Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) infectedmann válasza Trava (#950) üzenetére


infectedmann
őstag

jajj jajj jajj :D A sok online Jack Sparrow :DDD

Kérdés ez a Kalyway féle update AMD -hez műxik -e :F
Aki AMD -s rendszerre tette fel és műxik neki az sos sípoljon nekem :))

[ Szerkesztve ]

(#952) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#947) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nincs más hátra, akkor én is felszállok arra a (kalóz)hajóra:D
Hátha megoldja a gondokat:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#953) PH 5.5 válasza infectedmann (#951) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Sajnos nem valószínű, hogy AMD-n működik: "kalyway hackintosh10.5.3 combo update for sse3 intel only !"
Láttam egy ilyen nevűt: "leopard 10.5.3 AMD only READ WARNING", ez talán megér egy próbát.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#954) infectedmann válasza PH 5.5 (#953) üzenetére


infectedmann
őstag

Köszi. Lehet nem kísérletezek. Most minden faszán be van lőve. Elsődleges rendszerként használom az OS X -et. Nem akarom elkúrni :)

Várok valami olyan AMD -s megoldásra amit sokan ki is próbáltak és megy.

[ Szerkesztve ]

(#955) _Blank_ válasza infectedmann (#954) üzenetére


_Blank_
aktív tag

elsősorban tőled kérdés mert xp és osx is fent van nálad.
tehát ennek hogy álljak neki hogy mindkét rendszer elérhető legyen? valami boot-menüben lehessen választani a kettő közül. csináljak két külön partíciót fele-fele arányban mindkettőt fat32-re formázva és install?

bár lehet egyszerűbb lenne osx alól virtuális géppel xp-t nyomatni..

ez Leo4All-10.5.2 Universal AMD/INTEL[SSE2/SSE3] a riliz okés?

az iAtkos 10.4.10 Tiger gond nélkül fut a gépemen.. adatlapom..

(#956) infectedmann válasza _Blank_ (#955) üzenetére


infectedmann
őstag

Leo4All sztem megfelelő lesz. Nekem is az van fenn.
Én úgy csináltam, hogy az XP -nek hagytam 15GB helyett, a többi az OS X -é.
XP partíció lehet NTFS, de az OS X -é FAT32 legyen.
DualBoot megoldás:

[I]Az OSX telepítőDVD-n levő chain0 file-t másoljuk be a Windows root(c:/) partíciójára, majd a boot.ini végére szúrjuk be a következő sort:

C:\Chain0="Mac OS X86"
Miután ez megvan elkezdődhet a telepítés.
A telepítés befejeztével választani tudunk magunknak oprendszert![/I]

Írtam nemrég egy blogbejegyzést, a végét érdemes elolvasni:
[link]

(#957) _Blank_ válasza infectedmann (#956) üzenetére


_Blank_
aktív tag

már olvastam a blogodat:)
akkor először win telepítés majd osx installáció.

köszi! kiproszálom, ha ez az öböl nem lenne ilyen lassú már szúrnám is.. :)

(#958) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

Megjelent a Leopard magyar nyelvű verziója, a nyelvi csomag letölthető az apple.com-ról (HungarianMacOSX10.5.2.dmg). [link]
Hu
Állítólag csak 10.5.2-vel tökéletes, de nekem többé-kevésbé működik a 10.5.3-on.

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#959) biker válasza PH 5.5 (#958) üzenetére


biker
nagyúr

hogy tudtad felnyomni 10.5.3-ra? pacifist?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#960) PH 5.5 válasza biker (#959) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

simán feltelepült, mindenféle segédeszköz nélkül

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#961) biker válasza PH 5.5 (#960) üzenetére


biker
nagyúr

pedig azt írták, még hogy nem települ 5.2- felett, de még le is tiltja a további frissítést :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#962) PH 5.5 válasza biker (#961) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Azért vannak még fejlemények azóta:) A pacifist említésével bogarat ültettél a fülembe, belenéztem azzal, na akkor már tisztán látszott, hogy valószínűleg nem települt fel teljesen, mivel egy részéhez admin jog kell, azt meg ugye nem kapta meg telepítéskor. Na, akkor legyek én a kísérleti nyúl, ráeresztettem pacifist-tel, minden jog megadva, lesz ami lesz. Jó darabig elmolyolt, megcsinált mindent, újraindítottam. Kicsit izgultam, de immáron egy szinte minden részletében magyar rendszer fogadott, csak hosszas keresgélés után találtam néhány angolul maradt dolgot, maga a rendszer pedig teljesen stabilnak tűnik.
Úgyhogy kösz a tippet:)

