Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) varsam válasza priti (#5600) üzenetére


varsam
őstag

(#5602) priti válasza varsam (#5601) üzenetére


priti
addikt

:R
párdon, píszundláv meg minden

Hardverlesen

(#5603) peet beat


peet beat
csendes tag

Sziasztok

Van esetleg valamelyik Gigabyte tulajdonosnak tapasztalata ezekről a moddolt Biosokról?

[link]

Azt olvasom insanelymacen, hogy így nincs szükség DSDT-re.
Mivel retailt szeretnék feltenni, érdekelne a dolog, csak alig találok adatokat a biosról és az osx86.wiki sem említi. Kicsit félek kapásból nekiugrani a flasshnek :) Használja esetleg valaki?

Eddig ASUS tulaj voltam. Tényleg egyszerűbb az élet egy EP43 vagy EP45 társaságában?

[ Szerkesztve ]

(#5604) steven0718 válasza peet beat (#5603) üzenetére


steven0718
csendes tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz szeretnék egy Snow-t felrakni, tudtok segíteni mit jelöljek be?

Konfig:

MSI K9N Neo v3
AMD Athlon64 6000+ X2
2GB DDR2-800
nVidia 7900GT 256MB GDDR3
200+80GB HDD

És a lista:

(#5605) tlac válasza peet beat (#5603) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem felesleges moddolt bios-t felrakni

anélkül is be lehet tölteni dsdt-t

nálam is egy retail osx van telepítve, a dsdt-t pedig leírások alapján moddoltam magamnak egyet (hang és egy bug miatt)

(#5606) peet beat válasza tlac (#5605) üzenetére


peet beat
csendes tag

Már késő :) Éjjel felraktam.

Tapasztalatnak csak annyi, hogy a gyári BIOS-al nem települt fel a 10.6.0 retail sem, kernel panic install közben.

A moddolt BIOS után: iBoot, majd 10.6.3 Retail. Install végig, majd reboot és elsőre hang, lan és videó két monditoron. DSDT 0 Kext 0 és minden megy tökéletesen. Kapott egy cameleont az iBoot helyett és ennyi. Update 10.6.4 re zökkenőmentesen.

Tényleg egyszerűbb az élet P43 felett :)

[ Szerkesztve ]

(#5607) varsam válasza peet beat (#5606) üzenetére


varsam
őstag

utólag hogyan telepíted a chameleont? Én mindig csak a hackelt telepítő dvd-kkel tettem fel. Ha leírnád részletesen, azzal sokat segítenél.

(#5608) tlac válasza varsam (#5607) üzenetére


tlac
Topikgazda

van neki egy leírása a chameleon oldalán

(#5609) peet beat válasza varsam (#5607) üzenetére


peet beat
csendes tag

iBoot cd-ről bootoltam. Retailt másként nem is lehet gondolom :) Aztán install. Ha feltepül, akkor loader nélkül. Csak cd-vel indul. Leszedtem az RC4 et és install. Eztán már indult cd nélkül is :)

Igaz utána EFI studioval újra kellett a videókarit állítani, de most működik. És se DSDT se kext.

Eddig egy Asus P5K lapom volt, halálba kellett kalapálni egy install után, hogy minden megfelelően működjön és a frissítés is kínos volt.
Nekem most ez hatalmas megkönnyebbülés.

(#5610) tlac válasza peet beat (#5609) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem csak iboot-tal lehet elindítani, van még többféle bootloader

most pontosan milyen lapod van?

(#5611) peet beat válasza tlac (#5610) üzenetére


peet beat
csendes tag

Persze úgy értettem én is, hogy boot loader nélkül nem lehet a retailt :)

EP43-UD3L

(#5612) spacs02


spacs02
csendes tag

sziasztok lenne egy kérdésem több napja próbálom felrakni az os x leopardot de addig jut el hogy alma alatt pörög a kis napocska és amikor tovább kéne mennie akkor kék háttér jelenik meg és semmi több.ha valaki segítene megköszönném.gép egy IBM R52

(#5613) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Sziasztok!

