Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) PH 5.5 válasza biker (#750) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Dmn.id is back! :))

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#752) biker válasza PH 5.5 (#751) üzenetére


biker
nagyúr

.s.h.nt végig élt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#753) DroneZ^ válasza biker (#750) üzenetére


DroneZ^
őstag

megvóth de nincs:D m.n.n.v.a.org t.rr.ntz.com és stb, alig van normális game, ami van, jo azt meg mar 33x letoltam windowsban... :B vagy pedig régi gammák... :U

Egérgyorsítást továbbra sem lehet kigyilkolni?

[ Szerkesztve ]

(#754) DroneZ^


DroneZ^
őstag

tekergettem az output hangerejét abban az izé , controlpanelben tudjátok... egyszer csak elment a hang, azota nincs hang MAC OS-emen :U

[ Szerkesztve ]

(#755) biker válasza DroneZ^ (#754) üzenetére


biker
nagyúr

:)

na jó, legyek építő is...
Hol nincs? sehol, vagy van ahol van?
(pl hangerő gombok nyomogatása a billentyűn pittyeg?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#756) DroneZ^ válasza biker (#755) üzenetére


DroneZ^
őstag

nem pityeg, semmi, mintha nem is lenne hangártya:D csak hozzányúltam a hangerő csuszkájához, azóta se videorol hang, se mp3rol. Mindenféleképpen - minden dugón néztem (hallgattam) és sehogyan sem szólal meg :DDD
Windows XP 4ever! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#757) biker válasza DroneZ^ (#756) üzenetére


biker
nagyúr

utilities>audio midi controller
itt nézd meg, nem állítódott e el, legyen 44khz sztereo, annak szólnia kell.

ha beáll alapértelmezett 96khz 24bit sztereora, akkor a flash elemeknek nincs hangja.

nem az osx rossz, hanem a széthekkelt barmolt valami a rossz :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#758) 1010


1010
őstag

üdv

hogy tudnám életre keltni a pci os tv tunerem a tiger allat

biztos van valamien progi?

(#759) localhost válasza 1010 (#758) üzenetére


localhost
Közösségépítő

+ly biztos van valamien progi? ...azaz valamilyen

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#760) biker válasza 1010 (#758) üzenetére


biker
nagyúr

nem sok pci-os van, usb és firwire inkább.
elgato lapon keresgélj.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#761) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Jó reggelt!

Én is belevágtam ebbe az osx pcre dologba. :C Következő a helyzet: 150es vinyó felosztva 15gb xp 98gb cuccok 35gb osxnek (fat32es). NNa most ezzel próbálkozom Kalyway_Leopard_10.5.2_DVD_Intel_Amd de vmiért installnál megáll az alábbi képpel. :F
Lehet h az a baja h maximum sebességel írtam ki a dvd-t? Pedig legelőször lefuttattam a disk check-et és nem talált hibát. :Y :F

Válaszokat köszönöm :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#762) biker válasza m0h0senator (#761) üzenetére


biker
nagyúr

a fat32 abszolút nem az, amire az osx települ.
telepítő menüben fent utilities, majd disk utility, és itt formázd a kijelölt meghajtót hfs+-ra (mac osx extended

és oda telepítsd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#763) kem válasza PH 5.5 (#611) üzenetére


kem
addikt

Helo.

Asszem ez alaján beállítottam a gépem, de azóta csak azt értem el, hogy OSX-et nem érdekli még mindig, XP meg összevisssza állítgatja az óráját +1 és +2óra meg aktuális közt, telljesen randomra.

Hogy kell visszacsinálni? Nem akarok semmi fontosat kitörölni/szerkeszteni.

Köszi!

