Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) RECSKA válasza tom120514 (#28300) üzenetére


RECSKA
veterán

jó kis ősi táp is lehet gold, ha faja gyári gép :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#28302) cuko válasza Plasticbomb (#28296) üzenetére


cuko
aktív tag

"az energia is ki van fizetve így is úgy is"

Azért nem maxon pörgő vga-val futnak azok a gépek, amikor nem is nagyon használjátok, nem? Idle és mining használat között azért számottevő különbség van áramfelvételben, saccra +150-200W / gép.
Az heti 5 nap 24 órában 42kwh, havi 7-8 ezer forint kb.

Mármint ez más, ha nem 24 órán keresztül pörögnek, vagy ha hétvége is mennek még hozzá pár órát.

(#28303) deadwing válasza Parano1d (#28298) üzenetére


deadwing
addikt

Nekem 6 kártya a 2 magos cerkából 30-40%-ot evett.
Valamit csak terhel azért, még ha keveset is.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#28304) Avicularia válasza cuko (#28302) üzenetére


Avicularia
veterán

Már írtam régebben, nálunk átalány van, mindegy, hogy semmi áramot fogyasztok, vagy megy a gép, ugyanannyi a közös költség, amiben minden, az áram is benne van. Csak a netért fizetünk külön (15K egy 30/5-ös net felénk). A közös költség forintra átszámolva 108K HUF havonta, pedig az áram olcsóbb svédben mint Magyarországon.
2db 1070 megy nálam, kb. 120 eurót csákányolt ki 5 hét alatt, úgy hogy néha játszani is szoktam, de nem túl sokat.

(#28305) cuko válasza Avicularia (#28304) üzenetére


cuko
aktív tag

Avicularia
(PH! kedvence)
=
Plasticbomb
(őstag)

? :F

(#28306) Avicularia válasza cuko (#28305) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez mi?

(#28307) cuko válasza Avicularia (#28306) üzenetére


cuko
aktív tag

Ó a második accountod, vagy miért válaszolsz a te szituációd alapján a hozzá intézett kérdéshez?
Persze, van ahol kk-ben van az áram, meg van akinek van plusz áram napelemből, amit bukva tudna visszatáplálni csak - de én az ő számításaihoz kérdeztem, hogy biztosan végigszámolta-e.

[ Szerkesztve ]

(#28308) Avicularia válasza cuko (#28307) üzenetére


Avicularia
veterán

Láttam amit írtál és gondoltam megosztom az én tapasztalatomat is, ennyi. Természetesen semmi közöm a másik nickhez.

(#28309) cuko válasza Avicularia (#28308) üzenetére


cuko
aktív tag

Ne érts félre, nem akartam, hogy bunkón jöjjön le, csak először azt hittem, hogy ő válaszolt, nem is értettem, hogy miért nem láttam korábban, hogy erről írt - aztán láttam, hogy másik nick, gondoltam megkérdezem, hogy dual account-e esetleg.

Te amúgy spéci (elég jó) helyzetből indulsz, de Plasticbombnak, illetve másnak is még így is megérheti meglévő hardverrel bányászni a holtidőben - viszont a beruházás fix költsége mellett nem szabad elfelejteni a fenntartási (extra)költséget, ezért is kérdeztem rá. :R

(#28310) Avicularia válasza cuko (#28309) üzenetére


Avicularia
veterán

Azért annyira nem jó a helyzet, mivel a fix költséget így is úgyis fizetni kell, ami az otthoni árakhoz képest elég magas. A bányászat csökkenti a kiadást. A gépet nem számolom, mert azt múlt évben vettem, nem erre a célra, szóval az úgy is adott. Még egy 1070-et vettem bele, hogy többet csákányozzon, de nem ebből kívánok élni. Svéd fizetések mellett amúgy sem egy jelentős összeg.