Problémám van a dvd írással. Olvasni olvas rendesen.
dmesg ezt hozza: SAM Multimedia: READ or WRITE failed, SENSE_KEY = 0x03, ASC = 0x02, ASCQ = 0x00

Bármit(avi, iso) írok ki az nem játszható le sehol (asztali dvd, pc)

A dvd típusa: Optiarc DVD+-RW AD-5560A
Sys profilban:
Firmware Revision: DD11
Interconnect: ATAPI
Burn Support: Yes (Generic Drive Support)
Profile Path: None
Cache: 2048 KB
Reads DVD: Yes
CD-Write: -R, -RW
DVD-Write: -R, -R DL, -RW, +R, +R DL, +RW
Write Strategies: CD-TAO, CD-SAO, CD-Raw, DVD-DAO
Media: To show the available burn speeds, insert a disc and choose View > Refresh

na most én vagyok béna vagy ez a típus nem támogatott? nem igazán találtam infót erről sehol.

előre is kösz

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#5614) tlac válasza Pret_1G (#5613) üzenetére


tlac
Topikgazda

ahci?

(#5615) varsam válasza Pret_1G (#5613) üzenetére


varsam
őstag

új noti?...érdekes probléma :F

EX600-ra a Hazarddon kívül próbáltál másik snowleo-t feltenni? Szerinted egy iBoot + Retail megoldás működőképes lenne? Jövő héten jön az új vinyóm és valszeg újra kell raknom a rendszert, ha csak vki addig nem ad valami jó megoldást particiók másolására.

(#5616) Pret_1G válasza tlac (#5614) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

AHCIPortInjector, IOAHCIBlockStorageInjector kextek Extra-ban.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#5617) Pret_1G válasza varsam (#5615) üzenetére


Pret_1G
csendes tag

Én hazard-ot egyszer tettem fel kíváncsiságból. de aztán végig retailt-használtam, sőt gyakorlatilag most is ugyanazt használom mert fogtam áttettem ebbe a ex600-as vinyót aztán kicseréltem néhány kextet plusz néhány beállítás és most is ugyanaz fut. Jobb a retail szerintem mint ezek a széthekkelt vackok.

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#5618) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tapasztaltabb kolegáktól!

Napokat olvastam a témában, mi módon kell feltenni az SL-t PC-re.

Nos ott tartok, hogy iboot boot cd-vel sikerült felraknom a snow leopardot. Leszedtem a frissítést hozzá, most 10.6.5 (asszem) van fent.
Viszont a hdd-ről való rendes bootolást nem tudom megcsinálni.
Feltettem az EasyBeast-et, nem tudott rendesen bootolni, feltettem a legújabb Cameleont, az sem bootolt rendesen. A boot elindul, de aztán se rendes, sem safe mode-ban nem sikerült elindítani. Illetve az iboot cd-vel való bootolás után is csak safe modeban volt hajlando beindulni.
Pár kext-et feltettem, amit más oldalakon írtak az alaplapomhoz, de úgysem bootol rendesen.

Konfigom: Asus P5B-E Plus, HD4850, E8400 proc.

Továbbá a HD4850-hez nem találtam rendes drivert, legutóbb mikor a kext.com-ról leszedtem hozzá drivert, ibootos bootolás után se volt kép. Bár ez utóbbit megpróbálom újra feltenni.

Köszi a segítséget!

(#5619) cadmester válasza Mr. Teddy (#5618) üzenetére


cadmester
tag

Első körben: http://celtic.no-ip.org/ersfsf/smart-questions_hu.html

És tudjuk, hogy bunkók vagyunk, mert nem állunk sorba segíteni, de lószart se lehet kiolvasni abból, amit írtál.

MI A BAJ?

CAD + FEA

(#5620) Mr. Teddy válasza cadmester (#5619) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Nyugi ember! Ha normálisan írod le, hogy nem érted mi a baja a cuccnak, akkor is megértem.

Szóval ha nem volt érthető. Nem bootol rendesen a gép HDD-ről, csakis az iboot boot-cd-vel tudom elindítani a rendszert.
Az oprendszer installálása után feltettem a chameleon legújabb verzióját. Újraindítom a gépet, bejön a cameleon, majd elindul az oprendszer betöltése, majd szürke képernyőnél lefagy, és nem csinál semmit. Ez a baj.

Amúgy az ember nem attól lesz bunkó, mert nem segít, meg nem áll sorba segíteni, hanem ha bunkó módon ír. Nem kötelező segíteni, ergo a bunkóságot is kerüljük plz.

