Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) rii válasza Printszkrín (#549) üzenetére


rii
nagyúr

hááát :)
sajna 22%-nál install közbe lefagyott :)
nem csontra, de nem reagált semmire...

ACPI (vagy mi) még nincs kikapcsolva
tiger felszaladt így is

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#552) Printszkrín válasza rii (#551) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Fura.

Nem udom miért, és hogy jutott el odáig, hogy aztán lefagyjon.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#553) xedos


xedos
addikt

Tele van a hócipőm!!!
Életemben nem installáltam ennyit :-(
Felraktam az XP-t nagyjából beállítottam, majd fel az OSX.
Tök jól megy -lehet választani is!
Egész este használtam mind a 2 rendszert... bevittem a notit kollégáknak megmutatni... ott már nem indult el... csak a firewiréig jutott és ottmaradt :-(

Ha felrakom a cpu órajel állítot, akkor az idő is lassabban meg ....

Idáig kb 20-25x installáltam fel :-(
Ha felrakom a vga kext-jét -akkor csak a külső monitoron van kép. EDID szerkesztésig eljutnék, de egyszerűen szinte semmitnem tud a noti LCD-jéről :-(

(#554) rii válasza Printszkrín (#545) üzenetére


rii
nagyúr

sajna ezen a linken nincs szü matrox-okról ... meg kell várnom mígy a 7300 gt-m visszkaerlül .. kb máer csak 2-3 hét ... (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#555) xedos


xedos
addikt

Rájöttem!!!! A szemétláda csak 220-ról indul el! Nem a noti az OSX!!!!
Akksinál elkezd tölteni, majd úgymarad:-(
Mi a fene lehet????

(#556) Printszkrín válasza xedos (#555) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Valszeg a noti energia gazdálkodásával nem tud mit kezdeni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#557) Printszkrín válasza rii (#554) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ha gondolod, adok kölcsön addig egy kártyát.
Milyen csatlakozóba kellene? AGP, PCIe?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#558) rii válasza Printszkrín (#557) üzenetére


rii
nagyúr

:R

elôre is köszönöm ...
a válasz elôreláthatólag ma este 10kor tudom megmondani :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#559) xedos válasza Printszkrín (#556) üzenetére


xedos
addikt

Nem értem...
Ha 220-ról elindult, akkor már levehetem a töltőről. Írja is az akksi időt stb...
Ha viszont telepítem a proci speedstep cuccát, akkor az idő is lelassul+ a hang is szakadozik...
Baromi nagy küzdés :-(
Mikrofon nem megy :-(

(#560) DroneZ^


DroneZ^
őstag

felraktam ismét a leot ugy ahogy eddig is működött most azonban nem ismerte vagy nem rakta fel a hangkátya drivert pedig bepipáltam az Azalia-t, eddig automatikusan felrakta, utolag hogy kell?

(#561) Printszkrín válasza DroneZ^ (#560) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Megkeresed az Azalia.kext-et és behúzod az extensions mappába.
Ha nem működik, akkor hegeszteni kell, de ahoz nem értek.
OSX fórumon van ezzel foglalkozó topik, driver, vagy kext telepítése címmel.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#562) DroneZ^ válasza Printszkrín (#561) üzenetére


DroneZ^
őstag

de nemértem, most miért nem ismerte fel? Nincs enabled sem a biosban csak disabled meg auto... Az alaplap nem akarja bekapcsolni? pedig eddig ment, ujratelepitettem az azalia codec-et továbbra sem észlel hangkártyát :W

(#563) DroneZ^


DroneZ^
őstag

3 közül nemtudom melyiket rakjam fel mind3-at felraktam de régebben is és akkor ment a hang. Ez a 3 van: Azalia Codec... akármi. Azalia_OUT, és HD883 (DS3) Driver, gigabyte DS3-hoz. Mind3at felraktam és mégsem megy a hang, MIÉRT? :W :W

[ Szerkesztve ]

(#564) DroneZ^


DroneZ^
őstag

A telepités elött a Vanilla kernelt és az ACPI fixet is felraktam de akkoris mikor működött.

[ Szerkesztve ]

(#565) DroneZ^


DroneZ^
őstag

3x újraraktam azóta és semmi! :W :W :W :W :W :W nem változtattam a gépen abszolut semmit....