(#28311) Plasticbomb válasza cuko (#28302) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Elég hasonló a helyzet Avucularia-hoz. Mindenképpen ugyanazt az összeget fizetem, teljesen mindegy, hogy a gépek ki vannak kapcsolva, vagy be és 100%on pörögnek. Ezért mondogatom öcsémnek, mikor hazamegy mo-ra inkább felejtse el a minert, ott már nem fog elég jól kijönni.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28312) Sondi1986 válasza tom120514 (#28300) üzenetére


Sondi1986
addikt

Ha lopott áram, akkor nem számit milyen gép. :B

[ Szerkesztve ]

(#28313) jubilleum


jubilleum
senior tag

Nekem lenne egy kérdésem a kevés pénzből belevágással kaplcsolatban.

Nekem van otthon egy gépem:
- vx450-es táp
- intel E7500
- gigabyte ga-ep45-ud3p lap
- 2x2gb Kingmax 1066 memória (KLEE88F-B8KU6)
- OCZ Vertex 3 120GB (VTX3-25SAT3-120G)

Ebbe a konfigba gondoltam venni először egy(max 2, ha belemegy) VGA-t (rx580-ast), és elkezdeni bányászni.
Ha a kártya már visszahozta az árát akkor gondoltam nekiállni RIG-et építeni a meglévő két kártyához vennék egy másik lapot és tápot (meg a többit), és akkor ehhez a righez pakolnék még VGA-kat, ahogy az income engedi.
Mennyire érzitek ezt a konfigot alkalmasnak bányászásra?
Első sorban amiatt kérdezem, hogy nincs-e az újabb pci portoknak olyan tulajdonsága amit esetleg a régi alaplap nem támogat, és bányászáshoz szükséges.
Köszönöm! :)

(#28314) RECSKA válasza jubilleum (#28313) üzenetére


RECSKA
veterán

Ha viaszahozta az arat?

6-7 honap a roi...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#28315) jubilleum válasza RECSKA (#28314) üzenetére


jubilleum
senior tag

Igen ezt kiszámoltam.

(#28316) madpapa válasza jubilleum (#28313) üzenetére


madpapa
senior tag

Egy kártyával nem éri meg túlzottan, a fajlagosan magas energiaköltség mellett. Én legalább 2 kártyát javaslok indulásként.

(#28317) jubilleum válasza madpapa (#28316) üzenetére


jubilleum
senior tag

Igen, csak tartok tőle hogy a két kártyát már nem biztos hogy meghajt a tápom.

(#28318) madpapa válasza jubilleum (#28317) üzenetére


madpapa
senior tag

Bőven elegendő a 450W-os táp 2db kártyához..

[ Szerkesztve ]

(#28319) cuko válasza madpapa (#28318) üzenetére


cuko
aktív tag

Elég öregecske az a táp már és alapból 1x6 pines PCIe csatija van, szóval a "bőven elegendőt" kicsit túlzásnak érzem 2db 185W-os TDP-jű kártyához.. Lehet, hogy átalakítókkal elvinné, de szerintem megalapozott a félelme.

+ jubilleum: ahogy RECSKA írta, nem lesz olyan jó a ROI (sőt, szerintem több is 5-6 hónapnál pillanatnyi állás alapján is, 90 ezres kártya hoz kb napi $1.5-t, havi ~12k HUF). Jó ár-érték arányú (Ft-fogyasztás-MH/s) használt kártyákkal lehet több értelme volt, illetve szintén olcsó, jó ár-érték arányú (és resale értéket jobban tartó) hardvert pakolni alá.
Nem játszhat esetleg összeállni 1-2 baráttal és közösen építeni egy céleszköz riget?

