Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) DroneZ^ válasza Oracle (#148) üzenetére


DroneZ^
őstag

te is amd-s vagy? melyik az a kalaway osx? en csak sima leopardot, valami iATKOS-t meg az AMD-set találtam... mivel most talalkoztam elöször apple-el még megkell ismernem... szoval pontosan irjatok na és türelemmel :B :R
"com.apple.kernel or com.kernel.kpi components: use only one style" boot utan pontosan ezt irja ki...

[ Szerkesztve ]

(#152) biker válasza Oracle (#150) üzenetére


biker
nagyúr

macbolt.hu oldalon találsz billentyűzet kiosztást, hungarian extended pro címen, azt próbáld ki, ha minden kötél szakad

de alapból a nem hekkelt verzió telepítéskor megkéri, nyomd le egyik, majd másik bill-t, ebből kitalálja, milyen billed van.

de mindenekelőtt internatinal panel, keyboard, és válaszd ki a megfelelő billentyűzetet és nyelvet!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#153) Oracle válasza DroneZ^ (#151) üzenetére


Oracle
senior tag

nekem intelem van a kalawayes is az amd-set még nempróbáltam de biztos fel lehet tenni de az tuti hogy nagyon hardver függő hogy felmegy e a leopard, pobáld ugy hogy csak a kernelt rakod fel semmi mást azokat lehet utánna is és kitartás mert megéri :D

én is 5napja használom :)

(#154) Oracle válasza biker (#152) üzenetére


Oracle
senior tag

internatinal-nál kivan választva a magyar a többi nyelvet le is szedtem, hungarian extended pro is probáltam de azzalsem jó kéne egy macas bill hogy kipróbáljam de senkinek nincs a közelben

(#155) DroneZ^ válasza Oracle (#153) üzenetére


DroneZ^
őstag

de csak kernellel mi kerül fel? ugye valami csupasz oprendszer semmi alkalmazással... :)) semmi dizajn...:D bootos hibaüzire tipp? van mar valaki a vilagon akinek AMDvel müködik?:D

(#156) biker válasza Oracle (#154) üzenetére


biker
nagyúr

keyboard viewer se jól mutatja?
nem az y mellett van az í betűd?

nem csak a nyelv kell magyar legyen! hanem a bill is.
itt lehet magyar rendszernyelv, és arabul gépelni :) persze ezt lehet winen is, csak itt nem kell telepíteni a készletet

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#157) Oracle válasza biker (#156) üzenetére


Oracle
senior tag

Keyboard viewer még nem probáltam merre találom? :B

De az y mellet van.
A bill is magyaron van és csak az í betű nincs a helyén, lehet hogy a multimedias billem nemteccik neki.

DroneZ^ minden ugyan úgy felmegy dizáj és progik is csak a hardvereket kell útólag felismertettni vele ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#158) biker válasza Oracle (#157) üzenetére


biker
nagyúr

internatinel panelen show keyboard viewer mellé pipa, majd a felső menüben a zászlóra katt, és kiválaszt keybár vijúver

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#159) DroneZ^ válasza Oracle (#157) üzenetére


DroneZ^
őstag

customizenel arrol beszeltek amikor következö lépés mar az installalas? ott nekem semmi kernel allitasi lehetöség nincs.... nyelv, valami X11,print drivers, keret, meg nvidia8800 szoftverek vannak, vanilla kernelt nem talalok, legfelsö pipa maga az oprendszer, az kivanszürkitve... nem is latok itt drivereket...

[ Szerkesztve ]

(#160) Oracle válasza biker (#158) üzenetére


Oracle
senior tag

Thx holnap kipróbálom.

A solarseek mire való?

DroneZ^ : igen arról ezek szerint az amd-s telepitő tök más :F képet tudnál feltenni hogy mit látsz pontosan hátha segít hogy mi is látjuk.

