Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) Reggie0 válasza EQMontoya (#84350) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy tenyleg jo, ezt nem vitatom. Ossze is akarom hasonlitani nvidia orin-nal, mert az is hasonlo arm cpu, csak 8nm, teljesitmenyben kb. 10%-al marad el az alap m1-tol.

(#84352) Frozen válasza EQMontoya (#84350) üzenetére


Frozen
őstag

Csak ép kriptot túrni nem jó vele ,meg ahova tényleg kell a szufla ott kifekszik mint a nyúl.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#84353) EQMontoya válasza Frozen (#84352) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hat arra nem való, de ezt nem is állította senki. Arra epyc kell.

Same rules apply!

(#84354) Frozen válasza EQMontoya (#84353) üzenetére


Frozen
őstag

Nem kell rá epcy kimondottan hanem a lényeg a terhelés mikor megkapja lehet egy p4 es proci is többet kapar ki a bányászattal mint az m1 annyira erős :DDD

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#84355) lenox válasza -Skylake- (#84343) üzenetére


lenox
veterán

Arm alapu gepet mas is csinalt mar, hasonlo hatekonyagu chip is van, nem skalaztak fel annyira, mert mar a lassabbakbol se tudnak eleg businesst csinalni, nyilvan a sw stack miatt. Tehat szerintem a hw semmi kulonos, a sw miatt sikeres, tehat az az erdekes fejlesztes.

(#84356) -Skylake- válasza lenox (#84355) üzenetére


-Skylake-
addikt

ez ugyan az mint a VR/AR. az is van 10 eve, nem kell a kutyanak 10 eve, a Vision Pro ennek a technologianak az utolso eselye, mert ha van ceg aki divatba tudja hozni az az Apple. ARM PC azert nem terjed el, mert egyetlen gyarto sem gondolta komolyan. azer, mer a lenovo az evi 30 kulonbozo modelje kozul EGYBE betuszkol egy snapdragon soc-ot, az semmi. az Apple siliconbol azert lett valami, mert az komolyan volt gondolva, ott azt mondta az Apple hogy oke, ennyi volt, mostantol ez lesz. es nem elkezdett szorakozni hogy arul mindent intellel, de van M procis gep a kirakatba....
majd ha a lenovo is komolyan gondolja ezt az egeszet es azt mondja bekaphatja az intel, es 3-4 ev alatt a teljes modellpaletta ARM lesz, akkor majd lehet ezen vitatkozni, addig meg felesleges. en ertem, hogy ehhez SW is kell, akkor annyiban valtozik a story hogy mondjuk ezt az MS-nek is komolyan kellene gondolni, aztan mondani a partnereknek hogy figyi sracok van meg 5 ev, az alatt vezetjuk ki az x86 win-t es allunk at teljesen ARM-re. na majd akkor beszelhetunk errol, addig ez csak fingreszeles, a lenovo is leszarja az arm-et, az ms is leszarja, az apple meg 300k-ert olyan desktop gepet ad, hogy semmi ertelmes barmi mast keresni 300k-ert , mert mindennel rosszabbul jarsz... MBA ugyan ez.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84357) kenwood válasza -Skylake- (#84356) üzenetére


kenwood
veterán

Milyen osszeget mernel arra rakni,hogy a megszunik az intel es az amd procik win tamogatasa mondjuk 10 even belul ? :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#84358) -Skylake- válasza kenwood (#84357) üzenetére


-Skylake-
addikt

semmilyet, de ez az egvilagon semmit nem valtoztat azon, hogy elavult mint a szar :) arra sem merek fogadni hogy megszunik a szenbanyaszat es napelem lesz mindenhol, csak ettol meg a napelem jobb mint a szen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84359) lenox válasza -Skylake- (#84356) üzenetére


lenox
veterán

A lenyeg pont a sw. Nem erdekel senkit, hogy mi van a dobozban, ha fut rajta minden sw, lasd Apple. Senkinek nem kell az uj hw, ha nem fut rajta minden sw, lasd arm pc.

