Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) XtremLor válasza Rabbitf_24 (#1700) üzenetére


XtremLor
őstag

Teljes mertekben egyetertek! :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1702) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Most készülök 80.000 forintot elkölteni egy Z906 hangrendszerre. Mondjatok róla pár szépet, erősítsetek meg abban, hogy megéri az árát. :)
Egyébként mire érdemes készülnöm már a vásárlás előtt? Elég hosszúak a kábelei? Érdemes lecserélni a gyári kábeleket? Hogy oldjátok meg, hogy ne legyene keresztbe-kasul kábelezve a szoba? Mennyire lesz gáz alaplapi hangkártyával? A hátsó hangsugárzókhoz lehet-e venni gyári állványt, vagy könnyen fel lehet őket fúrni a falra?
Én úgy szeretném használni, hogy a pc és a tv is rá lenne kötve, hogy egy gombnyomással tudjak váltani, hogy melyik eszközön szóljon éppen.
Zenét hallgatni, filmet nézni és nagyon ritkán játszani használnám.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#1703) Rabbitf_24 válasza lordjancso (#1702) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

a tv és a pc közötti váltás működik, szépen szól. Alaplapi hangkártyával nem fogod a teljes pompájában élvezni a rendszert.

(#1704) lordjancso válasza Rabbitf_24 (#1703) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ajánlanál/ajánlanátok egy jobb hangkártyát? Nem stúdiózni kell, csak a lentebb említett célokra. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#1705) Rabbitf_24 válasza lordjancso (#1704) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

asus xonar dx/xd ajánlanám. Ár/érték arányban a legjobb. 18000 ft körül már kaphatsz.

(#1706) aram01 válasza lordjancso (#1704) üzenetére


aram01
nagyúr

én most vettem hozzá egy dgx-et csak még nem volt időm belerakni, az xtremegamer egy rakás szar, olyat ne végy

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1707) aram01


aram01
nagyúr

megvannak a csavarok, összeraktam az állványokat, lassan alakul a dolog, ha érdekel valakit tolok majd képeket

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1708) XtremLor válasza aram01 (#1707) üzenetére


XtremLor
őstag

Johet, kivancsi vagyok milyen lett keszen, lefestve! :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1709) aram01 válasza XtremLor (#1708) üzenetére


aram01
nagyúr

ok, a hét második felében lesz rá időm :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1710) aram01


aram01
nagyúr

[link] :W

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1711) lordjancso


lordjancso
senior tag

Ezekre a kérdésekre tudnátok válaszolni? :)
Köszi! :R

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#1712) saril válasza lordjancso (#1702) üzenetére


saril
senior tag

elég hosszúak a kábelei, van aki lecseréli de a gyári kábel is tökéletesen megfelel, azt te oldod meg hogy kábelezed el, alaplapival is szépen szól természetesen egy jófajta hangkártyával még jobb lesz de ez csak analóg kimenetekre igaz optikain nem lesz különbség, hátsókhoz is lehet venni gyári felfogatást és állványt is, és a falra is könnyen fel lehet fúrni. :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1713) aram01


aram01
nagyúr

X-Fi Elite Pro ez lett a vége, szét tépi a lakást a cucc

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1714) XtremLor válasza aram01 (#1713) üzenetére


XtremLor
őstag

Bejott vegre? nekem is ugyan ez a kartyam volt, kulso panel nelkul, de a dx-nel dogosebb hangzasu volt!
Lap csere utan nem volt pci slotom, igy cserelni kellett :O

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1715) aram01 válasza XtremLor (#1714) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem megvan a külső panel is hozzá, még tanulnom kell a cuccot :B
vettem még egy samu 3d-s smart blu ray lejátszót is mellé, na így már nagyon fasza
kábel rengeteget te hogy rejtetted el?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1716) XtremLor válasza aram01 (#1715) üzenetére


XtremLor
őstag

A tv mogott, es oldalt van kabelcsatorna, 10cm-es ilyen ipari jellegu, ugy kaptam ajandekba :DDD [link]Amugy Vannak diszkretebb kinezetu darabok, en is olyat neztem volna ha fizetek erte :D

A tv szekrenyt ugy csinaltuk hogy ne nagyon lehessen latni mi van mogotte, rendezve van, sok kabel van persze, es van par ilyen 10mm-es kb :DDD a frontok alok igy azok is takarnak, a sub is +nekem a gep is ott van a tv szekreny mellett ami meg radob egy lapattal! ;]

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1717) XtremLor válasza XtremLor (#1716) üzenetére


XtremLor
őstag

Lejart a szerk ido.

Linkelek egy kepet, de nem rohog, ez van hatul !! :DDD
[link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1718) aram01 válasza XtremLor (#1717) üzenetére


aram01
nagyúr

:D
enyém még keményebb, ha megtalálom a fényképező töltőjét csinálok pár képet, a hajad égnek áll majd.
kábelcsastorna van itthon nekem is, de az "sima" abban meg nem fér el a cumó

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1719) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Kicsit OFF téma, de azért kíváncsi vagyok mit írtok. Szóval nemrég eszembe jutott, hogy van egy raklap Logitech kiegészítőm (Kormány, Gamepad, Egér x2, Bill x2, Hangfall x2, Távirányító) és a mostani egér már elég elkopóba van, három éves így is, szóval lecserélném. Vajon, ha írok az Logitechnek, hogy hűséges vásárló vagyok és teszem fel, küldök képeket is, akkor kaphatok valami kedvezményt?

