Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) haft válasza pcmanbp (#349) üzenetére


haft
csendes tag

A lemez ellenőrzését hagytad végigfutni?

(#352) pcmanbp válasza haft (#350) üzenetére


pcmanbp
csendes tag

köszi! és mire kell menjek hogy kilőjem a termálból az appleefiruntimeot?

(#353) pcmanbp válasza haft (#351) üzenetére


pcmanbp
csendes tag

igen hagytam formázást az a leírás szerint csináltam az mac yeor valami megformázta utána bejött ahol megy a százalék gondolom az a ellenőrzés és amikor elért 100%ékra utána jön ki a hiba üzenet amit leírtam.

(#354) haft válasza pcmanbp (#352) üzenetére


haft
csendes tag

ha befejezte és rebootolni akar: a fenti menüből > Terminal

rm -rf /Volumes/a_particiod_neve/System/Library/Extensions/AppleEFIRuntime.kext
exit

(#355) DroneZ^


DroneZ^
őstag

elég érdekes ez a VLC... alaphelyzetgben a hangerö csuszkája kb 25% körül van, ha félig felhuzom szét recsegi magát.... :))

(#356) Gordiann válasza DroneZ^ (#355) üzenetére


Gordiann
őstag

Van egy vonalka, ott 100%. a legnagyobb asszem 300, vagy 400%. Nem hiába recseg :U

(#357) pcmanbp válasza haft (#354) üzenetére


pcmanbp
csendes tag

okés köszönöm szépen, haza megyek beírom a terminálba;) és kiderül hogy mi lesz:)

[ Szerkesztve ]

(#358) DroneZ^ válasza Gordiann (#356) üzenetére


DroneZ^
őstag

mondjuk nemláttam ott semmiféle vonalkát és 400%-nak sok értelmét nemnagyon látom...
biztos megtudod magyarázni miért rakták bele:D

(#359) Gordiann válasza DroneZ^ (#358) üzenetére


Gordiann
őstag

Jah, télleg nincs vonalka, viszont kiirja , hogy hány %.

Amugy ez arra jó, hogy ha kis teljesítményű - pl. laptop - hangszorod van, akkor a max hangerő fölé emelve jóval nagyobb hangot ki tud adni magából, és megfelelő anyagnál pl. beszédnél nem rezeg be, mert azt a tartományt még birja a hangszoro.

(#360) haft válasza PH 5.5 (#348) üzenetére


haft
csendes tag

Az egérrel, szerintem az a gond inkább, hogy nagyon alacsony felbontású. Nem tudom mi lehet más az eredeti rendszerben, de nem hiszem, hogy ugyanígy működik egy májtimáusz. Nektek a leg apróbb mozdításra hány pixelt mozog? (Próbáltam az usb override-ot, de csak az csak a sebességet változtatja)

(#361) DroneZ^ válasza haft (#360) üzenetére


DroneZ^
őstag

anyuci laptopján ugyanigy gyorsulgat a májtimóz... ha leveszem a trackinget. akkor ugyanazt csinalja csak lassan gyorsulgat:D mig razer deathaddernél inkább lineárosodik.

[ Szerkesztve ]

(#362) haft válasza DroneZ^ (#361) üzenetére


haft
csendes tag

No, de az érzés nincs meg, hogy egy láthatatlan sakktáblán mozog a kurzor? :)

(#363) PH 5.5 válasza haft (#360) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

1600 dpi-s az egerem, gondolom, az nem számít alacsony felbontásnak.
Apró mozdításra hány pixel? Az attól függ, mert, ha mondjuk gyorsan mozdítok az egéren egy egységnyi távolságot, akkor a kurzor mozdul 10 cm-t (csak példa), de ha ugyanazt az egységnyi távolságot lassú egérmozdulattal teszem meg, akkor a 10 cm helyett csak kb. 3 cm-t mozdul a kurzor. Erre varrjon gombot valaki!

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#364) DroneZ^ válasza haft (#362) üzenetére


DroneZ^
őstag

dede az megvan :)) mástipp a gyorsitas kirtására?
sakktáblán mozog akármit állitok....

hogy lehet print screen-t csinalni? és elmenteni mondjuk jpgbe?

