Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) XtremLor válasza calevara (#1399) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem biztos hogy a dx-el jobban fog tetszeni a mely, nekem x-fi xtremegamer fatal1ty pro volt, de jobban tetszett mind a DX a z906-al parban. Eloszor en megprobalnam a drivert cserelni a pax-os sokat dob rajta.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1402) calevara válasza XtremLor (#1401) üzenetére


calevara
csendes tag

hali,

PAX-os driver? Nem is hallottam még róla :) Utánanézek. Amúgy esetleg mit tudsz róla mondani?

4K HDR UHD Player

(#1403) Bélaaaa válasza calevara (#1402) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Itten-e vannak.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1404) calevara válasza Bélaaaa (#1403) üzenetére


calevara
csendes tag

Letöltöttem és konkrétan a a setup.exe nem indul el :(( :(( :((

4K HDR UHD Player

(#1405) XtremLor válasza calevara (#1404) üzenetére


XtremLor
őstag

[link]Ezt toltotted le?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1406) calevara válasza XtremLor (#1405) üzenetére


calevara
csendes tag

persze

4K HDR UHD Player

(#1407) Bélaaaa válasza calevara (#1404) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Akkó' szedd le ismét. :)

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1408) Tomifromspac válasza calevara (#1399) üzenetére


Tomifromspac
tag

Ha analógon vagy ne csodálkozz semmin, főleg azon ne, hogy tré a basszus.

Én is voltam oly' igénytelen, hogy analógon nyomattam. Tegnap beszereztem lustaságomat legyőzve egy optikai kábelt hozzá és kb. 1 percig kacagtam a Star Wars IV. elején, annyira brutál lett úgy a hang (Smart TV-ből jött, úgy, hogy az is játszotta le a filmet.) Ugyan ezt kipróbáltam egy alaplapi Realtek hangkártyával is úgy is tökéletes volt a hangzás. Szóval inkább kábelt cserélj, azzal olcsóbban is kijössz...

(#1409) calevara válasza Tomifromspac (#1408) üzenetére


calevara
csendes tag

Nagoyn köszönöm! Gondolkodtam hogy digitálisra áttérek, de ahogy olvastam valaki azt mondja anaglóg a jó más meg a digitális, ezen eligazodni nem egyszerű :)

4K HDR UHD Player

(#1410) Freezee válasza calevara (#1409) üzenetére


Freezee
senior tag

Egyszer régebben egy külföldi fórumon képekkel rajzokkal mutatták be, hogy bizony az analog a te "barátod " :). Nekem mind2vel össze van kötve egy számítógéppel, a másik pedig a TV vel, illetve mp3 is rá van dugva valamint a Blue ray lejátszó és néha a telefon. Ezek egy rész analog egy része digitális. De igazából a forrásfájl hozza vagy rontja a legtöbbet ( MP3, flac, WAv stb )

(#1411) XtremLor válasza Freezee (#1410) üzenetére


XtremLor
őstag

Rajzok alapjan nem nagyon lehet szemleltetni a dacok kozti kulonbseget max meresekkel...
Altalanos hogy egy dedikalt hangkartya ami 10-20e forintos jobb mint a logitech z906-ba epitett, hogy ki halja ki az megint mas szitu
van itt is rajz: [link] :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1412) Freezee válasza XtremLor (#1411) üzenetére


Freezee
senior tag

Ok igen, ez a rajz is jól összefoglalja a lényeget. Nekem egy Sound Blaster ZxR van és nekem az analog jobban bejött ha film, zene(flac) vagy egyéb jó forrású hang van.

(#1413) calevara


calevara
csendes tag

Na ezek után döntsem el mi a jó :)

4K HDR UHD Player

(#1414) XtremLor válasza calevara (#1413) üzenetére


XtremLor
őstag

Egy ezer forintos coax vagy optikai kabel vasarlasa utan a fulednek ;)
Ettol jobb tanacsot nem tudok adni, kikel kiserletezni mi valik be a legjobban.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1415) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

gondolkodom egy logitech z906 bezserzésén, cska nem tudom az igényeimnek mennyire lenne megfelelő. Egy LG 46LM660S tvm van, arra szeretném optikával rákötni, amire külső vinyóról vagy pcről lőnék át fullHD mkvkat, illetve koncertdvdket. Elsősorban a tvre lenne rákötve, nem a notira, így fondontos lenne hogy a tvről natívban kapja az 5.1 et, elvielg a tv képes a dtst és ac3 dd t átlőni.