(#84360) Reggie0 válasza -Skylake- (#84358) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, olyan elavult mint a kerék :)

(#84361) tisn válasza -Skylake- (#84358) üzenetére


tisn
addikt

valojaban a szennek van egy halom elonye a PVvel szemben.

rendelkezesre allas, rugalmassag, tarolas (mivel a szen eleve egy energiatarolo)

(#84362) Agyrák666 válasza tisn (#84361) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

A cipod talpa is energiatarolo. ;]

(#84363) tisn válasza Agyrák666 (#84362) üzenetére


tisn
addikt

igen, haborus ehezos idokben eleg sokan nyertek belole energiat.

(#84364) sakto


sakto
őstag

Sziasztok
Eddig ha ment a bánya az ethermine.org-on láttam hogy dolgozik és itt állítottam be a kifizetést limitet. De hajol látom akkor ez megszűnt.
Fut a bánya de nem látom hogy hol tudom beállíttatni a kifizetést.

(#84365) fireman123 válasza sakto (#84364) üzenetére


fireman123
őstag

Úgy tűnik, hogy ott megszűnt a bányászat.... [link] ...így vajon te igazából hová bányászol?

(#84366) sakto válasza fireman123 (#84365) üzenetére


sakto
őstag

A Nicehash Miner fut.aszal minden ok.
De de fut a lolMiner is,na azt nem látom hogy milyen limittel fizet ki.

(#84367) varmi2 válasza sakto (#84366) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mit bányászol?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#84368) fireman123 válasza sakto (#84366) üzenetére


fireman123
őstag

No akkor ez nekem nem világos....Nicehash-en bányászol? (...vagyis ott bérbe adtad a hash kapacitásodat? ....mert ha igen, akkor nem te bányászol és nem is tudod, hogy hol túr valaki a gépeddel, csak a NH-től kapsz btc-ben "bérleti díjat"...) ....no de mindegy is, már 1 éve kiszálltam a bányászatból, így nem követem a fejleményeket....lehet le vagyok maradva a mostani dolgokról :)

[ Szerkesztve ]

(#84369) Kiskokó válasza sakto (#84366) üzenetére


Kiskokó
veterán

Uhh, bocsika de te eddig hogy bányásztál?
Közöd nincs a témához. :U
Ne értsd félre, csak elég meglepő.

Röviden, hogy segítsek is :
A 2 dolog tök más.
A lolminere-ed gondolom be volt eddig állítva eddig egy adott pool-ra ami már megszűnt.
Onnantól fogva a Lolminer neked nem bányászik bármit is hiszel. Ezért beállítani se kell /tudsz semmilyen limititet stb..
a Nicehash pedig pont azér üzemel, mert ott egy központi "pool"ba kerül a hashrate-ed amit a nicehash használ fel úgy ahogy akar. Mivel ez még üzemel ő azért működik.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#84370) sakto válasza varmi2 (#84367) üzenetére


sakto
őstag

Szia
ETC most, itt a napelem,ezért az áram ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#84371) sakto válasza Kiskokó (#84369) üzenetére


sakto
őstag

"Uhh, bocsika de te eddig hogy bányásztál?
Közöd nincs a témához. :U
Ne értsd félre, csak elég meglepő."

Én voltam a fax rosszul fogalmaztam. :B

(#84372) Reggie0 válasza Kiskokó (#84369) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerencse, hogy te mindent tudtal, amikor kezdted :)

