Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Turbolada II válasza semetka (#1000) üzenetére


Turbolada II
őstag

Audigy 2-est már pár e ft-ért lehetne venni....

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1002) semetka válasza Turbolada II (#1001) üzenetére


semetka
őstag

Ez mennyire komoly? Mert ha veszek már akkor legyen valami jó kis kártya.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1003) XtremLor válasza semetka (#1002) üzenetére


XtremLor
őstag

annyie penzert bestbye, win7 64bites OP eseten van talan egy kis problem a driverel de ott is szol csak a mikrofon nem ha minden igaz.... bar pax driver lehet azt is megoldja.
kicsit tobbert van xonar es xfi

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1004) semetka válasza XtremLor (#1003) üzenetére


semetka
őstag

Win 7 64 bit-em van. :)
Akkor már olyat veszek hogy a driverrel se keljen bajlódni. :)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1005) semetka válasza Turbolada II (#999) üzenetére


semetka
őstag

El tudod ezt magyarázni nekem hogy miért szól jobban egy rendes hangkártya analóg kimenete mint egy digitális átvitel? Nem kötekedésnek szántam csak kíváncsi vagyok. Én valahogy mindig úgy gondoltam hogy a digitális összekötésnél nincs jobb.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1006) XtremLor válasza semetka (#1005) üzenetére


XtremLor
őstag

Volt mar rola szo itt tobszor, visszakerestem mivel remlett hogy valaki mar keszitett abrat is :DDD
>>[link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1007) Leigazoka válasza semetka (#1005) üzenetére


Leigazoka
tag

Rendes hangkártyának a feldolgozó rendszere sokkal jobb az alaplapinál és az tisztább analóg hangot ad , a másik meg , hogy alaplapi digitálisra lehet mondani ,hogy huh de epic amikor ha megnézel egy komoly DAC ot pl egy Marantz erősítőnek van Pl : http://alfaav.hu/marantz-marantz-av8003-p-624.html ; http://proteusaudio.hu/index.php?/Blu-Ray-lejatszo/Marantz-UD9004-Univerzalis-High-End-lejatszo
sokkal jobb a digitális dekódolása ... Mert a feldolgozó csiptől ; kábeltől , meg a hangfal minőségétől függ a kijövő hang minősége . Mondjuk te alaplapi optikait rákötöd a 906 ra akkor a 906 csipjét fogod dolgoztatni , ha a Xonar + 906 akkor a Xonar csipje fog dolgozni jobb hangminőséget adva. A marantz egy másik történet mert ahhoz nem gyenge hangfalakat tesznek pl : Dali , JBL , Kef , Canton , Magnat :D
Ha zenét hallgatsz akkor a digitális az a PCM ami tömörítetlen hangot jelent / ha film v. játék akkor vagy dolby vagy dts sáv.

(#1008) LJ.


LJ.
tag

Srácok, segítségeteket kérném.

Tegnap letöltöttem egy .dts kiterjesztésű 6 csatornás zeneszámot, viszont sehogy sem tudom rendesen megszólaltatni. A Z906 optikain van összekötve az alaplappal, szóval a lényeg gondolom az lenne, hogy a Decode lámpa világítson. Hiába küldöm ki optikain a hangot, csak 2.1/4.1/3D-ben tudom ugyebár megszólaltatni a zenét.
Milyen lejátszó programot használjak és milyen kódolást?

Ebben tudnátok segíteni? Köszi!

