Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Hopo82 válasza TibChee (#1500) üzenetére


Hopo82
tag

x-fi titanium a kártya. és mit állítsak szoftveresen? :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#1502) saril válasza Hopo82 (#1501) üzenetére


saril
senior tag

ezt már kiveséztük itt hogy ha optikáról hajtasz bármilyen hangrendszert (amiben olcsobb fajta dekóder lehet) nevezetesen most a z-906ot akkor felesleges az alaplapin kívül egy drága hangkártya mert mind a kettőn ugyan az a 0 és 1 jel jön ki tehát van piros fény vagy nincs piros fény..
teljességgel butaság egy drága kártyával optikán meghajtani egy olyan rendszert amiben nem lehet jobb dekóder mint ha x-fi titaniummal analógon hajtanád meg a rendszert!

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1503) Hopo82 válasza saril (#1502) üzenetére


Hopo82
tag

csak a gond ott van h ugye a dolby és a dts az csak optikán meg analógon nem :S és ha engedélyezem a gépen az alaplapi kártyát és arra kötöm oiptikával az x-fi titániumra meg rca-val? akkor sok macera váltogatni a filmeknél a hangal?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#1504) saril válasza Hopo82 (#1503) üzenetére


saril
senior tag

winben 3 kattintás átváltani jobb gomb tálcán a hangszóróra lejátszóeszközök és ott még egy klatty hogy melyk legyen plusz a logi konzolján a bemenetet választani a megfelelőhöz sztem elviselhető

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1505) Hopo82 válasza saril (#1504) üzenetére


Hopo82
tag

akkor ezt teszem és zenére megy az x-fi filmre meg az alaplapi. :D és elvileg ugyanolyan jó lesz a hang az alaplapi-val is optikán mint az x-fi-től kapott jellel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#1506) pc guru07 válasza vv5204 (#32) üzenetére


pc guru07
újonc

Sziasztok! Nekem is van egy Logitech z-906-osom és csak ajánlani tudom :)) !
Erre a rendszerre nem találok szavakat... A magashangsugárzók lemértem és 1.2kg-osok ;) (ezt azért mondom mert nem olyan könnyű mint a kis olcsó 3.000Ft-os cuccok :) ) A térhangzása is tökéletes *****.
a mélyhangszóró, meg 5.0kg!!!!! Nem hazudok!!! a nem hiszed vedd meg! :C Szóval csak ajánlom!!!!!

(#1507) TibChee válasza Hopo82 (#1503) üzenetére


TibChee
tag

Vannak erre egyszerű, ingyenes kis programok, én pl. ezt használom: [link]
Kiválasztod a szükséges hangkimeneteket majd beállítod a neked szimpatikus billentyű(kombináció)t és kész. Egy gombnyomással tudsz lépkedni az eszközöt között.

Hogy lehetne azt elérni, hogy egy sztereo hangot (mondjuk egy YT videó vagy egy mp3) rendesen felkeverjen 5.1-re a cucc? 4.1-ben (ami ha jól tévedek, lényegében ugyanúgy sztereo [vagyis 2.1], csak a hátsókon is ugyanaz szól, mint az elsőkön) rendesen szól (ahogy szeretném), de nincs ugye center. 5.1-ben meg szól ugyan minden hangfal, de a hátsók olyan "mosottan" szólnak. Néha az igazi 5.1-es DTS hangsávot is olyan erőtlennek árzem a hátsókon. Optikai kábellel és alaplapi hangkártyával tolom.

Próbáltam analógon is, én nem vettem észre, hogy rosszabb lenne a hangzás, vagy valami. Így viszont van már room correction, azaz külön lehet állítani az egyes hangszórok hangerejét, ami nekem pont jól hön, mivel az egyik front kicsit messzebb van. Viszont hiába lövöm be a speaker fill opciót, a hátsók ugyanúgy "víz alól szólnak"... Analógon viszont már ki lehet kapcsolni az effektet (azaz sem a 2.1, sem a 4.1 sem a 3D melletti kis LED nem világít), de így sem változik semmi.

Az előző gépemen, egy szintén alaplapi hangkártyával és egy Genius SW-HF5.1 5000-es hangfallal ez remekül működött. Alapból, ha valami sztereoóban jött, akkor csak a két front szólt. Ha a hangkártya driverében beállítottam (az előző képen bass management opció), akkor szólt a mélynyomó is (tehát 2.1-ben). Persze be lehetet állítani, hogy mind a 6 hangfal szóljon, szólt is rendesen. 6 csatornás hangnál meg eleve szólt minden.

