Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) butch3r válasza jozsi252 (#747) üzenetére


butch3r
senior tag

köszi mindenkinek. brands.hu-ról vette. szerencsére 8 munkanapon belül vissza lehet vinni így nincs pénz bukta akkor egyszerűbb ha vissza viszem és vissza kérem a pénzt azt szerzek olyan vogelst.

köszi mindenkinek :R

(#752) tylerddd válasza jozsi252 (#750) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! Akkor az lesz, h fogom az egyik hangfalat és a boltban kipróbálom, h melyk megy bele!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#753) n000rbi


n000rbi
senior tag

Vettem VLB 500-at (köszi audibusy!) és az lenne a kérdésem, hogy nektek hogy vannak rászerelve a hangszórók? Használjátok azokat a kis toldalékokat, amiket rá lehet pattintani függőlegesen/vízszintesen a konzolokra?
Más: a centert úgy tűnik csak úgy lehet felszerelni, hogy a konzolt "feje tetejére" állítja az ember. (egyébként sehogy sem akar passzolni a furat helye)

Minden tippet/trükköt szívesen fogadok:) Köszi!

(#754) XtremLor válasza n000rbi (#753) üzenetére


XtremLor
őstag

Azt a toldalekot en visszadobtam a dobozba, center passz azt nem raktam a falra :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#755) jozsi252 válasza n000rbi (#753) üzenetére


jozsi252
veterán

Centert is úgy kell mint a többit, csak a kábel megtörik picit, amúgy np.

iPhone 13 Pro Max

(#756) n000rbi


n000rbi
senior tag

Köszi a válaszokat, hétvégén fel is teszem őket. :)

(#757) n000rbi válasza jozsi252 (#755) üzenetére


n000rbi
senior tag

Fent is vannak a helyükön :) A centernél a megtörő vezetékek problémáját úgy oldottam meg, hogy egy kis részt kivágtam a konzolból :DDD

(#758) jozsi252 válasza n000rbi (#757) üzenetére


jozsi252
veterán

Helyes, ehhez a cucchoz nagyon jó konzol ez. Bár inkább a vezeték törjön meg minthogy kivágjak belőle :P

Amúgy te melyik csavarral raktad fel? Mert ugye a vogels-hez adott csavarból 2 féle jó csak bele, amik ritkább menetesek. Én a rövidebbel raktam fel, mivel a hosszabb csavar úgygondolom hogy beleér a menet végén levő nemtudommibe, így nemakarom hogy valamit átlukasszak a csavarral.

iPhone 13 Pro Max

(#759) n000rbi válasza jozsi252 (#758) üzenetére


n000rbi
senior tag

Én is a ritkamenetes rövidebb csavarokkal rögzítettem őket.

(#760) ChadGray


ChadGray
csendes tag

Sziasztok !

Kene toletek egy kis nagyob segitseg.
Tulajdonosa vagyok egy Z906 osnak es nagyon megis vagyok elegedve
De szeretnek eggy hangkartyat bele venni es nemtudok mihez kezdeni mert mar minden felet osszeolvastam es minnel tobbet olvastam annal jobban nemtudok donteni.

Valasztottam mar 2 kartyat amelykbol szertnek segitseget hogy melyket valasszam az eggyik

Creative X-Fi Titanium - Fatal1ty

a masik

CREATIVE Sound Blaster X-FI TITANIUM HD

a kerdesem az volna.

Olyanokat olvastam valaki azt irta hogy optikan a legjobb a hang igy hat elejetol fogva optikan vagyok alaplapival de mar olyat is olvastam hogy optikan nem jo lenni mert ha optikan vagyok akkor a Z906 atkodolja a hangot es ha jo a hangkartya semmi ertelme nincs mert hogy atkodolodik az egesz optikan keresztul.
Es pedig meg ha analogon vagyok klaszikus 5.1 es kabelekkel amit hozza is kaptam a Z906-oshzoz es ha jo a hangkartya hogy sokkal jobb analogon mint optikan mert nemkodol at semmit analogon. a kerdesem igaz e ?
Most akkor optikan jobb a hang vagy klaszikus analog 5.1 ?