Amúgy erről a fájlról lenne szó:
General
Complete name : E:\Guns N Roses - Greatest Hits (2004)[DTS 5.1]\02. Sweet Child O'mine.dts
Format : Wave
File size : 60.1 MiB
Duration : 5mn 57s
Overall bit rate mode : Constant
Overall bit rate : 1 411 Kbps

Audio
ID : 0
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format settings, Endianness : Little
Muxing mode : LE / 14
Codec ID : 1
Duration : 5mn 57s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 411.2 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 44.1 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 60.1 MiB (100%)

[ Szerkesztve ]

(#1009) Leigazoka válasza LJ. (#1008) üzenetére


Leigazoka
tag

Az alaplapi hangkártya szoftverrel kell vacilálni ... ott kell megnézni a beállításokat a digitális hang átalakításra vonatkozólag.
Másik lehet van optikai az alaplapon , de a szoftvere képes a dolby digital live - leképezésére ?
Az alaplapi szoftvert tanulmányozd , mijen : realtek mert jobb alaplapokon van THX szoftver , Xfi pl

(#1010) LJ. válasza Leigazoka (#1009) üzenetére


LJ.
tag

Egy Asrock Z68 Pro3-M alaplapom van, amin egy Realtek ALC892 Audio Codec van rajta. Ennek az optikájára van rákötve a Z906. Amúgy kb semmit nem lehet állítgatni a hangkártya szoftverében.
Van egy másik zenefájlom is, ugyanúgy .dts kiterjesztésű, azzal viszont teljesen jól megy. Mi a fene lehet a baj? Lehet hogy a Guns'n Roses szám nem rendes dts? :O

(#1011) Leigazoka válasza LJ. (#1010) üzenetére


Leigazoka
tag

Hát elvileg a filmek vannak dts be, ha az egyik jól megy akkor lehet a másikat rosszul töltötték fel ... vagy lehet a tiéd eredeti :D

(#1012) LJ. válasza Leigazoka (#1011) üzenetére


LJ.
tag

hmm.. érdekes. letöltöttem amúgy pár ilyen dts audiót, összes közül egy album ment. a többi nem... nemértem... nem lehet hogy lejátszó vagy valami kodek probléma?

(#1013) XtremLor válasza LJ. (#1012) üzenetére


XtremLor
őstag

A lejatszo is lehet ha nem tamogatja, vlc -t probald.
optikanal annyi beallitas szokot lenni meg pcm(sztereo) vagy dolby(multichanel) mas nincs.
Toltsel le egy hd filmet amin van dts hang ugy probald ki.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1014) LJ. válasza XtremLor (#1013) üzenetére


LJ.
tag

VLC-vel próbáltam. HD filmeknél mindig működik a decode ha kiküldöm SPDIF-en keresztül a hangot, ezért nem is értem, hogy a dts audio miért nem működik.
Ha feltöltöm vhova a zenét, nem tudjátok ti is kipróbálni hogy működik-e? :D Mert ez mostmár tényleg rejtély a számomra...

Ez működik jól: Bohemian Rapsody
Ez meg szar: Knockin' On Heavens Door

(#1015) n000rbi válasza LJ. (#1014) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ugyanaz van, mint nálad, csak a Queen-nél világít a decode.

(#1016) LJ. válasza n000rbi (#1015) üzenetére


LJ.
tag

Hmm, akkor valami a számokban szar. Nem igazán értem. Pedig a Queen-nél is 6 csatornát ír, mindennek klappolnia kéne...

Format : Wave
File size : 56.9 MiB
Duration : 5mn 38s
Overall bit rate mode : Constant
Overall bit rate : 1 411 Kbps

Audio
ID : 0
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format settings, Endianness : Little
Muxing mode : LE / 14
Codec ID : 1
Duration : 5mn 38s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 411.2 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 44.1 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 56.9 MiB (100%)

(#1017) semetka


semetka
őstag

De ha már a 906-ban jobb hangkártya van mint az én alaplapim akkor már megérte optikaival összekötni, mert jobb lesz a minősége. Sok helyen írták, hogy jó hangkártya van benne.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1018) XtremLor válasza semetka (#1017) üzenetére


