Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) rii válasza mono-chrome (#5550) üzenetére


rii
nagyúr

a google-nél, az insanelymac-nél és a osx86-nál többet senki nem tud mondani ... de remélem nem ez lesz a prognózis

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5552) RepeatSector válasza Szpisti (#4197) üzenetére


RepeatSector
senior tag

aranyos kernel PANIC sajnos az általad feltett kext a nethez még csak BETA nem is fejlesztik már de van 1 ami tuti müxik
ez kell neked http://www.kexts.com/view/55-nforcelan.kext.html de előb töröld az előzőt és rakd fel KEXThelperrel

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#5553) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Az OSX86.hu fórumát fellehet keresni ha segtség kell én is mindig segtek ha nem hülye a kérdés :))

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#5554) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Hello!
Nem régiben vettem egy mac minit .
2k7 es modell 2ghz c2d proccal, ésakk még 2x512mb rammal. ezt a mai nap kicseréltem 2x2 gb 667 es crucial micron ramra (apple gépből száramazik)
És újra is telepítettem HóLeóval . A "magos" oldalról száramzóval.
Ha lesz pénzem megveszem eredetiben is,
Viszont így az a gondom, hogy a speed step nem megy.
Ahogy olvasgattam sokan használják a VoodooPower nevű kis kext et.
A kérédsem az lenne hogy letöltöttem a 1.2.4 es verzió, és hogyhogyan tudom én ezt telepíteni ?
Mert bemásolom a Sys/Lib/Extensions mappába, de ott nincs cache fájl és a másik amit elvileg törölni kéne..
megcsináltam a HardDisk utilityvel a "Repair Disk Permissions" és nem megy.
közben feldob egy popup ot hogy a kext nem működik és hogy konzultáljak a forgalmazóval.
A kérdésem az hogy volt e vkinek hasonló problémája ?
És ha igen akkor hogy hogyan oldotta meg.
Válaszotokat előre is köszönöm (jöhet privben is nyugodtan)

Egy Mactért lélek:D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#5555) RepeatSector válasza HalasKYO (#5554) üzenetére


RepeatSector
senior tag

kexthelper vagy kextutility nevű proggal kell telepíteni

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#5556) HalasKYO válasza RepeatSector (#5555) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Próbáltam már azzal is de semmi eredmény.... :S

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#5557) varsam válasza HalasKYO (#5554) üzenetére


varsam
őstag

Eredeti mac minihez minek akarsz kexteket feltenni? Az úgy működik, ahogy annak kell. Retail OSX-et tettél fel, ugye?

(#5558) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

a kalózkikötőn letudod tölteni a 10.6 retail lemezt kölcsön nem adok senkinek :)

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#5559) HalasKYO válasza varsam (#5557) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Huhh ezt nem tom sajnos megválaszolni..mert több verzt is letöltöttem és nem tom melyiket tettem fel :S

Fel tom úgy tenni, hogy minden ami a gépen van megmaradjon ?
Program fájlok stb ? Time machinel?vagy hogyan ? üdv

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#5560) RepeatSector válasza HalasKYO (#5559) üzenetére


RepeatSector
senior tag

migration assistantal tudsz backupot csinálni
de amúgy több féle nincs retail-ból csak egy féle van meg ugye a beta-s cuccok
te nem hasznalhatsz eredeti mac-en ideneb vagy másmilyen herélt de jó teleítőket

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#5561) varsam válasza HalasKYO (#5559) üzenetére


varsam
őstag

Nehogy már hekkelt osx-et használj eredeti apple gépen :( Neked ilyen dolgokkal nem kell foglalkoznod, mint amiről ebben a topikban szó van.
Szedj le egy retail lemezt, vagy vedd meg, itt 8300 HUF és akkor lesz egy eredeti Snow Leopardod.