A hely kb 4m x2,5m, kicsit kevesebb,tehát effektíve a szobának egy 9-10 nmes része van leválasztva házimozizásra. Gondolkodtam az erősítő + hangfal kombináción, de ennyiért használhatót nem kapok, 200-300 ezret meg ha tudnék se akarnék rászánni, nem vájtfülü népségnek kellene highend cucc, csak egy élvezhető 5.1

Szerintetek erre a célra megfelelhet ?

(#1416) saril válasza Kobe (#1415) üzenetére


saril
senior tag

megfelel természetesen :)

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1417) Bélaaaa válasza Kobe (#1415) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Jó lesz az, nefédd. :)

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1418) Kobe


Kobe
veterán

rockzenével hogy boldogul ? bár a notihoz van 2.0 fa hangfalam és zenét azon szoktam hallgatni, a koncertjeim nagyrésze akkusztikus rock, rock, metál dvdk, ezeket mennyire képes jól visszaadni ?

(#1419) gxyb válasza Kobe (#1418) üzenetére


gxyb
aktív tag

Én Sting-et szoktam rajta hallgatni az árához képest teljesen elfogadható

(#1420) saril válasza Kobe (#1418) üzenetére


saril
senior tag

rockra pont nem ez a rendszer a megfelelő de természetesen hallgatható rajta az is :))

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1421) Tomifromspac válasza Kobe (#1418) üzenetére


Tomifromspac
tag

Hát, én eddig olyan 10-15 csajnak nyomattam rajta a Europe összes száma válogatást, mindegyik meg is lett. Hát így szól rajta a rockzene :D

(#1422) HIJ válasza Kobe (#1415) üzenetére


HIJ
őstag

Annyi, h nekem ugyan ez a kombom volt es a dts -t sajat lejatszoja kikuldte nativan az optikara, de pl a media lejatszorol erkezo dts -t mar csak pcm -kent... Meg jo h ket optikai bemenet van rajta, igy egyen ment a TV a masikon meg a lejatszo...

Egyebkent nekem volt az a pattogasom DD hangoknal. Nos, felkuldtem szervizbe. 3 het utan visszakuldtek, mondvan hogy naluk nem produkalta a hibat... Szoval marad a lemezjatszo hatasu DD hang.

(#1423) lacek39


lacek39
csendes tag

Üdv!

Most szeretnék beszerezni egy ilyen rendszert, esetleg lenne itt eladó valakinek?
Előre is köszönöm!

Üdv!
Laci

(#1424) saril válasza lacek39 (#1423) üzenetére


saril
senior tag

milyen áron szeretnél használt z906ot venni? úgy nagyvonalakban

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1425) calevara válasza saril (#1424) üzenetére


calevara
csendes tag

60 körül mozognak

4K HDR UHD Player

(#1426) lacek39 válasza saril (#1424) üzenetére


lacek39
csendes tag

Olyan 55-60 körül lenne rá most keretem.

(#1427) calevara válasza lacek39 (#1426) üzenetére


calevara
csendes tag

ahogy írtam, annyiért nagyjából kapsz

4K HDR UHD Player

(#1428) calevara válasza lacek39 (#1426) üzenetére


calevara
csendes tag

60-ért vettem én is 1 hónapja

4K HDR UHD Player

(#1429) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!
Pár napja én is nézegettem ezt a szettet,illetve az elődjét.És látom pont most téma,h mennyit ér egy használt ilyen motyó.
De én szinte nem találok eladó használt z906-ot.
Látom lacek39 is feladott egy hirdetést,h keres ilyen hangfalakat.
A z-5500-ból már több az eladó,de azokért tényleg elképesztő árakat kérnek...van,aki 80-ért tette fel.(hol él az ilyen)
Lehet,h én vagyok hülye,de ha egy hangfalszett,ami újkorában került ~90e-be és most már nem tudom hány éves,sztem messze nem ér már 50-et sem...én olyan 30 környékére tettén az ilyennek az értékét.
A z906 azért újabb,még garancia is van rá,így az 50-60 nem elképzelhetetlen ár érte.

