Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) K20Z4CT_Rt. válasza Richie141 (#3000) üzenetére


K20Z4CT_Rt.
csendes tag

Kölcsönadtam pár hete ismerősömnek a gyári jack-kábelt...XD

De ha visszakerül hozzám, akkor mindenképp kipróbálom!

(#3002) szepsy válasza XtremLor (#2995) üzenetére


szepsy
senior tag

Ezt jó tudni,köszi

(#3003) szepsy


szepsy
senior tag

Ha már itt tartunk, kell ennél jobb 5.1-es kártya?:
Creative Sound Blaster Zx

Zx és Z között mi a különbség?

(#3004) underattack válasza szepsy (#3003) üzenetére


underattack
csendes tag

Sziasztok,
gondolkodom, hogy lecserélem a Z-906-om. December elején múlt 1 éves szóval még majdnem 1 év jótállás van rá. Hibátlan állapotban, dupla dobozzal, jótállási jeggyel, számlával szerintetek mi a reális ár, amit kérhetek érte?

(#3005) Laraxior válasza underattack (#3004) üzenetére


Laraxior
titán

70-ért láttam hirdetni a minap. Itt kint nálunk 250EUR-ért megy csak. De Magyarországon látom, hogy 88ezer az alja.
Szerintem ha 60-65-ért felteszed akkor elmegy. Ha nem csak hirdetni akarod...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3006) megaram


megaram
tag

Sziasztok. Valami gond lehet a rendszerrel. Ma mondom kicsit megdöngetem, erre hangosabbra veszem és megy a zene de közben búg hangosan! Ha nem megy a zene csak simán adok rá hangerőt kb 1/3 tól fölfele el kezd búgni az egész! Mi lehet a gond? :Y

(#3007) szepsy válasza megaram (#3006) üzenetére


szepsy
senior tag

Nézz át minden csatlakozást.
Ugyanabban a konektorban van amiben eddig volt, nem dugtad máshova?

(#3008) megaram válasza szepsy (#3007) üzenetére


megaram
tag

Megoldódott... csatlakozással volt probléma! :W

(#3009) szepsy válasza megaram (#3008) üzenetére


szepsy
senior tag

:C :B

(#3010) underattack válasza Laraxior (#3005) üzenetére


underattack
csendes tag

Köszi. Ez reálisnak tűnik. Azt hiszem előbb megveszem az utódot, hátha az kevésnek bizonyul, aztán majd meglátjuk melyik megy... :)

(#3011) szepsy


szepsy
senior tag

Milyen mintavételezésű hangkari van a z906 ban?

(#3012) butch3r


butch3r
senior tag

Sziazstok

Megtudja valaki mondani, hogy ez jó lenne e z906hoz hátsó hangszóróknak állványnak?

https://www.amazon.de/product-reviews/B006L422VO/ref=cm_cr_dp_see_all_btm?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews&showViewpoints=1&sortBy=recent

Köszi
:r

(#3013) Zoley3 válasza butch3r (#3012) üzenetére


Zoley3
tag

Szia.

Igen abszolút! Nekem is ilyen volt amikor volt Z906-om :)

Csak csavart is kell majd hozzá szerválni, mert speckó fajta kell a Z906-hoz, amilyen nincs a csomagban :N

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3014) butch3r válasza Zoley3 (#3013) üzenetére


butch3r
senior tag

Köszi, akkor rendelem is :R

(#3015) Zoley3 válasza butch3r (#3014) üzenetére


Zoley3
tag

Nincs mit ;)

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3016) rocsoka


rocsoka
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap óta én is tulajdonosa lettem eme szépségnek :)
- Sajna kiderült, hogy a toslink kábelem rossz, de sebaj ma veszek :D

Jack vs rca kombóval kipróbáltam tegnap és hát értem már azt a THX logót :D de nagyon várom, hogy digitális jelet vigyek bele analóg helyett..