Így, hogy nem tudod mi van fent, ajánlott újrarakni az egész OS-t, amivel együtt elveszik minden adatod, ha nincsenek külön particiók. Mentsd le ami kell egy másik vinyóra, pendrive-ra, dvd-re aztán hajrá

[ Szerkesztve ]

(#5562) fgery1988


fgery1988
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Acer Aspire 5732ZG laptomom, Intel Pentium T4400 procival, Ati HD4570 videókártya, és 3 GB Ram-mal. Erre a szakavatottak szerint fel lehetne tenni a Max OsX Leopard valamelyik változatát? Ha igen akkor valaki el tudná nekem mondani egy üzenetben, hogy mit kellene letöltsek és honnan és a telepítés menetét. Nagyon megköszönném és hálás lennék ha valak megtenné. Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#5563) cadmester válasza fgery1988 (#5562) üzenetére


cadmester
tag

http://forum.osx86.hu/index.php?topic=1709.0

CAD + FEA

(#5564) mobbo


mobbo
senior tag

(Apcom) A napokban megjelent a Mac OS X Snow Leopard, az iWork és az iTunes a magyar nyelvi csomagja. A csomagok letölthetőek az Apcom oldaláról az alábbi linken: http://apcom.hu/downloads/

csak az rakja fel akinek életbevágó, hogy magyar legyen... ;]

(#5565) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Nekem a magyar nyelv elrontotta az egér nyilat, kék színűre változott :)

Arra nincs valakinek ötlete hogy ha a 10.6.3-ra felrakom a 10.6.4-et akkor minden szuperül megy csak az AirPort-ot nem tudom visszakapcsolni és a net ettől fogva nem működik?

Kártyám: TP-LINK TL-WN951N

Köszi a tippet! :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#5566) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy Apple G4 Macbook-on az OS X-en hogy lehet megkerülni a jelszót? Nem fogadja el a meglévőt mert szerintem rosszul lett változtatáskor valami beírva.
Van rá mód, hogy megkerüljük és úgy jussunk be a rendszerbe??
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#5567) Marchello13


Marchello13
csendes tag

Sziasztok!

OSX-et szeretnék telepíteni PC-re. A telepítésig minden ment, azonban közben egy ilyen hibaüzenettel találkoztam, és semmit nem tudok csinálni.

[OSX]

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#5568) rii válasza Marchello13 (#5567) üzenetére


rii
nagyúr

google mondja : nem sok remény van

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5569) Pret_1G válasza Levin01 (#5566) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Ha root jelszó akkor nincs, legalábbis nagyon meglepődnék rajta.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#5570) PH 5.5 válasza Levin01 (#5566) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Elvileg megoldható: [link] [link].

Vagy még az is lehet, hogy létezik olyan live osx dvd, amivel megoldható, érdemes szétnézni.

Például:

Kismus Hackintosh Tools v 1.0 beta1
Features:
- Booting with Intel/AMD SSE2/SSE3
- USB Flashdrive HFS+ support
- ZIP/UNZIP support
- Full BSD Subsystem
- Install Mac OS X packages
- Program:
-- Drive Genius
-- FileXaminer
-- Hex Fiend
-- iDefrag
-- Property List Editor
-- TextEdit
-- TextMate
-- Xfolders (launcher)
-- Disk Utility
-- Installer
-- Reset Password
-- Startup Disk
-- System Profiler
-- Terminal

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#5571) Loccze


Loccze
tag

Hali
Hogy tudok olyan snow leopard-ot létrehozni ami boot-ol is?
Valamint...
Erre a gépre szeretném feltenni ami az adatlapomon van... lehetséges h. felmegy?
Mire kell figyelni?

Régi gépemre egyszer felraktam, egy pár éve valami régebbi verziót, csak Videókártya problémám volt...

Köszi a segítséget előre is...