Sztetek hol lehet ilyet kapni?Fel kell adni egy hirdetést,h keresek ilyet?
Nem valószínű,h mostanában vennék ilyet,de érdekelne,h mennyibe is kerülne,ha mégis...

(#1430) XtremLor válasza Bati0501 (#1429) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem voltak ilyen dragak a z5500-ok, 40-50e korul mentek regen.
30-40e tobbet en nem adnek erte, az igazat megvallva szerintem a z906 jobb valasztas, megbizhatobb es a hangban is elorebb lepett, az elodben nagyobb volt a mely, de a szatelitek.....
60e-ert adtam el en is a z906-ot, volt meg ra tobb mint 1 ev garancia.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1431) n000rbi válasza XtremLor (#1430) üzenetére


n000rbi
senior tag

Mi lett az utód?

(#1432) schmidtgabi


schmidtgabi
csendes tag

Sziasztok!
Sony TV-hez szeretnék vásárolni egy Logitech Z906 hangfalszettet.
Mivel ez már több mint 2 éves modell,tudja valaki melyik szériaszámút érdemes megvenni ? Gondolom az utóbbiakban már kiküszöbölték az esetleges szériahibákat.
TV-hez optikai kábellel csatlakoztatható ? A TV csak játékra van használva PS3 konzollal.

[ Szerkesztve ]

(#1433) Bati0501 válasza XtremLor (#1430) üzenetére


Bati0501
őstag

85e-es nagyon odaver: [link]
Kedves eladók hol élnek?....

Én is 30-ra gondolok egy ilyenért...
Szted miért nincsenek eladó z906-osok?Vagy Te hol hirdetted,itt az aprón?
Mert vagy ha 3-at találtam...így meg nem igazán lehet alkudozni/megbizonyosodni,h valóban mennyiért is mennek ezek a cuccok.

(#1434) lacek39


lacek39
csendes tag

Nekem is ez a bajom.. Hogy nincs belőle sehol.
Néztem itt is meg más oldalon is, amiég szóba jöhetett volna az a német ebay, de ott sincs..

(#1435) XtremLor válasza n000rbi (#1431) üzenetére


XtremLor
őstag

Erosito + hangfalszett, ez a vonal jott be igazan, azt is eladtam fel ev utan, es vettem egy masikat, itt nem altam meg a lejton persze, honaprol-honapra valtozik valami, a fejlesztes allando, tervek mindig vannak :U

(#1433) Bati0501:Ezeken az arakon en is csodalkozok :DDD

Itt h.apron ment el roberto vette meg tolem, de az se most volt tobb mint 1 eve mar.....
Eleg jo cucc kielegit a hetkoznapi igenyeket siman, nem csoda hogy nem valnak meg toluk, a logitech termekek mindig dragabbak is voltak egy kicsit igy nincs belole annyi mint pl a geniusbol.

(#1434) lacek39: Ebay-rol nem hiszem hogy olcsobban betudod szerezni, sot meg dragabb lenne mire hazaerne!

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1436) Robert1987 válasza XtremLor (#1435) üzenetére


Robert1987
tag

Igen én vettem meg még tavaly novemberben. Tökéletesen működik azóta is, igaz nyár óta a TV-hez kötve használom csak filmnézésre, de arra (is) nagyon szuper. A géphez pedig vettem egy használt Philips hifit, ide elég nekem a sztereó (játszani sosem szoktam szinte) zenére pedig a sztereó még jobb is szerintem. Én ajánlom mindenkinek a Z906-ot, mindenre jó, de természetesen nem szabad azt várni mint egy 2x-3x-4x drágább hangcucctól.

[ Szerkesztve ]

robert1987#2387

(#1437) Bati0501 válasza XtremLor (#1435) üzenetére


Bati0501
őstag

Na igen,ha vmi jó,azt nem igazán szokták eladni.De ha pl. vki szeret fejleszteni,mint ahogy Te is,az eladhatja... :D
Most egy Logitech x540-sem van és ez is szépen szól.
Esetleg nem tudnátok egy hasonlatot mondani,h egy ilyen z906 mennyivel szól jobban,mint az enyém?
Mert én ilyet még csak nem is láttam,nem h hallottam volna...