(#764) PH 5.5 válasza kem (#763) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Hello!
Csak azt a plusz sort kell kitörölnöd, amit beszúrtál, utána reboot. Pontosan úgy csináltad, ahogy le van írva? Mert én két különböző gépen is elvégeztem ezt a módosítást, mindkettönél sikeresen.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#765) joey04


joey04
titán

Hello!
Megpróbáltam feltenni én is de valami hiba van... :W
System config file '/.com.apple.Boot.plist' not found
Ovastam hogy az IDE vezérlőnél át kell állítani AHCI-re.
de hiába nem oldódott meg.olvastam hogy -v paranccsal indítsam F8 után de semmi. láttam a youtubeon egy videót ahol -v -x -y cpus=1 parancs segített de nálam nem megy .alaplap asus p5b proci: e6300 vga 8800 gts 320mb

valaki tudna segíteni?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#766) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Naa sikerult feltennem meg reggel es mot kostolgatom. Elso kérdésem hol találok vmilyen progit h magyar kiosztásúnak lássa az osx a billem? és hol tudok másik vinyót letiltani h ne is lássa?? :R :R Köszönöm

An odyssey through the realm of consciousness.

(#767) biker válasza m0h0senator (#766) üzenetére


biker
nagyúr

ezt a "milyen program kell" témát kicsit visszafogottabban kezeld, nem windows.

bemész a sytem profilerben vagy a felső menüben a zászlóra kattintva az internatinal panelbe, és ott kiválasztod, mely nyelvek kellenek billkiosztáshoz, és azokat ki tudod választani. van magyar is.
pl megtartod az angol és magyar bill-t és nyelvet, és kész.
magyar nyelv nincs ugyan, de a beállítások megvannak hozzá (cm, Ft, stb)

vinyó letiltása disk utilityben lehetséges.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#768) m0h0senator válasza biker (#767) üzenetére


m0h0senator
őstag

:B :R :R Bocsi még szoknom kell ;)

Disk utilitiyben merre..? mert ott én csak erase-t restore-t találtam :U :B

An odyssey through the realm of consciousness.

(#769) biker válasza m0h0senator (#768) üzenetére


biker
nagyúr

akkor nézegesd tovább, mert van kb 20 gomb :)

oldalt a vinyók sorban, felül amit tehetsz, alatta meg az erase restore.

Pontosan mit is szeretnél? hogy ne csatolja fel az automount a hdd-t? nem akarod olvasni az adatokat róla???
mert így nem teljesen világos, mit is mondjak...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#770) m0h0senator válasza biker (#769) üzenetére


m0h0senator
őstag

Igen azt akarom mint win alatt az eszköz letiltását. Tehát ne is lássam ne pörgesse stb.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#771) MiSa123


MiSa123
csendes tag

Sziasztok! Full új vagyok ebben a témában. leszedtem a "Kalyway_10.5.2_DVD_Intel_Amd"-t. Még mielőtt hozzákezdenék megkérdezem, hogy hogy kell elkezdeni a telepítést? Pontosabban kell nyomni F8-at vagy nem? És utánna kell e "-v -x -y cpus=1"??

Köszönöm!

(#772) m0h0senator válasza MiSa123 (#771) üzenetére


m0h0senator
őstag

Én ezt vettem segitségnek: [link]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#773) biker válasza m0h0senator (#770) üzenetére


biker
nagyúr

sosem akartam ilyet, így hirtelen nem tudom :)
ez mire jó?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#774) PH 5.5 válasza joey04 (#765) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Hello!

Milyen telepítő dvd-d van? Milyen vinyóra akarod feltenni és az hová van rádugva az alaplapodon? SATA, vagy PATA optikai mehajtód van?
Nekem P5K alaplapom van, tehát az a része, ami itt számít, az nagyjából stimmel, a proci lényegében hasonló, a VGA szintén. Nem kellett átállítanom a vezérlőt AHCI-re, nem volt szükség sem a -x, sem a -y, sem a cpus=1 parancsra, símán felment ezek nélkül és azóta is tökéletesen működik.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#775) MiSa123


MiSa123
csendes tag

Kalyway_10.5.2_DVD_Intel_Amd.iso
Mellete van egy "ADD_KEXT_TO_DVD" mappa. Abból nem kell semi a telepítéshez?

SATA-s winyóra pakolom. Mellette van a SATA II-es winyón az XP.
A OS X-es winyót FAT32-re formázzam?
Itt valami ilyesmit ír: Link

Konfigom:
Alaplap: ASRock 4CoreDual-VSTA
Proci: DualCore Intel Pentium D 805, 2.7 GHz
Memória: Kingmax 1 GB
Videókártya:ATI Radeon X1600PRO SILENT 256 MB
Hangkártya: Realtek ALC 888 @ VIA VT8237A

[ Szerkesztve ]

(#776) MiSa123


MiSa123
csendes tag

Feltelepítettem, de mikor újraindítotam installálás után, az Apple logó és az alatta lévő kavaró kör után egy csíkos képernyő fogadott. Hiába vártam nem történt semmi, eközben a gép piros ledje folyamatosan világított. (NEM villogott) -->Restartoltam a cuccot, -->Apple logó, stb, most fekete képernyő a többi ugyan az.

