Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) saril válasza StoneBridge (#1299) üzenetére


saril
senior tag

ha lesz én fogom cserélni, szóval akinek a közeljövőben kelleni fog z906 ahogy megjelenik az utódja én adom el :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1302) StoneBridge válasza XtremLor (#1300) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Köszi!

saril: negatív a tapasztalatod a z906-tal kapcsolatban?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#1303) saril válasza StoneBridge (#1302) üzenetére


saril
senior tag

dehogy, amire kell arra jó, de ha lesz újabb én cserélem, nem azért mert ez rossz vagy mert nem szeretem hanem mert kíváncsi vagyok az újra! :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1304) XtremLor válasza saril (#1303) üzenetére


XtremLor
őstag

A szatelitekben ha cserelnek ezeket a szelessavu hangszorokat en annak orulnek a legjobban!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1305) dennis1


dennis1
csendes tag

Én meg remélem, hogy a következőbe megint visszakerülnek a TDA7294 végfokok http://www.datasheetcatalog.org/datasheet2/a/0scgel8exqr094jlw9qfjx9qjc3y.pdf ehelyett a foximaxi "d-class" helyett http://datasheets.maximintegrated.com/en/ds/MAX13301.pdf.
A szatelliteket egyszerű kicserélni rendes többutas dobozokra, de a végfokok cseréjére nincs rendes megoldás.

(#1306) Kakalo


Kakalo
csendes tag

Nekem kissé csalódás ez a Z906. Ugyanis nagyon nem szereti, ha küldik neki... :D Rengetegszer jelentkezett az "égett" szag, egyszer már ki is kapcsolt. Nyáron körbe kell pakolnom ventilátorral... Filmre, játékra nagyon jó, de olyanoknak akik ablakot szeretnének rezegtetni nem ajánlom hosszútávra. Tervezem is egy mélyláda beszerzését, nem akarom ezt kinyírni. Lehet megszállott lettem :DD A vattával való kitömést pedig javaslom mindenkinek! :P

(#1307) bluepolo


bluepolo
csendes tag

Halii

Ha veszek egy Creative SB X-Fi Surround 5.1-et akkor optikain szólna szebben vagy jack kábelokkal???

(#1308) saril válasza bluepolo (#1307) üzenetére


saril
senior tag

fül függő itt már mindenről szó esett ha visszaolvasol van aki azt írta hogy testesebb egy drágább hangkártyával az analógon a hang van aki azt mondja hogy nem, döntsd el te :R mind a kettőt érdemes kipróbálnod ;)

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1309) Tomifromspac


Tomifromspac
tag

Sikerült végre megújítanom a házimozimat és csodák csodája egy Z906 lett a nyertes.

Itt egy guide, amivel megúszható, hogy az újdonsült vásárlók ne szívjanak annyit, mint ahogy én tettem. Az itt látható guide a legolcsóbb megoldásokat tartalmazza

Hol vedd?
Ott és annyiért, amennyiért jónak látod. Én 2 év garanciával vettem, 75-ért, nekem megért ennyit hivatalos támogatással.

Mivel fogasd fel a falra?
Én a Harmantrade féle FH01-es tartót vettem, darabja 2.500 forint, 3 pár kellett, így 7.500 a végösszeg.

Csavar
A Harmantrade-es konzolban lévő csavar nem jó a Z906-hoz, úgyhogy azt külön kellett beszerezni. 5 darab kb. 800 forintba került a Fabory-nál. A méret ami kell hozzá: 1/4"-20 X 1/2". Mi nem értjük, hogy mit jelent, de Ők igen. Én 15 mm hosszút vettem, az pont jó, a 12 mm-eres vagy a 20-as nem lesz jó!

Mivel fúrd fel a falra?
A Harmantrade-es konzolt hatos tiplivel lehet felfogatni (benne van a csomagban), úgyhogy 6-os fúrószárat kell szerválni vagy venni. Nekem vennem kellett, mert nem volt, a Baumaxban 515 forintért vettem olyat, ami úgy vitte a panelházat, mint a vajat (Bosch).