Megyen!

(#1720) aram01 válasza CptAdamica (#1719) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet :D
mit vennél?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1721) CptAdamica válasza aram01 (#1720) üzenetére


CptAdamica
veterán

Egeret szeretném lecserélni hamarosan, külföldi ügyfélszolgálaton próbálkozzak? :)

Megyen!

(#1722) Atisal


Atisal
újonc

Üdv mindenkinek!
Egy z906-os rendszer vásárlását tervezem. Bár a számítógépemet is szeretném összekötni vele, de egy asztali bluray lejátszóval (Sony BDP-S185) is használnám. Igazából amiatt merültek fel bennem kétségek, mert azt olvastam róla, hogy nem támogatja a HD audio-t.
A kérdésem az lenne, hogy ha digitális coax kábelen kötöm össze a bluray lejátszóval (optikai kimenet nincs rajta), akkor meg fognak-e szólalni rajta a Dolby TrueHD, illetve a DTS-HD források? És ha igen, akkor milyen minőségben? Előre is köszönöm a választ.

(#1723) XtremLor válasza Atisal (#1722) üzenetére


XtremLor
őstag

[link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1724) Atisal válasza XtremLor (#1723) üzenetére


Atisal
újonc

Tényleg :) Kösz a linket

(#1725) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!
Szeretnék 2 kis csipogót venni a cucchoz, mert nagyon hiányoznak a magas freki hangok. A minap is véletlen a tv hangszórója is fel volt hangositva, pont a 20th century fox intrója ment, és mikor levettem a tv hangerejét, hogy csak a 906 szóljon, egyszerüen eltüntek azok a cintányér hangok ott az elején.
Arra gondoltam, hogy bekötök a két front hangszóró mellé még 1-1 kis csipogót a felső pár khz megtámogatására. Milyet vegyek szerintetek, és hogyan kössem be? (párhuzamos/soros?)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1726) semetka válasza Andie (#1725) üzenetére


semetka
őstag

Szerintem sokra nem mész vele. Nem a hangszóró a ludas, hanem az erősítő. Nekem is a magas hang ami kevés. Az utódon remélem lesz már magashang állítási lehetsőség.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1727) Andie válasza semetka (#1726) üzenetére


Andie
őstag

Jamárminthogy eleve levágja felül? Az gáz... :O

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1728) semetka válasza Andie (#1727) üzenetére


semetka
őstag

Én már próbálam olyan hangfallal amibe volt külön magassugárzó és sztem nem "ciccegett" jobban

Én személy szerint windows media playerben hallgatom a zenét, ott szoktam ráadni egy kis magasat ha kell.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1729) Andie válasza semetka (#1728) üzenetére


Andie
őstag

Hájóvan, de én 99,9%-ban a tv-n nézem a filmeket, optikai kábellel összekötve. Ott meg nem tudsz állítani semmit. A tv-n még van néhány preset opció, de az csak a saját hangszóróit állítja, az optikai kimenetet nem. Szal kéne valami... az, hogy az "utódja majd tudja" engem nem nyugtat, nem tervezek mostanában 100ezres hangcuccot venni ismét...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1730) semetka válasza Andie (#1729) üzenetére


semetka
őstag

Hogy tudsz tv-ben szana szét vágott filmeket nézni? :D
Mindenesetre lehet egy csipogó érne valamit.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1731) Andie válasza semetka (#1730) üzenetére


Andie
őstag

Nem vagdosok én semmit. Kimásolom a 15 gigás mkv-t vinyóra, az rá van dugva a tv-re, aztán nézem. DTS hangsáv, fullHD kép, stb. :)
Az némi megoldást ad, ha párhuzamosan szól a TV is a logitech mellett. Csakhogy rendszerint elmászik a 2 hangsáv egymástól. Erre persze van lehetőség visszahúzni, de amint nyomok egy pause-t, vagy beletekerek a filmbe, ismét elmászik, és lehet újra korrigálni. Szal macerás.
A csipogót hogy kell bekötni, tudja valaki? (nem értek az elektronikához :) )

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1732) semetka válasza Andie (#1731) üzenetére


semetka
őstag

Ja értem. Azt hittem tv-ben nézed, látod úgy már más. :)

sorosan semmiképp se kösd be, párhuzamosan kell. De vigyázzni kell aztán hogy nehogy túl hajtsd mert tönkremegy az erősítő. A gyári hangszóró 6 ohm-os az erősítő is erre van tervezve. Ha szerzel egy 6 ohm-os csipogót és párhuzamosan kötöd akkor megfeleződik az ellenállás, 3 ohm lesz. Könnyen tönkre vághatod az erősítőt. De normális keretek közt nem lesz baja.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1733) saril válasza semetka (#1732) üzenetére


saril
senior tag

nem fog működni le fog tiltani az erősítő kár bele őlni a pénzt és az időt :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1734) semetka válasza saril (#1733) üzenetére


semetka
őstag

Jól mondod, elméletileg működik, de a védelem letilthat. Sose próbáltam, nem is akarom. Gondolom akkor te próbáltad már.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1735) Andie válasza saril (#1733) üzenetére


Andie
őstag

Tapasztalat, vagy tipp?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1736) saril válasza Andie (#1735) üzenetére


saril
senior tag

tapasztalat, én kötöttem már rá 8 ohmos hangfalat is akkor is letiltott pedig nagyobb impedanciával kevésbé terheled a végfokot..