[ Szerkesztve ]

(#161) DroneZ^ válasza Oracle (#160) üzenetére


DroneZ^
őstag

képet nem de az az ablak jön mikor 1 nagy fekete CD rajta 1 nagy lila X és nyil 1 vinyóra.
-Essential software (szürke) 5giga
-Languages
-X11
-Print Drivers
-8800 driver

Customize | Go back | Install

hát igy nez ki kb. Sima eredeti leopard amdvel el se indula szerintem, nemvéletlen van AMD-s verzio...

[ Szerkesztve ]

(#162) Oracle válasza DroneZ^ (#161) üzenetére


Oracle
senior tag

drivereket ne telepitsd, x11 nemtom mi,
próbált úgy hogy csak a Essential software legyen kipipálva hátha. én is neki futottam vagy 8x :DDD

(#163) DroneZ^ válasza Oracle (#162) üzenetére


DroneZ^
őstag

igy mintha felment volna, konzolban végül kiirta h shutdown, és leallt, csak az a baj h nem indul, csak XP... mintha nemcsinalt volna rendszertöltöt, lehet h a vista rendszertöltöje zavart be mert elötte volt az is... teljesen tanacstalan vagyok.
állitolag a 10.5.2-es verzioban mar alapbol lesz amd tamogatás... lehet h nem amd-t kellett volna venni, de minek van amd-s verzio ha nem megy?:D
töltök 1 masik amd-set.... de valahol olvastam h pendrive-ra irsz machez valo AMD drivert, eredeti leo-t elkezded installalni és customize-ben betod neki adni h azt telepitse fel.... de nemsikerült idaig eljutni

[ Szerkesztve ]

(#164) biker válasza DroneZ^ (#163) üzenetére


biker
nagyúr

beteszed install dvd, majd ha betöltött, kiválasztod az indítólemezt, restart, dvd kivesz

ha nincs rendszerbetöltő programod, mitől indulna el???

x11: alrendszer egyes programokhoz, pl openoffice is x11 alrendszeren fut
azért némi alappal kell rendelkezni linux/unix felől, mielőtt berhelünk valami olyat, mint az.

végülis a mac osx egy freeBSD klónnak is tekinthető

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#165) DroneZ^ válasza biker (#164) üzenetére


DroneZ^
őstag

mikor keresi a particiokat, csak network startup jelenik meg, se win, és se mac.... nahát, én feladom, köszönöm a segítséget, nekem sem lesz almám :(((

(#166) Oracle válasza DroneZ^ (#165) üzenetére


Oracle
senior tag

külön vinyóra teszed vagy csak 1 külön particióra?

(#167) DroneZ^ válasza Oracle (#166) üzenetére


DroneZ^
őstag

külön particiora... mé, nemszabad? az a baj h 2x330Gigám van.... mind2n van legalabb 150giga adat és azért osztottam fel... de ha ez lesz a hiba okozoja annak is örülnék csak menjen már végre....

(#168) biker válasza DroneZ^ (#167) üzenetére


biker
nagyúr

de szabad, csak bootolhatóvá kell tenni, illetve lehetőleg ne másodlagos legyen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#169) DroneZ^ válasza biker (#168) üzenetére


DroneZ^
őstag

hát nemtudom bootolhatova tenni mert a utility/startup disk ben nem jelenik meg a network start up-on kivül semmi.... de ahogy most latom, a 2. particio ezen a vinyon, mivel nemreg csinaltam azt az applenek!

(#170) DroneZ^ válasza DroneZ^ (#169) üzenetére


DroneZ^
őstag

vagy hogy érted hogy ne másodlagos? azonos vinyon elsö particio vagy 2 vinyo közül elsön? :R

(#171) biker válasza DroneZ^ (#170) üzenetére


biker
nagyúr

mivel a boot recordot az elejére teszi, így célszerű lehet az első particióra tenni.

mi a telepítéskor kiválasztottuk biosban, hogy ez az első hdd, és erről bootoljon a gép, majd install után ment, de ez a particio elsődleges első partició volt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#172) Printszkrín válasza DroneZ^ (#170) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Rövid olvasni való: Itt
Bocs, de most nincs sok időm.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#173) DroneZ^