(#5572) tlac válasza Loccze (#5571) üzenetére


tlac
Topikgazda

most is videokártya problémád lenne
a gtx460 nem fog menni, majd talán később lesz hozzá driver

(#5573) Loccze válasza tlac (#5572) üzenetére


Loccze
tag

ettől tartottam én is...
nem láttam egy mac-es gépet se gtx 460-al...
ATI HD5830-asom volt ezelőtt... de mikor néztem arra is azt írta h. nincs....
Köszönöm a választ... üdv

(#5574) Loccze


Loccze
tag

Hát igaz is lett...
Kalyway 10.5.2 -t felkínlódtam....
Megszenvedtem az internetér: A wireless kártyám nem ismerte fel, az alaplapi hálókártyával nehézségek árán behoztam a netet.
Hangot és normális képet, sehogy nem tudtam kihozni belőle.
Pedig ha egyszer normálisan feltudnám rakni úgy, hogy minden működik... lehet a következő gép egy MACBOOK Pro lenne.
Kicsit félek tőle. Viszont ha kitudnám normálisan hosszabb időn keresztül próbálni, nem tartom kizártnak hogy átállnék rá...
Majd figyelek hátha jön driver! :)
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#5575) tlac válasza Loccze (#5574) üzenetére


tlac
Topikgazda

warez osx-ekről nem beszélhetsz...

másrészt 10.6.x-szel kellene próbálkoznod, de a videokártya akkor sem fog menni
ha nagyon ki akarod próbálni az osx-et, akkor szerezz valami olcsó, kompatibilis kártyát

(#5576) dani_model


dani_model
csendes tag

Hello. Nekem FJS amilo 1650G notebbokom van. a procija amd 3400+, ati videókari, azt hiszem 256 mb, xpress200M.

már próbáltam jó mac-et keresni, de a letöltöttek nem jók, pedig amd-re kerestem rá.

kérlek, valak tud valami tanácsot adni? nem kell a leo, nekem jó a régebbi is. felrakni fel tudom majd, de nincs letöltési címem, sehol sem találok.

köszönöm előre is!

(#5577) Loccze válasza tlac (#5575) üzenetére


Loccze
tag

köszönöm a tanácsot... egyébként nem wareznek indult először...

(#5578) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Nekem olyan virtuális gép kellene, amin lehet OSX-t futtatni... Valahol hallottam már róla, hogy megjelent valamelyiknek egy új változata, és lehetséges, de VirtualBox, és VMware playernél, nem láttam ezt a opciót, esetleg hogy tudnám előjátszani, hogy menjen rá OSX is?

(#5579) varsam válasza Lakers (#5578) üzenetére


varsam
őstag

VirtualBoxon nem tudom hogy megy-e, de VMware Fusion-höz lehet letölteni osx image fájlt, ami már egy feltelepített rendszer, így nem kell neked szórakozni vele.
Kalózöbölbe megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#5580) Lakers válasza varsam (#5579) üzenetére


Lakers
tag

Akkor a Fekete Gyöngy vitorlái vigyenek oda :-D ... Utána olvastam, és elsiklottam a tény felett, hogy az ingyenes verzió nem támogatja...

(#5581) varsam válasza Lakers (#5580) üzenetére


varsam
őstag

ha már az öbölbe vagy, szerintem megtalálod a nem ingyenes verziót is :)

(#5582) varsam


varsam
őstag

A Graphics update-et szerintetek fel merjem rakni? Nem használok külön kextet a vga-hoz, hanem com.apple.Boot.plist-be van beszerkesztve a Graphicsenabler.

(#5583) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Varsam!

Nyugodtan felteheted. Nálam semmi problémát nem okozott, bár azóta elszált a kijelzőm és most éppen egy dellen vagyok, és úgy néz ki maradok is.
GMA 950 viszont nem ment a graphicsupdate-el.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#5584) rii


rii
nagyúr

semmm ....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5585) tlac


tlac
Topikgazda

Már páran kerestek tunereket, itt egy lista, hogy mik azok, amik hivatalosan is mennek.