Mert ha igaz hogy analogon jobb akkor a Creative X-Fi Titanium - Fatal1ty -t vennem meg egfyertelmuen mert a CREATIVE Sound Blaster X-FI TITANIUM HD -t csak optikara lehet rakotni.

Vagy most baromsag az egesz es optikat kell hasznalni es a CREATIVE Sound Blaster X-FI TITANIUM HD -t vegyem es optikat hasznaljak ?

Tudnatok segiteni ? Most akkor melyk volna a jobb valasztas ? Szeretnek jol donteni es mar nagyon tanacstalan vagyok nemtudok donteni.

Nagyon szepen koszi mar most elore is a segitsegeteket :)

(#761) saril válasza ChadGray (#760) üzenetére


saril
senior tag

hello

optikán használd alaplapival és a pénzt amit el akartál költeni hangkártyára sokkal jobban jársz ha eliszod vagy megeszed vagy bármi más...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#762) Leigazoka válasza audibusy (#607) üzenetére


Leigazoka
tag

Cső

Figy tud egyszerű átkapcsolod 2.1 aztán decod és fogja adni a 2.0 - és ész nem kever dekódol , mert alap megadják , hogy DVD menű vagy 5.1 vagy 2.0 és választasz és megy , vagy kicsit több eszed van és veszel egy jobb hangkarit pl : Xonar DX vagy ami jobb és filmhez kell akkor xonar HDavi 1.3 delux ; creative sound blaster titanium , és ott a dolbi digital live mindent elintéz esetleg még ha win 7 van akkor tudsz orvosolni audio beállitásokat.

(#763) saril válasza Leigazoka (#762) üzenetére


saril
senior tag

leigazoka amit írt egy katyvasz értelmetlen és nem utolsó sorban hülyeség is tehát amit írtam az a legjobb megoldás optikai kimenetre! :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#764) tylerddd válasza ChadGray (#760) üzenetére


tylerddd
veterán

Szerintem inkább a PC-dbe vegyél hangkártyát, ne a 906-ba! :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#765) Stavanger válasza ChadGray (#760) üzenetére


Stavanger
csendes tag

Már többen említették ebben a topikban, de megpróbálom összefoglalni.

A gépben a hang digitális jelként keletkezik, a hangrendszeredben lévő erősítőnek viszont analóg jel kell, azt tudja felerősíteni. Tehát a gépből érkező digitális jelet valami át kell konvertálja analóggá, mielőtt az az erősítőbe jut.
Ezt végzi a hangkártya alap esetben, ha a számítógépből pl. Jack dugókon (a kis kerek csatlakozó) jön ki a hang, ekkor az egyből az erősítőbe megy.
Ha viszont optikai kábellel kötöd össze a számítógépet és a z906-ot (mindegy, hogy az alaplapi vagy a hangkártya optikai kimenetét használod) a gépből a digitális jel fog távozni bármiféle változás nélkül, amit a z906-ba beépített "hangkártya" konvertál át, majd továbbítja azt az erősítőnek. Hangminőség szempontjából a digitális->analóg konvertálás elég meghatározó. A z906 beépített hangkártyája valószínű egy alaplapi hangkártyánál jobb, de az általad említett X-fi kártyákkal szemben alul maradna (hangsúlyozom ha analóg módon -a 3 jack dugóval- kötöd össze a x-fi-t és a z906-ot).

Tehát ha már veszel egy jobb hangkártyát azt ne optikai kábellel kösd össze mert úgy a lényeget megkerülöd.

Ha valamit rosszul írtam, javítsatok ki.

(#766) kurta999


kurta999
csendes tag

Nekem olyan problémám van a Xonar-al, hogy analógon a jobb hátsó hangfal az istenér nem akar szólni. A beállításokban 5.1-re van rakva, windowsba is ottvan. (A hangfalon direkt nem világít semmi, hogy 4.1 vagy 5.1..)

