Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) saril válasza Turbolada II (#1200) üzenetére


saril
senior tag

nem kell biztosíték bele mivel kapcsolóüzemű D osztályú az erősítő így a védelem beépített és automatikus

amúgy meg nem értem mi a gond az optikai hangal? analoghoz képest csak jobb lehet mivel nem vesz fel zajt stb stb

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1202) Turbolada II válasza saril (#1201) üzenetére


Turbolada II
őstag

Tényleg más az erősítő. Az optikán elérhető hangzással az a baj, hogy tompa, lélektelen, életlen, és kevés benne a dinamika.Még a koax sem annyira gáz, de az csak lehet azért van így, mert nagyon jó minőségű kábelem van. Optika<koax<analóg. Például a csöves erősítők hiába régi elv szerint működnek, mégis páratlan élményt képesek nyújtani, digitális technika ide vagy oda.

A hallás azért is érdekes dolog, mert a lélek is bele tud zavarni (placebo-hatás). Például a régi Airis L103 DVD lejátszómról sokkal korrektebbül szólt a zene, mint a mostani jóval drágább Panasonicról (szükségmegoldás volt). Megnéztem miért is lehetett ez és lám az Airisben ESS Vibratto II chip volt. A Z5500/906 is drága rendszerek, mégis maximum alsó-középkategóriás "hangkártya" van bennük. Egy Asus vagy Creative hangkártya viszont más ligában játszik.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1203) LJ.


LJ.
tag

Srácok, kérdés!
Ma eléggé meghajtottam a rendszert ezzel a számmal, kb 3/5-öd állásban volt a hangerőszabályzó, szóval azért még torzításmentesen, de viszonylag hangosan szólt a zene. Kb 10 perc hallgatás után, enyhe szag jött kifele a mélynyomó reflexnyílásán. Gondolom normális ez, mintha olvastam volna már hogy másnak is volt ilyen.
Van ilyenkor valami tennivaló? Vagy kicsi pihentetés után megint lehet neki küldeni?

(#1204) Turbolada II válasza LJ. (#1203) üzenetére


Turbolada II
őstag

Égett szag volt? Ha az akkor gáz van. Máskor ne tekerd fel annyira a hangerőt. Könnyen meg lehet sütni a végfokot, ha elégtelen a hűtés. A rendszer nem vette vissza automatikusan a hangerőt?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1205) LJ. válasza Turbolada II (#1204) üzenetére


LJ.
tag

Égett szagnak nem nevezném, viszont nem is volt szagtalan... Hangerőt nem vette vissza, ahogy én éreztem a szagot, egyből levettem a hangerőt. A hátsó fém borítás kellően meleg volt, de egyáltalán nem volt forró.
Amúgy mondom, nem volt maxon a hangerő, felén kicsit túl volt. Inkább ami problémásabb lehetett, hogy ebben a számban nagyon erős a basszus, az terhelhette meg. Azért is linkeltem be a számot, hogy halljátok.

(#1206) XtremLor válasza LJ. (#1205) üzenetére


XtremLor
őstag

Amikor bevan tugva akkor is melegszik nature, erzheto hatul a boritason. Visszaveszi a hangerot amikor nagyon meg koppolod ez 90+%-nal jelentkezik elfogyik a szufla...meghajtottad a melyet kicsit nem lesz azzal gond. Amikor mar sok, torzit rendesen, ugy is lehalkitod.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1207) Turbolada II válasza XtremLor (#1206) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ezért nem ártana a megfelelő hűtés.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1208) LJ. válasza XtremLor (#1206) üzenetére


LJ.
tag

Tudom hogy melegszik. Kb 2x olyan meleg volt, mint normál zenehallgatás közben. De szerintem még ez se volt világvége.
Bár ezt viszont tényleg nemértem, hogy miért nem lehetett a hátoldalra egy cseszett hűtőbordát tenni. Az aztán tényleg nem állt volna semmiből...

