Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) kizcar


kizcar
tag

Zenénél miért jobb a 2.1 az 5.1-nél? Nekem jobb az ha hátulról is szól valami. Nektek miért jó az ha hátulról nem szól semmi?

Amúgy meg annyira nem szedi szét szépen a sztereót mint a Dolby Pro Logic IIx. Ez még az Ac3 Filter kiterjesztését is legyűri.

Nekem is kicsi szobám van. 2.5m x 3.5m és az előző X540-et simán veri. Nem bántam meg, pedig először én is Z506-ot akartam.

(#1152) Turbolada II válasza kizcar (#1151) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ha hátulról is szól valami az hátrányosan befolyásolja a "zenei színpadot", ami az ilyen rendszereknél csak korlátoltan jön létre. Amit meg hátulról hallasz az is sztereó jel, 6ch direct módban.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1153) saril válasza Turbolada II (#1152) üzenetére


saril
senior tag

a hangdoboz kibéleléséről is írj pár szót pls! hátha ez már nem "hülye" ötlet tőlem :DD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1154) Csubeee


Csubeee
tag

Üdv,

Lenne egy kérdésem. Sürgős lenne a válasz, ezért kérem aki tud segítsen. Vette Logitech Z-906-ot és hozzá itt a Prohardveren egy használt Creative SB X-FI XtremeMusic karit. Összeraktam a cuccot felraktam a gyári drivert és azt vettem észre,m hogy a jobb oldali front nem szólal meg. Kicseréltem a front sugárzókat, az eredmény ugyanaz (tehát nem a hangfal volt rossz)
Bármit is tettem, ezután nem volt hajlandó megszólalni ez a csatorna. Bedühödtem, uninstall a driverre és rákötöttem az alaplapra. Ott tökéletesen működik az össze hangfal. Kipróbáltam mp3-al is és FLACC anyaggal is. Nagyon szépen szól.
Elképzelhető más dolog azon kívül, hogy a vásárolt kártya a hibás?

Köszönöm

(#1155) Geryson válasza Csubeee (#1154) üzenetére


Geryson
addikt

Nem tudom segít-e, de nekem ugyan ez volt a gondom 2 napja. Aztán már mérgemben idehívtam a feleségem és ránézett, hogy bizony az egyik dugót rossz helyre dugtam a gépben. Nálam csalóka, mert a színek nem ugyan azok (a fekete kivételével) mint a kimeneteknél. És nekem is csak a jobb első nem akart megszólalni plusz cserébe a SB hangszórótesztjénél is lehetett hallani, hogy nem jók a hangok (a bal elsőnél megszólalt a bal első pl., de pl. a középnél is volt álthallás). Egy ilyen program beszerzése (azaz az egyes hangszórók egyes letesztelése) nagyon praktikus.

Egy szó mint száz az átdugás után minden rendbejött!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1156) Csubeee válasza Geryson (#1155) üzenetére


Csubeee
tag

Szia!

Ezt az eltérést én is észrevettem, akikor az alaplapi hangkártyára dugtam rá a cuccot. A front bal és a center fel volt cserélve. A driver beállításoknál láttam, hogy az egyik jack-ot a mikrofonba dugtam. Kompenzálva működött minden.
Sajna a SB driverén elég sok minden variálható, de azt nem találtam ami mutatta volna, mit hova dugtam. (egyébként a SB karin 4 Jack kimenet van feltüntetve a a mikronon, a másik három 1, 2, 3 számokkal van csupán jelölve. Elképzelhető, hogy ott kellene variálgatnom a bekötést?)