Próbáltam a kábelokat is átkötni, de semmi, úgy kötöttem, ahogy írtátok.

Meg még arra lennék kiváncis, hogy analógon a DTS és a Dolby Digital filmeket hogyan lehetne megoldani, mert jelenleg csak optikán megy.

(#767) Leigazoka válasza kurta999 (#766) üzenetére


Leigazoka
tag

Helló,

DTS, DOLBY az csak optikain megy mivel digitális formátum naturan analogban nem tudod futtatni , amúgy win 7 en a hangbeállításokban a 16-24 bit -t engedélyezted mert pl: a Xonar-nál jó ha ez be van pipálva a digitális hang miatt (24bit) a 96 vagy 192 khz miatt.
Ha meg nem szól pl az egyik hangfal ellenőrizd a kábeleket az erősítő hátuljában lehet ott van gebasz, illetve a Xonar-nál win 7 en xp-vel ellentétben van chanel választás pl 2:mp3 , waw
És a 6 chanel kell a DTS illetve DOLBY hoz , hogy jól vigye a karid a gépbe,

(#768) kurta999 válasza Leigazoka (#767) üzenetére


kurta999
csendes tag

Kösz a segítséget, sikerült megoldanom.
A subwoofer-on voltak szarul a kábelok, nem a színek szerint kellett őket bekötni.
Driver-om is szarakodott, újraraktam a legújabbra, már megy minden :D

(#769) Andie


Andie
őstag

Találtam egy jó kis oldalt, amin van egy rakás Dolby, DTS és THX demó mkv.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#770) Andie válasza Andie (#769) üzenetére


Andie
őstag

És megdöbbentő felfedezést tettem! :Y
Lehet, hogy már 1 hónapja is ezzel kellett volna kezdeni?
Ugyanis rájöttem, hogy nem jó a PCM kimenetet választani a TV-n...
Ha az az aktiv, akkor ilyen ál-tér hangzás jön a jó kis Logitech cuccból. Lehet némileg érzékelni, hogy most épp bal hátulról megy a hang jobb előre, de emelett még minden hangszóróból is szól együtt.
Elinditottam azt a Dolby demót az említett oldalon, ahol a középen ülő csóka körül különböző hangszereket szólaltatnak meg. Ezek -elvileg- csak és kizárólag abból a hangszóróból kellene szóljanak, amelyiket irják is a videón. De nem, nálam mindenhonnan szólt minden hangszer, és valóban, a hegedü kicsit erősebben bal hátulról, a fuvola jobb hátulról, stb.
Kipróbáltam mind a 3 opciót a Login, 5.1, 4.1 és a 2.1 - ez nem segített.
Ezután átkapcsoltam a TV-n a hangszóró kimenetnél az SPDIF-et PCMről Dolby Digitalra, és ledöbbentem, hogy a videót újra elinditva, kristálytisztán hallatszott minden hangszer a dedikált hangszóróból - és csak onnan! A többi demo videó is (letöltöttem vagy 10-et) döbbenetes jól hozta a térhatást, a helikopter körözött körülöttem, a madarak ugráltak a fejem körül ágról ágra, stb stb.
A DTS teszteknél meg még sokkolóbb hangzás van, mintha élne körülöttem a videó. Csak ekkor a DTS-t kell kiválasztanom az SPDIF-nél.

A baj ott van, hogy
- egyrészt nem áll be automatikusan a TV erre a módra, hanem PCM-et választ mindig magától. Minden videónál be kell menjek a menübe, és kiválasztani a DD/DTS hangzást.
- a DD/DTS kb 25%-al halkabb, mint a PCM. Ez persze nem akkora gond, hisz még mindig van kraft a Logitechben (kb 50%-ra kell csavarni, hogy olyan jó telibehangzós mozis hatás legyen a szobában - ellentétben a PCM-el, ahol kb 25-30%-nál volt ilyen hangos), csak furcsa.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#771) n000rbi válasza Andie (#770) üzenetére


n000rbi
senior tag

Nincs ilyen gond, ha a Z906 direktben optikain van kötve a számítógépregépre és konzolra :) Nekem pl a TV hangjánál a "Mute" állás a favorit :)

(#772) n000rbi válasza n000rbi (#771) üzenetére


n000rbi
senior tag

ja és ha nagyritkán tévézésre adom a fejem, akkor azt megoldom RCA-n keresztül, 4.1be szétdobva a sztereó hangot.

