Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) XtremLor válasza dAnky (#1350) üzenetére


XtremLor
őstag

Miert nem egy sztereo rendszert nezel tv melle?
Jobban megerne szerintem, de te tudod.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1352) dAnky válasza XtremLor (#1351) üzenetére


dAnky
aktív tag

Igen viszont sok HD filmet is nézek amihez kellene az 5.1

(#1353) XtremLor válasza dAnky (#1352) üzenetére


XtremLor
őstag

[link]
Hasonloban gondolkodnek mint ezek az allvanyok akkor, 6+posta vallalhato, de en lehet egy ezrest alkudnek meg a tuskek miatt :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1354) dAnky válasza XtremLor (#1353) üzenetére


dAnky
aktív tag

na ez szuper:D ennyit megér de akkor nekem kellene még 2 az elsőknek is:)

(#1355) dAnky


dAnky
aktív tag

Van egyébként ennek a rendszernek abban az esetben értelme ha nem akarom üvöltetni? Úgy értem hogy ugye a szomszéd rögtön jönne ha hangos lenne a film:) Viszont szeretem ha nagyon szép tiszta a hangzás illetve szép kis basszus van alatta. Erre a célra elég lenne egy sima 50ezer forintos házimozi is? vagy annak nem lenne olyan szép tiszta és méllyel teli hangzása?

(#1356) XtremLor válasza dAnky (#1355) üzenetére


XtremLor
őstag

Lehet elvezni alacsony hangeron is amugy, en megfulelnem a helyedben hatha van ebben a topikban egy Nyiregyhazi ember aki segitene.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1357) dAnky


dAnky
aktív tag

XtremLor: az szuper:) igen Nyiregyen érdeklődöm de egyenlőre senki

Nincs valakinek egyébként eladó z906-os logitech? Ha van akkor privit pls árral együtt

[ Szerkesztve ]

(#1358) Robert1987 válasza dAnky (#1355) üzenetére


Robert1987
tag

Szerintem is lehet élvezni alacsony hangerő mellett. Külön-külön tudod állitani a sub, a center és a hátsó hangszórók hangerejét, így be tudod lőni milyen helyzetben mekkora hangerőre van szükséged.

robert1987#2387

(#1359) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Érdemes lecserélni egy Creative G500 Progamer szettet erre?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1360) Dmmizo válasza Bélaaaa (#1359) üzenetére


Dmmizo
csendes tag

Szerintem felesleges, mert nem kapsz akkora változást hangzás terén. Inkább más mint jobb vagy rosszabb. Talán kényelem tekintetéből jobb és csatlakozók miatt.

(#1361) Bélaaaa válasza Dmmizo (#1360) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Értem, köszi. Ha jó pénzért el tudom adni, akkor lecserélem.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1362) XtremLor válasza Bélaaaa (#1361) üzenetére


XtremLor
őstag

Csatlakozok tekintetebe jobb egyertelmuen, ha nem egy rendszert szolgal ki, hanem pl tv, lejatszo is van a pc melle, es ra szeretned kotni jobb a logitech mivel van benne dac. A creative jo cuccokat gyart az s750-el en is szemeztem, egy baj volt a megbizhatosag, nem mertem beavallani hogy lehet 1 ev mulva megfo, sok volt a hibas darab.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1363) Tomifromspac válasza dAnky (#1355) üzenetére


Tomifromspac
tag

Én egy 17 nm-es szobában használom, úgy, hogy az 5.1 által bezárt terület 9 nm (3x3-as). Panelban lakom, 4. emeleten, fölöttem, alattam, mellettem, mindenhol vannak, ezért nem is bömböltetem nagyon, de a teret nagyon szépen be tudja tölteni és hálistennek ha dübörgős a film, a lenti szomszéd akkor sem jelentkezik (és nem is jelentkezett még egy szomszéd sem soha). Hozzátenném azért, hogy óvatosan bánok vele és mindig figyelembe veszem a napszakot is, úgyhogy egy normális hangerejű filmnél 3-as fölé soha nem megyek.