(#84373) koko52 válasza Reggie0 (#84372) üzenetére


koko52
veterán

:C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84374) Kiskokó válasza Reggie0 (#84372) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ahhh....
kár volt megszólalnod ezért, legs**abb duma.
0. Érdekes engem sose zavart, ha valamihez hülye voltam, és kijavították amit mondtam.
1. Az ő szavaiból nagyon nem az jön le hogy most kezdte.
2. Nyilván én se tudok mindent, de próbálom a legtöbbet magam megtanulni (és egy ilyen hiányosság nálam nagyon nem áll össze)
3. Segítettem amúgy neki.
4. Sakto : sorry, tényleg nem támadás :)
(de ha valaki csinál bármilyen dolgot, és aztán később kiderül, hogy alapjaiban nincs meg bizonyos tudás, nekem az tök irreális és meglepődök na (nekem sosincs annyi szerencsém, hogy így bármi összejöjjön -.-' . Értsd, egy autó motorját szereled, de nem tudod, hogy kell leszedni a kereket a kocsiról))
De ha rosszul fogalmaztál, akkor meg pláne tárgytalan, mert az csak arra vonatkozott nyilván amit abban a hszben írtál.

-
innentől fogva tök fölösleges amit mondasz, plusz nem is releváns ebben a helyzetben. De sebaj jól megkaptam, megyek kukoricára térdepelni. :O helló :)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#84375) sakto válasza Kiskokó (#84374) üzenetére


sakto
őstag

Semmi gond nem vettem magamra.
Csúcsidőben volt a családba vagy 10 rig. (nekem csak RTX3080)
Csak itthon belőtték a napelemet, gondoltam elhasználom a pluszos áramot.
Nem volt érthető amit írtam, de már megoldottam ezért ne feszüljetek egymásnak :)
Hive alatt futott,most meg win alatt szerencsétlenkedtem :B

[ Szerkesztve ]

(#84376) koko52 válasza sakto (#84375) üzenetére


koko52
veterán

Soha nem volt gondom win alól futtatni. Szerettem mert a rigek sokszor távol voltak tőlem és különböző helyeken. Ha valami gond volt, jött a figyelmeztetés, telóval megnéztem, távoli eléréssel megoldottam.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84377) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Zephyrt tur most valaki rajtam kívül?

Same rules apply!

(#84378) Hohocali válasza Reggie0 (#84372) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Szerencse, hogy a kérdezőnek válaszoltál. Ja, nem. Ehelyett beleálltál abba, aki válaszolt neki.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#84379) Reggie0 válasza Hohocali (#84378) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ugye a kerdezok nem nagyon szoktak leszolni magukat amiert meg kezdok, igy sok mas valasztas nem volt :)

(#84380) Kiskokó válasza Reggie0 (#84379) üzenetére


Kiskokó
veterán

Jól van önérzetes kapitány. :)
Megnézném mikor élőben is, "helyreteszed" a szerinted nem megfelelő dolgokat.... jaaa nem, ott gondolom megtartod magadban az ilyen gondolatokat, tartva a következményétől.
Eskü nem tudok elmenni az ilyen embereken mint te.
Még ha igazad lett volna, de a legcsúnyább amit mondtam, hogy "közöd nincs hozzá".. húúúúúúúhaa
Részemről téma lezárva. :U

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#84381) xzeebyt válasza EQMontoya (#84377) üzenetére


xzeebyt
tag

:R

Kriptot is elfogadok!

(#84382) EQMontoya válasza xzeebyt (#84381) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha Te is turod meg, akkor most nagyon nevetunk, ugy erzem. :D

Same rules apply!

(#84383) xzeebyt válasza EQMontoya (#84382) üzenetére


xzeebyt
tag

Annyira nem figyeltem vele az eseményeket :U közben találtam mást ami elgondolkoztatott nagyon

Kriptot is elfogadok!

(#84384) EQMontoya válasza xzeebyt (#84383) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem elegge bejott, ment azota egy harmas szorzot az arfolyam :)
Mi gondolkodtatott el?

Same rules apply!

(#84385) xzeebyt válasza EQMontoya (#84384) üzenetére


xzeebyt
tag

Nekem nincs akkora gépparkom, ugyhogy csak csepeg, de megnéztem az árfolyamot, nem rossz... :C

KASPA, és a hozzá tartozó bányászgép

Kriptot is elfogadok!

(#84386) rolko


rolko
őstag

Baromi sok többlet van a villanyórámban, rendelnék valami "fűtőtestet" télire. Van valami megbízható, ajánlott EU raktáros Antminer shop?

