Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dudika10 válasza tibi72 (#100) üzenetére


dudika10
veterán

Dolby Digital Live, ott a lényeg. Ezek szerint a játékokkal sem volna probléma.
Így nem kell hozzá hangkártyát venni. :N
Analógon sincs egyébként komolyabb probléma.
Persze ha veszel hozzá egy olyan hangkártyát ami felülmúlja a beépített DAC-ot akkor még több is kihozható a rendszerből...
De ennyi erővel nézhetsz más rendszer után is (én ezt megtenném, talán az Onkyonak van hasonló kategóriában versenyzője, de már egy ideje nincs időm figyelni ezeket).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102) tibi72 válasza dudika10 (#101) üzenetére


tibi72
aktív tag

Komolyabbat nem akkarok mert arra van nagyobb egy gurigányi házimozi cucc.A géphez nézegetem de ez ugynézki hogy ez elég lesz. Köszönöm a gyors segitséget! :R

(#103) HUAFBANDITA válasza tibi72 (#102) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

A géphez bőven elég lesz, mozizni is bőven elég, sőt zenét hallgatni is. A véleményedre kíváncsi lennék, mert engem lenyomtak, mert azt mertem mondani, hogy a méretéhez, és az árához képest 5.1-ben, elég jó kis alternatíva. Nekem bevált :R

(#104) Weaver


Weaver
senior tag

egyre barátságosabb az ára is:

Acompnál pl most 62160+áfa=77700

szépen lement az ára a kezdeti 120000 br környékéről.

(#105) K.Marci


K.Marci
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy van-e itt olyan felhasználó aki hallotta a Z-5500-at és a Z906-ot is és el tudná mondani hogy mekkora a különbség a kettő között? Nekem kicsivel több mint 3 éve van Z-5500-am, remek hangfalak de a teljesítményük miatt szokták szeretni őket, amit én csak ritkán használok ki teljesen.

Amikor kijött a Z906 én is azt hittem hogy ez csak visszafejlődés az elődhöz képest és a vásárlók is erősen két részre szakadtak. Az egyik rész szerint felháborító, az elődjének a nyomába sem ér, mindenki jobban jár ha inkább azt veszi, még a másik fél szerint bár halkabb, de hangminőségben legyőzi a Z-5500-at.
Én a PC-mel használnám HD filmezésre és zene hallgatásra és néha játékra. (Jelenlegi felállás szerint filmek coax kábelen mennek DTS vagy Dolby kódolással, zenék stereo X2 módon játékok pedig direkt összekötéssel mert csak úgy bírtam térhangzást elérni)

Leginkább az érdekelne hogy mennyivel szólnak szebben a magas sugárzók és a gyengébb subwoofer mennyivel tud szebb mélyeket megszólaltatni? (Itt főleg arra gondolok hogy a Z-5500 a hasonló árban lévő házimozirendszerünkhöz képest nem tud olyan erősen "ütni", lehet hogy nagyobb teljesítménye van, de a mélyek mintha jobban el lennének mosva)

(#106) audibusy


audibusy
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy logitech z 906- os hangfalszettet és minden bekapcsolásnál egy halk pattanás hallható az összes hangszóróból. Ez a jelenség természetes (fenáll másnál is?), vagy ez egy hibajelenség?
A válaszokat előre is köszönöm!!!

(#107) HUAFBANDITA válasza audibusy (#106) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Üdv! Szerintem normális, nekem is pattan, de nagyon halkan, főleg ha úgy kapcsolom ki, hogy előtte leveszem a hangerőt!

(#108) xmad


xmad
őstag

írok ide is kedves Z906 tulajok

akarok venni egy ilyet vagy Z5500 at csak egyelőre nemtudok dönteni. ebben szeretnék segítséget kérni

melyik éri meg jobban és miért?

Z5500 al sok felhasználónak akadt gondja.. lehet csaka régebbi szérával.. Z906 nál mi a helyzet?

hangzásra közel azonos a kettő?

aki használja huzamosabb ideje az leirja a véleményét róla?

