó telepítőm, nem tudom milyen fajta. Nem retail, de nekem eddig 2-ből 2 gépre felment. Nem iDeneb, iAtkos, iAntares ez szinte biztos.

Felraktam dropboxra. 10.6.0, de updatelhető rendesen 10.6.5-re

PÜ-ben adok linket annak akit érdekel.

https://tinyurl.com/phnas

(#5857) skoos


skoos
őstag

A MacDrive azt mondja, hogy rosszül lett leállítva a Macintosh lemez. Ettől függetlenül kezeli meg minden, de kis piros inkonnal jelöli, hogy valami nem smakkol.

A graphicsEnabler=Yes indításra szép fehér áttéren az apple logo elkezd tölteni, majd pár msp múlva az mondja "You need to restart your computetr. Hold dows the power button until it turns off...."

A Chameleont utólag is be lehet üzemelni? Mert most a BIOSban állítgatom, hogy mikor melyiről bootoljon és nem is olyan nagyon kényelmes. Meg nem is láttam még a Chameleon szép kis grafikus felületét. Ha jól fel tudom rakni az OSXet ez is megjavul?

És nekem nincs Extra mappában Extensions mappa. Csináljak bele egyet?
Még próbálkozom...

[ Szerkesztve ]

(#5858) varsam válasza skoos (#5857) üzenetére


varsam
őstag

A graphicsEnabler=Yes tudomásom szerint csak nvidia kártyákkal működik, te viszont atival próbálkozol. Ezt a sort töröld ki, nem kell, és keress 4850-hez való kexteket.
Igen, csinálhatsz Extrába Extensions mappát.
Chameleont lehet utólag is, de egyszerűbb sztem a telepítővel, kell hogy legyen rajta.

[ Szerkesztve ]

(#5859) tlac válasza varsam (#5858) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem, ati-val is megy

pl. a 4850-hez a graphicsEnabler-ed kell bekapcsolni és a kártya dev id-jét kell beleírni a kext-be

alapesetben ez a megoldás, egy hackintosh release-nél már kérdéses...

(#5860) varsam válasza tlac (#5859) üzenetére


varsam
őstag

ezt nem tudtam, akkor sry

[ Szerkesztve ]

(#5861) skoos


skoos
őstag

EBIOS read error: Error 0x09

és vagy 20db van belőle. Volt már, hogy Be sem jött a Chameleon csak ezt írta ki rögtön, volt olyan, hogy bejött és utána írta ki, de az biztos, hogy még nem hozta be az OSX telepítőt soha, hogy felrakhassam végre a rendszert.

:(

Tipp?

(#5862) varsam válasza skoos (#5861) üzenetére


varsam
őstag

ja hogy még be sem bootol a dvd? Fel sem sikerült telepíteni?? Eddig akkor milyen kextekről beszéltünk? Most lehet nagyon félreértek vmit, de akkor nem kell macdrive meg hasonlók, próbálj másik hackintosht

(#5863) skoos válasza varsam (#5862) üzenetére


skoos
őstag

Neeem...ez már egy másik....:D

Bocs, valóban félreérthető voltam, amit először letöltöttem azzal sokáig próbálkoztam, majd letöltöttem egy másikat is és most azt próbálgatom.

Csak mindig FALAKBA ÜTKÖZÖM!!! Wááá

(#5864) varsam válasza skoos (#5863) üzenetére


varsam
őstag

ha ez be sem bootol, akkor fölösleges vele tovább próbálkozni, anno én is próbáltam 3-4-et, szval még nincs veszve egyáltalán a dolog.

(#5865) Kommy válasza skoos (#5863) üzenetére


Kommy
veterán

Nekem , most hirtelen két megoldás jut eszembe.

1. hazard féle hackintosh
2. nawcom féle boot cd + retail lemez.
Elindítod a nawcom cd-ről amikor látod, hogy már betöltött akkor kicseréled a lemezt és nyomsz egy f5-öt ekkor megjelenik a lemez kiválsztod kiír dolgokat mejd kéri, hogy nyomj meg egy gombot, mehet tovább elekezd tölteni sok szöveges rész majd elindul a telepítő és amikor kiválsaztod a partíciót ahova telepíteni akarod akkor custom gomb és elvileg be vannak jelölve azok a dolgok amik neked kellenek a telepítéshez. És elvileg minden gond nélkül lehet frissíteni 10.6.5-re

(jelenleg ezzela módszerrel próbálkozok, csak nem jelennek meg a kiválasztható dolgok, így nem indul el, de laptopon gond nélkül felment ahova nem tudtam semmilyen hackintost feltenni)

(#5866) skoos válasza Kommy (#5865) üzenetére


skoos
őstag

Ha 10.6.2re jó a gépem, akkor lesz 10.6.5re is? Vagy ez ilyen eset specifikus dolog, hogy itt még jó, de máshol már nem.