Mit ronthattam el?!

U.i.: Telepítéskor kiválasztottam az ATI Driver-t meg a többi cuccot, ami nekem kell. Én videókártya inkompatibilitásra gondolok...

(#777) joey04 válasza PH 5.5 (#774) üzenetére


joey04
titán

Kalyway 10.5.1
SATA2 vinyóm van egész pontosan: WD 320GB 7200rpm 16MB SATA2

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#778) Lenry válasza joey04 (#777) üzenetére


Lenry
félisten

és az optikai meghajtó? mert állítólag nem igazán szeretik egyszerre az ATA-t és a SATA-t... nálam mindkettő SATA-s és úgy jó...

vagy próbáld ki a Leo4all-t... az nekem zokszó nélkül felment és működik azóta is... (bár a PS/2-es eszközöket nem szerette, de aztán megszeretettem vele :) )

víííííííí!!!! senior tag lettem :))

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#779) Lenry válasza MiSa123 (#776) üzenetére


Lenry
félisten

semmit sem rontottál el. megoldás itt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#780) MiSa123


MiSa123
csendes tag

Ugye erre a részre gondoltál?

"My system reboots right after EFI is initialized
Some computers are just not able to run Leopard properly, this is mainly due to incompatibilities between the BIOS and Leopards ACPI platform. You can try a different BIOS revision, maybe you find one that works. Some people have success booting with cpus=1 bootflag at Darwin."

Milyen billentyűkombinációval lehet egyenlőségjelet írni angol billentyűzeten? :)

[ Szerkesztve ]

(#781) joey04 válasza Lenry (#778) üzenetére


joey04
titán

Az is SATA pedig.Olvasgattem és én is látam hogy a leo4all verzió hamarabb beindítható, most azt szedem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#782) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok!Mac leopardon lehetséges vmi msn-nel kommunikálo cuccot csinálni? Mert nagyon gondolkozok h otthagyom azt a szar win-t.Köszi!

(#783) Heartka válasza muveszur (#782) üzenetére


Heartka
csendes tag

Hi! Pl. ottvan az adium: http://www.adiumx.com/

(#784) _Blank_ válasza muveszur (#782) üzenetére


_Blank_
aktív tag

van sokféle, iChat, Fire, aMSN, de én is az Adiumot ajánlom, rengeteg féle klienst kezel, egyszerű, nagyon szépen testreszabható.

[ Szerkesztve ]

(#785) muveszur


muveszur
addikt

Köszike! MÉg lenne pár kérdésem:
-Az aláírásomban levő konfiggal kompatibilis? + Van egy SMCWPCIT-G 108Mbps Wireless PCi-os kártyám.
-.mkv fájlok lejátszása megoldható?
THX

(#786) Lenry válasza MiSa123 (#780) üzenetére


Lenry
félisten

nem, arra a részre, hogy, "My system freezes right before the desktop loads"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#787) MiSa123


MiSa123
csendes tag

Itt az Nvidia-t írja le a példába, de nekem ATI videókártyám van. Akkor is ezt kell begépelni vagy valamit változtatni kell a szövegen?

(#788) m0h0senator válasza muveszur (#785) üzenetére


m0h0senator
őstag

Itt tudod leellenőrizni :[link]