[ Szerkesztve ]

(#1209) Turbolada II válasza LJ. (#1208) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az majd csak egy kicsit később jön. :) Inkább az a kérdés belül milyen meleg lehetett.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1210) LJ. válasza Turbolada II (#1209) üzenetére


LJ.
tag

Naja, a belső hőmérsékel más kérdés. Ezen a képen melyik a végfok? Meg úgy naggyából mi-micsoda?

(#1211) XtremLor válasza Turbolada II (#1207) üzenetére


XtremLor
őstag

Elvileg nem kellene ra, gyakorlatba ezer forint sporolni meg f'szsag, par esztergalt borda megfert volna....
Teszi a dolgat igy is, nalam 1 ev alatt 1-szer jelentkezett ez a halkulas is, bejaratas utan amikor feltekertem rendesen a hangerot. Meghibasodas ebbol a gondbol nem hinnem hogy lenne....szelsoseges esetben persze lehetseges!

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1212) Turbolada II válasza LJ. (#1210) üzenetére


Turbolada II
őstag

Fent van a tápellátásért felelős trafó, mellette egy borda ami a végfokokat hűti. Nagyobb "gyárkémény" kondik itt nincsenek, mert ez más elv szerint működik int a Z5500. A nagyobb nyák panel hátlapján lehet a DAC.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1213) Matrixka válasza LJ. (#1203) üzenetére


Matrixka
tag

Szia!

Semmi gond nincs vele nyugodtan nyomasd neki.
Nekem 1év után is lehet érezni ezt a szagot.
Szerintem ez csak a lakk szaga.

(#1214) saril válasza Turbolada II (#1204) üzenetére


saril
senior tag

nem lehet megsütni a rendszert ezt magyarázom olyan védelem van benne hogy túlterhelésnél túlmelegedésnél lekapcsol..

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1215) Turbolada II válasza saril (#1214) üzenetére


Turbolada II
őstag

Így hullottak el a Megaworksok is. Pedig azokban is volt védelem, de a tartós hőhatás egy idő után megmutatja a hatását.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1216) kizcar


kizcar
tag

Nekem volt olyan, hogy lehalkította magát fullra, amikor feltoltam a hangerőt maxra. Le is halkítottam, csak az unokatesómnak májerkodtam. Mondjuk muszáj szoknia; hamarosan itt a szilveszter. ;]

(#1217) Leigazoka


Leigazoka
tag

A Z906 nem egy zenére kifejlesztett hangrendszer, alapvetően filmre .... fejlesztették ki.
Ha zene kell akkor egy normális 2.1 kell meg egy külön DAC...
Mert a zene + 5.1 no koment ..
idézés régebbről : ,, azért vettem meg a 906 -t mert a dinamika kellett a zenéhez/koncert
Ja és mondjuk egy 3 utas álló hangfalpár meg egy gyengébb erősítő már megmutatja a hatást és kicsivel többe kerül mint a 906

(#1218) saril válasza Leigazoka (#1217) üzenetére


saril
senior tag

el vagy tévedve kegyetlenül zenére nem 2.1 kell hanem 2.0 azaz kettő darab hangfal sztereóban és semmi más

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1219) XtremLor válasza saril (#1218) üzenetére


XtremLor
őstag

Egy a gond, zsebbe nyulos a dolog nagyon :DDD
Nincs az a penz amit hangtechnikara nem lehet elkolteni :P
Barki barmit mond, ujat ennyi penzert jobbat nem lehet kapni ez van!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1220) saril válasza XtremLor (#1219) üzenetére