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#963) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

Egy kis ízelítő

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#964) biker válasza PH 5.5 (#962) üzenetére


biker
nagyúr

:R
én mindenbe belenézek pacifisttal, ami jelszót kér telepítéskor, ne szívassam véletlen magamat

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#965) biker válasza PH 5.5 (#962) üzenetére


biker
nagyúr

ja, hogy nem is gyárira toltad, hanem kalyway-ra, ez igen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#966) PH 5.5 válasza biker (#965) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Leo4All 10.5.2-re Kaly 10.5.3 update (állítólag hazavágja, nekem nem:) ) és mindezek után még ez a nyelvi csomag, ami szintén nem kompatibilis. Ehhez képest egész jól elszaladgál a rendszer még mindig:)

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#967) cobra86


cobra86
csendes tag

Sziasztok! Bebootoltam az Inteles Leopard 10.5.1 verziót dvdről és el is indult a telepítő, de ahol ki kéne választani a meghajtókat, oda nem nem jönnek be a lemezek vagy aminek kéne lenni! A gépen egy virusos Xp van telepítve jelenleg! Segítséggg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :O

(#968) infectedmann


infectedmann
őstag

Tehát most mi van ezzel a magyar OS X dologgal? :)
Ez a frissítéses dolog miben jelentkezik, lehet tudni?
Átnézek közben beszmac -re is hátha találok valami info -t.

(#969) PH 5.5 válasza cobra86 (#967) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Formázd FAT-ra előtte

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#970) infectedmann


infectedmann
őstag

Húúú.
Elkeserítő amiket beszmac -en olvastam. Azok a fordítások. LOÁL :)
Ezek láttak már valaha angol szótárt? Értelmező kéziszótárt? Vagy valamit?
Amiket olvastam fordítások (angolról - magyarra fordított menüpontok stb.) mind zagyva blabla. Értelmetlen. Infórmációmentes nyers fordítás.

(#971) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Igen, én is nézgelődtem:D Hanyagolom is a fordirás felrakását.

Más gondom van: iLife szoftverek közül több is(Garage, iMovie pl.) quited unexpectedly-vel köszön el. Remélem valami tipikus,amit csak én lámáztam el. Nem nagyon szeretnék iLife nélkül élni:D

szerk.: Másik release, GarageBand elindul,de a legfontosabb, az iMovie még mindig nem:U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#972) infectedmann válasza Nyugdíjas (#971) üzenetére


infectedmann
őstag

iMovie -t frissítsd :)
Sőt. Szerintem alapból elég lett volna frissíteni, nem kellett volna új rilíz. :)

(#973) Nyugdíjas válasza infectedmann (#972) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nah, gondoltam akkor már frissitsünk csúnyán agyon mindent:D Hiba volt..
Sebaj! Legalább feldobtam a Kalyway-t, és már most jobb ,mint a Leo4All:K

Viszont a 10.5.3-at is megprószálom már akkor. Hogy is volt az?
Olvasom vissza a topicot közbe,de ez a restart, meg update -v, ez hogy is va'?:B

PH5.5: Neked ment fel gond nélkül a combo update, ha jól rémlik... Hogy csináltad?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#974) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

El sem hiszem,de működik a 10.5.3:DD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#975) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nah, kis esti rágódnivaló a szakiknak:
Mégsem oly' felhőtlen a boldogság,mert ajszem a VGA-mat nem jól kezeli a cucc(jelenleg egy 8400GS-el helyettesitem a 88GTS-t). Spaces is "szaggat", iMovie is nyafog a Quartz Extreme-ért, és ami a leggázosabb, hogy se VLC, se QuickTime, se MPlayer nem játszik le videót. VLC quited unexpectedly-ve elszáll, MPLayernek csak nincsen képe ugy simán:U