(#5867) skoos válasza Kommy (#5865) üzenetére


skoos
őstag

Ez a nawcom dolog eléggé mélyvíznek tűnik első ránézésre... Te milyen boot cd-t töltöttél le?

(#5868) Kommy válasza skoos (#5867) üzenetére


Kommy
veterán

Ami a linken van , le lehett tölteni az oladlról az első cikkben benne van a link. azt hiszem 35 MB az egész.

Sajnosn változnak a támogatottságok verziónként valamennyit, érdemes utána nézni mindig frissítés elött, hogy mik a tapasztalatok.

(#5869) varsam válasza skoos (#5866) üzenetére


varsam
őstag

elég valószínű hogy jó lesz, talán pár kextet kell kicserélni újabbra (ilyen pl a sleepenabler, amiből mindig új kell)

(#5870) skoos válasza varsam (#5869) üzenetére


skoos
őstag

Megint egy csomó EBIOS read error-t kapok. 0x09

Már több lemezzel próbáltam, több progival, újítsak DVDRW firmwaret? Mennyire gázos az?

(#5871) cadmester válasza skoos (#5870) üzenetére


cadmester
tag

Húzd ki a flshdrive-odat a gépből.

CAD + FEA

(#5872) skoos válasza cadmester (#5871) üzenetére


skoos
őstag

Fúúúúú...anyám.

Nos, az biztos, hogy nem flashdrive okozta, de most minden default settinget állítottam BIOSban és most nem csinálja....ellenben ez nem túl jó így.

Mi lehet az a beállítás amit nem szeret?

Még mindig nem láttam grafikus felületet...kezdem lassan unni. Visszamentem a flashdriveos installerhez és a macdrive féle kext adogatáshoz... Ha létrehoztam a extensions mappát az extra ban, akkor le kéne törölnöm a libary/extensionst? Valahogy ott nagyon sok midnen van....

(#5873) varsam válasza skoos (#5872) üzenetére


varsam
őstag

"Ha létrehoztam a extensions mappát az extra ban, akkor le kéne törölnöm a libary/extensionst? Valahogy ott nagyon sok midnen van...."

Ne töröld!! Azok kellenek a rendszernek. Kettő együtt jó ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#5874) skoos válasza varsam (#5873) üzenetére


skoos
őstag

Jó, nem törlöm, de honnan tudja a rendszer, hogy honnan melyiket használja? Mert szerintem van olyan ami mindkettőben ott van, csak más verzió.

Egyáltalán honnan tudja a rendszer, hogy a /extra/extensions mappát hasznáénia kéne? Hiszen install után ez a mappa nem volt fönt a gépen....

köszi!

(#5875) Oracle válasza skoos (#5874) üzenetére


Oracle
senior tag

Lehet már kérdezték de az extra mappa nem volt rejtve, mert általában rejtve van és lehet azért nem láttad.

(#5876) skoos válasza Oracle (#5875) üzenetére


skoos
őstag

még nem kérdezték,de simán létrehoztam.....szal biztos nem létezik. :U

(#5877) skoos válasza skoos (#5876) üzenetére


skoos
őstag

Eztskubizzátok:

Letöröltem MINDEN ATI kextet ami csak volt a system/lybary/extensions mappában. ÉS betöltött WAZZZZZE!!!!!

1024*768 és nem tudok rajta változtatni, nem olyan 'ráhúzom az egeret és nagyranő típus' de legalább grafikus. Net sincs, nem tudom mi baja. Na mostantól lehet agyalni.

Tetszik nagyon, de egy 2perce született gyerekről még nem tudni mivé válik.

:C

[ Szerkesztve ]

(#5878) cadmester válasza skoos (#5877) üzenetére


cadmester
tag

Ehhez az epikus sikerhez bőven elég lett volna vagy 2 lapot visszaolvasnod, írtam korábban másnak.

