Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Turbolada II válasza roberto211 (#500) üzenetére


Turbolada II
őstag

Szerintem analógon X-Fi hangkártyával szebben szólna mint integrálttal digitális összekötéssel. Ha a géppel akarod használni digitális kimeneten, akkor mindegy milyen hangkártyád van, mert a Z906 dekódere végzi az analóg-digitális konvertálást.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#502) khron78 válasza OII (#498) üzenetére


khron78
őstag

Én úgy látom nincs benne DPLII, ami azért érdekes, mert NEM csak pc hangszóró!
Konzolokat, tv-t, asus o!play-t szeretne a user rákötni, és nem mindegy, hogy támogatja é vagy sem.

[link]

Itt pont a wii-róől van szó. Dolby Pro Logic II, ugye.

[ Szerkesztve ]

(#503) super!!!


super!!!
csendes tag

A DPL 1,2... már lejárt lemez

(#504) khron78 válasza super!!! (#503) üzenetére


khron78
őstag

Ha lejárt lemez, ha nem, a wii ezt használja.

(#505) saril válasza khron78 (#504) üzenetére


saril
senior tag

3D módot ajánl a logi konzolokhoz, én úgy tudom, tehát nem hiszem hogy fog dekódolni, ha igen akkor szerencsétek van :DDD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#506) n000rbi válasza saril (#505) üzenetére


n000rbi
senior tag

Nekem Ps3-mal van összekötve optikai kábellel. Az összes lemezes játék DD 5.1, vagy DTS hangot használ, semmi gondom vele, természetesen a dekóderled is világit ezeknél.
Egyéb, psn-ről letöltött egyszerűbb játékok, amik sztereó jelet küldenek neki, pedig 4.1ben (vagy 3D-ben, de szerintem az előbbi jobb) szólnak.

(#507) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó!
Termék regelésnél nem találom a Z-5500-at a listában. Esetleg nem a hangszóróknál van?
Köszi előre is a segítséget!

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#508) n000rbi válasza meridaharcos (#507) üzenetére


n000rbi
senior tag

Mivel a "Hangszórók" a Laptop kiegészítők alatt van, így ott biztos nem lesz. Az viszont tuti, hogy máshol meg nincs ilyen kategória :) Nem is értem, hogy a Hangrendszerek alatt miért nincsenek hangszórók...

(#509) roberto211


roberto211
őstag

Hali Bizonyára hallottátok már hogy jövőhéten meglesz a z906, és tv-re lesz rákötve, És azt szeretném ez ügyben kérdezni,hogy azt meglehet valahogy csinálni, hogy tudjak rajta rádiót hallgatni vagy?? Mert ha gépen lenne azt tudnám,hogy online rádió van, de tv-n meg lehet valahogy csinálni hogy legyen rádió?? Köszi előre is a választ...

Üdv: R :R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#510) n000rbi válasza roberto211 (#509) üzenetére


n000rbi
senior tag

Szerintem ez csak a szolgáltatódtól függ :) Ha ad rádióállomásokat a tv-csatornák mellé, akkor természetesen hallgathatsz rádiót tv-ről a z906on. Más megoldás nem ugrik be...

(#511) roberto211 válasza n000rbi (#510) üzenetére


roberto211
őstag

Thome IPTV-N van ilyen rádioállomások?? :d Nem tudsz róla?,

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#512) n000rbi válasza roberto211 (#511) üzenetére


n000rbi
senior tag

Nem tudom sajnos (eléggé esélyes egyébként), de az ügyfélszolgálatuk biztos ;)

(#513) Matrixka


Matrixka
tag

Sziasztok!

A Logitech Z906-nak hány wattosak és ohmosak a hangfalai?
Szeretnék venni hozzá nagyobbat.
Milyet javasoltok?

(#514) saril válasza Matrixka (#513) üzenetére


saril
senior tag

szia

5 ohm 10 wattosak

felesleges hozzá nagyobbat venned szerintem a belefektetett munka és pénz után sem lesz nagyságrendekkel jobb de lehet csak romlani fog, ahogy a mérnökök megtervezték az úgy egy egész, úgy komplett a rendszer, ez nem véletlen!

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#515) Matrixka válasza saril (#514) üzenetére


Matrixka
tag

Köszönöm válaszodat. :R

(#516) prokxy válasza saril (#514) üzenetére


prokxy
veterán

Teljesen igazad van, én sem nyúlnék hozzá... :C
Akinek ettől erősebb, szebb, jobb kell, az ne ezt babrálja, hanem vegyen egy komoly házimozi erősítőt + hangfalakat hozzá. :K

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#517) Turbolada II válasza Matrixka (#515) üzenetére


Turbolada II
őstag

A Z906 erősítője direkt ezekhez a hangszórókhoz van tercezve, úgyhogy rosszabb lenne a végeredmény.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#518) dgabor19


dgabor19
csendes tag

35 %-os kuponom érkezett, ami a mai napig érvényes.
Ha valaki igényt tartana rá, privátban megtalál...