(#566) rii válasza Printszkrín (#557) üzenetére


rii
nagyúr

PCIEX16 van ráírva (:
Ha tudsz hozni egy kar.-t kölcsönbe, akkor azt nagyon megköszönném.

addig is míg nem lesz kész a WaCo-m, tudnám próbálgatni mi merre hány méter ... (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#567) Printszkrín válasza rii (#566) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ok, nem lesz egy erőmű, egy 6200-as karit tudok felajánlani.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#568) DroneZ^


DroneZ^
őstag

miert van az mikor install elött a disk utilityben formazni akarom az adott particiot, valami érthetetlen hibaüzenetet kiir és eltünik a particio... és windowsbol is... nemtom felrakni az apple-t mert eltünik a particio ahogy formazni akarom.. :W

(#569) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Valaki tudna nekem priviben linkelni,
vagy pontos nevet mondani olyan verzióra ami mehet a konfigomon(adatlapomon)?

Mióta VGA-t cseréltem 7300GT-ről, azóta nem megy a Myzar féle 10.4.8-as OSX.
Az tökéletesen működött nálam, nem is feltétlenül kellene újabb, de nem szereti a VGA-mat.

Köszi!

(#570) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Giga DS4-hez melyik Audio drivert használtátok? Kalyway-es Leopardhoz? Valakinek ment minden, Ő melyik audio drivert rakta fel?

(#571) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Lehet hogy a vinyóm haldoklik? Formázni akarom DU-val, állandoan MS-Dosnak érzékeli... Formázom, és átirodik azon a vinyon minden particio neve valami dsk02s01 szerü akármire, mind1ik azon a vinyón, ezután nembirja mountolni az apple, és nem is tudok rá telepiteni, nem szerepel a listán... szerintetek is? :O

(#572) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Na mind1, próbálok a ToH Leopárdot hátha azzal megy.. eddig a kaly is ment, nem értem mi történik itt, elvagyok átkozva a gépemmel együtt... :))

HDFix is kell elvileg az alaplapomhoz (eddig érdekes nem kellett), mindenesetre MAC forumon ezt irták, töltöttem 1 HDfix.zip-et pár AHCI és néhány vinyoval kapcsolatos mappák vannak benne pl "AHCI.kext" mappa. A mappákon belül Contents mappa és csomo mindenféle.. ezeket hogy telepitsem? :R

[ Szerkesztve ]

(#573) biker válasza DroneZ^ (#572) üzenetére


biker
nagyúr

neked, és a további érdeklődőknek is (bár ugysem divat visszaolvasni semmit)

NEM nézegetjük windows alatt a csomagokat és NEM gondolkozunk, hogy mit kell vele tenni!

a .kext-eket berakod a .kext közé (/System/ megfelelő mappa, ahova a readme írja)

-----

bemutatás: a programok, modulok, driverek, csomagok mind mind kis mappák, amiben a programok vannak, de hogy mac-en ne kelljen megijedni és gondolkozni, a megfelelő kiterjesztésű mappákat (hülyén hangzik, tudom, meg kell tanulni) egy program csomagként kezeli a rendszer
ha windowson nézegetjük, nem ezt látjuk!!!

ha megnézel mac-en egy programot, az igazábol egy programneve.app mappa.
de default el van rejtve a .app kiterjesztés.

finder: show package content és megmutatja a tartalmat

[ugyanez a .kext, .nib, .pkg stb mappákra is igaz]

MINDEN futtatható program 5 almappából kell álljon: Contents, azon belül: resources, frameworks, és macos, plusz 3 file, program .plist -je, és .info -ja
ezeken belül vannak az erősforrások és a futtató kódok, szabványos meghatározott keretekben, nem mint a winfoson, hogy khjeirzfe.dll fileokat pakol szét.

Pl: minden programban a nyelvi modulok a programneve.app/Contents/Resources/Hungarian.lproj/ mappában KELL legyenek, sehol máshol (a nyelvneve.lproj = adott nyelv LanguageProject, tehát English.lproj, Dutch.lproj, stb)

ezen belül a nib-ek kis csomagok a menüknek, a Localizable.strings MINDEN ESETBEN a lefordítandó lokalizálandó szöveg text file-ja, satöbbi satöbbi.

