Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) PH 5.5 válasza xedos (#650) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Hát igen, nekem SATA meghajtóval sikerült, nincs is másfajta, de elég sok fórumban olvastam olyasmit, hogy akinek PATA meghajtóval nem akart összejönni, annak SATA-val sikerült.
Ezért bátorkodtam ezt tanácsolni, bár közvetlen tapasztalatom nincs ezügyben.
Elképzelhető, hogy a manapság oly elterjedt Jmicron PATA vezérlő okoz problémát sokaknál.

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#652) biker válasza PH 5.5 (#651) üzenetére


biker
nagyúr

ne terjessz ilyet, hogy kell a SATA optikai drive, mert csak egyes esetekben segíthet, sokszor épp hibát okoz a sata optikai drive.

maradjunk annál, hogy hol ez, hol az segít, az ata/pata/sata vezérlő a kérdéses

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#653) PH 5.5 válasza biker (#652) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Tévedés ne essék, senkit sem szándékoztam félrevezetni, ezért nem is úgy írtam, hogy SATA ODD kell, hanem, hogy ajánlom. Ezt pedig azért gondoltam így, mert az előttem szólónak Core2Duo procija van, amiből manapság a legtöbb í965, vagy P35 chipset-es alaplapokon ketyeg, ezeken pedig ott van a Jmicron vezérlő, ami miatt sokaknak problémás volt az OSX telepítése.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#654) biker válasza PH 5.5 (#653) üzenetére


biker
nagyúr

:R így már kerek az egész.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#655) gergely2005


gergely2005
tag

Alaplap: Gigabyte GA-945GCM-S2

2 winchesterem van:

MAXTOR STM380215AS (74 GB, IDE)

SAMSUNG HD300LD (300 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Én a Maxtor Winchestert akarnám 2-é osztani. Win: 50Gb Mac: maradék 30Gb.

Amúgy a Mac-el ugyanúgy lehet majd látni azokat a partíciókat, amiket windowsal látok?

És amúgy az nagy baj, ha nem 2 külön winyóra, hanem 2 külön partícióra teszem a wint és a macet?

Köszönöm a válaszokat!

http://nagygergely.info

(#656) biker válasza gergely2005 (#655) üzenetére


biker
nagyúr

a win nem látja az ext és hfs particiókat, a mac meg az ntfs-t.
mindkét rendszerre van program, amivel ez orvosolható.

nem baj, ha egy partición van két rendszer, de akkor kell egy rendszerbetöltő segédprogram, akár a mac-é, akár a windowsé. akár egy grub vagy lilo

amúgy mac-re nem akarsz programokat tenni? hogy 30gb-ot adtál neki.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#657) gergely2005 válasza biker (#656) üzenetére


gergely2005
tag

De, de 30Gb nem elég az ilifera meg ezekre? Mert ha nem akkor legyen 40-40Gb.

"mindkét rendszerre van program, amivel ez orvosolható."

Melyik program például?

"de akkor kell egy rendszerbetöltő segédprogram, akár a mac-é, akár a windowsé. akár egy grub vagy lilo"

Hol szerzek olyat? És hogy tudom használni?
pl. ez jó?
Acronis Disk Director Suite 10

Köszi

http://nagygergely.info

(#658) biker válasza gergely2005 (#657) üzenetére


biker
nagyúr

5-8gb a rendszer, ha mindent felteszel, + ilife '08 8gb, '06 5gb, + a swap, + a programok.

nekem mindennel együtt 30gb foglalt (2 user + rendszer + mindenféle program)

windowsra macdrive, mac-re nem ugrik be a neve, de versiontracker vagy macupdate megmondja

acronis is jó, windows saját bootprogramja is jó, mac sajátja is jó (boot camp)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#659) PH 5.5 válasza gergely2005 (#655) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Az alaplapoddal valószínűleg semmi próbléma nem lesz, a 945-ösök a legjobban támogatottak közé tartoznak, valószínűleg minden működni fog rajta. [link]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#660) xedos válasza biker (#656) üzenetére


xedos
addikt

Félre értés!
A MAC látja az NTFS-t, de alapból csak olvasni tudja...
Gondban is vagyok... mire formázzam a hordozható winyót...
Amig csak NT-s gépről viszek a MAC-re addig nincs gond, de ha fordítva...
akkor FAT32-re formázok -ott viszont 2Giga a max fájl méret...