(#1157) XtremLor válasza Csubeee (#1156) üzenetére


XtremLor
őstag

ad linktol ha dugdosod narancs, fekete,zold a sorrend.....a mikrofon a legszelso.
Driver is szokott ilyet produkalni, driver cleaner-el szoktam olyankor takaritani.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1158) Geryson válasza Csubeee (#1156) üzenetére


Geryson
addikt

Nekem 5 kiement van (7.1-em van), plusz a mikrofonbemenet. Ahogy mondtam pár perc dugdosás után egy ilyen hibajelenség megoldódott. Ettől függetlenül persze sajnos lehet a kártyád a rossz, de egy tesztet megér.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1159) Csubeee válasza XtremLor (#1157) üzenetére


Csubeee
tag

Köszi a választ mindenkinek.
Egy nagy kérdésre tudna nekem valaki választ adni?
Már napok óta olvasom ezt a posztot, de még mindig nem tudtam eldönteni a következőt:
- Creative X-Fi xtreme music kártya pc-ről analóg kötve a Z906-ra,
- Másik/drágább kártya amiben van optikai/koaxiális kimenet rákötni a Z-906-ra

Ez a nagy kérdésem. Tudom, hogy párszor már fel lett téve ez a kérdés, de mindig jött pro és kontra.
Köszönöm előre is.

(#1160) XtremLor válasza Csubeee (#1159) üzenetére


XtremLor
őstag

Analogon kosd ra az xfi-t probald ki ha mar ott van, persze ha minden rendben lesz, es szol az osszes!
Utanna az alaplapi optikat is probald ki, ilyenkor a z906 dac fog menni.
A fuled majd eldonti kell e venni masik kartyat, bar szerintem az optika hianya nem indokolja.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1161) Csubeee válasza XtremLor (#1160) üzenetére


Csubeee
tag

Legjobb tudomásom szerint nincs optikai kimenet az alaplapon.
Sajnos fejből nem tudom a típusát (asszem ASUS), de már nem mai darab és amikor vettem akkor sem volt már csúcstechnika.

(#1162) Turbolada II válasza Csubeee (#1154) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nekem az AU2-nél ki kell pöckölni az egyik kimenetet, mert kontakthibás.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1163) Csubeee válasza Turbolada II (#1162) üzenetére


Csubeee
tag

Abban még esetleg segítenél, hogy a "kipöckölni" alatt mit értettél??
Köszi

(#1164) Csubeee válasza Geryson (#1158) üzenetére


Csubeee
tag

Na...
Hazajöttem, hideg fejjel újra nekiálltam az itt kapott tanácsokkal. Beraktam a kártyát és a gyári cd-t. Az XP azonnal elkezdte keresni az új hardverhez tartozó illesztőprogramot és szépen fel is installálta (valamiért az pl. tegnap nem történt meg...) Majd felraktam a driverét is, ami láss csodát szépen megmutatta hogy melyik jacket melyik kimenetre kell kötni :)
Szóval elindult szépen. Nagyon szépen szól, bár szerintem képtelenség összehasonlítani ahhoz képest, hogy milyen az alaplapi driverrel. (max. ha együtt hallgatnánk őket.)
De én bízok a technikában, hogy ez a különbség magasabb hangerőn jön majd elő (most még finoman, kb 45%-on ízlelgetem a tudását :) )
Szóval még egyszer köszi, készülhetnek a szomszédok, ha karácsony után ráeresztem egy 1080p-s filmre.

(#1165) Turbolada II válasza Csubeee (#1163) üzenetére


Turbolada II
őstag

Alulról megtámasztottam egy cd tokkal, meg némi papírral.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1166) XtremLor válasza Csubeee (#1164) üzenetére


XtremLor
őstag

Ha tesztelgetni lesz kedved a gyari helyett a PAX drivert is kiprobalhatod...

