Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Printszkrín válasza DroneZ^ (#298) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Béna vagy! :DDD

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#302) DroneZ^ válasza Printszkrín (#301) üzenetére


DroneZ^
őstag

á, csak az apple a fos.

(#303) DroneZ^ válasza DroneZ^ (#302) üzenetére


DroneZ^
őstag

milyen kihalt a topik, nemis tudom miert... :D

(#304) #56573440 válasza Alex91 (#300) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez az itthni verzió. ez van fent, a gyárival még nem próbálkoztam. előbb ezt akartam megnézni, ha már van akkor nem mászok be fölöslegesen érte. ha megy akkor felteszem azt, ehhez volt ötet amiket olvastam, egy próbát megért volna. a gyárira bootolni sem tudtam bent...

(#305) Printszkrín válasza #56573440 (#304) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Gyári telepítővel ne is próbálkozz, nem fog felmenni PC-re.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#306) DroneZ^ válasza Printszkrín (#305) üzenetére


DroneZ^
őstag

sőtt, semmisem ;] nincs valami ötletetek miert nem akar menni az enyém? leirtam kerek perec mi történik...
Sapphire 1950xtx 512 van nekem, sajna ez nincs a wikis oldalon helyette 2 közelit találtam:

MSI X1950XTX 512MB ATi/MSI QE/CI/Rotation working Yes Any res titan (more to come)

Sapphire X1950XT 256MB ATi/Sapphire QE/CI/Rotation working. See Jccool Method Yes Any res your monitor can do with dual dvi No, Jccool Method

mi az hogy No, Jccool Method ???

[link]

[ Szerkesztve ]

(#307) Printszkrín válasza DroneZ^ (#306) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Akkor kezdjük elölről.

Adott egy Gigabyte P35 DS3R lap, SATA vinyó, SATA DVD meghajtó, és a
telepítő lemez.
Vinyón nincs semmilyen fontos adat, formázható az egész.
Beteszed a lemezt, bootolsz, majd a felső menüből a Disk Utillal formázod az
egész vinyót Extended Journaledre.
Elindul a telepítő, kiválasztod a custom installt, bejelölöd a szükséges drivereket.
Rendszer települ, idáig megvagy.

Ezután nem bootol be, vagy mi?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#308) DroneZ^ válasza Printszkrín (#307) üzenetére


DroneZ^
őstag

bootoknál mindig a következő történik, jön be a fehér nagy ablak, közepén kis szürke alma... ezutan jönne az a rész hogy please add your name, password, country, szoval admin fiók, na ide már nem jutok be, fehér apple logos lap után behal... vagy fekete képernyő vagy ez a csikos dolog vagy "b0" hibaüzi még a logo elött kalyway esetében. AMD+Intel leopard meg eStill waiting for root device, még a telepitö sem indul el.

gigabyte p35 ds4 rev2,1
SATA2 vinyo
PATA dvd. 3 fajta epül van.

formázás DU meg ezeket megtudom csinalni. na most 1 ujabb próbát küddök kalyway-al mert kolléga nagyon dicsérte.

[ Szerkesztve ]

(#309) Printszkrín válasza DroneZ^ (#308) üzenetére


Printszkrín
senior tag

kalyway-al nem próbálkoztam, én a 10.4.10-es Flamáék féle telepítővel jártam
eddig mindíg sikerrel.
Ezt utána frissítettem Leora a Toh féle verzióval.
Komolyan mondom, nézzz körül az OSX86.hu-n ott sokkal
hozzáértőbbek tudnak válaszolni a kérdéseidre.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#310) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#308) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Jómagam is a kalyway-t ajánlom, háromfajtábol csak azzal jött össze. Az alaplapunk lényegében stimmel, mondjuk én pata vinyóra tettem a leo-t, de elvileg az a neccesebb a jmicron miatt. Összekukázok holnap valami sata2 vinyót, megpróbálom arra is felvarázsolni valahogy.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#311) DroneZ^ válasza PH 5.5 (#310) üzenetére


DroneZ^
őstag

nekem meg sata-s dvd-t kellene összekukázni....

(#312) DroneZ^ válasza Printszkrín (#309) üzenetére


DroneZ^
őstag

pontosan mit kapcsoltál ahci-ra? több cuccot is lehet! :R

[ Szerkesztve ]

(#313) _Blank_


_Blank_
aktív tag

most ez hülye kérdés, de ha meg van nyitva egy valag progi+ böngésző stb, vagy csak egyszerűen túl tele van a képernyő akkor hogy tudok visszamenni egy kattintásból a desktopra?.. :F

(#314) PH 5.5 válasza _Blank_ (#313) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Például Ctrl+Right Arrow. Alapból négy asztalod van, de növelheted
Legalábbis leo-ban, tigert nem ismerem

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#315) _Blank_ válasza PH 5.5 (#314) üzenetére


_Blank_
aktív tag

akkor az a leo újdonsága mert itt nem akaródzik működni

(#316) DroneZ^


DroneZ^
őstag

inmáron apple leopárdról rok néktek, mp3-at hallgatva, neten szörfözve!!!!!! :C :C :C :C

(#317) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#316) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Yeeeeeeeee!!!! Már kezdtem aggódni, hogy feladod:)
Aztán hogy sikerült végülis?

