Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) JasL válasza pszihopata85 (#1949) üzenetére


JasL
senior tag

1) Igazából szinte bármilyen jó hozzá, én rezet vennék, valójában bármelyik media marktban taálsz jó minőségű kábelt. Ha van egy kis extra pénzed, akkor árnyékoltat vegyél.

2) Ilyet, nekem nagyon bevált, nem túl drága, de kitűnő anyagminőség és nagyon rugalmas. [link]

(#1952) JasL válasza Zoley3 (#1950) üzenetére


JasL
senior tag

Értem, nos én megtehetem, hogy havi 600 ft-ot kiadok erre a kényelemre :) Sőt, megsúgom, a teljes számítógépparkom, a full arzenál 7/24 megy szinte :D Tudod mennyit fizetek áramre /hó, úgy, hogy mosógép meg indukciós tűzhely, vasaló, hajszárító, hűtőgép, stb is megy? 4285 Ft-ot. Hű de jól megy nekem, hogy ki tudok fizetni ennyi pénzt rá, mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#1953) #51482368 válasza JasL (#1952) üzenetére


#51482368
törölt tag

Ja hogy nálad non stop megy a gép
És azt probáltad már ha kikapcsolt gép esetében kikapcsol e egy idő után hangfal?
bár mintha nem mindig ugyananyi idő után kapcsolna ki nálam majd megkell nézzem

[ Szerkesztve ]

(#1954) Zoley3 válasza JasL (#1952) üzenetére


Zoley3
tag

Értem én,te dolgod,te pénzed,tudom semmi közöm hozzá,de hát na...sok ilyen hasonló gondolkodású embert ismerek sajnos :DDD és nehéz rábírni akármelyiket is a pazarlás felhagyására :(

Előre leszögezem nem vagyok megveszett természetvédő :D ...elhiszem hogy nem sok pénz,de nagyon sokan gondolkodnak így világviszonylatban (van pénz nem számít) és az viszont már nagy menyiségben fölöslegesen elhasznált energia...de hát ez van,én is megtehetném hogy egész nap menjen a gép,de valahogy gyerekkoromtól megtanultam hogy a pazarlás nem jó....de mind1.

Peace! ;)

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1955) JasL válasza Zoley3 (#1954) üzenetére


JasL
senior tag

Annyira tudtam, hogy elő fogod hozni a természetvédelem cuccot! Így legyen 5-ösöm a lottón! :D Hidd el, vannak ennél sokkal súlyosabb problémák a világon! Ha meg már természetvédelem, állítsuk le 1 napra a Face meg Google összes szerverét, aztán nézzük meg, hol van az én fogyasztásom ahhoz képest :D De akár egy 5 fős család tizenezres villanyszámláját is meg lehet nézni. Én azt mondom, hogy nem dohányzok, nem piálok, had legyen már ennyi örömöm, hogy nem kell a hangfalat kapcsolgatnom :)

(#1956) JasL válasza #51482368 (#1953) üzenetére


JasL
senior tag

Hát olyan nem mostanában lesz :) Egyébként 12 óra alatt biztosan nem megy el, úgyhogy szerintem kb soha.

(#1957) pszihopata85 válasza JasL (#1951) üzenetére


pszihopata85
tag

Köszi!

A rézkábel milyen vastagságú legyen?

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#1958) JasL válasza pszihopata85 (#1957) üzenetére


JasL
senior tag

Azt nem tudom, milyen magvastagságú réz kell, nézd meg a kapott kábelt, aztán ha gondolod mérd meg tolómérővel! Igazából ez szerintem szabvány. Ne csinálj belőle nagy ügyet, bemész a legközelebbi Médiába, megfogsz egy vastagságra hasonlót, mitn ami otthon van, ha réz a belseje és fekete a gumija (ez dizájn miatt inkább), akkor jó lesz. Ne misztifikáld túl, annyit nem ér meg, szólni fog bármivel! Igy ránézésre 0.75 mm a vezeték magmérete.

(#1959) XtremLor válasza pszihopata85 (#1957) üzenetére


XtremLor
őstag

0,75 vagy 1,5mm OFC kabel abbol kb mindegy milyen marka/fajta, amit olcsobban talalsz!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1960) pszihopata85 válasza pszihopata85 (#1957) üzenetére


pszihopata85
tag

Kösz srácok!

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#1961) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Na, kérem! Berendeltem egy ilyen jószágot az Oázisból, hétfőn érkezik. Kíváncsi vagyok, milyen lesz...

