Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) tlac válasza gergely2005 (#4148) üzenetére


tlac
Topikgazda

várhatsz újabb osx-re, de nem sok minden fog változni
a stabilitás azon múlik, hogyan tudod meghackkelni

ha nagyon a stabilitásra mész, a hackintosh-t elfelejtheted

Amúgy a Leopard kihasználja a 4Gb ramot?

tudja kezelni

mivel eléggé hasonló az alaplapunk, majd még leírom, hogy én milyen kext-eket használok

(#4152) gergely2005 válasza tlac (#4151) üzenetére


gergely2005
tag

A mostani Leopard hackintoshom elég stabil szerintem!

Azt megköszönném, hogy ha leírnád, hogy milyen kexteket használsz! Meg azt, hogy te melyik módszerrel raktad fel? Tudsz adni arról egy leírást?

Köszönöm!

http://nagygergely.info

(#4154) zaum


zaum
csendes tag

Egy nagyon láma kérdés: feltelepítettem a témát, rendben fut -- de a Chameleon mindig usb-ről fog bootolni? Nem tud vinyóról?

(#4155) varsam


varsam
őstag

windows alá van vmi driver, amivel tudom olvasni az osx HFS+ fájlrendszerét?

(#4156) Locsi válasza varsam (#4155) üzenetére


Locsi
senior tag

Elvileg ha minden igaz a MacDrive kell neked. [link]

(#4157) tlac válasza gergely2005 (#4143) üzenetére


tlac
Topikgazda

snow leoprad és gigabyte ep45-ud3p

déli híd: ahci-ra van állítva, csak sata-s eszközöket használok, így nem kell hozzá semmi, te is így csináld
háló: Realtek 8111C, kapásból ment
hang: Realtek ALC889A, ehhez módosított dsdt használok + LegacyHDA
ezekből össze lehet rakni, hogy mit kell csinálni: [link], [link]

ezen kívül:
fakesmc, ez nagyon fontos, enélkül nem indul el
bootlader: pc-efi
restarthoz: OpenHaltRestart
AppleIntelCPUPowerManagement tiltása: NullCPUPowerManagement, talán enélkül is megoldható dsdt hackkel, de én nem foglalkoztam ezzel külön, így enélkül nem indul el az osx
suspend to ram: SleepEnabler, talán ha az AppleIntelCPUPowerManagement működne, akkor erre nem lenne szükség

plusz talán kell még PlatformUUID, ezt nem igazán tudom, hogy micsoda, nem raktam fel, vmi UUID 35 Error-t javít
FIXME

bill, egér: usb-s mindkettő, így ehhez sem kell semmi

Ti nektek melyik módszerrel sikerült felrakni?
Én ezt a kettőt próbáltam:
http://www.ihackintosh.com/2009/08/how-to-install-snow-leopard-10a432-on-pc-hackintosh/

nagyjából én is ez alapján csináltam, egy külön vinyóra telepítettem, guid-os partícióstáblára, leopard alól
(nem szokásom vakon követni semmi tutorialt, megpróbálom megérteni, hogy mi miért van és aztán értelemszerűen csinálom)

már az elején mikor az OSinstall.mpkg telepítése végén azt írta ki, hogy nem lett sikeres a telepítés. Ennek ellenére én folytattam, mert a winyón, amire tettem úgy tűnt, hogy minden fent van

ez nálam is jelentkezett, de én sem láttam semmit problémát

[ Szerkesztve ]

(#4160) Takhanto válasza tlac (#4158) üzenetére


Takhanto
őstag

Szerintem ezt is meg tudják hackelni, mindent lehet csak akarni kell XD

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4163) tlac válasza Takhanto (#4160) üzenetére


tlac
Topikgazda

biztosan, csak így lehet nem fog menni vanilla kernellel

KukeC00:

nem tudom mi ez a hiba
rákerestél már?
géped leírhatnád

[ Szerkesztve ]

(#4166) Pisztillus válasza KukeC00 (#4165) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Csak tipp: Ez a verzió támogatja az AMD procikat? Mert nem mindegyik olyan, nézd meg a leírásában!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#4168) Pisztillus válasza KukeC00 (#4167) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ha jól értem, dual-boot-os rendszert akarsz. Nos, olyat még nem csináltam. Az adatok alapján ezzel a géppel mennie kellene. Ha van rá mód, próbáld meg úgy is, hogy csak az OSX legyen a gépen (akár egy kölcsön winyóval is).