(#661) biker válasza xedos (#660) üzenetére


biker
nagyúr

4gb, nem 2gb :)

mellesleg az hogy olvassa, de nem írja, nálam egyenlő a nem kezeli-vel. vagy az bicikli, ami csak balra kanyarodik? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#662) biker válasza xedos (#660) üzenetére


biker
nagyúr

tipp hordozható hdd-re:

egy gb fat32-re, erre felteszed a segédprogramokat, amik kellenek win-re, macre, mindet, többit meg amire akarod, vagy ext-re, vagy hfs-re, vagy ntfs-re

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#663) gergely2005 válasza PH 5.5 (#659) üzenetére


gergely2005
tag

Remek, akkor ezzel a leírással tökéletesen menni fog elvileg?
http://blog.xorp.hu/mac-howtos/pc-mac-os-x-telepitesi-tapasztalatok-es-tutorial/

http://nagygergely.info

(#664) biker válasza gergely2005 (#663) üzenetére


biker
nagyúr

én nem követném a tag bénázását, de mindegy :)
osx86 wiki, telepítés ugyanígy leírva, de dualboot-ra van jobb megoldás is ott, win.ini módosítása két oprendszerre...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#665) PH 5.5 válasza gergely2005 (#663) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

A hardveres részével valószínűleg nem lesz gond, főleg, ha megszerzed a "Leo4All v2" nevű telepítőt. Az általad kinézett dualboot-os megoldás szerintem is túl van bonyolítva egy kicsit, tudtommal léteznek már sokkal egyszerűbb módjai ennek. Szerintem nézz körül itt !

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#666) kem válasza biker (#661) üzenetére


kem
addikt

Valóban 4Gb.
Nekem eddig midegyik OSX írt az NTFS-re.

Köszi!

(#667) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Üdv,
A kernelt telepítéskor kell kiválasztanom, vagy utána nyugodtan váltogathatom?

Melyiket ajánljátok az alábbiak közül egy Yonah magos Core Duo T2600 2,16 GHz-es /sse2, sse3is van benne/ (notebook) procihoz?

sleepkernel (intel/amd/sse2/sse3)
speedstepkernel (intel/amd/sse2/sse3)
nforcekernel (intel/sse3)
modbinkernel (intel/amd/sse3)
vanillakernel (intel/sse3)
kabylkernel (intel/sse3) with sleep support

Ui.: Mellesleg én most ezt töltöm: Kalyway 10.5.2 DVD Intel_Amd (sse2/sse3) EFI V8 [link]
HPQ nw8440 notira. :)

Üdv és köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#668) Victor-y válasza Victor-y (#667) üzenetére


Victor-y
aktív tag

Egy 15 GB-os partícióra ráfér egyébként?

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#669) xedos


xedos
addikt

"gépre is felraktam az OSX 10.4.11-et, de nem kellett szórakoznom a dual bootal....
Az XP fent volt +üres partició. Feltelepítettem az OSX-et. Utána induláskor vár, hogy akarok -e valami paramétert adni, ha lejár az idő, akkor indul az OSX -ha entert ütök, akkor választhatók, hogy XP vagy OSX.

(#670) biker válasza Victor-y (#667) üzenetére


biker
nagyúr

én passzolom, de azt hiszem utólag nem váltogatható a kernel.
20perc a telepítés, nem vészes :)

15gb elég, ha csak a rendszer és max 2-3 progi érdekel.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#671) DroneZ^


DroneZ^
őstag

sziasztok, rég olvastam a témát, jött ki valami ujabb MAC ami winre tölthető? nekem régen ment az apple de összefosta magát és rejtélyes okok miatt nem ismeri fel a kis g*ci a hang karit, szóval van valami uj? vagy uj verzio? TOH vagy kaly vagy barmi mas uj verzsön? :R
Már nagyon hiányzik :O

[ Szerkesztve ]

(#672) xedos válasza DroneZ^ (#671) üzenetére


xedos
addikt

Kalaway 10.5.2 [link]

(#673) DroneZ^ válasza xedos (#672) üzenetére


DroneZ^
őstag

egyenlöre patch-et talaltam csak, nincs olyan h eleve 10.5.2es verzioval települ fel? :))

(#674) gergely2005


gergely2005
tag

Annyi megoldást mondtatok már.. melyik akkor a legegyszerűbb? Tud valaki egy jó magyar leírást adni, ahol mindent jól leírnak és nincsenek benne kínai szavak? :)

Köszi

http://nagygergely.info

(#675) xedos válasza DroneZ^ (#673) üzenetére


xedos
addikt

Amit linkeltem, azon a dvd-n 10.5.2 van! Telepítés közben patcheli...
Azt nem tudom, hogy honnan tudod letölteni. :-(