saril
senior tag

ennyi :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1221) Kakalo


Kakalo
csendes tag

Sziasztok. Kötelességemnek érzem, hogy én is írjak egy kis beszámolót/véleményt, ha már mások is vették a fáradtságot.-Amit ezúton szertenék megköszönni. Előző hangrendszernek nevezett valami is 5.1 volt (utóbbi időkben inkább 4.05 :D) 70W teljesítménnyel bírt. 2-3 éve, egy barátomnál hallottam szólni z5500at, azóta az volt az álmom. Mivel már beszerezni sem nagyon lehet, és elvileg a 906 jobb is, így emellett döntöttem. 76ezerért jutottam hozzá az oáziscomputertől. Kedd este rendeltem, péntek délután már koptatta az állam a padló. :D Alaplapi optikáról megy, már játszottam, filmeztem mindent csináltam vele, viszont 60% fölé még nem mertem tekerni. Kifejezetten tetszik, hogy alacsony hangerőn is gyönyörűen adja a mélyet, ami lehet csak nekem újdonság. Egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem. Igaz az árát kicsit sokalltam, de mikor elkezdtek potyogni szekrény tetejéről a sörösdobozok (60% vol 60% sub 25m²), sunyi mosollyal az arcomon mondtam: megérte. ;] Persze nem ez számít, mitöbb... Filmeknél hihetetlen mozihatást kelt, játéknál (Dishonored) megugrottam a székben mikor lőttem egyet, akkorát szólt. Úgyhogy összességében szerintem ez egy nagyon jól összerakott szett, aki teheti annak csak ajánlani tudom. Remélem a tartósságban sem kell csalódnom, itthoniak miatt az enyém veszte nem az agyonhajtás lesz, úgyhogy remélem örök élet meg egy nap. Amit szeretnék kérdezni, ha nem szól semmi és felszólal egy hang, akkor a ti konzolotok is felvillan?

(#1222) saril válasza Kakalo (#1221) üzenetére


saril
senior tag

persze hogy felvillan, más: alaplapi optikával nem mennek a játékok 5.1-ben csak analógon

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1223) Kakalo válasza saril (#1222) üzenetére


Kakalo
csendes tag

Rendben, megnyugodtam. Tudom, hogy így nem megy játék 5.1, de előzö rendszerhez képest durva változás ez nekem, hallok jobbról-balról. :) A sokszor elhangzott kérdés: megérné venni egy értelmes hangkártyát?! Olyan jó lenne különbséget hallani... Szeged környékén nincs valakinek elfekvőbe?

(#1224) semetka


semetka
őstag

Ma érdekes felfedezést tettem teljesen véletlen. DVD-ről kipróbáltam a 906-ot és minden tök úgy szólt mint PC-n csak a magas volt egy kicsit kevés. Akkor nincs probléma ha gépről hallgatom mert media playeren rakok egy kis magasat és kész, de ha dvd-n hallgatom akkor szerintem kevés a magas. Amit amúgy tényleg hiányolok egy magashang szabályzó, igazán rakhattak volna bele. Kiváncsi lennék mivel lehetne több magasat előcsalni. Esetleg ha kicserélném a vezetékeket valami nagyobb keresztmetszetűre.

Minden kedves fórumozónak Boldog Karácsonyt kívánok!

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1225) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nos végre sikerült eljutnom oda, hogy kipróbáljam a z906 -ost különböző módokon. Nem tudom már ki kérdezte, de ígéretet tettem, hogy letesztelem optikán, ac97 integrált kártyával és az X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro karimmal. Az eredményen különösképpen nem lepődtem meg, X-Fi nélkül ac97-el és optikán is igen igen szegényes volt a hangzás. Legrosszabb az ac97 volt, halkabb is vele a rendszer, magas hangok teljes hiánya, puffogós basszus és kb semmi nem ott szólal meg ahol kéne. Ez zenére értendő, film alatt mindegyik megoldás hallgatható, ott kevesebb a különbség, de azon a téren is viszi a prímet az X-Fi a tisztább mélyhangokkal. Optikán egy picit jobb volt a helyzet, egy fokkal jobb volt a mély és a magas is, de valahogy akkor sem úgy szóltak a dolgok ahogy kell. Mély nekem itt is eröltetett volt. Viszont ezzel a megoldással volt leghangosabb, de nem is szólt szépen. Az igazat megvallva ha a rendszert vásárlás előtt meghallgatom egy integrált gépre kötve, nem biztos, hogy pénzt adtam volna érte. A fülemre hagyatkozva kb így tudom értékelni a három megoldást (Ha X-Fi 100%):