Ha 2.1-ben gondolkodik az ember egyébként az is megoldás egy ekkora területre, de nekem van mellé egy házimozi projectorom és ahhoz már dukál a térhangzás. Az meg amit pl. egy profin kevert mp3-al csinál és dobja szét surroundba az kész, Michael Jackson Thriller című száma etalon benne, érdemes kipróbálni, ha van rá lehetőség :)

(#1364) Tomifromspac válasza Robert1987 (#1358) üzenetére


Tomifromspac
tag

Ez így van, bár ahány film, annyiféle keverés és állíthatod át. A régi 4-5-6 Star Wars-októl pl. agyf.szt kapok, amikor a zene úgy üvölt, mint az állat a párbeszédeket meg alig lehet hallani.

(#1365) vzoltan válasza Tomifromspac (#1363) üzenetére


vzoltan
aktív tag

5.1 feltoltam fuggolegesre minden hangszorot es a foerot is
es amikor a Hobbit elejen osszecsap a ket kalapacs, berezonalt minden.
atmentem a szomszedba onnan ujra elinditottam a jelenetet (xbmc wifi)
es a szomszed nem hallott semmit belole. fal szomszed :)

szerencsem van vele.

(#1366) gxyb


gxyb
aktív tag

Szevasztok!

Aki állványt akar venni a Z906-hoz annak ezt tudom ajánlani, van két pár, egy eredeti magasságú és egy rövidített is: http://hardverapro.hu/apro/vogel_s_vls_105_hangfaltarto_allvany_parban_elado/hsz_1-200.html
Az ár alkuképes!

Megfordult a fejemben, hogy vásárolok egy Z906-ot viszont a környéken sehol sem tudom meghallhatni.
Volt már Panasonic SC-HT870 házimozim, Quadral Quintas 5.1 hangfalszettem egy Denon AVR-1306-al (ennek már majdnem tűrhető hangja volt bár a mély kicsit kevéske volt), így ezekhez képest kellene tudnom, hogy mire számítsak.
Többnyire filmre, (avi, mkv), zenére (mp3, flac, ape), konzolhoz (xbox360) használnám.
Meg merjem rendelni vagy nézzek mást?
Esetleg Veszprém megyében van valaki akinél meghallgathatnám?

(#1367) Tomifromspac válasza gxyb (#1366) üzenetére


Tomifromspac
tag

Nyugodtan vedd meg látatlanban, csak legyen tered arra, hogy felnyomd a hangerőt. Basszus gondjaid ezzel nem lesznek az fix :D

(#1368) Rabbitf_24 válasza gxyb (#1366) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

nálam meghallgathatod, ha gondolod.

(#1369) gxyb válasza Rabbitf_24 (#1368) üzenetére


gxyb
aktív tag

Köszi! Írok privátot!

(#1370) DonDennis


DonDennis
senior tag

Tudja valaki esetleg mikor jön új csúcs kategóriás Logitech otthoni rendszer? Vagy nincs róla hír érdemes még megvenni a z906-t?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1371) Nfsman20 válasza DonDennis (#1370) üzenetére


Nfsman20
tag

Egyelőre nem sok esélyt látok rá, mivel 2004 vége felé kezdte el a Logitech a Z-5500 árusítását, a Z906 pedig 2011 végén jött. Röpke fejszámolással kijön, hogy kb. 7 év telt el a két csúcsmodell között. A Z906 kiadása óta pedig alig 2 év telt el, szvsz. legjobb esetben is még legalább 2-3-4 év, mire új modell jön, addig max. a szériahibákat csiszolgatják. Így is elég ütős ez a rendszer, szerintem most, és még 1-2 éven belül érdemes beruházni erre. (megjegyzem, hogy nekem nincs ilyen rendszerem, "csak" egy Z-2300-as, de a jövőben én is pályázok egy Z906-ra). Igazából nekem a Z-5500 tetszene, de azt már sehol nem kapni, csak használtan... azok meg már elég vegyes állapotúak (én is megszívtam a használt z-2300-zal, fél hangerő felett cicereg-serceg a szatellit, és nem tudok velük mit kezdeni. Megtörtek a lengőkábelek és a membránra vezetik a sercegést. Garancia nincs, nem javítják a környéken, mert túl kicsik a hangszórók stb-stb.)