[ Szerkesztve ]

(#365) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#364) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

alt+shift+3 a prtscrn. Ebből jpeg-et az iPhoto-val tudsz csinálni például

Mod: preview inkább, mert az alapban ott van, mint a vindózban a paint:)

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#366) DroneZ^ válasza PH 5.5 (#365) üzenetére


DroneZ^
őstag

juuujujjj, most átkell konvertáljam ezt a parancsot. nekem alt az apple gomb. controlt raktam "option" ra. control nevü gombot kikapcsoltam:D nemtom mire is jo az egyenlöre nem volt ra szükségem:D
nade csattant a kép asztalon van 1 picture1 nevü kép:D ismét kvajo ez az epül ... ügyes kis op. és szép is

[ Szerkesztve ]

(#367) DroneZ^


DroneZ^
őstag

márcsak CS-zni kellene mac-en :D van?

(#368) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#367) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

cs-ről nem tudok, de cod uo az szépen megy nálam (multiban is)
talán crossover-rel [link]

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#369) rii válasza Printszkrín (#347) üzenetére


rii
nagyúr

6 giga RAM az nem is olyan sok :K
van hogy kellene 10-12 giga is :D
igaz, én kettônél többet még nem láttam

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#370) _Blank_ válasza DroneZ^ (#342) üzenetére


_Blank_
aktív tag

kösz mindenkinek, amúgy rájöttem hogyha a bal sarokba húzom az egeret akkor is kidob az asztalra :DD

fájlegyesítés pl hogyha meg akarom nézni a letőtött prizönbréket akkor a rarokat valahogy össze is kell rakni

(#371) DroneZ^


DroneZ^
őstag

(#372) pcmanbp válasza haft (#354) üzenetére


pcmanbp
csendes tag

beírtam terminálba és utána restart de semmi vagyis ha winciről indul semmit se csinál, ha meg cdre állítom akkor meg bejön a LEO telepítője és előröl kezdődik minden itt van egy kép:

hibáról és ez után irom be a terminálba amit irtál.

[link]

(#373) DroneZ^ válasza pcmanbp (#372) üzenetére


DroneZ^
őstag

ez nekem akkor jött elő mikor nem formáztam Disk Utility-vel...
én DS4-el csináltam meg, szerintem megtudjuk oldani ;)

[ Szerkesztve ]

(#374) DroneZ^


DroneZ^
őstag

mellesleg mindjart fogok cszni a león...

(#375) DroneZ^


DroneZ^
őstag

nekem nullára í gombot ir, nemtudom lehozni a console-t csben, már csak ez hiányzik a boldogsághoz... nemlehet valahogy megtunningolni?

(#376) haft válasza DroneZ^ (#375) üzenetére


haft
csendes tag

System Pref » International » Input Menu - angolt add hozzá pl. de lehet remappolni a billenytyűzetet, már terveztem h megcsinálom, csak persze mindig van más.

(#377) haft válasza pcmanbp (#372) üzenetére


haft
csendes tag

Azt még mindig nem árultad el, hogy milyen releasezzel próbálkozol... Hogy vannak a vinyók, dvd kötve, milyen csatoló, bios beállítások, stb, sokat segítene.

(#378) DroneZ^


DroneZ^
őstag

CS-ben amikor ellen elkezd sorozni, megáll az egér, meg se moccan.... mikor abbahagyja akkor rendesen mogoz... idegölő, nincs valami driver, TWEAK. hanemis razer deathadderhez akarmihez? van itt MS 3.0 1.1a mx518 g1 ikari ... csak nyirjuk ki a sakktáblát megy a gyorsulgatást

(#379) haft válasza DroneZ^ (#378) üzenetére


haft
csendes tag

A gyorsulást elvileg ki lehet nyírni ezzel: [iMouseFix] Szerintem egy fokkal azért jobb így, vagy csak úgy érzem?

[ Szerkesztve ]

(#380) DroneZ^ válasza haft (#379) üzenetére


DroneZ^
őstag

ha van még ilyen ne titkold...

(#381) DroneZ^


DroneZ^
őstag

hát ez kb semmit nem változtat, vagy picit hamarabb engedi el a lassitását az egérnek, huzzad nagyon lassan és gyorsitsd fel és ujra le... ugyanugy gyorsulgat meg lassulgat...

(#382) DroneZ^


DroneZ^
őstag

nemenged a wines NTFS particiora irni, olvasni igen... meglehet valahogy oldani h a 2 OP között adatátvitel legyen? PL: letöltök vmit MAC-el bemásolom a wines particioba... Forditva nem fog menni azt tudom. :R

(#383) DroneZ^


DroneZ^
őstag

na még 1 kérdés mára :B hol lehet megnézni hogy az apple milyen drivereket érzékelt, miket ismert fel miket nem... van pl 1 terratec kártya még a gépemben az alaplapit felismerte, ha esetleg sikerül találnom hozzá 1 drivert, hol tudom bekapcsolni?