(#109) szaszapi válasza xmad (#108) üzenetére


szaszapi
őstag

Szerintem nagyon sokan nem nyúzzák még az újat.Nekem egy 4 éves Z-5500-am van PID:R646

Igazán problmám sosem volt vele,néha pattant egyet de az változó mindenhol, földelési dolog közrejátszik benne szépen,mióta elköltöztünk ez a probléma megszűnt.A kijelző néha vibrál kicsit, de hálisten nem ment el még a kijelző.Z-906-ot nem hallottam,de nem is érdekes számomra, mert az adataiból ítélve semmi újat nem tud felmutatni a Z-5500-hoz képest.Valaki jobban isteníti mint a Z-5500-at, én azt mondom ha már döntöttél, inkább már újabb tipúsut próbálj kifogni,de szerintem csak ki kell fogni,ez ilyen sajnos. :)

(#110) xmad válasza szaszapi (#109) üzenetére


xmad
őstag

aham

ha azt mondod újabb típus akkor érdemes ki próbálni a z906-ot?

de desingra nekem a Z5500 jobban tetszik.. jobban néz ki a vezérlő.. a hangszórók és még a mélynyomó is sokkal nagyobb :)

bár a hangszórókba szerintem ugyanaz a hangszóró van csak más köritésbe :)

(#111) szaszapi válasza xmad (#110) üzenetére


szaszapi
őstag

Hát ezért mondtam,ha tudod nézd meg valakinél az új kiadást,kinézetre nekem sem jön be az új egyáltalán,a Z-5500-on szeretem látni milyen mintavételezésü az adott hang és szerintem is szebb a Z-5500.

(#112) xmad válasza szaszapi (#111) üzenetére


xmad
őstag

az a baj nincs ismerősőm akinek lenne Z906

(#113) xmad


xmad
őstag

itt van egy weboldal ahol összehasonlítják őket.. de sajna angolul nemtudok valami jól.. mit irnak melyik a jobb? :)

(#114) HUAFBANDITA válasza xmad (#113) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

[link]

Üdv! Ez a véleményem még most is. Z-5500 csak dübörgésre való, többet zabál, melegszik a kezelőegysége, és 2004 óta kapható. Csak fejlődtek valamit 7 év alatt. Mondom ezt úgy, hogy nem hallottam Z5500-at még, csak rengeteget olvastam róla, mielőtt megvettem volna a Z906-ot.

(#115) xmad válasza HUAFBANDITA (#114) üzenetére


xmad
őstag

köszi :)
én is ilyet fogok venni..

alaplapi kártyával használnám én is egyelőre DE optikai kábellel tervezem

(#116) szaszapi válasza xmad (#115) üzenetére


szaszapi
őstag

hamar meggondoltad magad.Énaz újat nem hallottam ezért dícsérem a sajátom.A másik oldalról meg az újat vették meg de ott meg ők nem hallották a Z-5500-at. :D

Én meghallgatnám mindkettőt aztán döntenék,de tégy belátásod szerint.

[ Szerkesztve ]

(#117) xmad válasza szaszapi (#116) üzenetére


xmad
őstag

a külföldi teszten azt irják stbailabb hangzás, megbízhatóbb konstrukció.. gondolom ezt a vezérlőre értik

(#118) Turbolada II válasza xmad (#117) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nekem az jön le a Z906-osból, hogy egy butított, költséghatékonyabb változatról van szó.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#119) xmad válasza Turbolada II (#118) üzenetére


xmad
őstag

igy elsőre nekem is..a satelitekbe szvsz ugyanaz a hangszóróvan.. a vezérlő meg e mélyláda más..

elvileg csiszoltak a hangzáson... de mint az elötted szóló kolléga mondta megkéne hallgatni mind2öt

(#120) szaszapi


szaszapi
őstag

Én már megírtam az elején is mikor nyílt ez a topic,számomra szükségtelen hogy meghallgassam az új szériát mivel ha jobb is valamivel hangzásban nekem váltani nem éri meg.Én több újítást vártam volna a szettől.Aki viszont nem hallotta egyiket sem az döntse el maga.Egyébként ahogy nézem és olvagatom külföldi topikokat elég megosztó vélemények vannak és nem nagyon van még nagy tábora az új szettnek.

(#121) xmad


xmad
őstag

akinek z5500 van persze hogy nem éri meg váltani.. nekem X-530 van.. biztos lenne különbség :D

(#122) szaszapi válasza xmad (#121) üzenetére


szaszapi
őstag

abban biztos lehetsz :D

(#123) extremetech


extremetech
csendes tag

Sziasztok!
A Z906 ugyan annyiba kerül kb,mint a z5500!
Z906 ára katt ide!