X-Fi analógon: 100%
Optika: 60%
Integrált AC97 analógon: 45%

Ezekkel próbáltam ki:

Film:
- Függetlenség Napja (Angol DTS 5.1 hangsáv, BD25 .mkv)
- Avatar 3D (Angol DTS 5.1 hangsáv, BD25 .mkv)

Zene:

- Antonio Vivaldi (.Flac)
- Wolfgang Amadeus Mozart (.Flac)
- ATB- Seven Years (DTS 5.1, .Flac)
- David Guetta - One Love (.Flac)
- HDEND - Audiphile AirWave (.Flac)

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#1226) Turbolada II válasza D-LAN|FuRioN (#1225) üzenetére


Turbolada II
őstag

Teljesen korrekt értékelés, én is nagyon hasonló százalékokat adtam volna. A tesztelésnél max. egy klasszikus zenét használtam volna, mert egy vicc, ahogy ezek szólnak egy ilyen kompakt rendszeren. Még Sennheiser HD555-ön sem élvezhetőek a mély miatt. Egyébként jó lehet a hallásod. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1227) kizcar válasza D-LAN|FuRioN (#1225) üzenetére


kizcar
tag

Én voltam kíváncsi rá. Köszi a a fáradozást :C Erre az eredményre számítottam.
Most már a válasz egyszerű azok számára akiknek talány egy hangkártya vétele. Szóval nagyon is érdemes beruházni egy különállóra.
Így most már veszek egyet én is, csak nem tudom milyet :F

[ Szerkesztve ]

(#1228) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Sziasztok,azt szeretném kérdezni,hogy egy Behringer MS 40 ill. Logitech Z906 lenne a jó választás?:) A Logi mellet a basszus és a térhangzás,a Behringer mellett a hangminőség. :)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#1229) Csubeee


Csubeee
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Töltöttem le pár albumot FLAC-kiterjesztésben, mai tartalmaz DTS 5.1-es hangot is.
VLC-vel indítottam, hangbeállításoknál kiválasztottam a DirectX kimenetet.
Viszont külön a "hang/hangeszköz" beállításnál ismét van lehetőség 5.1. 2első2hátsó, sztereo, mono, A52/ S/PDIF beállításokra.

Az első kérdésem az lenne, aki már belőtte ezt a lejátszót, milyen tartalomhoz (lásd pl. FLAC, FLAC+Dts, mkv, ..) milyen beállításokat használ.

A másik kérdésem az lenne, hogy a Z906-ost ezekben az esetekben kell-e "effektezni"? Magyarul nem kell az effektek között kiválasztanom pl. a térhangzást? (mint ahogy sima mp3-ná mondjuk a 2.1-et, vagy 4.1-et)

Kicsit nagy a beállítási lehetőségek variációja így nehezen ismerem ki még magam.

Amúgy pc-ről használom SB X-Fi XtremeMusic kártyával analóg csatornán keresztül.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#1230) saril válasza CsIrKeRaToR (#1228) üzenetére


saril
senior tag

ha térhangzás kell akkor logitech de egyértelmű hogy Behringer MS 40 azért a kettő en megy szinten van...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1231) CsIrKeRaToR válasza saril (#1230) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Tudásbeli,avagy kategóriabeli szinten nincsenek,egy kategóriában? :K

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#1232) saril válasza CsIrKeRaToR (#1231) üzenetére


saril
senior tag

nem egy kategória studió/monitor hangfalpárt ne hasonlítgassunk pc-s 5.1-el mert felesleges nincs alapja :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1233) CsIrKeRaToR válasza saril (#1232) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Pontosan ezt mondtam én is a 2.0 2.1 topikban. :) Köszönöm.:)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#1234) Csubeee