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1962) pszihopata85 válasza Bélaaaa (#1961) üzenetére


pszihopata85
tag

Én nem csalódtam, és te sem fogsz :D

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#1963) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Megjött tegnap a szettem. Egy Creative ProGamer G500-at váltottam vele.

Összekötöttem, beszereltem. Meghallgattam... majd elszörnyedtem...

Gyerekek, ez nem ér meg ennyi pénzt!

Az én vájt zenészfülem nem hall olyan számottevő különbséget a 2 rendszer között, hogy megérje váltani. Semmilyen szinten. Azt gondoltam, hogy olyan hangminőségbeli ugrást fogok tapasztalni, hogy ihajjj-csuhajjj.

Nagyon gratula a Creative mérnökeink, hogy a jó pár évvel ezelőtti csúcsmodelljük (G500) még mindig megállja a helyét.

Ez már csak kukacoskodás, hogy kikapcsolt állapotban egy nyamvadt állapotjelző sem világít a kezelőpulton. Sötét szobában tapogatózom, hogy hol van a bekapcsoló gomb...hová kell e fülhallgatót csatlakoztatni...
:W :W :W

Lényeg:
Nagyon csalódott vagyok, nem ezt vártam a szettől. A G500-ról nincs semmiféle minőségi ugrás felfelé! Félreértés ne essék, szeretem a Logitech termékeket, sok cuccom van tőlük (egér (Proteus Core, G9), bill, kormány, G430 füles, Z906).

:O :O :O

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1964) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Nagyon gondolkodom, hogy nem is adom el a Creative ProGamer G500-amat. Inkább a z906-ot (így kisbetűvel!)

Verem a fejem a falba, mikor egyáltalán felvetődött bennem/eszembe jutott, hogy váltok! Azt is tudom, hogy rendszerint utólag okos az ember.

:W :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1965) #51482368 válasza Bélaaaa (#1964) üzenetére


#51482368
törölt tag

Hát én is hasonló kép éreztem mikor vettem (enyit nem ér) de idövel megszerettem ,azér mostmár nem bánom anyira ,hangkarival használod?
Neked kikapcsol egy idő után magától ha nem használod?

:R

[ Szerkesztve ]

(#1966) Bélaaaa válasza #51482368 (#1965) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Kb. 20. percet tudtam "üresjáratban" tesztelni tegnap. Akkor nem kapcsolt ki. Neked kikapcsol?

Persze, egy X-Fi Titanium hajtja analógon.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1967) #51482368 válasza Bélaaaa (#1966) üzenetére


#51482368
törölt tag

Átkodolja csak akkor adja a hangkártya hangját ha kikapcsolod azt a 5.1 4.1 2.1 izét hogy egyik se világitson csak akkor mondja be hangfaltasztelö meik hangfal szól amugy csak a bal és jobb első szól, nekem ez volt az egyik nagy bajom vele
Majd ha egyszer lessz idöd nézd meg nekem hogy kikapcsol e magától ha nem használod ne kapcsold ki hogy egy idő után kikapcsol e magától engem zavar hogy mindig be kell kapcsolni a géppel együtt :W

Köszike :R

[ Szerkesztve ]

(#1968) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Most jut eszembe a következő bug, amitől falnak megyek:

Ha bekapcsolom, egy halk, pattanó hangot adnak a hangszórók. Tudom, ne kapcsolgassam, de én nem szeretem bekapcsolva hagyni, ha nem használom. :Y

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1969) #51482368 válasza Bélaaaa (#1968) üzenetére


#51482368
törölt tag

nálam olyan nincs nem a gép miatt van az elöző hangffalad nem csinálta?

(#1970) Bélaaaa válasza #51482368 (#1969) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nem volt ilyen a G500al. Az meg se mukkank indításkor.
Kipróbáltam, lekötöttem a gépről, úgy is csinálja.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1971) aram01 válasza Bélaaaa (#1970) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem is pattannak, meg a térhangzás sem az igazi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1972) Bélaaaa válasza aram01 (#1971) üzenetére


Bélaaaa
őstag

v@zz, ez típushiba akkor.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1973) aram01 válasza Bélaaaa (#1972) üzenetére


aram01
nagyúr

melyik ?
a pattogás?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1974) Bélaaaa válasza aram01 (#1973) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Egen.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1975) aram01 válasza Bélaaaa (#1974) üzenetére


aram01
nagyúr

fene bánja én még hajtom mint a disznó, ha megunom legariztatom és eladom

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1976) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Ma lettem figyelmes egy hibára:

Ha valamilyen zenét, hangot, játékot X-Fi Titaniummal, analógon kikevertetek 5.1-re a kezelőpulton, akkor egyszerűen a hátsó hangszórók recsegnek (kipróbáltam egy Steinberg UR22-vel is RCA-n, egy alaplapi Realtek 1150 optikán is, azokon is előjön a hiba!). Az elsők nem recsegnek, azok jók. Kicseréltem az első hangszórókkal, hogy meghallgassam nem-e a hátsó hangszórók döglöttek, de nem, azok is recsegnek, ha hátra kerülnek. Így a hangszóró hibát elvetném.