(#519) prokxy válasza dgabor19 (#518) üzenetére


prokxy
veterán

Nekem szintén van egy 35-ösöm, még kb 3 hétig jó.
De ha ma kell vkinek, akkor dgabor19 kollégáé elsőbbséget élvez!

Érd: priviben, tuti megegyezünk! ;) :K

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#520) roberto211


roberto211
őstag

Na ma várom a ups csengetését. :D Hozza a kicsikémet(z906). :D Remélem ma hozza mert ma van a behatárolt szállítási idő. :D Szólok ha megvan és ha összeraktam. :D

Hali: Robi

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#521) saril válasza roberto211 (#520) üzenetére


saril
senior tag

oké, várjuk véleményed :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#522) khron78 válasza saril (#521) üzenetére


khron78
őstag

Én tegnap kaptam meg.Az első benyomásaim szerint bikán szól, a mély az tényleg brutális, főleg, ahol mi lakunk :)

Pár hiányosság is van azért:
-nincs fali tartó konzol, ilyen árért azért beleférhetett volna.
-a subláda aljára elférne egy magasabb gumi láb tüske, akármi, mert így elnyeli a szőnyegpadló.

Ami tetszik:
-mély, minden tekintetben
-a peremhangszórók is méretükhöz képest klasszul szólnak
-DTS és Dolby Digital szuper
-távirányító egyszerű és nagyszerű
-számos bemenet

Hétvégéig még tesztelgetem, és írok dolby pro logic ügyben is, bár kétlem, hogy a decoder ismerné az algoritmust. Viszont a surround móddal összehasonlítom, nem biztos, hogy nagy különbség lehet, szerintem licenszdíj spórolás lehet a háttérben.

(#523) XtremLor válasza khron78 (#522) üzenetére


XtremLor
őstag

nalam meg van egy bontatlan Vogels vlb 500, bolti ar alatt, szerintem megtudunk egyezni :)
ha erdekel dobj egy pm-et

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#524) Turbolada II válasza khron78 (#522) üzenetére


Turbolada II
őstag

Először csak óvatosan a hangerővel.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#525) prokxy válasza XtremLor (#523) üzenetére


prokxy
veterán

Ezt miért nem kérdeztem meg egy-két héttel ezelőtt?! :W

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#526) XtremLor válasza prokxy (#525) üzenetére


XtremLor
őstag

Elnezest :D , ha tudtam volna hogy keresel szoltam volna:F Egy doboz megmaradt feleslegbe nekem :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#527) roberto211


roberto211
őstag

Hali.:D Megjött a hangcucc, most tudtam összeszerelni.:D Eszméletlen jó.. Kristálytiszta magas, alacsony hangerőn van a mély de még így is brutál, stb tehát nagyon zsír de viszont én b..lf..sz csináltam valami hülyeséget. Ugye a tv adáson fel kell nyomni a hangerőt mert szinte maxon is alig lehet hallani.. Na 3/4-en volt és jött valaki megmutattam h szól és én barom elfelejtettem, visszavenni a hangerőt, úgy megilyedtem mint az állat, de ez a kevesebbik gond, hanem az a gond hogy így szólt a hangfal 3/4en hangerőn kb 4-5mp-ig. Keletkezhetett valami baj ebből? :F :O Remélem nem :( A másik meg az h tévéadásnál ha lejjebb veszem a hangot és közelmegyek a magashangsugárzókhoz, hallok ilyen mintha szúnyog zümmögne hangot de ha lenémítom akkor megszünik.. ez baj?? Vagy mitől lehet?, Egyébként minőség profi, anyaghasználat, profi, távirányító kicsi, egyszerű és nagyon zsír. doboz is szép:D Z5500nál nem hallottam ilyen jó hangzást tehát hiába mond bárki bármit szerintem jobb mint a z5500.. :D Legalábbis nekem jobban tetszik mind teljesítményileg, mind kinézetileg.. :D

Várom a válaszokat..

Üdv: R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#528) super!!! válasza roberto211 (#527) üzenetére


super!!!
csendes tag

szeva ne aggodj attol nem lehet semmi baja. ja a másik kérdésedre a válaszom-az a zummogés szerintem a tv adásbol jon vagy interferencia a tv tol de ez kevésbé valoszínu.a tv d analog drottal van osszekotve vele?probálj valami más rencert rácsatlakoztatni és halgazsd meg azzal pl dvd/blu ray (dolby digital/dts filmek) ;) digitális kábelen keresztul pl koaxiális.na így aztán tényleg szoll a cucc!!!!