(#1165) Turbolada II : Tiszta macgyver :DD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1167) Turbolada II válasza XtremLor (#1166) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nem vagyok Macgyver mert biztosítótűt nem használtam. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1168) semetka


semetka
őstag

Ma betettem az Ossian 25 éves Jubileumi koncert cd-jét és meglepődve hallgattam hogy milyen rohadt jól szól a 906-on. A egyik szám gitárszólója alatt szószerint felállt a szőr a hátamon olyan jól szólt. Tudom hogy sokan fikázzák ezt a cuccot, de nekem ennél a számnál bizonyított. 8 év alatt míg megvolt a hifim ,egyszer sem ért ilyen, pedig az mégiscsak egy hifi.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1169) Turbolada II válasza semetka (#1168) üzenetére


Turbolada II
őstag

Gondolom Sony hifi. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1170) Csubeee válasza XtremLor (#1166) üzenetére


Csubeee
tag

Tudnál linket dobni?

(#1171) XtremLor válasza Csubeee (#1170) üzenetére


XtremLor
őstag

[link] :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1172) semetka válasza Turbolada II (#1169) üzenetére


semetka
őstag

Nem Sony. :)
Miért a Sonyk olyan rosszul szólnak?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1173) Csubeee válasza XtremLor (#1171) üzenetére


Csubeee
tag

:R :R

(#1174) Csubeee


Csubeee
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem maradt csupán, hogy milyen lejátszót érdemes használni pc-vel és milyen kodekeket?

(#1175) XtremLor válasza Csubeee (#1174) üzenetére


XtremLor
őstag

vlc, hpchc codec nem kell van beepitett.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1176) Csubeee válasza XtremLor (#1175) üzenetére


Csubeee
tag

Köszi, köszi, köszi :)
Ez azt jelenti, hogy a jelenleg a pc-n lévő kodekeket le is törölhetem? (pl. AC3, K-lite, ...)

(#1177) XtremLor válasza Csubeee (#1176) üzenetére


XtremLor
őstag

ac3 filtert hasznalom en is, a k-lite az mehet a levesbe ;]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1178) Csubeee válasza XtremLor (#1177) üzenetére


Csubeee
tag

Köszönöm.
hpchc nem találtam meg, de a VLC-ről már olvastam itt a fórumon többször is..

(#1179) XtremLor válasza Csubeee (#1178) üzenetére


XtremLor
őstag

Media player classic home cinema >mpc-hc

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1180) Turbolada II válasza semetka (#1172) üzenetére


Turbolada II
őstag

Hát akkor mi? A Sony kb. a legalja szint.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1181) Csubeee válasza XtremLor (#1166) üzenetére


Csubeee
tag

Szia!
Ezt akkor is, ha analóg kötöm össze? Ez driver helyett alkalmazandó, vagy azt frissíti?

(#1182) Csubeee válasza XtremLor (#1177) üzenetére


Csubeee
tag

Szia!
Feltettem a lejátszót, letöröltem a K-Lite codecet. Az eredmény ugyanaz. (mint mostanában elég gyakran a hd filmeknél) A film elindul, viszont a képen látható egy csúnya zöld árnyalat. (mintha szellemképes lenne a film) Nem tudom, hogy ez ide vágó téma-e, hátha tud valaki segíteni. Reggel töltök fel képet is.
Köszi

(#1183) XtremLor válasza Csubeee (#1181) üzenetére


XtremLor
őstag

Kulon driver nem frissites, szoval a regit ajanlott leszedni, ezert irtam ha van kedved, igaz eddig senki se panaszkodott a pax-ra a legtobben ajanljak.
A kep hiba nem lehet hogy vga driver etc?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1184) Csubeee válasza XtremLor (#1183) üzenetére


Csubeee
tag

Szia! Rendben, akkor leszedem a régit. A képhiba nem hinném, hogy vga driver, mert pl media player-re jó a kép, más lejátszóval nem. Íme

:

[ Szerkesztve ]

(#1185) Csubeee válasza XtremLor (#1183) üzenetére


Csubeee
tag

kép2

[ Szerkesztve ]

(#1186) semetka válasza Turbolada II (#1180) üzenetére


semetka
őstag

Aiwa hifi. Pedig sokszor gondolkoztam régebben hogy lecserélem egy Sony-ra.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1187) Bari81


Bari81
tag

Sziasztok! Valakinek van valami tapasztalata falra szerelhető konzollal? Vogel's VLB 500 csak párba kapható és drága. Vagy külön mást használtok a centerhez? Milyen az a csavarméret ami jó a hangfal hátuljához? Előre is köszönöm a segítséget!

