Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) janos666 válasza RECSKA (#28797) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez szerintem inkább driver lesz (és talán csak bizonyos miner szoftverrel jön elő, akkor is ha nem közvetlenül az a bűnös). Nyavajogd fel rá próbaképp a 16.11.5-öt (add hozzá az RX580 DeviceID-t az INF-hez), Azzal sohasem tapasztaltam ilyet. A későbbi verziókkal voltak hasonló anomáliák, majd a még frissebbekkel (durván 17.1.2, ha jól rémlik) használhatatlanok voltak a gépeim, most a legújabbakról (pl. BlockChainCompute kiadások) pedig még nincs alaposabb tapasztalatom a ritka eseményekre, mint ez.

Egy idő után azt szűrtem le, hogy akkor jött ez elő (16.11.5 feletti verziókkal és durván 9.2 utáni Claymore ETH-val, ha az is számít?), ha elég hosszú időre megszakadt a net, hogy leálljon a bányászat. Mikor visszaállt a kapcsolat, akkor véletlenszerűen néhány kártya (teljesen random, hogy melyik és mennyi) idle órajelen maradt. Nem tudom, hogy az új BCC driver is csinálja-e, mert mostanában nincs szakadás (a szolgáltató is stabil, és az itthoni szervert sem indítottam újra már elég rég).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28802) Qrcy válasza C64 (#28780) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Én úgy tudom hogy ssl csak claymorra van.

Elvileg a batban ennek kellene lennie:

ccminer-x64 -a cryptonight -q -o stratum+tcp://xmr-eu1.nanopool.org:14444 -u YOUR_WALLET_ADDRESS.YOUR_WORKER_NAME/YOUR_EMAIL -p x

Próbáld meg ezzel :-)

Most nem tudom kipróbálni mert távol vagyok a rig vezérlésétől is és ha megáll elvisz a szívroham, mert minden cucc niceminer, zec leáll feszt, de most a monero lassan 1 napja konstans megy :D

Qrcy

(#28803) Simi37


Simi37
őstag

Nanopool megint köcsög de most jobban, egy napja azt írja h leállt a bánya és 0h/s ehhez képest:

Most újraindítom a gépet persze jó lesz, de napot így elsunyizik a pool... :(((

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#28804) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Szevasztok!

Lehet hibás 1 GTX970, ha többféle játék elindítása után újraindul a gép? Nicehash-el bányászott ~2 hónapig hiba nélkül, windows alatt hibátlan, 4k videót simán visz, furmark is szépen lefut vele, de ha elindítom pl. a Sniper Elite 3-4-et, Grid Autosport-ot, a menü 1 idő után elfeketedik aztán win restart. Win10, legfrissebb driver, DX, stb. A vga bios érintetlen. Gigabyte GTX970OC Mini a kártya.

Win7 alatt is ugyanez a hiba, de ott kaptam directx hibát, ill. nvidia driver helyreállt hibát is.

Ha nem ide illő a kérdés, akkor nyugodtan töröljétek, de nem értem a hiba okát, amikor hibátlanul bányászik, viszont játékra nem tudom használni. :W

[ Szerkesztve ]

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#28805) #10949376


#10949376
törölt tag

Bitmain oldalán miért nem tudom elfogadtatni a magyar lakcímemet? Nem menti el valaki?

(#28806) westlake válasza Simi37 (#28803) üzenetére


westlake
félisten

Ilyenről még nem hallottam. Lehet ezért egyáltalán reklamálni? Hogy bizonyítja az ember? Nem lehet, hogy valami kártevő átírta a címet, hogy neki bányásszon a vas?