(#773) Andie válasza n000rbi (#771) üzenetére


Andie
őstag

Nem szeretek +1 gépet hajtani tévézéshez. Tévézéshez én a TV-t használom. :)
Játszani valóban gépen kell, de sajna a lapitopimnak nincs optikai kimenete (meg normális hangkártyája sem), igy az felejtős.
A mozi a lényeg, és szépen müxik is a dolog, csak ne kéne mindig a film elején megadnom a TV-nek, hogy te hüjjje, DTS-t használj! :)

Sztereóból hogy csinálsz térhangzást? Az valójában 4 hangszórós sztereó lesz, nem?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#774) n000rbi válasza Andie (#773) üzenetére


n000rbi
senior tag

Laptopomhoz vettem egy Xonar U1-et, azon küldöm ki optikán a hangot. (persze ez csak filmhez jó, játszani meg ott a ps3, szintén toslinken)

Igen, úgy értettem, hogy a 4.1 effektet használom a TV sztereó hangjánál, amit RCA csatlakozóval viszek a Z906-ba.

Kinek hogy kényelmesebb, praktikusabb :)

(#775) jozsi252 válasza Andie (#770) üzenetére


jozsi252
veterán

Régebben ezt mondtam neked énis amikor az enyém vettem hogy pcm az csak sztereó hangot továbbít, de mostmár akkor látod teis hogy mennyivel jobb amikor a hangot a logi saját decodere keveri.

iPhone 13 Pro Max

(#776) ChadGray


ChadGray
csendes tag

Koszonom a tanacsotokat akkor analogon keresztul kotom ossze. Volna meg egy kerdesem kellene hozza vennem jobb kabelokat az analog hozzakottetesere vagy eleg az a harom amit a logitechtol kaptam ? Es ha venni kabelt tudnatok tanacsot is adni hogy milyen kabel a legjobb ? koszonom :R

(#777) XtremLor válasza ChadGray (#776) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem high-end a cucc amit adtak hozza eleg az se rossz, nem kell 10-20 e kolteni ra kabel cserelgetessel, a kulonbseget szerintem amugy se venned eszre ezzel.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#778) prokxy


prokxy
veterán

Srácok!

Hiába rakom 5.1-re a Bad Company 2-t (Home Cinema a beállítás neve), akkor sem szólal meg 5.1-ben a cucc.
Ha a decode világít, akkor tökéletes pl. filmek alatt, de játék alatt nem megy a decode lámpa.
Optikán van összekötve a PC-vel.

Mit rontok el? Tök mindegy hogyan forgok, nézelődök, nem jó a térhangzás. :(

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#779) Andie válasza jozsi252 (#775) üzenetére


Andie
őstag

Én abban a hitben voltam, hogy a PCM az fogja, és 1:1-ben átadja a hangcsomagokat az erősítőnek, azaz a logitechnek jelen esetben. Aztán az majd kezd vele valamit.
Ha már Dolby-ra állítom a TV-n az outputot, akkor azt mér kell még dekódolni? Elvileg már dekódolva van, azért Dolby, nem?
Van egy kis zavar ezügyben a fejemben :B

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#780) Leigazoka válasza Andie (#779) üzenetére


Leigazoka
tag

Cső!

Hallod pl ha Tv-n nézel filmet és jó csatornákon dvd-ről adják le a filmet akkor mivel az dolbyba szólalna meg digitálisan küldik a jelet amit az erősítőnek muszáj dekódolnia , mert a digitális jel tömörítetlenül jön , de azt a dekóder olvasás után analóggá teszi , mert a hangszóró csak analóg jelet tud hanggá alakítani.

Nekem meg az lenne a kérdésem , hogy a PCM pontosan mit is jelent?