Más: Hogy kell vinyót letiltani..? :F :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#789) joey04


joey04
titán

olyan kérdésem lenne hogy miután az előző próbálkozásom sikertelen volt, fekraktam a Vistát amit már "belaktam" nem akarom legyalulni. van egy 320as vinyóm amiből most 250 giga szabad. most így hogy fentvan a Vista fel tudom tenni mellé az osxet úgy hogy menjenek egymás mellett?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#790) rii


rii
nagyúr

ide is .... opensourcemac.org

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#791) m0h0senator válasza rii (#790) üzenetére


m0h0senator
őstag

:R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#792) biker válasza m0h0senator (#788) üzenetére


biker
nagyúr

lehúzod a kábelt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#793) joey04


joey04
titán

Na próbáltam a Leo4All verziót ugyanaz a hiba mint amit leírtam. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#794) m0h0senator válasza biker (#792) üzenetére


m0h0senator
őstag

:C Öcsém nem örülne neki meg nem is akarom naponta huzogatni a kábelt :(
Általában azt csinálom h eject-elem a vinyót, aztán kész. Most azon gonodlkoztam h hogyan tudok feltenni xpt és partícionálni a másik részt, mert ugye ntfs kell. Vagy lehet h törölnöm kell mindent és újra feltenni xpt majd OSX-et? Am nagyon tetszik kezdem megszokni és használni a bill kombinációkat. Hja 1 kérdés! Hol tudom átállítani h az alma gomb ne az alt legyen hanem a winfos gomb? :R

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#795) biker válasza m0h0senator (#794) üzenetére


biker
nagyúr

rendszerszinten terminalból lehet megoldani, de akkor fel se nagyon csatolod többé.

nem bántásképp, de egy értelmes rendszeren ritka az olyan opció, hogy van valami a gépben, de ne legyen :)

terminalban megoldható, csak az automount parancsot kell módosítani...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#796) serwer


serwer
csendes tag

sziasztok, telepitettem az OS x-et a kalyway dvd-rol
masodjára már sikerült is ,elöször fat 32-ön felejtettem a vinyót :D
köszi a segitséget mindenkinek

kérdésem minden él nélkül:

most mire használhatom?

(#797) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Na újra tettem mindent. Először xp-t majd osx-et. Szeretném megcsinálni h tudjak váltani a két rendszer között de sehogysem sikerül.. :O Acronis Disk Director Suite-al próbálom megcsinálni de nem ismeri fel az xp-t ami vicc mert arra van installálva. ;] :O :((

Ötletek?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#798) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Üdv mindenkinek!

Először csak beköszönök,de jövőhéten neki is ugrok valamelyik nagymacskának:D
Kb. egy éve volt már sikeres próbálkozásom akkor még egy Dell notival, most az asztali konfigra (amely az adataimnál olvasható) akarom feltuszkolni:D
A notin remekül szaladt, semmi bajom nem volt vele. Egyedül a hangkártyát nem tudtam működésre birni. De ugye ez asztali gép esetén nem gond, max. dobok bele valamit,amit szeret:)

Első körben azt kérdezném, hogy miylen verzsönt érdemes keresnem? Melyikkel jók a tapasztalatok? Leopardtot érdemes nézni, vagy maradjak a Tigrisnél?

Bocsánat, első körben minden bizonnyal láma leszek,de remélem hamar felébrednek az emlékek ;] , és boldog OSX felhasználó lehetek majd én is...

szerk.: Jah, igen természetesen priviben jöhetnek a konkrét lelőhelyek is;) ILűlletve hogy is van ez a formázás-particionálás dolog? Asszem anno ezzel sokat szivtam:U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#799) m0h0senator válasza m0h0senator (#797) üzenetére


m0h0senator
őstag

Kész vok! :O Leformáztam az egész vinyómat. 100giga xp 50et hagytam az osx-nek. Erre kész az xp kezdeném feltenni az osx-t betölt disk utility majd látom h a vinyóm piros és h fatal error hardware. Nézek egyet h itt most mivan...nna azóta is nézek.. :O :O

Vmi ötlet??

An odyssey through the realm of consciousness.

(#800) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Felraktam ezt az okosságot vista mellé: Kalyway 10.5.2

Egész pofás, de sajnos van két nyűgöm, amit nem tudok orvosolni...:(

Az egyik a net...Felismeri a modemet, beállítom, de unkown hibával nem tud kapcsolódni...Ethernet led zöld, Internet sárga...Ez hálókártya driver gond lehet, vagy egyéb probléma?

A másik a dual boot...Alapból csak akkor indul el a leo, ha bent van az install dvd is, különben semmi...felraktam refit-t is, de ugyanúgy nem működik:(

Vmi ötlet?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.