#28804: Simán lehet valamilyen szoftverhiba is. Ez csak egy esetleges újratelepítés után derülne ki.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#28807) ScrapUnit válasza westlake (#28806) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Holnap megnézem másik táppal, esetleg másik gépben is, hátha kiderül mi a ludas. A kép nem esik szét/nem csíkoz-kockáz. 4K videót hibátlanul viszi, windows-ban sem veszek észre semmi rendellenességet, kizárólag játék betöltés után jelentkezik a hiba.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#28808) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

öh valószínűleg elég noob kérédés...

a pcie 16-os slotból hogy kell "kihozni" a kártyát?
létezik speckó riser vagy "sima kicsivel"?

(#28809) shteer válasza Zlcsi (#28808) üzenetére


shteer
titán

"Sima kicsivel"

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28810) Simi37 válasza westlake (#28806) üzenetére


Simi37
őstag

Sajnos nem néztem vissza a 'logot' pedig az elejéig vissza lehetett volna nézni, mert ez alig ír bele, majd legközelebb... nade lehetséges, hogy huss menet közben egyszer csak egy másik címre nyomja?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#28811) westlake válasza Simi37 (#28810) üzenetére


westlake
félisten

Elméletileg el lehet téríteni a "csomagokat". Szerintem meg tudják oldani anélkül, hogy átírnák a configot és újraindítanák a minert.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#28812) Simi37 válasza westlake (#28811) üzenetére


Simi37
őstag

Ahham, és elég egy mezei kártevő írtó (malwarebytes AM vagy hasonló, vagy vírusírtó) vagy húzzam újra az egészet...?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#28814) C64 válasza golya87 (#28813) üzenetére


C64
őstag

Ez tényleg szép... reméljük nem túl szép ahhoz, hogy igaz legyen :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#28815) HoaryFox válasza golya87 (#28813) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ja, csak a diff meg már felszalad lassan az egekbe :(

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#28816) C64 válasza HoaryFox (#28815) üzenetére


C64
őstag

És meg se fog állni.... :(

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#28817) Kavinton75 válasza golya87 (#28813) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Jó lett volna ez egy pár hónappal ezelőtt, de sajnos mára már nem éri meg annyira ETH túrni.
Hacsak nem ingyen van az áram.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#28818) melkah válasza Kavinton75 (#28817) üzenetére


melkah
tag

Lehet en szamolok el valamit, de az ilyen kijelenteseket soha nem ertem. Az en szamitasaim alapjan egy 75Mh/s-es 400w (sokat fogyaszto!), mini rig eseteben jelenleg a banyaszott eth 1/3-a a villanyszamla es 2/3-a a nyereseg. Ez szerintem meg mindig nagyon messze van a "nem éri meg annyira ETH túrni. Hacsak nem ingyen van az áram."-tol. En rontok el valamit a szamolasban ?

(#28819) mepet válasza melkah (#28818) üzenetére


mepet
addikt

Én is kb. erre jutok, az érdekes az, hogy tavaly novemberben is ugyanez volt a számításom végeredménye.(Mondjuk az igaz, hogy azóta majdnem a kétszeresére drágultak a hardverek.)

(#28820) melkah válasza mepet (#28819) üzenetére


melkah
tag

A hardver dragulas megint egy mas dolog. Nyilvan sokkal jobb volt mikor 2-4 honap alatt ki lehetett termelni egy kartya arat, de mindenki dontse el maga, hogy a mostani arak mellett hajlando-e ennyi idore befektetni a penzet.

(#28821) aleister


aleister
veterán

Olvastam nem olyan rég, hogy többen csinálják úgy, hogy nem egy tápegységgel oldják meg egy adott rig áramellátását. Ez mennyire elfogadott, jó megoldás?

Anno valahol ovastam, hogy egy rendszeren belül (most nem rig-re, hanem egy pc-re gondolok), nem egészséges két külön tápegység használata. Ez igaz vagy tévhít?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28822) C64 válasza melkah (#28818) üzenetére


C64
őstag

Ő úgy értette, hogy pár hónapja, hete is még jobban megérte ETH-t bányászni, mint most. Ez tény! Viszont még most is megéri, ez is tény! Amúgy meg még mindig lehet mást is túrni, pl XMR-t, ami most többet hoz, mint az ETH.

aleister@ Dual ATX kábellal érdemes két tápot használni. Amúgy nem para a két táp....