Robert1987: Én a mostani x540-sem után olyanra vágynék,h olyan hangja legyen,h ha kell üsse ki a falakat. :D Természetesen nem szoktam ilyen hangosat hallgatni semmit sem,csak ha mégis kellene,akkor tudjam,h lehetséges.
Egyébként a mostani cuccom is tud igazán hangosan szólni és sztem szépen is.
De gondolom egy ilyen komolyabb cuccban érezni a mögöttes erőt is,h van h mondjam.
Mert én még komolyabb otthoni hangcuccot nem hallottam,így nem tudom mihez viszonyítani,így meg meg vagyok vele elégedve,mert sztem szépen szól.

10 évet tanultam zenélni,szóval nekem elég fontos,h tényleg szépen szóljon az,amit hallgatok.Ebből 7 év ütőhangszer volt,így oda azért kellett hangerő és a suliban volt erősítő még két hangfal,na azok már tudtak rendesen szólni,de tényleg úgy,ahogy kell: nem megsüketültél,hanem csak hangosak voltak.
Szóval úgy azokhoz talán vmennyire tudnék még viszonyítani...

(#1438) XtremLor válasza Bati0501 (#1437) üzenetére


XtremLor
őstag

x530-rol valtottam z906-ra szoval ugyan ez volt a szituacio.
Szolgaltatasok teren kivalo, nem tudok alternativat ennyiert: 5.1 analog, es sztereo bement, 2 optikai es egy coax csatlakozo ergo 5 forrast tudsz rakotni egy szerre. A konzolon szepen belehet loni mindent ami kell, beepitett dac, minimalista kulso, a maunyag burkolat, es a racsok is jo minoseguek nem zizeg etc a subon se.
A szelessavu hangszorok is jobbak ahogy a mely is termeszetesen, ez nem dobozhangu mint az x530, ha meg kisebb is lett mint a z5500-ben, de 20-25nm -re szerintem ez is boven eleg! Odalehet tekerni rendesen ha arra van igeny, nalam alt. 50% korul ment, este meg annyin se, nem szeretek hangosan hallgatni semmit, megis szep tisztan ertheto volt a beszed filmnezes kozben.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1439) n000rbi válasza schmidtgabi (#1432) üzenetére


n000rbi
senior tag

A modellszámmal kapcsolatban nem tudok segíteni sajnos.
Az viszont tuti, hogy én a helyedben nem a tv-hez kötném, hanem direktben a ps3-at tenném optikán a z906ra - nekem így van, a ps4 szintén- , mert előfordulhat, hogy a tv-ből már csak sztereó jel megy ki és azért nem mindegy :)

(#1440) Bati0501 válasza XtremLor (#1438) üzenetére


Bati0501
őstag

Tudom,h ez egyén/fül és pénztárca függő,de Neked megérte váltani?Jobban mondva megérte azt a 90e-et?(ha újonnan vetted)
És nem gáz,h ennyiért műanyag dobozban ülnek a hangszórók?Fával mennyire szólnának máshogy?

(#1441) Robert1987 válasza Bati0501 (#1437) üzenetére


Robert1987
tag

Mondjuk én sem hallottam még annyira komoly hangcuccot, amihez tudok hasonlítani, az haverom Technics erősítője+4db Jamo studio hangfal+Jamo center. (ha jól tudom az a neve). Az az összeállítás már vagy 10 éves, ha nem több, de az akkorát szól, hogy már fizikailag fáj. (Igaz abban egyenként van 20cm-es mély.) Párszor néztünk rajta filmet, de én speciel olyan sok különbséget a mélyeken kívül nem hallottam a Z906-hoz képest. (De nekem nincs ilyen "zenei" hallásom, szval...)
A Z906 is baromi hangos tud lenni ha kell és nem vettem még följebb 50%-nál, mert egyszerűen nem bírja a fülem.

Most a koliba keresek vmi hangcuccot, hogy minél olcsóbb legyen és minél nagyobbat üssön, mert ott kell a hangerő azért :D

robert1987#2387

(#1442) Bati0501 válasza Robert1987 (#1441) üzenetére


Bati0501
őstag

Na igen,ez az,h nem tudom meghallgatni,így nem tudom,h annyi pluszt adna-e,h megérje azt a ~60e-et...
Meg a műanyag doboz is kissé csípi a szemem...
Apa most nézett boltban vmilyen Samsung meg Sony mini hifi szerűségeket és azok fából voltak,az áruk 20 meg 28 volt talán,szóval ha ott belefér a fa,akkor a zászlóshajónál miért nem a Loginál? :U