(#5621) cadmester válasza Mr. Teddy (#5620) üzenetére


cadmester
tag

-v vel bootolj.
Minden osx telepítő leírásban említik a bootkapcsolókat. Hogyan siklottál át fölöttük?

[ Szerkesztve ]

CAD + FEA

(#5622) peet beat


peet beat
csendes tag

Magyarország, én így szeretlek.....

(#5623) peet beat válasza Mr. Teddy (#5620) üzenetére


peet beat
csendes tag

itt találsz az alaplapodhoz szükséges kexteket és leírást.

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.6.4#Asus

Valsyeg nem telepítetted fel a szükséges kexteket az iBoot cd eltávolítása előtt.

(#5624) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Már egyszer felakartam rakni osx-et de akkoriban még nagyon nemvolt driver a konfigomhoz.

Most az lenne a kérdésem első körben, hogyha van egy 10.5.6-es osx-em. Rendes, eredeti.
Azt feltudom rakni asztali inteles pc-re? Vagy kell valami másik osx-et leszedni?

Egyenlőre ennyi lenne a kérdésem. Előre is köszi a válaszokat!!!!! :R

(#5625) varsam válasza Zefír (#5624) üzenetére


varsam
őstag

Mivel már van 10.6 snow leopard, én azt ajánlom, hogy azzal próbálkozz.

Eredeti (retail) osx-et is fel lehet tenni, sőt sokan arra esküsznek a hackelt osx-szel szemben, de nekem pl nem akart működni a dolog (valszeg én csináltam rosszul) viszont egy hackelt féle elsőre felment és működik 100%-osan.

Milyen konfigra menne?

(#5626) Mr. Teddy válasza peet beat (#5623) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

A bootolási gondodt sikerült már megoldanom végül. Igaz így is csak safe bootban indul.

Most ami még hiányzik, az a hang. Csomó fórumon olvastam, hogy a VooDooHDA.kext kezeli a hangkarimat (AD1988B), de hiába tetem be Kext Utilityvel, nincsen hang.
Azt is olvastam, hogy ki kellene törölni az ApplHDA.kext és egyéb hangra vonatkozó kexteket az Extension mappából. Ezek után sem ment sajna.

Mivel sok kextet tettem be, meg töröltem ki hanggal kapcsolatban, hogy lehetne megcsinálni, hogy alapra visszaálljon, és úgy nekiindulnák külön-külön audio kextekkel, lehet valamelyik ütközik, stb...

Köszi

(#5627) peet beat válasza Mr. Teddy (#5626) üzenetére


peet beat
csendes tag

Nehéz válaszolni mert nem ismerem azt az alaplapot ami neked van. Sajnos a hekkelt disztrókkal szemben a retail érzékenyebb az ilyenre.
Egyébként melyik retailt tetted fel? 10.6.0? vagy 10.6.3? érdemes lenne először inkább a régebbi kiadással próbálkozni és azt lefrissíteni, ha már működik minden. Mert ha utána áll meg a tudomány, legalább kiszűrted, hogy az update miatt.

Amit még javasolni tudok, hogy nézz utána esetleg más alaplapok leírásainak is. Nem gond ha más márka, a hang chipset stimmeljen.

Végezetül ha meguntad a kísérletezgetést, érdemes átrágnod, mennyire gondolod komolyan ezt a hackontosh dolgot. Csak unatkozol, vagy valóban szeretnél áttérni teljesen os x-re. Azért mondom ezt, mert én pont egy éve tértem át és az első 10 hónapot átszenvedtem egy asus lappal. Szó szerint. Egy reinstall fél napos szarakodásból állt és a frissítések is rendszerint kinyírták az egészet. Ha macera nélkül, hibátlanul akarsz retailt telepíteni és hosszútávra, akkor javaslok egy alaplap cserét. Nekem is előbb kellett volna :)

(#5628) Zefír válasza varsam (#5625) üzenetére


Zefír
őstag

E5400
HD4850
P5PQL-AM
4gb 800mhz ram

(pontoskonfig adatoknál)

És, van valami leírás az eredetihez,vagy ugyanúgy kell mint a hackeltet?
Amit találtam az 1.HSZ-ban link, az jó az a link, ha aszerint csinálom?http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Installation_Guides