Ebből garanciális javítás lesz. Úgy gondolom, egyből a Logitechnek írjok holnap (vagy hívom őket telefonon), hogy mi légyen...

Hallgassátok csak (egyébként ez a Train Sim 2015-ből van, mikor egy diesel mozdony indul):

Nincs recsegés (nincs felkevertetve - első hangszórók).mp3
Recsegés (felkevertetve 5.1-re - hátsó hangszórók).mp3

Ti találkoztatok ilyen hibával?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1977) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Egyébként ha a "Nincs recsegés (nincs felkevertetve - első hangszórók).mp3"-t kikevertetem 5.1-re a hátsók ugyanúgy recsegnek. Kérlek, próbáljátok ki.

Köszönöm.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1978) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Meg is írtam a Logitechnek közben a levelet, várom a válaszuk.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1979) szeky81 válasza Bélaaaa (#1977) üzenetére


szeky81
tag

Én az audio codekre, vagy a driverre gyanakszom. Nemrégiben volt fent a gépemen az asio4all codek. Az is hasonló recsegést produkált, le is töröltem. (Egy alaplapi realtek alc888-cal nyomtam. Tudom nem a legjobb, de nekem megfelel.)

szódabikarbabónábó'

(#1980) Bélaaaa válasza szeky81 (#1979) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ha hazaértem megnézem, de emlékeim szerint nincs fenn az asio4all codek.

Furcsa, hogy csak a hátsó hangszórók recsegnek!

(a Logitech azóta sem válaszol, de a FixIt nagyon rendes, korrekt. Már több levelezésem is van Velük. Hétfőn jelentem be a hibát hivatalosan náluk (a héten nem tudom odaadni a futárnak a cuccot))

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1981) #51482368


#51482368
törölt tag

Megtudtad nézni kikapcsol e magától?

(#1982) Bélaaaa válasza #51482368 (#1981) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nem kapcsol ki. Órákig próbáltam üresjáratban. Az a része jó. Csak az a rohadt recsegés bizonyos freq-n, az cseszi fel a vizet bennem.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1983) Bélaaaa válasza szeky81 (#1979) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Mégnéztem, nincs telepítve, nem az okozza a recsegést.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1984) szeky81 válasza Bélaaaa (#1983) üzenetére


szeky81
tag

Félreértettél. :) Úgy értettem, hogy magával az audió kártyád driverével lehet a baj, valami a de/kódolásnál "szétesik", ezért recseg. Az asio példa volt, mert azzal volt nekem ilyen gondom. (Az asio4all ugye egy univerzális külső driver a pc-re)

szódabikarbabónábó'

(#1985) Bélaaaa válasza szeky81 (#1984) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nem lehet, mert:

Ha a zenét, játékot nem kevertetem fel a control pod-dal, marad 2.1-n, nincs recsegés (elöl).
Amint átkapcsolom 5.1-re a poddal, a hátsók (és csak azok) recsegnek...

Azt gondolom, hogy a hátsó vezérléssel lehet a gond hardveresen.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1986) XtremLor válasza szeky81 (#1984) üzenetére


XtremLor
őstag

Vicces, de nalam a legjobb eddig a gyari windows driver rtl 892 alatt, ha valamivel megspekelem asio, wasapi vagy valami uber szuper lajatszo, jobb nem lesz, sot....:)

(#1985) Bélaaaa: nincs kizarva hogy gond van, mindegy mirol szolgalod ki gep, tv etc?

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1987) Bélaaaa válasza XtremLor (#1986) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ezt jó, hogy felvetetted. Gyorsan ki is próbáltam. TV-ről optikával kevertem fel a poddal 5.1-re a 2.1 nem dolby hangot.

Borzasztó, a hátsó hangszórókból érkező hang.... bugyog, vagy mi és tompa.