[ Szerkesztve ]

(#5586) czanga


czanga
őstag

Szasiztok. Rég jártam erre. A vinyóm beadta az unalmast, így gondolkodom 10.5.8 helyett 10.6-tot kellene feltenni. Tlac, vagy valaki... Melyik a most fellelhető megoldások közül az amelyik nem túl bonyolult? Próbálkoznék, de 10,5.8 alatt sokat sz@ptam, nem szeretnék itt is, persze sok sz@pás árán,de az kiválóan működött.

(#5587) tlac válasza czanga (#5586) üzenetére


tlac
Topikgazda

az újat sem lesz egyszerűbb felrakni, de mégiscsak azt kellene erőltetni, az a modernebb, frissebb

(#5588) czanga


czanga
őstag

Most feltettem a 10.5.8-at egyenlőre. Menne az is, régóta foglalkozom ezzel, pusztán csak lusta vagyok ezzel foglalkozni. :D

(#5589) PH 5.5 válasza czanga (#5586) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Hello!

Nemrég váltottam 10.6-ra, viszonylag egyszerűen ment minden egy bizonyos telepítővel, aminek az elérhetőségét elküldtem privátban.
Egy gondom van csak, a mikrofont sehogy sem tudom beizzítani a hangkártyámon, de ez legyen a legnagyobb baj, örülök hogy egyáltalán a kimenet működik.
Mindenesetre, ha valaki tud erre megoldást x-fi titanium esetében, akkor ne tartsa magában!

Még egy dolog: elvileg az egérkurzorral is lehet asztalt váltani úgy, hogy a kellő irányban a képernyő szélére húzzuk. Ez az én esetemben csak elvétve működik. Van rá valami orvosság?

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#5590) cadmester válasza PH 5.5 (#5589) üzenetére


cadmester
tag

Spaces-nak hivjak, a System Preferences/Expose reszentudod beallitgatni. Csak kepernyosarkokra lehet engedelyezni, tehat a sarokba kell huzni az egeret. Hogy melyikbe, azt mar te dontod el a beallitasoknal.

CAD + FEA

(#5591) PH 5.5 válasza cadmester (#5590) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Na ez az, nem a sarkokba húzva működik (néha), hanem oldalra-alulra-felülre húzva (akár egy stratégiai játéknál). Alaposan átnéztem a beállításokat, de semmit sem találtam ezzel kapcsolatban.
Mindig is használtam a spaces-t de leggyakrabban ctrl-kurzor-ral szoktam váltani, vagy a futó program dock ikonjára kattintva.

Meglesem a dolgot a g4-en is, ott biztos nincs semmiféle anomália, bár azon csak 10.5.8 van, snow leo-ra sajnos alkalmatlan :(

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#5592) Takhanto


Takhanto
őstag

Akinek 10.6.2-ese van és alc889a audiot használ,attól kérném a segítségét. Ki kéne másolni pár fontos audio kext-et pl a hdaenabler,AppleAzaliaAudio.kext,ALCinject.kext,AppleHDA.kext,LegacyHDA.kext

és elküldeni az e-mail címemre: takhanto@freemail.hu -ra

Előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#5593) Yutani


Yutani
nagyúr

Egy kis tapasztalat megosztás:

Toshiba L500-1EQ laptopra sikerült felrakni a az iAtkos 10.6.2 verziót, de hangot és hálózatot nem tudtam beüzemelni, és nem volt hozzá több türelmem (nem is az én gépem volt).

Az iAtkos annak ellenére, hogy angolul tepelítjük, kínaiul jelentlezik be, kínai nyelven van minden. Ez átállítani úgy lehet, hogy a beállításoknál a nyelvek közül minden kínai nyelvet ki kell venni (kiszedni a pipát), majd ki- és vissza kell jelentkezni az angol nyelhez.

Az dátumhoz is be kell állítani külön az angol vagy magyar formátumot, mert az oprendszer angolra történő átállításával az még nem áll át magától. Az oprendszer kezeli a magyar billentyűzetet.

#tarcsad

(#5594) Tomy27


Tomy27
tag

Üdv.