[ Szerkesztve ]

(#28320) RECSKA válasza cuko (#28319) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem az xD

580 1200/2150-en alulfeszelve 80-90w...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#28321) cuko válasza RECSKA (#28320) üzenetére


cuko
aktív tag

Igen. :K

És akkor ott van, hogy egy 10 éves, használt tápra ráköt 200 ezer forintnyi hardvert, 6->8 pines és molex/sata -> 8 pines átalakítóval. :N
én már a 6->8 pines átalakítót is soknak éreztem magamnak és inkább vettem drágább 6x8 pines tápot a 4x8 + 2x6-os helyett, pedig még kevesebbet igénylő 1060-asok alá kellett...

Ne számoljon 2x185-tel, de azért mégis...

[ Szerkesztve ]

(#28322) RECSKA válasza cuko (#28321) üzenetére


RECSKA
veterán

Latnad a rigem...

1 6 pinbol 3db 8 xD
Es ez 2x

Riserekre mind sata-6pin.

Fel eve megy, jol van a 8 eves gold 850es tap.

Persze ertem amit mondassz. De O meg azzal szamol, hogy a 200eFt megterul neki 7 honap alatt. Azert a diff novekedessel is kellene szamolni, de ne vegyuk el a kedvet...

:)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#28323) shteer válasza jubilleum (#28315) üzenetére


shteer
titán

6-7 hónap múlva kitudja mi lesz :U lehet nullás lesz az ETH/ZEC mining, akkor meg már hova vennél újabb kártyákat? Lehet az árfolyam kompenzál vagy lesz profitábilisabb krypto. Donno :) a jelent bányászattal kell meglovagolni, a jövőt spekulációval.

RECSKA: baszki, fotót! :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28324) jubilleum válasza cuko (#28319) üzenetére


jubilleum
senior tag

De de, pont ez a terv, 200-at tudtunk összedobni.
De ezek szerint még több havert be kellene vonni?
és akkor hat kártya, 6*100 meg 100 kb ami többire elmenne?
700-ért lehet értelmesen beszállni a bányászásba?

Ádám,

(#28325) golya87 válasza jubilleum (#28324) üzenetére


golya87
őstag

Ez így szerintem nem kijelenthető egyértelműen.
Viszont azt vedd figyelembe, saját példámból okulva, hogy most nekem két kártyával 83 óra 0,05 ETH kibányászása. Egy hónapja az az érték 60 óra volt. Így a minél hamarabb, minél többet elvet követve érdemes most több kártyával kezdeni, de nyílván nem kötelező.

(#28326) cuko válasza jubilleum (#28324) üzenetére


cuko
aktív tag

700-ért fullos, új riggel. Minél nagyobb kártyákat és minél több kártyát futtató riget vesz az ember, fajlagosan annál jobban megéri (általánosságban).

Ha utánajársz, hogy a lapodban valaki sikerrel futtatott már 3-4 kártyát, akkor tápcserével építkezhetsz arra is. Nekem P35-ös lapon hiába volt 5 PCIe slot, csak két kártyával működött ha megszakadtam is.

Inkább azt kell végiggondolni, hogy 2x580 hoz mondjuk $3 naponta jelenleg, vagy havonta ~0.4 ETH-t jó esetben (de ez inkább csökkenni fog), akkor azzal milyen megtérülésre bazíroztok?

Amúgy használt piacról tudtok kevesebből is összehozni hasonló teljesítményt, még garis, nem kuka alkatrészekből.
Nem azt mondom, hogy csak és kizárólag így érdemes, de a tápon például szerintem (és általánosságban máshol is mindig ezt látom kiemelve) nem érdemes spórolni.
Alaplap-ram-cpu kombót jó szerencsével kihozhatsz használtan 25-30k-ból.