[ Szerkesztve ]

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#1372) DonDennis válasza Nfsman20 (#1371) üzenetére


DonDennis
senior tag

Köszi akkor marad a z906, hangszóró kábelből mire érdemes figyelni ha vesz az ember? Márkákból is van sok König OFC vagy Valueline meg csomó méret van 0,75 - 0,50 - 0,25 - 0,35 ezekben mi a különbség? Csak azért kérdezem mert úgy tudom 7méteres a hátsó hangszórókhoz a Logi alap kábele ami hát kicsit nevetséges ha az ember rendes méretű szobába akarja rakni...tehát hangszóró kábelt kell majd vennem hozzá csak jó lenne tudni milyet.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1373) XtremLor válasza DonDennis (#1372) üzenetére


XtremLor
őstag

0,75-os vagy 1,5mm-es transparent kabel kaphato mar 50ft/m korul, eleg hozza, szerinem felesleges 100-300 forint/m aron kabelt venni, de javitsatok ki ha tevedek!

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1374) Tomifromspac válasza XtremLor (#1373) üzenetére


Tomifromspac
tag

Én találtam itthon noname kábelt, az egyiket azzal pótoltam ki, mert rövid volt, és teljesen jó.

(#1375) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Másnak is pattog a DolbyDigital hangja Z906 -nál? Nálam sajnos sok DD hangnál pattogás van a hangosabb részeknél. Egyszerűen nem tudom eldönteni, h az erősítőnél vagy a lejátszónál van gond. A lejátszó egy Popcornhour A400, de az elődjével is csinálta egy A210 -vel... A DTS -eknél nem csinálja. Bár ugye mindkét lejátszó azonos gyártmányú, de teljesen más chipsettel rendelkeznek...

Ja és optikával van összekötve.

[ Szerkesztve ]

(#1376) XtremLor válasza HIJ (#1375) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem szabadna pattognia, kabelt is megnezhetned egy masik optikaival soha nem lehet tudni, de a legjobb lenne egy jo fajta coax is kolcsonbe tesztelni haveroktol, ha nincs otthon neked.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1377) HIJ válasza XtremLor (#1376) üzenetére


HIJ
őstag

Próbáltam több kábellel is. Úgy is pattog, hogy a popiból HDMI -n megy a hang és a TV küldi tovább optikán a 906 -nak. Felhívtam a Logitechet és gariztatni akarják. Azért írtam a Fixit -nek előtte, h tudnak e ilyen hibáról és tudják e javítani egyáltalán.

Egyébként már egy éve meg van a szett, de eddig mindig azt hittem, hogy a letöltött anyagokkal van a gond.

(#1378) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem egy ilyen hangfalszettet ipon-ból most telefonáltak rám, hogy sajnos elfogyott, mert kifutó termék.
Van valakinek valami infója arról, hogy milyen lesz az utód?

(#1379) semetka válasza gxyb (#1378) üzenetére


semetka
őstag

Rendelj a hardverkertől.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1380) gxyb válasza semetka (#1379) üzenetére


gxyb
aktív tag

Már rendeltem máshol, nem is ezen van a hangsúly, hanem hogy vajon milyen lesz az utód.

(#1381) semetka válasza gxyb (#1380) üzenetére


semetka
őstag

Szerintem még messze.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1382) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, tudtok segíteni nekem hogy mekkora méretű csavar kell a hangszórókhoz hogy fel lehessen csavarozni a tartókra? Én így ránézésére M6 x 1 re tippelek de azért jó lenne tudni, köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1383) XtremLor válasza DonDennis (#1382) üzenetére


XtremLor
őstag

Paran mar lemertek / megneztek elotted: [link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1384) DonDennis válasza XtremLor (#1383) üzenetére


DonDennis
senior tag

:R

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1385) HIJ


HIJ
őstag

3 menetig belemegy a sima M6 -os menet is, aztán le kell kontrázni egy anyával...

