Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Újra irtam a DVD-t... :))

Úgy néz ki hogy elindult, csak azt furcsálom hogy mikor 7 percet irt ki telepitésnél, még vagy 30percig csinálta, néha leállitota a vinyot, a dvd-t is, aztán a végén bekapcsolta a vinyot, felpörgette a DVD-t és igy lett vége... Hang megy :)
A billentyűzet nem akar menni, régi kaly-val is volt ilyen, NUM lock ki vagy bekapcsolva indul el a billentyüzet? vagyis kaly-nak ez volt a baja, de sehogy sem akar menni most... PS/2....

[ Szerkesztve ]

(#702) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Ezaz újra MAC!:D hibátlan! minden megy!:D
Az uj V2-es Leo4All már letud állni? resetelni? Készenléti üzemmód?:D

(#703) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Na most 1 jó videólejátszó progi kellene, ami mindent visz... Periant felraktam meg a legujabb quicktime-ot, és nemtom, nagyon belassult meg fagyogat, néha azt irja ki hogy: ez nem video formátum... :U

(#704) biker válasza DroneZ^ (#703) üzenetére


biker
nagyúr

vlc, kizárólag, semmi perian meg akármi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#705) Lenry válasza PH 5.5 (#694) üzenetére


Lenry
félisten

nah újratelepítettem, most nem a Vanilla, hanem a Netkas féle kernellel, és most minden gond és kext nélkül felismeri a PS/2 eszközöket

valakinek valami javaslata, hogy hogyan tudnám 1280x1024@85Hz-re váltani a felbontást? mert csak az 1024x768 az egyetlen opció, az is 60Hz-en, és a szemem folyik már ki... TFT-re meg nem tellik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#706) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Most emulátorokkal kezdtem próbálkozni, a parappel desktop teljesen emulálja a windowst, vagy csak ugy néz ki? Mármint ha 1az1ben fut az asztalon akkor már particio is felesleges, nem? Vagy vannak problémák vele? :U
Próbáltam még a crossover-t, régi játékok mentek vele, újak nemnagyon...

[ Szerkesztve ]

(#707) PH 5.5 válasza Lenry (#705) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

A felbontás állítására van lehetőség:

* Boot OS X
* Open the TextEdit program in the Applications folder
* With TextEdit, open the file: /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist
* Open the file, and add these two lines (right after the <string>Yes</string> line if you are on Tiger or <string></string> line if you are on Leopard)

<key>Graphics Mode</key>
<string>1280x1024x32</string>

* Replace the 1280x1024x32 with the resolution you want
* Then, in go to File >> Save As..
* Save the file as com.apple.Boot.plist on the Desktop (make sure the .plist part is there!)
* Navigate the the /Library/Preferences/SystemConfiguration/ folder
* Drag your com.apple.Boot.plist file on the Desktop into the folder window
* When a messages appears, click Authenticate and Replace and enter your password
* You're done! Reboot OS X to see the changes

Próbáltam több gépen is, működik.
Frissítésre így hirtelen nem tudok megoldást, de még szétnézek.

Ha textedit helyett BBEdit-tel, vagy TextMate-el szerkeszted a com.apple.Boot.plist-et, akkor egyszerűbben, a helyén meg tudod csinálni, a végén a mentésnél kér majd jelszót és kész is van, újraindítás után már a megadott felbontást fogja használni.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#708) DroneZ^ válasza DroneZ^ (#706) üzenetére


DroneZ^
őstag

rendszerben minden ilyen undorito virtual parallel hardver, igy nemfog frankón menni.... nvidia drivert sem lehet felrakni? igy nem fog rettenetesen leesni a teljesitménye a rendszernek? mert amugy jo lenne... :U

Miféle emulátorok vannak még?

[ Szerkesztve ]

(#709) Lenry válasza PH 5.5 (#707) üzenetére


Lenry
félisten

köszi szépen, BBEditem van, ha hazaértem, kipróbálom.... :R
amúgy van egy resuloution menüpont is, csak szürke...

próbáltam nvidia drivert felrakni, de valahogy sosem sikerült...
a Leo4allban vannak nvidia kextek, de ha felrakom, akkor boot után elmegy a kép, és kénytelen vagyok leszedni... (a releaseben alapból van egy RemoveVideo script)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#710) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#702) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