De így elsőre akár vadi új cuccokból is össze lehet hozni büdzsé alapot, pl. FSP Hyper M 700W 4x8-as PCIe csatival 21k, ASUS H81M-PLUS 16k (ha visz 4 kártyát a 4 slotban, utána kell olvasni), g1840 10k, + használt 4GB ram 5k.
52k plusz költség egy kis rig alapnak, amibe én már bátrabban pakolnék, max 4 kártyáig.
Ugyanez 6 kártyás kivitelben Giga H110-D3A 24k, G3920 11k, 4GB ram 7k, táp Corsair RM850x 45k -> 87k, 6 kártyáig.
Kártyákat 100k alatt is találni szerencsével, RX570 pl láttam az elmúlt hetekben 90k körül újonnan is több darabot (hardveraprón).

@Recska: igen, ez szép és jó és lehet, hogy neked még elmegy 100 évig bármiféle hiba nélkül, míg másnak a 100ezres tápja csuklik össze valami miatt. Attól még mást bátorítani, hogy 10 éves 450W-os tápra nyugodtan pakoljon 2 nagy karit felelőtlenség - szerintem.

(#28327) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Teljesen ujonckent, nagyon keves infoval jovok most ide. Olvasgattam mar par cikket a temaban, kezdenek tisztulni a dolgok, es most szamolgatok. Egyelore abszolut csak erdeklodeskeppen, mi az a VGA jelnelg ami ar/ertek/kitermeles aranyban best buy? Mivel minden mast meg lehet venni kabe 100e forintbol, ezen sok mulik. Ahogy en nezem az RX570 eleg nepszerunek tunik.
Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28328) tom120514 válasza jubilleum (#28324) üzenetére


tom120514
őstag

Én próbálom kordában tartani a költségeket.
Pl. Alaplap+proci hardverapro kb. 30-40, nekem RAMmal együtt sikerült 45-ért. 4 gb elég. Táp FSP 20k 600-650W, olcsó 64-es SSD 10k,devha van egy HDD elfekvő az is elég. Ehhez 3x1050Ti max. 150-ért és 200k körül van egy riged ami fejleszthető, 45-öt csinál ETH, ami most havi kb. 100 dollár, mínusz az áram.

Never go full retard.

(#28329) cuko válasza DNReNTi (#28327) üzenetére


cuko
aktív tag

Szvsz normális hűtésű 3GB-os GTX 1060 70k körül újonnan, 20-22MHs / kártya 70-80W-on. Hátránya, hogy DAG file méret előreláthatóan még kb 1 évre előre jó ETH/ETC-re.

Utána 4/8GB RX 570/580 100k alatt, ha találsz, 25-28MHs

6-ot egymás mellé, ha lehet - vagy meglévő hardverből építve minél többet, minimalizálva a fix költséget.

(minden mást meg tudsz venni kicsit kevesebből is egyébként, főleg ha használt alkatrész is játszik)

(#28330) RECSKA válasza cuko (#28329) üzenetére


RECSKA
veterán

Melyikre is gondolsz?

Kerlek ird le a tipust :)
Mert 10bol 8 hynixes, abbol meg 19nel tobbet nem hozol ki xD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#28331) bobalazs válasza RECSKA (#28330) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

~21-et hozol ki alap órajelen.

(#28332) DNReNTi válasza cuko (#28329) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egy 6-8 kartyas konfigot probalok bearazni, es rajonni, hogy mennyi ido alatt kezd penzt termelni. Azt irod a 1070 meg kabe egy evre jo, az nem igazan vidam, mire megterul lehet lecserelni. Inkabb hosszu tavon szeretek gondolkozni, igy az sem gond ha a kezdeti raforditas kicsivel magasabb. Mindenbol ugy szamolok, hogy zsir uj, garancias szamlas.

Szamit a VRAM merete, vagy a 4GB-os verziok megfeleloek? Illetve latok olyat ahol modositjak a VGA BIOS-t ezalttal ~20-30% szamitasi kapacitast ernek el. Ez egy bevett szokas?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28333) cuko válasza DNReNTi (#28332) üzenetére


cuko
aktív tag

A 3GB-os 1060 jó 1 évre még kb ETH-ra (de addig van esély rá, hogy már nem is lehet majd bányászni ETH-t) - cserébe Ft / MHs arányban a legjobb.