CAD + FEA

(#5879) skoos válasza cadmester (#5878) üzenetére


skoos
őstag

És esetleg volna hasonlóan gyönyörfakasztó megoldásod a hálózat/net életre keltéséhez is?
:DDD

(#5880) czanga


czanga
őstag

Régebben, már előkerült itt, beszéltünk róla. Téma az infra adó/vevő kérdése volt. TonTomikával ebay-en találtunk infra egységet, de nem volt jó megoldás. Nem tud valaki valami jó megoldát, amit az 10.5.8 is megenne?

Végre nemcsak a macbook pro-val tudnám használni az alu remote-om.

(#5881) Oracle


Oracle
senior tag

Hi

Melyik a legújabb macfuse-ntfs3g páros ami jól működik?

(#5882) cadmester válasza skoos (#5879) üzenetére


cadmester
tag

Biztosan rémítő érzés látni a majd 6000 hozzászólást ebben a fórumban, tudom, nekem is az, mert a legtöbbre annyi lenne a válasz, hogy miért nem googlézol.

Segítség: ITT.

CAD + FEA

(#5883) varsam válasza Oracle (#5881) üzenetére


varsam
őstag

Ami jó párosítás Snow Leohoz, és még ingyenes is: Macfuse 2.1.7 Beta (csak ez) + NTFS-3G, ami még nem Tuxera-s, verziószámot nem tudok.
[link]

(#5884) tlac válasza cadmester (#5882) üzenetére


tlac
Topikgazda

kíváncsi vagyok mikor fogod feladni, hogy önállóságra próbálod nevelni az embereket...

(#5886) skoos válasza cadmester (#5885) üzenetére


skoos
őstag

Igyekszem tájékozódni mielőtt felteszem triviálisan idegesítő lame kérdéseimet. Már vagy 50szer végignyálaztam a gépemet illető HCL eket, különféle verziók esetén. Insanlymac és társai is a linkjeim között ülnek. Tudom, hogy a hackintosh alapvetően nem plug and play, de a hálózati beállítások a win alatt sem annyira könnyűek egy ismeretlennek. Fogalmam sincs mit kéne tennem, hogy OSX alatt menjen a net. És bocs, de VALÓBAN nem olvastam, hogy azt javasoltad, hogy töröljem a kexteket. Kipróbáltam és bejött. Messze még az alagút vége, de remélem jó végén lyukadok majd ki.

Addig is köszönöm, hogy segítetek és még egyszer bocs, ha egyszerűnek tűnő kérdéseim vannak.

(#5887) Oracle válasza varsam (#5883) üzenetére


Oracle
senior tag

Szuperül működik köszi :) az egyetlen furcsaság hogy talál frissítést 2.0.3-at és a fent lévő verzió pedig 2.1.7 :D

(#5888) varsam válasza Oracle (#5887) üzenetére


varsam
őstag

Tudom, szívesen. Ki lehet választani, h beta verziókat is mutassa, akkor 2.1.5-öt ajánlja, de ne törődj vele.

(#5889) cadmester válasza skoos (#5886) üzenetére


cadmester
tag

Most mondjam azt, hogy ha eddig nem lelted meg a megoldást magadtól, akkor tökéletesen nem neked való az osx nem támogatott hardveren való használata?

Nem egyszer leírtam már, hogy ott a hibabejelentő lap. Nem volt időd, kedved, energiád kitölteni, megértem. Nekem meg nincs időm, kedvem, energiám bemásolni a linket a hálókártyád driveréhez, remélem, megérted.

CAD + FEA

(#5890) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Próbálta már itt valaki egy HP6910p-n a hackintosh-t? :U

Illetve melyik verziót ajánlanátok? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5891) cadmester válasza cellpeti (#5890) üzenetére


cadmester
tag

Visszább. Kő. Olvasni.

Ja, és : LINK.