(#84387) Kiskokó válasza rolko (#84386) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ez engem is érdekelne, kerestem már párszor egy rendes BTC Asicot, de a sok szemét hulladék használt aranyáron kívül , meg a 6 milliós gépeken kívül mást nem találtam, főleg nem olyan helyen ahonnan meg is merném rendelni.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#84388) EQMontoya válasza rolko (#84386) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem inkabb cpu (epyc szerver) es zephyr jelenleg. :)
Csondes, nem fogyaszt horror sokat, termelgeti a penzt, de a legfobb elonye szerintem az, hogy ha az adott coinnak le is aldozik, ezek most nem agyon hype-olt cuccok, szoval nem fog tizedere esni az ara.
Ha erdekel, privatban meselek bovebben.

Same rules apply!

(#84389) shteer válasza EQMontoya (#84388) üzenetére


shteer
titán

melyik a legjobb ár-érték arányú epyc ehhez? + olcsóbb lap alá?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#84390) Kiskokó válasza Kiskokó (#84380) üzenetére


Kiskokó
veterán

Esetleg erről a webshopról tud valaki valamit?

Gyanúsan jó áron adja a gépet!
Szerintetek?
[link]

Közben rátaláltam - Scam :(

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#84391) EQMontoya válasza shteer (#84389) üzenetére


EQMontoya
veterán

supermicro h11dsi, procibol pedig talan a 7642 - ha ilyesmiben torod a fejed, nyugodtan irj ram, raktam ossze par ilyen gepet mar.

Same rules apply!

(#84392) madpapa válasza EQMontoya (#84391) üzenetére


madpapa
senior tag

:Y azért ez nem gyenge árú cucc :Y

(#84393) EQMontoya válasza madpapa (#84392) üzenetére


EQMontoya
veterán

1M alatt ossze lehet rakni egy teljes gepet. Ha belegondolsz, az ket fasza kartya ara volt, amikor ment a buli.

Same rules apply!

(#84394) madpapa válasza EQMontoya (#84393) üzenetére


madpapa
senior tag

Duál procisat? Mert néztem az árakat, azok elég szépek voltak 7642-re a maguk másfél millájával.

(#84395) LuckyL válasza Kiskokó (#84390) üzenetére


LuckyL
őstag

az avast már be sem engedi tölteni :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#84396) EQMontoya válasza madpapa (#84394) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kulfoldrol kell venni, nyilvan, 300k-bol siman kijon egy 7642.
Mar be vannak jaratva a kontaktok. :)
Szoval igen, 1M korul a dual procis is megall.

De a multkor volt egy szerencses fogasom ebayen, 1500 usd-ert vettem 7r32-t... 5db-ot. :D Vammal, afaval, shippinggel 2000-bol lesz bent az ajton, de igy is eleg nagy bolt volt. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#84397) varmi2 válasza EQMontoya (#84396) üzenetére


varmi2
nagyúr

És azt kiszamoltad már, hogy ha nem hardvert veszel, hanem magát a coint ugyan annyi pénzből, az mennyi bányász időt fed le ? És hogy mennyi pénzt sporoltal volna, mert nem kell kifizetni az áramot. Vagy épp az áram árából is vehettél volna coint.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#84398) EQMontoya válasza varmi2 (#84397) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nope, az építgetés valahol a hobbi része. Meg ilyen szervereket nem csak bányászatra használnak, sőt, főleg nem arra, úgyhogy epitem őket embereknek. Nekem is van pár, de nem marad minden nálam, jelenleg 5 epyc cpu túr nekem, amiből egy amúgy a nasom :D

Same rules apply!

(#84399) madpapa válasza EQMontoya (#84396) üzenetére


madpapa
senior tag

Amúgy mennyit hashel randomx alatt a 7642?

(#84400) EQMontoya válasza madpapa (#84399) üzenetére


EQMontoya
veterán

30k kornyeken, fuggoen a memoria sebessegetol, pbo engedelyezesetol, stb. 27-33 range-ben lehet kb.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.