OnePlusOne - Samsung led fullHD 3D - Gigabyte PA67a-UD3-B3, intel i5, samsung 16GB 1600mhz, Asus strix gtx970 4GB OC, Samsung SSD EVO750 250GB, Western Digital Blue HDD 1TB, Chieftec 500w, Logitech Z906 5.1 THX, TP-LINK Archer c5 AC1200

(#3017) rocsoka válasza rocsoka (#3016) üzenetére


rocsoka
csendes tag

Na hát nem a kábel a szar vettem másikat...

De se a PC ről se a TV ről nem szól optikai kábellal........
egyik toslink csatlakozó se működik a z906 on

pedig tegnap jött az edigital tól.......

OnePlusOne - Samsung led fullHD 3D - Gigabyte PA67a-UD3-B3, intel i5, samsung 16GB 1600mhz, Asus strix gtx970 4GB OC, Samsung SSD EVO750 250GB, Western Digital Blue HDD 1TB, Chieftec 500w, Logitech Z906 5.1 THX, TP-LINK Archer c5 AC1200

(#3018) Zoley3 válasza rocsoka (#3017) üzenetére


Zoley3
tag

Hali.

Hááát az azért kemény hogy 90k-t kiadtál érte :Y 4 szer volt ilyen rendszerem, de ennyit tényleg nem ér véleményem szerint :N
Májusban szokott akció lenni a MM-ben (májusi aranyeső), vagy novemberben Fekete Péntek körül lenni még plusz akció ugyan úgy MM-nél, ilyenkor szokták 65-68k környékére levinni az árat, amondó vagyok hogy ilyenkor érdemesebb venni, 4-ből 3-szor ilyenkor vettem :DDD

Hát akkor ott valami gebasz lehet, ha nem megy egyik optikai bemenet sem...
De azért megkérdem, a bemenet (input) ki volt választava a gépen hogy melyiket használod épp?

Az én véleményem a forrás használatáról, hogy szerintem max kicsit dinamikában jobb az otikával összekötött Z906, de egy jobb hangkarival, analóg összekötésben sokkal szebben szól (Xonar D1,DX, Phobeus,D2X-n próbáltam) és a térhangzás is jobb volt, legalább is tapasztalataim szerint ;)

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3019) rocsoka válasza Zoley3 (#3018) üzenetére


rocsoka
csendes tag

a 2003 ban vásárolt samsung házimozim váltotta a z906
a régin működöt az optikai a tévéről és a gépről is
most a 906 al egyik se..

OnePlusOne - Samsung led fullHD 3D - Gigabyte PA67a-UD3-B3, intel i5, samsung 16GB 1600mhz, Asus strix gtx970 4GB OC, Samsung SSD EVO750 250GB, Western Digital Blue HDD 1TB, Chieftec 500w, Logitech Z906 5.1 THX, TP-LINK Archer c5 AC1200

(#3020) saril válasza rocsoka (#3017) üzenetére


saril
senior tag

bele kéne nézned az optikai csatlakozó részbe a subládán lehet műanyag sorja van még benne, nekem is ez volt új korában azért nem ment optikán :DDD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#3021) Richie141 válasza Zoley3 (#3018) üzenetére


Richie141
tag

Leírnád, hogy véleményed szerint a Xonar DX-nél mennyivel szól jobban a Phobeus vagy a D2X? :DD
Nekem tavaly bedöglöttt a DX-em és pont a 2 közül valamelyiket szeretném venni. Z906-hoz természetesen :D

(#3022) Zoley3 válasza Richie141 (#3021) üzenetére


Zoley3
tag

Háááát ez elég nehéz :DDD Mert nem egymás után történ a meghallgatás velük, eltelt kis idő mire az egyik váltotta a másikat.
Véleményem szerint mindegyik hangkártya jó volt ;) A DX és a D2X egyszerűbb kezelő felületű mint a Phoebus (a Home Theater 4 ami nem tetszett, mindig fut és vlahogy túl mélysúlyosnak éreztem, a driver is bugos volt, Win8.1-alatt) de az olcsóbb Xonar-ok driver problémái miatt a D2X-et választottam, és ezzel 1x sem volt gondom még (ellenben a többivel).