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#318) DroneZ^ válasza PH 5.5 (#317) üzenetére


DroneZ^
őstag

K*RVAJÓ! :R bár winben az integrált azalia helyett a studio DMX jobban szól de nagyon szép.... megmoddoltam ALT-ra az apple gombot, CTRL re az options gombot vagy mit... mondjatok pár finomhangolást apple-re. nemlehet picit javitani a hang minőségén? :) ismerkedek vele rendesen:D egérgyorsitást hogy kapcsolom ki?az idegesit...

[ Szerkesztve ]

(#319) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#318) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Zenét VLC-vel hallgatok, annak az EQ-ját egész tűrhetően be lehet lőni.
Az egérrel kapcsolatos gond nálam is fennáll, jó lenne valami megoldás...

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#320) rii


rii
nagyúr

hello!

ha most "csak" egy maxtor g 440 (vagy milyen) vid.card van a gépemben (másik cad-omat nemtom még berakni) akkor esélytelen az OS/X? :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#321) biker válasza DroneZ^ (#318) üzenetére


biker
nagyúr

akinek megy, az is kamuzik :C :C :C

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#322) DroneZ^ válasza PH 5.5 (#319) üzenetére


DroneZ^
őstag

VLC link? iTunes elég gány, mintha 1 teljes mappa eltünt volna. Sőtt mappákba sem látok bele össze vissza van, nincs valami Windows Intéző szerű? Bemegyek a mappába és teljesen abc sorrend még a mappák is, nemlehet valahogy winesiteni? :))

hogy lehet iTunesban oylan csinalni mint a winamp J gombra? valami gyorskereső? ok az nem netes keresö ott a jobb felsö sarokban:D hát ez nem windows:D

[ Szerkesztve ]

(#323) biker válasza DroneZ^ (#318) üzenetére


biker
nagyúr

egész véletlenül az egér beállításoknál a "követési sebesség" csúszka nem működik?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#324) DroneZ^ válasza biker (#323) üzenetére


DroneZ^
őstag

nem a sebességgel van a baj, gyorsul... azt nemtom kilöni.

(#325) biker válasza DroneZ^ (#322) üzenetére


biker
nagyúr

vlc.org
mindjárt te is kapsz :W :W -t :)

az itunes gondot nem értem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#326) biker válasza DroneZ^ (#324) üzenetére


biker
nagyúr

hülye vagyok, ha nem értem? mi az hogy gyorsul?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#327) DroneZ^ válasza biker (#325) üzenetére


DroneZ^
őstag

egész "Zene" particiot ADD LIBRARY-ztam csak pár mappa hianyzik belőle, vagy az összes, szoval ugy szeretnem h minden egyes MP3 ami zene vinyomon van legyen benne.

Ez az apple tényleg nagyon termeli a boldogsághormonokat:D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#328) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#322) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Ajánlanám a softpedia.com-on a mac szekciót, rengeteg hasznos progit találhatsz. Például a totalcommander helyettesítésére a "mu commander"-t

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#329) biker válasza DroneZ^ (#322) üzenetére


biker
nagyúr

incs valami Windows Intéző szerű
finder, legelső ikon

nemlehet valahogy winesiteni?
format c:/

hát ez nem windows
hint: format c than brake OSX dvd, than erase your memories

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#330) biker válasza DroneZ^ (#327) üzenetére


biker
nagyúr

1: biztos kivártad, míg hozzáadta?
2: azok amik hiányoznak, biztos kompatibilis formátumok?
3: mit választottál, be is másolja a user/librarybe, vagy csak nyilvántartsa?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#331) DroneZ^ válasza biker (#325) üzenetére


DroneZ^
őstag

mindjárt kapsz te is, videolan.org-ot ;]

(#332) DroneZ^ válasza biker (#330) üzenetére


DroneZ^
őstag

nemásolja, játsza le onnan ahol van. minden mp3, mappán belüli mappák tartalmát nem adta hozzá....