4GB-os modellek már 2+ évre jók kell legyenek, de addigra meg jó eséllyel lesz sokkal jobb teljesítményű kártya, amire lecseréli mindenki.

4-8 gigás Radeonok közt nincs nagy különbség teljesítményben, inkább az számít, hogy jó memóriásat fogjál ki (de ezt előreláthatólag nem fogod tudni megmondani a rendeléskor).
3-6 gigás GTX-ek között van kb 10% különbség (árban ennél egy kicsit nagyobb).

BIOS módosítás bevett szokás, ha rákeresel témán vagy más fórumon belül is, sok mindent fogsz találni, itt is többször, többen linkeltek tutorialokat. A +20-30% teljesítménynövekedés azért nem mindig garantált. :)

@RECSKA: EVGA GeForce GTX 1060 SSC 3GB például, átszámítva most 82k Ft, 23MHs eszerint a komment szerint.

Nem tudod, hogy milyen rammal jönnek ugye, ez lutri. Vagy berendelsz 6-ot, egyet kibontasz, megnézed és elállsz a vásárlástól, ha kuka jön.

Megjegyzem, hogy 70ezerért 20MH/s még mindig jobb Ft/MHs arány, mint 100ezerért 28MHs...

[ Szerkesztve ]

(#28334) tom120514 válasza bobalazs (#28331) üzenetére


tom120514
őstag

Jaja, a Hynix is tud 20-21-et.

Never go full retard.

(#28335) lowzor válasza tom120514 (#28334) üzenetére


lowzor
veterán

Hogyan?
Én +750-en 20-at hoztam ki a Hynix-esemből, de szerintem ritka az olyan Hynix-es modell, ami ekkora memóriatuningot elbír.
Samusok 25 körül tudnak, ami rohadt nagy különbség.
ETH-ra kukába való az összes Hynix-es.

(#28336) s7evcsenko válasza bobalazs (#28331) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nálam volt az elmúlt 1 hónapban 2db hynixes is, de egyik se ment 19 főlé alap órajelen.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#28337) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

hath akkor en vagyok szerencsetlen de van egy anuszdualos 1060 amibol max 18... illetve van valami pali na abbol kigyün 19 valamennyi ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#28338) RECSKA válasza tom120514 (#28334) üzenetére


RECSKA
veterán

Hynix is tud?

Sajna van otthon tobb darab is, +400 ( tehat 2100) es mar hibazik. Ez kemeny 18.9...

Samsung alapbol 22

A kedvencem a giga wf2. Levettem 4et a nagykerbe, megneztem, es a 4bol 3 hynix, 1 elpida... XD

Egy halk tanacs, aki befektetne : gainward 2 ventis 3gb. Nem a phoenix... A sima. Az samu. A manlik, azok mind samuk voltak.

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#28339) DNReNTi válasza cuko (#28333) üzenetére


DNReNTi
őstag

Tehat peldaul 8db ilyen VGA kabe 160MHs (atlag 20MHs) szamitasi teljesitmenyt biztosit, es a bekerulesi koltseg magyarorszagon mondjuk brutto 720e Ft, (90k/db arral szamolva), szukseg lenne meg egyeb hardverekre is, legyen ez szuk 100k. Nagyon szukon szamolva 800e Ft azaz ~3000$. A villany ara az EON-nal atlagba 36Ft/KWh azaz ~0.14$, a varhato fogyasztas legyen ~900W. Ezek alapjan elvileg, a netto termeles eves ~3300$ lenne, magyaran kabe 1 ev alatt terul meg a befektetes.
Jol szamolok?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28340) cuko válasza DNReNTi (#28339) üzenetére


cuko
aktív tag

Igen, a pillanatnyi számok alapján - de akár napok, órák alatt is változhat mindkét irányba ez és főleg negatív irányba. A difficulty nő folyamatosan, hónapról hónapra érezhetően kevesebbet bányász ki ugyanaz a rig.
Van olyan kalkulátor, ami ezzel is számol, de az is csak becslés.