Sztem a Z906-hoz bőven elég a DX, annyira nem kifinomult rendszer, hogy bármi különbséget lehessen hallani köztük. (nincs is már z906-om :D )

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3023) rocsoka


rocsoka
csendes tag

Sziasztok!

THX

Na szóval a z906 nak semmi baja :D

- Számítógépen egy frissítés okozott problémát amiért nem adtta ki optikain a hangot..most már jó tökéletes :D

- Tévém csatijába belefulytam, aztán máris volt hang optikán de pattogott..
Másnap vettem isopropil alcoholt meg levegős sray t megtisztitottam és láss csodát tökéletes :D a hang optikán.

Pár megjegyzés tapasztalataimról:

1: Csak is high speed optikai kábelt használok 3000-4000 kategória

2: A tévén ha rendes DTS nézek pl.
wifi routeren keresztül huzza a routerre csatolt vinyoról (all share) vagy a PC ről (all share),
pendriveról,
külső vinyóról
Szépen viszi optikán a DTS hangzást (feltéve ha a megfelelő adatfolyamot válasszuk, általába amiket én toltök van benne DTS magyar,AC3magyar és angol hangsáv) Decode led világít :D

3: PC ha van az alaplapi hangkártyátokon optikai kimenet szerintem felesleges + hangkártyát venni mert szépen teszi a dolgát az enyém a 7.1 et is kivinné..

Itt egy észrevétel:
Nállam a VLC, KM player nem viszi ki optikán a DTS hangzást
hiábba valasztom ki az audio adatfolyamnál... nem világít a decode led csak ál 5.1 re dobál a z906

DEE a Power dvd szépen teszi a dolgát és viszi ki optikán a DTS hangzást és világít is a decode led :D

Összeségében én nagyon meg vagyok elégedve a Z906 al :D szépen szól nem torzít szerintem egy "tégla" panelba :D nem kell ennél több

Béke veletek

OnePlusOne - Samsung led fullHD 3D - Gigabyte PA67a-UD3-B3, intel i5, samsung 16GB 1600mhz, Asus strix gtx970 4GB OC, Samsung SSD EVO750 250GB, Western Digital Blue HDD 1TB, Chieftec 500w, Logitech Z906 5.1 THX, TP-LINK Archer c5 AC1200

(#3024) Nagyboconádi


Nagyboconádi
csendes újonc

Sziasztok.

Nekem is van egy pléldányom,viszont a távirányítója elég ramaty állapotban van,lekoptak a feliratok és az ellemeket elfedő panel letört. Lehet valahol külön venni hozzá távirányítót?Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3025) justo00 válasza Nagyboconádi (#3024) üzenetére


justo00
tag

Hello! Pl.:
[Távirányító]

(#3026) Black Dragon válasza Nagyboconádi (#3024) üzenetére


Black Dragon
addikt

Vagy ez, ami a legolcsóbb megoldás lenne, ha alapvetően a termék árát nézzük, viszont a szállítási költség horror. Nekem is ugyenez a problémám, mint neked is, de még azóta se vettem távirányítót, mert rohadtul nagy rablásnak tartom a majdnem 6000Ft-os postaköltséget.

(#3027) Bari81 válasza justo00 (#3025) üzenetére


Bari81
tag

Köszi, rendeltem is 1-et.

(#3028) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok! Szeretném lecserélni a hangszórókhoz a kábeleket felújítás miatt. Eddigiek toldva voltak mert rövidek voltak stb. Milyet vegyek hozzá? Nem igazán tudom milyen vastag lábel kell hozzá. ezek közül melyik lenne jó? [link] Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#3029) Zoley3 válasza tl-x (#3028) üzenetére


Zoley3
tag

Hali.

Hát mikor nekem volt Z906-om, én is lecseréltem a kábeleket, és akkor 2x1.5mm-es kábeleket vettem.
Megcinezve éppen hogy befértem a csíptetőbe, szóval vagy 2 x1.5mm-est vagy inkább 2 x 1.00mm-est vegyél (én inkább kisebbnél maradnék ha lehet) ;)

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3030) tl-x válasza Zoley3 (#3029) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm. :R

(#3031) Zoley3 válasza tl-x (#3030) üzenetére


Zoley3
tag

Szívesen ;)

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3032) djlolo válasza Zoley3 (#3029) üzenetére


djlolo
tag

tl-x
En is lecsereltem 2x1,5 -os Norstone kabelre es erezhetoen javult a minoseg. Vastagabb nem fer el de az 1,5 pont jo,ne vegyel vekonyabbat.