A leállással még mindig gondok vannak, csak minden 3.-4. alkalommal jön össze. Néha VNC-n keresztül tartom a kapcsolatot az itthoni gépemmel a melóhelyemről és emiatt nem merem leállítani, amikor már nincs rá szükségem. Készenléttel, resettel soha nem volt gondom.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#711) PH 5.5 válasza Lenry (#709) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Nekem így néz ki, tehát a felbontás szabadon állítható, viszont a frissítést nem engedi 60Hz fölé állítani, pedig a monitorom tudja a 75Hz-et. Az az érdekes, hogy kisebb felbontásom viszont már engedné, de hát nyilván inkább maradok a nativ értéknél.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#712) Lenry válasza PH 5.5 (#711) üzenetére


Lenry
félisten

ha jól látom, akkor 19" wide TFT-d van :D
és mivel TFT, így teljesen mindegy, hogy mekkora a frissítési érték...nálam viszont CRT-n fontos

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#713) PH 5.5 válasza Lenry (#712) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Hát igen, 60Hz-es CRT-t hosszasan bámulni nem egy leányálom...

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#714) Lenry válasza PH 5.5 (#713) üzenetére


Lenry
félisten

tudom... most is azt bámolom szüleimnél... 14" IBM CRT... asszem 11 éves... még az egyik első konfigomhoz volt...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#715) gergely2005


gergely2005
tag

Olyat olvastam, hogy egyenlőre a 8xxx vga-k nem tudják futtatni a Mac OS X-t, ez igaz??

http://nagygergely.info

(#716) PH 5.5 válasza gergely2005 (#715) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Ahhoz képest nálam elég jól elszaladgál :)
A 8400-8500-asokkal voltak nehézségek néhány hónapja, de azóta már azok is támogatottak.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#717) gergely2005 válasza PH 5.5 (#716) üzenetére


gergely2005
tag

És neked melyik van fent?

A Leo4All vagy a Kalway vagy melyik?

http://nagygergely.info

(#718) PH 5.5 válasza gergely2005 (#717) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Először a Kaly 10.5.1 volt fent, aztán SATA vinyóra váltottam, akkor pedig a Leo4All-t tettem fel próbaképpen, azóta az fut, teljesen elégedett vagyok vele.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#719) gergely2005 válasza PH 5.5 (#718) üzenetére


gergely2005
tag

Remek, köszi! :)

http://nagygergely.info

(#720) DroneZ^


DroneZ^
őstag

bedugtam 1 pendrive-ot a kaly gond nélkül kirakta ikonjat az asztalra, viszont a leo4all nem akarja, miért?

(#721) M@trixfan válasza DroneZ^ (#703) üzenetére


M@trixfan
addikt

VLC és Mplayer RC2 unofficial build-ek. VLC sajnos bele tud akadni a tekerésbe.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#722) DroneZ^ válasza M@trixfan (#721) üzenetére


DroneZ^
őstag

vettem észre ilyen fura texturakat vesznek fel a dolgok a videon :(((

(#723) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Csináltam egy ilyen apple Xbench-et...

CPU - 167,53

Memory - 218,60

Quartz Graphics Test - 265,04

OpenGL Graphics Test - 179,51

User Interface Test 434,99

Mennyi pontot kap egy gyári MacPro? ;]

Szerk: még mindig nem lehet kilőni az egérgyorsítást?

[ Szerkesztve ]

(#724) biker válasza DroneZ^ (#723) üzenetére


biker
nagyúr

kérdés, mikori xbench, mert egyszer csináltak egy felezést.
a mac mini 1,42GHz tudott közel 100-at, szal ez gyenge...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#725) rii válasza DroneZ^ (#723) üzenetére


rii
nagyúr

melóhelyi gép:

Results 126.40

System Info
Xbench Version 1.3
System Version 10.5.2 (9C31)
Physical RAM 2048 MB
Model MacPro1,1
Drive Type WDC WD800JD-22MSA1

CPU Test 125.67
GCD Loop 235.19 12.40 Mops/sec
Floating Point Basic 113.35 2.69 Gflop/sec
vecLib FFT 93.06 3.07 Gflop/sec
Floating Point Library 124.85 21.74 Mops/sec
Thread Test 255.07

Memory Test 134.47

Quartz Graphics Test 155.13

OpenGL Graphics Test 140.33

User Interface Test 224.21

Disk Test 55.45

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#726) DroneZ^ válasza rii (#725) üzenetére


DroneZ^
őstag

enyémben van kraft akkor hiába tákolt :)

(#727) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Mivel lehet kényelmesen zenét hallgatni? iTunes-el be ADD-olok 1 vinyot, amin az összes zeném van, kb 30perc mire betölti, a VLC 15 perc, de pl authorból nemtud keresni csak szám címéből... és megzavarodik ha beletekerek... nincs valami nagyon winamp szerü? 5mp alatt betölti, J gomb és minden egyezésre keres... :U