DroneZ^
őstag

na sikerült bootolni,olvashatatlan sebességgel ir a console... aztan 1024ben megy tovabb a console , 1x csak kiirja h ilyen és ilyen kernel ilyen verzio, Darwinkernel mittudomén, kiirja a verziot és megáll... és kész. nem indul el az OP... :C

(#174) ekimaster


ekimaster
tag

Ki tud nekem olyan OSX telepítőt adni (másolni), amit PC-re is feltehetek.
Sürgősen használnom kellene egy melómhoz a RapidWeaver-t, de ezért nem veszek mac-et.
Bármikor, báhova értemegyek Pesten. Fontos lenne. Köszi

(#175) biker válasza ekimaster (#174) üzenetére


biker
nagyúr

bittorrent? mostanra már le is jöt volna...
én az 10.4.8.intel.jas verziót javaslom, az jobban felküzdhető, mint a 10.5.1 leo
odaadni holnap tudnám, mert akkor leszek nagyjából itthon, délelőtt max 14óráig (dunaharaszti) 1dvd, esetleg adom az RW-t is :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#176) RI/OS


RI/OS
őstag

Na megpróbálom felkínozni leo barátunkat a notimra... :D

(#177) szatmazs válasza RI/OS (#176) üzenetére


szatmazs
csendes tag

KIváncsian várom a tapasztalatokat! Én egy Extensa 5620-ra szeretném felrakni, most csorog lefelé a Kalyway. Te mit raksz rá?

(#178) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Aki tud valami infot, hogy AMD-re pontosan melyik az a verzio és milyen AMD-n fut, garantáltan a Leopard az irjon! (vagyis ilyen nincs) v10.5.1 AMD-nél már van ujabb, más, megbizhatobb leopard? amit en töltöttem az valami saját hackelésű OP-volt, txtben irta hogy magának hackelte a foszer, neki ment... lehet hogy mégis rosszat töltöttem? de akkor is kevés torrent van es AMD-sel is csak ezzel az 1el talalkoztam... (v10.5.1 AMD)

[ Szerkesztve ]

(#179) messy válasza DroneZ^ (#178) üzenetére


messy
tag

csak nem te nyitottad?remélem kapunk válaszokat!

"Ha visszatekint az utóbbi öt évre, és megnézi a lényegesebb fejlesztéseket a számítástechnikában, minden egyes az AMD-től származik. Egyetlen egy fejlesztés sem az intel-től" -- AMD CEO Hector Ruiz in 2007

(#180) RI/OS válasza szatmazs (#177) üzenetére


RI/OS
őstag

Hát macen biztos jó dolog.
Felment szépen gond nélkül el is indult, csak kb a fele cuccomhoz nincs driver :D
wlan, lan, webcam, stb :D

(#181) szatmazs válasza RI/OS (#180) üzenetére


szatmazs
csendes tag

ez szomorú, a felsoroltak közül leginkább a wlan hiánya aggasztó
a tiedben is Intel PRO/Wireless 3945ABG van?

(#182) DroneZ^


DroneZ^
őstag

leopard szereti a gigabyte alaplapot? mind1 neki csak indel legyen, lehetöleg P4 felett?

(#183) biker


biker
nagyúr

osx86 wiki lapon ott van, melyik verzió mely hardvereket támogatja.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#184) RI/OS válasza szatmazs (#181) üzenetére


RI/OS
őstag

jah!

(#185) Printszkrín válasza DroneZ^ (#182) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Gigabyte lapjai elég jók erre a célra.
A lényeg a chipset.
i945, i955, i975, gond nélkül működik legtöbször. i965 kerülendő, a Jmicron IDE
vezérlője miatt.

10.4.10 felett szépen működik P35-ös lappal is, felette nem volt alkalmam tesztelni.
Az alaplapi hanggal legtöbször gond van, hegeszteni kell, és lehet nem fog működni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#186) DroneZ^ válasza Printszkrín (#185) üzenetére


DroneZ^
őstag

gigabyte P35 DS4 lenne!

ha annyira intel barát a mac, mé nem megy az integralt intel hangkarival? intel P5-ös lapokkal lehet jobban menne? azzal még hangra is van esélyem?