(#676) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#673) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Amit xedos linkelt az eleve 10.5.2-vel települ, egész jónak tűnik, bár én csak az eggyel régebbi Kalyway-t próbáltam. A 10.5.1-esek közül szerintem az volt a legjobb. Esetleg próbáld meg ezt, nekem most ez van fent, mert vinyócsere miatt újra kellett raknom, és eddigi tapasztalataim alapján jobb és gyorsabb, mint a 10.5.2-re frissített Kaly volt. Sokkal több driver közül válogathatsz a telepítésnél, stb.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#677) DroneZ^ válasza PH 5.5 (#676) üzenetére


DroneZ^
őstag

Nekem a kaly 10.5.1 volt fent, és hibátlanul ment, amik a kalyban driverek voltak, az ebben a Leo4All v2-ben is mind benne van? Sajna nem lattam mik vannak benne...
8800GTS (512MB G92)
Gigabyte P35-DS4= ALC 889A HD Realtek , Realtek RTL8168

Ezek driverei alapbol bennevannak ebben a szuper all in one leoban?

kaly-val is ment minden, de 1x csak gondolt egyet és nem ment többet a hang, mintha a biosbol lenne kikapcsolva de nem, és egyszerűen a világon ember nincs aki megmondja hogy miért gondolta meg magát, bios resettel teljesen ugyanazokkal a hardverekkel beállitásokkal mindennel, fogta magát nem települt fel. Remélem ez menni fog :(((

[ Szerkesztve ]

(#678) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#677) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

A Kaly driverek mind benne vannak, plusz még rengeteg további. Egy kis ízelítő: [link]
Tehát az 512-es GTS és az ALC889 ott van.

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#679) DroneZ^ válasza PH 5.5 (#678) üzenetére


DroneZ^
őstag

nincs valahol egy teljes lista? mondjuk terratec hangkari? :U
Gondolom reaktek RTL8168 lan kari driver alapbol benne van. :U

(#680) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#679) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Terratec nincs benne, arra szerintem ne is nagyon számíts. Nekem Audigy van, ami sokkal elterjedtebb, mégsincs hozzá driver, ezért kénytelen vagyok az integrált ALC883-at használni.
Az alaplapi hangkártyákon kívül néhány USB-sről tudok ami még támogatott.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#681) DroneZ^ válasza PH 5.5 (#680) üzenetére


DroneZ^
őstag

érdekes hogy megírják mimindenhez a drivereket, de SB hez, terratec-hez nem pedig ugyanugy megtudnák csinálni... pedig ezek közül is rengeteg a 100%ig utolag PC-re irt driver...

2: Amikor választok leo telepitésnél csomagokat, a hang karinál baj ha többet is kiválasztok? pl 889A hangkarim van elvileg a gigabyte honlap szerint, de a kaly-ban konkretan levolt irva 883 driver for gigabyte P35-DS3/4 and other motherboards, DS3 és DS4ben ugyanaz a hangkari, de nem 883.. érdekes :U

[ Szerkesztve ]

(#682) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#681) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Biztonság kedvéért nézd meg mondjuk everst-tel a hangkari pontos típusát, és ha az is 889-et mond, akkor csak azt pipáld ki a telepítésnél. Többfélét semmiképpen sem.Ha esetleg gond lenne, még akkor is van módod cserélgetni a későbbiekben. Ezek a driverek már némiképp kiforrottabbak a Kaly-n találhatóaknál.

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#683) DroneZ^ válasza PH 5.5 (#682) üzenetére


DroneZ^
őstag

everestben hol? multimedia/pnp audio akarminel csak ennyi van, vagyis ezt irja névnek:
Intel 82801B ICH9- High Definition Audio Controller... ez valami chip valami, de pontos tipust sehol sem talaltam :U

(#684) Lenry válasza Victor-y (#667) üzenetére


Lenry
félisten

én 9.2.2-es vanillát tettem fel, és hibátlanul megy (Leo4all)

dualbootra meg itt egy nagyon egyszerű megoldás

aki nem tud angolul: leszeded ezt a progit, bemásolod a Windows partíció gyökér könyvtárába,
a boot.ini-be pedig beírod ezt: c:\tboot="Leopard" ahol c: értelemszerűen a windows partíciódat jelöli

kérdés: valaki tud egy módszert hogyan tudok PS/2-es egeret és billentyűzetet használni Leo alatt?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#685) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#683) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Most nem tudom megnézni, mert hát ugye leo fut:))
Úgy emlékszem, hogy számítógép»összegzés, vagy valami ilyesmi. De ha csinálsz egy riportot, abban biztosan benne lesz.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#686) Lenry válasza DroneZ^ (#683) üzenetére


Lenry
félisten

számítógép/összegzés
nálam pl
Hangkártya Realtek ALC882/D/M @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

tud valaki egy MacDrivehoz hasonló programot, ami fut 64 bites XP alatt is?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#687) DroneZ^ válasza Lenry (#686) üzenetére


DroneZ^
őstag

ott is ezt irja: Intel 82801B ICH9- High Definition Audio, most akkor mien hangkarim van?