-----

fúú de utálok ennyit körmölni, de ez 10oldalon keresztül van bemutatva megfelelő helyeken...

tehát NEM nézegetjük és ijedezünk...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#574) DroneZ^


DroneZ^
őstag

nem ez volt teljesen a kérdés, hanem az, hogy telepités előtt, hogy tudom a HDD Driver segítségével "felismertetni" a vinyókat még a telepítés ELŐTT... Szóval melyik opcioban hol tudom pl pendriver-rol bemasolni a drivereket, hogy ismerje fel rendesen a vinyokat, mert sehogy sem találom... Telepítés előtt, mivel nem kezeli normálisan a vinyokat tehát telepiteni se tudok még...

[ Szerkesztve ]

(#575) biker válasza DroneZ^ (#574) üzenetére


biker
nagyúr

akkor kérdezd ezt :)

pndrive bedug, gép bekapcs, dvd boot
disk utility bejön.
pendrive felmountol, és megkeres kext file.

de hogy ezt hova másolod, ha egyszer nincs hdd-d, azt hirtelen nem tudom, de egyszer láttam valami leírást, csak jól fel kell túrni az osx86 fórumokat.
mert nem tudom, mi a neve a vdisk-nek, ahova ilyenkor ír.

ha oda bemásoltad a kextet, akkor terminalban (utilities menü) be tudod tölteni a rendszerbe, és mehet a formázás máris.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#576) biker válasza biker (#575) üzenetére


biker
nagyúr

ja, másoláshoz is terminal kell majd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#577) DroneZ^


DroneZ^
őstag

DOS nyelven meg is tudnám csinálni :DDD

(#578) biker válasza DroneZ^ (#577) üzenetére


biker
nagyúr

DOS nyelv nincs :) hála...

terminalra jól alkalmazható bármilyen bash/shell ismeret

ls lista
cp copy
mv move
rm remove

helphez: man cp például

ls -la használatával megkeresed a /system/libraryba teszi elvileg a kexteket valahova, ehhez segít mondjuk egy find *.kext parancs
majd cp /Volumes/pendrive/AHCI.kext elérési.út/AHCI.kext
majd a kext betöltés már rád vár, osx86-on a leírás olvasható

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#579) DroneZ^ válasza biker (#578) üzenetére


DroneZ^
őstag

nemértem miért nem akar felmenni a MAC a gépre mikor eddig tökéletesen feltelepült semi hibával :O fogta magát azt nem megy. Nem mountolja a particiot amit formataltam..
Eltudod mondani tömören hogyan kellene csinalnom? Lehet h elfelejtettem valamit. Amit én tudok:
Particiom: 80 gigás Primary Active...
Disk Utility : Erase MAC Extended (Journaled)-re és Customize amien hardverem van. Ennyi, asszem régebben is csak ennyit csináltam és ment, most azonban ujraszeretnem rakni a MAC-et és valami miatt nem megy talán a formázás miatt.. További érdekesség win-ben mikor kialakitottam a particiot MAC számára, furcsa dolgot vettem észre, eddig mindig minden egyes vinyon, megmaradt 7,844MB Unallocated particionak, most viszont nem... valami nem kóser ezzel a vinyoval..

[ Szerkesztve ]

(#580) biker válasza DroneZ^ (#579) üzenetére


biker
nagyúr

alap kérdés: miért nem a DU-val particionálsz??? miért kell "előkészíteni" a lemezt?
az az unallocated pont a win baromsága... ha a win telepítővel formázod, látod is mindíg, fenntart ennyit magának.

DU, particionálás, és hajrá

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#581) DroneZ^ válasza biker (#580) üzenetére


DroneZ^
őstag

eddig is igy csináltam (régen igy is ment) de most format után eldobja a particiot, nembirja mountolni... first aid sem megy. Extended Journaledre formázom és eldobja a particiot, akárhányszor ujraformazom DU-val mindig elfelejti a particio nevét, amire formaztam, az alapértelmezett kód név jelenik meg ez a dsk02s02 vagy mi a fene... onnantol nem mountol, ujraformazom ujra ezt csinalja, miért? mit tegyek? (EDDIG MENT :W )
ui: lehetnél msn-is, és akkor nemkellene teleirni a topikot, szoval plz! :R

[ Szerkesztve ]

(#582) ekimaster válasza DroneZ^ (#581) üzenetére


ekimaster
tag

Nekem az iATKOS Leopard tökéletesn működik ezen a laptopon: FUJITSU SIEMENS - AMILO PRO V3505