Ugyanazt a filmrészletet vettem fel elöl, illetve hátul

Jövő héten mindenképp megy gariba...

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1988) XtremLor válasza Bélaaaa (#1987) üzenetére


XtremLor
őstag

Ahh ez szornyu valoban, nem igy kell ennek dolgoznia, olyan mint amikor a viz alatt beszelsz....analogon is probald meg azt keverd fel. Nekem ugy tunik, nem gyenge minoseg romlas tortent az uj szeriaknal, tul sok a hibas darab.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1989) Bélaaaa válasza XtremLor (#1988) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Megcsináltam... Ugyanolyan sz@r. A fenti linkre betettem ezt is.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1990) XtremLor válasza Bélaaaa (#1989) üzenetére


XtremLor
őstag

Neztem, ebben is a halakkal usznak, a fixitnek nyugodtan elkuldheted a linket, legalabb tudjak mit nezzenek.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1991) szeky81 válasza Bélaaaa (#1987) üzenetére


szeky81
tag

Hja, igen szörnyű hangzása van... :(
Amúgy volt egy hasonló problémám nekem is erre a "bugyogásra". Winampom volt és a hátsó hangszórókból ugyan ilyen szutyok, semmiféle hang jött. :D Váltottam aimp3-ra és csoda lett. (alaplapi realtek hd alc 888+Genius SW-5.1 Home Theater kombón)
Ezért is gondoltam, hogy valami driver probléma lesz, de lehet ez fölülmúlja azt... :/

szódabikarbabónábó'

(#1992) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Feltettem egy mintafájlt a filmből (Filmrészlet felkeverésre.wma). Ezt ki tudnátok próbálni, hogy Nektek felkeverve a control pod által is bugyog a hátsó?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1993) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok
Van itt olyan aki Z623-at cserélt le z906-ra? Megéri/megérte a dolog?
Tudom nehéz összevetni a 2 rendszer (2.1-5.1) de összkép tekintetében jobb annyival a 906 hogy megérjen egy váltást? :R

szerk: Ja igen, a hangkeltő egy ASUS XONAR D1

[ Szerkesztve ]

(#1994) aram01 válasza Maxtreme (#1993) üzenetére


aram01
nagyúr

Bár a Z623-at nem ismerem, de volt pár jobb minőségű hangfalam, de ez faszább mindnél. Főleg ha csutkán hajtom szinte semmi torzítás.Mondjuk nekem a bejáratás is a kemény igénybevételt jelentette :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1995) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Ma a futár elvitte a hangfalakat javításra. Meg is lepődött először szegény, mikor meglátta a csomagot, majd másodszor, amikor megemelte. :DDD
Viccet félretéve, kíváncsi vagyok, mit cserélnek benne.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1996) Maxtreme válasza Bélaaaa (#1995) üzenetére


Maxtreme
addikt

Én is meglepődtem mire ma felhoztam a negyedikre. :U :DDD

aram01: Köszi, végül is csere lett a dologból.
Első hallásra a mély beszűkültebbnek tűnik mint a Z623-nál, de majd a bejáratás után ez tuti változni fog.

A többi tartományban viszont egyértelműen jobb a 906.

[ Szerkesztve ]

(#1997) Flyte33


Flyte33
tag

Sziasztok.Kernek egy kis segitseget,.Tegnap vettem egy Logitech z906-ot.Ossze raktam es tv-re csatlakoztattam optikai kabellel,Mikor bekapcsoltam es tettem egy zenet de amikor nagyobb basszus ment olyan torz volt a hang es meg felig se volt felhuzva a hangja,meg nem is rebegett a melynyomo membranja, lattam egy videot a youtube-n es ott ugy rebegett a membran h nekem felannyira sem es ugyanolyan hangerovel volt.Csinaltam tesztet is a kicsik mind zugtak a melynyomo meg alig hallatszott nagyon kellett fuleljek h haljak vmit a melynyomobol.Mi lehet a baj tudja valaki, rossz lehet a melynyomo?Koszonom a segitseget elore is.

(#1998) Bélaaaa válasza Flyte33 (#1997) üzenetére


Bélaaaa
őstag

A control pod-on, adj a mélynyomónak hangerőt...

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1999) Flyte33 válasza Bélaaaa (#1998) üzenetére


Flyte33
tag

Koszi az infot megprobalom.

(#2000) Flyte33 válasza Flyte33 (#1999) üzenetére


Flyte33
tag

Es kb. milyen hangosra erdemes felhuzni?Vagy tetszes szerint ki hogy szereti hallgatni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.