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#4171) Pisztillus válasza KukeC00 (#4169) üzenetére


Pisztillus
senior tag

A vmware-s telepítés sem egy egyszerű dolog - de lehet hozzá leírást találni. Egyszer megpróbáltam, fel is ment, de iszonyat lassú volt, így nem is foglalkoztam vele tovább.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#4172) zaum


zaum
csendes tag

sziasztok,

feltelepítettem a SnowLeot fut is rendesen, csak épp nincs netem.. Próbáltam már mindenféle kexteket feltenni, semmi sem változott. Megpeccseltem (szép magyarosan) a dsdt.aml-t is a grafikus felületű patch-cselővel, de semmi... Mit lehet még tenni? A dsdt-n múlik a dolog? Vagy ez a kextek ügye?

konfigom:
Shuttle XPC-SP35P2 // Intel P35 Express + ICH9R // INTEL Core2 Duo E7400 2.80GHz 775 BOX processzor // ASUS EN9400GT SILENT/DI/512MD2 PCIE // Marvell 88E8056 Ethernet network controller INTEGRÁLT // SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16Mb SATA2 HD502HJ // CORSAIR Twinx 4096Mb DDR2 800Mhz CL5 KIT

(#4173) gergely2005 válasza tlac (#4157) üzenetére


gergely2005
tag

Szia!

Köszönöm szépen a hosszú, részletes leírást!

"déli híd: ahci-ra van állítva, csak sata-s eszközöket használok, így nem kell hozzá semmi, te is így csináld"

Én nem tudom, hogy csak sata-s cuccokat használok-e.. sajnos hardverileg nem vagyok nagyon tájékozott! Másik meg, hogy a BIOS-ban én sehol nem találom meg azt az opciót, hogy ahci-ra legyen állítva.. ilyenkor most mit csináljak?

Köszönöm!

http://nagygergely.info

(#4174) tlac válasza zaum (#4172) üzenetére


tlac
Topikgazda

az a marvell Marvell 88E8056 biztosan működésre bírható
szerintem a ketx-eken múlik

google: snow leopard Marvell 88E8056, egy rakás találat
pl. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#4175) tlac válasza gergely2005 (#4173) üzenetére


tlac
Topikgazda


ha beállítod az ahci-t, akkor ilyesmi dolognak kell megjelennie a gép indulása során:

de igazából nem lényeges, mert eddig is működött a snow leopard-od

[ Szerkesztve ]

(#4176) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A Gigabyte GA-MA770-UD3 lap tám,ogatott valamilyen formában? Leo? Snow Leo? :)

Üdv. core2

(#4177) Takhanto


Takhanto
őstag

Kéne egy kis segítség, most vettem észre hogy a vga-m szoftveresen megy,nem tudok 3d-s játékot indítani. 9600 GT-m van. Hogy kell telepíteni? EFI String-el megcsináltam,de így is kevés,mást is kell csinálni.

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4178) Takhanto


Takhanto
őstag

Itt van egy leírás,de nem tudom mit hogyan,jóvolna ha valaki leírna magyarul hogy mit hogyan kell csinálni: [link]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4179) Takhanto


Takhanto
őstag

Van egy jó ötletem, akinek 9600 gt-je van és osx-en megy a hardweres 3d, az küldje el nekem pár db kext file-t.

NVDANV50Hal.kext
NVDANV40HalPPC.kext
NVDANV40Hal.kext
NVDANV30Hal.kext
NVDANV20Hal.kext
NVDANV10Hal.kext
NVDAResman.kext
NVDAResmanPPC.kext
NVinject.kext
GeForce.kext

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4180) Pret_1G válasza Takhanto (#4177) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Nálam a nvidia 8400m g is hasonlóan nem ment 3d-re de én anno nvkush-t használtam.
Az enm támogatta a quartz extreme-et. Elég fura de nvinject 0.2.1 + nvenabler párossal szépen fut cod4 vagy a need for speed is. Tudom nem ugyanaz a kártya de hátha nálad is bejön

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4181) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

10.5.8 alatt egyszer csak nem megy a shutdown.
Tlac-nak anno volt hasonló problémája de nem vagyok benne biztos hogy ez a verzió volt meg neki.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4182) Takhanto válasza Pret_1G (#4180) üzenetére


Takhanto
őstag

Hogy csináltad meg? Mi kell hozzá? Leírnád nekem részletesebben?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#4183) varsam válasza Pret_1G (#4181) üzenetére


varsam
őstag

Nekem a noti bekapcs gombjával nem áll le, egyáltalán nem is érzékeli.
Csak simán apple menüből tudom.