- telepítés: kb. 25-30 perc volt két gombnyomással
- hang: OK
- line in: OK
- mic in: OK
- VGA: OK
- duál monitor kezelés: OK
- HDD kezelés: OK
- DVD RW: csak CD/DVD ROM-nak ismeri fel
- USB kezelés: OK
- külső usb-s DVD RW: OK
- LAN: Marwell Yukon (kext módosítás után) OK
- WIFI: NEM MEGY
- BT: NEM MEGY

(#583) biker válasza DroneZ^ (#581) üzenetére


biker
nagyúr

ilyennel egyszer találkoztam eddig, mikor valaki ugyanazt a nevet adta két HDD-nek is
máskor nem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#584) DroneZ^ válasza ekimaster (#582) üzenetére


DroneZ^
őstag

Igazából azért szerettem a Kalyway-t mert pont benne van alapbol a vga-m hangkarim kext-je is. Amugy most megprobalom a ToH verziot is... Csak nem tudom felfogni hogy egyszercsak, nem megy többet. hozzáse nyultam a géphez... A windows-os elökészitésre meg azért volt szükség mert DU-val nemtudtam normalisan az NTFS particiokat átmérezetni stbstb... Eddig "MAC" volt a mac-nek szánt particio neve, és nem volt belőle 2:D fene érti ezt...
60giga elég a MAC-nek ha rakok pár játékot és 10-20 progit rá?:D

[ Szerkesztve ]

(#585) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Sikerült felrakni egy Zero data Out formatálással, a várakozást megérte. Azonban a hang nem megy, nem érzékel hangkártyát. A kextje rég benntvan, nemértem miért csinálja... eddig ment, talán 1 füles teleptéskor bekellene legyen dugva hogy felismerje? Mert a biosban csak AUTO vagy Disabled van az AzaliaCodec-re, lehet tényleg ez volt a probléma, régen 1 füles bevolt dugva mindig, most nem és azthitte az alaplap hogy más hangkarit használok... érdekes lenne ha igy lenne:D

(#586) biker válasza DroneZ^ (#585) üzenetére


biker
nagyúr

annyira nem hülyeség, mivel egyes mac-eken 3,5mm dugóban jön ki az spdif és az optika is, és érzékeli mit dugsz bele.
75ohm az spdif, 16-32ohm a füles, illetve az optikai is más körrel zár, és a közepén van a fényvezető szál.

lehet hogy ez nem érzékel jól?

kext biztos be is van töltve, vagy csak ott van, ahol kell?
syspref mutatja a kártyát?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#587) DroneZ^ válasza biker (#586) üzenetére


DroneZ^
őstag

nem mutatja a system pref, no audio mindenhol, a kext a helyén van, csak hogy működik-e nemtudom, de Te biztos segítesz nekem :K :R :R :R

ui: pedig most ugy telepitettem h bevankötve füles, mégsincs hang, de eddig hogy és miért volt hang? mostmeg hogy és miért nem? 3 audio drivert raktam fel a 3 azalia-t, de eddig is és ment is... :))

[ Szerkesztve ]

(#588) biker válasza DroneZ^ (#587) üzenetére


biker
nagyúr

így próbáltad? kextload

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#589) DroneZ^ válasza biker (#588) üzenetére


DroneZ^
őstag

ez durván néz ki, eltudnád magyarázni? :B
Gondolom csak bekellene töltenem a kext-et , -L koddal csak mi mást kellene elötte csinalni még vele? Elég sok dolog van oda leirva...

[ Szerkesztve ]

(#590) biker válasza DroneZ^ (#589) üzenetére


biker
nagyúr

talán kis L-el jobb lenne, vagy semmi kóddal, csak kextload driverneve.kext
ha már kucs, akkor -l -v 6 full verbose mód.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#591) DroneZ^ válasza biker (#590) üzenetére


DroneZ^
őstag

root-ként kell beirnom a kextload-ot, csakhogy nemtudom hogyan, mert root felhasznalot nem kellett beallitani a jelszot nemtudom, szoval hogyan? :F

(#592) biker válasza DroneZ^ (#591) üzenetére


biker
nagyúr

sudo kextload kextneve.kext
ha kér ekkor jelszót, akkor enter

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#593) DroneZ^ válasza biker (#592) üzenetére