---

Ez a Hynix ennyit tud vagy annyit tud témában egyébként annyi a lényeg, hogy a Hynix rammal szerelt kártyák nagy általánosságban jóval kevesebbet tudnak sajnos, van akinek megvan vele 21, de van akinek 19-et is csak alulról nyaldossa -> ha tudod, hogy Hynixes jön valamilyen kártyából (mert pl haver előtted vette ugyanonnan az övét), akkor inkább keress másik típus akár drágábban is, mert +10-20% teljesítményt bukhatsz amúgy. :(

(#28341) ironka válasza RECSKA (#28330) üzenetére


ironka
csendes tag

Szia,
Nekem Msi 1060 3gb Oc van, ami belefert az itx hazba, es 65% power limittel hoz 23 mh/s-t. Ramok huzva vannak +900ra

(#28342) DNReNTi válasza cuko (#28340) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez nem tul biztato. :DDD

Egyebkent kozben neztem ASUS RX570-et, reddit-en irja a koma hogy neki stabil 27MHs az osszes. 93k egy ilyen, szoval elenyeszo a plusz koltseg, es meg a tobbletfogyasztassal egyutt is, ~1000$-al tobbet hoz eves szinten, igy a megterules 9 honapra redukalodna. Igazabol mindegy, szerintem ez nem az en befektetesem, de mindenkepp erdemes volt ismerkedni vele.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28343) RECSKA válasza ironka (#28341) üzenetére


RECSKA
veterán

Msi mi?
Armor? Aero itx? Gaming?

Mert vannak gamingjeim es armorjaim is, mind samsung, de regiek. Az uj armorok mar hynix-el jonnek, az aero is.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#28344) bobalazs válasza lowzor (#28335) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ti biztos más mining programot használtok, a claymore simán hozza az említett értékeket.
Főleg az újabb verziók.
[kép]

(#28345) ironka válasza RECSKA (#28343) üzenetére


ironka
csendes tag

Ilyen, semmi gaming meg ilyesmi :) és Samsung ram van rajta
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#28346) RECSKA válasza bobalazs (#28344) üzenetére


RECSKA
veterán

9.8-as claymore, ETH

18.9 2100MHz-en.

Asus, MSI, Zotac, Gigabyte. Mind hynixes volt, egyik sem ment +400-nál többet, és +400-al is még 3-ra voltak elmaradva a samsung alapja mögött ( samsung 21 felett van nálam alapon. 25-öt mennek +800-al )

Valamit biztos rosszul csinálok :D

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#28347) RECSKA válasza ironka (#28345) üzenetére


RECSKA
veterán

Ez a GT verzió, Armor az ennél egyel jobb, de ugyanezen a nyákon. Ha samus, örülj.

A tapasztalatom az, hogy az új kártyák közül egyre több a hynixes :(

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#28348) Smithy87


Smithy87
senior tag

Nem tudom nekem a 1050 TI hynixes és +800 at simán bír 14,95 Mh/s-el. A samsungos 1060 meg 24,8-körül megy +800-al.

[ Szerkesztve ]

(#28349) bobalazs válasza RECSKA (#28346) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Eth-et is ugyanúgy bányássza.
Ezek a beállításaim.
[kép]

Amúgy csak nem értem mi a különbségre a magyarázat.
Azonos órajelen más képességű a vram?

(#28350) RECSKA válasza bobalazs (#28349) üzenetére


RECSKA
veterán

Ott van a kepen, hogy samsung ramos, vazze...

Mi vegig a hynixekrol diskuraltunk.

Persze, amdnel az idozitesek brutalisan befolyasoljak a sebesseget. Rx580 gamingjeim 22 gyarilag, 30 most xD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.