(#728) biker válasza DroneZ^ (#727) üzenetére


biker
nagyúr

iTunes ban kikapcsolod a "keep my music folder organized" és az auto volume-ot, és 30gb zene kb 30mp lesz :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#729) biker válasza DroneZ^ (#726) üzenetére


biker
nagyúr

1.2 xbenchnél kalibrálták újra, 100pont = 2.0GHz single core G5 PPC proci

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#730) biker válasza rii (#725) üzenetére


biker
nagyúr

mini G4

Results 46.17
System Info
Xbench Version 1.3
System Version 10.4.8 (8L127)
Physical RAM 1024 MB
Model PowerMac10,1
Processor PowerPC G4 @ 1.42 GHz
L1 Cache 32K (instruction), 32K (data)
L2 Cache 512K @ 1.42 GHz
Bus Frequency 167 MHz
Video Card ATY,RV280
Drive Type WDC WD32 00JB-00KFA0
CPU Test 58.23
GCD Loop 94.06 4.96 Mops/sec
Floating Point Basic 49.78 1.18 Gflop/sec
AltiVec Basic 184.44 7.35 Gflop/sec
vecLib FFT 48.50 1.60 Gflop/sec
Floating Point Library 34.35 5.98 Mops/sec
Thread Test 57.71
Computation 53.38 1.08 Mops/sec, 4 threads
Lock Contention 62.79 2.70 Mlocks/sec, 4 threads
Memory Test 35.94
System 31.26
Allocate 97.15 356.77 Kalloc/sec
Fill 28.84 1402.29 MB/sec
Copy 19.60 404.92 MB/sec
Stream 42.26
Copy 47.05 971.90 MB/sec [altivec]
Scale 48.07 993.08 MB/sec [altivec]
Add 40.06 853.27 MB/sec [altivec]
Triad 36.19 774.27 MB/sec [altivec]
Quartz Graphics Test 46.83
Line 41.28 2.75 Klines/sec [50% alpha]
Rectangle 50.35 15.03 Krects/sec [50% alpha]
Circle 49.69 4.05 Kcircles/sec [50% alpha]
Bezier 61.03 1.54 Kbeziers/sec [50% alpha]
Text 38.19 2.39 Kchars/sec
OpenGL Graphics Test 66.41
Spinning Squares 66.41 84.24 frames/sec
User Interface Test 29.87
Elements 29.87 137.07 refresh/sec
Disk Test 51.59
Sequential 57.82
Uncached Write 70.03 43.00 MB/sec [4K blocks]
Uncached Write 61.54 34.82 MB/sec [256K blocks]
Uncached Read 40.34 11.81 MB/sec [4K blocks]
Uncached Read 72.12 36.24 MB/sec [256K blocks]
Random 46.58
Uncached Write 21.03 2.23 MB/sec [4K blocks]
Uncached Write 105.97 33.92 MB/sec [256K blocks]
Uncached Read 86.01 0.61 MB/sec [4K blocks]
Uncached Read 57.95 10.75 MB/sec [256K blocks]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#731) DroneZ^ válasza biker (#728) üzenetére


DroneZ^
őstag

It's fantastic! :R

(#732) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Már csak az egérgyorsulást kapcsoljuk ki valahogy :O nagyon idegesít, picit gyorsabban rántom az egeret, már meg sem találom :O

második kérdésem: meglehet csinálni hogy a Finder ugy listázza a mappákat file-okat mint a windosw intézö részletesben? vagyis a mappák felül ABC sorrendben, és alattuk minden ami nem mappa ABC sorrendben, szörnyen idegesitő hogy összevissza vannak a mappák :))

[ Szerkesztve ]

(#733) DroneZ^ válasza biker (#728) üzenetére


DroneZ^
őstag

auto volume hol van?

(#734) biker válasza DroneZ^ (#733) üzenetére


biker
nagyúr

beállítások>lejátszás
itt van a hangminőség és az autó hanegrő is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#735) DroneZ^ válasza biker (#734) üzenetére


DroneZ^
őstag

hát nekem ott nincs ilyen. és angol ráadásul. Preferences-Advanced-Importing: Aminek köze lehet hozzá az "Automatically retrieve CD track names from internet" és nincs pipa mégis dög lassu, kiirja hogy Processing és 10perc után sem áll meg :W

(#736) DroneZ^ válasza biker (#734) üzenetére


DroneZ^
őstag

bug

[ Szerkesztve ]