Z5500ára ingyen szállítják!

(#124) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Van ilyen rendszere valakinek Siófok környékén, vagy Pécsett?
Meg szeretnék egyet hallgatni. :R

(#125) tubus


tubus
tag

pixmaniabol soha nem vennék semmit. ott amikor rendeltem valamit akkor is mindig nyüg volt. vagy nem volt, vagy épp elfogyott.....2-3 hét amire hoznak , stb.. :W

tubus felhasználónak 46 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 20131105 a régi ph megbízhatósági oldal szerint - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#126) extremetech válasza tubus (#125) üzenetére


extremetech
csendes tag

Én erről beszélek,hogy megéri most megvenni! Katt ide!

(#127) szaszapi válasza extremetech (#126) üzenetére


szaszapi
őstag

itt még jobb áron van

http://www.electrobox.hu/main.php?l=hu&m=0&p=6&pi=147522

(#128) ---Lasali--- válasza tubus (#125) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én egyszer egy sony kamera akkumulátort rendeltem, a ~4 ezer forintos posta költséggel is fele annyiba került mint itthon a sony márka boltban. Szóval szerintem annyira nem rossz a pixmania, de a általános elterjedt termékeket én sem rendelnék, mert amennyivel olcsóbb, annyival több a szállítás, plusz macerás a garancia. Sőt hallottam olyat is hogy előre fizetett az illető és nem jött meg a csomag.
2-3 hetes szállítás azért van mert külföldről küldik, ha mondjuk németből rendelsz valamit az is 2 hét.

Egyébként nem értem hogy miért akarjátok minden áron az 5500 ast megvenni, főleg hogy még nem is olcsóbb mint a 906...
Nekem egyébként dizájnba nagyon bejön, szerintem a 5500 egy csicsás gagyinak néz ki...

(#129) szaszapi válasza ---Lasali--- (#128) üzenetére


szaszapi
őstag

kinek mi tettszik.nekem az új modell az 5500-hoz képest csak egy butítótt régi darabnak tűnik.Mindenki döntse el mit akar, én ezen már ne vitázok melyik jobb meg szebb én csak egy olcsóbb árat linkeltem be,ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#130) Traky


Traky
tag

Sziasztok! Hamarosan tulaja leszek egy Z906-nak. Elsődlegesen HDTV-re lesz kötve, de ha már van több optikai bementet, akkor az egyikre rádugom a pc-t is, hadd szóljon a zene...
Nem sokat értek a multimédiás formátumokhoz (azon kívül, hogy használom őket). Mivel lehetne kihasználni a cuccot (zene hallgatás)? Analóg 5.1-en eddig MP3, wmv volt.
(alaplapi hangkarim van, de tud DTS-t (asusP5Qd turbo))

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#131) ---Lasali--- válasza Traky (#130) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Hát ami veszteségmentes tömörítés, és össze nem hasonlítható az mp3 al meg wma-al, szóval amit érdemes lenne rajta hallgatni, az a flac, meg az ape. Ezeket össze hasonlítva az eredeti audio cd minőségével elvileg nem lehetne hallani különbséget. De persze létezik ezekből is elcseszett, túlvezérelt, recsegős, hang hullám vágott rip.
Aztán próbálhatsz ac3 as 5.1 es koncert felvételeket, meg van egy két zenekar akinek van ilyen "kiszínezett" 5.1 re felkevert kiadványa. Ennek a bitrétje hasonló egy flac al, szóval ha minél több csatorna szól egyszerre, akkor a minőség erősen csökken csatornánként, mp3 szintre. Persze attól függetlenül optimális marad, mert együtt hallod ilyenkor végeredménybe ugyan úgy.
Egyébként ha stereo jelet küldesz neki, akkor ajánlom hogy úgy állítsd be, hogy a hátsó szatellitekre rátükrözze. Így jobban betölti a teret a zene, és nagyobb élményt ad, meg ugye nagyobb teljesítményt is. Ha lenne egy audigy kártyád, ott a stereo surround opcióval ezt ugyan úgy el lehet érni, és akkor a center is szól, monoba a két csatornát vegyítve.

Egyébként ez a kérdés kicsit nem ebbe a topicba való volt.