(#1188) Turbolada II válasza semetka (#1186) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az Aiwa a Sonyhoz tartozik, jobb hangminőségű termékeket gyárt, mint az anyavállalat. Hifinek nevezni azért túlzás, de jobb mint a Sokol minőségű Sony.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1189) saril válasza Turbolada II (#1188) üzenetére


saril
senior tag

nem kötekedés de elég érdekes egyéniség vagy! mert zenei téren nagyon kisarkítod a dolgokat pl: hogy sokol minőségű sony, gagyi z906 stb, stb, de a hangkártyád kontak hibáját már képtelen vagy megcsinálni illetve megcsináltatni ha nem értesz hozzá? inkább kitámasztod könyvel és cd-vel?

nekem ez túl nagy kontraszt egy emberben...

sarkos vagy a zenében de a hangkeltőd már nem érdekel milyen állapotban van? mégis hogy van ez???

mert értem én hogy nonstop de mégis meddig van nyitva?!

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1190) Csubeee válasza XtremLor (#1183) üzenetére


Csubeee
tag

És miben jobb ez mint a gyári driver?

(#1191) XtremLor válasza Csubeee (#1190) üzenetére


XtremLor
őstag

Reszletesebb lett a hangzas, mely es magas kiemelessel van beallitva + kisebb finomhangolas, nekem gyonyoruen szolt. Control es volume panel ehhez is van csak ha jol remlik kulon kell telepiteni.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1192) Csubeee válasza XtremLor (#1191) üzenetére


Csubeee
tag

Köszi

(#1193) Turbolada II válasza saril (#1189) üzenetére


Turbolada II
őstag

A kontaktspray nem működött, ilyet finom műszert meg komplikált javítgatni. Mivel a gép az asztal alatt van, még esztétikai hibát sem okoz, ennyiért meg nem fogok hangkártyát cserélni. Van egy márka amit még a Sonynál is jobban utálok, ez meg a Technics.

A hangkártyám meg köszöni jól van, én legalább tudom, hogyan hozzam ki belőle a legtöbbet. :)

"sokkal jobb a hangminőség optikán mint analógon, nem akartam elhinni!" Erre meg csak ennyit tudok mondani: No comment.... :)

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1194) Turbolada II válasza saril (#1153) üzenetére


Turbolada II
őstag

Annyira nem nagy hülyeség, ha gyakorlatban is csökkenti a doboz rezonálását. A hangszórókra 10W van írja?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1195) XtremLor válasza Turbolada II (#1194) üzenetére


XtremLor
őstag

5ohm, 10w, de le van ragasztva gyarilag

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1196) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Nézzetek át egy kicsit a Z5500-as topikba. :)) Az előbb egy kicsit megviccelt. A Z906-osba milyen biztosíték megy gyárilag T2 250v 2A?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1197) XtremLor válasza Turbolada II (#1196) üzenetére


XtremLor
őstag

A melyet nem szedtem szett, a bemutatok kepein en meg nem lattam sehol 1 db biztositekot se:D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1198) Turbolada II válasza XtremLor (#1197) üzenetére


Turbolada II
őstag

A hátulján sincs semmi foglalat?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1199) XtremLor válasza Turbolada II (#1198) üzenetére


XtremLor
őstag

Nincs hatul semmi, a csatlakozok es kesz. letisztult az szent :DDD
kep

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1200) Turbolada II válasza XtremLor (#1199) üzenetére


Turbolada II
őstag

Mint egy NAD erősítő. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.