DroneZ^
őstag

valameik agyas aztirta forumon updateljem, ok, erre minden egyes inditasnal HOLD THE POWER BUTTON TO SHUT DOWN THE COMPUTER vagy mi... nembirom elinditani, marhajo:D

(#594) DroneZ^ válasza biker (#592) üzenetére


DroneZ^
őstag

Na megvolt a sudo kextload... továbbra is semmi, itt nem szoftverhiba lesz, az alaplapom nemakarja felkapcsolni a hangkártyát, és nemtudom miért.. próbáltam +voltot es fix voltot adni MCH-nak, ugyse ment. Következik a BIOS reset és a BIOS Update. Ha van ötleted miért nem méltóztatik felkapcsolni a hangomat ez a szemét alaplap, ird le :(((
Ja a másik érdekesség insanemac forumon: "Gigabyte P35-DS4 is the one of the most compatible motherboard with mac os..." hát ilyen alaplapom van:D

ui: System Profiler: No Built in audio

[ Szerkesztve ]

(#595) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Bios reset, továbbra sem kapcsol be az audio:D mekkora xar:D

[ Szerkesztve ]

(#596) biker válasza DroneZ^ (#594) üzenetére


biker
nagyúr

1:
Hogyan kell drivert telepíteni?

Be kell masolni a file-t(.kext) az alábbi könyvtárba: /System/Library/Extensions/

Ezután meg kell adni a drivernek(kextnek) a szükséges jogokat majd törölni kell a /System/Library/ mappából a Extensions.mkext és Extensions.kextcache fileokat Terminal(Applications/Utilities) parancsban ez így néz ki:

sudo chown -R root:wheel /System/Library/Extensions/DRIVERFILE.kext
sudo chmod -R 755 /System/Library/Extensions/DRIVERFILE.kext
sudo rm /System/Library/Extensions.mkext
sudo rm /System/Library/Extensions.kextcache

Egyéb tudnivalók
Ahhoz hogy tesztelj/kipróbálj egy drivert/kextet, nem szükséges mindenképp az Extensions mappába másolni. Maradhat pl. a Desktopon. Ezután Terminállal megadni a fent emlitett (root:wheel,755) jogokat, majd:

kextload -t /ELÉRÉSIÚT/DRIVERFILE.kext
paranccsal be lehet tölteni a rendszerbe. Restart után, ez már nem fog betöltődni.

Jogokat meg lehet adni DiskUtility-vel(Applications/Utilities) is, "Repair Disk Permissions"-ra kattintva.
Ez elméletileg megadja az összes szükséges jogokat, viszont néhány esetben nem müködik, így a 4soros Terminálparancs a leghatékonyabb.

------

GA P35-DS4 rev 2.0 Intel P35 + ICH9R Chipset * Working with Retail DVD + BrazilMac + ALC889a kexts ; Sleep/Shutdown/Restart works
Also works with Retail DVD + pc_efi_v3 + dsmos.kext but only Sleep works, Shutdown and Restart doesn't
With PC EFI shows internal drives as external drives but no problems with that
Require minor patching PC EFI 3 + dsmos.kext working

-----

újra linkelem: osx86 wiki oldal, ahol megnézheted, melyik hanghoz mi kell.

nekem a require minor patch nem fully compatible.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#597) DroneZ^ válasza biker (#596) üzenetére


DroneZ^
őstag

jovan. feladtam, ha apple-t akarok látni bekapcsolom anyuci iBookját:D, kész, levan kakkantva, az életem nem áldozom erre a fosra

[ Szerkesztve ]

(#598) rii válasza DroneZ^ (#595) üzenetére


rii
nagyúr

" ... mekkora xar ... "

egy esélyt kapott a PC-s világ, hogy OS/X-et láthasson a gépén
nem többet, csak esélyt. Underground.
élhetsz vele vagy nem
bármelyik döntésed származhat önként, vagy kényszerből

de ne mondd, hogy "szar"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#599) xedos


xedos
addikt

Hát így van ez.. :-(
Küzdeni küzdeni és küzdeni...
Bezzeg ha vennél bármilyen MAC-et akkor 30perc és nem kell semmit bűvészkedni...
Én is szívok vele, de jelenleg nincs lehetőségem újra MAC-re vissza váltani csak így...
erős kompromisszumokkal...

(#600) DroneZ^


DroneZ^
őstag

csak akkor vagy ne a kaly vagy ne az alaplapom legyen hangulatváltó mert xarakodik valameik...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.