(#688) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#687) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Win alatt megy a hangkártyád? Eszközkezelő látja? Nincs véletlenül letiltva bios-ban?

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#689) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

Közben megnéztem én is everestben: "Hangkártya Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller"

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#690) Lenry


Lenry
félisten

egyre több bajom akad, ha bármelyikre tud valaki megoldást, szívesen venném:
- hogyan tudok PS/2-es egeret és billentyűzetet használni Leo alatt?
- tud valaki egy MacDrivehoz hasonló programot, ami fut 64 bites XP alatt is?
- GeForce 7900GTO-m van, és CRT monitorom, amit nem 1024x768@60Hz-en szeretnék használni... honnan szerezhetek működő drivert?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#691) PH 5.5 válasza Lenry (#690) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

PS/2 billentyűzethez van kext, működik is, de csak usb-s egérrel próbáltam. Van rá esély, hogy PS/2 egérrel is működik. [link]

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#692) DroneZ^ válasza PH 5.5 (#688) üzenetére


DroneZ^
őstag

jó nemérdekel, nemsikerül kideriteni, a gigabyte honlap szerint 889A és a PH teszten is ezt irják...

nekem ment a ps/2 bill leó alatt...

[ Szerkesztve ]

(#693) Lenry válasza PH 5.5 (#691) üzenetére


Lenry
félisten

feltettem, bootképtelené vált a Leó :B
mondjuk már szétmoddoltam, hogy menjen...
nem akarom a kölcsön USB-s cuccokat használni szeretem a saját cuccaim...
amúgy érdekes, mert telepítés után az első restartig mentek a PS/2es cuccok... :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#694) PH 5.5 válasza Lenry (#693) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Sajnálom, hogy nálad bajt okozott, nekem nem volt vele problémám. :(

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#695) Lenry válasza PH 5.5 (#694) üzenetére


Lenry
félisten

nem gáz, majd újratelepítem...
úgyis szerintem valamit a telepítés után rakhattam fel, ami okozta a bajt, ugyanis telepítéskor is végig, illetve egészen az első újraindításig PS/2-es eszközöket használtam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#696) gergely2005


gergely2005
tag

Sziasztok!

Letöltöttem ezt:
APPLE.MAC.OSX.LEOPARD.V10.5.ISO-OSX

És akkor a kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet akkor felrakni? Mik ezek a progik, amiket mondtatok? Van különbség, hogy melyik módszerrel tesszük fel?

Köszi

http://nagygergely.info

(#697) ptibor


ptibor
csendes tag

az osx alapból csak olvassa az ntfs-t, de az ntfs-3g mindent megold.. csak nem trashel, de ez annyira nem is lényeges.. :)

PPC G4 FW800 - Leo 10.5.2; HPQ nx7010 - Win7

(#698) PH 5.5 válasza gergely2005 (#696) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Ha jól látom, akkor ez egy original Leopard telepítő, nem hinném, hogy feltelepíthető PC-re.
Inkább ezekkel próbálkozz:
Leo4Allv2 Universal 10.5.2 AMD/INTEL[SSE2/SSE3]
vagy
Kalyway_Leopard_10.5.2_DVD_Intel_Amd

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#699) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Bootolnek CD-ről, installalni akarom a leot és ezt irja ki:

SAM Multimedia: READ or WRITE failed, SENSE_KEY = 0x04, ASC = 0x3e, ASCQ = 0x02

mi a franc ez? ugyanezt a sort irja a végtelenségig... 1x még sikerült bebootolni elöször azota ezt irja...

(#700) DroneZ^ válasza DroneZ^ (#699) üzenetére


DroneZ^
őstag

ááá koszos vót a DVD:D

most viszont itt állt meg jó ideje:

BSD process name corresponding to current thread: Unknown

Mac OS version:
Not yet set

Kernel version:
Darwin Kerlen Version 9.0.0: Tue Oct 9 21:35:55 PDT 2007; root:xnu-1228~1/RELEASE_I386

és ilyen csipogo hangot ad a vinyó... érdemes várni sokat rá?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.