(#737) Lenry


Lenry
félisten

tud valaki egy programot amivel tudok HFS Plus partíciót írni 64 bites XP alatt?
a MacDrive-nak sajnos nincs 64 bites verziója a 32-es meg nem megy... elég fontos volna, mert sikerült elírni az egyik boot fájlban valamit, és így egyáltalán nem indul a rendszer, addig viszont nem tudom visszaállítani...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#738) biker válasza DroneZ^ (#735) üzenetére


biker
nagyúr

kár, hogy nem azt teszed, amit írtam :(

azt mondtam, lejátszás menü, nem importálás.
pont a harmadik jobbról. itt van minden amiről beszéltem, ha be van kapcsolva a hangerő ellenőrzése, akkor minden számot analizál, és beállítja a hangerőt

az importálásnál csak azt tudod kikapcsolni, hogy felmásolja e vagy sem. természetesen nem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#739) DroneZ^ válasza biker (#738) üzenetére


DroneZ^
őstag

Akkor te erre gondolsz: Preferences / Playback - 3. balrol, kis fehér kör ikon benne háromszög (playgomb) nekem ott csak olyan van hogy Sound Enhancer, kikapcsolom, ugyanugy sokáig tölti...

[ Szerkesztve ]

(#740) DroneZ^ válasza biker (#738) üzenetére


DroneZ^
őstag

ja megvan, soudcheck, az uj itunes-ban benne van. kikapcsoltam de tovabbra is fél oraig processing, nemtom miért.. irdatlan lassu VLC rég megcsinalja ennyi idö alatt.. :W

[ Szerkesztve ]

(#741) biker válasza DroneZ^ (#740) üzenetére


biker
nagyúr

érdekes, nekem a 30gb zenét is gyorsan betöltötte.
3-400mb zene volume check-el együtt kb 5perc

vlc meg főleg gyors.

valami ott nagyon nem stimmel.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#742) biker válasza DroneZ^ (#740) üzenetére


biker
nagyúr

mellesleg egyszer hozzáadod, úgymarad, soha többet nem tölt, mi is a baj? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#743) DroneZ^ válasza biker (#741) üzenetére


DroneZ^
őstag

nekem 100giga..... :DDD

(#744) biker válasza DroneZ^ (#743) üzenetére


biker
nagyúr

akkor is, egyszer betöltöd mindet, és kész. soha többet semmi gond.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#745) DroneZ^ válasza biker (#744) üzenetére


DroneZ^
őstag

siker.

Csomo ilyen vadonat uj játék demoját látom az apple.com-on, de van WOW is meg minden. uj collin mcrae meg amit elbirtok képzelni csak sz@r az apple szervere és nem enged letölteni, hol lehet ilyen hivatalos, valódi játékok demoját letölteni még? googleba beirom h mac games és ilyen fosok jönnek ki ilyen pasziánsz meg flash játék meg ilyen szörnyüségek, pl az uj battlefield 2142 vagymi is kinntvan már MAC-re... csak letölteni nembirom

(#746) DroneZ^


DroneZ^
őstag

az az érdekes hogy szinte minden játékhoz van patch, de demo alig, talán a wines játékokat patcheli hogy menjen MAC-en? mert egyik pl kérte hogy rakjam be az eredeti CD-t és nemnagyon láttam még igy boltban MAC játékokat :U

(#747) M@trixfan válasza DroneZ^ (#726) üzenetére


M@trixfan
addikt

Biztosan nagyon tuti cucc, de a szintetikus tesztek alapján nem érdemes túl messzire menni. Kimaradt a Thread Test a méréseid közül ami talán a legjoban értelmezhető mondjuk egy több cpu-s videókódolás esetén. A legtöbb eredménybe beleszóll a 7300gt aminek munkaállomás felhasználáskor nem sok látszata van. Ha 3D-re kellene akkor persze nem az lenne rii munkahelyi gépében. Sokkal jobb egy Photoshop test vagy egy QT video export vagy bármijen "real world" alkalmazás.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#748) biker válasza DroneZ^ (#745) üzenetére


biker
nagyúr

miután ott vagy az apple oldalán a játékok közt, ott a link minden gyártó weblapjára, ott keresgélj.
van demo bőven, és nem a winest patcheli

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#749) DroneZ^


DroneZ^
őstag

az az érdekes h tök uj vacsi mac-es játékok vannak, de még az NFS carbon (bár az annyira nem uj) is kinnt volt MAC-re de az ea.games-en nincsen demó, sőtt, több hivatalos honlapot is néztem, csak WIN-re van minden :(

[ Szerkesztve ]

(#750) biker válasza DroneZ^ (#749) üzenetére


biker
nagyúr

t.rr.nt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.