Csubeee
tag

Sziaztok!
Valaki tudna segíteni? (1229-es hozzászólás)
Köszönöm

(#1235) saril válasza Csubeee (#1229) üzenetére


saril
senior tag

hi

az effektezés akkor kell ha olyan tartalmat hallgatsz ami már dekódolva megy a z906ra kivétel ha analóg 5.1-es hangkártyáról hajtod mert ugye akkor az ott elvégzi a dekódolást ezt te döntöd el a fülednek mi a jobb hangzás beállítás
én zenét 2.1es módban hallgatok alaplapi optikáról hajtom meg a z906-ot meg alaplapi 5.1ről az analóg rész is rá van kötve és ha játszom néha átváltom win7ben hogy elsődleges eszközként mennyen

a lejátszóbeállításaidra nem tudok válaszolni én MPC media player classicot használok külön kodek pakk nélkül és így nem kell beállítani semmi mást

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1236) Csubeee válasza saril (#1235) üzenetére


Csubeee
tag

Köszönöm a választ.

Az effektezést csak azért kérdeztem, mert előfordult, hogy mkv-t néztem és az a hangsáv amin az emberi hangok vannak, néma volt. Tátogtak mint hal a szatyorban....

Eddig én is a MP-HomeCinema-t használtam, de itt javasolták inkább a VLC-t. De aszt hiszem visszatérek a régihez.

(#1237) Csubeee válasza XtremLor (#1171) üzenetére


Csubeee
tag

Szia!
Egy kérdés: Ez a driver jó Windows7 Professional x86-hoz is?
ha nem, tudnál küldeni egy linket egy ilyen rendszerhez?
előre is köszönöm.

(#1238) XtremLor válasza Csubeee (#1237) üzenetére


XtremLor
őstag

xp-tol win8-ig kompatibilis 32&64 bites rendszeren is, szoval menni kell.
Itt a weboldal is: pax

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1239) Csubeee válasza XtremLor (#1238) üzenetére


Csubeee
tag

:R

(#1240) kizcar


kizcar
tag

Srácok!!!

Akinek ilyen van, nem ajánlatos a mélynyomót felénél többre tenni, mert nekem megadja magát. Kihúztam a konnektorból, pihentettem 10 percet és így működik, de a felénél többre tenni nem ajánlatos mert megfárad.
A jóval olcsóbb X540-nél nem volt soha ilyen probléma. Érdekes.

(#1241) Turbolada II válasza kizcar (#1240) üzenetére


Turbolada II
őstag

Alulméretezett a technika.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1242) kizcar válasza Turbolada II (#1241) üzenetére


kizcar
tag

Szerencsére túlélte a megpróbáltatásokat, de ezentúl azért óvatosabb leszek. X540 mélyének viszont meg se kottyant a maximum intenzitás.
Jól rámhozta a frászt ez a cucc, de azért nem is hagyott cserben.

(#1243) semetka


semetka
őstag

Milyen menet van a kis hangszórókban? Bemegy egy kicsit és megáll. Valami speckó?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1244) saril válasza semetka (#1243) üzenetére


saril
senior tag

nem metrikus

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#1245) semetka válasza saril (#1244) üzenetére


semetka
őstag

Hoppá, akkor lehet hogy hangszóróval megyek a csavarboltba?! :DDD

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1246) HIJ válasza semetka (#1245) üzenetére


HIJ
őstag

Vmi idióta menet. Valameddig belemegy a metrikus csavar. Én úgy oldottam meg, hogy ameddig bele ment belecsavartam, aztán kontra anyával húztam meg...

(#1247) semetka válasza HIJ (#1246) üzenetére


semetka
őstag

Utánnaolvastam és megvan milyen kell. Whitworth menet: 1/4"-20 1/2"
Sajna itt nem kaptam helyben, így egy esztergályos megcsinálja nekem hétfőre. :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#1248) Integrator


Integrator
aktív tag

Ez a hangfalszett mellé milyen hangkártyát ajánlotok?

(#1249) XtremLor válasza Integrator (#1248) üzenetére


XtremLor
őstag

Asus vagy Creative vonalon nezz szett 10e kategoriaban.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1250) Integrator válasza XtremLor (#1249) üzenetére


Integrator
aktív tag

Mikre kell odafigyelnem? van értelme azt néznem, hogy a hangkártyán legyen digitális kimenet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.