(#132) Traky válasza ---Lasali--- (#131) üzenetére


Traky
tag

Köszi.
Milyen hangkártyát ajánlanátok a Z906-hoz? Érdemes (van hallható, minősgébeli különbség) egyáltalán lecserélni az alaplapi cuccot?

(P5QD Turbo VIA® VT1708S 8 -Channel High Definition Audio CODEC
DTS Surround Sensation UltraPC
- Support Jack-Detection and Multi-Streaming
- Optical S/PDIF_OUT port at back I/O
- ASUS Noise-Filter )

Köszönöm.

(#133) Turbolada II válasza Traky (#132) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nagyon megéri lecserélni ha analógon akarod használni.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#134) Traky válasza Turbolada II (#133) üzenetére


Traky
tag

Nagyon láma vagyok audio terén. Házimozi miatt vettem, de számítógépről is használnám, szóval a lehető legtöbbet szeretném kihozni belőle, ha már megvan.
Igazából nem tudom hogyan kellene hasznánli a legjobb eredmény eléréséhez, ezért is kérdezősködöm a fórumon.

Tudnátok adni egy kis támpontot? Ha kártya kell, esetleg egy-két ajánlott típus?

Köszönöm.

(#135) nyunyu válasza ---Lasali--- (#131) üzenetére


nyunyu
félisten

Aztán próbálhatsz ac3 as 5.1 es koncert felvételeket, meg van egy két zenekar akinek van ilyen "kiszínezett" 5.1 re felkevert kiadványa.

Mondjuk ilyen miniatur tejfolosdobozokkal ugysem hallod a kulonbseget a CDhez kepest. :P

(Ezt az albumot egyebkent meg a hetvenes evekben kevertek 4 csatornara, csak joideig nem volt hozza barki altal megveheto adathordozo+lejatszo, csak az eredeti album 30. evfordulojara adtak ki SACDn a quadro verziot.)

Vagy "modernebb" zenek kozul nemreg neztem a Flight 666 BD ripjet, ott is erosen torok kamion felirat volt a hangminoseg+koncert feeling.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#136) nyunyu válasza Traky (#132) üzenetére


nyunyu
félisten

VIA® VT1708S 8 -Channel High Definition Audio CODEC
DTS Surround Sensation UltraPC

marketing blabla, dts connect-et, ami barmilyen forras digitalis 5.1-ben atvitelehez kellene meg nem tudja.

Melyik hangkartyat topikban az Asus Xonar DS-t szoktak erre a celra ajanlani, 10k korul kaphato.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#137) zorrobomber


zorrobomber
tag

Hi all,

Ha optikai kábellel

kötöm rá egy Audigy2-re, akkor 5.1 hangot fogok kapni ha a forrás olyan? z-5500-at láttam ilyen kábellel összekötve, és az ha jól emlékszem csak stereo módban ment.
Épp félúton jár a rendelésem, Németországban, csütörtökre érkezik meg. :C

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#138) Turbolada II válasza Traky (#134) üzenetére


Turbolada II
őstag

Audigy 2,4-et, Creative X-Fi-t, valamint Asus Xonar DS/DX-et ajánlanám.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#139) Traky


Traky
tag

Köszönöm az ajánlásokat!

(#140) Weaver


Weaver
senior tag

tudom, hogy a pixmania a megbízhatósági lista legeslegalján dekkol, de jó áron adják a szettet:

55570+áfa=69460 ,-

árlista: [link]

remélem lesz még olcsóbb is, igen szeretnék egy ilyet venni.

(#141) ---Lasali--- válasza Weaver (#140) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nah jah, csak azon kívül még ez is baj: "Szállítási költség: 3 544 Ft -tól ÁFÁ-val"

(#142) zorrobomber


zorrobomber
tag

Halkan megjegyzem, nekem volt egy lefőtt z-5500-asom, kb 6 éves, felhívtam a logi supportot, megkérdezték a pid számot mondák hogy lejárt a gari, nem lepődtem meg, azon viszon igen hogy egyből felajánlottak egy 50% engedmény kódot amit a logi webshopban lehet elhasználni. Elfogadtam, naná, így 47ezer volt a cucc, hétfőn rendeltem meg, és most 5 perce meg is érkezett.

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#143) Gorneck válasza zorrobomber (#142) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor várjuk a tapasztalatot a z5500-as után. Nekem volt hozzá szerencsém igaz csak 1-2 film elejéig...ami nem volt rossz, mondjuk zene alatt nem jött be nagyon.