(#1443) XtremLor válasza Robert1987 (#1441) üzenetére


XtremLor
őstag

ModeCom MC-HF40-et vettem edesanyamnak a munkahelyre, koliba lehet jo lenne valami hasonlo, 5.25" mely van benne, es meretet meghazudtoloan szol, van benne kako! :DDD

(#1440) Bati0501:90e szerintem nem sokan adtak erte itt a forumon, amikor 70e ment az uj bontatlan 2 ev garanciaval H.apron! Ennyi penzbol uj cucc eseten nem gaz, fa 2utas hangfal biztos megdobta volna az arat nem is kicsit....de a logitech soha nem adott ki ilyet, pedig igeny lehet lenne arra is,

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1444) Bati0501 válasza XtremLor (#1443) üzenetére


Bati0501
őstag

De ha itt 70-ért lehetett újonnan garival venni,akkor 60-ért használtan....hát max akkor,ha nagyon új még.
Plusz amit feljebb írtam,h ha egy 25e-es mini hifi doboza fából van,akkor egy majdnem 100e-es hangrendszert,ami a Logi csúcsa,miért nem tudja fából készíteni?Sztem bele fért volna,de gondolom gondolták,h így is megveszik,akkor meg minek?...

(#1445) Tomifromspac válasza schmidtgabi (#1432) üzenetére


Tomifromspac
tag

Simán tudod optikával csatlakoztatni a TV-hez, nekem is így van egy LG-re kötve, a másik optikai bemeneten meg a számítógép van rákötve (plusz rá van kötve a gép analóg sztereóval is a zenebonázhoz). Tudtommal ebben nem voltak nagyon kiküszöbölendő szériahibák, kivétel a kicsi hűtőborda, de azt sose küszöbölték ki :D

(#1446) ginotaki


ginotaki
csendes tag

Sziasztok!
Sok spórolás után végre sikerült vásárolnom egy Z906-os hangrendszert és hát nagyon nem bántam meg, már nagyon régi álmom volt egy ilyen :)
Olyan problémám lenne viszont, hogy a front és center hangszórók elég távol vannak (kb. 4 méter) a kanapétól, ahonnan filmeket szoktunk nézni, ellentétben a rear hangsugárzókkal, amik sokkal közelebb vannak (kb. fél-1 méter). Sok helyen olvastam, hogy a tökéletes hangzáshoz be kell állítani egyenként, hogy milyen mesze vannak a hangszórók attól a helytől, ahonnan nézzük a filmet. Ezt a beállítást abban az esetben megtaláltam PC-n az alaplapi hangkártya beállításainál, ha analóg van csatlakoztatva a hangrendszer. Viszont optikai kábellel sokkal szebben szólnak a filmek, de itt nem tudok állítani hangszóró távolságokat. Erre van valami lehetőség beállítani vagy csak ha veszek egy komolyabb hangkártyát, amivel már analógon rákötve is van értelme használni a hangrendszert? :) Előre is köszi a segítséget!

(#1447) XtremLor válasza ginotaki (#1446) üzenetére


XtremLor
őstag

Szerintem a hangkartyat rakd alapra eloszor, es a level gomot kezd el nyomogatni a vezerlon, majd a hangeroszabalyzot tekerd el, igy valtoztatod a dB erteket csatornankent, a frontnak, es a centernek noveld meg(vagy a hatsot vedd lentebb) hogy hallgatasi pocicioban ugyan annyi legyen mint a hatsok.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1448) ginotaki válasza XtremLor (#1447) üzenetére


ginotaki
csendes tag

Köszi, ez eddig rendben is van, csak gondoltam esetleg van lehetőség valami pontosabb beállításra, de akkor ezek szerint nincsen, nekem kell manuálisan állítgatni a a dB értékeket csatornánként. Köszi!

(#1449) XtremLor válasza ginotaki (#1448) üzenetére


XtremLor
őstag

Ettol pontosabb nincs sajnos, telefont beteszed a hallgatasi pozicioba fulmagassagba , es egy telefonos decibelmero app-al ellenorzod az ertekeket..

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1450) ginotaki válasza XtremLor (#1449) üzenetére


ginotaki
csendes tag

Hmmm, ez nem is rossz ötlet :) Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.