Ilyesmit szeretnék elérni ezzel a Logitech-kel is, de az istenét nem akarja az igazságot. :(

(#1508) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv,

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy egy téglalakásba érdemes-e venni ilyen hangcuccot? Amiért tetszene a Z906 az a hangzás minősége, viszont attól tartok, hogy a nagy mélynyomó miatt egyszerűen nem tudnám normálisan kihasználni a képességeit. Azt megjegyezném, hogy nem csuma hangerőn szeretném hallgatni a filmeket, hanem ésszerű körülményeket között. Esetleg vannak praktikák arra, hogy kevésbé zavarja a szomszédokat a mély hangzás?

Aki lakásban használja, mi a véleménye?

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1509) saril válasza Tottu (#1508) üzenetére


saril
senior tag

mély erősségén lentebb veszel :DDD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1510) gti16v


gti16v
őstag

sziasztok,lecseréltem a jó öreg genius home theatre egy viszonylag fiatal Z906 ra...egész jó a cucc...
a kérdésem az,hogy szerintetek szükség van jobb kártyára,mint az X-fi extrem music,vagy rendesen ki fogja hajtani...köszi

illetve,gondolom,hülye kérdés,de kíváncsiságból...az alaplap SFDIF csatija adhat ki jobb hangzás,mint az Xfi analóg csatolása,vagy badarság :-)... :R :W :))

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1511) XtremLor válasza gti16v (#1510) üzenetére


XtremLor
őstag

Az a kartya jo lesz hozza, felesleges beruhazni ujra :K

Nem hulyeseg amit kerdezel, dugd ra a coax-ra es probald ki, lehet jobban fog tetszeni a kapott hang, vagy nem is fogsz hallani kulonbseget egyen valogatja!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1512) gti16v válasza XtremLor (#1511) üzenetére


gti16v
őstag

köszi a gyors reakciót letesztelem....
arra egy sima rca-rca kábel kell,vagy keresnem kell valami hiper-super kábelt hozzá...

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1513) XtremLor válasza gti16v (#1512) üzenetére


XtremLor
őstag

Felepitese azonos a kettonek, ha jol tudom, 1 er az arnyekolas alulra forrasztva szoval menni kell, de egy 1-2e forintos coax kabelt kolcsonkerni kiprobalas elejeig nem hulyeseg, az ilyeneket hasznaltan eri meg venni.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1514) gti16v válasza XtremLor (#1513) üzenetére


gti16v
őstag

Ok,vágom...igazából a kiváncsiság is,hajt meg a praktikum is,mivel ma hozta a postás a Z906 ot,és az eladó elfelejtette,hozzá csomagolni az 1,8 méteres 6 csatornás kábelt,és szerintem a héten már nem jön meg,és elég sufni tunningos kábelekkel oldottam meg a próbát,meg rövidek is,és ezáltal kényelmetlen helyre is került a sub,és a genius helyére tenném minnél hamarabb,és ez a spdif csati lehet addig is a megoldás.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1515) XtremLor válasza gti16v (#1514) üzenetére


XtremLor
őstag

Lehet nem csak ideiglenes lenne pedig a coax, megkell hallgatni, de a rendes gyari kabelekkel lesz az igazi amikor mar minden a helyen, a geniust en be is csomagolnam, nekem 5050v2 volt nem volt maradando elmeny, 1 honapig ha birtam :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1516) gti16v válasza XtremLor (#1515) üzenetére


gti16v
őstag

Le sem merem írni,hogy 9 éve meg volt :)anno egy audigy 2 zs platinum pro is hajtotta :)
De igazad van... ég és föld...

De most ketdem vissza fele olvasni,hogy akkor a játékok nem mennek 5.1 ben... (spdif)

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1517) gti16v


gti16v
őstag

Nem semmi,ahogy szól,a Márix első részével teszteltem,majdnem maximumon,igazi mozi élmény...

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1518) gti16v


gti16v
őstag

jól veszem ki,hsz. előzményekből,hogy 3d opció a stereo jelből csinál 5 hangszórós verziót?