(#384) haft válasza DroneZ^ (#382) üzenetére


haft
csendes tag

Még próbáltam, de nagyon szeretik :) : [link]

(#385) DroneZ^ válasza haft (#384) üzenetére


DroneZ^
őstag

köszi, igy már jól érzem magam az almámban!

(#386) haft válasza DroneZ^ (#383) üzenetére


haft
csendes tag

Tudom nem erre gondoltál, de segíthet:
terminálban: sudo dmesg

(#387) DroneZ^ válasza haft (#386) üzenetére


DroneZ^
őstag

NTFS for MAC eltüntette az összes nem MAC particiot... már olvasni se tudom, hát ez nagyszerű, most mit tegyek? :W

(#388) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#382) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

mac-ről win-re: macfuse
win-ről mac-re: macdrive

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#389) haft válasza DroneZ^ (#387) üzenetére


haft
csendes tag

Felraktam én is, de semmi gond, olvas ír. Korábban a finder behalt már az ntfs partíció megnyitásától is. Uninstallni próbáltad?

(#390) DroneZ^ válasza haft (#389) üzenetére


DroneZ^
őstag

ok attol még h sikerült felrakni a leot meg par cuccot mondjatok el hol lehet uninstallálni? hol tudom a hardvereket megnézni/drivereket felrakni? hol van a terminal? Linuxban tudom hol van de itt nem találom egyszerüen...

macfuse nemfog menni mert az elötte feltelepitett NTFS miatt már nemlátja :W fene egye meg a fene!!!! :W Time machine kalapka izét nem ér mert nemvolt mentés... ááá... :)) ilyenkor mit lehet csinalni?

[ Szerkesztve ]

(#391) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#390) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

néhány progiban van uninstaller, de nekem az AppZapper jött be legjobban.[link]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#392) haft válasza DroneZ^ (#390) üzenetére


haft
csendes tag

A terminált az Application › Utilites alatt találod, a Paragon NTFS-t pedig az Applications › Paragon alatt tudod Uninstallni, külön ikonja van, a többi sima programot csak bele kell húzni a kukába :)

(#393) DroneZ^


DroneZ^
őstag

mindenkinek köszönöm a segitségét! :R

annyi a baj hogy nemtalálom sőtt nincs is ez az NTFS patch fenn a gépen, szoval nemtudom bele se huzni abba az uninstallálo progiba...

mi a force quit hotkey-e? befagyott 1 program :W

[ Szerkesztve ]

(#394) haft válasza DroneZ^ (#393) üzenetére


haft
csendes tag

Megvan? Az előbb elfelejtettem a driveres kérdésedre, a legrészletesebb infót ezzel: system_profiler

(#395) DroneZ^


DroneZ^
őstag

hogylehet ujrakerestetni vele az eltünt particiokat? most mit tegyek?

(#396) DroneZ^ válasza DroneZ^ (#395) üzenetére


DroneZ^
őstag

erre kellene most válaszolni... ez most elég fontos lenne... :W vagy ha nemtudja senki, azt mondjátok, megyek formázni... :W :W :W :W

(#397) haft válasza DroneZ^ (#396) üzenetére


haft
csendes tag

Nyugi! A Disk Utility mit mond a partíciókról? (Apps/Utilitiesben)

(#398) Printszkrín válasza DroneZ^ (#382) üzenetére


Printszkrín
senior tag

NTFS írása

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#399) DroneZ^


DroneZ^
őstag

semmit, ujrahuztam... :((( viszont arra jo volt h 100%ig biztos vagyok abban h semmiféle AHCI nem kell neki, 1-etlen dolog kell ami az XP-nek is, az a nativ port 0-3ig, XP-t is meghülyitette, nemtudom mire volt ez jo, kedves Gigabyte INC? :DDD

szoval most felrakom a tuti programokat és 1 atomstabil time machine pontot hozok létre.

melyiket ajanljatok jobban? macfuse vagy paragon: ntfs for mac ?

[ Szerkesztve ]

(#400) Printszkrín válasza DroneZ^ (#399) üzenetére


Printszkrín
senior tag

melyiket ajanljatok jobban? macfuse vagy paragon: ntfs for mac ?

Egyiket sem próbáltam még, te vagy kísérleti nyúl! :DDD

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.