Remélem orvosolható. Leo4All alatt nem volt ilyen problem...:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#976) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#975) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Na igen, az update után nekem is megszűnt működni a QE, de ezt egy nvidia driver újratelepítéssel könnyedén orvosolni lehetett. Ajánlom az ANVInstallerV.41 nevű csomagot, amit pacifist segítségével feltelepítesz, és máris megoldódik a problémád.
Én ezeket az elemeket telepítettem. Nem tudom, mennyi memória van a 8400-asodon, de kiválasztod a hozzáillő nvinject-et a choice46 csomagból (nálam ez 320 volt) és már mehet is. Újraindítás után viszontlátod a QE-t és egyebeket:)

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#977) cobra86


cobra86
csendes tag

Sziasztok! Bebootoltam az Inteles Leopard 10.5.1 verziót dvdről és el is indult a telepítő, de ahol ki kéne választani a meghajtókat, oda nem nem jönnek be a lemezek vagy aminek kéne lenni! Leformáztam FAT-ra, de így se lett jó! :U :U :U Segítséggg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! M :Y

(#978) Trava válasza cobra86 (#977) üzenetére


Trava
tag

Előtte a fenti menüből a disk utility-t kell választani és megformázni ismét, de most már journaledre! Nézzél meg néhány telepítési videot a youtube-on!
(régebben belinkeltem kettőt is)

(#979) _Blank_ válasza cobra86 (#977) üzenetére


_Blank_
aktív tag

(#980) infectedmann válasza _Blank_ (#979) üzenetére


infectedmann
őstag

Igen igen. Én is pont most akartam linkelni :D
Itt is a vége fele van a help rész :)

(#981) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#976) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Köszi, menek kipróbálom...
Akkor meg is ragadom viszont az alkalmat a kérdésre: Ha visszarakom a GTS-t, akor csak feldobom annak a driverjét is, vagy mehetnek egymás mellé? Hogy van ez OSX-en?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#982) FefeeX


FefeeX
veterán

Miben jobb ez a cucc mint az új Vista borzalom (x64 SP1)?

(#983) Nyugdíjas válasza FefeeX (#982) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem komolyan kérdezed:D
Mindenben kb. Valami konkrétum, hogy mit vársz tőle? Játszani nem fogsz rajta az biztos;)

PH5.5: NEm lelem ezt a csomagot sehol:B Esetleg priviben egy link?:B

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#984) FefeeX válasza Nyugdíjas (#983) üzenetére


FefeeX
veterán

Kb erre akarok kilyukadni, hogy mire és miért jó (gyorsabb, biztonságosabb, ilyesmi...)

(#985) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#983) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Küldtem linket.
Ha visszarakod a GTS-t akkor szerintem csak az nvinject-et kell lecserélni a megfelelőre.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#986) Nyugdíjas válasza FefeeX (#984) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem gyorsabb, sokkal biztonságosabb, és bár hasonlóan "eye-candy", de nekem mérföldekkel jobban bejön a vizuális világa, mint a vistáé;)
Másik, hogy azok a fícsörök,amiknek egy részével próbálkoznak a Pistában,de csak azt érik el, hogy idegesitő, itt remekül működnek. Meghát Spaces, ésExposé nélkül sezrintem itt senkinek nem élet az élet. Ajánlom, hogy az apple.com-on nézd meg a Leopard Guided Tour-t. Elég szépen bemutatja ezeket a hasznos funkciókat. persze márketing:D,de még ezer videot lehet találni a neten az OS-ről működés közben.