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#28823) L4mie válasza aleister (#28821) üzenetére


L4mie
veterán

teljesen rendben van, kell egy szinkronizálás a két tápnak, utána meg azért figyelni kell, hogy 1 dararb 280X et ne két tápra kösd csak 1 re. ;)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28824) golya87 válasza Kavinton75 (#28817) üzenetére


golya87
őstag

Én még mindig úgy vagyok ezzel, hogy a befektetett pénzem még így is bőven jobban "kamatozik", mint a bankban.

(#28825) aleister


aleister
veterán

Bevallom most megfogtatok. :)

(#28822) C64

A dual ATX kábel-lel nem lettem okosabb. Azt hittem, hogy ez valami olyasmi, hogy egy dugaszt, ami belemegy a 230-as konnektprba, elágaztat 2 tápegységbe. Viszont a képtalálatok mindet adtak, csak ilyet nem. :)

(#28823) L4mie
A tápegység szinkronizálással sem jutottam dűlőre. Eláűrulod pár szóban, hogy mit fed ez? :)
Az R9 280X mától új gazdára talál feltehetően. Nem mertem bányászatra használni annyira forrófejű volt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28826) shteer válasza aleister (#28825) üzenetére


shteer
titán

YouTube, add2psu

..szerintem jónak tűnik

(#28827) aleister válasza shteer (#28826) üzenetére


aleister
veterán

:R
Ha hazaértem, megnézem jól. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28828) deadwing válasza aleister (#28825) üzenetére


deadwing
addikt

"Azt hittem, hogy ez valami olyasmi, hogy egy dugaszt, ami belemegy a 230-as konnektprba, elágaztat 2 tápegységbe. "
őőőő... ezt sima elosztónak hívják :DDD

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#28829) Karajev7


Karajev7
tag

Mik ezek a nagy coin árzuhanások? :Y :F
Errol tud valaki valamit?

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#28830) Plasticbomb válasza Karajev7 (#28829) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az szép, 1000$ btc 100$ eth...

Ez itt jó hír: wcctech

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28831) C64 válasza Plasticbomb (#28830) üzenetére


C64
őstag

még így sem elég gazdaságos. 2db 480-as jobban megéri....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#28832) madpapa


madpapa
senior tag

Van egy kis bajom. Próbálom editálni a Polaris BIOS editorral a memory timingokat, de a MHz értékeknél nem látom a megfelelő értékeket, így nagyon állítgatni sem tudom. Mit lehetne tenni? Hiába mentem le az ATI WINflashel vagy a GPU-Z-vel az eredmény ugyanaz, hogy zagyvaságokat ír ki a Polaris oda.

Kép

[ Szerkesztve ]

(#28833) golya87 válasza madpapa (#28832) üzenetére


golya87
őstag

Keress másik Polaris Editor-t, nekem az megoldotta.

(#28834) ff-thomas válasza Plasticbomb (#28830) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

ááá.. megy a pánikkeltés :) HODL! :)

Vega egyelőre nem hoz túl jó teljesítmény/fogyasztás arányt.. 28MH/s-et csinálnak a 470es 4GB-os kártyáim 120W fogyasztással (szintén a konnektornál mérve), az 570-esek se sokkal rosszabb aránnyal dolgoznak. És a kártyák árairól akkor még nem is beszéltünk.

find a way or make one..

(#28835) madpapa válasza golya87 (#28833) üzenetére


madpapa
senior tag

Jaja, az 1.5 már jól megy. Akkor azt kérdezem, hogy van ott két tábla is 1:xxx meg a 2:xxx. Mi a kettő közti különbség?