(#781) XtremLor válasza Leigazoka (#780) üzenetére


XtremLor
őstag

pcm=pulse code modulation, tomoritetlen a hang nem lenne rossz viszont csak sztereo, ezert kell a dolby mivel az multichannel.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#782) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, tanácstalan vagyok:
Van egy Z906-os hangfalam, alaplap MSI Z68A-G45, a problémám a következő:
a hangfal a lappal koax kábellel van összekötve, ezért is nem vettem eddig hangkártyát. /digit jel-digit jel ugye/
Most úgy van 5.1-es hang pl. Avatarban, hogy a VLC playerben a hangeszközöknél beállítom az SPDIF hangot, ekkor elkezd világítani a „decode” led a Z906 vezérlőjén és érezhetően 5.1-ben szól, valamint a tesztprogramoknál is mindegyik hangfal akkor szólal meg, amikor kell és csak az!

Ellenben, ha nem állítom be a digitális kimenetet, akkor szinte mindenhonnan szól teszteléskor a hang.
Tehát, hiába 5.1-es egy film, csak akkor lesz 5.1-es hang a Z906-on, ha átrakom SPDIF-re a kimenetet.

Ez oké, de játékok alatt ezt nem tudom megtenni! Van erre valami mód, hogy a játék is 5.1-ben szóljon? /pl.: Battlefield Bad Company 2, BF3/

Vennem kellene egy hangkártyát és analóggal összekötni? 3 kábel van hozzá, zöld, sárga, fekete.
Vagy mit rontok el? Játékok alatt nem világít a decode led, ill. nem is érezhető az 5.1.

Biztosan van erre megoldás, elméletileg a játék támogatja az 5.1-et…segítsetek kérlek!

SZERK:Alaplaphoz a driverek fent vannak.

Köszönöm,
Krisz

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#783) dudika10 válasza prokxy (#782) üzenetére


dudika10
veterán

Amennyiben az alaplapod gyártója nem vett DDL vagy DTSi licenszet az alaplapodhoz, akkor a játékok nem fognak 5.1-ben szólni.

Digitális kimeneten sztereo jel megy ki alapvetően. A DD és a DTS tömörített 5.1-es hang, ami a sztereo helyén megy. A filmeknél ez készen ott van a DVD-n, játékoknál ezt elő kell állítani, ehhez kell a DDL vagy a DTSi.

Vehetsz hangkártyát, ami digitális kimeneten támogatja egyiket/mindkettőt és használhatod digitálisan, vagy összekötheted akár analógon is.
Ha 10k-t rászánsz, akkor már érdemes az analógot választani, mert jobb lesz a hangkártya, mint a z906 DAC-ja.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#784) prokxy válasza dudika10 (#783) üzenetére


prokxy
veterán

Köszönöm válaszod!

A lapom EZ, nem hiszem, h megvették volna licenszet...

Rászánok 10e-t, ezen ne múljon, ha mér kiadtam a hangfalra ennyi pénzt.
Melyiket javaslod, hogy tuti menjen az 5.1 játékok alatt?
ASUS Xonar-t mondják többen és a X-FI-t.
1 db PCI hosszú és egy rövid slotom van szabad.

Koax kábelem van, analógom van sárga, fekete, zöld egybegyúrva, gyári kábele.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#785) dudika10 válasza prokxy (#784) üzenetére


dudika10
veterán

Valószínűleg nem vették meg, mert 46-os betűmérettel villogna...

Asus Xonarok közül a DG-hez nem jár licensz. Felette az összes tudja a DDL-t és/vagy a DTSi-t, de ezt megtalálod a gyártó honlapján.
De analógon mindegyik 5.1-es / 7.1-es működne (ahogy az alaplapi hangkártyád is működik analógon, én kipróbálnám első körben azt, a 892-es nem olyan rossz).