(Bocs a kinkért, vmiért nem csinál semmit ha rányomok a link gombra-.-")

(#5629) bLaCkDoGoNe válasza peet beat (#5627) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Ha macera nélkül, hibátlanul akarsz retailt telepíteni és hosszútávra, akkor javaslok egy alaplap cserét." ... vagy egy Mac-et. ;) (Bocs, nem tudtam kihagyni.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5630) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok virtualbox-ban szerettem volna kipróbálni a Kalyway 10.5.2 DVD Intel_Amd (sse2/sse3) EFI V8 verziót. Megcsináltam a partíciót a telepítőlemezzel, leformatálta ezután már látta, a telepítés végig is ment kiírta hogy kész és indítsam újra. Újraindulás után megint a lemezről bootolt és ugyanott voltam a telepítőben mint amikor először indítottam, ebből gondoltam hogy arra már nincs szükség. Tehát eltávolítottam a telepítőlemezt, ekkor a vinyóról bootolva a csatolt képen lévő efi shell fogad hibaüzenet nélkül, úgy látom gui-t nem is próbált indítani. Mit lehet csinálni ilyenkor hogy legyen gui?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5631) peet beat válasza bLaCkDoGoNe (#5629) üzenetére


peet beat
csendes tag

Áhhááááá :D Jogos :)

(#5632) Zefír


Zefír
őstag

Na jólkeződika dolog.
Ugye átkell állítani a BIOS-ban telepítés előt tpár dolgot, pl a sata->achi-re
és HPET-t 64 bitre. mod is kell, Na most nekem asus alaplapom van, és nagyon nem találok ilyet a bios-ban:/ Akkor ilyenkor mivan? Felejtsem is el a telepítést?

[ Szerkesztve ]

(#5633) kovacscsi


kovacscsi
tag

Msi Cx600-ra,hogy lehet osx-et felrakni ,hogy el is induljon,mert feltelepül csak nem indul el?!
Tud valaki segíteni ebben?

(#5634) tlac válasza Zefír (#5632) üzenetére


tlac
Topikgazda

lehet más néven vannak
de ezek nélkül is működhet

(#5635) pereces válasza Zefír (#5632) üzenetére


pereces
tag

P5PQL-CM lappal telepítettem fel Snow leót gond nélkül, gondolom a te lapod bios része is hasonló lehet. Természetesen csak módosított biosszal (osx mod + slic a windowsnak :-) sikerült a művelet. Kezdetben iAntares most pedig már "gyári" osx dolgozik a gépen.

(#5636) Zefír válasza pereces (#5635) üzenetére


Zefír
őstag

Hát, majd akkor próbálkozok, csak még nem sikerült lemezről bootolni-se, beállítom h First boot from CD. Lehetőséget se dobki, hameg nyomom F5öt semmisem történik.. De majd este próbálkozok még.

Nincsen valaki aki Csepeli?? :U :U

(#5637) pereces válasza Zefír (#5636) üzenetére


pereces
tag

bocs tévedtem, a tiedben AMI BIOS van, a p5ql-cm alaplapban pedig Award.

(#5638) PH 5.5 válasza Zefír (#5632) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

AHCI-vel kapcsolatban: mindenhol azt írják, hogy elengedhetetlen a snow leo telepítéséhez. Nos, ezt cáfolom, mert nekem ide módban is felment és tökéletesen működik.
Azért voltam kénytelen így megpróbálni, mert nekem van mellette egy win7, ami ide módban lett feltelepítve, és ha a snow leo miatt átállítottam volna ahci-ra, akkor a win7 dobott volna egy hátast. Tudom hogy van megoldás erre is, de nem akartam variálni, kockáztatni, inkább ráküldtem a snow leo-t ahci nélkül, gondoltam egy próbát megér, és sikerült is.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#5639) peet beat válasza PH 5.5 (#5638) üzenetére


peet beat
csendes tag

Tanusítom. Nekem is P5K lapom volt és sosem tudott AHCI módot. Mégis ment a Snow Leo. Egészen 10.6.3-ig. Ott már nem látta csak a SATA0 vinyót. Semmi mást. De addig tökéletesen ment IDE módban. Az is tény viszont, hogy ezt egyik másik alaplappal sem sikerült elérnem. Tehát aki azt mondja AHCI nélkül nem megy, nem mond hülyeséget, csak van kivétel.