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1519) saril válasza gti16v (#1518) üzenetére


saril
senior tag

igen, így van

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1520) gti16v válasza saril (#1519) üzenetére


gti16v
őstag

:R

létezik,amúgy magyar használati pdf-ben?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1521) saril válasza gti16v (#1520) üzenetére


saril
senior tag

ez egy jó kérdés, én nem tudok róla amit a honlapon írnak róla annyi van

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1522) XtremLor válasza gti16v (#1520) üzenetére


XtremLor
őstag

146, oldal ennyi van ezzel kell beerni, bar szerintem boven eleg :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1523) gti16v válasza XtremLor (#1522) üzenetére


gti16v
őstag

Köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1524) Hopo82 válasza TibChee (#1507) üzenetére


Hopo82
tag

Köszi szépen a tippet le is szedtem azonnal :) uxe akkor már csak 1 gomb és még a logi-n kell csatornát váltani. :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#1525) #07844352


#07844352
törölt tag

Sziasztok!

Szerintetek normális dolog DTS 5.1 hangoknál (.mkv) sercegő hangot hallani? Nem tűnik túl normális dolognak... :(((

(#1526) XtremLor válasza #07844352 (#1525) üzenetére


XtremLor
őstag

Hi, nem bakelit ez hogy sercegjen :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1527) #07844352 válasza XtremLor (#1526) üzenetére


#07844352
törölt tag

Pedig ha hiszed ha nem ahhoz tudnám hasonlítani most hogy mondod :) Gariba megérné visszavinni vagy kinevetnek szerinted? :)) (egyébként csak és kizárólag ilyen DTS vagy Dolby hangoknál produkál ilyet)

[ Szerkesztve ]

(#1528) XtremLor válasza #07844352 (#1527) üzenetére


XtremLor
őstag

Probaltal masik optikai, coax kabelt?

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1529) #07844352 válasza XtremLor (#1528) üzenetére


#07844352
törölt tag

Azt látod még nem próbáltam ki, meg is hallgatom mert 2db van egyik a tv-n másik a gépen..

(#1530) #07844352 válasza XtremLor (#1528) üzenetére


#07844352
törölt tag

Sajnos ugyan azt produkálja... már csak a tv-re gondolok, hátha a médialejátszó része szarakszik, vagy maga az optikai kimenete... legrosszabb esetbe gondolom a hagnrendszerrel lesz bib..

(#1531) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, most szereztem eme hangfalszettet egy Genius után váltottam erre, sajnos az nem nyerte el a tetszésemet hangzás téren. Ez viszont már nagyon is tetszik. :)

Viszont lenne egy kérdésem, aki tud segíteni annak megköszönném. Tehát optikai kábellel van összekötve a gépemmel és a probléma ilyenkor az, hogy a realtek szabályzóba nem tudom elérni ezt a Szoba korrekció funkciót, erre van valamilyen kis program? Vagy hogy tudom előcsalni ezt a funkciót, ha egyáltalán lehetséges? :)

Megyen!

(#1532) Tamas7


Tamas7
tag

Sziasztok! Nem tudjátok, hol van esély kipróbálni ezt a hangrendszert? Félek, hogy lutrit veszek. Pár éve mikor a mostani hangrendszeremet vettem akkor igy jártam. Fontos lett vna számomra az igazi dübörgős öblös mellkasrángató mély, de pont semmit nem ér kb.
A z5500-at sikerült egyszer hallanom, az nagyon jó volt, de ezzel még nem találkoztam. Ugye tesztet hiába néz az ember, mert nem úgy adja ki a hangokat. Mondanátok pár jótanácsot, vagy bármit? Köszi :)

(#1533) XtremLor válasza Tamas7 (#1532) üzenetére


XtremLor
őstag

Meghallgatni szerintem csak maganszemelynel tudod, a z5500 ha bejott szerintem ez is tetszene latatlanba is, a mely kisebb, de nem keves igy se egyeltalan, felreertes ne legyen. Ennyi hatrany van, minden masban fejlodott az elodhoz kepest.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1534) TibChee


TibChee
tag

Találtam egy nem hivatalos drivert, így már az alaplapi csipogóm (Realtek ALC898) is tud DD-t meg DTS tolni optikán (a hivatalos driverben ez tiltva van).
Létezik, hogy lényegesen részletgazdagabbnak a hangok? :Y
1,5Mb/s-es 5.1-es DTS hangsávú filmet néztem és csak kapkopdtam a fejem, annyira körbevettek a hangok (eddig simán "3D-re" volt állítva a cucc, most meg a decode melletti LED világít).