XtremLor
őstag

Vegignyaltam a logi forumot en is nyaron, ott azt irtak elsonek hogy ki kell probalni ha neked most jelenleg szepen szol akkor rendben van. Nalam is optikaval szolt tobb honapig! az xfi-vel analogon, azt a kartyat szerettem nagyon, mikor eladtam a kovetkezo egy xonar volt analogon valamiert sok zajt vett fel, bar ami cucc van a gepben es a haz mellett nem csodalom, igy optikan ment a xonarrol.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1019) Leigazoka válasza LJ. (#1016) üzenetére


Leigazoka
tag

első formátum wave = tömörítetlen formátum PCM mel tökéletes lesz

(#1020) LJ. válasza Leigazoka (#1019) üzenetére


LJ.
tag

De a másikra is ugyan az a wave van írva a formátumhoz. Nemértem.
Fel tudsz világosítani mi ez a PCM?

(#1021) Leigazoka válasza LJ. (#1020) üzenetére


Leigazoka
tag

Hát a PCM : http://en.wikipedia.org/wiki/Pulse-code_modulation
http://hazimozienciklopedia.arucikk.hu/product_info.php/products_id/482/pcm-/?osCsid=4db8e4f97ce32a856d281ac8e2390e01
Tömörítetlen hang ( sztereó )
Zenékhez szokták használni
optikai kimenet szükséges hozzá

(#1022) LJ. válasza Leigazoka (#1021) üzenetére


LJ.
tag

Köszi.
És ilyet hol kéne állítgatnom? :D

(#1023) XtremLor válasza LJ. (#1022) üzenetére


XtremLor
őstag

A hangkartyahoz feltelepitett szoftverben :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1024) skannabis007


skannabis007
csendes tag

Üdv.A kérdésem az lenne,hogy laptop és Z906 közé milyen külső hangkártya megvételét ajánljátok,és milyen kábbellel?

(#1025) semetka


semetka
őstag

Kipróbáltam optikai kábellel, de úgy igazából én nem igazán hallok különbséget. Nem volt sok időm tesztelni, most ebben a pár napban csinálok pár tesztet még. Lehet ilyen jó lenne az alaplapi Realtekem? :DD

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1026) Robert1987


Robert1987
tag

Sziasztok!
Remélem tudtok nekem segíteni... Vásároltam egy prohardveres kollégától egy ilyen Z906-ot. A probléma ott kezdődött, hogy sehogy sem tudtam működésre bírni a két hátsó hangszórón kívül egyiket sem. Aztán letöröltem a hangkártya driverét, ezek után már működtek a 2/2.1/4.1-es módok. Nade!
A windowsos hangszóró beállításnál sehogy sem tudom megszólaltatni a jobb első hangszórót. Pedig fizikailag nincs gondja, hiszen pl. 2.1-ben is szépen szól. Azután próbáltam más tesztprogrammal is, de ott sem szól, ha 5.1-es tesztet állítok be. Magyarul 5.1-es "hangzavart" sehogy sem tudok elővarázsolni a cuccból. Ja és ha és ezt a "3D" opciót választom egy filmnél pl. akkor sima sztereóban megy a dolog.
Majd elfelejtettem, analóggal van a géphez kötve, optikai kábelem egyelőre nincs.
Bocsánat ha nagyon érdekesen fogalmaztam, de nem vagyok egy nagy hangtechnikai mágus, nem tudom pontos szakkifejezésekkel leírni a problémámat...

robert1987#2387

(#1027) spidzbull


spidzbull
csendes tag

szerintem a dugaszokat nezd meg hogy megfelelo hejre dugtade oket,ES en osszekotottem optikavalis es analogonis,es ojan problemam lenne hogy ,optikan szep dinamikusan megy a mej hang de viszont a hatso hangszorok aktivabbak az analoggal,filmeknel szebb hangzas analogon csak nincs nagy mej hang monthatni hogy eleg keves,optikan pedig nagyon jo mej hang de nem ojan aktivak a hatso hangfalak,mitol lenne?ja es a masik,optikan ha megeresztem maximumra mintha torzitna a zene
........................?

(#1028) LJ. válasza spidzbull (#1027) üzenetére


LJ.
tag

ne haragudj, de tanulj már meg írni...