[ Szerkesztve ]

(#529) roberto211 válasza super!!! (#528) üzenetére


roberto211
őstag

Optikával van összekötve, tehát digit, de a adás is digitális, thome iptv, stb al,stb.. HDMI-n van összekötve.. De szerintem is a adásból jön, :D De úgy emlékszem mintha zenehallgatásnál ugyanezt csinálta volna, kis hangerőn zümmögés közelről hallgatva, tehát inkább interferencia lehet.:D Ezt mivel lehet kiszűrni?,

A másik.. Túlfeszvédőt vegyek a cucchoz?,

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#530) super!!! válasza roberto211 (#529) üzenetére


super!!!
csendes tag

a 220 voltos zajszurok drágák.de Túlfeszvédőt én is ajánlom!!! az nekem is van de asszem ott a drágábbakban is van zajra minimálisan ha jol emlékszem :F ja és optikán nem lehet interferencia...

[ Szerkesztve ]

(#531) saril válasza roberto211 (#529) üzenetére


saril
senior tag

túlfeszültség védő nekem alapból van a géphez és abba az aljzatba dugtam a z906ot is
a zümmögés szerintem nem természetes dolog, nekem nem csinálja, és nekem is optikáról megy
előtte (míg nem vettem kábelt) analógról ment és ott sem zümmögött!

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#532) roberto211 válasza saril (#531) üzenetére


roberto211
őstag

Fuu ha :( Lehet a nagy hangerőtől ami ment 5mp-ig?,

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#533) XtremLor


XtremLor
őstag

optikan megy nekem is a tv-rol a hang, nem hallok semmit szep "tiszta".
pedig nekem analog a tv adas meg mindig, ha meg usbrol jatszok filmet le a kalappal :DDD
nem lehet hogy az a trehomos iptv kinlodik? nekem a router amit adtak szorakozik allandoan resetelnem kell mindig :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#534) prokxy válasza roberto211 (#532) üzenetére


prokxy
veterán

Ne parázz, nem lett annak semmi baja!
Tuti a TV-ből jön, nézd meg a Xboxodnál.

Egyébként meg halkan úgysem fogod hallgatni, főleg nem közelről! ;)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#535) roberto211


roberto211
őstag

Csak akkor van ha fél centiről hallgatom, akkor van a zümmgőhang, és akkor hallom mikor leveszem a hangot.. De ha lenémítom akkor nincsen ilyen hang..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#536) roberto211


roberto211
őstag

Oks, most már nem tudom de valamiért nincs ilyen zümmögő hang.:D Áttettem xboxra ott nem volt, akkor vissza és már nincs:D Remélem nem lesz többet. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#537) saril válasza roberto211 (#536) üzenetére


saril
senior tag

akkor nem a z906 hunyó :DDD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#538) roberto211 válasza saril (#537) üzenetére


roberto211
őstag

Hát remélem:D Azért hiába h ment 5mp-ig 3/4en , egy majdnem 100ezer forintos hangcuccnak gondolom magamba nem kéne ennyitől tönkremenni. :D :R :R

A hangfalkábelt érdemes kicserélni vagy jó a gyári?? :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#539) prokxy válasza roberto211 (#538) üzenetére


prokxy
veterán

Nem lesz baja, nyugi! :N
Jó a gyári, nem kell jobb kábel. :K

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#540) roberto211 válasza prokxy (#539) üzenetére


roberto211
őstag

Oks.:D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#541) Turbolada II válasza roberto211 (#527) üzenetére


Turbolada II
őstag

Biztos jobb ha van alapzaja. A Z5500 nem sistereg. Sem tv-nél sem analóg, sem digitális kimeneten. Mondjuk előfordulhat interferencia, ha analóg és digitális bekötés is egyszerre van használva.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#542) roberto211 válasza Turbolada II (#541) üzenetére


roberto211
őstag

Ezért mondtam hogy nekem ez a véleményem hogy szerintem jobb a z5500nál! Már nem sistereg, meg semmi tehát már nincs semmi vele.. Z5500nak a mélynyomónak is volt alapzaja,meg ha jól tudom egy időbe tipushiba is volt , stb.. Szerintem ennek szebb és dinamikusabb hangzása van, kész pont . :D

"Biztos jobb ha van alapzaja" kicsit gúnyos volt. :F Valakinek ez a véleménye valakinek az , miért kell egyből rá máshogy reagálni ha valakinek nem azonos?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#543) Turbolada II válasza roberto211 (#542) üzenetére