Nekem régebben is volt PC-n OSX, most megint belevágtam, és újra nem bántam meg. Igazából taln azt mondanám, hogy leginkábbe gy próbát megér. Kipróbálod, és te magad eldöntöd, hogy bejön-e...
Windows-t fel tudod melléje dobni, szóval nem kell véglegesen lemondanod a játékról sem;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#987) FefeeX válasza Nyugdíjas (#986) üzenetére


FefeeX
veterán

Így szoktam Ubuntuzni is... :)

(#988) Nyugdíjas válasza FefeeX (#987) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor hajrá!:D Nem fogod megbánni. Notin én is Ubuntuzok, és remekül megvagyok Win. nélkül;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#989) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#976) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nah, jelentkezem. De rosszhir. Nlam semmit nem oldott meg a driver telepités. Még van rá egy ötletem azt megpróbálom,de ha nem megy, akkor valami ötlet?:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#990) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#989) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemszótam, nemszótam:D
Valamit elbaxhattam,mert mégeccer megpróbáltam Pacifist-el, és megyen;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#991) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#990) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Karaj :)

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#992) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#991) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#993) _Blank_


_Blank_
aktív tag

ezt már Leo alól írom, nagynehezen fölszenvedtem..:)

viszont ahogy infectedmann írta a blogjában, hogy utolsó lépésként Acronis-al aktiváljuk a két partíciót, na ez nem jött össze.. :D
because..Acronis has detected unsupported hard disk drives. Acronis does not support Windows Dynamics Disks, EZ-Drives, etc.
ezzel most mit lehet kezdeni? hagyjam így?

másik problem, hogy nem tudom beállítani a monitorom natívját 1280*1024, csak 1024*768-at. pedig elvileg jó drivert raktam fel, erre jó volna valami megoldás.

(#994) infectedmann válasza FefeeX (#982) üzenetére


infectedmann
őstag

Itt nézd meg a Leopard Guided Tourt->
http://www.apple.com/macosx/guidedtour/

Én pár nap használta után mondom, hogy ez nem paraszt vakítás.

Miben jobb? Stabilitás. Teljesítmény. Jah azt nem tudom, hogy ki mennyire tudja, hogy az OS X 10.5.x Leopard 64bites :) Tehát nálam ezért is előnyben van.
Mióta használom azóta komolyan ujjászülettem, nem is hiányzik a win egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#995) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Kezd nagyon korrektre összeállni a cucc.
Jelenlegi következő munkafolyamat:

win-es vegyes hlózat... Látom a hálózatban az adott gépet,de csatlkozni nem tudok. "Failed to connect"-el köszön el minduntalan.
Ötlet?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#996) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Ámátőr kérdés lesz,de láttam olyan screen-eket, hogy a maghajtók neve alatt látszik, mennyi a szabad hely rajtuk. Kerestem az opciót, de nem lelem. Hol lehet ezt beállitani?:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#997) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#996) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Asztalon jobbklikk»nézetopciók»eleminfók megjelenítése

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#998) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#997) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Áhááá:D Mondom én, hogy lámi kérdés:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#999) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Sziasztok, Lenne egy kérdésem, volt egy Gateway laptopom, amire felment az OS X (Kalyway 10.5.2) és szépen ment is, még hangot is csináltam rá. Amúgy ebben egy 80 GB-os SATA vinyó volt. Ezt odaadtam a bátyámnak és most vettem egy Acer Aspire 5315-öt, amiben elméletileg szintén SATA 120 GB-os vinyó van.
A problémám az, hogy amikor szeretném a vinyót Journaled-ra formázni, akkor nem látom a vinyót, csak a Kalyway 10.5.2-es lemezt.
Ha a terminal-ba megnézem a "diskutil list"-el, akkor ott látom a vinyót, de a partícióknál lefagy.
Jelenleg 2 particiom van az egyik FAT32 (erre menne az OS X) a másik meg jelenleg unallocated (mert már volt NTFS XP-vel is, de már azt is töröltem).
Ugyanez volt a régi laptoppal is amikor az iAtkos-t akartam felrakni, de a Kalyway felment.

Lenne esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?
Miért nem látom a vinyómat?
Ha valaki megtenné, hogy felhív vagy dob egy sms-t telszámmal, akkor azt visszahívom.

Please help
Előre is köszönöm.
Attila

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#1000) Nyugdíjas válasza Kavinton75 (#999) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Amiket mondtam, azokat kipróbáltad?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.