(#1386) calevara


calevara
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek eladó z906, vennék mostanság!

4K HDR UHD Player

(#1387) Freezee válasza calevara (#1386) üzenetére


Freezee
senior tag

Jó pénzért bármi eladó ;)

(#1388) XtremLor válasza Freezee (#1387) üzenetére


XtremLor
őstag

30e adok erte :DDD

Viccet felreteve az utodrol senki nem hallott azota semmit?
Turkaltam a netet, de en nem talaltam olyan hirt ami arra utalna hogy iden levaltja egy uj.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1389) kzsocca


kzsocca
csendes tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani valami olcsó, de állítható magasságú, forgatható fejű állványt, ami passzol a hátsó hangszórópárhoz?Falfelületem nincs, ezért talpas megoldás kéne :)

(#1390) calevara válasza Freezee (#1387) üzenetére


calevara
csendes tag

mondd milyen ajánlatod van :)

4K HDR UHD Player

(#1391) Freezee válasza calevara (#1390) üzenetére


Freezee
senior tag

Van egy ilyen rendszerem és pihen egy ideje mert kisgyerek van, de nem szándékoztam eladni, illetve mondom nagyon jó pénzért lehet megválnék tőle :D
Ha valaki el akarja adni akkor szerintem tőle olcsóbban tudod beszerezni ;)

(#1392) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Üdv!Rendeltem én is egy ilyen hangrendszert jövőhétre érkezik.Remélem nem járok vele rosszul.Gondolkoztam veszek inkább egy egybe házimozi rendszert amihez jár egy jó bluray lejátszó is sony bdv E490-es névre hallgat.Csak attól féltem annak a hangzásnak köze nem lett volna a logitechez.

(#1393) saril válasza ZsoZso78 (#1392) üzenetére


saril
senior tag

hát nekem is z906 van de az általad említett sony bdv E490 kenterbeveri hangminőségben szvsz hangerőben nem biztos :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1394) DonDennis válasza saril (#1393) üzenetére


DonDennis
senior tag

Drágább is 50.000Ft-al nála :)

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1395) TibChee


TibChee
tag

Üdv!

A problémám a következő lenne. A hangfal egyik optikai bemenetére egy T-Home-os STB, a másikra meg a PC van kötve. 4.1-ben (azaz ha nem szól a center) minden nagyon fasza. Azonban ha "3D-re" állítom (azaz rendesen szól minden hangfal 5.1-ben, ahogy kell), akkor a STB-ról hallgatva a hátsó hangfalak elég halkak és a hangjuk is olyan "mosottas". Ha a PC a jelforrás, akkor ilyen probléma nincs, 4.1-ben és 5.1-ben is ugyanúgy szólnak a hátsók. A bemenetek felcserélésével próbálkoztam már, ugyanaz.

Valaki találkozott már hasonlóval?

(#1396) calevara


calevara
csendes tag

Hali,

A hangsugárzók vannak jelölve h melyik melyik? Értem ez alatt, hogy 2 első vagy 2 hátsó között van különbség, vagy mindegy?

4K HDR UHD Player

(#1397) saril válasza calevara (#1396) üzenetére


saril
senior tag

mindegy

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1398) calevara válasza saril (#1397) üzenetére


calevara
csendes tag

Köszi!

4K HDR UHD Player

(#1399) calevara


calevara
csendes tag

Létezik, hogy ha hangkártyát cserélek Xonar D1-re vagy DX-re akkor szebbek lesznek a hangok a Z906-ból? A basszus nem igazán jön be jelenleg.....SB Audigy 2 ZS kártyán van most analógon.

4K HDR UHD Player

(#1400) Bélaaaa válasza calevara (#1399) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Mindenképp jobb lesz.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.