Hát, kb. ennyi. Remélem van akinek tudtam ezzel segíteni és nem jár úgy, mint én, hogy fél óránként egy másik boltba kellett indulnia valamiért, ami épp még nincs :)

(#1310) saril válasza Tomifromspac (#1309) üzenetére


saril
senior tag

:R vélemény, tapasztalatok? van vattás guide is :D

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1311) Tomifromspac válasza saril (#1310) üzenetére


Tomifromspac
tag

Egyelőre elég csórón hajtom, egy sima alaplapi integrált kártyával sztereóban (tudom, istenkáromlás :D), de a VGA kártyám miatt nem tudok berakni PCI-os hangkártyát, úgyhogy csinálnom kellene egy alaplapcserét ahhoz, hogy 5.1-ben tudjam hajtani.

Előtte egy Yamada H8550-em volt és elsőre Michael Jackson Thriller-jével kínáltam meg, kb. olyan érzés volt, mintha új dobhártyát kaptam volna. Ma szereltem fel a végleges helyére, úgyhogy már nem babrálom.

Véleményt sztereo zene alapján tudok egyelőre mondani, abban teljesen korrekt bár baromira érződik, hogy mit ad neki az ember "enni". Az igényesen és matematikailag kevert zenékkel csodát csinál, de ha valamin átszaladt egy igénytelenebb codec vagy egyszerűen nincs agyonkeverve azzal nem nagyon tud mit kezdeni, persze nem szól szarul, de a Thriller után mindig várom minden zenében azt a csodát :)

A TV-t is rákötöttem, de az RTL Klub 18:30-21:30-as sávjában elgondolkodtam rajta, hogy lekötöm róla, mert ahány műsor és ahány reklámbetét volt, annyiféleképpen szólt, főleg a basszus terén. Volt, amiben semmi basszust nem hallottam, volt amiben meg rengeteg volt, lehet, hogy nem 5.1-ben kellene néznem ezeket és akkor megoldódna.

Összességében tehát elégedett vagyok, de még össze kell szoknunk és idővel tennem kell alá egy normális kártyát is ez biztos, illetve még annyi mod-ot akarok csinálni, hogy kis gumilábakat teszek a woofer alá, mert félek, hogy túl sokat kap a basszusból az alsó szomszéd. Tényleg, ilyenben van valakinek tapasztalata? Nagyon a hang rovására menne?

(#1312) saril válasza Tomifromspac (#1311) üzenetére


saril
senior tag

tényleg én is tettem alá gumibakot vagyis ilyen 4db kis szivacsot

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1313) Tomifromspac válasza saril (#1312) üzenetére


Tomifromspac
tag

Az amúgy normális, hogy rendesen meleg a hátlapja? Olyan 38-40 fokos kb.. A faltól 21 centire van és nincs körülötte semmi. Ezt így hogy merjem állandóan bekapcsolva hagyni?

(#1314) saril válasza Tomifromspac (#1313) üzenetére


saril
senior tag

nyugodtan úgy hagyhatod bár én nem a melegedés miatt nem hagynám úgy hanem mert bekapcsolt állapotban 20-30wattot vesz fel

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1315) Tomifromspac válasza saril (#1314) üzenetére


Tomifromspac
tag

(#1316) n000rbi válasza saril (#1314) üzenetére


n000rbi
senior tag

Az komoly stand by :) Ezt nem tudtam, akkor ezentúl odafigyelek :P

(#1317) saril válasza Tomifromspac (#1315) üzenetére


saril
senior tag

:C :C :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1318) Georgebutche válasza saril (#1317) üzenetére


Georgebutche
csendes tag

Sziasztok

ha van vkinek 50% kupon kérlek keress meg....z906 vásárlásához lenne szükséges. köszi

G.butcher

(#1319) didigoo


didigoo
csendes tag

A Z906 vagy a Edifier S550 jobb választás-e? :) És miért?