(#28836) Yuhfej


Yuhfej
kezdő

risert értelmes áron csak kintről(amazon és társai) lehet szerezni vagy van itthon is valami forrás? köszi

(#28837) golya87 válasza madpapa (#28835) üzenetére


golya87
őstag

A videók alapján azt mondanám, hogy 1->4GB és 4->8GB-ig a ramok. Nekem jelenleg egy Nitro-ról másolt időzítéseket használó MSI megy. Alapból más az időzítése az 1:1750-nek és a 2:1750-nek, de az új beállításokkal mind ugyanaz lett.

(#28838) madpapa válasza golya87 (#28837) üzenetére


madpapa
senior tag

Aztán kiderült, hogy ez azt jelenti, hogy két különböző memóriához való timing list. Tehát pl. Elpida vagy Hynix. Mindkét tábla benne van a BIOSban.

(#28839) shteer válasza Yuhfej (#28836) üzenetére


shteer
titán

:K
2000-ért megy az aprókban most

..szerintem jónak tűnik

(#28840) golya87 válasza madpapa (#28838) üzenetére


golya87
őstag

Ez új infó számomra, köszi!
https://github.com/jaschaknack/PolarisBiosEditor

(#28841) energy4ever


energy4ever
addikt

Poloniex-es tarcaban levo Zcash-t hogyan tudom atkonvertalni/utalni olyan helyu BTC-re amivel pl 220Volt webshopban, vagy G2A-n tudok fizetni?
Paypalom nincsen, gondolom a kiutalashoz meg az kellene.

(#28842) vizimento válasza ff-thomas (#28834) üzenetére


vizimento
senior tag

Milyen beállításokkal hoztál ki annyit a 470-ekből?
Nekem 24-el túrnak csak... :(

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#28843) madpapa válasza golya87 (#28840) üzenetére


madpapa
senior tag

Ha van affinitásod a BIOS modhoz, van egy nagyon jó verziója a polarisnak, az SRB Polaris v3. Azzal egészen órajelek közti időzítés szintjén tudod állítani az egészet. Feszültségeket mind a memóriára, mind a GPUra. Ez nagyon komoly cucc :-)

Javaslom EZT az angol nyelvű tutorialt hozzá.

(#28844) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Elég durván megroggyant a piac... :Y
Jól megilyedtek ettől a szabályozástól...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#28845) L4mie válasza aleister (#28825) üzenetére


L4mie
veterán

Kis elektronika amitől egyszerre indul a két táp. De egy kártyára nem szabad mixelni a két tápot.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28846) Smithy87 válasza s7evcsenko (#28844) üzenetére


Smithy87
senior tag

Milyen szabályozóstól?

(#28847) melkah


melkah
tag

Van egy gepem amibe tesztelni szoktam a kartyakat. Eddig volt benne ketto darab 1060 es hetek ota hibatlanul uzemelt. Tegnap kivettem az egyik 1060 es betettem a helyere egy 1070-es kartyat, igy most van benne 1db 1060 6gb es 1db 1070 8gb kartya. Az 1060 az 75%os TDP-vel, az 1070-es 60%os TDP-vel tur, illetve turna gyonyoruen, de az 1070 rendszeresen kiesik. Jobb esetben mintha csak az afterburner (4.3.0) felejtene el az 1070 beallitasait es vissza droppol default ertekre, rosszabb esetben az 1070 teljesen kiesik "connection losst"-al es csak a gep restartja segit. A tap egy 600w-os bequiet platinum tap, aminek nincs kulonvalasztott pcie aga es osszesen 576w-ot tud leadni 12v-os agakon. Van otletetetk, hogy hol keressem a problemat ?

(#28848) shteer válasza melkah (#28847) üzenetére


shteer
titán

Nem kevés a 60%?

..szerintem jónak tűnik

(#28849) shteer válasza Smithy87 (#28846) üzenetére


shteer
titán

Kína, ICO, illegális

..szerintem jónak tűnik

(#28850) shteer válasza s7evcsenko (#28844) üzenetére


shteer
titán

Ilyenkor annak jó aki még nem fektetett be :) remek beszálló

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.