(#5640) Visormail válasza Visormail (#5630) üzenetére


Visormail
addikt

Semmi ötlet?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5641) rii


rii
nagyúr

helllll

azt szeretném megkérdezni, hogy léteznek-e olyan pc alkatrészek (alaplap, mem, CPU), illetve olyan snowleo install ISO, amikkel a lehető legkvesebb üggyel-bajjal lehetne az OSX-et felvarázsolni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5642) tlac válasza rii (#5641) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen

(#5643) rii válasza tlac (#5642) üzenetére


rii
nagyúr

én hülye ....

akkor azt szeretném megkérdezni, hogy mik azok?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5644) tlac válasza rii (#5643) üzenetére


tlac
Topikgazda

nyugodtan megkérdezheted :D

na de, elég egyszerű, olyan hardvereket kell venni, amikre hasonlókat írnak, hogy "works out of the box"

pl. a mostani gépem, amiről már a topikban többször írtam, gyakorlatilag ilyen, egy eredeti osx-hez képest szinte semmit nem kellett változtatni rajta

(#5645) rii válasza tlac (#5644) üzenetére


rii
nagyúr

kaptál kölcsönbe egy original eredeti Snow Leot, és fel lehetett rá tolni minden különösebb ügyeskedés nélkül? – havercsajnak gondolkdnék gépben, és nekem kell feltenni ha így alakul - persze - és szeretném a könnyebb oldalát megfogni a dolgoknak ....

a.) ha kijön egy frssítés, akkor fel lehet rá tolni? Nem nyírja ki a hackelt részt?

b.) sound, lan, vga, .... mind felsimerte a Snow Leo, vagy kellett telepíteni valamit?

bocs a sok kérdésért ... visszaolvani nem tudok most, bent melóhelyen 2-en 3 ember helyett dolgozunk, mostegész hétéévégnis, minden este 8-9-10kor megyek haza, nézd el PLS, nem tudok rákeresrni ... túlélő üzemmódban vagyok

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5646) rii


rii
nagyúr

venném a bárotságot, és megkérdezném azt is, hogy notebook-ról hallott -e már vlaki olyanrlól, amire Pikk-Pakk felmegy a Snow Leo .... és ha halott akkor a tipusát is lécci mondja meg ( :D )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5647) tlac válasza rii (#5645) üzenetére


tlac
Topikgazda

ügyeskedni kellett, mert a bootolást meg kellett oldani
viszont a feltelepített rendszerben minden fájl eredeti, külön az extra mappában pár kext hozzáadva

tehát a frissítés semmilyen hackelt részt nem ír felül
meg persze frissítés előtt utánaolvasok, hogy van-e valami extra amire figyelni kell, de eddig a 10.6-tal csak annyi dolgom volt, hogy a sleepenabler-t eltávolítottam, telepítettem a frissítést, aztán felraktam egy új sleepenabler-t, mivel ez nem szokott kompatibilis lenni az új verziókkal

de ha nincs rá időd, maradnak a hackintosh telepítők, frissítést meg le kell tiltani...
de ettől függetlenül értelmesen kell összeválogatni a cuccokat
egyébként ezekkel a release-ekkel is szórakozni kell, még kitalálod, hogy miket kell bepipálni...

[ Szerkesztve ]

(#5648) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Erre a konfigra lehet Snow Leopardot telepíteni úgy, hogy szépen működjön?
Asrock 880g extreme3 - 880G;SB850
Athlon II X4 620
Radeon 5770
Kingmax ram

(#5649) peet beat válasza sp@rtan (#5648) üzenetére


peet beat
csendes tag

Hogy szépen működjön? Nem :(

(#5650) sp@rtan válasza peet beat (#5649) üzenetére


sp@rtan
senior tag

:(
Nagyon kiszeretném próbálni az osx-t, de egy MacBookra nincsen pénzem..
Néztem netbookokat de amire fel lehetne rakni, azt már nem forgalmazzák.
Akkor marad a szorgos gyűjtés az igazi Almára :O

És a "nem szépen működés" lehetséges? Mennyire nem működne szépen?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.