Inkább az Asusok közt nézelődnék a driverek miatt...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#786) prokxy válasza dudika10 (#785) üzenetére


prokxy
veterán

5.1-ben ha rádugom analógon, elindítom a kis win7 tesztelős programot(lejátszóeszközök, beállítás, teszt), akkor pl. megnyomom a jobb első hangszórót, szól a hátsó is, úgy emlékszem, hogy mindkettő! Azon sem megy az 5.1...ezek szerint nekem.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#787) dudika10 válasza prokxy (#786) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor ott valamit rosszul állítasz be.
Dinamikusan kezeli a jack csatlakozókat az alaplapod, tehát beállíthatod azt is, hogy a hátsókat is frontokként kezelje.
A driverbe bemész, és kiválasztod mindegyik jack csatlakozóhoz a megfelelő kiosztást, és akkor mennie kell.
Ha feltöltenél egy printscreent a driverről az sokat segítene. Az a kérdés, hogy ez a gyári driver avagy sem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#788) prokxy válasza dudika10 (#787) üzenetére


prokxy
veterán

sima realtek honlapról realtek driver, 1 db van a honlapjukon win7 x64-re, abban van a sound manager program.
Hazaérek és készítek screenshotot...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#789) dudika10 válasza prokxy (#788) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor jobb oldalt felül lesznek a csatlakozók kis színes karikákkal ábrázolva.
Na ott kiválasztod, hogy melyik színű csatlakozóba mely csatornákat dugtad, és utána már jónak kell lennie. :K
Ha mégsem, akkor tegyél egy próbát a gyártó oldaláról letölthető driverrel.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#790) prokxy válasza dudika10 (#789) üzenetére


prokxy
veterán

Amint hazaerek, kiprobalom. :R
Jelentkezem 1/2 5-5 fele.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#791) prokxy válasza dudika10 (#789) üzenetére


prokxy
veterán

Végre sikerült megoldani! :C :C

Az volt a gond az analóg részével, hogy a Z906 vezérlője 3D-re volt állítva és nem "alapon" hagyva. Így már jó, de jóval halkabb a digitálishoz képest.

Mennyire jobb egy Xonar DX/D1 a 892-es Realtekhez képest a Z906-ot hajtva?
Észreveszi egy átlagos fülű ember a különbséget?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#792) dudika10 válasza prokxy (#791) üzenetére


dudika10
veterán

Digitálisan minimális különbség lenne (és akkor már nem optikán, hanem koaxon volna érdemes összekötni...). Analógon egy jobb hangkártyával jobb volna a hang mint akár most digitálison.
De azt most is ki tudod próbálni, hogy neked melyik tetszik jobban, az alaplapi analógon, vagy digitálisan a z906 DAC-ja. Bár a 892-nél azért még jobb a beépített talán.

Az, hogy neked melyik felállás tetszik/tetszene a legjobban, azt nem lehet tudni amíg ki nem próbálod. :N
Például kérhetsz kölcsön valakitől, ha tudsz.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#793) prokxy válasza dudika10 (#792) üzenetére


prokxy
veterán

Ha veszek egy DX-et vagy egy D1, et akkor koax-szal kötöm össze vagy analóggal? Nekem a lényeg, h ne kelljen állítgatni a windowsban és a Z906 panelján a forrást és a kimenetet.

Emellett azt vetem észre, h a mostani analóg 5.1 és digitális hang között óriási a különbség még az én botfülemmel is! Szóval mostani helyzet úgymond félállapot, kéne vmi végleges megoldás, ezért is kérdezlek!

Azaz, ha veszek egy D1/DX-et, akkor annál a koaxot vagy a 3 jack-et kell használni, h ne kelljen állítgatni a windowsban, ill. a Z906 paneljén a forrást/kimenetet? Persze úgy, hogy a játékok alatt is legyen meg az 5.1!