Így viszont nem lehet az effekteket állítani. Ami stereo, az csak stereo-ban (vagyis 2.1-ben) szól... :(

Nem lehet valahogy (akár egy diszkrét hangkártyával) megoldani, hogy ugyanúgy DD/DTS jelet kapjon a cucc (optikán keresztül), de stereo jel (pl. egy YouTube videó) esetén szóljon minden hangfal?

The KMPlayerrel tök jól megy a dolog, a sima stereo .mp3-ak is rendesen 5.1-ben szólnak, de a YT az nem.

(#1535) CptAdamica válasza XtremLor (#1533) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szia, média markt -ba ki tudod próbálni, én is ott vettem, most elég jó árba van ott.

Megyen!

(#1536) XtremLor válasza CptAdamica (#1535) üzenetére


XtremLor
őstag

Na ezt nem tudtam, hogy van kiallitasi darab is, 94e? Attol azert lehet olcsobban is venni.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1537) saril válasza TibChee (#1534) üzenetére


saril
senior tag

kéne nekem is az a driver :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1538) TibChee válasza saril (#1537) üzenetére


TibChee
tag

Tessék: [link]
Ehhez kell egy eredeti driver, és abban kell kicserélni a megadott fájlt, de minden szépen szerepel a leírásban. Én a 6.0.1.7004-es verziót használom, de látom van újabb, kipróbálom.

Mondjuk lett egy olyan opció, hogy "Dolby Home Theatre", ami pont azt csinálná, amit akarok (a 2.0-t felkeveri 5.1-re), de egyelőre nem hallok semmi( változás)t.

(#1539) CptAdamica válasza XtremLor (#1536) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, ki van állítva, vihetsz telefont, vagy bármilyen lejátszót kipróbálni, nem 94 ezer volt, 79.990 ért vettem. Nálatok 94?

Megyen!

(#1540) XtremLor válasza CptAdamica (#1539) üzenetére


XtremLor
őstag

Az MM weboldalan 94e irnak, lehet akkor nalatok van valami akcio :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1541) gti16v


gti16v
őstag

Én is geniusról váltottam(9 év után)még hozzá,úgy hogy a nagyszüleimek kellet valami,2.1 hangszóró...elmentem az MM be körbenézni,telefonnal a zsebembe aztán,kipróbáltam egy csomót...és érdekesség miatt a 906 ot is...( emlékeztem a barátomnak 5300 asa volt és brutál volt)hát ebbe is beleszerettem,rá pár nappa rá véletlenül bele botlottam,a vaterán egybe 51000 huf ért,és 30 perc volt a licit végéig...55.000.- lett a vége,megnyertem a licitet....azóta is szíd a szomszéd :))))

(89.000 volt a soroksári mm ben)

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1542) CptAdamica válasza XtremLor (#1540) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem úgy volt, hogy megnéztem média markt webshopot, 85k volt, mondom annyira nem is rossz ár, másnap bementem kipróbálni, ott meg 80k ért volt kitéve, szóval érdekes. :D

Megyen!

(#1543) CptAdamica válasza TibChee (#1538) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én a 6.0.1.7071-es használom, le tudnád írni, hogy tudom aktiválni, sajnos angol nyelvtudásom nagy sivár... Megköszönném. :)

Megyen!

(#1544) TibChee válasza Hopo82 (#1524) üzenetére


TibChee
tag

Igen.
Mondjuk a bemenetek között van olyan, hogy "Auto", az mire való? :F
A neve alapján automatikusan kellene váltania a bemenetek között, ha a másik végen van eszköz, nem? Logikus lenne szerintem, de leírásban nem leltem (vagy csak vaksi vagyok és átsiklottam felette...) Már csak azért is gondolom működőképesnek a dolgot, mert ha valamilyen lejátszóval egy egy playlistet játszatok le, akkor az új szám lejátszása előtt ismételtelten felvillannak az aktív hangszórókhoz tartozó LED-ek.