(#1320) XtremLor válasza didigoo (#1319) üzenetére


XtremLor
őstag

Ar/ertek aranya jobb a z906-nak 70-80e kozott megveheted az ujat, ehhez kepest a s550 a pcgear kinalataban van csak ahonnan vasarolnek is, a plazamarket meggondolando, bar lehet nem lenne semmi gondod vele. A hangminosege jobb az edifiernek nem ketseg, viszont csak az s730-on van digitalis bemenet az s550-en analog csatlakozok vannak, ami eleg nagy hatrany.
Z906 eladasa utan en is elgondolkoztam rajta, vegul nem vettem meg mivel tul draga szerintem, 90-100e korul mas lenne a helyzet, de mai eszemmel se vennem meg, mivel tudom hogy hasznaltan annyibol mar lehet venni belepo hazimoziszettet erositovel+5.1 hangfalakkal

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1321) Georgebutche


Georgebutche
csendes tag

Sziasztok, abban kérnék tőletek egy kis segítséget amennyiben tudd valaki segíteni , hogy nem igazán tudom hogy a z906-ost vegyem meg vagy nézzek egy Onkyo- vagy yamaha 5.1 rendszert. Első sorban hd és full hd dts, dolby stb filmekhez lenne rá ígényem. A nagy problémám, hogy szinte mindenhol ahol kicsit meglehet hallgatni a z906 pl. Mediam. csak úgy egymás mellé kivan dobálva a rendszer és persze nem optikai k. stb nem tudod úgy meghallgatni mit tudd igazán a rendszer. Sok jót olvastam ellenben a yamaha-ról és Onkyo-ról is ellenben azokat sem hallottam még . Csak a szép hangzás és beszéd érthetőség lenne lényeg, na meg 5.1 térhatás . Ha van valakinek saját tapasztalat ez ügyben kérem írja már meg :D ! Köszi

G.butcher

(#1322) semetka


semetka
őstag

Aki már kihúzott ezzel a rendszerrel egy nyarat (szobában 30 fokkal) az megírhatná hogy bírja-e a meleget? Nálam van hogy 30 fok van nyáron a szobában és nem akarom kinyírni .

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1323) XtremLor válasza semetka (#1322) üzenetére


XtremLor
őstag

Nalam reggel 7-kor mar meleg van ...nyaron volt amikor arra keltem hogy a szobaba 29 fok van, kanilkula idejen 30-31 fok volt a szobamban allandoan reggel/este:DDD Egyszer nem volt gondom vele, arra azert ugyeltem ne legyen kozel a falhoz szekrenyhez a mely, igaz ha nem lenne erosito akkor se lenne jo beszoritani....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1324) n000rbi válasza XtremLor (#1323) üzenetére


n000rbi
senior tag

+1

A lényeg, hogy legyen helye szellőzni. Kis odafigyeléssel nem lesz semmi gond.

(#1325) semetka válasza XtremLor (#1323) üzenetére


semetka
őstag

Akkor jó , azért ismerős a reggel 29 fok a szobában. :D
Délutánra 31, de az már elviselhetetlen.
Ez lesz az első nyaram vele, októberben vettem.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1326) semetka


semetka
őstag

Azért próbaképp ma raktam be mögé egy 10cm-es ventit ami meglepően jól teljesít. Nem gyengén lefújja a meleget a bordáról, alig lehet érezni hogy meleg. Nyárra lehet hogy alkalmazom, nem kér enni. :)

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1327) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Elkezdtem nézni a Dredd-et. Magyar 5.1-es hangsáv van illetve Angol DTS. Amikor VLC-n átrakom a hangkimenetet S/PDIF-re akkor előjön ez a hülye pattogás. Amikor visszarakom simán 5.1-re pl, ekkor ugye nem a Logitech Z906-os Decodere dolgozik hanem a lejátszóé, akkor nem pattog.

Na most ha átrakom DTS-re, illetve S/PDIF-re akkor sem pattog. Mi a francért van hogy magyar hangnál logi decodert használva, pont ahogy legjobb a hangzás, pattogás van?

iPhone 13 Pro Max

(#1328) keegangerike


keegangerike
csendes tag

Sziasztok!