[ Szerkesztve ]

(#1029) spidzbull


spidzbull
csendes tag

ez a forum nem a helyes irasrol szol.hanem hogy segitsunk egymason,ha nem tucc a temahoz hozza szolni akkor szerintem hallgass

(#1030) Turbolada II válasza spidzbull (#1027) üzenetére


Turbolada II
őstag

Már el nézést, de ez a hejes írás télleg gáz. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1031) LJ. válasza spidzbull (#1029) üzenetére


LJ.
tag

A probléma ott van, hogy segítenék, de nem értem amit írsz. Tagold a mondatod, fogalmazd meg értelmesen amit kérdeznél. Most ezt nem trollkodásból vagy köcsögösködésből mondom, de szerintem ezzel többen is egyetértenek itt a fórumon.

(#1032) LJ. válasza spidzbull (#1027) üzenetére


LJ.
tag

Amúgy pedig:

optikain nekem is kicsit halkabbak a hátsók, a szobámban kicsit távolabb vannak szatelitek, hiába van a vezérlőn maxra állítva, kevésbé hallom, szóval sztem ez normális. A mélyről nem tudok nyilatkozni, én nem igazán vettem észre hogy analógon kevesebb lenne.

(#1033) Robert1987 válasza spidzbull (#1027) üzenetére


Robert1987
tag

Sikerült beszereznem ma egy optikai kábelt, így a problémám is megoldódott. Minden szépen szól, a DTS-es film 5.1-ben, a játék is stb. tehát minden oké. Azt én is észrevettem mintha a hátsó hangszórók kicsit halkabbak lennének az optikaival mint az analóggal.

[ Szerkesztve ]

robert1987#2387

(#1034) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek! Már szemezem egy ideje ezzel a hangfalszettel lehet, hogy karácsonyra meg is ajándékoznám magam vele. Egyszer kipróbáltam egy Hülyeazértnemvagyok boltban és ott nagyon ganén szólt. Aztán olvastam, hogy ne csodálkozzak, hogy egy akár szét is hajtott szett egy több száz/ezer négyzetméteres helyen nem szól szépen. Megnyugodtam. Az én dolgozóm egy 2 x 3 méteres szoba és tökéletesen be tudok ülni a hangfalak közé, tehát akár szépen is szólhat. Betöltheti ezt a szobát dinamikusan (pl. a basszus)?

Most egy 4000-es Geniusom van, de sajnos ő már elfáradt, a mélyek mindig is gyengék voltak, a magasak soha nem voltak igazán magasan, ciripelősek. Ennél a szettnél azért gondolom figyeltek ilyenre, ugye?

Milyen kártyát számoljak hozzá? Nekem egy ASUS Gene-m van, ebben van egy X-Fi proci, de szerintem - gondolom legalábbis - nem javasoljátok, hogy csak ezzel a "gyárival" használjam?!? A hangproci nem rossz, az adott program elég okos (EQ, 5.1 bontás, térhanghatások, hang tisztító (cristalizer)), egyetlen gondom vele, hogy kicsi a teljesítménye, ha feltekerem, akkor hullámzik a hang - szóval gondolom ezért kell egy külön kártya.

Szerk.: Bocsánat, még egy kérdés. Esetleg a Logitech-nek egy talán még komolyabb szettje létezik? Vagy más gyártóé?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1035) Turbolada II válasza Geryson (#1034) üzenetére


Turbolada II
őstag

2X3 méteres szobába ökörség ilyet venni.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1036) Geryson válasza Turbolada II (#1035) üzenetére


Geryson
addikt

Merthogy? Túl kicsi? Egy nagy szettről ezt valóban feltételeztem volna, de ebben a piciben is ekkora dinamika van?