[ Szerkesztve ]

CAD + FEA

(#5892) varsam


varsam
őstag

problémám van :F
Tegnap (és eddig több hónapon keresztül) még tökéletesen ment az osx, ma reggel bekapcsolás után viszont már nem működött a se a bill se a tapipad. Semmit nem változtattam a rendszeren, max új itunes-t frissítettem, de ennyi.
Billhez és tapipadhoz voodoops2controllert és voodoops2trackpad kexteket használok, mint mondtam eddig teljesen hibátlanul, viszont ma már vmi nem tetszik neki.
Verbosa módba ezt kapom:
[link]
[link]

Itt látszik, h valamiért nem tölti be a voodoo kexteket, nem tudom mi lehet a bajuk.
Próbáltam már repair permission-t disk utilitybe, futattam kext utility-t, de semmi.
Van time machine mentésem, visszaállítottam az Extra/Extension és S/L/E mappákat egy 1 héttel ezelőtti állapotra, de ugyanúgy megvan a hiba.
Minden más működik a gépen (usb egér, lan, wifi, hang minden) csak a bill+tapipad nem.

Minden plusz kextet Exta/Extension-ben tartok, ezek rendre:
AppleAcpiPS2nub, broadcomfix, disabler, evoreboot, fakesmc, voodoobattery, voodoops2controller és voodoops2trackpad.
Ezen kívül extrába van egy dsdt, ami a hanghoz kell, mert módosított applehda.kext van fent.

Ha vki tudna valami okosságot mondani, annak nagyon örülnék.
10.6.5-ös rendszer, iAtkos hacki, MSI EX600 notebookon.

[ Szerkesztve ]

(#5893) varsam válasza varsam (#5892) üzenetére


varsam
őstag

besz@rok... ahogy ezt leírtam win alatt, kiléptem és újraindítottam a gépet, mert nem látszik a teljes képernyő a fényképen, mondom csinálok egy másik képet. Várom a hibaüzit, de nem jön, betölt a gép és lőőm világosság, működik minden. Ez előtt kb 15ször restartoltam, mindig volt hibaüzenet, wint is indítottam mert onnan is elérem az osx particiót, szoktam onnan módosítani kexteket, de nem volt jó.
Most legutoljára, h nem csináltam semmit megjavult :F Na erre varjatok gombot. Lövésem sincs mi lehetett. (ezt a hsz-t már osx-ről írtam :) )

[ Szerkesztve ]

(#5894) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Osx telepítésével bajlódom. Most éppen nawcom mod cd-t használok retail disk-el. A telepítéssel nincs is probléma. Telepítés után első indításkor hallom a Mac osx üdvözlő zenéjét, de képet sajnos nem látok. Nvidia gtx260-am van és csak a graphics enabled van beállítva a boot.plist-ben legacy kernellel.Intel proci 4gb RAM sata DVD/hdd . Eddig hazard verziót használtam 10.6.5-re frissítve de most , nem akar ez sem menni valami miatt. Csináltam vele egy működő 10.6.2-t majd lendítettek timemachine-al de sajnos visszaállitás után nem akar menni

(#5895) tlac válasza Kommy (#5894) üzenetére


tlac
Topikgazda

PciRoot=1 is kellhet a boot.plist-be

legacy kernel?

(#5896) Kommy válasza tlac (#5895) üzenetére


Kommy
veterán

Igen legacy kernel volt, most visszaraktam a hazard félét, de nem merem update-elni. De lehet próbálkozok még vele.

(#5897) Kommy válasza tlac (#5895) üzenetére


Kommy
veterán

Sajnos ez nem segített, de sikerült megoldanom. Eszembe jutott hogy a hazard féle verzióban az nvenablert raktam fel, így bebootoltam a nawcom mod CD segítségével és utána kext helper segítségével felraktam a nvenabler-t, és most tökéletes a kép, és működik mindenem :DD . Most már csak fel kéne frissítenem 10.6.5-re és meglenne minden amire szükségem van jelen pillanatban.

(#5898) tlac válasza Kommy (#5896) üzenetére


tlac
Topikgazda

de mi az a legacy kernel? miért nem a "gyárit" használod?

(#5899) Kommy válasza tlac (#5898) üzenetére


Kommy
veterán

azért mert ha nem jelölöm be a legacy kernelt akkor kiakad indulásnál. de lehet holnap megprobalom a nélkül megcsinálni. most belejöttem . minden gond nélkül felment a 10.6.4. akkor holnap azt hiszem megint elekzdem, de legacy kernel bepipálása nélkül de ha jól emlékszem akkor applecpupowermanagement.kext-el volt gondja ha nem jelöltem be a legacy kernelt.

(#5900) tlac válasza Kommy (#5899) üzenetére


tlac
Topikgazda

mert kell a NullCPUPowerManagement

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.