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1737) Andie válasza saril (#1736) üzenetére


Andie
őstag

Az elejét még értem :)
A lényeg, hogy akkor kár szórakoznom... Affene... :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1738) aram01


aram01
nagyúr

hát gyerekek nem hiszem el, ezzel az elite pro-val is megszívtam, hulladék szar az egész, eladom a pics@ba és veszek egy jól bevált dg-t

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1739) XtremLor válasza aram01 (#1738) üzenetére


XtremLor
őstag

Mi a baj vele? hibas darabot fogtal ki?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1740) aram01 válasza XtremLor (#1739) üzenetére


aram01
nagyúr

fene tudja, csak kínlódok vele, leginkább szoftveres dolgok. Alaplapival megy minden szépen, veszek megint egy xonart ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1741) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Nézelődtem kicsit, és még mindig nem tudom mit csináljak, Találtam komplett LG házimozi rendszereket, amiken elvileg van HDMI bemenet és kimenet is. Azon gondolkodtam, hogy ha egy ilyenre HDMI vel rákötök egy média lejátszót, akkor át fog menni rá a TRUE HD hang? Valamint tovább fogja tudni küldeni a képet a tévére?
Tudom, hogy ez a Z906 topic, De nekem főleg filmezésre kéne és nem tudom melyiket lenne érdemes választani, kicsit túl árazottnak érzem ezt a set et. mikor 50-60k ért kapok házimozit :/

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#1742) XtremLor válasza Kabel15 (#1741) üzenetére


XtremLor
őstag

Az se hazimozi, csak raagattak azt a nevet,jellemzoen min. 1000W van a dobozra irva :DDD alt. piszok nagy kompromisszum kell egy ilyen megvasarlasahoz.
BD-dvd lemezeket lejatszasara vannak kitalalva, tobbet nem varnek toluk....specifikaciot vagy tesztet keress, de lila kod szokta fedni az ilyeneket, csak megvasarlas utan derul ki mit is vettel igazan.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1743) Kabel15 válasza XtremLor (#1742) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Igen ezekkel ez a bajom. Viszont a logitech Z906 on meg nincs HDMI bemenet, ahogy olvasom, nincs is nagyon magas hang benne. Nekem mozizáshoz kéne. És nem tudom hogy egy 40,000ft os lg bögre szethez képest a 80,000ft os árával tud e olyan teljesítményt nyújtani.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#1744) semetka válasza Kabel15 (#1743) üzenetére


semetka
őstag

HDMI-t leszámítva röhögve körbeveri az olcsóbb kategóriás nagy nevű házimozikat.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1745) Kabel15 válasza semetka (#1744) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Közbe rátaláltam a Z506 ra is. A kis testvér, bár az árát nézve elég kicsi. Csak azt nem tudom ezen milyen elhet az 5.1? Jelenleg egy 2mx3,5m es szobába kerülne, így lehet a teljesítménye a kicsinek is elég lenne.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#1746) semetka válasza Kabel15 (#1745) üzenetére


semetka
őstag

Nekem előtte z506 volt, és azt is szerettem. Nekem 3x3,5-es szobám van.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1747) gxyb válasza Kabel15 (#1745) üzenetére


gxyb
aktív tag

Z506-on nincs digitális bemenet!
Azt én is aláírom, hogy az 50-60-ezres házimozit simán lenyomja.
Nekem is volt ilyen Panasonic "egybemozim" ami drágább volt mint most a Z906.
Több magas az kompakt mozikon sem lesz ebben is abban is szeléssavó a szatellit.

(#1748) aram01 válasza gxyb (#1747) üzenetére


aram01
nagyúr

volt jó pár házimozim, kb 6-7 db, LG, samu, pana, meg az ismeretlenek is, ez oda veri mindet.Ha ennél komolyabbat akarsz, akkor 2kiló fölé kell hogy menj

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1749) Webhun


Webhun
tag

Sziasztok!

Végre nekem is megérkezett a hangfalrendszer. :DD Nagyon jól szól, máris imádom, de szükségem lenne a két hátsó hangszóróhoz valamilyen falra rögzíthető állványra. Nem tudja esetleg valaki, hogy honnan tudám ezeket beszerezni? Előre is köszönöm!

(#1750) saril válasza Webhun (#1749) üzenetére


saril
senior tag

leírták már régebben

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.