(#4184) Pret_1G válasza Takhanto (#4182) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Nem csináltam meg, a dolog fenáll. megoldást vártam rá:)

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4185) varsam


varsam
őstag

Ha kextet akarok törölni vagy feltenni, akkor azt elég csak a S/L/E mappából törölni, illetve ide másolni? majd újraindítani a gépet?

(#4186) Pret_1G válasza varsam (#4185) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Azért utána érdemes futtatni os86tools-t vagy kext utlity-t futtatni és restart.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4187) varsam válasza Pret_1G (#4180) üzenetére


varsam
őstag

Nekem nvkush van fent, és azzal megy minden ilyen dolog.
QuartzGL-t OSX86Tools nevű progival állítottam Enable-re, Quartz extreme pedig alapból ment.

(#4186) Pret_1G
OSX86Tools-al hogy lehet törölni? én csak install-t, restore-t meg backup-ot látok.

[ Szerkesztve ]

(#4189) Locsi válasza KukeC00 (#4188) üzenetére


Locsi
senior tag

Google ezt dobta. Itt meg egy srác ezt írta. "I had the same problem and it helped when I changed SATA DVD drive to IDE DVD drive."

(#4190) Pret_1G válasza varsam (#4187) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Törölni kézzel szoktam, osx86tool nem töröl sőt én nem ismerek olyan programot ami törölne

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4191) wjani


wjani
tag

Üdv Nektek MAC-esek!

Én most ismerkedem az ALMÁval, de nagyon tetszik.

Elsőre az alkalmazásokat kell megkeresnem, ami helyettesíti a Win-t.

Üdv
Wjani

CoViA Online könyvkereskedés,

(#4192) Nyugdíjas válasza wjani (#4191) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem biztos, hogy a leg up-to-date -ebb,de hátha segit.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4193) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Megoldódott a leállás problémám.
Kétmillió kextcsere és újrainditás után rájöttem hogy a applehda.kext amit patcheltem(taruga patch) miatt nem állt le a rendszer. Original applehda.kext vissza majd repatch és shutdown is működik.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#4194) zaum válasza tlac (#4174) üzenetére


zaum
csendes tag

köszi tlac!

végülis a megoldás az lett, h. 32 bitben kellett futtatnom, a driver nem működik 64 bitben..

--

ha fel szeretnék tenni egy windowst az osx mellé ugyanarra a disk-re, akkor elég, ha a disk utility-vel létrehozok egy partíciót és oda feltelepítem? meg lehet formázni ntfs-el?

(#4196) tlac


tlac
Topikgazda

(#4197) Szpisti


Szpisti
addikt

Srácok, időnként lefagy az iDeneb 10.5.8-am, amúgy minden oké.
Általában internet elérés közepette fagy le.
Nvidia nForce Network Controller kext-el tettem fel Ethernet drivert, minen oké, de elég sűrűn lefagy.
Ki tudja hámozni ebből a képből, hogy mi a baja?

(#4198) tlac


tlac
Topikgazda

(#4199) tlac válasza zaum (#4194) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem kell megformáznod, elég ha meg van neki a partíció
majd a win telepítőjével formázod

(#4200) Pret_1G válasza tlac (#4198) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

10.6.2 update sikeres. Bár előtte törölhettem volna a sleepenablert mert a frissítés után kernel panic lett. Érdemes frissítés előtt azért kicsit olvasgatni.

más

Használ valaki IntelEnhancedSpeedStep.kext-et? Látom hogy változik a cpu freqi de nálam a cpu hőmérsékletet kb ugyanakkora mint telepítés előtt.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.