(#333) biker válasza DroneZ^ (#331) üzenetére


biker
nagyúr

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#334) biker válasza DroneZ^ (#332) üzenetére


biker
nagyúr

elég érdekes, én csak 40giga zenét adtam már így hozzá. gond nélkül.
csak az azonos neveknél szeret néha kiakadni, pl 10db track1 untitled album esetén :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#335) rii válasza biker (#321) üzenetére


rii
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#336) Printszkrín válasza DroneZ^ (#316) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Na!?
Végül hogy sikerült megoldani?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#337) rii válasza rii (#320) üzenetére


rii
nagyúr

maxtorral....?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#338) Printszkrín válasza rii (#337) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Matrox G450 gondolom.

elvileg működnie kell, régen szereltek Mac-et ilyen karival.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#339) DroneZ^


DroneZ^
őstag

ahci-ra toltam ami szükséges később rájöttem hogy maradhatott volna disableden is ez a funkcio. a lényeg a nativ SATA kiosztasban van 0-3 port között... az XP is mikor telepitettem összevissza keverve látta 1ik particot a masik vinyon és forditva, bekapcsoltam nativra. ahogy normalis alaplapokon szokott volt, ugy már jo volt, az applenek is elég lett volna ennyi, a gond igazából az EFI-vel volt, MBR-t használva nem jött elő a "B0" hibaüzi, szoval ha lesz kedvem és bátorsagom igy telepitem ujra az apple-t és akkor teljesen működik XP-vel átálltás nélkül. Rendszertöltőt nembirtam megcsinalni, csak ugy tudok a 2 OP közül választani hogy Press key to advanced start up options és ott vagy MAC vagy WINDOWS NTFS-t választok. De a Startup Disk-ben nem jelenit meg 1 oprendszert sem a MAC pedig jó lenne 1 sima rendszerválasztó 20mpről visszaszámolva...

Ja és jó lenne a cleartype-ot és az egérgyorsitast kikapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#340) DroneZ^


DroneZ^
őstag

ok, AHCI nélkül is megy... Tehát: nemkell a biosban semmit turkálni hogy menjen mind2 oprendszer... csak 1 rendszertöltö kellene, nameg hogy szépen kikapcsoljon az OSX... mer se reset se shutdown, fekete képernyő és manuálisan tudom csak:D

(#341) _Blank_


_Blank_
aktív tag

313-ra valaki?

fájlegyesítést mivel lehet megoldani? próbáltam a split&concat-ot de nem jövök rá :W

ezt tolja az arcomba mindig: You are trying to do something strange, like splitting a folder or disk. Place a folder or disk on a disk image first.

(#342) DroneZ^ válasza _Blank_ (#341) üzenetére


DroneZ^
őstag

windowsnál: windows gomb + D :) pontosabban milyen fájl egyesítés?

(#343) rii válasza _Blank_ (#341) üzenetére


rii
nagyúr

F11 :DD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#344) haft válasza _Blank_ (#313) üzenetére


haft
csendes tag

Finder-ben Hide all, szal 1 kombináció a Finderbe, 1 a hide, de van "show desktop" app ami a finder ablakot is eltünteti, úgy mint win alatt.

(#345) haft válasza _Blank_ (#341) üzenetére


haft
csendes tag

UnrarX tud ilyeneket.

(#346) pcmanbp


pcmanbp
csendes tag

Sziasztok!

Ki tudja melyik Leopard megy fel Inteles gépre?

gépem core 2 duo, 6 gb ram dd2 ram, 256mb gt videokártya, gigabyte alaplap aki tud segíten nagyon fontos lenne...

(#347) Printszkrín válasza pcmanbp (#346) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A legfontosabbat kihagytad, hogy milyen Gigabyte alaplap.
Egyébként szinte bármelyik Leo felmegy a gyári telepítőt kivéve.

Amúgy mi f@szt csinálsz 6 giga rammal? :Y

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#348) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#340) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Szóval nálad is gond van a shutdown-al? Nálam úgy 50%-ban összejön, de így mégjobban zavar, mert vagy működjön, vagy ne:)
Például amikor a melóhelyemről VNC-vel "menedzselem" az otthon futó torrent klienst, a letöltések végeztével nem merem kilőni a gépet, mert ki tudja, hogy mi történik olyankor, amikor éppen nincs kedve leállni a vasnak.
Az egérrel meg addig semmi gond, amíg egyenletesen mozgatom, de amikor egy kisebb "célterületet" próbálok becserkészni vele, és ugyebár lassítani kell a mozgásán, akkor olyan, mintha valami visszatartaná. Olvastam erről a jelenségről egy külföldi fórumon, de ott nem nagyon volt megoldás.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#349) pcmanbp válasza Printszkrín (#347) üzenetére


pcmanbp
csendes tag

lányok képeit retusálom magazinokba és elégé nagy tif fájlokkal dolgozok és ezért kell legalább ennyi ram hogy ne legyel lassú. MAC lenne az igazi csak hát ami jó lenne az meg horror árba van...

Gigabyte DS3

Leszedtem egy LEO el is indult formáztam a üres winchit és utána ment tovább és mikor 100%ék eljuttot kiír egy hibát:

"The installer could not locate the data it needed to install the sofware."

(#350) haft válasza pcmanbp (#349) üzenetére


haft
csendes tag

Kalyway install-t próbáld, a végén ki kell lőni terminálból az appleefiruntime-t, hogy rebootolni tudjon, egyébként szépen hangon kívül megy minden elsőre.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.