20ezer forintig bezárólag milyen usb-s hangkártyát a legérdemesebb venni az új Z906-om, és a laptopom mellé?

Én ezen gondolkodok: CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB
http://ipon.hu/webshop/product/creative_sound_blaster_x_fi_surround_5.1_pro_usb/204145

Szerintetek?

Köszi!

(#1329) XtremLor válasza keegangerike (#1328) üzenetére


XtremLor
őstag

Szerintem go a hangkartyas topikba hatha tudnak segiteni...en is most egy jo usb dac-ra vadaszok de ami tetszik az draga nagyon :U

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1330) Freezee válasza keegangerike (#1328) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem ilyen hangkártyám volt tetszett jó volt sosem volt gond vele, és egy z5500 -assal használtam.

(#1331) CrAck69


CrAck69
senior tag

Hali srácok, a minap egy furcsa dologra lettem figyelmes.
Bekapcsolom a rendszert és beállítom a bemenetet.
(Gép és a upc beltéri van rákötve)
Nos a gépen szól a hang, és hangosabbra akarom venni
tekerem de sehol semmi válasz.... :F
Minden más gomb jó de a hangerő az nem.
Csak a távirányítóval tudom a hangerőt szabályozni.
Mi ilyenkor a teendő? Mit tudok tenni?
Nem csináltam vele semmit, egyik nap még jó másik nap meg nem jó.
Garis de van-e vami reset gomb hátha megjavul vagy valami?
Kösz a válaszokat :R

Egyszer fenn....

(#1332) saril válasza CrAck69 (#1331) üzenetére


saril
senior tag

nem tudok reset gombról áramtalanítás ajánlom oly módon hogy a konzol alján az effect választó gomb alatt van benne szvsz elem azt vedd ki és várj vele pár percet majd szereld vissza és próbálgasd

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1333) CrAck69 válasza saril (#1332) üzenetére


CrAck69
senior tag

Azt már lecsavartam és egy csatlakozó van ott :)

Egyszer fenn....

(#1334) Geretnero


Geretnero
csendes tag

Sziasztok!
Lehet, hogy hülye kérdés de az analóg kábelen miért van három csatlakozó? Egy ugye a zöld amin megy a hang de akkor a rózsaszín és a fekete mire szolgál, és hová kéne csatlakoztatni? Gondolom nyilván nem a line-in hez meg a mikrofonhoz. Oda ugye miért dugnám be a Z906-ot. Kíváncsian várom a választ!

(#1335) XtremLor válasza Geretnero (#1334) üzenetére


XtremLor
őstag

front,rear, center-sub, mindegyiken hang megy a zoldon csak sztereo magaban, gondolom laptopod van azert csak szterero kimenet van rajta...optika nincs? ha nem lesz rajta egy usb hangkartya kellene neked is hogy 5.1 legyen.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1336) Geretnero válasza XtremLor (#1335) üzenetére


Geretnero
csendes tag

Asztali gépről van szó és elvileg az alaplapi hangkártya tudja az 5.1-et CH HD Audio (asrock n68c-gs fx) de a sima line out mellett csak a mic van meg a line in. Ezek szerint akkor az alaplapival mégsem fog menni?

(#1337) XtremLor válasza Geretnero (#1336) üzenetére


XtremLor
őstag

Jo kerdes, eleg sporolos a lap....a via szoftveret ha felraktad nincs benne olyan lehetoseget ahol cserelni lehet a csatornakat? mas otletem nincs, meg egy spdif tuske sincs rajta hogy hatra kivezesd...azt latom hogy VT1705 van benne ami nem is lenne gond.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1338) keegangerike válasza Freezee (#1330) üzenetére


keegangerike
csendes tag

köszönöm a válaszod, tegnap meg is hozta a futár :)

(#1339) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Hasonlított már össze valaki egy 60-70 Ezer Ft-os egybe-házimozi (pl. ilyen: [link]) hangját a Z906-tal?