Végül is mindig szerettem a tömör válaszokat... :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1037) Turbolada II válasza Geryson (#1036) üzenetére


Turbolada II
őstag

A szoba túl kicsi, minimum 15-20 nm kell, hogy kiszólja magát a rendszer.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1038) Geryson válasza Turbolada II (#1037) üzenetére


Geryson
addikt

Oksa, köszönöm. Milyen kártyát ajánlasz hozzá? Az én alaplapomnál annyi volt a bukta, hogy a Creative azonnal megszüntette az asszisztenciát, ahogy kijött. Olvastam ellenben, hogy van olyan Creative kártya is, ami nem erős Win7-ben. Melyik az a kártya, ami ehhez a szetthez jó és egy stabil széria is?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1039) Turbolada II válasza Geryson (#1038) üzenetére


Turbolada II
őstag

X-fi-t.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1040) Geryson válasza Turbolada II (#1039) üzenetére


Geryson
addikt

Tehát, akkor mondjuk ŐT? Mondjuk nem semmi, hogy itt is pont panaszkodnak, hogy nincs teljes Win7 driver. Tényleg ennyire bénázik a Creative?

Van egy ILYEN is, ez drágább kártya (a korábbi árát nézve), de ez ugye akkor nem X-Fi ha nincs kiírva?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1041) XtremLor válasza Geryson (#1040) üzenetére


XtremLor
őstag

Az X-FI Xtreme Audio is piszok jo kartya(bar 21e nem adnek erte, amikor hasznaltan 20e az Elite Pro) a Recon3D se rossz, szerintem nyugodt szivvel meghagyhatod :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1042) Turbolada II válasza Geryson (#1040) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az X-Fi ExtremeMusic-ot ajánlom.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1043) Geryson válasza Turbolada II (#1042) üzenetére


Geryson
addikt

Extreme Audio hírdetéseket látok mindenhol, ez ugye akkor nem az, amit ajánlasz?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1044) Geryson válasza Turbolada II (#1042) üzenetére


Geryson
addikt

Vagy kérdezek olyat, hogy Auentech vagy más típusú pro kártyát nem ajánlasz semmiképpen?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1045) kizcar


kizcar
tag

Most rendeltem egyet kedvezményesen 54 ezerért a Logitól. X540-ről váltok erre. Várós a dolog nagyon. Kíváncsi leszek a két hangfal közti különbségre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1046) XtremLor válasza kizcar (#1045) üzenetére


XtremLor
őstag

Jovoheten kedden szerintem mar boldog tulajdonosa leszel, ha csak hetfon delelott nem dudal a futar :D
x530-am volt nem mondok rola rosszat mivel ez volt az elso epkezlab szettem, de a hangminosegben nagyon nagy elorelepes volt a z906, ennek mar nincs olyan csunya dobozhangja szepen kitolja a melyet, a tobbirol ne is beszeljunk.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1047) Robert1987 válasza Geryson (#1034) üzenetére


Robert1987
tag

Én egy 6 x 3.5 méteres szobában használom, és szerintem pont jó hozzá, de egy nagyobb szobában sem lenne elveszve szerintem.

robert1987#2387

(#1048) saril válasza Geryson (#1044) üzenetére


saril
senior tag

szerintem megveheted a kis szobádba is nyugodtan mivel azért van rajta hangerő szabályzó... én is kis szobában használom de legalább tudom hogy ha kell egy kis hangerő van miből adnom neki szóval nem baj az ha túl van méretezve!!!

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1049) Geryson válasza saril (#1048) üzenetére


Geryson
addikt

99%, hogy megveszem. Ha tényleg nagyon kicsi lenne a szoba (valóban van olyan, hogy túl kicsi a szoba egy szetthez, de valahogy ezt nem érzem annak). Most még azon filózom, hogy milyen kártya legyen...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1050) Turbolada II válasza saril (#1048) üzenetére


Turbolada II
őstag

Kis szobába teljesen értelmetlen ilyet venni! Ilyen rendszernél a normális hangzáshoz tér kell.

* a túl kicsi szoba talán még rosszabb, mint a túl nagy

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.