[ Szerkesztve ]

(#3033) Nagyboconádi válasza justo00 (#3025) üzenetére


Nagyboconádi
csendes újonc

Köszi, ebayos témát hanyagolom, párszor ráfaragtam.

(#3034) Nagyboconádi válasza Black Dragon (#3026) üzenetére


Nagyboconádi
csendes újonc

Na neeee, annyit nem ér a cucc, marad ami van. :) Köszi.

(#3035) Dreamie


Dreamie
őstag

Haliho!

Berendeltem egy z906-ot media marktbol 15%-os kuponnal, most 68000 ft-ert van. Mai nap az utolso, ha valakit erekel.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#3036) Zoley3 válasza Dreamie (#3035) üzenetére


Zoley3
tag

Nah, ezért ez már jobb ár érte :D
Meg kell várni míg mérséklődik az ára és lecsapni rá :DDD Csak sokan sajna nem bírnak kivárni..

Ennyit még lehet adni érte, de 70-80-90K-t semmi kép nem ér sztem :N Mint ahogyan az aprón található Z5500-ak, miket 50k ért kínálgatják :((

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3037) Richie141 válasza Zoley3 (#3036) üzenetére


Richie141
tag

Sziasztok!
Valaki tud olyan fali konzolról, ami jó a Z906-hoz és 180 foknál tovább is forgatható? Ez kellene a leginkább, de ha nincs ilyen akkor jó egy állvány is. Ha van valakinek használtba eladó, én vevő lennék rá. Csak az egyik hátsó hangfalhoz kéne, mert jelenleg egy rakat dobozra és könyvkupacra van feltéve, ami hát... enyhén nem esztétikus. :F :N

[ Szerkesztve ]

(#3038) tl-x válasza Richie141 (#3037) üzenetére


tl-x
őstag

Szia. Nekem ilyen van hozzá. [link]

(#3039) Aby_2014 válasza tl-x (#3038) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

A vásárlói vélemény alapján nem ezt keresi a kérdező :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#3040) Richie141 válasza tl-x (#3038) üzenetére


Richie141
tag

Ez csak 60 fokban forgatható, de köszi a választ. Nekem valami nagyobb fajta kellene, amit 180 foknál csak kicsivel tovább lehetne forgatni, mert egy hátul lévő szekrény oldalára lenne felszerelve.
De egy olcsóbb állvány is megfelel amúgy.

(#3041) Freezee válasza Zoley3 (#3036) üzenetére


Freezee
senior tag

Hova szeretnél várni :) Én 2013-ban vettem 75.000 újonnan. Vársz "10 évet" hogy spórolj 20.000Ft ot. És akkor 5-10 évig semmit nem hallgatsz :N
Pár hónapot érdemes természetesen várni de 2011ben jelent meg, most 2017 van......

(#3042) Zoley3 válasza Freezee (#3041) üzenetére


Zoley3
tag

Én sehová nem várok, mert többet úgysem lesz Z906-om ;) (volt 4 szett, ebből 3 újonnan)

Elmondtam a véleményem, max kb.65-68k-ér (adnák érte) újonnan a cucc, aki akar az várhat MM, vagy Edigital akciókra, aki nem vár az meg csak vegye irracionális pénzért...van még jó pár év bizta a Z906-ból mire kijön valami utód féleség..nyugavér :U

80-90 pénzért inkább 2.0-t veszek és (vagy) kiegészítem egy subbal 2.1-re, és ütősebb lesz :U