Melyik a jobb, rosszabb és miben?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1340) vzoltan válasza Bici (#1339) üzenetére


vzoltan
aktív tag

ez is "csak" 75 ezer:)
amugy en nem tudok erdemben valaszolni.

(#1341) XtremLor válasza Bici (#1339) üzenetére


XtremLor
őstag

Hangot ad ki mind a ketto, a z906 szamitogephez van fokent, jatek, film, zene etc ehhez merten van analog 5.1, optika, coax, sztereo bemenet, az a pio meg filmet nezni kb.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1342) Bici válasza XtremLor (#1341) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, valahogy sejtettem, hogy hang jön ki mindkettőből. :DDD

Csak arra vagyok kiváncsi, hogy milyen minőségű hang. :)
Mondjuk filmezésnél maradjunk, filmzene, stb.

Nem feltétlenül a linkelt poineer cuccal kell összehasonlítani, hanem bármilyen hasonló kategóriás házimozival.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1343) XtremLor válasza Bici (#1342) üzenetére


XtremLor
őstag

Nagyon nagy kulonbsegek nem lesznek, nincs egy kimagaslo minosegu se kozuluk ilyen ar szegmensben, hasznalt piacon nezelodj de 100e alatt ott se nagy a valasztek. az Onkyo-t szoktak legtobben ajanlani ami erheto ilyen egybe szettnel, de az is 120e korul kezdodik.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1344) Bici válasza XtremLor (#1343) üzenetére


Bici
félisten

Csak arra keresem a választ, hogy hasonló áron melyik utat válasszam. :)
Házimozi vagy z906.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1345) vzoltan


vzoltan
aktív tag

Nekem hetfo ota van meg, de lehet vissza viszem a boltba (8napon belul) vagy eladom
Vagy nagyon hangos eros a mely, vagy ha leveszem mintha telefon beszelgetest hallgatnek.

Nem tudom h a szomszed mennyit hall a duborgo morajlo mely hangokbol... Remelem semmit
De meg nem mertem normalisan filmet nezni vele, tul eros rezeg az agy alattam :)
Pedig maga a film nem hangos de amint mely efekt van kapok a taviranyito utan es huzom le a hangot,
Igy nem kikapcsoloda filmet nezni :(

(#1346) vzoltan válasza CrAck69 (#1331) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Van reset
Kikapcsolt allapotban 8mpig kell nyomni amkonzolon valamelyik gombot amig egy pattano hangot nem hallasz, ellro reszetelte magat

(#1347) XtremLor válasza Bici (#1344) üzenetére


XtremLor
őstag

pm megy :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1348) vzoltan válasza XtremLor (#1347) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Engem is erdekel
Koszi

(#1349) CrAck69 válasza vzoltan (#1346) üzenetére


CrAck69
senior tag

Rendben, köszönöm a választ. De sajnos nem javította meg a hibát :(
Még mindig nem jó a hangerő szabályozó gombom...
De a többi még működik rajta, mit javasoltok?
Vigyem legariztatni vagy várjak még vele mert hátha kijön más hiba,
vagy hagyjam így és csak a gari lejárta előtt gariztassam?
Van még kb 1,5 év gari rajta. (Mediamarktos)
Vagy ott nem a javítottat kapom vissza hanem kicserélik?

Egyszer fenn....

(#1350) dAnky válasza Bici (#1339) üzenetére


dAnky
aktív tag

Nekem is ez lenne a kerdesem. Neztem egy samsung hazimozit allo hangfalakkal 330w illezve a logitech z906. Igazabol nem akarom hangosan veretni mert akkor a szomszed is atjonne:) a lenyeg h nagyon szep hangzast szeretnek a filmeknel, tv adasok kozben. Csak tvre lenne kotve. A hazimozi mellett nekem az szol h allo hangfalak vannak amiz csak egyszeruen leteszek es jo a magassaga. A logitech viszont nem tudom hova tegyem mert furni nem akarnam, hanfal tartot meg nem nagyon talalok csak 10ezer forintok folott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.