Már sokkal tartozom Neked!!! :R :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#794) dudika10 válasza prokxy (#793) üzenetére


dudika10
veterán

A Xonarokon max headerről tudod leszedni a digitális jelet, hátul csak optikai van (DS, DX, D1, tehát az olcsóbb kategóriában, de ha használtan nézel egy D2(x)-et az már minden szempontból tökéletes).
Ha egyszer belövöd, akkor se koaxon se analógon nem kell állítani semmit.
Ha közel van a mélyláda a géphez és nem nagyon zajosodik, akkor egy jobb hangkártyával tökéletes az analóg összekötés. :K

Konkrétan miben tetszik jobban most a digitális összekötés?
Csak kíváncsiság, nem sok köze van a többihez.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#795) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv ,

A Xonar XD -n az optikai hoz ugye Toshlink átalakító fej kell a 3,5 bemenethez , de a D2X illetve a komolyabb HDavi 1.3 már felvan vértezve koax optikaival is nem?

(#796) dudika10 válasza Leigazoka (#795) üzenetére


dudika10
veterán

Pontosan.
A HDAV kártyáknak manapság már nincs sok értelmük.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#797) prokxy válasza dudika10 (#794) üzenetére


prokxy
veterán

Értem...akkor sztem vagy veszek egy DX, D1-et vagy egy használt D2-t. Így a 3 jack-kel összekötöm és kész. Jobb lesz a hangja, mint most az alaplapi hangkarival jack-en vagy koaxon. Jól értem?

Abban vélem a különbséget, h dinamikusabb a hang, jobban kivehetőek a részletek, persze ezt film alatt tudom csak mondani, játékban nincs ugye digitális 5.1-em.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#798) Leigazoka válasza prokxy (#797) üzenetére


Leigazoka
tag

Üdv

Ha 906 - d van akkor az már digitális 5.1 , ehhez veszed a hangkarit és ezzel teljes a készlet az megint más , hogy van - e olyan game ami tisztán támogatja pl:dolby-t , de a DDL az szinte minden újabb játéknál 5.1 - s digitális hangzást eredményes főleg ha xonárnál a GX et benyomod akkor az EAX 5.0 effektek is előjönnek .
Ezek mármint a Dolby és az eax tisztán pl a B3 ban jelen vannak.

(#799) prokxy válasza Leigazoka (#798) üzenetére


prokxy
veterán

Oké, de mivel nem értek hozzá, ezért is kérdezem, hogy:
- ha a Z906-ot és a DX-et összekötöm a Z906 3jack csatijával, akkor az már digitális 5.1 hang lesz?
- vagy mivel kössem össze a hangkártyát és a z906-ot, hogy digitális 5.1 legyen?
- Ill. filmeknél is jó legyen, ne kelljen állítgatni semmit közben

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#800) dudika10 válasza prokxy (#799) üzenetére


dudika10
veterán

A megszólaló hang analóg. A gépen digitális formában "létezik". Következésképpen szükség van egy digitális-analóg átalakításra (DAC feladata).
A kódolt jel (DD, DTS) akárcsak a rar. Mielőtt csinálni akarsz vele valamit, ki kell kódolni.
Ezt megteheti a gép vagy a z906.
Ha analóg összeköttetést használsz (3db jack), akkor a dekódolást és az analóggá alakítást a gép és a hangkártya végzi, a z906 már kész jelet kap, ami megy az erősítőbe.
Ha digitális összeköttetést használsz, akkor a z906 digitális jelet kap, amivel még meg kell birkóznia mielőtt mehetne a jel az erősítőbe. Azonban digitálisan csak kódolt 5.1 vagy sztereo jel megy át a kábelen.
A filmek hangja eleve kódolt. A játékok hangja azonban dinamikusan változik, tehát elő kell állítani majd kódolni kell. Ehhez kell egy licensz (DDL, DTSi).

Ha minden stimmel, akkor ugyan az az eredmény mindkét esetben, csak a digitális-analóg átalakítás minősége nem lesz azonos, tehát a hang minősége (és nem a csatornák száma) eltérő lesz.
A z906 DAC-ja jobb, mint az alaplapi integrált hangkártya, azonban egy dedikált hangkártya jó esetben jobb minőségre képes.
Az a kérdés, hogy hol történik kódolás-dekódolás és hogy ezek után milyen minőségű a DAC. Az erősítő már ugyan az minden esetben.

Remélem érthető a folyamat. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.