Vagy + hozzá tennék akkor már 10-20k-t és BX8 D2-t ennyiért :P

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3043) Freezee válasza Zoley3 (#3042) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem még azóta is nagyon jól bírja nem kellett 3x megvenni :). Hozzá kell tenni természetesen neked 65k ér. Nekem a BX8 például semennyit sem ér mivel mert kevés bemenet van rajta és nekem a z906-on mindegyik bemenet használva van+kimenet/bemenet a vezérlő egységen is. Nem irracionális, meg kell nézni van-e alternatíva és ha nincs akkor ennyit ér. Ha irracionális pénzért senki nem vásárolna akkor egyetlen Iphone-t sem adnának el ;]

(#3044) Zoley3 válasza Freezee (#3043) üzenetére


Zoley3
tag

Nyugi nem azért vetem 3x újat mert tönkre ment volna, csak el bizniszeltem őket pár év használat után még jó áron :B

Bemenet csak egy dolog, de a hangkép kicsit fontosabb lett számomra (megvilágosodtam), és nem csak a nyomott mélyek...sajna 5.1 filmezésen kívül annyira másra nem a legjobb, az én véleményem szerint a 906 :U Volt Z5500 és Z2300 és Z623 is...magasak elmennek (szódával), közép az nulla, mély meg dögivel ez így egy idő után (10év) kevés volt

Peace! :R

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3045) Freezee válasza Zoley3 (#3044) üzenetére


Freezee
senior tag

nincs gáz :) z5500 am nekem is volt meg pár másfajta is de szerintem ez egy jó kompromisszum. Sok bemenet , jó hang (nekem egy sound blaster zxr van ) kis helyigény, kulturált megjelenés és viszonylag olcsó ár.

(#3046) Richie141


Richie141
tag

Szerintetek az normális, hogy egy Asus Xonar DX hangkártyán analóg bemeneten a basszus nagyon gyenge az optikaihoz képest? Amikor tavaly megkaptam a rendszert, akkor is ugyanezt tapasztaltam, de azóta már ki lett cserélve a hangrendszer is meg a hangkártya is mert hibásak voltak. Akik szintén Xonar DX-szel használják azok írjanak erről légyszi. Nem akarom elhinni, hogy ennyire szar legyen analógon.

[ Szerkesztve ]

(#3047) Aby_2014 válasza Richie141 (#3046) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Nálam működik rendesen, az igaz, hogy gyengébb az analóg az optikaihoz képest, de nem nagyságrendekkel...

Bekötést nézted, tesztet gondolom futtattál..... Esetleg nincs elállítva a flexbass beállítás, én spec az offon tartom...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#3048) Richie141 válasza Aby_2014 (#3047) üzenetére


Richie141
tag

Háát én úgy értem, hogy nagyságrendekkel gyengébb...
Tehát optikain 50% basszuson remegnek az ablakok, analógon viszont, még maxon se, sőt, minél magasabbra tolom a mélyet annál csúnyább, dübörgősebb lesz a hangja. A flexbass optikain nagyjából ugyanúgy szól ki és bekapcsolva is, én spec 80 hz-en szoktam hagyni, talán úgy a legjobb, meg hát a THX is ezt ajánlja.
Analógon viszont a 80 hz rém gyenge 50%-on. A 40-50 hz-es hangokat se bírja rendesen, tisztán leadni. Kikapcsolva már javul a helyzet, de az optikait még így se közelíti meg.
Én pedig most mindenképp analógon szeretném használni, mert az előző Z906-osomból és a mostaniból összeállítottam egy 7.2-es rendszert, ami optikain sajna nem megoldható.

(#3049) Richie141 válasza Aby_2014 (#3047) üzenetére


Richie141
tag

Egyébként itt a fórumon többször is olvastam, hogy analógon tisztább hangja van, mint optikain...
:N

(#3050) Aby_2014 válasza Richie141 (#3049) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Hát a jobb, tisztább érzés természetesen forrásfüggő is, meg persze fül kérdése és a környezeté pl: külső zajok.

Az optikai vs. analóg összehasonlítást ugyanazzal a zeneszámmal vagy filmmel végezted?
Tehát nem úgy, hogy egy optikain hallgatott film, egy analóg zenével, mert úgy biztos ég és föld a kettő :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.