[ Szerkesztve ]

(#187) DroneZ^


DroneZ^
őstag

mac-re nem találtam terratec hangkarira szoftvert, egyenlöre gugliban még házilag irtat sem... alaplapi realtek sem fog menni?

(#188) Printszkrín válasza DroneZ^ (#187) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Azt nem tudom, de meg kell próbálni valamelyik hackelt drivert ráheggeszteni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#189) DroneZ^ válasza Printszkrín (#188) üzenetére


DroneZ^
őstag

terratec dmx 6fire-hez nem talaltam semmit a vilagon... lehetséges valami sufni driver hozzá?:D van valami erre a témára specializalodott honlapocska?

(#190) Printszkrín válasza DroneZ^ (#189) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A terrratec kártyához nem kiszem, hogy lesz driver.
Van a magyar OSX86 oldalon kívül rengeteg külföldi is, keress rá.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#191) rii


rii
nagyúr

az apple intel helyett megint a "sajtá" processzrojaival fog kijönni tavasztól.

így ha lesz új OS, akkor azt már nem lehet többé portolni PC-re, igaz?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#192) DroneZ^ válasza rii (#191) üzenetére


DroneZ^
őstag

ez szörnyű hír, a fenébe. :W

(#193) Printszkrín válasza rii (#191) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ha ez igaz, akkor az új proccra íródott OSX elvileg nem fog felmenni PC-re,
de bízzunk benne, hogy ahogy a Leopard telepítő is tartalmazza a Power PC processzoros változatot, úgy az újabbak is fogják az Inteles verziót.

Egyébként hol hallottad ezt?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#194) rii válasza Printszkrín (#193) üzenetére


rii
nagyúr

uj melóhelyen vagyok
és itt mac-eken nyomulunk
és most kell venni uj gépeket
és egy cpu-s xeonos mac-pro kat tolnak a seggünk alá

és az it-s csávó mondta, hogy jobb lenne várni tavaszig, mert az apple visszatér a powerpc-s cpu-kra, és akkor a cs4-et is majd arra fogják optimalizálni ...

szóval nem hiv.infó (:

de valszeg ha lesz új OS, akkor a mostani G5-öskre is fel kell tudni majd mennie, ami azzaál jár, hogy intel procc-ra is is meg kell inriuk, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#195) Printszkrín válasza rii (#194) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szerintem, ha ez igaz, akkor sem teheti meg az apple, hogy nem támogatja
tovább az Inteles gépeit.
Még jó darabig menni fog párhuzamosan a kettő.
Egyébként nem tartom valószínűnek, hogy ilyen erős Intel dominancia mellett
visszaállnának a PowerPC processzorra.
Az egyetlen indok az lehet, hogy nem akarják, hogy a hackelt OSX futtatható
legyen PC-n.
Kiváncsian várom a hivatalos híreket.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#196) biker


biker
nagyúr

sztem annyira igaz ez, mint a drm chip az intel gépekbe, amik a dev gépekben még benne voltak

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#197) Printszkrín válasza biker (#196) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Remélem, hogy így van, ahogy mondod.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#198) rii


rii
nagyúr

nektek leygen igazatok :R maradjon PC-re is OS/X forevö :)

az os/x et azért nem akarják hogy PCV-n használják az emberek, mert maga ez az OS erős döntési tényező lehet a MACek mellett PC-ven szemben .... de ha egyszer van OS/X PC-re is ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#199) ekimaster válasza rii (#194) üzenetére


ekimaster
tag

Kamu!

Az IT gyerek csak nagyot akart mondani. Apple azon van, hogy Intel architect legyen mindene ezután. A PPC architectől meg is szabadul szép lassan.

(#200) rii válasza ekimaster (#199) üzenetére


rii
nagyúr

és mi áll az apple ezen döntélsének hátterében?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.