Gorneck#1239

(#144) Weaver válasza zorrobomber (#142) üzenetére


Weaver
senior tag

ez azért nagyon korrekt volt a logi-tól. tényleg írhatnál tapasztalatot.

(#145) zorrobomber


zorrobomber
tag

Tegnap este rövid ideig próbálgattam, optikai kábelt használtam.

- A kábelek szerintem rövidek. 50m2-es lakás nappalijában van egy hdtv-m ami a sarokban levő pc-re van rákötve. Az optikai kábelem elég rövid volt, így ment a mélynyomó a sarokba a pc mellé, onnan kellett volna szatelitekhez fal mellett elvezetgetni a kábeleket, de a legrövidebb útvonalon a szőnyeg alatt is éppen elegendő hosszúk voltak. Kis macera, de azért jobb lett volna ha megkíméltek volna a plusz kábelvásárlástól.

- Ez gondolom senkinek nem lesz meglepő, de elsőre egy youtube klippet kapott, és valami borzalom volt a hangja, a mély mintha külön életre kelt volna. Ment a zene, az meg puffogott mellette mintha a szomszéd porolná a szőnyeget egy mikrofon előtt. Amint valami normális forrásból raktam be zenét semmi gond nem volt. Valószínűleg azért lepett meg csak ez a dolog, mert utóbbi pár hónapban a hdtv ciripelőire voltam szorulva, annak meg bármit adhatsz ugyanolyan szarul szól :)

+ A sub meglepően kicsi a z5500-aséhoz képest, mindemellett abszolút nem hiányolom belőle az erőt, bár hozzá kell tennem hogy új helyen lakok, társasházban, ahol még egyelőre csak óvatosan szeretném "rászoktatni" az eszközre a szomszédokat :)

+ A hangzás összképe sokkal jobb. Őszintén szólva én picit csalódtam anno a z-5500-ban(altec lansing volt az első 4.1-em), ennek sokkal "kerekebb", teljesebb a hangzása, semmi hiányérzetem nincs.

+ Valaki korábban kérdezte, be lehet -e állítani hogy ne keverje fel a sztereó hangot 5.1-be: igen, lehet variálni ugyanúgy mint z-5500-nál, van 2.1, 4.1 és 5.1

+ A control pod tényleg könnyű, de nekem stabilan van elvezetve a kábele és így nem mozog. Mivel vastag és nehéz a kábel, azt kell úgy elhelyezni hogy ne tudja "rángatni" a podot. Átlátható és egyszerű a kezelése, a kijelző nem hiányzik.

+ bónusz élmény: egy játékot próbáltam még tegnap: a Limbo-t, és zseniális volt. Látni és hallani kell, új életre kelt a játék. A vascsövek nyikorognak, az eső halkan szemerkél, majd amikor meghúztam egy kart, a víztömeg hatalmas robajlással zúdult le.

Eddig, ha választanom kellene a Z-5500 és a Z-906 között, habozás nélkül utóbbit választanám. A Z-5500 mélynyomója egyértelműen overkill volt.

[ Szerkesztve ]

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#146) zorrobomber válasza Gorneck (#143) üzenetére


zorrobomber
tag

5.1-ben tényleg nem az igazi a zenehallgatás, de 2.1, esetleg 4.1 módban semmi baj nincs vele szerintem.

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#147) Gorneck válasza zorrobomber (#146) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#148) n000rbi


n000rbi
senior tag

Az enyém, ha minden jól megy, hétfőn érkezik. Elsősorban Ps3-mal és laptoppal szeretném használni. Valami frankó külső hangkártyát nem tudtok ajánlani, amivel meg tudnám hajtani?

(#149) zorrobomber


zorrobomber
tag

hazaértem a svéd meccsről, és a hangfal sikeresen elbaszta a kedvem... kezdődött egy buggal, konkrétan nem szólt. megoldottam, reset-el(control pad-on input gomb 6 másodpercig nyomva tartva), azóta serceg... :(

hello english friends! whatwhatwhaaat

(#150) zorrobomber válasza zorrobomber (#149) üzenetére


zorrobomber
tag

talán ez is megoldódott, de a fórumokot böngészve nem lettem túl nyugodt(nem vagyok egyedül hasonló gondokkal)... holnap írok bővebben

hello english friends! whatwhatwhaaat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.