Turbolada II
őstag

Miben jobb a hangzás? Szinte ugyanazok a hangszórók vannak mindkettőben.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#544) XtremLor


XtremLor
őstag

Gondolom arra gondolt hogy kiegyensúlyozottabb, es talan szebb is a hangzas, nem annyira dominal a mely. A centerek ugyan azok a tangband hangszorok minimalis modositasokkal, de en banom hogy kisebb lett a mely szerintem sokan vannak igy, tudott rajta szabalyozni az ember ha soknak erezte a z5500-nel is, viszont ha arra vagyott hogy "szetszedje" a szobat arra is alkalmas volt :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#545) saril


saril
senior tag

én már leírtam itt hogy kisebb mély = dinamikusabb ----most kérdezed hogy miért?
azért mert kisebb hangszóró könnyebben mozog nincs annyi tehetetlensége mint egy nagyobbnak ergo dinamikusabb
hangzásba egyforma szatelit hangsugárzókkal is lehet különbség pontosan az erősítő miatt tudniillik a D osztályú jobb mint ami a z5500ban van most nem tudom hogy az A vagy B esetleg AB osztályú... de attól jobb! :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#546) Turbolada II válasza saril (#545) üzenetére


Turbolada II
őstag

A D osztály kis hangerőre egyáltalán nem jó. Arra az A osztály a legjobb. Ez jó: "kisebb mély = dinamikusabb" ez nagy hangerőn torzítássá változik. Vicces lenne egy házibuli 16-20 centis hangszórókkal, ha az ember komolyabb hangerőt akar (100dB felett torzítás nélkül), akkor minimum 30 centis hangszóró kell.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#547) dudika10 válasza Turbolada II (#546) üzenetére


dudika10
veterán

Azé jó sok hülyeséget össze tudtok hordani. :U

Az összes logitech rendszerben borzasztóan eltúlzott a mély. Régen is így volt, most, hogy a logitech lépett egyet a kevésbé eltúlzott(, de még mindig messze sok) mély felé, most meg szidják őket ezért.
A D osztályú erősítő hatásfokra biztosan jobb mint az A, az erősítő hangját megítélni meg két külön rendszerben nem igazán lehet. Hiába hasonló a hangszóró a szatelitekben (egyébként elég szarok), a ház anyaga, vastagsága, méretei, kialakítása, formájba ... nem ugyan olyan.
Mi van az 5 centis fejhallgató membránokkal? Gond nélkül átlépik a 100dB-t torzítás nélkül...
Csak egy példa, most inkább nem mennék bele részletesen ebbe, mindenesetre hülyeség, ahogy az is, hogy a D osztály jobb/rosszabb mint az A osztály.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#548) khron78 válasza Turbolada II (#546) üzenetére


khron78
őstag

Szerintem meg kár ilyeneken fennakadni.Szubjektív véleménye szerint jobb a z-906 és akkor most mi van? Egyébként meg nem kizárt, hogy szebben szól, mint a Z-5500, de lehet itt erősködni, hogy melyik a jobb, sok értelme nem volt és nem is lesz. Te használd a Z-5500-at, ő meg hadd örüljön a z-906-nak.

(#549) roberto211 válasza khron78 (#548) üzenetére


roberto211
őstag

Pontosan! Mivan akkor ha nem ugyanaz a véleményünk? Semmi.. Nyílván nem fogja mondani h jobb a z906 mert z5500a van. Nekem volt z5500am is és most ez a z906is, és ahogy elmondtam szerintem dinamikusabb, tisztább a hang.. Ezen lehet vitatkozni akkor is ez lesz a véleményem.. Lehet itt vitatkozni a végtelenségig de nincs értelme. Magyar mentalitás: Mindig azt fogja mondani hogy jobb amelyik van neki.. Persze tisztelet a kivételnek.. :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#550) dudika10 válasza roberto211 (#549) üzenetére


dudika10
veterán

Ez nem magyar mentalitás, ez emberi tulajdonság. Alá kell támasztani azt, hogy elköltöttem egy fél vagyont. Teljesen természetes dolog.

Nekem egyik sincs, így pártatlanul állíthatom, hogy mind a kettő rossz. :P

Már megjelenés előtt mindenki temette, így szar, meg úgy szar. A tömeg szava alapján az első vélemények is ilyenek voltak, aztán sokan rájöttek, hogy ez az új irányvonal a logteichnél mégiscsak jó irányba mutat. Ha választanom kéne akkor én is inkább a z906 mellett tenném le a voksomat, mert kevésbé rossz.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.