Van egy Asus K52J Series laptopom, amire Mac OS X-et szeretnék telepíteni.
Már próbáltam egy két hackintosh-t de a boot után, mikor beadja az almás hátteret egyből újraindul a gép.Mivel eddig csak Windows-t illetve átmeneti ideig Ubuntu-t használtam ezért semmi tapasztalatom nincs a Mac OS X-el kapcsolatban, de szeretném feltelepíteni.
Várom hozzáértők segítségét, előre is köszönöm.Ha szükséges majd írom a konfigot is.

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#5595) Yutani válasza Yutani (#5593) üzenetére


Yutani
nagyúr

Francokat, iAntares 10.6.2 volt.

Ami nagyon fontos, hogy a HDD vezérlő megfelelő kiválasztására nagyon kényes, csak egy jó custom beállítással volt hajlandó menni: először törölni kellett az eredeti IOFamily-t, aztán pedig be kellett jelölni a másik IOFamily-t, aminél megjegyzésben ott van, hogy jó az Intel ICH10-ig.

Bootloadernek pedig a Chameleon RC4-t állítottam be.

Tomy27: Te is próbáld meg a megfelelő HDD vezérlőt beállítani.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#5596) Tomy27 válasza Yutani (#5595) üzenetére


Tomy27
tag

Szia!

Köszi a választ, viszont lehet félreértettél.
Nekem nincs lehetőségem a megfelelő kext-ek kiválasztására, mert addig el se jutok.
Mert mikor be boot-ol a dvd akkor a szöveges rész után egy pillanatra beadja a szürke almás hátteret, de abban a pillanatban újra is indul a gép.
Szóval mindjárt a boot-nál illetve nem sokkal utána, de nem tudom miért illetve mi okozza.
Remélem most érthető mi a problémám.
Viszont a video kari ATI Mobility Radeon HD 5470 esetleg ez okozza ezt a jelenséget?
Bár ez elég hihetettlen lenne.

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#5597) Yutani válasza Tomy27 (#5596) üzenetére


Yutani
nagyúr

Eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, próbálj ki több release-t. Az L500-1EQ Toshibán például az iATKOS 10.6.2 már a DVD boot alat kifagyott elég hamar. Ugyanakkor az ugyanolyan verziószámú iAntares 10.6.2 pedig telepíthető volt.

Év elején egy Asus EEE PC-vel szórakoztam, arra nem lehetett feltenni semmilyen verziót, pedig próbálkoztam iDenebbel meg más társaival is. Ott is az volt a baj, hogy nem ismerte a HDD vezérlőt a Hackintosh telepítő.

#tarcsad

(#5598) Tomy27 válasza Yutani (#5597) üzenetére


Tomy27
tag

Hát letöltöm ezt is, meg is találtam az iAntares 10.6.3 v2.2-es verziót.
Kipróbálom hátha bár nem sok bizalmam mert ez már a 4. verzió lesz.

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#5599) Tomy27 válasza Yutani (#5597) üzenetére


Tomy27
tag

Na tegnap kipróbáltam az általad említett hackintos verzióval is, de sajna ugyanaz a helyzet.Lehet le kell mondanom a Mackintos rendszerről, pedig szívesen áttértem volna rá.
:O

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#5600) priti


priti
addikt

Sziasztok

Még soha nem foglalkoztam mac-el, kapott egy ügyfelem egy mac-et a médiaszobába, nem kell nekem mélyen foglalkozni vele, minden isteni, csak teljesen primitív szinten van pár kérdésem, amire lehet hogy magamtól is rájönnék, csak nem akarok ott pöcsölni vele. Olyan weben elérhető segítséget keresek, amiből megtanulhatom, hogyan kell felhasználókat létrehozni és a felhasználói beállításokat megejteni, mert többen szeretnének dolgozni a géppel. Ennyi. Semmi extra. Vadi új vas, gondolom mindenből a legfrissebb van rajta.
Ez a leírás elég részletesnek tűnik ehhez, van esetleg valami tipikus bagatel dolog, amibe a leírás alapján operálva bele fogok futni?

Hardverlesen

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.