(#1545) TibChee válasza CptAdamica (#1543) üzenetére


TibChee
tag

Persze, elég egyszerű. :)

Asszem azzal pont nem működik, legalábbis úgy rémlik, hogy ezt a verziószámot írta ki az Audio Manager (a Realtek honlapjáról az R2.73-as verziószámű csomagot szedtem le), és nem teljesen szuperált.

Nos, a menet a következő:
Letöltesz egy zippelt(!!) driver csomagot az opreációs rendszerednek megfelelően (én konkrétan [EZT] használom (a honlapon és a fájlnévben is .7004 szerepel, ezzel szemben .6873-at ír az Audio Manager, de lehet csak a "hekkelés" miatt)).
Illetve letöltöd a fenti linkről a te verziódhoz tartozó fájlt.
Ezzel a fájllal FELÜLÍROD a zippelt driverben lévő fájlt (ez az én esetemben, mivel Windos 8.1 x64-et használok, a \Vista64 könyvtárban van).

A telepítéshez ki kell kapcsolnod az oprendszeredben a driver aláírásának ellenőrzését ("Disable driver signature enforcement" - ezt oprendszerenként eltérő módon lehet), amit minden indításnál meg kell tenned (van rá más, állandó módszer is, de én e mellett maradtam, mert úgyis csak sleep módba rakom a gépet). Első lépésként letörli az előző verziót, majd mielőtt ténylegesen telepíteni kezd, feljön egy kis ablak, hogy nem hitelesített driver, vagy valami ilyesmi, rámész, hogy ennek ellenére is telepíted és kész. Menet közben talán 2-3x is újra kellett indítani a gépet, ilyenkor mindig kikapcsoltam a driver aláírásának ellenőrzését, de szerintem nem lett volna muszáj.

Ha mindent jól csináltál, akkor így fog kinézni a cucc:

(3 új fül a "Spund Effects" mellett: 1, 2, 3)
Illetve a konzolon a Decode felirat mellett fog világítani a LED.

Ha a második (az újak közül az első) fülön nincs bekapcsolva a Dolby Home Theatre, akkor csak 2.1-ben szól a hangcucc, még rendes, 5.1-es DTS hang esetén is. Érdekes. Ha viszont be van kapcsolva, akkor jó. Az .mp3-ak is rendesen szólnak így (The KMPlayert használok), viszont pl. a YT az továbbra is csak a mélynyomót és a két front hangfalat hajlandó megszólaltatni...

Erre van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#1546) CptAdamica válasza TibChee (#1545) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nagyon szépen köszönöm Uram! :R

Megyen!

(#1547) CptAdamica válasza TibChee (#1545) üzenetére


CptAdamica
veterán

Kipróbáltam a leírtak szerint, aztán úgy is, ahogy egy későbbi kommentáló írta a linkelt oldalon, de sehogy se akar működni, letöltöttem a r273-as driver-t, bemásoltam a feloldó .dll-t, aztán fel is rakja a drivert, közben megkérdi, hogy szeretném e telepíteni, mert nem tudja ellenőrizni a gyártót, azt leokézom, felrakja, majd restart. Ezután pedig elkezdi tölteni a win update helyről.

Megyen!

(#1548) CptAdamica válasza TibChee (#1545) üzenetére


CptAdamica
veterán

Egy kis frissítés, sikerült felszenvednem, most már látszik a DTS fül, viszont, ha átrakom az alapértelmezett formátumot "DTS interactive-ra", akkor nem indul el a zene winampba, illetve, ha a windos-os fülön tesztelem ezt a formátumot, akkor azt írja, hogy nem sikerült lejátszani a teszt fájlt, VISZONT most meg DTS bekapcsolása nélkül is hallhatóan szebben szól, erőteljesebben, a hátsó hangszórók is sokkal erőteljesebbek. Van valami ötlet, hogy miért nem tudom berakni a DTS-t illetve a DOLBY-t alapértelmezett formátumnak?

Megyen!

(#1549) Perillustris


Perillustris
senior tag

Drága uraim,

A topik főszereplője - reményeim szerint - egy Mede8er MED600X3D-vel lenne összekötve. Van-e ennek bármiféle hátulütője, esetleg használja-e bárki ezt a párost (avagy más márkájú, ill. típusú médialejátszóval), természetesen az optikai ki- és bemeneteket használva? :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#1550) HurricaNe27


HurricaNe27
csendes tag

Valakinek van kuponja?:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.